• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
suzzi i s kašlem, ale je fakt, že nekašle nijak hrozně
11. led 2010 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz
suzzi, nase doktorka povidala, ze ven muzem dva dny po opadnuti horecky - i s rymou a kaslem, ze se jim venku lip dycha, pokud tam teda zrovna extra nemrzne, Dada ma porad jeste dudanek, takze se nebojim, ze by nadechoval ten mraz pusou,ale ma to pres toho dudi ...
11. led 2010 v 16:10  • Odpověz
se omlouvám, nějak jsem to tu pak vypustila :pensive:

suzi jj ten Fenistil jsme měli předepsaný na večer a přes den něco jako ten Sinecod nebo Mucosolvan
11. led 2010 v 17:52  • Odpověz
Ahoj holčeny, jak se máte?? Sánkujete, bobujete?? Je to super, co? :slight_smile:

Tak mě po dlouhé době vyšel čas, tak konečně píšu.. :slight_smile:

Je už tady nějaká nová těhulka? Co chodíme s Anit na cvičení, jsou to děti +- půl roku stejně starý, tak z 10 maminek je tam 7 těhotných a 2 se pokoušejí :slight_smile: Zbyla jsem já, která by chtěla začít zadělávat v létě. :slight_smile:

Jak je to tady?? :slight_smile:
11. led 2010 v 19:36  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dneska absolvovala kadeřnici a večeři s manžílkem v restauraci......tak snad vlasy i zážitek z večeře vydrží až do té doby, než budu doma z porodnice :grinning: no ale pokud to půjde, tak 30.1. půjdu s MM ještě na ples...sice nevím v čem, páč nic neoblíknu kromě těhu jeansů a v těch jaksi na ples nemůžu :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

kdo jste marůdkové, tak se brzo uzdravte ať můžete užívat sněhu :slight_smile: mě teda ten sníh leze krkem :angry:
11. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
nazdárek všem

mám pro vás UPOZORNĚNÍ:
nurofen baby, jahoda, šarže 909263, spotřeba do 4/2012 je závadný a stahuje se z trhu!!!!!!!!!!!!!!!!
12. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
téééda, kde jste???
taková proluka :angry: :sweat_smile:
13. led 2010 v 19:13  • Odpověz
Ahojtééé,
Jani jak se máte? Vidíš, jak ty to máš pořešené s kočárkováním - Toník už ti capká sám, nebo jste pořizovali spešl kočár pro dva? Já furt nevím, ta naše treperenda malá nechce moc chodit a když už de, tak furt někde stojíme :grinning: šak to znáte :angry:
13. led 2010 v 19:50  • Odpověz
ahojda holčiny
tak přesně za měsíc bych měla rodit :grinning: tak jsem zvědavá, kdy to vážně nakonec bude :sweat_smile: ráda bych ale 30.1. šla na ples, tak uvidíme, jak se bude chtít Vojtíškovi plesat :grinning:
holky ten Mates je fakt bourák, když se ho zeptáme (my nebo kdokoliv cizí venku) co má maminka v bříšku, tak řekne buď "mimiko" nebo "báchu" a pak když se ptáme jak se bude brácha jmenovat, tak řekne "Votísek" :grinning: :grinning: :grinning: dneska tím ochromil prodavačku v krámě (se s ní znám ze základky, tak spolu občas kecáme) a sousedku před barákem :slight_smile: akorát teda když se bavíme, že si bude s bráchou hrát, tak se těší, že s autama a nechce si nechat vysvětlit, že Vojtíšek bude malinkej a že s autama si s ní hrát hned tak nebude....to prostě řekne, že "ne, ne, ne vekej" (jako že ne, že bude velkej a ne malinkej) :sweat_smile: :grinning:
cori už dávno kočár uklidili do gauče - teda je to tak měsíc, co jsme ho zabalili, ale tak měsíc a půl už jenom stál v chodbě a padal na něj prach a chlupy ze psa - u nás zase vede chození a lítání a nějaký sezení v kočáru nehrozí - možná pouvažujte o takovým tom přídavným vozítku ke kočárku, jak na tom to větší dítko stojí a drží se rukojeti (jsem to myslím někde viděla na obrázku)
13. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Pavli týýýý jo to je mazec jak to letí :confused:
a Mates je teda šikovnej :slight_smile: to je tak roztomilý, jak mluví o bráškovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Cori my chceme pro Niny určitě kupovat skate, tady mrkni :wink:

http://www.kocarky-lvicek.cz/Doplnky-ke-kocarkum/stupatka-za-kocarek/Baby-Skate-stupatko-ke-kocarku
13. led 2010 ve 22:26  • Odpověz
cori: sousedka ma deti po 1,5 roce a vozi v tandemovym, mensi mrnous kouka ven a jede prvni a druhy mrnous vzadu spinka ...
14. led 2010 v 09:57  • Odpověz
jinak pokud se zadari, tak taky planuju koupit skate
14. led 2010 v 09:57  • Odpověz
toník chodí po svých, ještě před měsícem docela stávkoval a furt všude čučel, ale teď se rozlítal a kočárek nepotřebuje, max pekáč :grinning:
14. led 2010 v 15:52  • Odpověz
Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Lucinka tak poslední 2týdny se začala strašně bát. Ale úplně všeho. Pořád syším jak říká bojim. Včera to bylo třeba jen žvýkačky. Manžel dělal bublinu aby si ji mohla prasknout(vždy se jí to líbilo) a ted jak uslyšela praskání v puse tak křičí bojim bojim, Tak v dobré snaze vysvětlit ji to tak ji ukázal žvýkačku a ona začala řvát jako by jsme ji na nože brali. Dnes od rána sousedi předělávají koupelnu. už od 7hod. Se probudila s tím že se bojí a řvala. ted pořád když slyší rány od sousedů tak přiběhne a musím ji chovat jinak to nejde. Už to hraničí se vším. Nevím jestli se něčeho lekla nebo proč se to děje. Ale taky dělá bububu když chce vybafnout a nebo když se bojí tak dělá blll joko čerta. Ale toho neviděla tak nevím.
16. led 2010 v 08:39  • Odpověz
ahoj Evi, u nás to není teda tak strašný, ale zase se Mates začal bát tmy, sám si prostě nedojde do kuchyně pro pití, když je tam tma,ale zase na druhou stranu, když si v Michalem hrají, tak na strach zapomene a jde kamkoli. No snad to Lucinku přejde hodně rychle :slight_smile:
16. led 2010 v 11:33  •  2 děti  • Odpověz
Tlapi já doufám,
někdy je to fakt strašný. Snažím se ji i ignorovat aby si tím nevynucovala pozornost ale ne vždy to jde. Právě teď místo spánku bojujem s pláčem jak vrtají ty deb...pod námi. :angry: :angry: :angry: :angry:
16. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
autor
Evičko já už sem o tom tady psala....jsme na tom stejně už cca měsíc...
bojí se všeho,jakýhokoli zvuku...hned běží a dělá rád rád....je tom,ale strašnej extrém...sama nevim co s tim...čekat že to přejde...držim palce
16. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
u nás to není teda takový extrem, ale Niny taky "objevila" strach a vlastně pud sebezáchovy podle mě, vždyť je to přirozená věc se bát :wink:
16. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
ahojky....
Helíí my máme ten stejný nočník s tou melodií,kterou si malý zapne kdy chce.

jinak docela rychle se naučil sám chodit sedat,jak čurat,tak i kakat,ale musí mít holý zadek :sweat_smile:
jak má slipky nebo punčocháče,tak se do nich počurá.když běhá jen v tričku s dl.rukávem a dlouhýma ponožkama,tak si celý den chodí sedat sám,ani nevíme...je to super,protože ta spotřeba plínek byla už velká tak 10denně,protože moc pije a ted jen jednu na spaní po obědě a pak na noc..bezva.jinak jsem mu objednala babylegs,tak to bude lepší,bude mít jen holý zadek,ale nožky v teple :grinning:

tak nočníčkům zdar.... :grinning: :grinning:
16. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak sem konečně přidala nějaké fota Káji
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=549448&vReferer=

Pěknou neděli :dizzy_face:
17. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
ženy, vy mě lekáte... :grinning: tak jsem zvědavá, kdy na toho našeho přijde strach, my takovýho nic zatím neřešíme :slight_smile:

a ještě , že vás čtu, babylegs, to jsem neznala...
17. led 2010 v 16:01  • Odpověz
ahoj holky
tak my teda zatím žádný "bojim bojim" nemáme - podařilo se mi teď poslední dny chytit kakání do nočníku, ale to jen pod "nátlakem", že když nebude kadit do plínek, tak že ušetříme a že za ty penízky koupíme "auťáky" :grinning: tak uvidíme, jak to půjde dál
holky co máte ty babylegs......kolik máte doma stupňů, že necháte dětičky běhat s hambatýma zadkama??? mi máme 21°C a teda jako po kobercích OK, ale v chodbě dlažba a v kuchyni lino.....to docela studí, když chodím jen v ponožkách (takže já nosím pantofle)....a Mates se každou chvíli plácne v kuchyni a "vaří" a prostě se mi zdá, že od tý země mu ta prdelka musí pak studit, ne???
17. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
pavlíí my jsme většinou jen v obýváku a tam máme koberec...a když je malý se mnou v kuchyni,tak se neválí :sweat_smile: :sweat_smile: ...u nás to jinak zatím nejde,než,aby byl bez slipů nebo punčoch.chodí si sedat jen s nahatým zadkem,jinak nee.
ale myslím,že to chce jen chvilku času než si zvykne a pak snad navlečeme slipky :grinning:
17. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
pavli u nás taky nemyslitelný, páč tu je chladno od země fest, jak máme vysoký stropy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2010 ve 23:29  • Odpověz
holky, kolik ml vam deti za den vypijou a kolik z toho je mlicka? Zrovna resim jestli nema malo, tak jen pro porovnani :grinning:
17. led 2010 ve 23:44  • Odpověz
ahojky - holky díky za reakci na můj dotaz - u nás tedy taky nemyslitelný si myslím, páč Mates lítá z obýváku do svýho pokojíčku téměř pořád a to letí přes chodbu (dlažbu) a kuchyň (lino)...no kolikrát si zůstane hrát v kuchyni s autama, páč tam mu jezděj líp než po kobercích...tak to řešit asi nebudu

jinak chci napsat, že posledních pár dní je Matýsek milovaný dítko....naučil se krásně říkat "maminka" "tatínek" "babika = babička" a "dedeček = dědeček" a "Akimik = Akimek" - to je tak krásný, když na mě volá "maminko" a ne "mámo nebo mami" :slight_smile:

majatob záleží na tom, co mu dám - když je to něco, co mu jede, tak chlemtá jeden hrnek za druhým, jinak bych to odhadla tak na 6hrnečků za den (jsou to ty klasický co mají nahoře ve víčku 3dírky a po stranách ouška), mlíko nesmíme a sojový mu nechutná, takže žádný nemá, snad jen posledních pár dní má čas od času sojový jogurt
18. led 2010 v 15:33  • Odpověz
Maji, my pijeme málo, mlíčko už má jen večer 250 ml, ráno už ho moc nechce (teda hlavně z hrnečku, z flašky by si dala, ale jak ji teď učíme, že po vyspání musí vydržet do snídaně a né se dožadovat hned, tak ho už pak ani nechce) A přes den je to bída - hlavně dopolko, to nevypije skoro nic, max. hrnek 200 ml. Pak se trochu rozpije, ale i tak máme přes den něco kolem 1,5l což je asi málo. Ale třeba polévky si dá každý den 3-4 klopky :sweat_smile: , baští furt ovoce, tak snad jí to stačí.
Dr. mně říkala, že by mlíčka do dvou let měla mít ten 1l.
19. led 2010 v 11:34  • Odpověz
hm, tak koukam, ze pije hooodne malo oproti vam...na snidani a na svacu ma hrnicek mlicka (2x250ml) a jinak do neho dostanu tak jednu flasku vody/caje...takze se s bidou dostaneme na nejakych 650ml tekutin za den...a polivky se u nas moc nevari, takze akorat to ovoce... :sweat_smile: ale jak to do neho mam nalit kdyz nechce? :rolling_eyes:
19. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky,

teda čučím, jak se tu sešly těhulinky a jak se jim blíží porod :slight_smile:

U nás taky nejde, aby malá běhala s nahatým zadkem, máme tady kolem 20 a od země chadno. Nj, jedna z nevýhod ooooobr baráku. Takže to řeším tak, že má holt jen punčošky a když se stane nehoda, tak převlíkám, punčošky přemáchnu a dám na topení a pořád to točíme. Ovšem teď nám rostou zoubečky, takže máme opět průjmíček, takže chodíme s plínou na zadku a malá hlásí e-e, ale to už sliším, jak to buble :D

A co se pití týče, tak my máme mlíčko ráno 250ml, pak někdy vypije ke snídaní 200ml čajíku a přes den 2-3 hrnečky (jak kdy). Hrneček má 350ml. Někdy si madam přinese přes den hrneček na mlíčko a chce bubat míko jo, bubat míko jo, takže ještě uděláme 250ml mlíka, ale to vyjímečně. Tipla bych, že v průměru vypije kolem toho litru. K tomu máme polívku, ovoce, jogurt, takže tekutiny myslím splňujeme.
19. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
Hele mata, my jsme na tom podobne a mozna i hur. Mrnous vypije s bidou tak 500ml denne ovocne redene stavy, polivku, ovoce - hlavne mandarinky a presnidavky a mliko a mlecne vyrobky nema vubec, pac to proste bojkotuje a odmita. Vetsinou ma na obed i nejakou tu omacku. Ja mu nabizim, ale on si vzdycky tak 2x cucne a je hotovej s pitim. Tak ja beru za to,ze holt nema zizen, protoze lahev ma na ocich porad. Taky doufam, ze se nic jako nestane no. :sweat_smile:
19. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.