• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
čauuu baby,

nestíhám v poslední době ani zajít, jen dycky kuknu na FB na poslední příspěvky a tím to hasne...táta doma, tak si to užíváme :wink:

Nočník - no my teď asi tři týdny na to prděly, dávaly normoš plenu...tento týden zase zkoušíme, asi tak jak píše Kačenka sme na tom...nahatá si zajde.. takže sme většinou ve vysokých ponožkách...jakou máme teplotu netuším, ale i tak sedí na plovoučce třeba...no zkoušíme dávat i tepláčky, někdy se zadaří, někdy se počůrá, někdy hláasí kaku zavčas, ale mám pocit, že se snaží... ale když to nepůjde nepůjde, netlačím :wink:

Pití- max 1,5 l, mlíka vypije půl litra asi za den... a do jakého věku budete dávat dětem UMku?

Co ještě? Spaní je teď děs, měla dvě noci po sobě, co se budila co hodinu :frowning2: au au au křičí ... Přes den jí dávám spát dřív, kolem půl 12 ( ráno vstává o půl 8 ), a usíná večer mezi 8 a půl 9...
Sem myslela zkusit zrušit polední spánek, ale ona chce spát :sweat_smile:
SE jako nají, vezme usínáčka, plenu, tepláčky a jde se :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Zlato :dizzy_face: Ale spí max hodku :sweat_smile:

Jinak když má v pokojíčku binec, a chce třeba jinou hračku, nebo pustit pohádku, tak stačí říct ukliĎ binec a bude pohádka a uklízí :sweat_smile: sem zvědavá, jak jí to dlouho vydrží :sweat_smile: :sweat_smile:

No a vůbec je šikulka, na to, že furt nemluví skoro nic, tak strašně rozumí, nemůžeme před ní už nic říct, že někam chcem jít a tak..se vezme, tašku přebalovací, boty tepláky a papáááá...nejraději to dělá i sama od sebe večer...minule už stála v otevřených dveřích a papááá mamááá :grinning: :grinning: :grinning: tak asi začnem zamykat

Vztekat se vzteká, ale tak normálně bych řekla a Evi s tím strachem... si myslím, že je to dočasné, že jí fakt něco polekalo, a přejde to :wink:

Hani se bojí chlapů...jako že příjdem na návštěvu a než se rozkouká, tak se tulí ke mě a nechce strýčky :confused:
19. led 2010 v 16:38  • Odpověz
Tak u nás nočník pokračuje asi tak, že minulý týden se povedlo, že dva dny nebyla plína, ale zase dneska se mi 3x počůrala, takže asi tak.

Co se spaní týče, tak u nás se spí 19:00 - 07:00 (někdy i déle) a přes poledne 12:00 - 14:00 takže těžkáááá pohoda

A s tím pápá to máme Olí taky. Ale je fak, jak ty děti brzo pochopí co je třeba. Malá si jde do pokoje, otevře skříň, vytáhne svetr, kombinézu, čepici a rukavice, přitáhne to do obýváku a praví maminko deme pápá jo a to opakuje několikrát. Pak se otočí a běží do pokoje oznámit Jiříkovi, že jdeme pápá (Isííí pápá deme jo, Isííí pápá deme jo....) :D

A s povídáním u nás oproti některým dubňátkům taky nic moc, ale začíná rozvazovat, už si neříká Aní, ale Aniška, a krásný je, když se přitulí a řekne: Aniška jeee mamiky a k tomu si zatleská a dá mi hudlana :slight_smile:

A zatím teda ťuk, ťuk strach z ničeho nemá. Ba naopak myslím si, že nemá ani pud sebezáchovy, bezhlavě se vrhá do všeho i když ví, že si ublíží a lidí se nebojí vůbec. To jdeme po ulici a u každýho se zastaví a něco mu povídá.

Holky a s tím pitím, je třeba dodržovat pitný režim už odmalička. Ledviny holt tekutiny potřebují. A nejen ledviny. Kukněte tady: http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/vyziva-a-pitny-rezim/pitny-rezim.html#rezim1
19. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
jo a UM budeme dávat dokud ho bude pít, protože teď jsem jí zkoušela dávat normoš mlíko studený, teplý, s kakaem, banánový, vanilkový a jako e-e. Babylove je prostě Babylove. Takže budu kupovat klidně do tří let. Pak se snad naučí ve školce pít normoš. Ono penězově to vyjde nastejno, protože se má dávat červený mlíko a to jedno mlíko vyjde na dva dny, takže penězově je to prašť jako uhoď a UM dá dítěti asi víc než červená krabice.
19. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
holky, ja sem asi nemuzu chodit...vzdycky z toho mam pak akorat pocit, ze neco delam spatne nebo ja nevim.

na nocnik nechodime, sem tam zahlasi, ze uz ma naloz v plince, ale vetsinou je mu to sumak a lital by tak klidne celej den. Je fakt, ze ho k tomu nejak aktivne nepobizim...proste cekam az ho prestanou plinky bavit, nejak na to nemam silu litat za nim co pul hodiny at si jde sednout na zachod :sweat_smile:

spani mame zhruba jak andy, ale o dve hodiny posunuty, takze chodime spat nejdriv v 9 vecer a to jeste malokdy, ale zase si pospim rano...a odpo si taky da ty zhruba dve hodinky :slight_smile: v noci spi tak napul u me v posteli, usiname spolu, pak ho prenesu do jeho a v noci se opet stehuje ke mne...jinak je rev :confounded:

s mluvenim jsme na tom tady asi nejbidnej...uz jsme se propracovali aspon k prvnim slabikam, takze mame "BA" na sto zpusobu (banan, bagr, bac, balon, batoh, backory...), "BO" (boty, boby,...), "BU" (kravicka, autobus), "MLI" (mliko) atd....

jo a UM nedavame, je od te doby, co se odstavil na plnotucnym kravskym (ale jen cerstvy flaskovy, ne krabice) a vyhovuje nam to :slight_smile:
20. led 2010 v 15:15  • Odpověz
ja vim, ze srovnavat se nema, ale mam vzdycky nejakej takovej blbej pocit...ale ne z Tobika, ale ze sebe :frowning2:
20. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Andy, venku je jí to jedno, to se nějak nebojí, spíš jak prostě příjde k nám návštěva, nebo my někam....ale dneska tu byl kámoš a nic :confused: :sweat_smile: no byl oholený možná proto :grinning:

Maji my taky skoro nic nemluvíme :sweat_smile: jako fakt neboj to příjde a neměj blbý pocit, každé dítě je individuální a něčím vyjímečné :wink: já už si i na to spaní s ní zvykla :dizzy_face:

No my holt brzo třeba chodily, a zase budem pozdě mluvit no a? :sweat_smile: :sweat_smile:
20. led 2010 v 16:00  • Odpověz
Jo a už vůbec neměj blbý pocit ze sebe, něco prostě neovlivníš, přeci mají svou hlavu taky néé :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 16:01  • Odpověz
ahojda babule :wink:
poctivě čtu, ale nepíšu, tak dneska něco přihodím, jak je to u nás :slight_smile:

majo, hlavně žádný depky :slight_smile: já si pořád stojím za svým, že do "všeho" musí dítě "dozrát", nic nejde lámat přes koleno :slight_smile:

tenhle týden teda celkem úspěch s nočníkem, už ho nehlídám, chodí jen v punčoškách a když chce čůrat, tak si je stáhne a to je náš signál, jinak si ale teda neřekne :wink:

s mluvením jsme začali rozvazovat až poslední dobou, opakuje všechno a celkem se mu to daří, ale rozhodně žádný spojování slov do vět, prostě jen slova :slight_smile:

a s lidma to máme jak kdy, prostě se musí rozkoukat. Ale je to potvora, třeba když chodíme na oběd, tak v jídelně laškuje s paní kuchařkou, bafou na sebe a blbnou,ale jak jí potkáme na ulici v civilu, tak ji nezná :wink:

no a teď děda zaťukal na okno a to jste neviděli, jak rychle běžel k babičce a brečel a bojííííí, no síla, ale za chvíli se oklepe a je to zase v pohodě, tak nevím, co to je za období, že se ti naši drobkové tak bojí :unamused: ale ono je to přejde :slight_smile:
20. led 2010 v 16:09  •  2 děti  • Odpověz
jo a ještě to spaní - usínáme kolem 20hod každý ve svý posteli, teď teda musím zpívat :wink: ale mezi tím mým zíváním se zpívá blbě :wink: no a kolem 1hod se prostě zvedne a volá máma máma dokud ho nevezmu k nám, někdy teda stačí vzít a položit do jeho postýlky,ale většinou končí u nás v posteli a spíme do 6hod, prostě dýl ani ťuk, máme ranní ptáče :slight_smile:
20. led 2010 v 16:11  •  2 děti  • Odpověz
ja vim holky, me to normalne nevadi, dorozumime se v pohode, staci mu "e" a "ba" a my uz vime co chce, tak ho to asi nemotivuje k tomu aby zkousel neco vic...ale pak kdyz to tu ctu, tak me to vzdycky tak nejak mrzi, no :unamused: asi se mi bouri hormony nebo co :grinning:
20. led 2010 v 16:27  • Odpověz
jojo, to jsou ty těhotenský hormony :slight_smile: já když jsem se ptala dr, kdy by měl Mates začít mluvit, tak mi řekla,že on se se mnou domluví a tak nemá potřebu mluvit nějak jinak,ale neboj, ono to přijde a pak si budeš říkat, jestli nebylo lepší, když jen ukazoval :slight_smile:

jo a jinak nás Mates je pěknej organizátor, všechny nás postaví do latě, prostě ty dělej tohle, ty tohle, tohle ty nesmíš, to smí jen mamka, ....... :wink:
20. led 2010 v 16:32  •  2 děti  • Odpověz
majatob - klíííííd holka - dneska jsem dostala babičku do kolen tím, že Mates umí pojmenovat v jednom letáku o zvířátkách třeba....klokan, koala, mrož, mamut, bizon, dinosaur, chobotnice, krokodýl, hroch, nosorožec atd. (něco vyslovuje perfektně a něco komolí, ale pozná to zaručeně) a pak se teda chci pochlubit, ale barvy zvládáme bravurně bílou, černou, červenou, žlutou, modrou a zelenou a dokonce i "zrzavou" (páč náš pes má takovou divnou hnědou, tak jsme ho naučili, že je zrzavej) jo a na sousedovic dalmatina volá, že má "ťunťíky" (= puntíky) - no babi koukala jak tele na nový vrata a pak prohlásila, že to bude "INŽENÝR V PLÍNKÁCH" :grinning: :grinning: ale myslela to tak, že toho umí hrozně moc, ale nosí pořád ještě plínky, takže asi tak.... - dneska mi nahlásil, že "kaká" až když už měl nálož v plínce, pak ukázal na nočník a řekl "tady kakat" a "hovno" (to umí říct naprosto ukázkově, až se někdy stydím) - prostě u nás jde všechno krásně a rychle, až na ten nočník - Mates není schopnej vydržet 10minut, aniž by si alespoň trochu neuvolnil v močáku, takže nějaký dávání jenom slipečků a vysazování na nočník každých 10 minut u nás nehrozí - bych musela vysazovat snad každých 5minut a to mi přijde humus i pro to dítě, takže na to hážu bobek - a teď teda nejsem ve stavu, kdy bych se s ním měla nějak "rozčilovat" a stejně jak bychom to teď dělali venku, že...jsem ráda, že se s Matesem valím sněhem, natož mu stahovat kalhoty a dávat ho čůrat - prubneme trénink až tak v tom dubnu, kdy mu budou ty 2 roky a já už nebudu mít meloun na břiše
spát chodí Mates mezi 19:30-20:00 ale většinou je to tak, že v pohodě usne, nejpozději než začne večerní program na nově a to je vzhledem k reklamě asi ve 20:10h) - teď byl 2noci v pohodě, že spal a kňoural až kolem pátý ráno, ale na dnešek jsem za ním byla 3x a pak jsem u něj nakonec zůstala v posteli a to bylo teprve ve 4:15 ráno - vstáváme cca v 6h - prostě něco jako Tlapka s jejich Matýskem.....jsou si v tom teda taky dost podobní :grinning:
20. led 2010 v 17:49  • Odpověz
a ještě s tím mluvením.....Mates nezavře pusu od rána do večera - vlastně je potichu jen když spí nebo jí :grinning: takže občas jsem ráda, že si ho babi vezme ven a já jen sedím na gauči a poslouchám to ticho :grinning: :grinning:

tlapko náš Maty je taky organizátor.....čapne mě za ruku, odvede mě kam potřebuje a řekne mi "hačí" a pak dodá třeba "auto" nebo "tunem" (udělat pokrčenýma nohama tunel, kterým posílá auta), když ho to přestane bavit, tak mi řekne "stačí" a jde si po svým, za chvíli zase volá "maminko" a když nejdu nebo se neozvu, tak si pro mě zase přijde a odvede si mě kam potřebuje a nadiriguje mi, co mám dělat.....to samý platí se všema členama rodiny včetně Akima - tomu přinese jeho plyšovou myš a řekne "šiš" (= myš) a "honim" jako aby Akim sebral tu myš a utíkal s ní po bytě a Mates ho honí z jednoho pokoje do druhýho....jo a když už ho to nebaví, tak Akimovi taky řekne "stačí" :grinning: :grinning: :grinning: tohle dirigování má asi po mě, já mám taky ráda, když jde všechno podle mého plánu :sweat_smile:
20. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Holky, je to stejně boží, jak nedávno byli všechny dítka stejný /myslím tak první tři měcíe :D/ a najednou je každé dubňátko jiné, zkrátka každé dítko je originál.

Maji, nebuď z toho špatná. Já to vidím doma. Jiřík byl v 1,5 letech skoro bez plen, ve dvou letech i na noc, od roka kecal ve větách, ale zase se sám nenajedl a neoblíkl. Jíst a oblékat jsem ho učila já ve třech letech, když jsme se odstěhovali od našich, do té doby ho moje mamka krmila a jemu to vyhovovalo. Malá zas od 15ti měsíců sama krásně jí, umí se vyslíknout, některý věci i oblíknout, dřív chodila než Jiřík, ale z mluvením a chozením na záchod prostě Jiříka nestíhá no. Ale já myslím, že plíny do 2 - 2,5 let nejsou žádná ostuda. A mluvit začnou taky všechny děti, takže klídek, užívej těhu.
20. led 2010 v 18:57  • Odpověz
holky, jste hodny, dik :slight_smile: to ja jen dneska propadam nejake beznadeji :grinning:
20. led 2010 v 19:02  • Odpověz
Ahojky

tak u nas je to takhle
UM nepije od pobytu v nemocnici - nevim jak jinde ale tady v nemocnici pro deti mliko navari na 24 hodin dopredu a pak jim ho ohrivaji v mikrovlnce a Zuzka z neho mela zaludecni problemy a od ty doby ho nechce jeste 14 dni jsem zkousela odma ale bojkotuje ho
jinak pijeme tak strasne moc vlastnej e porad pricuclan a flasce takze to da tak 2 -2,5l nevadi ji normalni mliko caje dzusy s tim problem nemame

nocnik neni nas velky kamarad vi na co je ale nehlasi nema zajem a bez plinky to zatim u nas nejde jak moc pije tak porad ucurava ale v lete se to naucime raz dva

venku hodne chodime nebo jeste jezdime v kocarku to podle toho jak daleko mame namireno

mluvi docela hodne a nejaky slova rika presne nektery ma zkomoleny, ale domluvi se a to je to hlavni

bez ceho se neobejde tak je dudlik, ale jenom na spani jinak ho nepotrebuje to bude boj az budeme odnaucovat. na spani si vezme jednoho do ruky a jednoho do pusy

popaleniny se nam na brisku zahojiy uplne na tvaricce si toho vsimne jen ten kdo vi kde to je a nastesti se to nezbarvuje podle teploty venku a na rucce mame jeste porad vystouple cervene fleky tam to pry bylo hluboke tak to porad vystupuje ven. mazeme mazeme a snad bude vsechno ok

Maji kazdy dite je proste jiny ja mela Martinka pohodare a klidase a Zuzkaj e zase certin na gumicce a presne jak pisou holky kazdej je jinej

ted v sobotu bude Zuzka spat u tchanat poprve Mata asi po treti a myj deme plesat na rybarskej ples tak se uz moc moc tesim
21. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Baf! Ja jen, aby to tu nezapadalo prachem, vy facebookari :-P
23. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Co to jako jeeee??? Toz to vsici spite nebo co? My jsme dneska zas vstavali pred sestou viteeee? :grinning:
24. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
Liduš, já sem tady :grinning: :grinning: :grinning:

Hani má od noci rýmu bobinek, nespali sme, přes poledne taky jen asi pár minut, furt řve :confounded: Utřít nos si nenechá, smrkat neumí, stříikání do nosa se taky neobejde bez pláče, takže to co utřem, pláčem zase máme zpět :cry: :cry: :cry: :cry:

Chjoooooooooooooooooo, sme asi rok neměli rýmu :frowning2:

No jinak ráno bylo u nás - 18 :sweat_smile: už ať je duben :rolling_eyes: sníh já ráda, ale ani ven nejít s Hani to je jako blbé :rolling_eyes:
24. led 2010 v 19:28  • Odpověz
ja su tady taky :slight_smile:
oli a odsavackou by se nenechala? chudina mala, musi to pro ni byt utrpeni :unamused:
Tobik nastesti smrkat uz umi (aspon neco) :slight_smile:
my chodime ven aj kdyz je takhle, pres den bylo na slunicku -7, tak to nebyla takova hruza, zato ted... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2010 v 19:30  • Odpověz
Ahoj
já jsem tu taky.
My taky už naštěstí smrkat umíme. Ven taky chodíme odpoledne,protože bych se tu z nich zbláznila. Aba jsou aktivní a musí se vylítat. Příští neděli jedem do Orlických hor na dovču lyžovat. Nebydlíte někdo po cestě z Plzně přes Prahu Hradec do Dobrušky?
24. led 2010 v 19:37  • Odpověz
ahojky
my smrkat neumíme :grinning: když je potřeba, tak vysáváme :grinning:
jinak dneska ráno vstávání v 6h a v 8:10h pláč a kňourání a půl minuty klid a pak zase pláč a plazení se po mamince a naříkání.......sem se ho ptala, kde ho to bolí, tak ukázal na pusinku, tak jsem mu šoupla prst dozadu jak mají bejt druhý stoličky a na obou stranách dole je má cítit pod dásní (pusu otevřít nechtěl, tak jsem to zkusila jen tím prstem) - dostal dudlíka (toho máme jen na spaní), ale každou chvíli ho vyndaval a pořád plakal a na chvíli si občas odpočinul (lehnul si na mě a zavřel oči)....no prostě síla - tak jsem mu dala Ibalginový sirup a do půl hodiny chrněl (se mnou v posteli v ložnici) - spal až do 11:30h (já samo sebou s ním) a vzbudil se s dobrou náladou a celý zbytek dne byl naprosto v pohodě - zažil jste to někdo??? budou to ty stoličky??? mě zaráží, že zbytek dne OK :confused: na noc jsem mu teď dala zase sirup
24. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
Ahojtééé,
pavlí tak my ještě stoličky nemáme - hele a co ty, už taška do porodky zabalená? Jak to budete mít s Matýskem, kdo ho bude hlídat, když budeš v porodnici?
Kája začíná být pěkný mamánek, všechno jí můžu udělat jen já, když jí chce babí utřít pusu, tak se začne vztekat, že ne, že jen máma a tak je to se vším, ale asi když mě pak chvilku neuvidí, tak to snááď nějak zvládnou :sweat_smile:

My byly včera s malou na karnevalu, sem se obávala, jestli se jí to bude líbit, ale kupodivu se velmi bavila, je jasné, že se zatím do žádných soutěží nezapojovala, ale pozorovala starší děti. No skoro sem o ní ani nevěděla :grinning:
Byla za rákosníčka, tak až se mi někdy podaří, tak přidám fotku zeleného človíčka :sweat_smile:
25. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
ahojky
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=383839&vReferer=

cori budeš se divit, ale tašku mám zabalenou cca od 32tt (jsem asi magor, ale raději dopředu, než pak dirigovat manžela po telefonu) :slight_smile: no jedna babi je od ledna na pracáku (byla odejita od ČD na nějaký sociální program) a na konci roku jde do důchodu, takže ani práci nehledá, druhá babi dělá na směny a ta bydlí ve stejné ulici no a pak tatínek - oni se nějak o tu péči podělí....doufám :sweat_smile:
Mates teda v pohodě, žádnej mamánek není, ale teda na pofoukání bebíčka je jenom maminka....teda když jsem doma, tak můžu jedině já, ale když doma nejsem, tak vezme zavděk kýmkoliv :grinning:
25. led 2010 v 15:44  • Odpověz
taky jsem dodala nějaký fotečky Matesa....jsem ostuda, co? :sweat_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3731452&vReferer=
25. led 2010 v 15:51  • Odpověz
Pavlí pěkné fotky :wink: , jo jo, to pofoukání bolísky máme taky, když su poblíž, tak jen maminka :grinning:
tý jo už tak dlouho máš nachystanou tašku, mno měla bych pomalu začít :sweat_smile: , já teda ještě nemám furt nic nachystané :unamused: snad prcek nebude až tak spěchat, budem trošku přestěhovávat nábytek u našich a dělat nový zasedací pořádek, ale to nejdřív tak půlka února :sweat_smile: , do té doby nic chystat nemůžu.
Furt špekulujem jak budeme spávat, asi nakonec naši budou s malou v ložnici (aby se jí neměnilo usínání a prostředí) a my se přestěhujem do obýváku (kde ted spí naši :sweat_smile: ) prckovi bude jedno, kde bude spát a když uvidíme, že je docela klidné dítě :sweat_smile: tak se za malou vrátíme, ale takhle mám strach, že by prcek Kajku budil. Teda když si vzpomenu na spací maratony s Kájou, tak určitě, to občas ani sousedi nespali :confused:
25. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Ahoj holky,

tak na Vás jdeme kuknout. Teda koukám, jak všem profil ukazuje snž - tak holky snažilky, přejeme, aby vám co nejdřív začali naskakovat tt :slight_smile: . Taky bych byla už ráda snž nebo tt, ale bohužel u nás teď není situace na to mít třetího mimíska. I když bych si strašně přála ještě Honzíka, ale od doby co jsme se přestěhovali na jih Čech u nás není dobrá finanční situace. Manžel vždycky najde práci jen na dobu určitou, pak se plácá na pracáku a takhle to jde pořád do kola, navíc od února se mi snižuje rodičák na 3.800,-- takže to bude hodně veselé. Pořád nemůžeme zavadit o nějakou normální práci. Už jsme v situaci, že sháníme práci oba dva s tím, že kdo jí najde dřív půjde do práce, takže možná začnu pracovat i já. Pořád doufáme, že se situace zlepší a vidím to tak, že třetí mimčo přijde až tak za 5 let. Ale zase na druhou stranu to bude možná lepší. Anežka s Jiříkem už budou velcí a já si budu moct naposledy užít miminko.

Koukala jsem do albíček, kdo má nové fotky dubňátek a musím uznat, že jsou všichni moc krásní a strašně velcí. To nám to uteklo co. Za chvilku odstartujeme oslavy druhých narozenin. Kristýnka od Dripika je jim nejblíž.
27. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Ahojda babule :wink:

tak koukám, že to tu pořád nějak vázne, to nám byl čert dlužen ten facebook :slight_smile: :wink: ne, pohoda :slight_smile:

andy, s tou prací je to blbý, ale snad se zadaří a brzy aspoň některý z vás sežene práci na dýl :slight_smile:

No já 16.února nastupuju na záskok do školy, naštěstí jen na dva dny v týdnu,ale už teď se toho trochu bojím, no uvidíme, jak to zvládnu. Matěje bude hlídat dědeček, tak nevím, jeslti se toho nemám spíš bát :slight_smile: pro Matěje totiž vymýšlí spoustu blbinek a bláznovin, tak aby to oba přežili ve zdraví :wink: :slight_smile:

jinak u nás se mimčo pořád nedaří, zítra jdu na gyndu, tak uvidíme, jestli něco zjistíme nebo co se bude dít, každopádně, kdo chcete mimi, neotálejte :slight_smile: :wink:
27. led 2010 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz
ahoj, muzete mi nekdo objasnit, na co jsou ty nase deti ted ockovany? My jsme ted byli nedavno na zardenkach a spalnickach a mame jit v zari na preockovani, to mela teda do paze, ale predtim jeste v zari (teda asi v 17. mesicich) jsme byli na ockovani do nozicky a to nejak nevim, na co to bylo, nedohledala jsem to ani v ockovacim prukaze.
27. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
daisy: mely by decka mit 4x hexavakcinu (to je 6 nemoci - tetanus, atp.) a 2x priorix (zardenky, priusnice, spalnicky)
27. led 2010 v 16:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.