• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
my teda nemame jeste 2. priorix, nekdy do cervna nejpozdeji mame cas
27. led 2010 v 16:02  • Odpověz
holky a uz jste premyslely, co prtousum k narozkam? od kdy teba uz umeji jezdit na trikolce? mne uz by se nejake slapatko libilo :slight_smile:
27. led 2010 v 16:05  • Odpověz
jo, dik, tak uz se v tom asi vyznam. my pujdem do odstrkovadla junior, je to kolo bez slapatek
27. led 2010 v 16:30  • Odpověz
hmm, tak jsem se divala, posledni hexa v cervnu, to zari teda nikde zaznaceny a v lednu prvni priorix... asi se za dr. vydam zeptat :confounded:
27. led 2010 v 16:51  • Odpověz
anke, my už máme tříkolku od loňska a můžu doporučit

daisy, to kolo je super věc, kamarádky dcera se díky tomu naučila hrozně brzo na kole, učí se na tom perfektně držet rovnováha.

A co k narozeninám. My little ponny miminko a asi další lego duplo, protože to nás bere
27. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
ahojky
nás čeká druhej priorix po 18.2. tak tam s Matesem půjde asi babička....nebo ho vezmeme sebou (já s Vojtíškem) až půjdeme na KO po porodu a bude to :grinning:
to "kolo" odstrkovadlo budeme kupovat taky - chci ho koupit už v létě - píšou od 2let, tak ať se Mates snaží co nejdřív...nechce se mi totiž na jeden rok kupovat větší odrážedlo nebo ta tříkolka a tu má vlastně Mates toho Smart Trike, takže tak

jinak dnešní KO v pořádku - CS mám pořád 2 a Vojtíšek je pěkně vysoko, takže porod v nejbližších dnech prý nehrozí (no ale víme svoje, že) - na ples můžu v pohodě jít....hlavně dávat pozor při tanci...hahaha já a tanec (maximálně nějakej ten ploužáček někde v koutku) :grinning:
28. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
ahóóóóój

pavli :grinning: , tak co, jak se valí :grinning: ???? - myslím sníh a nebo, že by tebe :grinning:
28. led 2010 v 15:49  • Odpověz
jo, pavli, já měla CS taky 2, hlavička vysoko,... naplánované vyvolávání,... a nakonec jsem rodila přesně na temín :grinning:
28. led 2010 v 15:50  • Odpověz
Baff,
Tady to opravdu upadne v zapomění. :grinning: :grinning:
Tak Lukho 1. vysvědčení bylo plné jedniček. Je fakt že v 1. třídě jsem nečekala ani nic jiného. Dřeme každý den a i teď když má prázdniny se musí učit. Ale i tak jsme měli radost všichni. Prostě je to velký kluk.

Andy mluvila jsem s maminou(učitelka 1.stupně a zástupkyně) a prý by malýho do školy dala. pokud máš tu možnost. U nich na škole je přímo třída pro nadané děti a jsou tam od 1.tříd až po 5.třídu. Pry je to pro ně motivující a je jich tam max.10. Tak to rozvaž. :sweat_smile:

JIank na týden ojíždíme tak doufám že holky neporodíte než dorazím. :sweat_smile:
30. led 2010 v 07:30  • Odpověz
ahoooj maminky a těhulky a snažilky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Tak my k 2. narozkám asi hračku žádnou :sweat_smile: :sweat_smile: možná nějaké oblečení doplnit, ale spíš chcem pomalu pokojíček doplňovat a vymalovat apod. a pokud dají prarodiče nějaké penízky, tak spíš vložit na spořící účet aspoň něco :wink:

Pavlíííí, 38.tt ježíš, jak to uteklo :confused: :sweat_smile: Mazeeeeec
30. led 2010 v 08:13  • Odpověz
JO Evi, výzo teda hezké, šikula Luki :wink:
30. led 2010 v 08:14  • Odpověz
Ahojky,

Evi gratuluji Lukáškovi k vysvědčení. A co se Jiříka týče, já jsem pořád na vážkách. Včera jsem zase přečetla další článek, bylo to tady ze školy v Písku. Tam se nadaným dětem věnují, mají tam pro ně vyčleněnou třídu zrovna jako ve Strakonicích, ale u nás v Milevsku to není. Já zase z něj nechci dělat víc než je, ono to, že umí číst, počítat a má dobrou paměť hned nemusí znamenat, že je speciálně nadaný. Zase na druhou stranu do školky chodí strašně rád a škola je přeci jen těžký přechod pro všechny děti, natož pro dítě mladší šesti let. On je sice trochu vyspělejší než jeho vrstevníci, ale mě se stejně nechce mu ten poslední rok školky brát. Budou tam mít angličtinu a plavání, tak se na to i těšíme. Takže to asi nechám být a pokud by měl být fakt nadané dítě, určitě si toho v první třídě nebo u zápisu všimnou a holt bychom museli dojíždět do Písku. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít z toho takové dilema, protože ještě před pár měsíci jsem byla zatvrzelá, že prostě půjde do školy v 6,5 letech a hotovo, ale když vidím, že pomalu každý den přijde s nějakým dalším pokrokem, mám docela hrůzu, co bude všechno umět za ten rok a půl co má nastoupit do školy.
30. led 2010 v 08:36  • Odpověz
Ahojda holky :wink:

andy, nevím, jestli jsi to tady někde náhodou nepsala, ale v tomhle by Ti asi nejlíp poradili v pedagogicko psychologický poradně a nebo se poraď s učitelkama ve školce, jak to vidí ony, takhle na dálku se špatně radí, když Jiříka neznám. Další možností je že by mohl přeskočit po nástupu do školy třeba první třídu, u nás ve škole to tak udělali s jedním chlapečkem - na začátku první třídy četl, počítal, logický úkoly pro něj byly hračka, takže se udělaly rozdílový zkoušky a přešel do druhý třídy. Zvaž taky jak je na tom sociálně, jestli by to pobral po týhle stránce, jeslti by to na něj nebyl velkej skok. Ale jak ho popisuješ, tak by to asi zvládnul v pohodě :slight_smile:

Evi, Lukášek je šikula :slight_smile: gratuluju mu :slight_smile:

narozeniny a si taky nebudeme hrotit, zatím mi připadá, že to Máťa tak nějak nevnímá kolik čeho dostane, takže nějakou maličkost a uvidí se :wink:

včera jsme byli poprvé bruslit, byla to sranda na těch želízkách Matěj pěkně ťapal a protože tam měl ještě kamaráda, tak ho to i bavilo :wink:

jinak já jsem byla na gyn prohlídce kvůli rozházený MS,tak mi rovnou udělají i hormonální profil, abychom věděli, co se v tom mým těle děje a proč se mimčo zatím nedaří a nějak to snad hormonama srovnáme, dr v tom nevidí problém a třeba se zadaří i přirozeně, uvidíme :slight_smile:

16.února nastupuju do školy, tak jsem zvědavá, jak děti zvládnu, začínám z toho mít trochu vítr, ještěže to je jen na dva dny v týdnu :slight_smile:
30. led 2010 v 09:18  •  2 děti  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3748770&vReferer=

tak a ještě ze včerejšího bruslení pár foteček :slight_smile:
30. led 2010 v 09:22  •  2 děti  • Odpověz
Tlapi, ty joooo, to sem nevěděla, že i takhle malinké brusličky existujou, to je bombaaaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. led 2010 v 09:26  • Odpověz
tlapi jůůů to je bomba :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , neříkalo se jim "kačenky"?
30. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Ahoj holky do soboty,
tlapíí to jsou úžasné fotky z bruslení, jak se to Matýskovi líbilo?
Já,jelikož nebudu mít pak asi dost času, tak už jsme malé k narozeninám koupily tříkolku a pak nějakou drobnost a určitě knížku, ty malá miluje :sweat_smile: (snad jí to vydrží)
Andy, jak psala tlapka - nejlepší je aby to posoudil odborník, ale ty zase Jiříka znáš nejlíp a ona i ta sociální vyzrálost je velmi důležitá. Sem si teď vzpomněla na podobný případ z rodiny, kdy to teda psycholog asi trošku přehnal, protože sestřence řekl, že malý bude asi geniální (což teda fakt soudit u malého dítěte je docela vtipné), ale nyní je ve 4 třídě a je to uplně normální studentík a učit se musí...
Já teda těžko posoudím 1. stupen, ale na druhém se často stává, že - hlavně kluci jsou sociálně zaostalejší a tím se pak i hůř učí a dělají větší lotroviny :unamused: , mnohým by naopak prospělo jít o rok později - ale to je opačný případ :sweat_smile:
Jo a pokud bude mít malý dobrou učitelku, tak určitě i pokud by šel až v těch 6-ti letech, tak mu bude chystat nějaké úkoly navíc, aby se nenudil. Je fakt, že v první třídě jsou asi velké skoky mezi dětmi...

Ale je úžasné sledovat pokroky těch prcků. Mně ač připadne, že je Kája společenský človíček, tak se vůbec nijak neprojevuje, nic neřekne, nic nepředvede )ale je ráda ve společnosti) a doma pusu nezavře (občas už nespí ani po obědě a jen v postýlce kecá a kecá :sweat_smile: ), už pozná nějaké písmenka, čísla (její oblíbené je 3, to pozná i ten počet), už se sama obleče, obuje - ale třeba na nočník tak to chodit nebude :grinning:
30. led 2010 v 11:59  • Odpověz
http://www.korunka-eshop.cz/detail.php?zbozi=1581104 tady jsou ty brusličky - kluzky nebo kačenky., jak kdo chce :slight_smile: no mám dojem, že kdyby tam nebyl druhej MAtýsek, tak by ho to možná tolik nebavilo, ale že viděl i Matěje, že bruslí, tak to zkoušel taky :wink: nebyli jsme tam nijak dlouho, ale určitě hodinu jo, i mě překvapilo, jak dlouho je měl na nožičkách :wink:

cori, tak to je teda Kája šikulka, Mates se teda neobleče, i kdžy to zkouší, ale zase když jsme doma, tak chodí na nočník a jako dítě rodičů, co mají rádi přírodu na obrázku ukáže sojku, sýkorku, kosa, havrana :wink:
30. led 2010 ve 13:21  •  2 děti  • Odpověz
teď mi došlo, že jsem to napsala tak, jakoby Matěj nepoznal nic jinýho :slight_smile: pozná teda spoustu jiných zvířátek, ale tyhle ptáky i druhově, no tatínek ornitolog :wink:
30. led 2010 ve 13:28  •  2 děti  • Odpověz
hoja
chystám se na ples
tlapko super to bruslení :slight_smile:
školákům gratuluju k vysvědčení...jsou to šikulové :wink:
cori my známe "A, B, C, M" a z čísel vede "6" ale když se ho zeptám, kolik je toho nebo toho na obrázku, tak mi vždycky řekne "hodně" :grinning: a to pak musím říct, že jdeme počítat a on ukazuje a já říkám čísla a on někdy to číslo řekne místo mě....šestku tu vychytá pokaždé :grinning:
30. led 2010 v 17:29  • Odpověz
jo a tatínka včera ve vaně dostal Maty tím, že mu řekl, že má želva krunýř......mě tatínek volal, že prej pojď si poslechnout, co to říká....no bodejď by ne, když jsem mu od rána hustila do hlavy, že želva má krunýř a žába ne...on totiž občas řekl místo želva žába a obráceně....teď už si to neplete :grinning:
30. led 2010 v 17:32  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
tak my k narozeninkam planujeme zatim jen drobnosti...dreveny puzzle a domino, zviratka, knizku... :slight_smile:
30. led 2010 v 17:51  • Odpověz
ahojky
včerejší ples supééééér - něco málo jsme vyhráli v tombole - hlavně poukaz na kosmetiku (ošetření pleti) potěšil :slight_smile: v jednu už jsem chrněla, teď se oblíkneme a jdeme si pro Matesa

no a od zítra jsem připravená rodit, když už bude ten únor :grinning:
31. led 2010 v 10:19  • Odpověz
Ahoj,
Pavlí, tak už máš po plese a zatrsala sis? Jak se to prckovi v břůšku líbilo? Jj už to máš za pár, my snad ještě vydržíme vcelku, bo nemám niiiic nachystané :unamused: su ostuda....
31. led 2010 v 11:42  • Odpověz
ahojda holky :wink:

teda Pavlí, smekám, já jsem ke konci těhu byla ráda, že jsem ráda a nejraději jsem už seděla doma a Ty si jdeš zaskotačit :slight_smile:

cori, tak ještě máš chvíli času, ale už šup šup, připravovat věci pro mimčo :wink: :slight_smile:
31. led 2010 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz
týjo, já když byla těhotná, tak jsem tu byla jak kůl v plotě a teď se to zase rozjíždí, takovejch těhotnejch a takovejch snažilek - to je super :slight_smile:
31. led 2010 v 18:22  • Odpověz
Jani holt někdo musí být první :sweat_smile: a jak se máte s klukama, co Toník na malého? Je občas veselo nebo už si toník hraje na velkého bratra ochránce?
Tlapí no joo, mně to furt nedochází :sweat_smile: , přii nejhorším bude MM vššechno chystat sám :grinning:
31. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
ahojky
jé holky co blázníte....já na plese fakt neřádila....vlastně jsem seděla a kecala s kamarádama....chodila jsem jenom od stolu ke stolu a na záchod :grinning: poslouchala jsem hudbu ze sálu a občas tam nakoukla......já na trsání nejsem (a ani manžel není), takže mi to ani nechybělo - stejně bylo hafo lidí na parketu a já se nerada "mačkám" na někoho jinýho, než na tanečního partnera :grinning:

holkýýýýý už od včera jsme bez dudlíka :slight_smile: Mates ho měl teda jenom na spaní....prostě jsem mu ho večer hodila na polštář a když šel spát, tak po něm šáhnul a měl ho....no a jak byl u babičky (ze soboty na neděli), tak jsem mu řekla, že ho ta asi zapoměl (přitom jsem ho jenom já zapoměla dát na polštář jako obvykle) a že mu ho babička druhý den přinese, tak prej HMMMM.....no a usnul úplně v pohodě a světe div se spal celou noc a vzbudil se až ráno pár minut před šestou :slight_smile: teď jsem ho uspala zase bez dudlíka...babi tady byla dopoledne chvíli a řekla, že děda toho dudlíka nemuže najít, že mu bude muset Matýsek pomoct, tak Maty řekl "POMŮŽU" a tím to skončilo a fakt žádný řvaní a kňourání....mám radost :slight_smile:
1. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
ahojda holky :slight_smile:

tak co Pavlí, ještě jsi celá? :wink: gratulujeme k úspěšné "ztrátě"dudlíku :slight_smile:

a co cori, už je nachystáno? i když Ty máš ještě čas :wink: ale tak tašku už bys mohla pobalit :wink:
3. únor 2010 v 08:04  •  2 děti  • Odpověz
Ahojtéé,
mnoo tlapíí není nachystáno - nic a taška už vůbec nee :sweat_smile: teda v tuto dobu u Káji sem měla už všechno vyžehleno, vydezinfikováno a nachystáno, snad ten náš prcek moooc spěchat nebude, za únor to stihnu :grinning:
Pavlí tak to ste šikovní s dudlíkem, to u nás to bude asi boj :unamused: , sice ho máme jen na spaní, ale bez dudlíka spát nebude, přemýšlím jestli jí ho mám brát, když ho pak uvidí u prcka, aby mu ho nebrala :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.