• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
pavlí, to je jen vtip :grinning:

jinak ahojda všem :grinning:
8. únor 2010 v 18:51  • Odpověz
ahoj holky
:grinning: ještě neeee :grinning: si to necháváme na středu, páč to je krásný datum....bylo by to krásný rodný číslo z toho :grinning: :grinning:
jinak teda koci tatínek k porodu půjde (teda jestli to stihne, když náhodou bude v práci, ale snad jo), hlídat bude některá z babiček, páč moje mamka dělá na směny ve zdravotnictví (spíš má teda denní 12) to má tak 2-3 dny v týdnu (ale může si to vyměnit s kolegyní, kdyby bylo třeba) a druhá babička už je napůl v důchodu (zatím je na pracáku na 11měsíců a pak jde do předčasnýho důchodu)....pak dědeček jeden je v důchodu, ale ten brigádničí a je pořád v luftu a druhej sice chodí do práce, ale teď je od půlky ledna do 15.února doma, páč dělá ve stavební firmě a teď nemají práci....takže hlídání zajištěno z několika stran :slight_smile: :grinning:

jesličky mám dohodnutý tak napůl.....mamka už mluvila s ředitelkou (znají se, páč mamka "zamlada" dělala sestru v jeslích) a mám se přijít dohodnout osobně co a jak (když mám Mates tu alergii na BKM) a prej to bude v pohodě...takže když ve středu do 13h neporodím, tak letím do jeslí to dohodnout a Mates bude chodit mezi dětičky těch pár dní do měsíce co se může :slight_smile: to víte, já s ním občas zajdu do nějakýho toho mateřskýho centra, aby byl mezi dětma, ale teď co bude Vojtíšek, tak se nikam tahat nebudeme moci....nebude to ani v mých silách, tak když budu potřebovat s Vojtíškem třeba k doktorovi, tak Matýsek půjde do jesliček - u nás je to kousek od baráku (máme děsně dobrou polohu bydlení, páč okolo nás jsou jesle, školka i základka co by kamenem dohodil) :slight_smile:

jinak už máme pro Matýska dárek k druhým narozeninám....obrázek hodím do albíka
a ta paní (kamarádka mého staršího bráchy z Prahy) co nám to prodala má dvojčátka a má ještě jedno to kolo a to v oranžové barvě a prodává ho taky, tak kdyby měl někdo zájem, tak pošlu víc info....jdu hodit tu fotku do albíka
8. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
téda tady to chrápe :pensive:

dneska jsem od rána bez Matesa i bez Akima......před chvílí mi tady byli odstranit plíseň ze zdi (prej jsme jedni z mála, co to nahlásí v začátku, tak to bude dobrý - a až bude tepleji, tak opraví škvíru ve fasádě a bude pokoj nadobro)....teď větrám jak divá, páč to smrdí jak savo, ale hlavní je, že plíseň je fuč - babička mi oba moje poklady vrátí až navečer, tak dneska budu asi gruntovat....nádobí mám hotový, prádlo vypraný a čeká mě koupelna a luxování a prach....a pak pojedu rodit, jo :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
ahojda pavlí, no tak já myslela,že už tady budou míry Vojtíška, když se TI to datum tak líbí, abys to stihla do půlnoci, když takhle makáš :wink:
jinak plíseň my máme trochu taky doma,ale vždycky vezmu savo na plíseň a do další zimy je zase pokoj, no starej barák no :slight_smile:

před chvíli mi psala ségra, že Kačka musí na operaci s očičkem, pořád jí slzelo, tak jí masírovali kanálek, ale nepomáhalo, ani léčitel nepomohl a dneska jí tam zkusili zavést nějakou sondu,ale nepovedlo se, tak musí pod narkózu a pak na půl roku bude mít v očku kanylu, to si neumím teda představit, jak se to dělá :frowning2: chudák Kačka :unamused: ale zase lepší to udělat te´D, když z toho nemá rozum než potom dýl

Mates měl včera odpo 38,5, ALE TEĎ UŽ MĚ TADY školí a vypadá hodně zdravě, až teda na ty nudle u nosu :slight_smile: a právě zápasí s teplákama, že si je nandá sám, už je teda měl, ale zase je svlíknul a jde na to znova :wink:
10. únor 2010 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz
ahojeec

Pavli,plísně byly i u našich na baráku, a jak píše Tlapka, taky nám to savo hodně pomohlo, tak přeju, ať se dlouho neukáže, nejlépe vůbec :sweat_smile:

A já si myslím, že stihnout by si to mohla ještě dneska, jak dlouho to trvalo u Matesa? :sweat_smile: když se říká, že druhý je kratší o polovinu ( jak u koho že )

Tlapi, no teď je těch viroz na každém rohu plno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No Hani dnes v teplákách zahlásila bobek, bobek, a bylo hezky do nočníčku, ale jinak jí pořád "vysazuju", sama málokdy řekne...

Jejda a s tím očkem, ty jo, tak to mě taky zajímá, jak to pak funguje s tou kanylou? Božatko malinké, je fakt, že na to zapomene, ale i tak :unamused: :frowning2:
10. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
Ahojte holky,

teda, chvili sem clovek nezajde a uz je toho spoustu nakecano. :slight_smile:

ad plisne, nam se objevuje ted plisen u Dady v pokojiku - asi spatna izolace, jak je ten snih mokry, ale jednou jsme nastrikali Savem proti plisni a je to pryc ...

ad skolka - my uz budem prihlasovat letos, protoze Dadulka bude mit 3 roky sice az v dubnu dalsiho roku, ale kdybych musela do prace, tak nevim, kam bychom ho dali, babicky jsou stale v praci a jeste dlouho budou .... takze od zari budem platit skolku a dame ho tam, az bude splnovat podminky - tj. hygienicka samostatnost a ze zacatku asi v ramci toho povoleneho limitu - 5 dnu v mesici, at si mysak trochu zvykne a v dubnu aby pak nebyl problem ...

my teda nocnik jeste neresime, pac Dadulka tam nechce a na zachod na prkynko chce, ale jen proto, aby pak mohl splachnout a stejne se tam nevycura, tak my asi to nechame fakt az bude na jare teplo ...

holky, Dada to teda nemel, ale ty kanyly se vyrabi ve firme, kde jsem pracovala, tak jsem to videla - to je v podstate tenounka trubicka, ktera je v slznem kanalku, je to myslim silikon, a tam vlastne oddtlacuje steny toho kanalku, ktery byl predtim nepruchodny a porad se uzaviral, tim pak odtekaji slzy a prp. hnis, kdyz je zanet ... vypada to hrozne, ale myslim, ze nam rikali, ze to ty decka vubec neboli ...
10. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holkýýý :dizzy_face:
tlapí a jak se u malé ten zánět projevoval? měla nějaký hnis v očičku?
My si dneska s maminama a dětma udělaly v kroužku karneválek a bylo to moc prima, nachystaly jsme jim švédský stůl plný dobrot, ale asi jsme mlsaly víc my než děti :grinning:

Zrušili vám někomu 2 očkování priorixem? Prej je nějaká špatná vakcína, tak se bude čekat na další.
Jéé a já zas tápu čokoládu - Pavli taky máš furt chutě na sladké? :grinning:

Anke a vy tu školku musíte platit i když tam dítko ještě nechodí? Já zvažuju jestli taky malou nezapsat s tím, že by chodila na těch pár hodin týdně, ale nevím jestli mi ji vezmou, když budu doma s druhým...
10. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz
Lidu, no snad jim to tak dělají, že je to nebolí :fearful: :unamused: božatko

A s tou školkou, to hodně maminek tak dělá, tak proto sem se ptala, akorát si myslím,že Hani by stejně ještě neuměla chodit na záchod :sweat_smile:

Cori, my máme jít na priorix začátek března, tak budu asi volat pak co a jak...a jak jako špatné vakcíny|? :angry:

No a s tím sladkým, to jako já sem tím pádem těhotná celoročně :grinning: :grinning: :grinning:

Cori, jj, musíš to platit, tím si "držíš" místo...a u nás pokud máš druhé mimčo, berou až od 4 let prý :confused:
10. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
Ahoj, my budem řešit školku jako Anke, já budu muset v dubnu do práce, tak chceme jet na jistotu. Budem platit tzv udržovací poplatek a 5 dní v měsíci ho tam budu dávat v rámci zvykání, aby to nebyl takový šok, potom . :grinning:
No letí neuvěřitelnou rychlostí, za chvilku už se budu streso :stuck_out_tongue_closed_eyes: vat opět v zaměstnání....
10. únor 2010 v 15:44  • Odpověz
Heli a já budu stresovat na pracáku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2010 v 17:06  • Odpověz
Olí, to je taky radost, no nevím co je horšího, ale přeci jen ta práce je asi lepší. :frowning2: No vím kam se vracím a do čeho jdu...
Já už dostla nabídku, jestli se nechci vrátit hned, že místo mě je na logistice paní, co dělá jenom průsery, že by ji nejradši vylili. No polichotilo mě to, ale ještě se mi nechce, přeci jen přede mnou poslední svobodný jaro a léto.
Uvidíme na podzim, eventuelně bych šla od podzima zpět do práce o něco dřív. Horší bude, jak dopadne školka.
Je tu u nás docela nášvih a přednost mají děti, co nastoupí v září. No uvidíme, při nejhorším nastoupí do služby babička :sweat_smile: . :sweat_smile: :sweat_smile:
10. únor 2010 v 18:42  • Odpověz
ahojky
tak furt nic :pensive:
dneska jsem Matesa zapsala do jesliček.....můžu ho tam dávat sice normálně, ale půjdeme jenom tak 5x do měsíce nebo jak bude potřeba - za týden nebo za 14dní půjde na adaptační hodiny (3dny po sobě tam bude hodinu odpoledne - první den s babičkou hodinu, druhý den půl hodiny s babičkou a půl hodiny bude babi v šatně, třetí den celou hodinu bez babičky) a pokud to bude OK, tak máme vyhráno :slight_smile:

ČOKOLÁÁÁÁÁÁÁDÁÁÁÁÁÁ žeru jí jak tank a to asi poslední týden, kdy mi váha řekla, že už mám +18kg ať jím nebo nejím........co týden to kilo nahoře, tak ať vím, z čeho to mám, že jo :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Ahojte,
tak s tou školkou to pravda bude asi zajímavé, bo těch našich dětí je asi šíííleně moc a kapacity stačit nebudou, tak pravda malou si můžu nechat doma, když budu ještě na mateřské, ale ona má docela ráda společnost, tak uvidíme jak nám to vyjde :sweat_smile:
10. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
Ahoj holky,
teda Pavli, koukám, že už to máš za pár :slight_smile:

Do školky se asi taky budeme hlásit, dneska jsem byla na informativní schůzce o školce, kterou zřizuje můj zaměstnavatel, vypadá to pěkně, ale rozhodně není šance, že bysme tam nastoupili od dubna příštího roku, protože je 4krát větší poptávka než míst :unamused: Takže zkusíme normální u nás ve městě, ale tam to taky moc nevypadá.

A teď bych potřebovala poradit: Jako hory jsme si užili parádně, ale Honzík se na zpáteční cestě v autě poblinkal, autosedajdu jsem vyprala, oblečení taky, jen vlněný svetr a deku nemůžu vyprat, pořád to smrdí po poblinkání, jsem to prala v ruce, v pračce v Noritu na vlnu, máčela v octové vodě, aby ten pach zmizel a nic nepomohlo, tak už nevím, co s tím :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. únor 2010 ve 23:58  • Odpověz
Ahoj holky,

co se školky týče, tak já to nechávám až na příští rok, jelikož nehodlám platit školkovné celý rok, aby malá nastoupila na dva měsíce do školky. A navíc stejně si myslím, že teď je tolik dětí, že bysme byli stejně bez šance, školky jsou totálně nabouchané.

Blani, svetr i deku peru normálně v pračce na 30 stupňů a stáhnu ždímání jen na 400 otáček.
11. únor 2010 v 09:44  • Odpověz
Blani, ja bych ho dala ven vymrznout. Jinak nevim, nam to po case z autosedacky vyvetralo ...
11. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
Ahoj Holky,
Blani taky bych to zkusila dát vymrznout. Jinak my jsme na tom ze školkou podobně. Půjdem ted k zápisu a uvidíme. Taky by jsme museli platit školné až do března. Ale já bych chtěla aby ji vzali už od září a já bych hledala práci. Protože když mi ji nevezmou v březnu jdu na pracák a nevím jak se uživíme. :sweat_smile:
11. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz
Já ty věci prala v pračce a sušila právě venku ..... tak asi půjdou do popelnice :confounded: :confounded: :confounded:
11. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
krásné ráno babulky :slight_smile:

tak koukám, že Vojtíšek bude přesnej a přijde na svět přesně, jak mu bylo spočítáno a nebo čeká na Valentýna :wink:

no my jsme měli jet o víkendu pryč, ale zrušili jsem to, teda tatínek jede, ten musí,ale my zůstáváme doma, Mates je plnej rýmy a dneska začal i trochu kašlat, tak to nechci pokoušet, aby děda nemusel hlídat nemocnýho Máťu

školku teda zatím neřeším, v okolí je snad dost lidí, kteří by se mohli o Matese postarat,ale já doufám, že se zadaří to další mimčo a půjdu na nemocenskou a budeme spolu spokojeně doma :slight_smile:
12. únor 2010 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz
jo jsem zapomněla napsat, že se mi i líbí, že zůstáváme doma, protože začíná olympiáda, a tak budeme s Máťou koukat, teda spíš já :wink: ,
12. únor 2010 v 08:24  •  2 děti  • Odpověz
autor
Hola heeej sluníčka :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Pavlínko hele sleduju Tě každý den a mám otázku....se kdy hodláš vyklopit? :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
pusinečku na bříško a pohlazení Matýskovi a vééélikou pusinku od nás pro Vás pro celou rodinku :dizzy_face:

dále... :grinning:

kdo je další v tom? :grinning: :grinning: :grinning: těhulky krásný,opatrujte se,dávejte na sebe pozor,hodně odpočívejte...ta zima pro vás musí bejt náročná což? Já sem tak unavená a ani těhotná nejsem :sweat_smile: pusinečku na bříško :dizzy_face:

ostatním přeju,aby ty co se snží se brzy zadařilo a všem pusuuu...se někdy zas ukážu...jinak mě najdete víte kde :sunglasses: :grinning:

tak helooou :dizzy_face:
12. únor 2010 v 08:50  • Odpověz
autor
jinak sem zapoměla dodat,jsme zdraví,krásný,po vánocích tlustý a je nám dobře :sweat_smile:

ehm nočník,nic,Péťula dycky ten den co řekneme,že na nočník na vážno se šprajcne a nesedne...netušim jestli se mi tu plínku podaří někdy odstranit :sweat_smile: tož jí bude mít i do první třídy kdyžtak....no problem :sweat_smile:

tak čuuus :grinning:
12. únor 2010 v 08:52  • Odpověz
dobre ranko :slight_smile:
pavlinka jeste cela? :slight_smile:
12. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
Dobré ráno,

my už třetí den takřka bez plíny, teda jako na spaní joooo, ale přes den nééé. Občas si přičůrne, ale to už letí a křičí e-e a už jí to začíná téct, ale to bude pár dní a pochopí, že musí volat dřív. S kakáním je to horší, to jí musím sledovat. Zrovna jako včera, stála přede mnou, najednou upřený soustředěný pohled a to už jsem věděla, že je zle. Tak jsem jí stáhla kaťata a posadila na noční. No hovínko už bylo na cestě :D .

Zuzi, ale nedělej si hlavu, dej Peťulkovi čas, on na to dojde sám. Já nočník taky moc nehrotila až do doby, kdy malá přišla a že e-e, já jí posadila na nočník a ona se vyčůrala. Když se to povedlo po druhé, tak jsem sundala plínu a hlídám jí. Je to občas nároční, protože co chvilku za ní chodím, jestli půjdeme dělat e-e. Ale když už máme takhle nakročeno, tak už to nevzdáme a mám cíl do měsíce sundat plíny i na odpolední spaní. Na noc to ještě nějakou dobu vydržíme.
12. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
je to tadyyyyy!!!! Pavlinka ma miminko!!!!!
12. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
snad se nebude zlobit, kopiruju z unorovek: "Ahoj. Jmenuji se Vojta a narodil jsem se rychle s krásnými mírami 3300g a 48cm. Jsem noční sova. Vykoukl jsem v 1:39h a pořád koukám kolem sebe. Jsme oba OK." :dizzy_face:
12. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
autor
kecáááááááááššššššššššššššššššššššš!!!!!!!!!!!!!!!Neneeeeee juhuhuuuuuuuuuuuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
to je skvělá zorávička!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Moc moc Paavlínko gratuluju k Vojtíškovi,jste šikulky a těšim se až se nám ukážete :dizzy_face: hlavně ať jste zdraví a už doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: super mám obrovskou radost!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
pusinek milion pro Vás :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
jéééééééééééééééé, velikánská gratulace a hlavně hodně moc zdravíčka přejeme všem :slight_smile: :wink: no a už tady řvu jak želva :slight_smile: jak před dvěma rokama, kdy jsem brečela, když se rodily naše dětičky :slight_smile: , :wink:
12. únor 2010 v 10:08  •  2 děti  • Odpověz
jupííííííííííííííííííííí hurááááááááááááááááááááááááááá, to je supeeeeeeeeeer, gratulaceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
už se těším na fotekčy, ježiš to je hezký, už jsou čtyři :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.