• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
pavlí, určitě všechno dopadne dobře, uvidíš :slight_smile:
13. čer 2009 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz
Pavlinko velka gratulace i od nás :slight_smile: :dizzy_face: :wink:
13. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
tak holky přeju vám hezký den....my za chvíli razíme na slavnosti piva....tatínek bude asi zapíjet :grinning:
13. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
holky, tak musím zpátky do školy, to jsem pokecala :angry: pa pa
13. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem napsala příspěvek a bohužel se smazal :angry: :angry: :angry:

Pavlínko, manža je skvělej, vzal to parádně! :slight_smile:

Náš Daneček se konečně dneska rozchodil! Nejdřív ráno na plavču, jak viděl jak ostatní dětičky v šatně a sprchách už běhají, tak to zkoušel taky, přes den to piloval a teď večer přešel sám celej pokoj! Zatím je lezení rychlejší, ale nemá problém s chůzí, tak mam radost že už my taky chodíme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. čer 2009 v 19:47  • Odpověz
jani,to je fajn, že Danda už chodí :slight_smile: ono je fakt,že když koukají na ostatní, co dělají,tak chtějí taky :wink:

my jsme měli prima den, ráno jsme se byli kouknout na svatbě kamarádky, moc jí to slušelo :slight_smile: odpo jsme byli v ústavu na tom dni otevřených dveří - hrál tam kromě jiných i ten Jirka Zonyga, na toho jsem se moc těšila a taky mě nezklamal, byl úžasnej a milej a když dozpíval, tak snad hodinu podepisoval fotky a fotil se, prostě pohoda. Teď jsem přijeli z oslavy narozenin našeho kamaráda a Máťa už spinká,takže prostě prima pohodovej den :wink: :slight_smile:
13. čer 2009 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holký,

zatím dočítám, jsem na str. 4, tak zareaguju na to, co jsem zatím přečetla:

1 - gratuluju Suzince a Péťulkovi k překonání ponemocniční krize, super, že brouček zase ťape a že už je z něj zase naše známé vysmáté sluníčko, posíláme pusinku
2 - botičky máme 3 - sandálky značky BABY s žirafkou (kupovala babička) vel. 18, pevné botasky taky s žirafkou (koupené použité) vel 19 a papučky s ďurkama na špičce, aby se jí nepotila nožička, koupené na aukru vel. 12 viz: http://www.aukro.cz/item649055416_krasne_nove_papucky.html
3 - gratuluji k prvním krůčkům Karolínce a Denískovi (omlouvám se, určitě na někoho zapomenu)
4 - všem marůdkům přeji brzké uzdravení
5 - jahody už dáváme jak s jogurtem, tak s banánem nebo samotné, Soník je miluje
6 - na facebooku jsem se sice zaregistrovala, ale diskutování se mi tam zdá nějak kostrbaté, není to pro mě moc přehledné, takže pokud budu na PC, zůstávám věrná MK, pokud budu na mobilu, kuknu na FB

Jinak Soninka je dneska už 3. den trochu marodná, asi jsme chytly od tatínka rýmičku a kašlik (i já), beruška se v noci budí, že nemůže dýchat a přitom chce dudánek, tak předevčírem spala na mě (já z toho zase rozlámaná..), ale co bych pro ni neudělala, že? Včera to bylo lepší a doufám, že dnes už se obě trochu vyspíme.

Na MK jsem to asi ještě nepsala... máme konečně hotovou střechu. Je krásná, jen nám chybí ještě francouzské okno a obyč okno do budníků, až bude komplet, hodím fotky na střechu

Joooo, a taky jsem poprvé byla bez Soninky a bez MM pařit. Měla jsem sraz se střední po 10ti letech. Byla jsem tam jen 2 hoďky, ale bylo to fajn. MM hlídal, dokonce i vykoupal a já přijeal domu akorát na kojení a usínání. Holky na srazu se divily, že proč musím tak brzy, když už je Soník tak velká, nebo proč jsem neodstříkala mlíko (si myslej, že kojím každý 2 hodiny, ne? aby se mi dělalo dost mlíka na odstříkání ...), no nic, já byla ráda i za tu chvilku.

Co se týká dovedností, tak chodíme a běháme s přehledem, sem tam při nerovnosti terénu sice kecnem, ale jinak celkem vpohodě. Všechno, co se nám líbí také stále strkáme do pusinky (se to asi nikdy neodnaučí, achjo), milujeme pejska, boty, usínáčka králíčka - tyto věci jí vždy zlepší náladu, když je ukňouraná, stačí ji posadit do zádveří k botníku a je v sedmém nebi, pak mi nosí do kuchyně tátovy pantofle a kecky a říka "data, data" - čti "bota". Nebaví nás knížky, aktivní kostičky, hrací piánko ani vkládačka, zato milujeme kamínky, brambory a mističky :sweat_smile:

....... a jdu číst dál
13. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
jéééé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
já jsem něco objevila na páté stránce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Pavlínko, koukám, že to bylo hodně neplánované a nečekané... ale už jsem si dneska přečetla, že manžel je rád a tak posílám ohromnou gratulaci k mimíškovi
13. čer 2009 ve 22:34  • Odpověz
Hele Pavli, my máme babičky taky Marii a Martu - to je ale náhodička, co? :grinning: :wink: , akorát dědečkové jsou Josef a Jozef
13. čer 2009 ve 22:44  • Odpověz
Jaňulko - gratuluji Danečkovi k chození, tak za chvilku tu budou ťapkat už všechny dětičky, jak tak koukám
13. čer 2009 ve 22:57  • Odpověz
tak jsem se vykecala, koukám, že trpím samomluvou, tak jdu do peří
brou nocku
13. čer 2009 ve 23:00  • Odpověz
ahojte kocky,

tak my tu zas meli vcera rodeo ... malej ok bez teplot a kdyz se vzbudil po odpolednim spani tak velke cervene fleky na zadku, na stehnech, na kotnicich a na rukach - nejaka brutalni alergicka reakce, tak jsme namazali Excipialem a vyrazili na pohotovost - ale omylem jsme zajeli do jine nemocnice, tak tam lekarna zavrena a na prijmu nas poslali na internu, na interne nas vyhodili, ze musime uplne do jine nemocnice, ze tahle je jen pro dospele, tak protoze to zacalo trochu blednout, tak jsem rekla, ze koupime Fenistil v lekarne, tam rekli jen na predpis, tak do detske na pohotovost, tam jsme zaplatili 90kc poplatek a sedli si, jenze tam lidi jak sracek, zacali vozit akutky, takze se jeste menilo poradi, Davidek nam vybledl, tak jsme jeli domu ... ja ho v noci smirovala baterkou, jestli mu to nenaskakuje vic, nakonec do rana pohoda nic, dneska jsme sli po obede spinkat a kdyz se vzbudil, tak znova ... tak jsme jeli na pohotovost do Vyskova a mame teda Fenistil a dietu :frowning2: tak takhle probihal nas vikend ... jinak ALE ... Davidek udelal prvni samostatne krucky!!!! rano chtel tatuv kefir ve flasce, tak jsem ho postavila na zem a povidam, tak si tam k tatovi dojdi a on rozprahl ruce a normos si tech asi 5 kroku dosel, to bylo taaak sladky :grinning:, tak se tesim, az se rozchodi bez opory slunicko ...

Pavlince velika gratulace, manzel reagoval krasne, tak at se dari a tehu prospiva :slight_smile: ... tak nejak me to dojalo, ze jsem si rikala, ze chci taky dalsi, my teda tak za rok se zacnem snazit, vlastne za necely, aby to nejak vyslo s materskou,ale nechame tomu asi volny prubeh, zatim nemam ani MS :slight_smile:
14. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz
hele tak koukam to tu fakt cely den dneska nikdo nebyl? no paaani ...

jinak k tomu FB, taky jsem tam mela ucet uz driv, ono je to pro vetsi okruh, clovek parkrat za den zmeni status a tak nejak mate o ostatnich prehled, ale neni to moc uzivatelsky-pratelske prostredi - same spamy typu, kdo si udelal jaky kviz a co mu v nem vyslo ... ja bych to tu neopoustela, jedina vyhoda je teda to pozvani na jmeno, cilize mene smirujicich uchylu, ale co bychom zase od te site chteli ze?
14. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz
hoja
gratulujeme chodílkům :slight_smile:
anke no humus....hlavní je, že Davídek je OK....my ve čtvrtek budeme znát výsledek těch odběrů na alergii BKM tak jsem zvědavá
rostou nám spodní stoličky, tak čekám pernou noc.....dásně má k prasknutí a už jsou vidět bílé tečky chuděrka malá :frowning2:
tak a jdu do vany
brou :slight_smile:
jo a jinak teda MM se těší jak malej.....až ho to samotnýho zaráží prej :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: a v bytě už vymyslel úpravy, který se budou muset udělat.....pořád o tom mluví :slight_smile: jsem fakt šťastná :slight_smile:
a teď už brou :slight_smile:
14. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
pavli, tak to mam radost i za tebe - nejak na me porad dorazeji ty hormooony nebo co :grinning:, my uz planujem,ze 2 pokoje nechame deckam a my si postavime falesne patro a tam budeme mit kutloch v obyvaku, sice houby soukromi, ale jinak to tu moc nepujde :grinning: ... se taky tesim
14. čer 2009 ve 21:19  • Odpověz
dobré ráno
pavli ještě jednou gratuluju, mám fakt radost :slight_smile:
nám taky rostou stoličky a je to znát :unamused:
jinak Niny včera řekla na pejska v knížce - pejťe nebo pejse a na ptáčka páče :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. čer 2009 v 08:19  • Odpověz
Krásné ráno maminy a batolátka :slight_smile: :wink:

anke, vy si teda užíváte, tak snad už to bude dobrý a flíčky se už neobjeví :slight_smile:

atrei,to je Ninča šikulka :slight_smile: Matějovi se nějak nechce mluvit, co teda "říká" je čiči, baf, papa - to je rozloučení i ptáček, ééoo - éro, bába, občas máma a pak slabiky ta, dě,... ale řečník z něj zatím není :wink: ale o co míň mluví o to víc lítá a "zlobí" :wink: :slight_smile:

a zážitek ze včerejška... na Matěje přišlo kakání u babičky na zahradě, tak jsem ho popadla, že ženeme na záchod, sundávám plínu a bác, takový řidší hovínko vypadlo na zem, říkám no super,tka sedíme, kakáme a najednou koukám, hovínko i na Matesových botičkách, zkoumám dál a ono i na nožičkách,....když bylo po všem, tak ho postavím, že ho utřu a seberu všude všechno, Mates kouká, směje se a nejednou cítím v botě mokro, no tak prostě mi ještě načůral do sandálů a když jsem ho odnášela "zdrcená" a vysmátá ven, tak mi ještě kousek zapomenutýho hovínka otřel do trika a riflí.... prostě když se daří, tak se daří,ale hlavně, že se mu ulevilo :wink:
15. čer 2009 v 08:36  •  2 děti  • Odpověz
Dobre ranko

tak mi mame za sebou vystup na Milesovku :slight_smile: cela rodinka. Z tatky sme si udelali nosice :grinning:

Pavli super, ze se manzel takhle krasne tesi na dalsiho potomka :slight_smile:

Moni super prihoda asi bych byla taky zdrcena, ale hlavne ze se tem malej clovickum ulevi vid?
15. čer 2009 v 08:42  • Odpověz
Ahoj holky,

Pavlííííííííííííííííííííínko, můj bože, gratuluju, to je nádherná zpráva, tady bulím od radosti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Určo to je pro vás šok, ale přeci nádherný :dizzy_face: o to víc, jak ste se snažili o Matýska a ted tohle :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jéééééjda, holka, tak se hlavně opatruj, a čerpej síly a Matýskovi přejem brzké vylezení stoliček :wink: jééééé :dizzy_face:

jo a FB - měla sem ho založený taky dlouho, ale zrušila, pro mě, která moc času nemám, tak mě pak akorát mrzí, že nemůžu reagovat na všechny příspěvky a komentáře a fotky :frowning2: a je fakt, že těch testů a pod. je tam spoustu a je to někdy nepřehledné už :confounded: možná se k němu někdy vrátím, jen aby lidi věděli, že žiju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

No a akorát budu reagovat na Jiřinku - Jiřinko, ty jo, tak Ninuš je šikulka,jak mluví :dizzy_face: To Hani furt jen papá a táta a teta...no a poslední dobou ukazuje na všechny chlapy tata a taky na sebe na fotkách jako mimčo :sweat_smile: přej tata :sweat_smile: :sweat_smile: a jinak na všechno, třeba Půa, zvířátka říká béééé :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. čer 2009 v 09:06  • Odpověz
jo Pavli, a reakce TM byla nádherná :dizzy_face:
15. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
holky díky, ono je to taky něco po jejím CELODENNÍM říkání TOTO a ukazuje přitom prstem ať jí řeknu co to je, ale holky to je fakt POŘÁÁÁÁD a i v noci ze spaní to už říká :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak říká, čiči, táta, mama, bába, dede, teta, papu, tik tak, její oblíbené bejtej a bátá na cokoli co se jí líbí :grinning: a tototototototototototototo
15. čer 2009 v 15:36  • Odpověz
už o půl roku straší soused jí místo jména říká TOTO :sweat_smile:
15. čer 2009 v 15:42  • Odpověz
Ahoj holky,

konečně sem se sem dostala :grinning:

Pavlí, to je super, bomba, nádhera, skvělí že se těšíte na mimíska. Jsem ti říkala, že to bude dobrý.

A když jste se tady bavily o tom mluvení, tak Anežka začíná strašně rozvazovat. Říká děti, teda má na to svůj výraz děťa, jejda, táta, máma, bába, dede (děda), fuj, ajo (halo), ají (hají), hamam (když má hlad), áda (ráda), dá (když něco chce, tak se mě ptá, jestli jí to dám :grinning:), pápá, dělá haf, haf, když vidí pejska, čičí, když vidí kočičku a nejoblíbenější slovo ták, když se jí něco povede. A nejlepší je, že už komunikuje. Když se jí zeptám, jestli chce papat, tak kývá hlavičkou, když se jí zeptám, jestli půjdeme dělat hají tak kroutí hlavou jakože nenene :grinning: . Je to sranda a neuvěřitelný, jak se ti človíčci mění. Ještě před pár měsíci nedokázali vůbec nic a teď už běhají a komunikují.

Anke, gratulka k prvním krůčkům, teď se ti Davídek rozběhá a natane ten pravý kolotoč.
15. čer 2009 v 16:17  • Odpověz
andy: no nevim, zatim dneska nic, ale zda se mi, ze jsem mu koupila moc velky backory - kupovala jsem stejnou velikost jako venkovni boty, ale jsou mu velikansky, tak zitra asi koupim mensi ... jinak ted ma chudak bramburka trochu utlum z fenistilu

teda decka jsou rozkecany a sikovny, Dadulka taky casto mluvi, ale bohuzel nevime,co rika, protoze jeho svahilstina je lepsi nez ta nase ... rika zatim tik tak, ssss na vlacek a salinu (s hackama, ale ja nemam nainstalovanou cestinu :grinning:), mam - jako ma byt ham, a mama - to jsem bud ja nebo hamham, a nekdy tata, ale to vyjimecne :grinning:
jo a jeste neco jako tsssssssssst na sterimar do nosu ...
15. čer 2009 v 19:41  • Odpověz
atrei: TOTO :slight_smile: to je dobry, to asi hodne koukate na krtka ne? ten to porad rika :grinning:
15. čer 2009 v 19:41  • Odpověz
Ahojte,
koukám teda na malé řečníky, ale je to švanda, jak se rozmluvují
hi anke - to je dobřý švahilština a já právě furt přemýšlela jakou řečí to Kajka mluví :grinning: , jí říkám, že je malá hispánka :sweat_smile:
U nás nejoblíbenější slovo - stále - táta, pak děda, dědek, mama ham (a bába ještě vůbec neřekla :confounded: ), mňam, ham, haf, aba (žába), kvak - se zvířátkama jsme naštíru, ale tu žabu uplně miluje - ukazuju např. obrázek s velkou krávou a u ní malá žabka a Kája - aba-aba a krávy si vůbec nevšimne :sweat_smile: , hop-hop
Jinak se jí líbí strašně pes na seznamovské úvodní stránce, to je dycky jak uvytržení jak naskočí seznam, Kája začne štěkat a řehtat se :grinning:

Taky u Vás bylo dneska takové parno? My měli 30ky (ve stínu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) no děs.

Hezký podvečer :wink:
15. čer 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj holky, po více jak týdenní absenci zdravím...

Poctivě jsem dočetla, gratuluju mimíčkům k mluvení, chození, opětovnému nalezení samostatného chození a hlavně Pavlínce k miminku, Pavlínko, to je nádhera...a manže je skvělý jak to vzal a že se tak těšíte ted už všichni spolu...
15. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
Ahojky :dizzy_face:

Pavlínko já mám pořád takovou radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tlapíí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: sem se zasmála :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:

Oloušku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jiřínku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ninušáček je šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: gratuluju :dizzy_face:

tady bylo celý den takový dusno hnusný a teď cca půl hoďky je brutální chcanec :dizzy_face: konečně :dizzy_face: a blejskáá :confused: bojim bojiiiiiiiiimmmm :confused: :confused: :confused: :sweat_smile: nebo to byla možná telka:sweat_smile: já nevim:sweat_smile:

tak a teď mi jak jsme na to s mluvením :grinning:
Péťulka taky už cca týden ukazuje na věci a říkal Tu(jako to) a teď poslední tři dny asi říká To a ukáže,občas mixne to svoje Tu a je to :grinning: pak říká: dem,tam,hami,mami,tati,babi,dudu,bubu(bumbu),ňam,etě(to slyší tatínek každej den,já ještě ne:grinning:) a je to ještě,máma,táta,děda,bába to je jasný,né,hají,dád(rád) a vrchol jeho mluvícího umění je hají néé :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to spojil před třema dněma spolu tyhle dvě slova,když měl jít spinkat :sweat_smile: :dizzy_face: jako,že spinkat nechce :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: tak Pé´tulka brebentí docela dost,spousty tý svahilštiny do toho,ale už mu taky dost rozumim :grinning: :grinning: :dizzy_face:
15. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz
autor
jo a ještě zvířatka :sweat_smile: baf-pejsek,sss-had,bů-kráva,bé-ovce,mé-koza,vááá-tygr:sweat_smile: a opice hu hu hu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jo a zapoměla jsem na takovou maličkost :sweat_smile: když řeknu,pojď jdeme na záchod maminka se vyčůrá,tak Pé´tulka běží už předem na záchod,tam vyleze po záchodu,je opřenej a čeká až příjdu,já se svlíknu,sednu a koukám na něj,teď on jako by přestal dýchat,pusu od ucha k uchu a je ticho a klečí přede mnou na čtyrech a jak začnu čůrat,tak řekne ccccccccccccc :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
15. čer 2009 ve 20:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.