• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
tak taky kopíruju IP - co jsem písala suzince
:slight_smile:
to jsou takový návleky na nohy bez začátku akonce

třeba tady:
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/navleky-design-socks

na těhle stránkách jsem si je objednávala, mají i dražší, ale riskla jsem ty za 60 Kč a jsou naprosto parádní

ale koukala jsem, že některé jiné www stránky mají akce, že když si nevybíráš barvu a necháš výběr na nich, tak tě budou stát 1-30 Kč

pak jsem mu koupila ještě tyhle a já je nosím na ruce k PC a paráda, vždy jsem měla ruce studený a teď naprostá pohoda a toníkovi je dávám i naven pod tepláky, aby mu nebyla zima
http://www.branakdetem.cz/merino-navleky-bundles.htm
23. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
jo a my dávali i látkové plínky, nebyl jen na papírovkách, máme popolini, ale ty už začnu dávat za chvíli edovi :slight_smile:
23. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
Ahojky,

Zuzi, žádný lék na to jak se zbavit plen neexistuje. Všechny děti na to musí přijít sami. Neboj, za chvilku bude léto, Peťulka bude venku čůrat na travičku a bude bez plen hned.

U nás už plena jen na spaní, jinak jsme bez. Anežka chodí čůrat sama, stáhne si kaťata, vyčůrá nebo nekaká a pak jásá hujá, hujá e-e dijajá :D

Jinak momentálně jsme celá rodina ve stavu skoro nemocných, máme všichni rýmu jako trám a já navíc parádní kašel, při kterém mě bolí průdušky, tak doufám, že to brzo přejde. Obě děti mají hnusnou rýmu, takovou za celou zimu neměly. Mě teď napadlo, že děti vlastně celou zimu ještě pořádně nemarodily, jen Jiřík měl asi dva týdny kašel, jinak nic. Tak snad to nezakřiknu a nepřepadne nás nějaká nemoc

A co naše těhulky, jak pokračuje těhulkování?
23. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj holky,
andy už su tu asi poslední těhulka :grinning: , nebo se už některá přidala? Včera sem byla na kontrole, vše OK, tak se můžeme vrátit k aktivitám, z toho ležení mě bolelo už celé tělo a to sem nelezžela furt, že :sweat_smile:
Jen teda jak mě pálí žáha, tak se mi z toho až zvedá žaludek :angry: , ale jinak mi je prima. Konečně roztál sníh, svítí sluníčko tk hned člověk pookřeje.
My nočník zatím taky bojkotujem, ale je to i tím, že já ted nemám sílu ju odchytávat a dávat na nočníčka - no su nedůsledná, takže taky poškám až bude teploučko a pak se na to vrhnem :grinning:
Ach joo a asi zase dneska nebude spaní po obědě, je v postýlce, ale kecá si tam :unamused: , tak to už nezabere, ale aspon chvilku mě nechá vyddýchnout :grinning:

Jak se jinak všichni máte?
24. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
holky ted koukám na kočárky pro panenky, přemýšlím - jakou velikost jste holkám pořizovaly? Objevila jsem výšky 72 cm a 86 cm - který by jste ted pořizovaly, ten větší? :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz
Ahojky,

Cori, poslední jo, já měla za to, že tu byla ještě jedna, ale možná jsem se spletla. Jinak kočárek máme poměrně velký, mám ho možná i tady v albu na koníkovi, ale má polohovatelnou rukojeť jako to mají i velké kočárky.
24. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
tak vás zdravíme s těma našima klukama :grinning:
Matěj to zvládl bezvadně....sice byl trochu rozhozenej, že byl u jedný nebo druhý babičky a za mnou jenom "docházel" do nemocnice, ale už se dává pomalu dokupy, tak dobrý - nejhorší je polední uspávání, protože Vojtík se vždycky jako na potvoru vzbudí a řve jak "kráva" - no zatím sem dochází jedna nebo druhá babička (hlavně kvůli venčení psa a Matýska), takže jedna z nás uspává a druhá je s Vojtíkem, ale jak to budu dělat později, to fakt netuším :pensive:
cori já jsem taky neměla sílu dávat v těhu Matýska každou chvíli na nočník - každých 15minut bylo málo, musela bych snad po 5minutách a na to jsem fakt neměla :sweat_smile: takže jako kakání dáváme do nočníku, občas hlásíme i čůrání, ale za 24hodin máme 4-5plínek podle toho jak moc má práce s hračkama (to totiž nemá čas na čůrání) :sweat_smile:
jinak zítra jde Matýsek poprvé do jesliček - na první zvykací hodinu - a jde s babičkou, tak jsem zvědavá, jak se mu bude líbit, ale myslím, že to bude OK, páč on má hrozně rád děti (teda jen ty "hodný" co si umí hrát)
k dnešnímu svátku dostal spoustu věcí - koberec město se silnicema, plyšáčkový polštářek, sadu malých mašinek z Tomáše, velký jeřáb na ovládání, sadu plastových dinosaurů, nějaký hadříky a nějaký kačáky do prasátka....prostě se to vydařilo :slight_smile: a taky byl dneska s babičkou v ZOO, tak doufám, že bude utahanej a bude chrnět alespoň do 6hodin (poslední dny totiž vstává před pátou hodinou a to je fakt na palici) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
jo a Vojtík je teda pravej opak Matesa.....napapá se a je hodnej - teda trápí nás prdíky, ale to snad každýho kluka (zítra jdeme k pediatrovi, tak mu řeknu o Sabíka a bude po trápení snad a taky koupím fenyklovej čaj) - Vojtíka kojím kolem 20h pak kolem jedný a pak až ráno, takže super bomba bezva cool :grinning: s Matesem jsem musela v noci vstávat snad každý dvě hodiny :slight_smile: a přes den taky hezky spinká, prostě mám zlatý dítko :wink:
24. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz
Jé ahoj Pavlínko,
tak to jste šikovní jak to hezky zvládáte, pak napiš jak se Matýskovi líbilo ve školičce. A jak se zatím chová k bráškovi? A co noční buzení, nebudí Vojtíšek Matýska v noci?
A všechno nej nej Matýskům k jejich dnešnímu sváááátku :wink:
24. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
Matýskovi od tlapičky posíláme pusinku k svátku :wink:

cori Matýsek spinká u sebe v pokojíčku a Vojtík s náma v ložnici, takže ho nebudí....i když to tam je slyšet i přes ty dveře :wink:
24. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
:slight_smile: ahojda holky :wink:

tak já jsem si dneska užívala - s kamarádkama maminama jsme vyrazily do kina na komedii MOrganovi - prostě film, u kterýho není potřeba přemýšlet a je to oddech - pak jsem si zašli na večeři do restaurace,kterou má náš známý, co s námi kdysi jezdil na tábory, tak jsem pokecaly ještě s ním a když jsme šli platit, tak že nám prý vzkazuje, že byl rád, že nás po tak dlouhý době viděl a že je to na něj, takže paráda :slight_smile: :wink:

Matýskovi od Pavlínky všechno nej k svátečku :wink: a děkujeme za přání - my slavíme zítra,ale s dárkama to nebudeme přehánět, kupujeme průběžně, takže Mates dostane pohádky na dvd, teď ho zaujal krteček a Tomáš, tak musím sedět s ním a koukat, takže nic neudělám :wink:

jinak už celkem hezky chodíme na nočník,jen teda na spaní a ven bereme plínu,ale jakmile bude počasí na vystrkování bimbuly, tak budeme i ven chodit bez plínek :slight_smile:
24. únor 2010 ve 22:51  •  2 děti  • Odpověz
autor
helou baby :D

holky s tím nočníkem,myslim si,že nebude nikomu moc vadit,když se budeme moc dopodrobna zaobírat nočníkem a proto vás akutně žádám :grinning: :sunglasses:

ty co na tom jsou dobře...prosím vás podrobný popis jak jste postupovali,kdyby jste byli tak hodné a každej tu popsal tu svoji metodu,budu vám vděčná :dizzy_face:

já bych taky počkala na léto,jenže už dva měsíce návštěvu co návštěvu slyšim místo pozdravu tak co už chodí na nočník?Protože dvouletý dítě už na nočník přece chodit musí :unamused: hmm tak já jen,že ne a příště což jsou dva dny znovu,tak co už chodíš na nočník?To bys už měl...a pořád dokolečka dokola
25. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
autor
joo Matýskům vše nej k svátečku :dizzy_face: hlavně kupu zdravíčka!!! :dizzy_face:
25. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
Jééé skleroza včera ráno sem na to myslela a pak zapoměla,

tak Matýskům přeju vše nej k svátečku :wink: :wink: :wink: :wink:

Pavli, super, že je Vojtíšek hodňoučký :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a je fajn, že máš ty babičky :wink: a Mates se ti v noci budí nebo ne?

Suzinku, to spíš já začínám být nervozní, co jako dělám špatně s tím nočníikem :grinning: nás teda nikdo nedeptá, jen moje máma občas :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale snad to fakt příjde ze dne na den, páč asi jí zkusím přihlásit do školky letos, jestli náhodou nechytnem místo :wink:

Jo a dnes sem byla na očním, a prý chcete mít ještě dítě, páč já být váma, jdu na operaci, se mi ty oči zhoršily od porodu :frowning2: :frowning2: :frowning2: O to jako nic, na operaaci bych šla, jen našetřit 30 fíků :pensive: :sweat_smile: tak ted babo rad, druhé mimi co nejdřív a pak operace, nebo jako já nevím co dělat :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
25. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
dodatečně přeji taky Matýskům všecičko nejlepší k včerejšímu svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Suzi, já ji vzala přes den plíny úplně a posazovala jsem ji každou půlhodinu na nočník. Samozřejmě topení bylo v obležení punčoch a tepláků a všeho možného a nemožného co měla na sobě :grinning: Ale to chce vydržet. Taky jsem ji nakoupila kalhotky a pokaždé jí řekla, že ta žirfka na nich by plakala, kdyby ji počurala apod. :sweat_smile: Časem si začala říkat, někdy až po akci, když byla zabraná do hry (to je i doteď, že se prostě stane, že jí to ujede) nebo když si nevšimnu, že si řekla.

Ale co u nás udělalo nejvíc byl velký záchod, že chce na "vejký" a když jdu já, tak to je hned "taký taký" :grinning: Na odpolední spaní jí už taky plínu nedávám, ale to je spíš tím, že jsem párkrát zapoměla a zjistila, že se ve spánku prostě nepočurá. Na noc nemůžu, páč jak se budí, tak to tam hodí a ráno má ta plína asi kilo :sweat_smile:

Když jsme venku, tak jí plínu dám, protože v těch mrazech se mi nechtělo s ní mordovat, ale i tak si říkala, takže sluníčko vylízá a plíny na ven asi taky odbourám.
25. únor 2010 v 16:38  • Odpověz
jinak ta rodina co coment, já bych to taky nehrotila, ale tchýně jak tu bývá o víkendech ji prostě začala učit sama a to já jako matka jsem nemohla dopustit :grinning: takže asi tak
25. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
ahojda babulky :slight_smile:

Mates děkuje za přání :wink:

suzzi, hlavně si nic nedělej z toho, jak se každý ptá. Já jsem fakt za ty skoro dva roky s MAtesem došla k závěru, že každý děcko si ke všemu prostě musí dorůst a dospět samo a nikdo to nezlomí. Ty mu můžeš pomoct tím, že ho budeš na ten nočník posazovat třeba po půl hodině a prát počůraný tepláky a slipečky atd - tak to bylo u nás,ale prostě Mates si až skoro po měsíci začal říkat sám - před tím nepomohly sliby ani nadávání ani vyčítání nic, prostě k tomu musel dojít sám. Teď máme plíny na spaní a na ven, ale až bude teplo, tak i na ven budeme bez plín, ale kdo ví, jak to půjde, třeba si budeme muset zase počkat než mu dojde, že i venku si má říkat :slight_smile: tak hlavně hlavu vzhůru a žádný smutky s depky :slight_smile:

oli, tak teda to je volba, co? a pojišťovna nepřispívá na tu operaci??? tak Ty jsi ještě mladý pískle (proti mně určitě :slight_smile: ), tak by třeba druhý mimčoé mohlo trochu počkat, i když ..... no není to snadný
26. únor 2010 v 08:36  •  2 děti  • Odpověz
26. únor 2010 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,

Zuzí, přesně jak píše Jiřinka, chce to vydržet. Asi tři dny jsem jen prala a prala a prala a teď už se mi týden ani jednou nepočůrala. Dokonce včera venku hlásila, že chce e-e a já na ní, máš plínu, tak se vyčůrej a ona že necíííí necííííí, byli jsme venku ještě asi hodinu, přišli jsme domů, plena suchá, sundala jsem jí plenu a ona načůrala půl nočníku, takže už to dokáže i udržet, což je super. Fakt to chce co 5 minut dávat čůrat, pár dní to bude trvat, ale zvládnete to. Je to náročný, ale výsledek stojí za to.

Jiřinko, u nás to samé, jdu na záchod a malá křičí takýýýý, takýýýý a sundává gatě.

Jinak u nás je teď období, že. Anežka chce všechno dělat sama, jakože oblíkat apod. a samozřejmě jí to nejde, tak se vzteká, když jí chci pomoct, tak začne ječet. Teď mi začala uklízet nádobí z odkapávače. Já to tam vždycky nechám oschnout a pak to uklízím a už u mě stojí a křičí takýýýý, takýýýýý, tak mi podává věci a já je uklízím nebo tam kam dosáhne je uklízí sama, jen nedokáže pochopit, že nože fakt neeeee.
26. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Teda tlapi, Matějíček je už taky kus chlapa. Ty děti nám nějak rychle vyrostli :astonished:
26. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
oli ty jo s tou operací mám pocit, že o tom teď mluvil MM a že je to prý teď levnější či co. Se ti poptám, páč on nad ní taky uvažuje

andy jj období dělat všechno sama znám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile: to i když krájím cibuli, tak chce takýýýý samááá :grinning:
26. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
tlapi ty jo Matěj mi připomíná děsně syna od kamošky :sweat_smile:
26. únor 2010 v 09:29  • Odpověz
holky, my děláme taky všechno sami, takový trochu kamikadze jsme, do všeho jdeme po hlavně :slight_smile: mimochodem nám v sobotu u babičky vylezl sám z postýlky, takže budeme kupovat asi postel normální - to zase bude pálka :frowning2:

andy, Mates má podle mě tak 90cm a 13kg, já mám 160cm, takže mě chlapeček asi za chvíli doroste :wink:

atrei, no to je hezký, už takhle mi lidi říkaj, že není můj a ještě je navíc podobnej někomu jinýmu :slight_smile: :wink: ale já ho nedám :slight_smile: :wink: po mně je totiž určitě "inteligentní" a to se teprve projeví :slight_smile: :wink:
26. únor 2010 ve 13:33  •  2 děti  • Odpověz
Jiřinko, já to taky tak s Hani zkoušela, prala a prala, páč si sama neříká, na záchod nechce ani náhodou, to se jen vzteká :pensive: Holt jak píše Tlapka, to dítě na to musí přijít i trošku samo, u nás vidím, že lámat cokoli přes koleno nejde, ať je to spaní, nočník, mluvení...

Tlapi, postele nejsou tak strašné ceny, my máme tuhle a koupili sme ji loni za 5 tisíc, dneska jsou ceny jinde už ...spíš matrace stály taky pětku :sweat_smile: :sweat_smile: ale super, že to spodní lůžko využiješ jako skladovací prostor, pokud nechceš mít postel pořád...ale jinak záleží, kolik máte prostoru v pokojíčku atd. dneska bych Hani koupila širší postel, aspoň 120 ;)

Jiřinko a ta operace, já už vím, kam chci jít, do Zlína ke Stodůlkovi, je to machr a mám i reference lidí, kteří tam byli a spokojenost total :wink: a Mára má moc dioptrií?
Tlapi, nn, pojištovny hradí prý jen operace na 12 dioptrií, a k tomu se fakt dostat nechci, teď jsem na 6,5 a 7,5 a to mi dr nedala silnější :frowning2: NO a pak záleží, jaká metoda je pro tebe nejvhodnější, ale stejně, ty ceny viz tady :stuck_out_tongue_closed_eyes:

http://www.gemini.cz/cs/cenik/

Holt tak půjdu na ní až za pět šest let, a budu doufat, že mi to moc neskočí nahoru ty dioptrie, páč čím vyšší diop. tak se to nedá úplně vrátit na nulu :wink:
26. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
26. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
Jo Tlapi ta židle malinká, odkud jí máte? Jinak Mates mi příjde strašně veliký chlap, do školky s ním :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
26. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz
zdááárec :grinning:

se mi nechce nějak psát :astonished:

suzi, nočník nehroť, až to přijde, tak to přijde, prostě jsem se toníka furt do kola ptala, jestli chce čůrat, obkládali jsem topení oblečením :grinning: , ale jen 3 dny, teď už jen, když se "zapomene", zezačátku jsem dávali na nočník co 1é minut, teď jak kdy - někdy 6x za hodinu a někdy jen 2x za celý dopoledne... :grinning:

pavlí, my taky máme hodný mimi, v noci nekojím vůbec - naposledy v 21 a pak kolem 5.30 - 6 ráno s toníkem to bylo 7x za noc :confounded:

oli, zrak se s každým těhu ještě zhorší, tak já bych nejdřív mimi a pak oči :confused:
26. únor 2010 v 15:17  • Odpověz
oli, teď jsme přijeli z obhlídky židlí, tak u nás je prodejna B a B Chrudim a tam mají tunu postelí, dalo by se koupit za hoooodně moc,ale myslím, že se taky vejdeme do 5 tis., jako líbily by se mi postele s úložňákem a takový ty zvýšený lůžka pro dětičky se žebříčkem a takový no,ale nemáme to kam dát, v tý naší 2+1 se musíme prostě nějak vejít a takovýhle postýlky budeme řešit až třeba koupíme něco většího :slight_smile:

no neříkej dvakrát, jestli budu muset od září do práce,jakože doufám, že ne, tak bych ho musela teď nechat zapsat, ale nechtělo by se mi ho tam ještě dávat. Jak jsem začala učit, tak si ho užívám nějak víc :wink:

tu malinkou židli vyžumral Michal na kolegyni, měla ji z nějaký bývalý školky a teď na ní měla doma kytku :wink:

jani, teda tak to je Eda borec, že takhle krásně spinká, to je luxus už od malička :slight_smile:
26. únor 2010 v 16:18  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
občas nakouknu, ale spíš jsem na FB :slight_smile:
Všem Matýskům dodatečně vše nej, nej k svátku!!
A Tlapi, Váš Matějíček je krásnej klučina okatej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Musím reagovat na nočníkování.
My jsme skoro 14dní bez pleny - a to teď i na spaní přes den, čůráme i venku v pohodě. Plenu dávam akorát na noc a poslední dny jí stejně sundavám suchou. Šlo to ze dne na den, vůbec jsem to neplánovala, Daneček měl vždycky hysterák, když jsem se ho pokoušela na nočník posadit, takže jsem ho nenutila a posazování ad 5 minut vůbec nehrozilo. Byla jsem v klidu, že to necháme na jaro - léto, až bude hezky, bude teplo a bude moct chodit nahatej. Zkoušela jsem ho i nechat počůrat - to mu vůbec nevadilo, že je v mokrým.
Prostě pár dní se vždycky vyčůral do vany, hned jak jsem ho tam dala, tak jsem jednou pustila vodu, zabavila Danýse a posadila na nočník a šlo to tam, já samozřejmě chválila, jásala, skákala skoro do stropu - tak se mu to zalíbilo a hned druhej den ráno taky hned na nočník. No a v pohodě, tím se to nějak zlomilo. Prostě mu to došlo. myslim si, že každý dítko k tomu musí dospět, dozrát, prostě to pochopit. Já vim, že jsou šikovný dětičky, co se to naučí dřív, ale my k nim rozhodně nepatřili!
Takže Zuzi, vím že je to těžký, hlavně příbuzný a spol., ale ať si trhnou nohou, naučí se to jednou stejně všichni :wink:
26. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.