• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
ahojky holky
tak jsem zvědavá, za jak dlouho Mates usne, páč uspává tatínek a už jsou tam půl hodiny a pořád kecají :grinning:
Vojtík už chrní, tak mám chvilku na koníka :slight_smile:
olinko no Mates se v noci občas vzbudí, ale spíš už ne, jen to vstávání mezi pátou/šestou hodinou je humus :confounded:
jinak na ty oči doporučuju co nejrychleji druhý mimi a operaci hned jak to půjde
nočníkování u nás občas ano občas ne - někdy si řekne a někdy řve jak tur, když ho jdu přebalit, že je plína naducaná......nemám teď fakt sílu ani čas ho dávat každých 5minut (hlavně se s ním každých pár minut hádat a prát) - občas jsem ráda, že zvládám hraní :grinning: ale to přijde....si myslím, že teď v těch jesličkách ho to nakopne, páč tam prý má kamaráda Jeníčka, tak hrajeme "na city", že aby byl jako Jeníček :grinning: :grinning: :grinning:
tlapko teda Matýsek je kus chlapa...on vypadá tak dospělácky, fakt :slight_smile:
jani já doufám, že u nás to bude časem taky takový s tím kojením v noci......až si upraví režim, že v noci se spí a ve dne kouká, tak bude taky pohoda (teda doufám), zatím je to na dobré cestě, ale je přece jenom příliš brzo dělat nějaký závěry - snad Vojtíka brzo přejdou i ty prdíky a bude veseleji :slight_smile:
28. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
pavli, vojta má ještě čas, my přesně do konce 6ti nedělí vstávali na kojení mezi 2-4 hod. a pak už po 2 hodinách (spinkat teda chodí furt stejně a to mezi 20:30-21:15) a po 6ti nedělí začal vstávat na hamu mezi 5-7, tak to ještě vydrž, už takhle to máš opravdu na dobré cestě :slight_smile:
1. bře 2010 ve 14:50  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem jukla zase po dlouhý době. Něco málo dočetla, hlavně pocity novopečených maminek druhorodiček :slight_smile:

Zuzi, s nočníkem úplně stejně jako holky psaly, posazova a posazovat a prát a prát až nám to prostě došlo (cca do týdne), plínu máme na spaní a na ven, po odpoledním spánku je někdy suchá, někdy ne a ráno je vždycky nacucaná (páč se pořád v noci budíme na žížu), když jsme venku tak si říká, ale jde jedině na nočník, takže pokud není po ruce, musí do plínky, někdy to ale taky vydrží, jak psala Andy a pak načůrá půl nočníku

Jinak u nás nic nového, krom toho (holky z FB vědí), že jsem se dala do háčkování čepiček a kloboučků a šátečků. Mám celkem pořád dost práce, objednávky přicházejí postupně a stíhám tak akorát, takže jsem spokojená a přinesu i nějakou korunku domu (i když to je takový kapesný - ale lepší než pěstí do oka, že?) :slight_smile:

Sonička je celou zimu celkem zdravá krom asi jedný rýmičky, ale před 14ti dny nás trápily afty. Malá nemohla týden jíst ani pít, všchno jsem do ní dostávala stříkačkou od panadolu (díky Bohu za ní). Z 11 kil spadla na 9 a teď se teda zase vyšplhala na 10. Vytíraly jsme pusinku fialkou a ona vždycky kňourala "neni to dobý" :frowning2: tak jsem jí vždycky ríkala, že jí to pomůže.... no bylo mi jí tak líto... ale už je zase dobře a veselo
Máme doma ukecánka, snaží se mluvit ve větách (4-5 slov) a je jí celkem dobře rozumět, a už se jí taky povede sem tam nějaká hláška: byl u nás můj táta a já zrovna dopekla mazanec, tak jsem mu nabídla ať si ukrojí, táta měl Sonču na ruce a druhou jedl ten mazanec a Soni mu povídá: "papáš buchtu tátovi" no a evidentně byla zmatená, že jsme oba vyprskli smíchy :grinning:

Taky už neberu prášky, ale s MM se zatím nějak extra nesnažíme, necháme to osudu... teda zatím, protože bych chtěla navázat druhou mateřskou, tak se to snad na jaře či v létě povede

Oli - s tou operací očí, já teda o tom nic nevím, ale podle toho co holky říkaly, tak bych asi taky šla nejdřív do mimi a pak na operaci

teď už jdu do hajan, ale snad zase brzy nakuknu
tak se zatím všichni mějte a opatrujte
1. bře 2010 ve 22:29  • Odpověz
Dobré ranko,
všechno nejlepší Anežce přejeme, k jejímu dnešnímu svátku. Hezky to oslavte Andy
2. bře 2010 v 08:04  • Odpověz
autor
sluníčka dobré ránko :slight_smile:

díky díky moc za názory a příběhy ze života děti ala nočník :D

co,ale dělat,když na nočníku sedět nechce vůbec?Jak říkate posazeovat posazovat,on tam nechce sedět no :sweat_smile:
ale tak jednou to příjde tož :dizzy_face:
2. bře 2010 v 08:15  • Odpověz
hojte holky :slight_smile:

suzzinku u nas je to to samy v bledemodrym, se tim netrap, ja na to taky se*u .... proste na jare tu bude behat nahulatej a budem vytirat, on kdyz se pocura do gati, tak je mu to jedno, nechce ani na zachod na adapter, ani na nocnik, ani na takovy to kresilko s dirou, tam maximalne ze srandy si sednout v gatich .. ted mame problem, ze krici plinu ne, ale bez pliny taky nechce byt, proste nevi, co chce :grinning:
2. bře 2010 v 08:25  • Odpověz
Ahoj holky,

Marti Sonička je kouzelná a jak jí popisuješ, tak si jí dokážu živě představit, jak žvatlá a musí u toho být k sežrání. A Anežka děkuje za přání k svátku.

Suzzinko, Jiřík taky nechtěl o nočníku ani slyšet, nakonec se naučil na záchod. Hodili jsme pinďu do záchodu a jemu se líbilo, jak to čůrá, tak jedině zkusit tak.

Jinak co se plíny týče, tak my už mám jen jednu denně. Na polední spaní už nee, to se vzbudí a hned volá e-e a ven už taky nedáváme plínu, včera jsme byli venku, chtěla jednou čůrat, tak jsem jí dávala a ona že necííí. Drží to až přijdeme domů. Vozím záložní oblečení, kdyby náhodou. Teď bylo docela teplo, tak to jde, ale jestli zase začne mrznout,jak s tím straší, tak koupím tréninkovky a budu na ven dávat ty.
2. bře 2010 v 08:30  • Odpověz
chjo, teď mi volala kamarádka, že její malá má spálový bacil, dneska byli doktorky a má antibiotika, my jsme u nich byli v sobotu na oslavě narozenin, tak se budu modlit, jestli to děti nechytly :(
2. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Anežce přejeme všechno nejlepší k dnešnímu svátku, Ninuška posílá pusu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. bře 2010 v 09:54  • Odpověz
Jiřinko, Anežka moc děkuje :dizzy_face:
2. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Anezce vse nej k svatku,hezky to oslavte
2. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
Olinko, taky moc děkujeme.
2. bře 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky,
užíváte si sluníčka a procházkujete? Dneska je krásně.
Anežce přejeme taky všechno nejlepší k svátku, hlavně to zdravíčko :wink:

Dnes sem byla na KO - při monitoru se prcek hezky prospal, takže jak mi celý den rajzuje v břůšku, tak se skoro ani nehnul :sweat_smile: , a to sme před tím obcházeli kachličky a podlahy, tak se asi potřeboval chvilku prospat.
Jen mám pozitivní nález na streptokoka, měla jste to taky některá? CO to vůbec všechno obnáší?
2. bře 2010 ve 14:43  • Odpověz
Jani myslím, že před porodem dostaneš atb do žíly, tak nějak... :confused:
2. bře 2010 ve 22:07  • Odpověz
..aby se to nepřeneslo na mimi při porodu :wink:

se mi to nějak seklo...

akorát teda nevím, proč se to zjištuje v tom cca 36.tt, to nejde "chytnout" později? Toho streptouše? nebo jako kdyby člověk rodil dřív, tak ať se ví o něm :fearful: :fearful:
2. bře 2010 ve 22:10  • Odpověz
cori, měli by tě přeléčit, aby se náhodou mimi při porodu nenakazilo, čico, ale nechápu, že jsi ho neměla v 36tt a teď v 38 jóóó, oni ti toho streptokoka nedělali v 36tt??????
kamarádka ho měla a dali ji nějaké "pipinkovské" tabletky na týden a při porodu to už bylo OK
3. bře 2010 v 07:29  • Odpověz
Jj prej mi dají ATB v kapačce při porodu, měla bych je dostat 3 hodky před, tak asi bych pak měla vyrazit dřív než budou kontrakce po 3 min :confused: Jen já občas při odběru omdlévám, tož se tak trochu bojím jehel, ale vydržet to mosím, hlavně aby to nepřelezlo na prcka. Trošku mě to rozhodilo, ale snad to bude dobrý :pensive:
Oli jj taky sem si říkala, že by se to mohlo zjištovat i dřív, kdyby náhodu člověk dřív rodil, přece jen ten strepkokouš prevít :angry: ale možná by pak dodatečně v porodce testy udělali... Stěra mi brali tuším v tom 36 t. tak se to prýd ělá a nejsu su jistí, jestli mi to u Káji vůbec dělali. A před to prý neléčí, bo by to nemuselo uplně vytratit tak až při porodu taou kapačkou :unamused:
3. bře 2010 ve 13:25  • Odpověz
cori měla ho ségra a dostala ATB v kapačce, aby to malý nechytl, toho streptokoka má skoro polovina žen, není to nic neobvyklýho
a jak ti je? :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
Holky, dneska přidávala Ivuška fotky do albíka, co že nás nepřijde aspoň pozdravit? :confused: :frowning2: :frowning2:
3. bře 2010 v 19:28  • Odpověz
Atrei dík za info, byla sem furt v poho, ale už jak se to blíží tak nervózním, ale to je asi klasika. JInako pořád pálí žáha jako ďas :angry: , v noci mě chytla křeč do nohy, sotva se kulím - no šak to znáte, ale jinak supr, už se na prcka mooc těšíme :grinning:
Tak snad vás tu letos přibude snažilek a těhulek. :wink:
A jak se máte vy holky?
3. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
Ahoj prdelky moje :slight_smile:

dnes jdu vyloženě kvuli těhulkám,novopočeným maminkám a Vám :dizzy_face: na nočník seru :zipper_mouth: :zipper_mouth: :sweat_smile: :grinning:

tak jakpak je Janičce a Pavlínce jako dvojmaminkám? :dizzy_face: jaké to je sluníčka mít druhé miminko? :dizzy_face: musí to být úžasné :dizzy_face: ale asi i dost náročne s uběhaným batolátkem a miminkem se v noci budícím což? Chce to jak bude možnost neustále ji využívat k odpočinku( ideálně spánek) ale,i,kdyby jste měli jen ležet,když mimišek třeba spinká a batolátko eventuelně hlídá taťka,babička,hlavně že si aspoň odpočinete...ale to víte,že jo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: my všichni už z prvního těhu :sweat_smile: to je snad pranostika,že to má člověk tak vrytý v hlavě,že jak to jde,odpočívat,lehnout s mimi :grinning: já teda patřila mezi ty,který to neuměli,když byl Péťulka malej,tak ne,ale kolem roku,kdy začal být akční to byla nutnost po obědě spánek :grinning:

a co ostatní těhulky?Kdopak přibyl a tajííííííí ?? :grinning:
Cori?jak se cítíš? Doufám,že dobře :dizzy_face: o tom streptokokovi bohužel neporadim,jen vim,že je to časté,takže to bude určitě v pořádku :slight_smile:

vám beruškám snažícím přeji strašně moc štěstíčka v tomto měsíci,aby se zadařilo co nejdřív,ideálně hned :dizzy_face:

Olinko s tou operací...asi bych šla taky co nejdřív do druhého a pak hned na operaci.......ale já vím :pensive: moc držim palečky,aby se vše sešlo nejjednodušeji a plynule,aby bylo vše v pořádku a tak,aby si byla zdravá a šťastná!!!

a jak prdelky naše malinký??Jak na vás ty naše prdelky působí?? :slight_smile: jsou to už človíčci co :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: holky já sem dneska večer normálně brečela z Péťulky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face: jako smíchy a pak dojetím,jako fakt nekecám,úplně mrtě mi tekli slzy :grinning: :grinning: :dizzy_face: jak je teď už prostě človíček co si sám sebe uvědomuje,tak už přemýšlí o tom co dělá,že jo,to na něm vidim jak si každej svůj čin promejlší :grinning: a dneska :grinning: dneska mě dostal teda :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ona je to taková blbost jako,ale máme Gufa( guf je plyšový cosi mezi oslem lvem a koněm) :grinning: je asi 30 cm velikej a je to takovej ten typ jak mu visej nohy a místo nohy má těžký jako boty :grinning: to samý ruce :grinning: chápete? :grinning: a zbytek těla je takovej jakoby přesípací :sweat_smile: nevim jak to popsat :grinning:
no a on začla blbnout,navečer to dělá dycky,zvlášť když sem donesu k telce peřiny,začne po nich skákat,klidně by znich padal dva metry dolů,děsná sranda prostě,že jo :grinning: :grinning: :sweat_smile: no a na gauči opřenej Guf :sweat_smile: ho vzal a začal s nim házet po místnosti...pak najednou změnil jako styl hodu a místo určení dopadu Gufa :sweat_smile: se začal soustředit a chytl Gufoj za tu visící nohu s těžkou botou a začla ho posazovat na kraj stolu,pak do něj drknul a on spadl na zem,vzal a znovu,najednou toho Gufa začal posouvat tak,aby byl na tom kraji stolu co nejvíc,aby se tam jako by neměl jak udržet na tom stole a sám spadl,když ho pustí :sweat_smile: a takhle to dělal snad 10 minut:sweat_smile: naprosto vážně s vážným přemýšlivým výrazem se ho snažil pokaždý posadit na kraj stolu tak,aby okamžitě sám spadl...holky já se válela smíchy a slzy mi tekly všude :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jak se to snažil vymyslet a frif jakej používal a jak si na tom dával záležet...mě to hrozně dojalo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
no a to je celý,že jo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
tak je to takový úplně srandovní prostě,i to jak si skočil do toho bodobíčka vztekacího,kdy se během sekundy rozjede tak hlasitě,že padá barák,to je taky jako sranda,pač nevěřim svym očim jak to dokáže,že jo a čumim na něj jak péro :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: takže mě to teď hodně dojímá tenhle věk a období,je sladkej :dizzy_face: a ty vaše musej být taky...když třeba budete mít čas tak popište ty svoje prdelky,ať si je zas trošku přiblížíme :dizzy_face: já se budu dojímat :dizzy_face: :grinning:

tak se mějte moc hezky,pusinky všem,Edíkovi a Vojtiškovi slaďoučký,batolátkům něžňoučký a maminkám jednu vášnivou :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
mějte se hezky opatrujte se a novomaminky a těhulky opatrujte se dvojnásob!
3. bře 2010 ve 22:05  • Odpověz
suzzinku, ty me dycky dostanes ... jsem se vzbudila nabrucena a uz se chlamu :grinning:
4. bře 2010 v 06:36  • Odpověz
ahojda babulky,
tak koukám, že jste se pěkně rozkecaly, to je paráda, skoro jako za starých časů, juchůů :slight_smile:

Anežce dodatečně všechno nejlepší k svátečku a hlavně zdravíčko přejeme a MAtes přidává hubana :slight_smile: :wink:

jinak já jsem začala dva dny v týdnu učit, no popravdě řečeno, kdybych věděla předem, co je to za třídu, tak do toho nikdy nejdu (asi) a navíc mi to míchá s případnou mateřskou, no ale nic no, člověk si má předem zjistit všechno a pak teprve slíbit pomoc :slight_smile: ale teda řeknu vám, je to hukot, ráno vstát, udělat MAtesovi snídani a připravit jídlo, oblečení atd na celý dopoledne, aby děda nemusel nic hledat, popadnout batoh se sešitama a tašku s jídlonosičema a vyrazit do procesu, odučit si do půl jedný, popadnout jídlonosiče a domů, ohřát Matesoci a dědovi jídlo, uspat MAtese, uklidit bordel, co s dědou udělali, umýt nádobí, opravit sešity, pak jdeme s MAtějem ven a je najednou večer, takže jídlo, mytí, úklid, uspat, přípravy do školy a už je skoro půlnoc a spát a další den nanovo, no je to síla, ve středu večer jsem grogy, jak já to budu dělat, až to bude "naostro" to teda nevím :slight_smile:

včera jsem byla na gyndě, tak mám nasazený hormony na úpravu cyklu i na podporu tvorby folíku atd, no zkrátka pomáhají nám otěhotnět, tak snad se zadaří. Takže všem co se chystají na druhý mimčo a nemají pravidelný cyklus nebo to teba půl roku nepůjde doropučuju začít řešit klidně už po tom půl roce.Je to pak celkem stresík, ale zatím ještě nepropadám panice :wink:

no a Mates se slušně rozmluvil, problém je v tom, že teda opakuje všechno :sweat_smile: zamiloval se nám do krtečka, takže každý ráno po probuzení musíme pustit krtečka a čučíme tak hodinku a on to komentuje tou svou hatmatilkou :slight_smile: :wink: teď co chodím do tý školy si ho užívám ještě intenzivnějc :slight_smile:

no tak jsem toho zase trochu napsala a jdu něco dělat :wink:
4. bře 2010 v 07:54  •  2 děti  • Odpověz
4. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
ahojte :slight_smile: zrovna jsem vam sla napsat, ze to mame za sebou a v albu jsou fotky :grinning:
4. bře 2010 v 17:47  • Odpověz
ahooooj, teď koukám na album maji, ty jo já a ni nepostřehla, že už jsi porodila. MOOOC GRATULUJUUUUUUUUUUU :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
jůůůůůůůůůůů a holčičkaaaaaaaaaaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2010 v 18:04  • Odpověz
autor
juuuuuuuuuuuuuuuuu jeeeeeeeeeeeeeeee vééééééééélikááááááááá gratulace k holčičceeeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně kupu zdravíčka a v životě moře sluníčka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2010 v 18:38  • Odpověz
ahojda, velikánská gratulace a hlavně zdravíčko všem přejeme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: taky mi nějak uniklo, že jsi rodila :slight_smile:
4. bře 2010 v 18:55  •  2 děti  • Odpověz
no jo, to bylo v naprostem utajeni :grinning: :grinning: :grinning: bylo to tak rychly, ze jste ani skoro nemely sanci to zaregistrovat :grinning: :grinning: :grinning:
a dekuju :slight_smile:
4. bře 2010 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.