• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
a Vojtík je každou chvíli v postýlce, abych se mohla věnovat Matesovi, leč každý 2,5-3h kojíme a pak musíme vyhánět prdíky, páč když řve, tak ho nenechám ležet v posteli a trpět, když vím, jak mu od toho trochu ulevit, no ne? no a taky mezi tím a hraním s Matesem musím uvařit a poklidit....
Andy to jsou teda vyhlídky do budoucna :grinning:
13. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz
Oloušku, jak koště :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si cvrnku z Tebe :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz
Pavlínko, neukamenuju, praktikuju to na obou dětech. Zavřu je do pokoje a řeknu: až budeš zase hezká holčička/chlapeček, tak přijď. Zatím to zabírá u obou.
13. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz
No mě pořád přijde, že ho zavírat, když chce být s náma je blbost. Že ho jako od sebe odháním, tímhle.
13. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
Pavlí, já vím, že se mu věnuješ, ale on tam pořád vidí Vojtíška a chce tě jenom a jenom pro sebe. Takže fakt poslat Vojtíška s tatínkem na hodinku ven a on zjistí, že je s tebou sám a že mu tě nikdo nekrade a bude klidnější. Pro ty děti to musí být strašný šok, když nejsou najednou jediní a musí se o maminku a tatínka dělit s někým jiným.
13. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
a za jak dlouho si asi tak Matěj zvykne a přestane žárlit nebo za jak dlouho přejde to období vzdoru? cca??? a nepište, že nikdy, páč to fakt teď slyšet nepotřebuju :sweat_smile:
13. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
kdyby alespoň to počasí stálo za něco, abych ho fakt mohla poslat s tím tatínkem na dýl jak půl hodiny :frowning2:
13. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz
stránka 83 úplně dole - aby ostatní nemusely dlouho hledat o čem je tady řeč :wink:
13. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz
Matoušku a Ivuško, krásné 2. narozeniny a hlavně hooodně zdravíčka :wink:
13. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
Mates už chrápe skoro 2 hodiny...se ani nedivím, když dopolko 2 hodiny takový "kina" :angry:
jo a dneska si ho večer bere babička s dědou na noc, tak uvidíme, jestli to klapne, páč si potřebujeme s tatínkem fakt pořádně vyspat a ne vstávat v 5 ráno :pensive:
13. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
Matoušku všechno nejlepší k narozeninám Zuzka posíla velikánskou pusinku :slight_smile:
13. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz
Pavli ,
já měla z Lukym docela teror když se Lucka narodila. Na ní taky jak mílius ale na nás to zkoušel hodně podobně a to mu bylo už 5 let. Trvalo to cca půl roku, než jsme měli nějaký rytmus a malá si začala všímat i jeho. Hodně se mu musíme věnovat i ted jinak je to zpět a odráží se to ve škole. Nosí poznámky už v 1. třídě a já jsem z toho na palici. Věřím že to je hrozný. My ted praktikujem to že vždy jednou měsíčně jdu já nebo Dan samy z lukym kam chce Kino, divadlo, bazén, hrad.. a každý večer když jde malá spaát tak hrajem s ním společenské hry a hodně se to zklidnilo. vidí že se věnujem i jemu. ale je starší tak s ním to jde nevím co s Matýskem. asi co říká Andy prostě být s ním jen ty a on. Třeba ten bazén jednou týdně. To že je u babičky si myslím že nic neřeší může se cítit že jste ho odstrčili. To je jen můj názor. Píšu ti jak to bylo u nás a fakt to pomáhhá. držím palce. moc moc
13. bře 2010 v 17:29  • Odpověz
Jinak Matouškovi všechno NEJLEPŠÍ k narozeninám hodně lásky a štěstí.
13. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
Pavli: zname, neco podobny v blederuzovym ... Davidku, pujdeme ven? Ano, ano. Pojd se oblict. Oblict ne, oblict ne, oblict ne. Tak ale jak chces jit teda ven? Ven ne. .... pak se tu chvili honime po celym byte, necham mu chvilku, ale vetsinou na nej musim kleknout , nekdy ale ani to nejde, pze bych mu neco mohla zlomit - teda omylem samozrejme. Takze ho necham vztekat, ale stejne ho nakonec ukecam. To je normalni obdobi, koukaj, co si vyvztekaji. Ja jsem mekkota, takze obcas neco povolim, kdyz mit o nepripada dulezity.
Ted jsem cetla v casaku o vychove - pry nenechat se ukecat a nepovolit. No, casopis mini, zivot meni - nekdy to proste nejde ze?
My teda oba nechavame mrnouse vyvztekat, kdy lezi na podlaze a place. Taky je mi ho lito, ale zatinam zuby a rikam si, ze je to pro nej zrejme lepsi, nez ho nechat kontrolovat situaci.
Takze Pavlinko a vsechny, kdo mate male vztekliky, hodne trpelivosti.
13. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
Pavlínko, určitě to máš se dvěma dětmi náročnější, ale řekla bych, že to vztekání je prostě jen období, které zase přejde - Vali měl asi 14 dní něco podobného, kdy prostě nechtěl zvenku dovnitř - ani domů a asi 3x se taky takhle u dveří rozčiloval, že chce ven a ťapity atd... tak jsem ho už venku vždycky připravila na to, že za chvíli půjdeme domů, že doma je Maxík, že mu ukážeme, co jsme nakoupili atd. a zabralo to... občas si i teď vzpomene, že by šel ven ťapat, ale řeknu mu, že půjdeme zase zítra a je to v pohodě... tak se drž a uvidíš, že to přejde. Už to zkrátka nejsou miminka, ale přemýšliví človíčkové, kteří taky mají svůj názor, takže je jasné, že se prostě občas neshodnete ;o)
14. bře 2010 v 00:01  • Odpověz
holky díky za rady......takže koukám, že to asi bude žárlení a období vzdoru najednou :sweat_smile: no prima :grinning:

jinak Mates večer u babi s dědou v pohodě, v noci vstával v půl jedný a babi si ho vzala k sobě do postele a pak se prý vzbudil v půl třetí a chtěl maminku, tak mu babi řekla, že až bude světlo, tak že si pro něj přijdu nebo že půjdou za mnou domů a prej se otočil a znova usnul - vstávali prý v půl osmé :slight_smile: a na nějakou maminku si už ani nevzpoměl :slight_smile:

Vojtík taky v noci dobrý - v 19:40 kojení, pak trocha trápení s prdíkama (= chvíli spát a chvíli řvát jak tur) no já šla spát asi ve 21:15 a nechala jsem Vojtíka tatínkovi, kterej čučel na telku - ani nevím, kdy ho dával do postýlky a šel spát, ale Vojtěška vstával AŽ ve 4hodiny ráno - no já se teda vzbudila už ve 3hodiny a koukala jsem, jestli vůbec dejchá :sweat_smile: tatínek ho nějak divně zabobošil do zavinovačky a peřinky, že hlavu měl Vojtík v půlce zavinovačky zachumlanou a pak mu nohy koukali ven a měl je přikryté jen tou peřinkou....prostě jsem ho musela "hledat" :grinning: ale díky bohu jsem ho našla :grinning: :grinning: nadlábnul se a už se mu moc nechtělo spát, ale vzala jsem si ho do postele a chrněli jsme do čtvrt na osm, tak jsem super vyspinkaná......už jsem to fakt potřebovala, to musím opravdu uznat

Maty přijde až odpoledne, chystám se na úklid koupelny a pak vyluxovat a vytřít + velký úklid v domě (ale na ten vyšlu tatínka, přece jen jsem v šestinedělí, tak ať pomáhá :grinning: )

jo a chci vám napsat, co ten náš tatínek zase "vykoumal" - Vojtík měl bolení bříška a řval no snad hodinu a já už byla hotová, že mu neumím pomoct, tak jsem ho šoupla tatínkovi s tím, že mu škrundá v bříšku, že má to bolení...tatínek s ním odešel do pokojíčku a já se natáhla v obýváku na gauč a koukala jsem na telku....najednou tatínek přiběhl do dveří a se zděšeným výrazem "ONO MU ŠKRUNDÁ I V HLAVĚ" já na něj "CO MU???" a tatínek celej vykolejenej "NO ŠKRUNDÁ MU V HLAVĚ, JSEM POSLOUCHAL A FAKT JE TO V HLAVĚ A NE V BŘIŠE, MUSÍME DO NEMOCNICE"....... no já se mohla potrhat smíchy......já totiž Vojtíkovi odpoledne umyla dudlíka a trocha vody se dostala dovnitř té bambulky a jak pak Vojtík dumlal, tak to tam jakoby mlaskalo a škrundalo :grinning: :grinning: no tatínek zabodoval a bude se to asi dlouho vyprávět na rodinných setkáních :grinning: :grinning: :grinning:
14. bře 2010 v 09:33  • Odpověz
jsou to malý zvířata, který nás nejprve vysávají zevnitř, pak zvenčí a nakonec to dodělají psychicky :sweat_smile: :grinning:
14. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz
Pavli, teď sem se dobře nasmálaaaaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: úplně vidím vyděšeného manžu :grinning: :grinning:

Jani, to je dobrá hláška :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a prej Eda má tři měsíce ty vado :astonished: :astonished: :astonished:
má fakt týden 7 dnů, nebo se mi to zdá :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
ten čas letí, za chvíli budem staré báby, pindat, že nemáme důchod, děti nás nemají rády, nemáme čím kousat jídlo atd atd :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
14. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
olinkooooooooo tak teď si mě jako dostala :D
14. bře 2010 v 16:11  • Odpověz
oli, to je fakt dobrý :grinning:
ale zapomněla jsi na bolesti kloubů :grinning:
14. bře 2010 v 17:32  • Odpověz
jo a docela jsem se teď pobavila, když jsem zjistila (jsem ale rychlík :grinning: ), že cori a majatob jsou opět ve stejným společným termínu :grinning:
14. bře 2010 v 17:34  • Odpověz
jani :D
14. bře 2010 v 19:29  • Odpověz
|Ahojte,
tak koukám, že se to tu pěkně rozjelo a u hlášek andy (teda synárotra) sem se fakt pobavila :grinning:
Pavlí a jak tak čtu mám se na co za chvíli těšit, to bude parádička a s tím škrůkajícím dudlíkem-hlavou taky dobrý, tatínkové umí zabodovat :sweat_smile:

Jani jj sme ve stejném termínu, ale Beátka to stihla v únoru a my se budem kulit určitě až do dubna :grinning: , mno uvidíme, zítra zaléváme na baráku podlahy, takže třeba bude taky malý zvědavý :grinning:
14. bře 2010 v 19:59  • Odpověz
cori, třeba budeš mít štěstí a Kája nebude dělat scény, přece jen to je holka, tak to má v genech ty mateřské pudy :grinning:
15. bře 2010 v 07:27  • Odpověz
pavli: !!! jsem se fakt dost pobavila a manzel taky :slight_smile:
15. bře 2010 v 07:48  • Odpověz
Hoj hoj ahoj :grinning:

baby, tak sem ráda zatím, řezat se nebude :sunglasses: prý počkáme do jara ( estli letos bude náké ), jestli to nezmizí samo...páč jí to neroste, vypadá, že ani nebolí, tak do toho rýpat nebudem :dizzy_face: Uf, trošku to ze mě spadlo.

Jo a dotazzzzz- budete některá dávat, nebo přemýšlíte, nad očkováním meningokoka? Prý se očkuje od dvou let, tak mě to jen napadlo, ne, že by toho očkování nebylo málo, to je mi jasné, ale jen tak...zase mě odrazuje to, že to není proti všem kmenům, či typům toho koka...

Jo a co Cori naše, ještě celá?? :fearful: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: sem drzá viď :D no koukala sem na baráček Jani, tak krásně vyrostl :dizzy_face: v tom půdním prostoru, tam bude i nějak obyvatelno, nebo jen zařízení ohledně solaru apod? :confused:
15. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Olinko, já dávat nebudu, protože jsem slyšela, že když dáš naočkovat na meningokoka, je to jen na jeden kmen, tak děti jsou právě potom náchylnější na ty další, na které očkované nejsou. Ani naše doktorka nedoporučuje žádné jiné než povinné očkování. Prý u dětí, které jsou normálně zdravé, tzn. že nejsou nijak chronicky nemocné je každý zásah do tělíčka špatně. Každé dítko by si mělo budovat svou imunitu a každým novým očkováním se jim imunita jen oslabuje a většina očkování prý jen tahá bojácným maminkám penízky s kapsiček. Je to už třetí pediatrička se stejným názorem ke které chodíme (kvůli tomu stěhování), takže mě v mém názoru, který je stejný jen utvrzují.

Jinak jsem moc ráda, že zatím nebudou kočičce řezat ručenku. Mě se teď udělala nějaká boule na noze pod kotníkem, nebouchla jsem se tam a nic a bolí mě to jako čert, že nemůžu na tu nohu došlápnout. Jenže já jsem srab, tak s doktorem ještě počkám, jestli to samo nezmizí :confused:
15. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz
Andrejko, díky za názor :wink:

no ty jo, ale jak nemůžeš došlápnout, to bych šla...no ikdyž já sem tež rádce...od včera mě děsně bolí pravé zápěstí, už mám na tom i to obinadlo elastické, či jak se tomu nadává a žádná úleva :confounded:
15. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
copak?? tady se bolístkuje :confounded:
a já taky nenechám medin.... očkovat, protože to stejně je blbej kmen, který ty děti spíše nedostanou než dostanou :wink:
my jinak navíc máme pneumokoka :wink: - obě dětičky grátis :slight_smile:
15. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz
jo a ještě přemýšlíme o klíšťovce (ta se dává od 3 let)
15. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.