• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
autor
jo a ještě říká e e :sweat_smile:

tak to je asi všechno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. čer 2009 ve 20:17  • Odpověz
A co se týče mluvení u nás...

Tak am(ham), kráva bů, kočka mnaui, meda brum brum brum(to r není zřetelné je to spíš jako bum bum bum), pes dělá vau vau, pak bac(bác), bum(bum), ba(baf), kytí(kytička), mama, tata, baba, deda, teta, mimi, dididi(kristýnka), dety(děti), takle(takhle), tak(tak)...na všechno ukazuje, hlavně na psy a letadla(děda jí říká letová dispečerka), miluje zametání smetáčkem, odnášení plínky do koše je zásadně její práce...ukáže všechny části těla jako oko, ucho, nos, zoubky, nohy, ruce, pupík, pusa, kolínko...
Zoubky má horní jedničky dolní jedničky, horní i dolní levá dvojka a ted se jí vyklubala stolička vlevo dole a nahoře už to má taky naběhlé že poleze, napravo se jim nějak nechce...
Když řeknu že jdeme hamat, baštit tak začne vyplazovat jazyk jak ještěrka...to znamená že chce...

A je to smíšek...pořád se jen a jen směje...
15. čer 2009 ve 21:49  • Odpověz
jééé to je bomba, jak jsou dubňata šikovná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

s tím ukazování oka a nosu už budu msueta taky zažít. Jsem byla u doktorky, když měla malá ty průdušky a ona chtěla, aby nebrečela, tak jí povídá, kde máš nosík a kde má šáša nosík, já na doktorku koukala, jak kdyby padla z višně a pak mi došlo, že se jí na to ptá, protože to asi už má umět a to my teda ještě ne ne

dripi, zametání je taky naším koníčkem, ale jí nestačí malej smetáček, ona si bere velké koště a to pak musím mít oči na šťopkách, aby tím něco nerozbila.
15. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
ahoj baby, nekecejte, že sem první? :astonished: :grinning:
včera kun nejel tak sem byla nasratá :unamused:

Jinak včera sem ještě chtěla napsat, že sme v neděli dokojily :frowning2: mě to tak chybí, jenže Hani už nepila jen cumlala, a ač i tohle bylo krásné, tak vše má svůj konec :pensive: chjo :pensive: ale sem ráda za každý den, bylo to moc nádherné od prvního přisátí, přes ty neprospané noci, které sem už pak ani nevnímala :grinning:

No holky, tak děti jsou fakt šikovné takové ukecané :dizzy_face: ty jo čumím jak puk, sme trochu pozadu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale to neva...já sem ráda a koukám kolikrát jak z jara, jak mi rozumí, třeba řeknu:
jdem ven, oblíkej se, vem si mikču, tepláčky, ponožky čepičku, tak to všechno vytahá :slight_smile:
boty dá i vezme z botníku, sundá když přijdem z prochajdy,
pak taky plínku najde, pitíčko najde a přinese když řeknu děláme mlíčko, štávičku...
hračky donese, které řeknu
na parkovišti pozná naše auto ( taky, kdo by ho nepoznal dle barvy že :grinning: )
na sobě taky ukáže, kde má nos,ucho, oko, pusinku, jazýček, zuby, koleno, prstíčky

no je toho spoustu a jen koukám, jak se každým dnem učí a je mi z toho naměkko :dizzy_face:
16. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
Suzinku, s tím weckem to je husté :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hani mě taky doprovází a kouká jak čůrám a trhá mi toaleták :sweat_smile:

ANdy, zase ANežka toho taky spoustu nakecá, z toho ukazování bych si hlavu nedělala :wink:

jo a taky zametáme a když najde pidismítko na zemi, tak mi to nosí s vítězoslavným úsměvem na rtech a říká: Bááááá, jako bak :grinning: nemluvě o procházkách, to máme dycky plný kočár smetí, než najdem první popelnici :grinning: :grinning:

jo holky, a zdá se mi to, nebo Pavla od Tomíka tu dlouho nebyla :confused:
16. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahojky,
Olí, to je hanička šikulka, ta už toho umí, Káju taky děsně baví tahat věci - tak hrajem takovou dětskou Kimovku :grinning: , projdeme si obsah tašky - já jdu do vedlejšího pokoje a říkám jí, co má donést (plenku, peněženku, klíče, mobil) - děsně ji to baví, jednou jsme tam měly rohlíky a tak říkám, přines rohlík, Kája s úsměvem na rtech odpelášila do tašky, slyším šramot, pak ťapání a najednou zásek a z chodby se ozývá - mňam mňam - tak se do něj pustila, že už ho nepřinesla :sweat_smile:
Taky už poznává části těla, nově se naučila pupík a teď všem kontroluje jestli ho mají taky :sweat_smile:
16. čer 2009 ve 12:04  • Odpověz
Cori :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: výborné s tím rohlíkem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

pupíček má Hani oblíbené už dlouho, jenže kolikrát ho všem ukazuje na veřejnosti a prdí na něj...myslím ten můj, nebo zdenkův :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Cori a co baráček?
16. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
prdění Káju taky baví, hi ale jak Hani na veřejnosti to neděláme :grinning:
Oli, už se budou dělat stropy, takže to pomalu, ale jistě roste, ale uvidíme, kdy budem dokončovat, bo jak je krize, tka zatím nám nejde prodat byt :frowning2: a bez toho nedostavíme... Tak uvidíme, říká se, že každá nemovitost má kupce, otázka za jak dlouho :unamused:
A jak s emá bučenka s klukama?
16. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
No jo, to je fakt, tak držím palečky, at prodáte :dizzy_face: a sem zvědavá, jak to bude vypadat ten váš dům :dizzy_face:

Miruš sem dlouho neviděla, naposledy na srazu s holkama....ale snad brzo uvidím

JO a náhodou, nebyli ste v Lednici , jak mají ty velké akvárka?
16. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
Oli byla sem tam, už je to nějaký pátek, většinou na výletech ze školy, děckám se tam líbilo... Plánujete si tam zajet? Mně se tam nejvíc líbí možnosti těch procházek mezi památkama, to je dobrá lokalita na výlet :wink:
16. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
16. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
ty jo Cori, roste to roste :dizzy_face: a to je ten pasivní?
jj, máme rádi rybičky a je to tam vůbec hezké,ještě sme tam nebyli tak uvidíme :dizzy_face:
16. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
jj snaha bude o pasiv :sweat_smile: , ale uvidíme jaká bude realita, tak my jsme vzůru, tka dem baštit, krásný den a Lednicko-Valtický areál vřele doporučuju :wink:
16. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
hoja
máme to ale ukecaný dětičky, co :grinning: když jsem to tak okoukla, tak něco umíme a něco ne a zase umíme něco jinýho....prostě když se to sečte, tak jsou ty naše děcka stejně nejlepší, že :grinning:

u nás vše OK....zatím mi nepřijde, že bych byla těhu....pár dní jsem sice neměla vůbec chuť na žádný jídlo a ani moc hlad a dneska jsem dostala chuť na dušenou mrkev s bramborem, tak jsem jí snědla dva plné talíře :grinning: jenže to já dělala i když jsem těhu nebyla, páč jí miluju tu dušenou mrkde :grinning: je mi prostě fajn - v pátek mám gyndu, tak držte palečky :wink:

cori vždycky když tady píšeš o baráčku, tak si představuju ten náš......máme v Chaba zahradu a doufáme, že tam jednou postavíme....v plánu bylo začít stavět tak za 5let (aby Mates šel do školy už do Chaba) a do baráčku pak pořídit další mimčo, nicméně se to trochu zašmodrchalo a prcek bude dřív než baráček....no a se dvěma dětma hned tak baráček nebude, páč musím nejdřív do práce a vydělávat moc moc korunek a to teď hned tak nebude :sweat_smile: ale co, zase nám pak budou pomáhat se stavbou dva pomocníčci místo jednoho :grinning: :grinning:

holky už řešíte kdy dáte prťousky do velký postele??? já to docela řeším, páč budu postýlku potřebovat pro mimčo a nechci aby si Mates myslel, že ho vystrčilo z postýlky....prostě chci dát Matyho do velký postele dřív, než se mimčo narodí, aby si zvyknul.....tak jestli máte nějaký zkušenosti nebo nápady, tak sem s tím :slight_smile:
16. čer 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahoj holky,

suzzi - to jak tě Péťa hlídá na wecku je fakt hustý :grinning: jsem se nasmála, mě Sonča trhá papír stejně jako Hani od Olinky

Oli - taky se pořád odhodlávám dokojit, někdy si jen dumlá, ale někdy docela saje, ještě kojíme ráno a večer a je to i pro moje pohodlí (hlavně ráno), že se aspoň zvládnu trochu probudit u toho

jo a prdění Sonču taky baví, ale prdí mi (nebo sobě) na ruce a řádně je u toho oslintává :slight_smile:

cori - zatím z těch fotek si toho moc nepředstavím, ale přeju ať vám stavba rychle roste :wink:

pavlii - souhlas, něco umíme a něco ne, ale všechny naše dětičky toho umí spoustu, dubňátka (včetně březňátek a květňátek samo) jsou nej nej nej
jinak velkou postel zatím neřeším, páč bysme jí za prvé neměli kam dát a za druhé plánujeme, že bude Soňa s námi tak do těch 2,5 - 3 let

Soník se teď naučila bafat, ale nedělá to když vykoukne, ale vždycky když se schová, tak za dveřma bafne a pak vyleze celá vysmátá :grinning: , taky bafá, když se třeba schovává za plínu a táák, je to psina
jinak jsem zpozorovala, že podle Soni jsou všechna zvířátka hafí (hafík), akorát, že některé dělá chro chro, další dělá koko, další bů atd. atd.... podle zvuků je najde a vždycky radostně zavolá hafí!!!!! :sweat_smile:
jo, a taky miluje, když do čehokolif foukám, takže neustále děláme bublinky bublifukem, nebo nafukujeme mičudku, foukáme do vlásků apod.
16. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz
ahoj děfčatá,

včera poslední a dneska první - to je teda úroveň!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jdu se pochlubit jak jsem se krááááásně vypinkala - Soninka spala tvrdě celou noc, ani nekňourla, ráno se probudila veselá a v 5:30 už si povídala v postýlce, tak jsem jí vzala k sobě a daly jsme kójo a ještě jsme spolu vytuhly do 7:15

po delší době neúspěchů na nočníčku jsme dneska už chytly jedno kakání i čůrání, tak jsem jí nafoukala za odměnu moře bublinek :slight_smile:
btw jak často dáváte na nočníček? cca 1x za hodinu? nebo častěji?

tak já jdu něco porobit, musím se vysprchovat, převlíknout postele, pověsit prádlo... no, však to znáte, prostě klasická mateřská dovolená :sweat_smile:
17. čer 2009 v 10:24  • Odpověz
mikulko tak to je paráda, že ti Sonička, tak hezky spala

já dávám na nočník po probuzení a když vidím, že dost vypila, tak za cca hodinu
17. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
ahoj babule, máme už 14.měsíců to je mazec :grinning:

Pavlínko, Hani spinká cca měsíc v posteli velké, dám foto do alba pokud tam není...je to vysunovací ta spodní, udělám jí tam zábranu a od té doby mi v ní hajá celou noc...dneska spala 20-6:30 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jinak po sunaru chrápe do cca 8, ale dneska sme byly vyspané obě total :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Původně sme chtěli koupit jen jednolůžkovou, ale když příjdou návštěvy, takhle se ta spodní může "převézt" třeba do býváku, nebo změnit na úložný prostor :wink: a byla za super cenu :wink: U nás prostě postýlka už dávno měla být fuč, třeba se jí prostě v ní nelíbilo a já jí tak zbytečně trápila :confounded: :confounded:

Sonička je teda taky číslo Mikul,prej hafí :grinning: zlatíčka naše malé

a na nočník dávám, když vím, že asi bude kadit, což je po štávičce apod...nebo sama se zamračí, a já se zeptám: budeš kakat? a ona si ukáže na plínku, tak si jde pak pro nočník sama...jenže nic, vstane sedne...pak se vykaká na koberec nebo vyčůrá a pak se strašně "rozčiluje" a utírá to a na hovínko uukazuje, že má být v nočníku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: opice malá... ale má čas ještě...někde v článnku sem dokonce četla, že děti jsou samy zralé na nočník, až umí vyjít schody :sweat_smile: svléknout samy kalhoty :sweat_smile: tak to máme času, schody sice miluje, ale přidržuje se stěny :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
já kaků nevychytám, Niny se zamračí a do dvou vteřin je to v plíně, ale taky oli ráda čurá mimo nočník :grinning:
17. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
Jiřinko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jo a vidíš, už se chci dlouho zeptat...tu berušku odrážedlo? řádí na něm už Ninuš? my furt váháme, jestli ho koupit, chtěli sme už na narozky, ale připadá mi to brzo
17. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
Čáááááááááááuuu vokurčičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:

kde jste kdo??Modelka přišla :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz
ahoj zlatíčko:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sem se cpala krůtou :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Petulka je rozkošný na te (nejen) poslední fotce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jo holky omlouvám se,ale nejdou mi háčky nad t...všude jo jen tady neee :astonished: :cry:
17. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
oli už pomalu jo,ale ještě jí to moc nejde, doazu couvá, ale dopředu spíš chodí a má to mezi nohama, nesedne si :grinning:
17. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
:grinning: :grinning: couvat taky Hani couvá na tom hrošíkovi, ale dopředu tlemí na mě s výrazem: mami poposun mě :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 12:36  • Odpověz
jj Peťulka je božííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

sr, ale musím jít, frčíme za kamoškou, tak se jdu chystat, papa :slight_smile:
17. čer 2009 ve 12:36  • Odpověz
autor
no hoja sluníčko mojeeeeeeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:

krůtou joo,hmmmm,tu nemám :sweat_smile: asi budu muset jít někdy nějakou ulovit :fearful: pač tohle zvířátko jak mi neběhá před vočima po městě,tak mě nenapadne ho koupit :grinning:

já se cpu vzduchem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: néé měla jsem před chvíli celozrnej rohlik a k obídku si dám těstovinky :dizzy_face:

se musim pochlubit joo :sweat_smile: kámoška nambr van dneska na mě...ty se úplně ztrácíš:grinning: a druhá na mě,že vůbec nevypadám jak po dítěti,že vypadám jak modelka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ha ha haaaaaaaaa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak jako mám dole 7 kilo se musim pochlubit :dizzy_face: ale ještě 4 do původní váhy před těhu,ale,kdyby to už takhle zůstalo,tak budu spokojená :dizzy_face: jo a jak jsou všichni děsně ftipný:grinning: prej už nehubni :sweat_smile: všem ukazuju na živo moje velký měkkoučký břicho,když tohle říkaaj,takže choodim permanentně s vytáhlým tričkem po městě :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: aby je to jako přešlo,pač sem furt táák klustá na břiše :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a co ty housenko,nějaký deko hore? :grinning: :grinning: :grinning:

co Haňulínek?Čtu,že vám zkrášluje koberec :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2009 ve 12:39  • Odpověz
autor
na jaký fotce??? :fearful: :fearful: jdu se kouknout :dizzy_face: a děkujuuuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

to mě tak napadá,že teď jak ty prcky budeme učit na nočník,to,aby jsme dali po celým bytě igelit na zem jak při malování :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
jo tahle :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ta je fakt hezká :dizzy_face:

hele a tuhle vám musim ukázat :dizzy_face: teďka na tu poslední mrkněte :dizzy_face: ta je co :dizzy_face: jak se pusinkujou :dizzy_face:
17. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
autor
jéé mimi je vzhůru...to sem si pokecala teda :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: hmm tak zase čááááu nooo :sweat_smile:

pusinka letííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.