• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
jani, my zatim docela v pohode, tobik uz si zvyka a bea je hodnoucka :slight_smile: tak su zvedava kdy prijde ten zlom u nas :grinning: a nemas komu je na chvili strcit aby sis odpocinula? :confused:
6. dub 2010 ve 13:59  • Odpověz
Ahoj holky, omlouvám se, že Vám takhle lezu do diskuze, ale máte stejně tak staré děti jako já, Miškovi budou v květnu 2 roky, tak sem se Vás chtěla zeptat, co asi tak Vaše ratolesti jedí. Hlavně teda k obědu. Jelikož Miška je trošku nejedlík, tak už nevim, co stále vymýšlet, vařim stále omáčky (rajská, bílá, svíčková, br.kaše s rybičkou), tak jestli nemáte nějakou inspiraci ohledně obídka. A kolik za den sní asi tak zeleninky. Miška jen trochu v polívce a pak už nic. Tak jestli nemáte nějaký recepty pro obmněnu jídelníčku. Díky moc.
6. dub 2010 ve 14:00  • Odpověz
natty, my s jidlem problem nemame, k obedu mame 5x tydne zeleninovy jidlo a 2x maso (kure, ryba, kralik), omacky varim vyjmecne. Ji to samy co my, ale moc nesolim, nekorenim, spis jen bylinky na dochuceni, ono nam to taky neuskodi :grinning: a jinak snidane vetsinou musli s mlickem nebo neco takovyho, svacina pecivo s necim, po spani jogurt, na veceri to co my :slight_smile: a celej den ma v misecce nakrajeny jablicko, hrusku, vino, mrkev... podle toho co zrovna je :slight_smile:
6. dub 2010 ve 14:07  • Odpověz
A nenapsala bys mi nějaký recept na zeleninový jídlo, abych řekla pravdu, já jsem taky bez fantazie, moc nevařím, třeba to je i tím, že mu to neumim udělat. A to chroupe normálně syrovou mrkvičku?
6. dub 2010 ve 14:14  • Odpověz
Ahojky holky,
nestíhám, nesvačím :grinning: ale všechny zdravím. Ondrášek je ťuk ťuk docela spící miminko - teda v noci - což je základ, den většinou prokouká, sem teda myslela, že tihle prckové ještě moc neslyší, ale jak kolem něj furt Kája něco povídá a poletuje, tak mu to prostě nedá spát a nejlépe aby ještě na všechno viděl a to si teda myslím, že taky ještě houby vidí :grinning: :grinning: :grinning:
Teď si je vzala babí na chvilku ven, takže chvilku oddych :sweat_smile:
Kajka začala bojkotovat spaní po obědě, takže od rána do večera máme veselo. Ale zase na druhou stranu - brzo usne a ráno vstává taky pozdějc, joo naštěstí časy, kdy vstávala kolem 5 ranní jsou fuč, teda snad.

Pěkný úterec. Jo Velikonoce sem si užila, ač jsme u našich a myslela sem, že nás tu nikdo nenačapá, tak bývalí studentíci si nás našli, ale bylo fajn je vidět, taková prima partička a je sranda je vidět po pár letech - jak už dospívají a jsou rozumnější :grinning: :grinning: :grinning:

Naty my s jídlem taky jakš takž dobrý, máčky taky moc nemusíme, jinak má ráda zapečené jídla (těstoviny, brambory .- se zeleninou). Syrovou mrkvičku chroupem rádi, jinak jak Maja, taky celý den má něco v misce (ovoce, zeleninu) a v podstatě to chroupem celá rodina :grinning:
6. dub 2010 ve 14:17  • Odpověz
natty, jj, chroupeme cela rodina :grinning: taky nijak slozite nevyvaruju (pokud si mm nevymysli nejakou "specialitu" na vikend) brokolici, kvetak povarim, preliju trochou masla a s bramburkem. mrazenou zeleninu podusim na panvicce, pridam trochu luciny, k tomu nudle nebo ryzi. zeleninovou polivku jednou s nudlema, jindy s knedlickama... fakt jen takhle jednoduse a pak podle toho na co natrefim v obchode-porek, cuketa, lilek...:slight_smile:
6. dub 2010 ve 14:23  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

máme doma taťuldy, tak si to užíváme, před chvilkou jsme přijeli z aquparku a super, NIny nadšená :slight_smile:)

Pavli, se smrknáním neporadím, Niny se to naučila, tak nějak sama ... jako já jí ukazovala jak na to, ale jak přišla poslední rýma, tak valila jak profík a ani jsem netušila, že to umí.

Holky "dvojmaminky" moc na vás myslím, jak to zvládáte, super, že bez větších obtíží.

Natty, my naštěstí s jezením problím nemáme, ale Niny hodně miluje polévky, tak všeobecně, tak např. na oběd dělávám hustější, aby si zaplnila bříško a jinak víceméně to co jíme my, jen jí to akorát lehce osolím. Zeleninku přes den taky chrupká syrovou. Jinak děti jí hodně očima, tak co mu to nějak ozdobit to jídlo? např. vytvořit ze zeleniny obličej, nebo já maluju špičkou nože na namazaný chleba obrázky apod. :wink:
6. dub 2010 ve 14:38  • Odpověz
Jiřinko,všechno nejlepší k narozeninám.........hlavně hodně zdraví a spokojenosti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. dub 2010 v 00:02  • Odpověz
Kačenko, děkuji :slight_smile: :slight_smile:
7. dub 2010 v 08:13  • Odpověz
autor
holky já chci taky miminkoooooo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: uděláte mi ho některá? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
s tatínkem mě ten sex moc nebere :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: tak já nevim asi se musim dát na ženský :grinning: :grinning: :sweat_smile: :grinning:
7. dub 2010 v 08:21  • Odpověz
Suzinku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak o tom žádná, na tebe skočím hned, jenže jak zplodíme mimčo to nemám šajnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2010 v 08:34  • Odpověz
autor
Olinko :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: co budeme dělat?? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. dub 2010 v 08:40  • Odpověz
nefim :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: nemáš krom vajíček i spermie, jako hermafroditi? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. dub 2010 v 08:41  • Odpověz
autor
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: nevim :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: podívám se :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. dub 2010 v 08:43  • Odpověz
ahoj holky, všem opět zpětně gratuluji

xsuzzi jsem na tom asi stejně, já chci taky druhé ale chlap je v zahraničí cca do konce příštího roku, takže si budu muset ještě necelá dva roky počkat aby jsem na obě nevyla sama

natty9 tak malá je taky hooodně napolévky a na br. kaši, jinak mi nic nesní a teď má období kdy za celý den mi sní jen 1/4 rohlíku a misku polévky, jinak do ní nic nedostanu. A sírovou zeleninu a ovoce mi odmítá od mala, to mi nedá do pusy tak ji dost dělávám polévky ze zeleniny, mrkvovou, bramborovou, brokolicovou, květákovou atd.

Jinak smrkat taky neporadím, pořád odsáváme, tedy lépe řečeno malá si nos odsává sama a musím to napsat UŽ JSME BEZ PLENEK TÝDEN I PŘES NOC jednou za večer většinou kolem 4-5 se vzbudí že chce na záchod a pak zase spí cca do 9hod a pak se vyčůrá jak se vzbudí. Zrovna ještě spí tak mám chvilku vás dočíst a napsat vám.
7. dub 2010 v 08:43  • Odpověz
Ahoj holky,

suzzí já chci taky ještě miminko, ale ještě si nějaký ten rok počkám :slight_smile:

natty, mě malá jí absolutně všechno, takže to co vařím pro nás, to jí ona, krom pálivých jídel, ale když vařím něco, co není vhodné pro děti, tak dělám nějakou hustou polívku (bramboračku, krémovou kuřecí apod.). Malá je taky polívková.

a se smrkáním to máme tak, že když chce, tak se vysmrká, když nechce, přijde na řadu odsávačka, která nám vůbec nevadí, ba naopak, sama si jí drží u nosáku, ví, že jí to pomůže

Mě spíš poraďte, jak jí mám naučit pořádně mluvit. Ona umí, ale nechce, vystačí si se svou tatarštinou o) . Jiřík ve dvou letech normálně mluvil a jí se nechce. Když chce, tak si řekne, co potřebuje, třeba posím ňami, jdeme hají dějat, eště posím kolo kolo apod., ale když s ní chci komunikovat, tak začne to svoje habada, akuka, fika holoko apod. Chjo. Když si s ní sednu s knížkou moje první slova a chci aby řekla pes, tak začne dělat haf, haf, na kočičku mňááááu, ale aby zopakovala to slovo, tak to ne. Je to palice dubová. Ale zase už se skoro sama obleče, svleče a pokouší se nazouvat boty, ale s tou mluvou jsme na štíru.
7. dub 2010 v 09:48  • Odpověz
jo a s plenama, tak ty máme už opravdu jen na noc, nechce je ani do auta, když jedeme někam dál, to už si v sedačce zahlásí, že chce dělat e-e, do plíny se už prostě nevyčůrá, ale na noc ji mít ještě musíme. Občas se stane, že se vzbudí suchá, ale většinou je ráno plena pěkně načůraná a v noci se nevzbudí, aby se vyčůrala. Přes polední spánek to vydrží, má nočník vedle postýlky, vyčůrá se než jde spinkat, já jí sundám šprušli u postýlky a když se vzbudí, tak si vyleze z postýlky a hned se vyčůrá.
7. dub 2010 v 09:50  • Odpověz
Andy, s mluvením neporadím, jak píšeš,taky věčně sedíme nad knížkama a dokola, pes kočka a ona mnau hau, ale třeba hrábě řekně hábě, na sebe říká Ani, ale je to bída no dle ostatních dětiček tady :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ale zase je jinak šikovná, nejraději by furt se mnou uklízela, miluje praní a věšení prádla, utírání stolů apod. :grinning: bundu si oblékne, teda zatím opačně ale je zlaťounká :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a nočník, teď chodí doma v tepláčkách a v 90% se už do nich nepočůrá, buď si přinese nočník, nebo řekne kaku, ale furt je to takové, že musím být blízko ní, třeba do kuchyně za mnou nepříjde :sunglasses: ale uvidíme, co do půl roku či bude změna, každopádně na srazu budem ještě plínkovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a noc vůbec teda neřeším, to je hrozně individuální :wink:

Jídlo jí všechno, nebo spíše, pokud chutná, sní toho kupu :wink: nechutná nenutím :dizzy_face: :dizzy_face: ale čumím, že Maji ty třeba vaříš hodně zeleniny, to my to máme obráceně 5x týdně maso :rolling_eyes: njn, já bez masa se nenajím to je pak těžko :grinning: vím že to není zrovna zdravé ale co udělam no :unamused:
7. dub 2010 ve 14:51  • Odpověz
oli, my oproti ostatnim tady taky nemluvime :sweat_smile: a to udelal silenej pokrok za posledni mesic :grinning:
no a ja jsem byla hodne dlouho vegetarian a maso mit ani ted nemusim, varim ho spis z povinnosti :sweat_smile:
7. dub 2010 v 15:26  • Odpověz
my jsme taky masový, bez masa není jídlo :grinning:
toník jak kdy, někdy sežere na co přijde a jindy jen ráno a večír sunar, taky nenutím, ať si to udělá jak potřebuje :slight_smile:
a mluvení, chachá, my si vystačíme s máma, táta, bába, čůvat, hami, pití, ba (výraz pro bagr, banán), babí (výraz pro kabel) a ma (výraz pro zima, martina, tma) jo a zapomněla bych na líej (jako že bílej) - takže buďte v klidu :grinning:
7. dub 2010 v 17:14  • Odpověz
holky dejte nejakej tip jak si hrat, nejak uz mi dochazi napady, je to furt dokola-cteme, ukazujeme si barvy, ucime se rikanky, zpivame, mlatime do klaviru, skladame puzzle, kostky, hrajeme divadlo, malujem..ale chtelo by to nejakou zmenu :slight_smile:
7. dub 2010 v 17:21  • Odpověz
maji k malování bych doporučila malovat rukama, to se NIny moc líbilo, když ji honím má ráda, na schovku, hra na vaření se jí poslední dobou líbí a pak takový ty říkanky u kterých se dělá to co zpíváš, něco na styl Kolo mlýnský .. bác apod.
7. dub 2010 v 18:00  • Odpověz
atrei, to taky vsechno delame :slight_smile: ted jsem si rikala, ze jak pujdem na prochazku, tak dycky urvem nejakou rostlinku a budem je lisovat :grinning:
7. dub 2010 v 18:04  • Odpověz
Ahoj holky,
po dlouhé době se hlásím, jsem více na FB, ale i tam se v poslední době objevuji sporadicky, není nějak čas a venku už je líp, však to asi taky znáte :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Mikul, to je supéééééér zpráva, gratuluju a přeju ať všechno proběhne, jak má :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Honzík umí smrkat, když nemá rýmu, jakmile má rýmu smrkat odmítá, takže bohužel neporadím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Andrej, u nás s mluvením jak kdy, dle nálady. Jinak se zvířátky máme stejný problém, ale řeším to obrácenými otázkami než jsem dávala na začátku, místo "jak dělá kočička" se ptám "kdo dělá mňau" Občas se mi dostane odpovědi kocicka občas čičí občas nic :sweat_smile:

No a plíny tady ani snad nebudu zmiňovat :unamused: stále velká ignorace, že by to šlo i jinak než do plen :unamused: :unamused: :unamused: už fakt nevím, jak dál, babičky se pořád vyptávají, pro sousedky téma number one, chjo :pensive:
7. dub 2010 ve 22:39  • Odpověz
Blani, nech pleny plenama, za chvilku bude léto, Honzík bude běhat po zahradě nahulatej a bude čůrat na travičku a uvidíš za chvilku nebudete pleny potřebovat. Děti si začínají uvědomovat kolem druhého roku, že se čůrá jinam než do plen, některé děti to zvládnou dřív, ale jsou to spíš vyjímky, takže buď v klidu a nenech se stresovat. Taky jsem si myslela, že s plenama půjdeme ještě do první třídy a malá na to přišla sama. Nenutila jsem jí, prostě jednoho dne začala čůrat na nočník.

Jinak my teď problémy s nudou nemáme, protože jsme celý den na zahradě, děti nám pomáhají uklízet a kultrurnit zahradu po zimě, taky si hrají na písku z bábovkama, učíme se jezdit na kole (Jiříka bez koleček, Anežku učíme šlapat na kole s kolečkama), houpeme na houpačce, hrajeme na skovku apod.
8. dub 2010 v 08:58  • Odpověz
beru, na sousedky ser :sweat_smile:
až přijde čas, tak plínky chtít nebude, uvidíš, ještě ho nech, je to kluk a navíc honzík :sweat_smile: :slight_smile: , můj brácha je taky honza a měl plínky snad do čtyř :sweat_smile: :grinning:
my zase nemluvíme - viz můj příspěvek výš :grinning:
8. dub 2010 v 08:58  • Odpověz
Ahoj holky,
nevím jestli sem ještě chodí Janina84 každopádně bych jim chtěla dnes popřát všechno nejlepší k druhým narozeninám. Hodně lásky sluníčka a pohody. Lucinka posílá pusinku.

Jinak my jsme bez plen už od 18m ale stále máme plenu na noc i přes den na spaní. Tak nevím jestli je to úspěch když pak vidím vaše dětičky kerý začali podstaně déle ale na spaní jsou už bez plenek. Tak všem gratuluji.

S mluvením jsem na tom taky bledě. Ona se domluví ale mluvit se ji nechce. :sweat_smile:

O zábavu tu není nouze stačí když je doma brácha a já o ní nevím. :grinning: Jinak jsme pořád venku taky na kole na písku , nebo chodíme do bazénu a po kamarádkách s dětičkama.

Do školky nás nevzali tak jsme z toho docela špatná. Nevím jak to udělám. Do práce musím i kdyby trakaře padaly. :frowning2:
8. dub 2010 v 10:23  • Odpověz
Ahojky ,krásný sluníčkový den přeji.

No my pořád v jednom kole,my pleny nemáme už ani v noci a to hned od začátku,ale nás to bylo něco jiného.Ze zdrav.důvodu teda nemáme pleny od října.

Mluvíme až moc,někdy jsem ráda ,že spinká :grinning: a je tichoučko,ale když kecááá je mnohem veseleji hned:slight_smile:

Smrkáme asi taky tak ,když není rýma je to ok a když je tak smrkat nebudem asi nikdy....

Nás vzali do školky od 24.2.2011,rozhodnutí jsme dneska dostali.Spíš jsme řešili stavu nechtěli nám vyjít vstříc kvůli našim potrav.alergiím.tak uvidíme.Prej si mám vše nosit sama,tak uvidíme jestli mu tam oběd budou hřát nebo co??? :sweat_smile:

A jak říkám my vjednom kole,chcem se v červnu stěhovat do baráčku tak ted lítáme jak namydlení..tak pááá a krásný den všem.
8. dub 2010 ve 13:37  • Odpověz
brý večer,

já se trápím nemocinkaná celá, nikdo mě nepolituje :pensive: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale dneska konečně super počasí, tak sem polomrtvá vyšla ven s Hani a ta byla nadšená :dizzy_face: :dizzy_face: nešlo jinak, od zítra má zase chcát to zas beje doma :frowning2:

Jinač Miruš, u vás to byl fakt mazec...ze dne na den bez plen, ukecaný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: s ním si člověk fakt pokecá, zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a super, že ti ho vzali do školky :wink: no s těmi jídly, hodně štěstí, bude to záhul, ale zvládnete to tfuj tfuj.

A Evičko, tobě přeju, ať se to nějak vyřeší ty jo s tím hlídáním...babičky nic? Nějaká teta? :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: no já budu doma až do září, a to ještě budu řešit, jestli mi Hani vezmou, když jsem nezaměstnaná háááhááá :grinning: :grinning: :grinning: to bude prdel teprv :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz
Jo a Janičko, děkuju za kuponky, došly už dneeees ty jo a ještě si mi tam dala dva na ten make-up zlatíčko :wink:

Holky pokud někdo chce do Kiky ty slevové z Dmka, dejte vědět, kdo tam jezdíte :wink:
8. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.