• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dubnovky 2008 a jejich krásná šikovná batolátka

(Zamčená)
20. září 2010 
Oli
bohužel hlídání nemám, ale ani tu práci. Smlouvu mi zkončili předloni v listopadu. A s tím hlídáním jo naáš táta je v invalidce a první co mi řekl se mnou s hlídáním nepočítej. Můj vlastní otec. No co má rakovinu plic tak se strašně změnil a je zlý. Máma pracuje a tchýně taky, Babičce je už 72 a mám strach že by to nezvádla. ale co mám ještě rok ne?
8. dub 2010 ve 21:12  • Odpověz
evi :frowning2:
oli nemáš zač :slight_smile:
a já mám taky ještě spoustu kuponů, tak se ozvěte a pokud to některé máte k sobě blíž a budete něco chtít poslat, tak vám to pošlu najednou, ...doufám, že jsem se vyjádřila srozumitelně :slight_smile:
9. dub 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahoj holky, díkas za rady, tak mrkvičku už taky chroupeme,i když to není žádný zázrak, tak aspoň něco. Zeleninové polévky taky vařim, ale ještě jsem se chtěla zeptat, čím je dochucujet. Děláte z bujónu nebo třeba podravka?
9. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz
natty tohle jsem od těhotenství s NIny vyřadila, dochucuji jen solí, případně bylinkami a základ na polévku dělám z vývaru
9. dub 2010 v 17:26  • Odpověz
Natty, my celá rodina skoro nesolíme, vždycky když u nás někdo jí, automaticky dávám k jídlu solničku :D, takže, já puožívám Natur bujony na dochucení skoro čehokoliv. Mají kuřecí, hovězí, zeleninový a bylinkový. Polévku dělám jako atreides z vývaru, který je maličko osolený. Podravku použít můžeš, ale musíš koupit bez glutamátu, je dražší, ale je zdravější a nám vydrží rok, protože používám jen minimálně. Jinak taky používám čerstvé bylinky, co mám v květináčích (oregáno, bazalka).
10. dub 2010 v 08:28  • Odpověz
hm, tak já bujony a podravky a tomu podobné nepoužívám vůbec, nejde jen o E621, je toho tam víc, co mi vadí, raději pořádný vývar domácí :wink:
a na pečení používám zcela výjimečně kypřicí prášek, a když už ho použiju, tak jedině od alnatury, je bez fosfátů, ale raději bez kypřidel :slight_smile: - to nahrazuju hodně našlehanými bílky a 2x prosátou mouku a cukr (který teda dávám v menším než polovičním množství, co jsou uváděna v receptech :wink:
ale moji kluci nejvíc milujou solamylovou bábovku, tu peču minimálně 1x týdně :slight_smile:
10. dub 2010 v 16:46  • Odpověz
ahojda babulky :slight_smile:
my ostudy jdeme popřát ke 2.narozeninkám :slight_smile:
Táničce od Janiny84
Davídkovi od Anke
a Zuzance od Eleonory

broučkové, všechno nej, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky,pohody a spokojené rodiče :slight_smile: :slight_smile:

no a jinak k tomu jídlu, asi mi bude hodně mamin spílat,ale náš MAtes jí prostě to, co mi, je jasný, že tolik nesolíme a nekořeníme,ale prostě jídlo "pro děti" ho nebere -nejradši má lovečák a podobný mňamky, takže asi tak no :sweat_smile:
11. dub 2010 v 18:47  •  2 děti  • Odpověz
Moni dekujeme za pranicko.

Tak u nas je to s jidlem tak ze Zuzka ji vsechno a uz ochutnala i romadur, rybi salat apod. Ale hodne se snazim delat zeleninku ruzne ji dusim a pak klasiku s nama

Bylinky sem se snazla pestovat, ale Milan je hodil na balkon na prvni jarni slunicko a je po noch tak budu muset sazet znova.
11. dub 2010 ve 20:45  • Odpověz
Tomáškovi od Janulky22 přejeme všechno nejlepší k 2. narozeninám, hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti :dizzy_face:
12. dub 2010 v 09:32  • Odpověz
i my se přidáváme k přání Tomáškovi a přejeme hlavně zdravíčko a spokojené rodiče :slight_smile:
12. dub 2010 v 09:42  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj dubňátka,

my se trošku ostudně přidáváme s přáním všem, co už narozeniny měli a také raděj i všem co teprve budou mít. Nestíhám to sledovat, ale všem přejem hlavně to zdravíčko, to je nejcennější.

U nás je veselo, ale musím říct, že Ondrášek je klidnější a spavější než byla Kája, takže se to zatím dá skloubit. Kája je asistentka u všecho, pořád hlásí - Ondrášek má hlad, Ondrášek plače... po očku ho má pořád v merku, ale zatím naštěstí nemá potřebu ho sama přebalovat a chovat :grinning:
Teď ji strašně baví být pořád na zahrádce, chodí obdivuje kytičky a hlásí, co je kde nasazené. Všera sem měla zahrádkářskou přednášku - Maminko tady je špenát, tady mrkev.... No sranda :grinning:
12. dub 2010 v 09:47  • Odpověz
Holky, třeba natur bujon od vitany?
12. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz
tlapi :grinning: lovečák - to jako fakt :grinning: ?? náš teda má tvrdou výchovu :grinning: , salám suchej ještě neměl, šunku ano i teda párek :fearful: :grinning: , ten chutná mám pocit všem dětem :grinning: :sweat_smile: , ale třeba čokoládu tu měl jen 1x a to na těch polistyrenových sucharech :sweat_smile: :confused: :grinning:
12. dub 2010 ve 14:50  • Odpověz
polystiren - polistyren - polystyren - polistiren :grinning:

zkouším, jak to vypadá nejlíp :grinning: :grinning:
12. dub 2010 ve 14:51  • Odpověz
hi jani, dobrý :grinning: :grinning: :grinning:
natty jj natur bujon od vitany je dobrý, sem tam ho taky dávám, ne často, ale dávám...
tak suchý salám sme taky neměli a pravda párku jsme taky neunikli, volala sem si s MM z porodnice, tak se bavíme co nového a jen tak mimochodem mně říká - Kája jí párek a babičky se u toho děsně baví... no holt člověk není chvílu doma a už to jede :grinning: a teď jak vidí párek, tak se mlsně oblizuje :sweat_smile:
12. dub 2010 v 18:16  • Odpověz
natty, ano Natur od Vitany používám, už jsem psala

a ohledně salámů, mě malá salámy nejí vůbec, ani šunku ani nic, když jí to dám na chleba, tak to sundá, párek už párkrát měla, ten jí jede a buřtík na ohni teda taky :D . Malá je na sýry, salám nechce vůbec, ale já jí ho teda ani nenutím.
12. dub 2010 v 18:17  • Odpověz
no holky, Mates když si může vybrat mezi šunčičkou a lovečákem nebo vysočinou,prostě něčím suchým,tak volí suchý salám, o párcích ani nemluvím, musíme si schovávat práky, aby nám je "nesežral" a to nemluvím o klobásách a škvarcích - ty jedl lžičkou (aspoň sjem si myslela, že se mu po tom bude snadnějc kakat,ale nic) - teda samozřejmě, že to nejí každej den, jinak jíme nebo se snažíme jíst zdravě :slight_smile: i když čokoládě u babiček neunikneme :slight_smile:
12. dub 2010 v 18:52  •  2 děti  • Odpověz
Martínkovi od Pavlinky01

Matějovi od Breberky

Valískovi od Kočičátka

PŘEJEME S ANEŽKOU VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 2. NAROZENINÁM, HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A AŤ VÁS RODIČE MOC NEZLOBÍ :D . Užijte si s vůj velký den.
13. dub 2010 v 08:35  • Odpověz
čau baby,

Hani miluje šunku, suchý salám má, ale tak jednou do měsíce, my to nejíme moc. ale chutná jí, o tom žádná :grinning: párečky bambini má jednou za měsíc plus mínus, a čokoládu se snažím omezovat, ale jaksi každá návštěva u tchánů = kilo čokolády domů a ona ví, že to je v lednici, tak si pak chodí sama, otevře, přisune židli a je to :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Brumíky, lentilky, kinder pinguiky atd.

Ale zase na druhou stranu, já jí kupuju amarantové tyčinky, chipsy apod. co se dá sehnat v DMku - chutná to i nám, nebo špaldové, kukuřičné apod. Takže si myslím, že to má vyvážené :sweat_smile:
Jako ale strikně nezavrhujem nic - má na to chuť, ať jí :wink: :wink: :wink: ono je to hodně i o tom, co vidí u rodičů že jo ( maminky bez sladkého ani ránu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. dub 2010 v 10:22  • Odpověz
a dětičkám k 2. narozeninkám kupu zdraví a lásky a štěstíčka a krásných zážitků :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

mazec, jak si vzpomenu na Verunku a její porod :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: moc krásné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a už jsou to dva ročky :wink:
13. dub 2010 v 10:25  • Odpověz
Jo a polívky - dělám vývar z masa, ale do 5l hrnce dávám normoš bujon jeden, někdy ty Natur od Vitany, ale i normální :confused: :sweat_smile: solím málo, zdenek si pak dosoluje :sweat_smile: ho dycky za to zprdnu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ať si šeří ledviny :unamused:
13. dub 2010 v 10:27  • Odpověz
Ahojda holky :wink:
tak a jdeme popřát
Martínkovi od Pavlinky01
Matějovi od Breberky
Valískovi od Kočičátka

hlavně hrozně moc zdravíčka, štěstíčka, lásky, pohody,milující rodiče a kupu dárečků, co udělají velikou radost :slight_smile: :wink:

Oli, to jsem ráda, že jste na tom s tím jídlem podobně jako my :wink:
13. dub 2010 ve 13:38  •  2 děti  • Odpověz
Přidávám se s přáním dnešním oslavenečkům, hlavně to zdravíčko :wink:

A ahoj holky,
jen tak v rychlosti jaký byl porod - říká se, že druhý bývá rychlejší, tak u nás to platilo. Při kontrole v nemocnici (v den termínu) si mě tam nechali - už se to chystalo, sice se primář divil, proč tam jsem, ale na druhý den mi dali vyvolávací tabletku a řekli - uvidíme. Dostaly jsme ji 3, hodinku se má ležet a čekat, tak jsme s kolegyní na pokoji čekaly :grinning: , už ráno mi odtekla hlenová zátka a poslíčci se ozývali silněji. V 9 mi došli udělat monitor, o půl 10 dr, říkal - mnoo kontrakce zatím slabé, kolem poledne se na Vás dojdu podívat a uvidíme jestli to dneska vůbec ještě bude... Kolegyně měla předpisové kontrakce... kolem 10 mi začalo být hodně šoufl - kontrakce sílily - jenže byly pořád jen v podbříšku a dle sester by měly být po celém břichu, dověděla sem se, že tabletky nemusí zabrat a některým zkouší porod vyvolávat i několik dní, už sem se hrozila, že tam budu ležet dýl...
Šup praskla plodová voda (tak už vím co to je, jakoby se mi zlomila větev v břuchu :slight_smile:), začlo mně být špatně od žaludku (no začala sem zvracet) přiletěly sestry, posadili mě na vozík a už sem jela na porodický sál. Prima jsme si se setřičkou povykládaly (kontrakce teda už byly v kuse), pořád se všichni tvářili, že je čas... Musela sem se připomenout, že mám streptokoka a šup už sem měla kanylu a ATB jelo do žíly, opět sem zvracela :(( (to prej po těch tabletkách bývá, no příště si ji už asi nedám :slight_smile:) kolem 11 sestra kukla a šup rychle všechno začala chystat - nestihla sem klystýr - no nic, MM došel na posledních 15 min a 11:45 byl malý na světě.
Kolegynka z pokoje chudinka neodrodila po celou dobu, kdy sem ležela v porodnici...
Tak sem chtěla stručně a je toho hafo :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 14:25  • Odpověz
olí, ty jsi blázen, ty jsi to posílala doporučeně :astonished: , ale děkuji, dorazilo :slight_smile:

gratulujeme k narozeninám všem :slight_smile:
cori, dobrý :grinning:
13. dub 2010 v 16:06  • Odpověz
autor
se tu řežu smíchy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

lovečák,škvarky,párečky musim schovávat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. dub 2010 v 16:49  • Odpověz
já teď tajně žrala v lednici schovaná šunku :grinning:
13. dub 2010 v 17:02  • Odpověz
Matějíčkovi od Tlapky všechno nejlepší k dnešním narozeninám, hlavně hodně zdraví a hodné rodiče a nějakou tu sestřičku nebo bratříčka přeje Andy s rodinou. Anežka posílá pusinku.

Karolínce od Cori přejeme také všechno nejlepší k dnešním narozeninám, nejvíc toho zdravíčka, ať jsou na tebe rodiče hodní a ať tě Ondrášek nezlobí. Andy s rodinou
14. dub 2010 v 08:39  • Odpověz
Matějíčkovi vše nej nej k narozeninám hodně štěstíčka zdravíčka a lásky. Zuzanka posílá pusinku

Jinak Zuzky miry ve 2 letech jsou 84cm a 10,3kg
14. dub 2010 v 08:40  • Odpověz
Karolinko tobe taky prejeme hodne stesticka a zdravicka :slight_smile:
14. dub 2010 v 08:40  • Odpověz
ahoj babskáá :grinning:

Karolínečce a Matýskovi z celého srdíčka přeju kupu zdravíčka, štěstíčka a spoustu krásných zážitků :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Pusinku od nás s Hani :wink: :wink:

A suzinku ty se nesměj moc, škvarko moje :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jani, no jasně, že doporučeně, já poště po letech moc nevěřím :grinning: :grinning: :grinning:

Cori, super porod...a bylo to rychlejší myslím tlačení? a bolelo víc? :sweat_smile: To jsou otázky co? a jak spinká Ondrášek?

a co vy ostatní dvojmaminky, jak vám dětičky spinkají v noci? :confused: a přes den? oproti prvním dětičkám?
14. dub 2010 v 10:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.