• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvě křestní jména

(Zamčená)
10. prosince 2011 
Ahoj všem, prosím o názory. Čekáme do měsíce holčičku, termíny máme 12.8. a 26.8. jediné jméno na kterém jsme se shodli je Klárka a jen tak letmo jsem koukala do kalendáře a ...... Klára má svátek 12.8. :angry: Prďolce už tak říkáme, takže jméno měnit nebudeme, ale napadlo mě dát druhé jméno. Líbilo se mi Eva, ale ta má zase svátek na vánoce, takže by to nevyřešilo nic. Další varianta je Ella - slavit svátek na Elenu v březnu. Takže by byla Klára Ella..
Co vy na to? A co si všeobecně myslíte o 2 křestních jménech?
28. črc 2010 ve 14:30  • Odpověz
ja kdyz budu mit druhou holcicku dam taky 2 - Anna byla to moje babicka a MM maminka - obe uz zemrely a pak nejake "pouzitelnejsi" pred nej - asi Tereza...
28. črc 2010 ve 14:34  • Odpověz
Já sice nemám v op dvě jména ale v křesním listu mám jsem Mia Luna( tatino je řek , jen pro ty co by se divili) a můj syn má také dvě křesní jména ale zase jen v křesním listu je Dominik Alexandro, A naše Simonka bude v létě také křtěná a bude mít v křesním listu Simona Anastázia. Syn dle dědy a dcera dle babinky v řecku, kříme tam :wink: Můj muž nechtěl dát dvě jména já bych klidně dala moc se mi to líbí :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. črc 2010 ve 14:42  • Odpověz
@brusinka.pusinka ty jo to mate vsichni krasny :dizzy_face:
28. črc 2010 ve 14:45  • Odpověz
@beruska2x no to je tak ve smíšených manželstvích :wink: klidně můžete holky použít nám to nevadí :wink: Jinak já v čr slavím svátek na Martinu :wink:
28. črc 2010 ve 14:50  • Odpověz
28. črc 2010 v 15:02  • Odpověz
@beruska2x tak čau Martinko :dizzy_face:
28. črc 2010 v 15:05  • Odpověz
nase je Mia Isabella, takze slavi na Izabelu v dubnu

@brusinka.pusinka vase jmena jsou super

kdyby byla dalsi holka, tak jsou dve jmena opet jasna, aby se nehadaly :grinning:
28. črc 2010 v 15:05  • Odpověz
@petaskrdla: Klára Ella mi k sobě moc nepasuje :sweat_smile:
Když jsou k sobě dvě jména hezky zvolená, tak to vypadá někdy pěkně, ale já osobně bych svému dítěti dvě jména s největší pravděpodobností nedala (nikdy neříkej nikdy :wink: ).
28. črc 2010 v 16:25  • Odpověz
ahoj, přidám svůj názor - já bych dvě jména nedala, přijde mi to zbytečné, když stejně dítě oslovuji jen jedním, zdá se mi to takové komplikované uvádět všude dvě jména, když vlastně k oslovení potřebuji jen jedno, ale je to každého věc :slight_smile: já bych vybrala jedno nějaké pěkné neokoukané :slight_smile:
28. črc 2010 v 17:08  • Odpověz
Tak já sama dvě jména mám a problém s tím nemám.
Pěkné kombinace jsou třeba Marie Anna, Anna Marie, Anna Kateřina.... Ne? :confused:
28. črc 2010 v 18:33  • Odpověz
Me se dve jmena moc libi, mela jsem pro holcicku vybranou Sophii Annu ale mame kluka Eliáše a všechna druhá jména co jsem navrhovala mi manza zamitl. Chtel jmeno po nem, ale uznejte, ze Eliáš Jiří zní strašne, tak jsem radši rezignovala :D
28. črc 2010 ve 21:27  •  1 dítě  • Odpověz
@misi78 tos udelala dobre :grinning:
28. črc 2010 ve 21:29  • Odpověz
též máme dvě jména :dizzy_face: Sofie Charlotta :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: kdyby to byl kluk též by měl dvě jména a pokud další bude zase holka tak již máme taky vybraná dvě jména

problém s tím nikde nemáme (krom třeba vyplňování dotazníků tam se nám dvě jména vlezou tak tak :grinning: ale na úředních dokumentech není problém vždy se vlezly -asi tam maj více místa)

Chár slyší na obě jména -Jak na Sofii tak na Charlottku :slight_smile: každý jí říká jinak takže ví že se jmenuje tak i tak :slight_smile:

A až bude starší tak si sama vybere jak chce ab jí říkali :slight_smile:
28. črc 2010 ve 21:38  • Odpověz
Beruska taky si myslim :grinning: Aguaverde krasne jmeno. :wink:
28. črc 2010 ve 21:39  •  1 dítě  • Odpověz
Myslím, že vše už tu bylo řečeno. Mně to přijde zbytečné dávat dvě jména, ale je to asi věc názoru a zvyku. Možná ještě tak dát to druhé po někom, na kom mi hodně záleží, jenom kvůli svátku bych to ale asi nedělala.
28. črc 2010 ve 22:17  • Odpověz
Jo, a Klára Ella mi k sobě taky moc nesedí, jak už psala nunacek.
28. črc 2010 ve 22:19  • Odpověz
:slight_smile: taky máme dvě jména :slight_smile: Matěj byl původně Ondřej, ale nějak nám to nešlo přes pusu a SMS zpráva "Ondřej je na světě..." byla rozeslána. Tak jsme přidali Matěje, který byl taky v původním výběru :grinning: a máme doma kluka jménem Matěj Ondřej :grinning:
28. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz
Já jsem pro 2 jména, líbí se mi to. Starší syn je Miroslav Antonín (Miroslav po manželovi a Antonín po mém otci), druhý syn je Tadeáš. Má jenom jedno, protože vybrat i to jedno nám dalo zabrat :wink:. Měl být původně Jakub, ale já si to jméno nějak nedokázala zažít. Když mu byl asi 1 den, tak v porodnici měla jedna paní syna Olivera a mě se to jméno strašně zalíbilo, škoda, že mě nenapadlo se poptat jestli by to šlo mu druhé jméno ještě bez problémů připsat. A tak mi to teď pořád vrtá v hlavě, hrozně bych mu toho Olivera chtěla nechat připsat i teď. Ale manžel je proti, Oliver se mu nelíbí. Taky se mi hodně líbí třeba Eliáš (taky bylo na výběru), ale Tadeáš Eliáš :grinning:... No a nejml. dcera je Nella Emily. Před ní jsem byla těhotná, ale potratila jsem a nevim proč, ale mám tušení, že to byla taky holčička a to jsme chtěli Nela Amelie.
Zmiňuješ tu ty svátky, Vánoce, atd... nám se prostě pro dceru to vymyšlený jméno tak moc líbilo, že jsme přešli i fakt, že to má takhle blbě: Emily (svátek na Emílii) - 24.11., narozeniny - 24.12. a Nella (svátek na Nelu) - 2.2. Asi nám pak v budoucnu "poděkuje", ale co se dá dělat... Datum narození si vybrala sama, 8 dní jsem přenášela a porod nebyl vyvolávaný :wink:.
Jinak teda hodně záleží i na přijmení, aby to jméno prostě "sedělo" a ladilo k sobě. Mě k sobě moc nesedí ani Klára Eva a ani Klára Ella, ale blbě se to posuzuje, když právě neznám příjmení. Ale jestli to tobě ladí a líbí, tak proč ne?!
28. črc 2010 ve 23:36  • Odpověz
Už jsem to myslím psala i jinde na diskusích, ale je to každého názor.

Pokud nechcete dítěti říkat dvěma jmény, je to možná zbytečné, ale nám se s manžou líbila spousta jmen a protože tolik dětí mít urči nebudeme :grinning: (nejsem Marie Terezie), dali jsem všem dcerám dvě křestní jména a oběma jim všem říkáme. Slyší na obě a samy obě používají, nevidí v tom problém, jsou od malička zvyklé. Svátek slavíme jen na jedno z jmen (jinak by nás příbuzní ukamenovali :grinning: ) a to podle toho, jak nám to pasovalo s narozeninami.

Nejstarší dcera se jmenuje Noemi Nela, druhá Nathalie Anne a poslední Amelie Sophie. A i když se to hodně lidem nelíbí, jiným zase ano, hlavní je, že nám se ta jména líbí a vybírali jsme je s láskou a moc jsme kombinovali a zkoušeli, až nám to "ladilo", a to jsme dali. :wink:
29. črc 2010 v 10:14  •  3 děti  • Odpověz
@lucisa teda to mate krasne sladeny, a 3 holky :grinning: to bych taky mela problem vybrat jmena... znama ted ma taky malinkatou Noemi a desne se mi tolibi :dizzy_face:
29. črc 2010 v 10:32  • Odpověz
me se prave zase Klara Ella libi.. prijde mi to takovy "splavny" ze se to dobre rika a Klara je takovy tvrdsi jmeno, detem se hur rika tak muze byt kdyztak Ella :wink: a zjemnuje ten celkovy dojem... aspon pro me :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:34  • Odpověz
@misi78 neber to spatne ja mam Jirku tatu i brachu a teda vubec se mi to jmeno nelibi :dizzy_face: ale to ani Josef, Franta, Tonda a takova ta stara ceska :sweat_smile:
29. črc 2010 v 10:36  • Odpověz
Ahoj holky, prosím o vaše názory.
Můj klouček se jmenuje Kája (Karel). Mně se to jméno nikdy moc nelíbilo, takové tvrdé, ale chtěla jsem vyhovět manželovi, malý se jmenuje po něm. Poslední 3, možná 4 měsíce slyšel kluk jméno Julián. A od té doby ho ty 4 měsíce pořád říká ("Já Julián, nebo "Já Kája Julián"). Mně se to jméno moc líbí a taky mne těší, že by měl svátek jindy, než narozeniny. Narozdíl od Káji, to má svátek hned po narozeninách.
Na matrice jsem si zjistila, že druhé jméno se může dát i dodatečně.

Když si ta jména napíšu k sobě, mám ale pocit, že se k sobě až tak nehodí: Karel Julián. Nebo hodí? Já jsem z toho jména nadšená, protože se na malýho hrozně hodí. On je blonďák a má takové jemné rysy. Teď mu říkám oběma jmény, ale nevím, zda mu nepletu hlavu.
Myslíte, že když ho to jméno tak zaujalo a mně se taky moc líbí, manžel souhlasí, máme mu to na matrice dát?
20. bře 2011 ve 20:45  • Odpověz
@mikulka Jestli se ti to líbí, tak na okolí nehleď :wink: ale zvážila bych, jestli je to opravdu nutné dávat dodatečně druhé jméno. Juliánů je asi hodně málo, ale třeba ve Francii nebo v anglofonních zemích je to docela obvyklé jméno.. A Kája Julián? nejdřív se mi to nelíbilo, když jsem to tu četla, ale když si to opakuju, zní to docela osobitě :slight_smile:
21. bře 2011 v 08:58  • Odpověz
@apollo11 Díky za odpověď. Já právě furt nevím, zda mu to jméno dávat, ale když si tak pořád říká? Teď půjde na zápis do školky a až se ho zepzají, jak se jmenuje, řekne Julián. To na něj budou koukat :slight_smile: Kdyby už to měl v rodném listě, bylo by to ok... Říkám si, že při nejhorším by se to jméno zase někdy pak vymazalo? Nebo to už by nešlo?
21. bře 2011 ve 12:56  • Odpověz
@mikulka Asi by to šlo, ale proč mazat, jednoduše by jej v běžném životě nepoužíval, jen při úředním jednání. :wink:
21. bře 2011 ve 13:43  •  3 děti  • Odpověz
@lucisa No, to je fakt, díky :slight_smile: To jsem hlava. :confused:
21. bře 2011 ve 22:02  • Odpověz
ahojky holky, původně jsme chtěli děti nechat pokřtít-chlapečka Jiří po mém dědovi a taťkovi a holčička se mi líbila Markéta..... ale teď jsme se dohodli, že dáme dvě jména a budou je mít napsaná v rodném listě, trochu se bojíme, aby to nebyla pro děti komplikace, ale na druhou stranu, pokud budou povahou po taťkovi, tak budou rádi, že jsou něcím "jiný" a nebo se druhé jméno nebude používat, to ukáže až praxe :grinning:
vybrali jsme na dnešní dobu docela oblíbená jména, tak aby se lišili od ostatních :slight_smile:
8. srp 2011 v 09:11  • Odpověz
Já mám pro holčičku vybranou složeninu ze dvou jmen, ale psáno jako jedno a pro chlapečka 2 jména. Osobně jsem pokřtěná více jmény, ale oficiálně mám jen jedno a ještě k tomu počeštěné - Dita. Taky mi naši mohli napsat seversky Ditta, hned by to vypadalo víc nóbl :grinning: :grinning: :grinning:
8. srp 2011 v 19:34  • Odpověz
@amrash a prozradíš je a nebo je to tajemství???? :slight_smile: :wink:
8. srp 2011 ve 20:07  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.