• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvě křestní jména

(Zamčená)
10. prosince 2011 
@mikulka vidím, že už máš v pase jméno malého jako Julián, už máte na matrice provedenou změnu? :wink:

@amrash ale ta složenina je zřejmě povolené jméno, ne?
8. srp 2011 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz
No já předpokládám, že je povolené, je to totiž německé jméno - po prababičce - Annemarie
8. srp 2011 ve 23:05  • Odpověz
@amrash jo takovou složeninu myslíš, to je ok! Já myslela nějaké slovo ze slabik nebo tak. Kdysi jsem četla, že moderátorka Markéta Fialová pojmenovala svou první dceru Alma - což prý vymysleli s manželem Alešem, že jsou to první slabiky jejich jmen - ALešMArkéta, tak jsem myslela, že jsi chtěla něco podobného :slight_smile: :wink:
9. srp 2011 v 06:50  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky, jen jsem vám chtěla říct, že jsem nakonec dala to druhé jméno, takže malý je Karel Julián. Na matrice říkali, že dvě jména jsou dnes naprosto běžná. Používají se obě jen při úředním styku a uvažuje se, že druhé jméno by se psalo ve zkratce s tečkou, tedy např. Karel J. a příjmení. :wink:
9. srp 2011 v 11:15  • Odpověz
@amrash Annemarii teď má Kateřina Stočerová, takže by to neměl být problém :slight_smile:
9. srp 2011 v 11:57  • Odpověz
@mikulka no paráda, hlavně, že je malý spokojený a slyší na Juliána. A manžel v pohodě, žádný problém v rodině? Druhé jméno s tečkou je vlastně dost časté v angl. mluvících zemích. Tam spousta lidí své druhé jméno ani nevypisuje, jen zkracuje :slight_smile:
9. srp 2011 ve 12:42  •  3 děti  • Odpověz
@michaela2310 No vida :slight_smile: to jsem ani netušila. Takže VIP jméno
9. srp 2011 ve 13:33  • Odpověz
@lucisa Manžel už v pohodě, a i mu tam říká. Malý si říká stále Julián. Kája ne, ale já mu říkám oběma, aby si zvykal na obě jména...

9. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz
pořád s manželem řešíme jestli dát dvě a nebo nakonec jen jedno... u holčičky by nebyl problém těch by jsme mohli mít 10 a každá by měla dvě jména, ale je problém s klukem, u něj nejsme shopni se dohodnout teď na dvou a u druhého by to bylo ještě horší... ještě je tu varianta, že by kluk měl teda jen jedno, ale to mi přijde divné aby holky měla dvě a kluk jedno.... co myslíte?
1. zář 2011 v 15:18  • Odpověz
u nas ma mala 2 jmena a kluk bude mit urcite jen jedno,hezkych klucicich jmen je fakt malo. Divne mi to neprijde :slight_smile:
3. zář 2011 v 11:20  • Odpověz
Zdravííím,dámy! :slight_smile: Tak mám měsíčního šprčka.Na porodním sále jsem se tloukla do hlavy,že proč jsem nedala holčině dvě jména, a dost mě to mrzelo a celou dobu mi to nedá spát.Dnes ráno jsem přemýšlela,že to přeci nějak dodatečně musí jít..a náhodně jsem narazila na todle tady :slight_smile: a dočítám se,že to jde! :grinning: No báječné!Hned vlítnu na matriku, a udělám pořádek :sunglasses: :wink:
13. zář 2011 v 17:56  • Odpověz
Mám tip pro všechny maminky čekatelky nebo snažilky, které váhají nad výběrem jména a nechce se jim investovat do knížky M. Knapové. Včera jsem dostala stolní kalendář na rok 2012, jmenuje se Krásy Čech a Moravy, autorem je Jiří Morávek a takový kalendář jsem ještě neviděla.
Nejenže je přímo každý den rozšířený o další jméno (takže kromě klasiky je tam jedno navíc), ale navíc má v úvodu rejstřík, kde je uvedeno dalších x jmen, které se do kalendáře nevešly a myslím, že je to slušný výběr. Přímo na úvodní stránce je navíc informace, že kalendář obsahuje rozšířené jmenné kalendárium.
Takže za pár korun máte v ruce slušnou porci různých jmen (pokud nebudete tak moc trvat na významu jména, které jsou v knížce Knappové, ale dá se různě zjistit i na netu)
http://www.inetprint.cz/stolni-kalendar-krasy-cech-a-moravy-2012---CALD_PGS-0673
10. pro 2011 v 17:15  •  3 děti  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.