• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Zdravím všechny maminky dvojčátek (samozřejmě i těhulky :- ) ) a vítám vás všechny v "pokračování" téma ČEKÁME DVOJČATA.
4. kvě 2009 v 18:24  • Odpověz
Zdravím, Leni, tak už jsem taky tady :grinning:.
4. kvě 2009 v 18:33  • Odpověz
Ahoj holky,můžu se přidat? :slight_smile:
Za chvilku jdu koupat,ale zítra napíšu něco málo o našich dvojkách! :slight_smile:
4. kvě 2009 v 18:38  • Odpověz
Zdravím já jsem tu už taky:wink:vám ještě do staré odepíšu(večír až bude klídek nějak dneska malá zlobí) tak si to snad přečtete
4. kvě 2009 v 18:44  • Odpověz
autor
ahojky,
teda to je fofr :grinning: jasně, že můžeš mezi nás esterko :slight_smile: vubec o tom nepochybuj...
holky, zase mi brečí kluci :frowning2: začíná večer a už to začíná ...sakra, už aby za námi byli ty problémy s prdíky a bolestí bříška. Nevím jak jim pomoci, dávám probio kapky, fenyklový čajík ... a celkem nic. Zase řve hystericky, asi mě z toho picne :frowning2:
4. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
Leni, vydrž, zase bude líp, já bych je kolikrát taky přetrhla :wink:.

Esterko - vítej mezi námi :slight_smile:
4. kvě 2009 v 18:53  • Odpověz
Ahojky holky, jen vás v rychlosti zdravím a dávám vědět, jak jsme dopadly na neurologii :slight_smile:Ahojky holky!

Dopadly jsme +- dobře. Od pasu dolů jsou prý v pořádku, krásně zvadají nožičky apod., ale od prsou nahoru jsou ještě prkenný a to už by neměly. Už by měly krásně udržet hlavičku, což jim moc nejde (furt s ní bimbaji ), taky by měly už mít rozevřený pěstičky, což taky nemají a Barča ještě "chodí", to už by taky neměla. Psychicky se prý zdají v pořádku, jen to tělíčko je moc neposlouchá. Máme poctivě cvičit (poctivější už ani být nemůžeme) a častějc pokládat na bříško. To už ale fakt nevím, kdy budu dělat. Prý stačí při přebalování přetočit na bříško a chvilku je tak nechat. No ale když mi ta druhá ječí hlady, tak fakt nevím. No asi to budu dělat na střídačku
Prej jsou ale pěkňoučký, že je vidět, že se mají dobře (no tak to víme i sami :grinning:)

Nu a já jsem dneska od pěti vzhůru, takže razím do postele, začíná mě bolet hlava a jsem strašně ospalá, dneska tu celej den pršelo, takže jsme s holkama zmokly :frowning2: Snad to neodstůňou.
Takže všem dobrou noc :slight_smile:
4. kvě 2009 v 19:22  • Odpověz
Leni a nemůžou mít hlad? Mě takhle holky ječely 14 dní a pak nám dr. říkala, že máme dát na noc kaši (ale je fakt, že už jim byly 4 měsíce) a od tý doby spí jak dudci celou noc. Takže my je rvaly Sabíkem a BabyCalmem a nahřejvali bříška a nic. Dostaly kaši a večer je po pláči.
4. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
autor
Ahojky,
cipisek: ja uz fakt nevim co s nimi. pochybuji, ze by to bylo zmenou UM, presli jsme svevolne na sunar. pres den lezi Tomasek klidne a je v pohode, uderi sedma vecer a je to tu. maji problemy s kakanim, ale to delaji pry vsechna UM, mudr mi rekla, kdyz jsem ji to rikala, ze to delaji UM a v te dobe jsme byli na Beba senzitive, sunar davam od vcerejska. uz me to fakt drti :frowning2: to jak tomaskovi nemuzu pomoci, lepe receno nevim jak :cry:. Uz zkousim i babske recepty. Je pravda, ze kluci stale piji 100ml, podle orientacni tabulky na UM bychom meli pit 120-150 ml...a to je pry hodne (dle mudr) tak jsem z toho pomalu a jiste nestastna.
Kaše je od ukončeného 4 měsíce?
Hlavně, že jsou holky pěkňoučké, ony to určitě dohoní .. chtějí jenom časík. Naši kluci jsou leniví, když je dám na bříško, tak hlavičku spíše nezvedají :frowning2: ale když je máš na ruce tak to zevlují kdse co lítá a hlavičkou bimbají a snaží se jí držet ... :grinning:

murecka: a jak to dopadlo? :grinning: a od jakého měsíce se to zlepšilo? a přišla jsi na něco co zabralo?
díky moc předem.

zdraví lenka
4. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz
Leni,
nepřetrhla jsem je :grinning:. Tak nějak samo se to uklidnilo. My jsme jim dávali jen před večerním kojením Sab simplex, trubičku jsme taky použili jen párkrát - fakt nevím, jak to přestalo. Byly jen kojený, občas jsem si myslela, že mají málo a tak jsem je třeba za hoďku a půl znovu přiložila, sice si vzaly, ale řvaly dál. A samozřejmě na střídačku, aby si odpočinuly, ale rodiče zůstali bdělí :grinning:. My jsme se snažili pořád dodržovat takovej náš režim, už od příchodu z porodnice, a moc z něho nevybočovat, takže se jedlo po 3 hodinách, ať byly vzhůru nebo ne(prakticky ať chtěly nebo ne :sweat_smile:), večer po 2 (občas i po 1,5hod, ale to jen vyjímečně) a v noci jsem je nechávala spát co to dalo. Pak se to nějak zaběhlo a holky začaly sice usínat pozdě, ale už neřvaly. Občas se mi stalo, že jsem je ve 20,00 nakojila a oni v klidu a pohodě, naprosto vzhůru, čekaly do 22,00 na poslední kojení před spánkem.
Ale mojí ségře malej řičel "bez příčiny" ještě ve 3 měsících. Ségra si taky myslela, že mu něco je, že má koliky nebo hlad apod, ale mudra jí na to řekla, že pokud vyzkoušela všechno, je potřeba se smířit s tím, že miminka prostě pláčou. Tak to jsem ti asi moc nepomohla :sweat_smile:.
4. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ciao maminy! :grinning:

už jsem téže dorazila :wink: ! Konečně se někdo odhodlal to přesunout jinam,díky lenule! :wink: Hezky jsi nás tady přivítala :grinning:

lenule: a tak si říkám totež,co cipisek...nemají ti tvoji klukajzni hlad? Já bych to prubla,být na tvém místě... myslím dát jm více. Vždyť přece mudra nemůže určovat dle tabulek,kdo má jaký hlad a kolik toho vypije,proboha!!! :angry: Kdybys kojila,tak kojíš tak dlouho,až se pustí a nevíš kolik si vytáhne,tak proč by kluci nemohli vypít víc než 100ml! Ta vaše mudra je jeblá! No snad se kluci brzy zlepší a budou v poho. Věřím,že jsi z toho už na nervy!!! A jo,nekojené děti můžou začít s příkrmy od ukončeného 4.měsíce :wink: ...to už je coby dup :wink:

cipisku: tos mně pobavila,pěkně to napsalas :slight_smile: ... myslím to,že jsou holky pěknoučké. A jistěže jsou! A šikovné budou taky,to se srovná neboj! My s těma rukama bojovali taky,kluci měli strašně dlouho pěstičky. A i teď Mikeš ještě není úplně stabilní na rukách a dělá letadlo :unamused: ,hlavně,že už šmejdí po bytě,raubíř jeden :grinning: ! Vím,že ti to nepomůže,ale snad trochu potěší! :wink: Ty neuroložky si snad myslí,že nemusíme a nechceme nic jiného doma dělat,jen cvičit... jsou pěkně prdlé,všechny! My jdem příští pondělí a doufám,že už nám to ukončí!!! I když naše terapeutka si snad myslí,že budu cvičit i pak :confused: Myslím,že kluci jsou vybavení až až cvičením,nesmírně jim to pomohlo,jinak by jistě dneska nebyli,tam kde jsou,ale už je nehodlám zatěžovat a sebe taky ne. Máme nacvičeno až hrůza!
4. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj holky - můžu se k vám přidat? Máme doma dva klučíky - zrovna včera jim byl měsíc :slight_smile:
Koukám že tu řešíte jídlo - my jenom kojíme - a musím říct že jsou dny kdy mám taky pocit že jim to asi nestačí - ale říkám si jestli to není blbost, když je to jen občas... :confused: - kdyby jim to vážně nestačilo tak by jsme s tím asi bojovali pořád co?
Jinak jsou kluci moc hodní (aspoň zatím :sweat_smile: )
4. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz
jirule33:
ano doktoři to vědí a nic k tomu,že bych nemohla kojit mi nic neříkaly,spíše mi jen říkaly,že máme omezovat krmení a nasazovat něco jiného,jenže nevim kde je problém,mě nic moc pořádnýho nechce(kaši,výživu atd).....

murecka:
jak se tak koukám tak jsem to s malou vstávání měla podobné jako ty s dvojčátky a to byla jen jedná,ale teď mi spí bohudík krásně od 21-7 a někdy 8hod.dle toho kdo dělá jak velký rámus a jaký je počasí.....

lenule76:
co jsem byla na kontrole předminule tak se mi to posunulo na 20.7. a co jsem byla naposledy tak mi to bylo posunuto na 13.7. tak doufám,že jak tam půjdu ve středu,že mi to neposunou a že už bude vše v pořádku a se dr.bude vše líbit

tak jsem to i sem vložila z té minulé místnosti snad se nenaštvete:wink:
4. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj, holky, náhodou jsem narazila na tohle téma, tak Vás všechny zdravím.

Lenule: každé dítě je jiné a jinak pije. Já bych jim dala tolik, kolik chtějí, ony ty tabulky jsou jen orientační!

Skarbek i ostatní: s příkrmy se doporučuje začít po 6. měsíci - to platí pro kojené i nekojené děti. U nekojených se začíná dříve jen v tom případě, že jim nestačí 1000 ml mléka na den nebo neprospívají - ale jedině po poradě s lékařem! Takže rozhodně to neznamená, že úderem 4. měsíce do nich začnete cpát příkrmy.

Jankatr: kdyby klukům kojení nestačilo, tak ti opravdu budou plakat po každém krmení, takže když je to jen občas, tak to neřeš a zkus je třeba za chvíli zase přiložit.

Koukám, že jste tady asi většina pravidelní návštěvníci neurologie? My jsme nikde nebyli, mudra na začátku říkala, že nás tam pošle POKUD bude potřeba a potřeba to prý není...
4. kvě 2009 ve 21:47  • Odpověz
janka: fičím už chrnět,než se ti dva raraši probudí,ale to ti musím ještě napsat! Kluci jsou nádherní!!! :dizzy_face: Gratuluju! Moji byli taky taci prťaví...?!...to už snad není ani pravda... :sweat_smile:
4. kvě 2009 ve 21:50  • Odpověz
Skrabek - oni zas moc prťaví nebyli :sweat_smile: na to že se narodili na konci 37.tt tak vážili 3150 g (každej) :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: - teď koukám na ty tvoje broučky - to byli opravdu špuntíci :dizzy_face: - ale kouzelní - nejlepší je ta fotka s Tadeáška pohodáře :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Leninku - klobouk dolů - tobě to teda nezávidím - taky doma už jednoho raráška mám - ale ten aspoň už chodí do školky a spoustu věcí zvládá sám... - nevím jak bych zvládala dvojčátka a k tomu rok a půl starýho cvrčka :astonished: :confused: :slight_smile: - tak přeju hodně síly a trpělivosti - a hlavně at je všechno bez komplikací.
4. kvě 2009 ve 22:01  • Odpověz
jankatr:
děkuji za povzbuzení,přidá to na optimismu,že to zvládnem,ikdyž občas pochybuji,ale vybraly jsme si to sami zcela dobrovolně tak teď si musíme sníst co jsme si nadrobyly,ikdyž je to hezký a občas budu padat na hubu,ale jsou to jen přeci moji děti,které mám a budu mít ráda zcelého srdíčka tak kvůli ním to stojí to utrpení:wink:

jinak už jsem tu takhle brzy,jelikož jsem nemohla spát,nevim do jaké polohy se usmysleli ti dva,že si lehnout,ale bolí mě celá kříž a ani,když jsem ležela na boku tak tam jsem nevydržela jedině na zádech a to se moc nevyspím a do toho je už malá vzhůru,jelikož její tatínek jaksi nebyl potichu a dělal tu po ránu rachot tak jsme už vzhůru od půl páté jsem jí nakrmila a teď jí mám v náručí a za chvilku půjde do postýlky spát teda pokud už usne jak to teda vypadá ,že spíš by se chtěla hrát takhle brzy a když mě bolí kříže:frowning2:no nevim jak ten dnešek přežiju....
5. kvě 2009 v 05:41  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

Lenule, ten vločkový odvar jsem holkám ze začátku taky párkrát dala, když jsme měli více um než mm, je to pak takovej sliz, můžeš to dát i do pet lahve do lednice abys to nemusela dělat na každé krmení zvlášť ale je to hustý, tak ti to možná neprojde savičkou, my jsme pořídili s větším otvorem :wink: mě to poradila kamarádka, úplně jsem na to zapomněla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jankatr, kluci jsou fakt krásní :wink: všichni tři :wink:

cipísku tak cvíču zdar, my jdem na kontrolu dnes, chce nám dnes dát další cvik, ale mě přijde že holky jsou už taky srovnaný :confused: šla jim oběma pánev doleva a stáčely tam nožky a už to nedělají, tak uvidím co nám poví....

Skarbek a ty myslíš že už vám to cvíčo ukončí? U nás teda alespoň mým kamarádkám to skončilo když začali správně lozit nebo chodit
5. kvě 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
5. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz
autor
jirule:
ahojky, tak to jsem ráda, že to není recept na bázi fantazmagorie :grinning: dávám půlku mojí hrsti, tak to není tak moc husté ... právě mi paní řekla, že ze začátku by to dělala slabší, ať to není dryják..ale je fakt, že zatím jsou kluci klidnější..tak snad to požadovaný efekt bude mít a já jím neublížím... díky za potvrzení, že to vlastně "existuje". už jsem si udělala další dávku a pak to slji do lahve a uskladním v lednici. až začne Robinek sám kakat tak si asi dám také frťánka na oslavu :grinning:
5. kvě 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky, Murečka mi říkala, že teď chodíte kecat tady, tak nakukuju a zdravím všechny co znám i co neznám :slight_smile:, doufám, že jste všichni zdraví a neřešíte horší věci než rýmu, prdíky a krmení :slight_smile:

My se máme dobře, Juráš roste jako z vody a čím déle je to od doby, kdy se Juráš narodil a Ondrášek umřel, je to lepší. První dva měsíce byly dost blbé, do toho ten žlučník...ale pomalu se to prostě zlepšuje a teď, když už začalo konečně svítit sluníčko, je to mnohem lepší :slight_smile:. Dvojčatové kočárky a dvojčatové diskuze :slight_smile: ve mně sice budí hroznou lítost a závist, ale viděla jsem naživo Mureččiny holky a musím říct, že mne to vůbec nerozesmutnilo, naopak :slight_smile:, to je dobré znamení. Rozhodně už teď vím, že i to zlé je pro něco dobré - vím, co všechno unese náš vztah s manželem a jsem moc ráda, že ho mám, vím, kolik mám přátel ochotných pomoct, vím, že nemá cenu se stresovat jakýmakoliv prkotinama a pokud nejde o zdraví, tak fakt nejde o nic, takže jsem aspoň trochu nad věcí. Na druhou stranu jsem pořád zbytečně vystreslá z Juráša, pořád ho pozoruju, opečovávám, srovnávám, i když už se taky lepším (naštěstí jsou Mureččiny holky vývojově s Jurášem asi naprosto stejně, tak se uklidńuju...), a tuhle mánii asi vyřeší jen další dítě (no, sice už mám další zdravotní problémy a tak nevím, kdy zas k dalšímu ivf dojde, ale držte palce, ať se zas někdy zadaří), akorát z těhotenství mám - logicky - už teď strach.
No a navíc je možné, že Ondrášek umřít nemusel, stačilo si píchat léky na ředění krve v těhotenství (ale to už nikdo nezjistí) - mám totiž nějaké trombofilní mutace v krvi, věděla jsem to už před ivf, ale na hematologii mi řekli, že to řešit nemusím a že ok - hmm, akorát že teď už jsem na to slyšela asi čtyři jiné názory od lékařů, tak jsem objednaná do specializované poradny a uvidíme.

No a to je asi tak v kostce vše :slight_smile:, no prostě výsledek je docela pozitivní, je to lepší a ještě to lepší BUDE :slight_smile:

A ještě vám přidám nějakou fotku do alba, ať ho vidíte teď...
5. kvě 2009 v 09:58  • Odpověz
5. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

yahoodko, vítej mezi námi, ostatní samo taky :slight_smile: no pokud kojíš tak si myslím že je to na cestování super, odpadá ti dost starostí jak a kde ohřát nebo udělat mlíčko a děti to přežijí, i když je to teda lán cesty.

Fialinko, Jurášek je nádhernej :wink:Přeji ti aby vám dělal jen samou radost a brzy měl stejně hezkou sestřičku nebo bráchu :wink: a úplně chápu že se o něj bojíš!!!

holky takovejhle pláč teda naštěstí vůbec neznám, mě by asi odvezli, já toho mám za celý den i tak dost :pensive:

dneska jsme byli s holkama na rehabkách, tak Lucinka už cvičit nemusí, jen ji máme občas přinést ukázat aby se něco nezameškalo a Pavle přidala další cvik , je to na bříšku na reflexní lezení, no zkoušela jsem to jen tam a je to mazec!!!Dneska jsem ji už netrápila, byli jsme píchat náušničky, tak toho měla i tak dost, cvičila jsem s ní ráno a pak na rehabkách tak to pro dnešek stačí...a zítra teda začnem.Ale jsem ráda že už jen s jednou :wink: snad to nebude na dlouho :wink:
5. kvě 2009 v 17:06  • Odpověz
jo holky, ještě mne napadá, že Juráš řval taky jak tur a to přesně od konce prvního měsíce, vydrželo mu to asi měsíc a půl, pak krátká pauza a zhruba 3,5 měsíce konec. Měli jsme ho pořád na rukách, v babyvaku, vůbec nevydržel sám, pořád brečel... na druhou stranu ale večer docela v pohodě spal... a takových děcek mám kolem moc, prostě řvou :slight_smile:, asi se fakt adaptujou na ten svět, protože prdíky to vyloženě nebyly... ale probiotické kapky jsme samozřejmě taky měli, jeli jsme pro ně na Slovensko a možná pojedem zas :slight_smile:. Tak vydržte, fakt to přešlo, a hlady to teda v našem případě nebylo - přibíral mi pak skoro kilo za měsíc, tak asi netrpěl hlady, ale já jsem si to pořád myslela - protože vždycky pil a u toho prsa se strašně uklidnil. To mu ale zůstalo, takže kojím pořád :slight_smile:, nevím, jak ho to odnaučím...
5. kvě 2009 v 17:44  • Odpověz
Já dneska nemůžu od rána malá pořád a pořád brečí a já nevim co jí je:frowning2:už mě z toho breku bolí hlava a je mi na blití:frowning2:

nevíte co mám udělat ,aby už neplakala??
5. kvě 2009 v 18:56  • Odpověz
Ahojky - děkuju za pochvalu kluků - jsou to naše zlatíčka :slight_smile:
5. kvě 2009 ve 22:43  • Odpověz
leninku tak snad malá aspoň dobře spinká a odpočineš si :wink: musí to být s takovým raráškem těžký, je ještě malinká, už chodí? to ještě běháš za í aby někde nespadla, co?zase z nich jednou bude super parta :wink: ten 1,5r je fakt malinkej rozdíl a vyhrajou si.
6. kvě 2009 ve 04:02  • Odpověz
jirule33:
malá mi usnula až kolem půlnoci a ještě bohudík spinká:slight_smile:,ale noc byla krušná pro mě každou chvíli kvůli mimískům,že mě nenechaly pořádně ležet jsem se co každou půl hoďku budila i na wc,tak doufám,že jak byly aktivní v noci tak se hezky ukážou i dneska na kontrole a nebudou se moc hambit :sweat_smile:
jj už chodí,když si už několikrát zažila zda chytíla zajíce,ale nechápu ten jejich smysl brečí,když upadnou nic se jim nestalo jen upadly tak proč tolik vyvádějí??,ale tak tu svojí vždy za 10min mám v pořádku už neuplakanou a pokračujem dále na procházku:slight_smile:,ale jednou se mi stalo,že jsme šly jen půl hoďky a to byla v poho,jen pak už se jí nechtělo po svých a kočárek jsme nechaly doma tak se pak cca 1,5hoďky pronesla a pak ten den jsem padla,jelikož mě bolely celý záda,že mě přítel musel něco málo namasírovat.......když se chlapečky narodí jí bude čerstvých 14 měsíců,ale je to takové roztomilé,když šáha na bříško občas ho poplácne,ale na to jak bude reagovat až budou doma jsem zvědavá sama zda maminku tolik nebude mučit

tak už budu končit budu tu večír teď jdu se pomalu přichystávat k dr. na kontrolu,abych nevzbudila malou,jelikož dneska semnou nepůjde chci si trošku od ní odpočinout tak mi jí pohlídá tchýně a já půjdu krásně předvést dr.jak jsou chlapečci aktivní:slight_smile:jak maminku nenechají spát
6. kvě 2009 v 05:53  • Odpověz
ty brďo já už asi neumím počítat,když jsem si pročetla ten svůj příspěvěk tak jsem se zastavila na těch 14 měsících co jí bude teď 12.5.,já asi už neumím normálně počítat asi potřebuji vrátit do školy a když se mimísku narodí jí bude čerstvých 16 měsíců teda ovšem pokud do té doby tam ti dva drobečci vydrží,snad dneska dr.,řekne,že,ještě se na porod nic nechystá a že je vše zavřené a tvrdé a zátka ještě ve mě
6. kvě 2009 v 06:28  • Odpověz
Tak vás zdravím,
kontrola proběhla běžně tak jak měla a vůbec nic se nezměnilo a vše je v pořádku jen trochu vyrostli miminko A(Sebastiánek) má 297g/16,5cm a miminko B(Matyášek) má 295g/16,4cm a za dva týdny na 3D ultrazvuk tak se na něj těším:wink:,že je zase uvidím
6. kvě 2009 v 15:40  • Odpověz
Ahojda maminy! :slight_smile:

tak předně:

Fial: čáááááááááááááááááááááááááááu!!!! To je supr,že nás muri práskla! Bezva,že si sem nakoukla!!! Když nám napsala,že jste byli live,tak mě potěšilo,že se máte fajn a zamrzelo,že jsem se ti takovou dobu neozvala :frowning2: Káždopádně jsem moooooc ráda,že se Vám daří dobře a jsi pozivně naladěná!!! No a Juráš je překrásný!!! A pokud jde o tvou krevní záležitost,přeju ti,ať se to brzo vyřeší a zjistí se co a jak! Ovšem připadá mi přinejmenším divné,že to před ivf neřešili! :angry: Všechno dnes mohlo být úplně jinak... ale asi to tak prostě mělo být :frowning2: Držím to do budoucna palce a přeju samé štěstí!!! :dizzy_face:
6. kvě 2009 ve 20:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 45
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.