• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahojky,
jirule: já to blbě počítala, už jsem tu kaši koupila.
My jíme už měsíc zeleninku i maso a asi 14 dní ovoce, už jsme zkoušeli i kaši, Většinou nám to jede, ale jsou dny, kdy to bojkotuje jeden nebo druhý, ale většinou se toho najedí a dopijou se čajíkem.

Já slyšela, že se ta šestá nemoc dá chytit i později ve školním věku :wink: , ale stoprocentně to tvrdit nemůžu.

cipisek: tak držím palce, ať je vám co nejdřív dobře :wink:

A s vařením to dělám tak, že toho navařím víc a pak to dám zamrazit, dělám to tak, že vařím každou věc zvlášť, dám to zamrazit do formiček na led a pak to postupně vyndávám a mám každý den jiné jídlo. Např. 5 kostiček brambor, 3 kostičky brokolice a 3 kostičky masa. A má se přidávat troška oleje nejlíp olivovýho, pomáhá vstřebat vitamíny rozpustné v tucích. A kupuju i mraženou zeleninu, čerstvá se mi špatně schází (mám to skonzultované s dr.)
8. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
Zdravím všechny:wink:

z359:
vitám tě tu:slight_smile:

jdu jen na skok a musím dělat večeři :confounded: dneska poradna proběhla docela v pořádku jen o nějaké to procento je plodovky míň,ale jen o trošku ,ale co je asi špatné,je jak chtěli po mě moč,že mi tam opět něco našli:frowning2:tak jim tam musím zítra zase přinést a ve středu si zavolat na výsledky a pokud něco bude nasadí mi léky :confounded:

ale co je pozitivní,že mě už nebude bolet hlava,jelikož má doktorka mi napsala nějaký lék proti bolení tak snad se to sklidní a už mě to bolet nebude:slight_smile:jsem si pro lepší chvilky koupila jahodové lizatka:slight_smile:a abych si zlepšila náladu jsem sjela do obchodů a něco pro ty naše prcky koupila:slight_smile:

cipisek:
taky držím palce,ať se z toho co nejdříve dostanete:wink:

a měla bych dotaz ohledně kojení malé,teď když už prckové budou brzy venku tak mám asi přestat nebo mohu i nadále??já tedy se nikde na to popravdě neptala,jelikož jsem toho názoru,že když chce malá pořád tak jí to dám,ale sem od včerejška se nad tím zastavila jak to budu mít s dvojčátky a sní a nějak mi to moc nehraje :unamused:
8. čer 2009 v 18:07  • Odpověz
z359, mě dr. říkala, že starší dítě už to chytit nemůže, ale jak znám doktory, tak co doktor, to jinej názor :grinning:

My taky jídlo mrazíme a když nestíhám, tak vyndám a v poledne ohřeju :slight_smile:
8. čer 2009 v 18:10  • Odpověz
Leni: no já bych řekla, že se ti upraví mléko pro prcky, takže je možné, že to malá nebude chtít, ale pokud by chtěla, možná ti to pomůže v tom, že mléko se nepřestane tvořit a budeš je pak pro malé mít, což je supr - pokud se ti totiž narodí tak brzo, tak je bohužel velká šance, skoro jistota, že ze začátku nedokážou pít sami, ale budeš muset odstříkávat...takže já bych teda asi nepřestávala...
8. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz
Nazdarek,

tak mame za sebou pul rocni prohlidku a vysledky
Gabi měří 63 cm a váží 6980g, Kika měří 65,5 cm a váží 7170g, Nela měří 67cm a váží 7600g

jinak mame davat uz i rajcatka, kedlubnu, kasi s ovocem, ryzi, spenat, maso, i jahody s mlekem ( samo nutrilonem a propasirovat), brokolici, mrklev, brambor, a masicko takze klasika, ptala jsem se , kdyz holky muzou met polstar- do dvou let nedavat, a jinak co se tyce sezeni, moc nepomahat, spis at se holky sami snazi, jinak uz muzeme davat i ovoce ale nejprve jeste zeleninku
nela jeste dostala treti ockovani, takze posledni holky dostanou uz vsechny stejne

miso, takze fakt nakonec 6 nemoc, ja klepu, u nas se zatim nevyskytla :sunglasses:
9. čer 2009 v 09:33  • Odpověz
smilers: rajčata a jahody? To se divím, to jsou fakt alergeny jak prase, do roku se vůbec nedoporučujou... a jste teda super velké a šikovné holky :slight_smile:
9. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
fial kazdy dr hold rika neco jineho, samo ze ted jim to jeste davat nebudu, ted jeste davam zaklady at si zvykaji :wink: ale potom uz to prubnu, pokud se osypou, tak aspon budu vedet, co jim nedavat

jahody stejnak budu pasirovat, dr rikala, ze bez tech seminek jim to davat
9. čer 2009 v 09:59  • Odpověz
Míšo, teeeda vy jste velký holky!!! My půjdeme na půlroční v úterý.
Ovoce už papáme, brokolici dostaly včera, ale radši jsem jim na noc dala Sabíka, aby je nebolelo bříško. Kedluben bych se ještě bála, ještě chvíli s ním počkám :slight_smile: Špenát papáme už několik týdnů a moooc chutná (kupuju mražený listový od Bonduelle a vždycky jim kostku uvařím a přimíchám do brambor+mrkev+maso).
Jahodu bych se bála dát, ale kamarádka jí dává normálně sirovou 9timěsíčnímu chlapečkovi a neosypal se.

A co ty zuby?
9. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
miso zuby ma uz gabca dva :wink: a holkam se prorezavaji :wink:
9. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
Míšo, ty bláho :grinning:
9. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Holky, byla jsem odpoledne s Bárou na očním :frowning2:
Jsem z toho nějaká rozhozená. Musíme za 14 dní ještě na rozkapání, aby se jí na to kouknul pořádně. Zornička opravdu rozšířená je, má hodně řídkou duhovku na pravým oku, ZATÍM to prej na vidění vliv nemá a je MOŽNÝ, že na to oko bude na 100% vidět. Levý oko je to samý, jen lehce lepší :frowning2:
Prej je to vrozená vada, která se projevila až teď :frowning2:
Byla jsem při tom vyšetření a bulela jak želva, ještě teď má Barča otlačenou kebuli, jak jsme jí pevně držely se sestřičkou na tom přístroji (takovým tom, jak si zapřeš bradu a čelo a dr. ti kouká světýlkem do oka). Oko jí "držel" otevřený takovou drátěnou věcí, no masakr :cry: :cry:
9. čer 2009 v 17:48  • Odpověz
miso to je me lito, ale treba to nebude tak hrozne :unamused: jinak ty drzacky an ocicka znam, kdyz jsem pridrzovala holky na ocnim, tak je vsouvaly holkam aby je vysetrili
9. čer 2009 v 19:09  • Odpověz
Míšo, jojo to bylo ono, vím, že to něčím takovým přidržují, povídaly o tom ženský na neonatologii, ale neviděla jsem to na vlastní oči. Fuj, ošklivý, úplně mě z toho bolí oči.
Uvidíme za 14 dní, to jí bude oči rozkapávat. A pak prej pravidelný kontroly.
9. čer 2009 v 19:16  • Odpověz
Cipísku, vy si to teda vyžíráte, ty doktory :frowning2: chudinky malý, jěště že na to zapomenou, brečely moc?
budem držet palce at dopadnete dobře :wink:
9. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
Jířo, byla jsem tam jen s Barčou, Terka má oči v pořádku (zaťukávám). Barborka ječela jak raněný zvíře :frowning2: Slzy jako hrachy a doktor občas přestal vyšetřovat a vysvětloval co vidí a nevidí, tak jsem mu chtěla ještě říct - sakra, vyšetřuj, to nevidíš, jak trpí?? To mi to nemohl říct až potom a nebo při vyšetření? :frowning2:
10. čer 2009 v 07:37  • Odpověz
cipísku těm doktorům už to asi nepřijde, zřejmě jsou zvyklý :frowning2: tak držím palečky, když to rozkapou tak ji to nebolí, že? jen že ji držíte a asi se bojí, že?

na rehabkách jsme dopadli blbě, musím zase cvičit s obouma, sice 1x denně 1cvik, prý aby pak nechodily po špičkách :confused: a příští týden tam musím denně docházet a bude je cvičit ona aby to prý pořádně zacvičila a mohli jsme brzy skončit, tak snad jo.to bude mazec každej den se vypravit!!
10. čer 2009 v 08:30  • Odpověz
Jířo, no právě, doktoři jsou zvyklý a my maminy u toho trpíme. Rozkapání nebolí, je pak nepříjemný to vyšetření, jednak jí musíme pevně držet a jednak jí svítí protivným světýlkem do očí a ještě je má roztažený tim drátěným držátkem.
Tý vado, tak to denní docházení ti nezávidím. Máte to daleko? Jezdíš busem nebo autem? No ale zase na druhou stranu - budete to mít rychlejc odbytý a zase bude klídek :slight_smile: tiše závidím 1 cvik 1x denně :grinning:
10. čer 2009 v 08:55  • Odpověz
není to daleko, pěšky tak 10minut, ale budu jezdit autem , páč takhle jednu nechám v sedačce a s druhou budem cvičit, když jedem s kočárem tak musím mít někoho kdo tu druhou chová, ani nevím jak manžel dělá, jestli některé dny pojede se mnou.Zas je dobrý že pak nebudu už muset cvičit já doma, zkusím to nějak vymyslet a spojit s procházkou, máme to v době oběda.Jediný + je, že Martin jede s babi na dovolenou tak budu mít ostarost míň jak do školky ze školky a tak.Bude se mi po něm děsně stýstat ale i se těším, že budu mít míń starostí a on si to užije.
jo a nejvíc se těším až pojede s manželem v červenci na dovču, to budu mít s holkama klídek - si myslím teda :grinning: :grinning: :grinning: doufám že jim zrovna neporostou zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
taky vám bude cviků ubývat, uvidíš :wink:
10. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
Ahoj holky,občas sem za vámi nakukuji, můžu za vámi chodit?
My jsme měli v pondělí 4 měsíce, Terezka měří 64cm a váží 6,7kg a Tomášek měří 65 cm a váží 7kg, už jsou to pěkní raubíři. Bohužel jsou od 2 měsíců na UM,tak asi za měsíc začneme zkoušet příkrmy.Přes noc spinkají krásně,když se budí bzry,tak to je 5 a nebývá výjimkou v7, spát chodí v 8. Přes den už jsou aktivnější,tak je dávám na deku a paseme koníky a hrajeme si s hračkami.Tomášek měl ve 3 měsících nakázáno široké balení,ale teď už dr.stanovil,že nemusíme,jadýrka ještě nemá,ale prý to na to stejně nemá vliv.
Cipísku, naše Terezka taky musela na rozkapání,všimli jsme si,že v levém očku mívá někdy širší zorničku,tak nás dr. poslala na oční,tam řekli,že to je asi dědičné,ale ještě musíme pro jistotu na neurologii,a že se to bude řešit od 1 roku,asi brýličkami.
Jinak jsme pořád zdraví. Už pomalu přemýšlím,co na Vánoce,radši koupíme něco pořádnějšího,než 10 podobných hraček. Co vy,už víte?
Holky, máte tu některá herquelesa?Měla bych pár otázek.
Jaké máte nebo plánujete jídelní židličky?
10. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
ahojky dado :slight_smile:

jasně že sem můžeš :slight_smile: já mám herqula a podobný problém, my jsme teda o 2měsíce starší, ale vy jste nás už přerostli :slight_smile: taky řeším jestli jim ty tašky vyndat nebo ne?ALE ony teď htrozně rády jezdí v kočárku na bříšku a koukají ven a ze sporťáku by mi vypadly, i tak mám pocit že Pavla chce každou chvíli z kočáru vyskočit, co tam provádí :grinning:
hele, my jsme zatím odeply ty vrchy tašek co mají za hlavou a tím jim vznikl větší prostor, někdy se teda šťouchají a blbý je když jedna chce spát a druhá ne, tak je prostě otočím, jednu hlavou dopředu a druhou na břicho nebo hlavou k sobě.jinak člověče k tomu je ještě nějakej díl na sporťák??? vlastně asi nějaká rukojeť že? to se musím zeptat manžela kam jsme to dali.
já bych chtěla s taškama ještě aspon 2 měsíce vydržet než budou sedět, jinak mi ten kočár zboří, pokud nespí na zádech nechtějí být :wink:

já už mám na vánoce nebo na narozky? koupenýho pejska FP a kytaru od chicca, chtěla bych ještě odrážedla, ale uvidím jak na tom budou fyzicky, jestli mají odrážedla už v 1roce smysl? kdybych měla velkej byt jakože nemám :grinning: moc se mi líbí klouzačka +bazének s balonkama, to musí být pro děcka sranda :wink:
10. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
Ahojky Dado, to víš, že se můžeš přidat :slight_smile: Čím víc zkušeností tím líp :wink:
To rozšíření je dědičné? Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak mě nenapadá nikdo kdo by to v mojí nebo Davidovo rodině měl :frowning2: Na neuro jsme už taky byly, prý to není neuro problém. Dělali i UTZ hlavičky a dopadl dobře. No snad to dopadne dobře a jak píšeš - snad to půjde řešit jen brejličkama.

Uf Vánoce. Tak porozhlížím se, ale ještě na vánoce nic nemáme. Koupili jsme zatím jen k narozkám (2.12.) látkový krásný panenky, Barča má navíc ještě 4.12. svátek, ale všem řeknu, že ho oslavíme s Terezčiným svátkem v říjnu, ať toho není moc. U nás se stejně ty svátky tolik nedrží. Dostaneme max. kytku nebo ponožky či kalhotky :grinning:

Jídelní židličky jsme už koupili: http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1102847 ale zatím jí ještě nepoužíváme, holky v tom spíš jen sedí a to je ještě brzy. Má to ale polohovatelnou sedačku a to celkem 3x, al jak jsem psala, ještě v tom moc sedí.

My jdeme na půlroční prohlídku zítra, jsem zvědavá, budou nás poprvé očkovat (pokud nepočítám TBC po narození). Tak jsem zvědavá, jak nám to sedne.
Takže zítra písnu, jak jsou holky na tom :slight_smile:
10. čer 2009 v 19:25  • Odpověz
Ahojky vsem:slight_smile: vitam i dadu :wink:

uirco se pridej :wink:

miso na zitra drzim palce
10. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
cipisek: íííí, tak to je fakt malá statečná, že tohle vydrží!!! To určitě jako odměnu bude mít všechno v pořádku a očičko se spraví..
Ten odkaz na ty stránky je moc fajn, je tam i o spaní, o pití, i o tom lepku, jak se ptala z359.

dada: herkula nemáme, ale tašky už jsem 2x vyndala a holky připásala. Naštěstí jim nevadí být na zádech. Občas jedna druhou majznula, ale jinak zatím dobrý :wink: Jídelní stoličky nemáme, není je kam dát :unamused: krmím v lehátkách na zemi, kolena už mám oddělaná.

jirule: já myslím, že je to super, že s nima budou cvičit každý den, to určitě holky rozhejbe a nebudeš pak stačit koukat :wink: Jeden cvik 1x denně, to je už v pohodě, ne? Já jako malá "chodila po špičkách", mamku za to děsně sprdli na neurologii, začala jsem pak hodně pozdě chodit.

smil: sice je mi líto, že si holky letos nepochutnají na jahodách, ale já bych jim ji taky nedávala. A rajče mi sice dr doporučil na šťávičky, ale taky jsem právě četla, že je to alergen, tak taky počkám.

Dělají teď velké pokroky, obě už válí sudy (já to zatím neviděla) a dnes Julinka začala zkoumat nožičky. Drandily jsme na to ušní, obě cestou pěkně usnuly, tak jsem si libovala, ale když jsme se proplétaly přes všechny ty výtahy a schody, tak se Zuzka probrala. Paní doktorka byla moc milá, a se Zuzkou to nakonec bylo v pohodě, ale Julinka se probudila, když jí strkali ten přístroj do ucha, tak na tu jsme dělaly opičky, a nakonec se to podařilo, ale bylo to napínavé - byla jsem úplně zpocená (nikdo v místnosti nesmí vydávat žádné zvuky) :grinning: Obě to mají o.k., jdeme ještě v roce na kontrolu.

Parádně baští, zatím jim vařím dohromady 200g, to by člověk neřekl, kolik to je zeleniny :wink: Postupně zkusím navýšit. Určitě by snědly víc, vypijou pak ještě 130ml (Zuzka) a 100ml (Julča) UM. Jíme brambor, mrkev, brokolici a špenát. Teď asi zkusíme červenou řepu, ať to mají pěkně barevné :grinning:

Dnes přišly kuličky do FP!! :slight_smile: Pěkně si je držej v rukách, plazení jim zatím nejde, ale určitě brzy půjde :dizzy_face: Na vánoce jsem teda fakt ještě nemyslela :dizzy_face:
10. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
Holky, poraďte mi jak mám zpracovat pro holky tu řepu :slight_smile:
11. čer 2009 v 07:13  • Odpověz
ahojte,

tak co jsem četla, tak řepa od 9měsíce...mám takovou brožuru od mudry

jaanjo tak to jsou holky šikulky že už válí sudy :wink: a super jak jste dopadli na ušním!!!!aspon máš jistotu, že slyší dobře.

se zeleninkou máš teda pravdu!!!ta zelenina se vařením a mixováním nějak smrskne, já včera taky myslela kolik toho nemám a vyjde to akorát na 2dny, do mrazáku zase nic.já jim teda dám kolik sní, krmím postupně, takže až dojí i Pavla, Lucince dám mlíko, ale moc už nechce, vypije tak 100ml, Pavla víc páč ta zase sní zeleniny 1/2 dávku co Lucka.

ta měla včera špinavé i ponožky :confused:komplet jsem ji musela "vyprat" takže Pavlu jsem pak už krmila jen v plínce a budu to tak asi praktikovat dokud se nenaučí jíst pěkně.

nám včera taky přišky kulky :slight_smile: ale v ručkách je ještě nedrží , spíš se za nima sápou :slight_smile: jaké jsi nakonec objednala? my máme zvířátka
11. čer 2009 v 07:46  • Odpověz
Jířo, aháá, tak to já s řepou ještě počkám :slight_smile:
Holky mi už po zelenině mlíko nechtěji, ale taky jsem jim ho ze začátku dávala, pak ho pily míň a míň, až jsem jim ho přestala dávat a dávám jim na dopití čajík.

Holky, o jakých kulkách mluvíte? :sweat_smile:
11. čer 2009 v 08:17  • Odpověz
jirule: aha, řepa až od 9. měsíce, to je škoda. :unamused: No, nevadí, zkusíme fazolky nebo květák.
A krmení v plíně, to je bezva nápad. :slight_smile: Já to teda začala dělat hodně husté, a to už tak zapatlané nejsme, ale až bude v létě hic, tak proč ne :grinning: Máme lžičky Tomee Tepee (nebo tak nějak) - já je objevila v dárcích, co dostaly holky, jsou krásně gumové, tak si tím masírují i dásně. Původně jsem koupila kaše Nutrilon, u kterých byly zadara lžičky Avent, ty jsou takové tvrdé. Pak máme ještě babylove, jak jste doporučovaly, ale ty jsme ještě nerozbalovaly, ty Tomee Teppe jsou skvělé.
Kuličky máme s dopravníma prostředkama, jsou z MMB, z druhé ruky, ale pěkné.

cipisek: a kolik gramů tak sníte? Kuličky jsou od Fisher price, na předchozí stránce myslím dávala jirule odkaz..
řepu bych celou uvařila, oloupala a rozmixovala.. ale teda si ještě počkáme.
11. čer 2009 v 09:05  • Odpověz
cipísku my máme tyto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22811317&tab=6 taky z mmb použité, ale pěkné bez škrábanců :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:10  • Odpověz
Jaanjo :grinning: jj ty lžičky od nutrilonové kaše mám taky a posle mě budou k ničemu, možná pak holkám na hraní, já krmím z těch babylove a zatím dobrý, pro Martina jsem taky kdysi měla gumovou a byla fajn :wink:

jinak co jsem vyčetla z té knížečky /ale možná jsou jinde zase jiná doporučení/

od 5měsíce : mrkev, petržel, dýně, cuketa, pastiňák, fenykl, brambory, brokolice, chřest

od 6měsíce: rýže, kukuřičná krupice, amarant, pohanka a vařené ovoce jablka, hrušky, merunky, švestky, banán

od 7měsíce: maso drůbeží, telecí , hovězí, jehněčí, králičí, máslo, kvalitní řepkový olej, slunečnicový, kukuřičný, olivový, žloutek, fruktoza

od 9měsíce: baklažán, růžičková kapusta, květák, kedlubna, okurka, rajče, špenát, mangold, červená řepa, hrášek, zelené fazolky, kukuřice, porek, jogurt, třešně, borůvky, meloun, rybíz, angrešt, avokádo

od 11měsíce: celer, vepřové maso, citrusy, broskve, hlávkový salát, kapie

od 12měsíce: pšenice, tvaroh, tvarohové sýry a krémy

od13měsíce,bílek cukr, med

ale jak říkám, určitě co doktor to názor a každá si to taky tak nějak uděláme podle svýho :wink:
11. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.