• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
autor
ahojky všem,
po delší době vás holky všechny zdravím. V úterý jsme byli na prohlídce ve Vrech v nemocnici kde jsme rodili, na ambulanci pro předčasně narozené dětičky. teda ta kontrola to bylo maso. doktorka je ruzne vysetrovala, otacela apod. zkousela reflexy. kluci oba rvali jako turi, vubec se jim to nelibilo.nakonec jsme dopadli celkem slusne, ukazovala mi graf kam zakreslila vahu,vysku a velikost hlavicky. vahove jsme pod prumerem, coz pry neni zadna katastrofa, vyska a hlavicka jsou v prumeru. ukazovala mi jak mam s nimic vicit pretaceni, pokud to bude pri pristi navsteve spatny, ceka nas rehabilitace a cviceni vojtovi metody. ukazovala mi jak je chovat v klubicku a co a jak. cely zbytek dne byli kluci strasne uknourani a rozhozeni, spali malo a pobrekavali. meli jsme jen 5 krmeni a to je pro ne malo, take se mi vzbudili ve 2 na krmení.Mudr rikala, ze se nemam se ohlizet na ml a dat jim kolik chteji,prikrmy-zelenina od ukonceneho 5 mesice, zacit tedy zeleninou-nejprve mrkev,pak pridat bramboru a pak postupne po cca 2-3 tydnech pridat dalsi zeleninu,pak teprve zacit davat maso a pak ovoce, a pak kase. pokud budu chtit dat kasi tak ryzovou a ne ty ovocne sladke. nechtela jsem ted od ukonceneho 4mesice davat prikrmy, chtela jsem to oddálit alespon o 1 mesic. takze jsemse s ni shodla.ukazovala mi jak klukum pomoci s otacenim, co a jak udelat kam sahnout,jakym hmatem ... no pripadala jsem si jako debilek, byla jsem z ni tak rozhozena ze jsem nevedela kam dat ruce a co udelat..ale moc jsem se snazila. robinek nechtel drzet hlavicku v te ordinaci, ale doma se rozhlizel a hlavicku drzi moc hezky a dlouho, tomasek se v ordinaci vztekal a doma hlavicku take drzel lepe.jinak mi jeste rikala na te kontrole, ze nemam davat caj, pouze minimalne,ze ona neni zastancem caje, ze nemame pouzivat trubicku .... pouze nahrivat brisko, cvicit s nozickami ... ani neni zastancem masticky na pupik (Pupik), ze to je jen tahani penez z kapes lidi, protoze jetolik vrstev nez se dostanes ke strevu ze to nemuze ta masticka zvladnou ..s tou mastickou to souhlasim, to jsem uz vedela v nemocnici kdyz jsme tam lezeli, souhlasila jsem s ni...fakt to nema efekt. my nahrivame brisko pecickami a trubickou obcas pouziji. poradili mi maminky masaz dirky aby sekluci lepe vyprdikovali a sami kakali, meli s tim velike problemy a zvykli si na trubicku a tak byli asi lini tlacit kdyz vedeli ze maminka prijde a pomuze. jinak jsme zmenili UM jsme na nutrilonu, micham klukum 1 a comfort amudr to vubec nevadilo. tak jsem rada. jinak cajik davam, fenyklovy a necham je aby si vypili jak chteji, koupila jsem od hami granulovany 400g v nemecku.byl za doboru cenu. jinak to pretaceni ... to je ale veda ... kdyz budu chtit pomoci pretocit doprava ... mimco lezi na zadech, stojim na jeho prave strane (tam se bude pretacet), levou rukou "chytnu" mimi za bok, dlan je na zadecku a palec naboku smerem k brisku, kdyby vypadlo nebo tak... slabym tlakem pomaham mimi aby se otocilo, pomalinku ... ono si pravou nozickou jakoby nakroci a snazi se take dostat tam kam ho tlacim :slight_smile: prekuli se na brisko (dobre je da tmu za hlavicku hracky, aby se otacelo za nimi a melo motivaci, coz nasi kluci nemusi) a chvilku ho necham jestli si samo bude umet vyndat ruku ktera se otocenim dostala pod hrudnicek ... pokud ne, obema rukama chopim mimco v pase a mirne ho naklonim nalevou stranu, aby tu rucicku samo vytahlo..vetsinou to udela. pak si levym loktem pridrzim mimcu zadecek achvilku pockam jestli si samo srovna lokty aby se lepe oprelo a mohlo lepe zvednout hlavicku, pokud ne, porad loktem drzim zadecek a obema rukama(dlane dolu, ruce polozene na podlozce a pouze palci, ktere dam pod pazi miminka, posunem vpred-nezvedam pouze sunu po podlozce srovnam lokty a rucicky tak, aby byli kolmo k podlozce, tezko se to vysvetluje, ale nam mudr rikala,at si lehneme na bricho a zkusime si v jake poloze se nam hlava nejlepe bude zvedat. no uvidime jak nam to pujde, meli bychom cvicit 4x denně, uvidime :slight_smile: jinak aktulani vahy mame Robinek 5800g/61,5 cma Tomášek 5780g/60,5cm.
Samozrejme jsme jeli v nejvetsim desti a take pekne zmokli, jako ostatne vzdy .. mame na to stesti :-/
Holky já se celkem bojím těch príkrmů ... jsem rada, ze se nam jidlo nejak ustalilo, ze jsme to zvladli a jsme na tom tak jak jsme, pockam na ukonceny 5 mesice. Doktorka rikala (ve Varech), že prý dětem na UM příkrmy dávat od ukončeného 5 měsíce a dětem na MM od ukončeneého 6 měsíce ...

cipisek: prosim te jak je to s tou 6 nemoci? Od jakeho mesice to mimi muze mit? ja jen co mam a nemam cekat :frowning2: ach jo jo. a jak jste dopadli na půlroční prohlídce? A co očkování? Doufám, že byla klidná noc a holčičky to zvládli dobře. Koukám jak hezky papáte zeleninku, od jakého měsíce prosím Tě jsi zavedla příkrmy? A jak to holky poprvé přijali? :slight_smile:

Držím palečky, aby očička byla v pořádku, zní to pro mě strašně...dědičná ... to pak člověku v hlavě šrotuje všelico :frowning2: Moc držím palečky, aby to bylo co nejlepší. To vyšetření-rozkapávání očiček bylo kvůli očnímu pozadí? Našim chlapečkům to také dělalia po rozkapání jim do očiček svítili světýlkem...ale nevím zda je to toto vyšetření a nebo existuje ještě i jiná .... jinak to rozkapávání očiček jsem dělala já .. přišla sestra, řekla co a jak a matko kapej ... koukali jsme s manžou jako puci, pak tam podruhé byla se mnou moje sestra ..a ta se moc divila také, že to dělám já .. nevím co je normální a co už není :frowning2:

smilers: gratulka k půlroční prohlídce a k nádherných vahám a délkám :grinning: a samo, že i kzubákům """ téda holky vy jedete jako dráhy, super !!!!

jirule: tak to je pech, že musíte zase cvičit, ale je fakt dobrý, že nebudeš muset cvičit doma, ale že by to eventuelně šlo zkloubit s prochajdou. A jede cvik denně .. já vím, že je člověk rád když už se cvičit nemusí, ale zase je to lepší 1 denně než více..jsem hroná vid? chtěla jsem tě potěšit ... asi se mi to moc nepovedlo :frowning2:
musela jsem se chechtat jak popisuješ jak jsou holky v kočárku :grinning: známá co má stejně staré dvojyk má také Herqula (vyfoukli nám ho o jeden den) a já jsem ráda, že ho nemám. Důvodem je místo, viděla náš kočárek a prý máme nesrovnatelně více místa v taškách. Jinak náš kočárek je skoro stejný jako Herqules. Jinak ta tyč co jsi o ní psala tak ta se dává právě na tu sportovní vetzi a mimča jsou i ní opřený .. sakra ted nevím jak se to jmenuje. Musím si pamatovat kam jsem to dala, protože já se znám...ted vím kde to je, a až to bude aktuální tak to nebudu moci za boha najít :frowning2:

dada134: vítej a přidej se k nám :slight_smile: koukala jsem do albíčka tvé mimísky, jsou nádherní !!!! Četla jsem komentář .. jsme na tom skoro stejně ... naši chlapečci se narodili 13.2.2009 :slight_smile: Jen s tou váhou jsme dalece za Vámi ... ale je fakt, že jste měli nádherné porodní váhy na dvojčátka úžasné .. což mi měli kolem 2 kg.

jaanja: téda .. to jsou holky šikulky..já se na to strašně těším, až budou naši kluci takhle řádit ..ae na to je ještě dost času. .. Gratulka !!!! k výsledku vyšetření na ušním ... paráda, že je to v pořádku.
Mám z vás radost holky :slight_smile:

Jirule a Jaanja a jak vypadají ty kuličky "naživo"? Mám uložený odkaz .. zaujali mě .. možná bych je klukům také koupila .... :sunglasses:

Jak tak čtu .... tak jsem zvědavá zda nebudeme muset znova vymalovat až začneme dávat zeleninku, asi budu krmit ve vaně :grinning: pračku za sebou a tak tam hned hodím na vyvářku věci a kluky hned vykoupu :grinning: no vidím to na černou noční můru.
Jinak zatím snad naše stolička o.k. Nutrilon hodně pomohl, míchám ho jak jsem už psala viz. výše ..a zatím do toho nebudu moc hrabat ..aby se nám to zase nerozhazelo :grinning:

Jo holky..vánoce..o tom mi raději ani nepiště .. je to pár dní co jsem si uvědomila že tu za chvilku jsou ... řekla jsem manžovi, že klukům bude 10 měsíců tak bych nerada kupovala pro ne každou blbinu, ale musím se ještě pořádně rozhodnout co a jak ...

cipísek ... ještě vkládám odkaz na ty kulky, pokud jsem dobře pochopila, že to jsou tyto:
http://www.fisher-price.com/cz/infanttoys/product.asp?s=buroll&id=38415
http://www.fisher-price.com/cz/infanttoys/product.asp?s=buroll&id=38416
http://www.fisher-price.com/cz/infanttoys/product.asp?s=buroll&id=38417
http://www.fisher-price.com/cz/infanttoys/product.asp?s=buroll&id=38418
http://www.fisher-price.com/cz/infanttoys/product.asp?s=buroll&id=38419
http://www.fisher-price.com/cz/infanttoys/product.asp?s=buroll&id=38420

Jinak se musím holky přiznat, že mám docela dost velikou depku z tchyně, bohužel bydlíme ve stejném RD ... včera mi moje známá řekla, že šla kolem baráku (šla pomalu protože má 3 letou dceruškuza šli pěšky) a slyšela jak moje tchýně vykládá jedné jí podobné babě, že at si jako já nemyslím, že ona bude hlídat kluky, že my jsme si šli sednout (měli jsme 10 výročí svatby) a ona musela hlídat. Prý to bylo s patřičným tonem ... vím jaká tchýně je, a že mě fakt nemusí ... protože se dokážu ozvat..mě spíše zaskočilo to, že se jedná o naše chlapečky, ona se na ně za celý den nepřijde podívat ... pouze když je manža doma a nebo jsou v okolí nějací lidé tak se předvádí. Už před3 roky prasko jak se chová a jak mě pomlouvá .. je totiř strašně falešná a jejím jediným zájmem jsou peníze ... a mít přehled kdo kam šel, co kde dělal, kolik má peněz a za co je utrácel apod. je to fakt šílené. to je na dlouhý román ... nechci vás tím zatěžovat ... ale než to všechno prasko, ona totiž pomlouvá i svého syna .... že nic neudělá apod. přitom můj manžel je velice šikovný a umí hodně věcí ...maká od nevidím do nevidím ... a to ona neměla dělat ... jakmile mi někdo šáhne na manžu tak se neznam .. o to je to smutnější, že je to její vlastní syn. V té době jsme měli rozjednanou Lišku na rekonstrukci podkroví (bydlíme v patře, ona v přízemí), snažila jsem se žít s ní pod jednou střechou ....ale nepodařilo se mi to, nedokázala jsem to. Tak jsme rekonstrukci zastavili a koupili pozemek a že budeme stavět. Manžel nasštěstí stojí při nás ale samo, že ho mrzí jaký mám vztah k jeho matce. ale řekla jsem mu že to se nezmění. ona mě podrazila a zklamala a to já bohužel neumím odpustit. myslela jsem třeba, že jí změní naši kluci, že to pujde a ty léta než se odstěhujeme to bude relativne dobry, mela jsem tušení že ona toho asi nenechaá a vcera se mi to podvrdilo. holky já mám vám takový vztek ... ja s ní ani mluvit nemuzu ... je mi to tak líto, ale ne kvuli me, ale kvuli nasim chlapecku, ti přeci za to nemuzou a ta koza se k nim chová jako k cizím. co na tom, že nám dala peníze (neprosila jsem se jí o ně, však také řekla, že je to pro kluky a pro manžela), to přeci nevynahradi tu lasku .... tak jsem z toho taková všelijaká znechucená a kdybych mohla jít a měla kam tak jdu a nerozmýšlím se ani vteřinu. bohužel to musíme ještě vydržet, ale jak to udělám to je vážně ve hvězdách. určitě to nevydržím a řeknu jí to, že to vím a řeknu jí co si o tom myslím ..jen abych tím neublížila chlapečkům ..aby ona se na nich nemstila..já ji nevěřím a nenechám ji kluky hlídat. mám o ně strach. jj holky to bylo keců když jsem byla těhule jak bude pomáhat a kdesi cosi ..jo to mi pomáhá, ale leda tak do hrobu. no uvidíme ....

tak se moc všem omlouvám, že sem píšu to co není přímo k tématu, ale musela jsem si postěžovat, jsem pořád tak sama ... tak se na mě nezlobte ...

všem přeji krásný den, i když u nas je od rána pod mrakem a už i pršelo ... to asi zase nepujdeme ven ... nechce se mi v desti trajdat s kocarkem ... alespo nsi pekne vykoupu kluky a budeme cvičit a hrát si a prostě budeme spolu.

tak pa pa zdraví lenka
11. čer 2009 v 09:59  • Odpověz
Jééé ty kuličky vypadaj fajnově. Jen nechápu - těch 239Kč je za všech šest nebo za jednu? :sweat_smile:

My jsme VELMI spokojeni s Babylove. Vyzkoušeli jsme plno lžiček a u těchhle už zůstanem :slight_smile:

Leni, šestá nemoc - dítě jí ani nemusí chytit :wink: Je to virovýho původu, přenáší se vzduchem a dítě má vysoký horečky bez viditelný příčiny (rýma, kašel...). Horečky trvají 3-4 dny a pak klesnou a dítě se osype. Prej to osypání ale není u každýho, co mi řekla jedna holčina tady na koníkovi. Nic se na to nebere, jen se srážejí horečky čípkama nebo sirupem. Terka jí měla a měla max. 38 a Barča měla asi 2x něco málo přes 39, jinak se jí to drželo kolem 37,5-38.
Na půlroční jdeme dneska, takže zítra uvidíme, jak snášíme očkování. :slight_smile:
11. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahoj holky,ty kupičky se mi taky moc líbí, jak jsou tak velké?
Cipísku, my jsme teď zjistili,že tu zorničku rozjetou má mamčina sestra,tak jestli je to dědičné odtud...nevím.
Holky, u nás DM není, ale u bráchy,tak bych ho taky pověřila, aby mi koupil ty lžičky, kolik stojí a jak asi tak vypadají? čím myslíte,že jsou lepší?
Ten pejsek od FP mluví angličky?
11. čer 2009 v 10:33  • Odpověz
no mě se Leni z toho tvého odkazu nakonec líbí ty poslední troje, ale ty jsem na mmb neviděla a ani se přiznám jsem jinam nekoukala :slight_smile:

Jinak kluci mají bezva váhy, tak at ti dělají jen samou radost :slight_smile:

my máme pořád bebu a začala jsem ji dělat pouze ve vločkovém odvaru a stolička se nám s příkrmy teda spíš pohoršila /to ta mrkev/ takže nevím jestli u beby zůstat :confused: mám ještě jednu krabici a pak mlíčko HAMI 2krabice jako vzorek, popravdě se mi mlíko moc měnit nechce /na koníku je diskuze o nutrilonu, bebě a jiných mlíčkách=nečetla jsem to teda celé, ale je to zajímavé/

a příkrmů se vůbec neboj, jestli jsou kluci jedlíci, tak nebudete mít nejspíš vůbec problémy, budou baštit pěkně :wink:

s tchýní, to je těžký, ale jednou budete ve svém!!§stavíte domeček?
11. čer 2009 v 10:51  • Odpověz
autor
Ahojky,
cipisek: diky za vysvetleni 6 nemoci :slight_smile: a od jakeho mesice to muzeme tak cekat? nekde jsem cetla ze i od 4 ... ale nevim ... nejak jsem jeste nesondovala info ...ty kluicky se mi take moc libi, vedela jsem ze je moc druhu ...

jirule: je asi jedno co je uvnitr kulicek :slight_smile: a holky se o to zajimaji? zaujalo je to? diky za pochvalu, jj kluci se snazi :slight_smile: jsou sikovni ... pred chvilkou jsem dokrmila, robinka jsem pred tim vykoupala, chechtal se tam na me a vyvaloval..jeste me chybi vykoupat tomaska, to zase bude revu :frowning2: jakmile ho vyndam z vanicky, polozim na podložku zabalim do osusky tak to zacne. pritom ho nikam nenosim, koupelna je vytopena, zkousela jsem dat tomaska i do velike vany, nahrat dalsi osusku ...a rev byl stejne :frowning2: sakra.

robinek ted po krmeni usnul a tomasek se vrti, mam dojem ze je poklad v plince :grinning: ale chvilku ho necham aby se mi moc nepoblindil. jinak u nas prsi a je fakt hnusne.

nedokazu posoudit jestli jsou kluci jedlici :slight_smile: robinek ted papa lepe nez tomasek, ten mi zase zacal stavkovat, vcera vecer spapal 50, ve 2:30 rano 120 a v 7:30 60 ... a ted zase 120 ... uvidime, at pije kolik chce ...

a jirule ty pouzivas bebu 1 nebo sensitive? mi jak jsme presli na nutros tak je to o pozani lepsi, bez probiotickych kapek, bez drastickych masazich, pouze bad simplex, nahrivani pecicek ... obcas masaz zadecku a minimalne trubicka spise na prdiky...

jinak jsme se chystali stavet, ale jak jsme zjistili, ze mam v brisku dve mimi, tak jsme do toho nesli s tim, ze pockame. ale je to tezky, nekd fakt jsem z ni na prasky, ale nejde o me ... me jde o ty nase kluciky, ty teda maji babicku ... asi ji brzy slapnu do usmevu, horsi to uz nebude.
ale je mi lepe, vykecala jsem se vam tady a je mi lepe. diky za velike ucho, trpelivost a podporu.
11. čer 2009 v 11:27  • Odpověz
Leni, Terka jí měla ve 4. měsíci, Barča teď, v půl roce. Je to individuální, ale dítě školního věku a snad i ve školce by to už chytit nemělo. A ta nemoc se vyskytuje jen 1x za život :wink:

S příkrmama jsme začali ve 4. měsíci. Už byly na UM. Kojila jsem jen 2 měsíce a pak MM odstříkávala a holky to dostávaly přes flašku. Kojení mě DOST bolelo a ještě teď mám ty bradavky hodně citlivý :frowning2:
Teď už papáme i ovoce a masíko. Jsem zvědavá, co nám dneska poradí dr. na půlroční.

Lžičky - jsou 3 v balení, různé barvy, mají delší rukojeť a stály... no to už nevím, ale do 40Kč určitě.Jak jsou hladký, tak to jídlo ze lžičky jde dobře do pusinky a lžička taky :slight_smile:
11. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
cipisek: aha..takze se muze teoreticky stat ze uz to muzeme cekat ... uvidime jak to bude. Já jsem nekojila vubec, od zacatku jsme byli na UM, bohuzel se laktace medostavila, v nemocnic jsem zhubla za 14 dní 20 kg, byly tam i nervy takze kdyz si tak na to vzpomenu tak se ani nedivim ... psychika byla hodne spatna, vycitala jsem si, ze nejsem schopna deti nakojit. ale pak jsem si uvedomila, ze to take neni vse, proste je to jednou tak a pak zase tak. pila jsem i caje por podporu laktace, brala homeoptika, pila x litru neperlive vody, masiroval prsa pod teplou vodou a proste nic ... jinak jsme na zacatku byli na Beba HA, pak na Sensitive a ted jsme na Nutrilonu, zkousela jsem i sunar, ale nejak to nechutnalo :frowning2:

my máme ukoncený 4 mesíc ted 13 tak pockam jeste mesic a pak zacnu davat zeleninu. a ty lžicky se daji koupit kde ... jsou z DM?
11. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
Leni, jj v DM. Heleď, ale s příkrmama by ti měla poradit doktorka dětí. Ve čtyřech měsících se stejně musí do poradny a tam ti dr. řekne co a jak, sama bych asi nezačínala. Takže až ukončíte 4.m tak vyraž do poradny :wink:
11. čer 2009 ve 12:36  • Odpověz
autor
my chodime do poradny á 14 dni, nevim proc tak casto, kluci jsou v poradku. uz mi to rikala o tech prikrmech, ze od ukonceneho 4 mesice bychom pomalu zacali davat zeleninu, nejdriv mrkev a pak + brambor .. pekne postupne. tak uvidime, pokusim se s ni domluvit, ze to odlozime. vis..kluci jeste poradne sami nedrzi poradne hlavicku a neumim si predstavit jak budou papat ... mam take obavy aby jsme zase nemeli bolest bricha a zacpu ... ale optam se ji .... uvidime co rekne.
11. čer 2009 ve 12:41  • Odpověz
ty lžičky jsem hodila do alba,jj řekla bych kolem 30Kč, tak mrkněte...mě se líbí že mají dlouhou rukojeť.Stejně každé mimčo je jiné, Lucka mi pěkně jí když jí dám zeleninku pěkně daleko do pusiny a zatlačím trochu na jazyk, když takto krmím Pavlu plive to ven...takže u ní se mi osvědčilo, dát lžičku k pusině a ona si to z ní stáhne dovnitř a jí "celkem slušně"

kuličky jsou v průměru tak 6cm???? jj a zaujaly je.

pejsek mluví česky, ale vím že je i anglická verze ale tu tady už snad nikdo neprodává :confused:
11. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
ještě jsem se chtěla zeptat jaké máte capáčky a drží vám na nožce??? mě se líbí tyto www.nolen.cz až nacenu teda :angry: ale stále víc uvažuju o tom že je holkám pořídím, říkám si jedny a pořádné abych nekoupila nějaký aušus za pár korun a padyly z nožek.Pokud nějaké máte a jste spokojené, ráda si nechám poradit :wink:
11. čer 2009 ve 14:37  • Odpověz
ahoj holky, naše dvojčátka (ondra a adélka) mají akorát 9 měsíců, s kuličkama si hráli nedávno hrozně moc, ale teď je zase chvilku nebaví, ale to je asi normální, toho pejska jsme viděli u známých a k narozkám koupíme, je to bezvadné kolik mají různých možností zábavy, děti z toho byli unešení a malá známých si s ním hraje prý nejvíc dodnes (má něco přes 2 roky)...
jinak šestou nemoc jsme prodělali 3 dny, kolem 39 u Ondry, ale neosypali jsme se téměř vůbec, každopádně to může být víckrát, takže se s tím setká téměř každý, aspoň myslím...
lžičky z DM jsme dostali od známých, jsou super do skleniček a vypadají odolně, Adélka má 3 zoubky a zatím na nich šrámy nejsou, takže snad chvíli vydrží, od 6 měsíců papají a dost slušně jim to jde, dneska už jsou jako stroje a nejradši by jedli už sami, takže je všude bordel...
mějte se fajn, Iva
11. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
Takže očkování opět odloženo Kvůli Báře, že musí být po nemoci aspoň 14 dní, což teda fakt nebyla. Takže si máme pro včeličku dojít 23.6.
JInak holky mají: B5920g a 64cm a T 5860g a 62cm. Odpovídají vývojově těm čtyřem měsícům. už můžeme začít dávat moučný výrobky, odpoledne k sváče bílý jogurt, zahušťovat obědy krupičkou nebo jíškou.
Hned jsme jim koupili dětský sušenky, dostaly v kočáře. moc chtnaly, ale musím všéééééééécko vyprat
píšu jak debil, mám na klíně a v levý ruce terku a datlovat jednou rukou neumím :grinning:
obě tam počůraly, co sedalo. i maminku musela jsem pak jít po sdlišti s veeeelkou skvrnou na triku
vždycky sebou nosím víc látkovek nebo ty přebal. podložky. tentokrát jsem měla jen dvě a obě byly na konci návštěvy durch :grinning:

ifilipkova - ta šestá nemoc jde chytit jen jednou, je to jako neštovice. Mám to od dvou doktorů :wink:

jířo, my capáčky ještě nepoužíváme, Jen ponožky :grinning: Ale až bude čas, tak buď DPK a nebo Essi. Jedině zdravotní kožená obuv :wink:
11. čer 2009 v 16:55  • Odpověz
Nazdarek

tak mluviciho a zpivajiciho pejska od Fisher Price mame doma a muzu vrele doporucit, nekupovala jsem teda noveho, koupila jsem ho na MMB, potom jsem holkam koupila jeste robotka tomaska od fisher price, stejne funkce skoro jak pejsek a pak jsem jeste koupila holkam fackovaciho tucnaka od fisher price :grinning: je od 6 mesicu, ma v soibe tri hrkaci kulicky a taky hraje, a hlavne i kdyz do neho nekdo vrazi, tak se vrati zase do sve pozice pred uhozenim:grinning: jinak holky maji jeste hadrove panenky :sunglasses:

miso holky maji hezke miry a vahy:slight_smile:

co se tyce capaku, ted jsem holkam kupovala klasicke lepicaky, nema cenu ted kupovat kozene zdravotni, stejnak je pouzivam jen kdyz jdeme k dr nebo nekam na navstevu a to maji jen nachvilku, jo az budou chodit , tak pak budu kupovat zdravotni obuv :wink:
11. čer 2009 ve 20:29  • Odpověz
lenule: tak prima, narazila jsi na rozumnou doktorku ve Varech, to je moc fajn, že vám takhle všechno řekla, ohledně jídla i cvičení. Příkrmů se neboj, na začátku to třeba nepůjde, ale tady všechny děti zatím baští pěkně, tak vaši kluci budou taky :slight_smile:
Kuličky se holkám líbí, já teda myslela, že to bude vyluzovat nějaké zvláštní zvuky, ale spíš je slyšet, jak se tam ta hračka převaluje.
Tchyni ti nezávidím, to jedině si pořídit boxovací pytel a odreagovat se :wink: a prostě se uklidňovat představou, že jednou vypadnete dál od ní. Třeba narazíte na nějakou jinou "babičku". Prostě je hloupá, že si to tak kazí, ale ty se tím nenervuj, už ji nepředěláš.
Na břísko jsme dávali uklidňující olejíček od Saloos, to mi přišlo, že tak blbé nebylo, hodně aromaticky voní.

jirule: capáčky ještě nemáme, ale ráda se nechám inspirovat. teď teda na léto nic kupovat nebudu, možná na podzim. Docela se mi líbily takové capáčky dohromady s ponožkou, že se jako nedají lehce sundat, ale už nevím, kde jsem je viděla. Protože co jsem viděla známou s dvojčatama, tak furt nandavala capáčky :dizzy_face:
Hele, to je fantastický, žes nám sem napsala to jídlo, u nás mi to setřička říkala tak v rychlosti v čekárně, kde řvaly děti a já oblíkala ty svoje, takže tohle je super, opíšu si to. špenát už jsme teda ale zavedly.. koukám, že možná stihneme borůvky. Se stolicí vůbec problém není, kakají 2x denně, po špenátu to bylo pěkně zelené, ale spíš řidší, asi jsem ho měla dát míň. Přimíchala jsem do něj mm, a bylo to moc dobré.
11. čer 2009 ve 20:39  • Odpověz
holky, a jak prosím upravit tu cuketu? Vyndat semínka rozmixovat jen tak, nebo nějak vařit?
11. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
Ahojky,

jak tu dával někdo odkaz na ty příkrmy, je tam popsaná i cuketa, že se mají dávat malé plody nejlépe co ještě nemají semínka, pokud jo, tak oddělat, a NEPODAVAT jako samostaný pokrm ale s něčím, třeba s bramborem, že je to málo výživné /ta cuketa/. mě se tam líbilo jak je to popsané pro úplné začátečníky, jako že propláchnout a tak :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to fakt oceňuju, jsem třeba nevěděla že do brambor se má dávat mlíko teplý aby z toho nebyla plpa, nebo že nadýmají spíš stonky u květáku a brokolice :confused:
my dnes dáme samotnou bramborovou kaši, tu jsem ještě nedělala.

kdybyste tu brožuru někdo chtěl, mám to 2x, písněte adresu do IP, ráda pošlu, je to od Nestle-společně objevujeme svět

myslím že jednou to přišlo že jsme tam registrovaní a podruhé to mám od doktorky, jsem jí říkala že něco takovýho máme, stejně mi to vrazila :wink:
12. čer 2009 v 06:58  • Odpověz
jinak my máme taky jen ponožky, ale málokteré nám pěkně drží na nožkách, každá má jen asi jedny fakt dobré, jinak se brzy ožmolkatí a pak je už ven nenosíme :frowning2:

Smil ty od Nolenu jsou sice kožené a budou i kvalitní, je to ruční práce ale jsou i moc hezké, jsem si říkala i na kukandu

tys je kupovala přes net nebo někde v hypermarketu?
12. čer 2009 v 07:04  • Odpověz
teda, tak na ty mluvící pejsky se musím podívat. Láááákáte mě :grinning:

http://www.maminkam.cz/ ten odkaz na jídla pro mimi jsem dávala já, tady je znova :slight_smile: Je to tam fakt dobře popsaný, pro úúúplný začátečníky :slight_smile:
Cuketu jsem ještě nezkoušela, nemůžu jí sehnat. Příští týden zkusíme hovězí a rýži, zatím jsem dávala jen brambor nebo batát (sladký brambor).

Jířo, vidíš, tak detailně jsem to nepročítala, takže nadýmají jen stonky, to je dobrý vědět, díky! :slight_smile:

A k capáčkům - mamka prodává zdravotní obuv, právě DPK, Essi a Befado. Ale budeme je kupovat až holky se začnou stavět. Do tý doby to nemá cenu :slight_smile:
12. čer 2009 v 07:56  • Odpověz
no vidíš a já nevěděla co je to batát :slight_smile: a ještě cosi jo mangold :confused: baklažán :confused: amarant :confused: si říkám, že když to nedělám nám tak asi ani jim???taky fenykl a mango jsem nikdy neměla tak teda nevím, no.

DPK je taky nějaká značková obuv? četla jsem o Essi, tu hodně doporučují na dvojčátkách, Befado taky nevím, my kdysi kupovali jen botky se žirafou a pak když měl asi v roce plochý nožky a nějakou vas...pat tak měl zdravotní od www.dzo.cz akorát teď už nepřispívá pojišťovna, což je blbý, páč jen sandále vyjdou kolem 1300kč :angry:
12. čer 2009 v 08:42  • Odpověz
jo a cuketky malé mívali vždy v LIDLU jednu dobu jsme u Lidlu bydleli, dodnes je to můj nejoblíbenější market co se zeleniny a ovoce týče :wink:
12. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
já fenykl taky nikdy nejedla, ale prodávají ho ve skleničkách v DM, tak ho holkám kupuju a přidávám do mýho "základu" :slight_smile:
Baklažán je lilek, ne?
Jj, DPK je česká kožená zdravotní obuv. www.dpk.cz :wink: mají taky žirafku. A Befado jsou zase polský zdrav. botičky, takový levnější, nemají kožený, ale mají certifikát zdrav. obuvi.

Hm, tak oba Lidly mam z ruky :unamused: kouknu dneska do Billy.
12. čer 2009 v 09:18  • Odpověz
prima, tak já ještě ty příkrmy prostuduju :slight_smile: Baklažán = lilek :grinning:
12. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz
no ještě že mám ty děti se aspoň dozvím nový věci :slight_smile: jako jak dělat bramborovou kaši :grinning:
12. čer 2009 v 16:05  • Odpověz
Mangold je zelenina podobná špenátu a také se jako špenát připravuje. Amarant je kvalitní "nepravá" obilovina - http://www.vareni.cz/trendy/amarant-v-nasem-jidelnicku/. Ale kde to holky seženeme, to nevím :confused: Zítra se zeptám ve zdravé výživě, kupuju tam tyčinky s amarantem..
12. čer 2009 v 19:53  • Odpověz
Tak zdravou výživu jsem dnes nestihla, ale na trhu měli krásnou brokolici a květák, tak bude zítra velké vaření :slight_smile: v DM jsem si koupila brambor s fenyklem a taky dýni ve skleničce, tak to budu přimíchavat do svých jídel..

Ale chci se zeptat, jak to mrazíte? Já asi blbě, dnes jsem kelímek vyndala z mražáku, a po rozehřátí tam byly pořád takové hrudky a i chuťově nic moc.. tak jsem to vyhodila..
13. čer 2009 ve 14:06  • Odpověz
ahoj,

no já třeba ještě vůbec nemrazila, páč brambory se prý mrazit nemají a já je zatím dávám do všeho :slight_smile:

ale dnes jsem taky vyhodila misku ze včera, dělala jsem jen bramborovou kaši s mm a pak jsem o tom v noci!!! přemýšlela aby se to mlíko nezkazilo a tak jsem raději uvařila nový jídlo než aby měly nějakej průjem.

jio v noci spí čím dál hůř :frowning2:

odpoledne jsem s dětma vyrazila na brannej den, hasiči, tankisti, první pomoc apod.a jsem úplně grogy, Martin si to super užil, i holky byly hodný, jen teda foukalo tak snad to někdo z nich neodstoná :confounded:
a vyhráli jsme v tombole, pár drobností a knížku fimfárum od Wericha :wink: , jo a Martin vyhrál možnost nastartovat si tank, tk byl moc spokojenej :wink:

holky jsem ted vykoupala a chrupkaj :slight_smile: :slight_smile:

ten amarant vypadá jako zdravě :wink: snad bude holkám chutnat, u nás máme zdravou výživu kousek, jen já na to moc nejsem jediný co mi chutná je tofu, mívají ochucené zeleninou :wink:

tak Jaanji budeš květák a brokolici kombinovat s bramborem a mrkví nebo tam šupneš ještě něco?a zamrazíš?já myslím, že jsi mrazila normálně, ony ty pokrmy z mrazáku už prostě nebudou úplně ončo
13. čer 2009 v 18:03  • Odpověz
autor
Ahojky všem,
se slzičkou v oku sděluji všem, že naši chlapečci oslavili dnes 4 měsíc svého života, vložila jsem pár foteček do albíčka :slight_smile:

Jirule: Náhodou jsem zjistila, že tu knížečku mám také :grinning: hned jsem do ní mrkla a je to tam fakt moc hezky napsané. díky za nakopnutí :grinning:

cipísek: musela jsem se chechtat jak píšeš, že holky vše počůrají ... to naši kluci i pokakají ... to jsme s nimi byli na pohotovosti a, to jim byli asi 2 měsíce, no tak Robinek to tam poblindil a Tomášek se tam pěkně posrajdil .. no jo ... neměli mu měřit teplotu :grinning: díky za odkaz na botičky, hned jsem si ho uložila. Ukládám si vše co mě zaujme, i ten odkaz na příkrmy co jsi vložila :slight_smile:

Teda holky to abych na ty příkrmy, zpracování, skladování apod. měla tři vysoký ... no je to těžká matematika
:grinning: zatím asi mrazit nebudu, měla bych takovou představu, že bych udělala vždy na dva dny papáníčko...ale aby to druhý den bylo k jídlu :unamused:

Doufám, že dnešní noc bude klidná a všem jí přeji. Půjdu udělat mlíko a padám do hajan, abych se vyspinkala. Kluci se budou budit cca mezi 02:30-03:00. Ted je ještě v devět budu krmit ...
tak zatím pa pa Lenka
13. čer 2009 ve 20:22  • Odpověz
jirule: no jo, vidíš... brambory jsem nikdy nemrazila, to je pravda.. Tak budu vařit na 2 dny, to není tragedie. V případě nouze dáme jídlo ze skleničky, musím nakoupit nějaké zásoby.
Květák zkusím zítra samotný pár lžiček a pak klasicky nabídku bramboru, mrkev, brokolici. V pondělí to samé, a když jim květák bude chutnat, tak to dám v úterý s mrkví a trochu bramboru. Už se těším na tu dýni, a hlavně na podzim, až budou čerstvé dýně hokaidó :slight_smile:
A jak v noci hůř spí? Hodně se budí? A nejsou to zuby? U nás se obvykle Zuzka 1x probudí, někdy Julinka taky, ale usnou a vzbudí se po 5hod.
A jak jsi krmila na tom branném dni? Měla jsi nějak lahvičky a mléko s sebou?

Dnes jsem zakoupila Nutrilon 2 Good Night, ale je nějakej hustej, holky se kroutily, myslím, že to moc nelezlo přes dudlík, tak jsem zkusila ještě ten dudlík s různýma dírkama, ale celkově bez úspěchu, taky jim to myslím moc nechutnalo, nebylo to sladký jako Nutrilon 2. Takže v půlce jsme to vzdali a udělali Nutrilon 2. Co ale teď s tou pikslou Good Night - budu dávat každý večer jen třeba 1 odměrku k Nutrilonu 2, snad to nebude ve výsledku moc husté.
13. čer 2009 ve 20:24  • Odpověz
na "výlet" jsem vzala horkou vodu a odměřený um pro každou /mám takovej termovak=vydrží to asi 3h teplé/ a tam jsem to namíchala, zblajzly to celkem dobře tzn Pavla 150ml, Luca jen 100ml, ta se pak dojedla doma.

odsávám už čím dál míň asi 3-4x denně, takže um máme i 2x denně jak kdy, už mě to moc nebaví, je to honička, však to znáte děti vyžadují pozornost a když bych měla odsát tak zrovna není čas :frowning2:

no s tím buzením...zalehnou mezi 19-20h, Lucinka je vzhůru už ve 23h, pak se budí na střídačku,já ani pořádně nevím jak :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v kolik jen že dávám cumle a občas si některou šupnu do postele aby se manžel "vyspal " do práce.Ale s ní se zase nevyspím já, páč mě za chvíli bolí záda a bojím se pohnout abych ji nevzbudila, krmím zhruba ve 2-3hod a kolem 5-6hod obvykle vstávají, nepomůže mlíko, to ani nechtějí, prostě vysmáté jedna nebo druhá...nebo tu druhou za chvilku tím povídáním vzbudí, pak zalehnou tak kolem 7-8hodiny, ale to zas abych já pomalu vstala a něco udělala než budou zase řádit.

jo a ráno mi manžel řekne, dnes to docela šlo, že? byly jednou !!!!! vzhůru, že? :grinning: :grinning:

blbý u nás je že se mi málokdy podaří je sladit aby obě spaly přes den naráz protože Pavla je menší spáč a Luca si zase "dá" ale co tak píší maminy tak stejně bude hůř až porostou zuby, takže si vlastně nestěžuju jen "trénuju"...no ale 1/2 roku jse se vlastně pořádně nevyspala :frowning2:
13. čer 2009 ve 21:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.