• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
cipisek: Barborka má teda zajímavej styl spaní :slight_smile:

Kde jste kupovali puzzle? Taky jsem o něm uvažovala.
16. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz
ahoj tetky! :slight_smile:

jaanja: já kupovala puzzle v hračkách,ale nedej se nachytat,dá se koupit taky v lidlu či v textil halle za pár korun. Mě stály přes tří kila :angry: Máme ostavenou ohrádku pro kluky,ale stejně v ní moc nebývají. Když jsme doma a nikam se nechystáme,tak si s nima hraju v obýváku a pokud potřebuju něci zrobit,tak je tam šoupnu,ale vždycky se tam nezabaví. co se kadění týče.májí to klkajzni každý jinač... jak jinak :slight_smile: Tadík 1x poctivě a Miky několikrát po troškách :sunglasses:

cipisek: sdílim tvoji radost!!!! Je to paráda,když to či ono dokážou sami!!! tadeáš se překulil prvně v březnu a pak nic a až před dvěma týdny znova a už furt :grinning:

jaanja: je to fikot,sledovat ty dětiska,jak se ve všem zdokonalujou a učí se pořád něčemu novému. Vaše Zuzi mi připomíná našeho Mikeše... to je takový rychlík... tři dny plazení,pak hned lezení a pak se hned začal stavět... no maras,za chvilu bude chodit... :grinning:
16. čer 2009 ve 22:47  • Odpověz
Jinak koukám,že i u Vás některých jsou problémy se spaním... to u nás taky :frowning2: klukajzni se několikrát za noc proberou,lezou jim zuby oběma.Tadeášovi 4 najednou,bobinek! Mikulajdovi leze druhý :grinning: :grinning: takže je to slabší se spaním a o vstávání radši ani nemluvim,v pět vyspaní a vysmáti :frowning2:

No nic,loučím se,přeju hezký den...zítra :slight_smile: a mějte se pěkně! Zítra jdem na 9-ti měsíční prohlídku :slight_smile: to jsou caparti! :grinning:

cipisek: prý jsi agent! :grinning:
16. čer 2009 ve 22:57  • Odpověz
Jaanjo, jo Barča spí dost zajímavě, neustále se kroutí :grinning:
Holky mi ublinkávají už jen po mlíku, takže jen ráno. JIndy už mlíko nedostávají (dopoledne ovoce, v poledne zelenina, odpoledne jogurt, večer kaše). A není to pravidelný, ale někdy je taky musím převlíknout. Barče jsem minulý týden po snídani musela převlíct i prostěradlo na posteli. No a bude hůř, prtože jak se začínají hejbat, tak to jde ven :wink:
Puzzle jsem kupovala v hračkách. Jak píše Škarbek - nejlevnější za 199,- dražší je podle mě zbytečný. Dělají totiž i s obrázkama krtečka, barbie a já nevím čím vším a to fakt stojí dost.

Škarbek: Já agent nejsem, to naše Bára :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 06:06  • Odpověz
ahojte :slight_smile:

cpísku taky mocinky gratuluju, Pavla když se začala plazit tak mi i slza ukápla, takovej drobek.ale moc to nepřehání dodnes, to už ji musí něco jo zaujmout, třeba tátovy papuče :grinning: sudy neválíme, ale moc se na to těším, fakt :wink:

mě holky taky pořád ublinkávají, zlatý mlíko, ted je vše do oranžova :frowning2: postýlky, plínky, bodynka.a ted dávám zeleninu už kolem 10dopolko /kvůli cvíču/ a ještě ve 2odpoledne spolu s mlíkem vyletí i trocha zeleniny :confounded: taky jsem je dřív po jídle dávala do lehátek, ted tam prostě nechtějí být, kroutí se a brečí.
ale zase zdaleka neblindí tolik co kdysi.

na puzzle ted byla akce v globusu 10ks za 129kč, já ho mám ještě po Martinovi.

nám dneska budou dělat protilinku v kuchyni tak se chystám odstěhovat dolů k našim, to zase bude čurbes :frowning2: taky z práce psali at se stavím, ještě rehabky, no to jsem sama zvědavá jakej bude den :slight_smile:
17. čer 2009 v 07:08  • Odpověz
Jířo, ty jo, plazení. No trochu si říkám, ať s tím holky ještě počkají :slight_smile:
Co rehabko? Ničí holky hodně?
Mě fakt holky ublinkávají jen po mlíku, po tuhý stravě už ne.
No my tady máme čurbes imrvére. Z obou stran, kam máme okna tak z jedný staví bytovku a z druhý rekonstruujou panelák. Hrůza.
17. čer 2009 v 07:38  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem ráda, že jsem vám pomohla s těmi odkazy na balónky. Sama přemýšlí, odkud to objednat,chtěla jsem s tím objednat i toho mluvícího pejska,ale toho mají zrovna obojí dražšího,našla jsem ho na netu letošní kolekci i za necelých 800, ještě porovnám poštovné a uvidím.
Jak píšete o tom otáčení, náš Tomášek se poprvé otočil a pásl koníky před 3 týdny,no a jak se mu to povedlo,tak se chce otáčet všude,v postýlce,na přebalováku,na dece a hlavně se otáčí hned po jídle,to ho zapásám do lehátka o FP a za chvíli ho dám teprve do postýlky.Tam dělá kolikrát psí kusy, prvně se otočí tak,že má hlavu,kde měl nohy a podobně,pak zůstane hlavičkou mezi špruslemi nebo mu nožky visí ven.A je to tak 3 dny,co se začal otáčet v noci a povídá si u toho,mám strach ho tak nechat,tak ho dávám na zádíčka a on se zlobí,dnes v noci se tak zase otáčel a pásl,ale on u toho ještě spat :unamused:
Holky,od kdy používáte ohrádku,když máte a jak velkou?My chceme víc jak je Péťa 130*140.Puzzle se taky chystám koupit,ale zatím mi žádné úplně nepadlo do oka nebo mi přijde drahé. :frowning2:
17. čer 2009 v 08:41  • Odpověz
autor
cipisek: koukala jsem na fotečky, no paráda !!! zase jsem se chechtala těm komentářům ... :grinning: já doufám, že bude Robinek šikulka :slight_smile: jakmile zjistil, že se dají dělat v postýlce kraviny tak je dělá, Tomášek je to samé ... takže se otáčí kolem své osy, Tomáškova specialita je se narvat na ten kratší rozměr postýlky, dnes v noci tak spal, a cucal si u toho paleček, občas když mu vadilo, že nemůže natáhnout nožičky tak vrkal ..ale nebrečel. Jsou strašně pohyblivý, mrskají sebou o 106, házejí sebou, ráno jsou vysmátí nadoraz a spokojení jak se dobře vyspinkali, a já jsem jako zmlácená bo slyším každý jejich vzdech a heknutí ... no síla.
Ty kuličky se mi moc líbí jen ještě nevím jestli koukat při koupi spíše na ty sluchové nebo ty barevnější .. klukům zatím spíše něco říkají hračky barevné, ale to se ještě může změnit. Jak jsem tak koukala jak má Baruška nožičky mezi špruclemi, tak mi máme vysoke mantinely tak nevím zda to zabráníé strčení nožičky mezi šprucle nebo budou kluci koumáci a přelstí mantinel ... :-O

jaanja: to ublinkávání není asi na nás , že :frowning2: my jsme tady nejmaldší co jsem koukala, když nepočítám Leninek, která bude teprve mimisky mít, a včera jsem řekla mudr, že příkrmy odložíme o měsíc, že nechci do toho zatím nějak zasahovat, když kluci teď papjí sami a mají i stoličku defakto v pohodě. Tak se prostě toho bojím. vím, že se tomu nevyhneme ... :slight_smile: jinak kasi pry, kdyz budu chtit zkusit, tak jen rýžovou ... tak nevím zda mám do toho jít, co myslíte holky? Nebude ty naše chlapy bolet bříško?

skarbek: drzim palecky, aby prohlídka dopadla super !!!! A jeje .. zuby, tak toho se děsím ... to se nedivim, že se budí několikrát za noc. mě nejvíce drtí, že naši kluci jsou v půl 6 vyspaní, kecají v postýlkách, broukají a chechtají se, a já padám na ústa jak jsem se nevyspala a oni se tlemí :grinning: jj jsou to zlatíčka. Když už jsem si myslela, že to bude dobrý a budeme standartně krmit od 02:30-03:00 tak se začali budit o hodinu dříve. no síla, nechala jsem je takhle asi 3 noci a pak se měli budit cca za 5 hodina a oni zase řádili v půl 6 ... to dostali papů mírně po 6 hodině. A vcera začal robinek tlačit a dostal pecicky na brisko, po chvilce hekani usnul a spali s tomaskem ,az do 8, kdy jsem ho krmila. bezva...ale ja jsem stejně nespala ... vše jsem slyšela. no a včera nám mudr dala 2 dávku HEXA, tak jsem se strachovala jaká bude noc a celkem v pohodě, jen spali neklidně a hekali a mlátili sebou, ale nic strašného ... jak jsem psala, Tomáška jsem musela obrátit z kratší polohy na delší ... tak jsem zase (tentokrát již v jednu) dala pecičky robinkovi a zase s hekaním usnul a najednou jsem se vzbudila a bylo půl 3, tak jsem je nakrmila a ted jsem krmila v 07:45. no jo, nebudu spokojena, protoze to bude stejne jinak.

Jinak v pátek máme vítání občánků, tak se těším.

Jinak holky, puzzle uz mam a stáli mi asi 230,- Kč, kupovala jsem je u nas na malém městě tak ta cena není tak strasná. máme je v obyvaku na zemi, ale kluci jsou nejraději v postýlce. několikrát jsem je zkoušela dát na hrací deku a nebo na ty puzzle a do 10 minut řev, v postálkách jsou klidní, hrají si tam, žvatlají a broukají ... tak je raději neprovokuji.

Dada: koukám jak je Tvůj Tomášek šikovný !!!! To je paráda. My ještě chvilku musíme počkat, ale nevadí, kluci jsou i tak mooc šikovní a vůbec není vidět, že jsou nedonošení. Dado, odku jste? nemáš to ve vizitce napsáno...to víš jsem zvědavá ženská :grinning:
ty odkazy fakt byli fajn ... super !!!! Jinak ohrádku budeme mít o rozměru 130x140, budeme je mít po jedněch dvojčátkách, mám ji zarezervovanou, ještě musím poslat penízky. Nevím od kolika měsíců ji postavím, doufám že v ní kluci nebudou ječet ... snad jim bude připomínat postýlku. mám koupenou hrací deku do té ohrádky Chytráčka s hrazdičkou tak snad to kluky zaujme, jinak snad nic vic kupovat nebudu. Hraček je snad dost a časem uvidím co ještě dokoupím.

Jinak včera jsem byli v poradně, jak jsem psala, aktuální váhy/míry:
ROBINEK 6190g/64cm a TOMÁŠEK 6150g/63,5cm.

Mějte se všechny moc hezky. Zdraví Lenka
17. čer 2009 v 09:17  • Odpověz
Ahojky, miso ty uz nedavas vubec mliko :confused: ? ja to teda tak pochopila, tak jestli to tak chapu :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz
Smil, taky jsem pochopila, že cípísačata mají mlíčko jen ráno :wink:

tak naše kočky se na rehabkách předvedly, cvičily ukázkově, jsem machrovala jako že se Pavla plazí, což, tak mě vyvedla z omylu :angry: víte jak vypadá když se dítě správně plazí, vytáhla knihu a ukázala mi to na obrázcích, takže tak jak partizán, zadek hore, pánev nesmí být na zemi a ne jak naše Pavla že natáhne ručky dopředu a přitáhne tělo, to prý není plazení :frowning2: prý nejefektivnější je lození po čtyřech ale správným způsobem...už nevěřím tomu že nás jen tak pustí, to bude ještě na dlouho :frowning2:

na doma mi chce dát takové zakopávání nožky, máte to někdo?

Leni, hezké váhy :wink:
17. čer 2009 ve 14:25  • Odpověz
jj nad kaší taky uvažuju, včera jsem je krmila ve 22h a stejně ve 2,30byly vzhůru na jídlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak myslím, že bříško je bolet nebude, spíš jde o to aby pak baštili zeleninku,vítání ti přeju :wink: já se ho spíš děsila :grinning: takové akce nemusím.

holky, co golfky??? Skarbek, Muri a Fanys máte něco vybráno??? sem s odkazama :slight_smile:
17. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz
jirul, no se prave divim:grinning: me teda rekla mudr. ze mam vynechat jen jedno krmeni mlekem a nahradit to uz prikrmem, pokud holky budou chtit samo jeste dopit mlekem nebo cajem, co se tyce jogurtu, tak jsem slysela, ze od danonene jsou nejvetsi svinstva, kdyz uz tak, tak holandii nebo jihocesky ve sklenicce, ale nejlepe od 1 roku kvuli zatezi ledvin

asi na to ma kazdej jinej nazor :wink:
17. čer 2009 v 15:03  • Odpověz
no naše mudra už mi jogurty taky posvětila, ale v podstatě řekla že máme postupně zavádět vše a dala mi brožuru , jj určo budu brát bílou holandii a dost maminy chválí bílou activii, ta je od danone?se v jogurtech moc neorientuju, kupuju v bille clever pro mě, floriány pro manžu a kostíky pro Martina, tím můj rozhled končí :grinning: tak to rozšíříme o holandii pro holky :wink: si plánuju :grinning:
17. čer 2009 v 15:53  • Odpověz
jsem našla tyto golfky http://www.nej-kocarky.cz/peg-perego-aria-twin-vcetne-nanozniku-2009/showdetail.php?prev=1476&p=ariatwin-papaia.jpg nevypadají špatně,že?

prý je v Kolíně nějaký obchod na kočáry pro dvojky, nebyla jste tam některá? Mají i golfky?
17. čer 2009 v 18:49  • Odpověz
Holky, mě dr. říkala, že postupně nahradit mlíko příkrmama. Začali jsme obědama, po cca 2 měsících přesnídávkama a teď i svačinky. Takže mlíko dostávají ráno a večer v kaši (dáváme stále mléčnou kaši od Nutrilonu). Oni mi už mlíko stejně po příkrmu nechtěji.

Jogurty - dávám bílou activii, docela chutná. škrábu jim do toho banán.

Jířo, golfky vypadají dobře.
zkoušela jsem, jak se drží tyhle: http://www.nej-kocarky.cz/cosatto-you-2/ myslím, že jsi na ně taky koukala, ale nelákaly tě ty rukojeti. Drží se to dobře, ale nedovedu si představit, že bych měla takhle roztažený ruce delší cestu. Nevím.
17. čer 2009 v 19:49  • Odpověz
Já si taky myslím, že postupně budou děti pít míň mlíka. Teď si nevzpomínám, jakou mají normu na den, ale myslím, že je to v 7mi měsících tak 500ml? U nás Julinka dnes taky už po zelenině mlíko nechtěla, zítra zkusím čaj nebo vodu.

jirule: jojo, v Kolíně je velký obchod, my se tam nedostali, ale všichni ho chválí. Kočárků mají hromadu, koukni na http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php
Jogurty mi myslím sestřička říkala po kaších, to je tak v 9ti měsících. Zkusím nějaké, co jím já, nebo tu hollandii, danone by chtělo prostudovat, co v tom je..
Pavla je šikulka, prostě přišla na svůj pohyb, a k tomu plazení dojde.. Ta rehabka vás nějak péruje! :sunglasses:
17. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
jj mám ted ve výběru troje :slight_smile: ještě tyto javascript:%20js_fce_okno_auto('Ko%C4%8D%C3%A1rek%20pro%20dvoj%C4%8Data%20Chipolino%20TWINY%20-%202009','../images/sklady/twiny2009_blue.jpg',493,560) ale ještě hledám dál :slight_smile:
17. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz
ten sporťák byl omyl :slight_smile: chipolino twiny vyjdou taky kolem 6500kč, cossato asi o 2000 víc

jj péruje, zítra mě bude učit ten cvik na zakopávání

jaanjo na odkaz kuknu dík, my bysme tam zajeli vlakem pokud to není moooc daleko od nádru
17. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz
17. čer 2009 ve 20:35  • Odpověz
:grinning: no Janji, jenže zrovna Smil ho prodává, koupili golfky
17. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
Ahooooj bandooo! :grinning:

tak my dnes po kontrole+očkováni II.hexa,tak jen doufám,že to kluci pěkně zvládnou! Podvečer byli už pěkně mrzutí :frowning2: ,nelíbilo se jim nic a nikdo,tak se modlím,aby ta noc nebyla ještě horší,než ty ostatní. Jinak kluci prospívaji pěkně,Tadoš má 73cm,8230g a Mikeš 69cm ( což se mi mimochodem nezdá,protože,když si je semo tamo přeměřím doma,má vždycky o 2 cáky méně a najednou to jsou 4cm :confused: ,to je dějaké divné...jestli to nebude rukama... :slight_smile: ) a 7810g. Řekla jsem si dneska o UM,protože klukům už 2.kojo ranní nestačí,tak mi doporučila Nutrilon 2. Pište holky prosím zkušenosti... vím nedávno se to tu řešilo ve velkém,hlavně lenule :wink: ,ale už nepamatuju :sweat_smile: :wink: Jinak teda byla spokojená :slight_smile:
17. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz
jiři: toto je odkaz naše vozidlo :slight_smile: je výborný,nemůžu si ho vynachválit! Či budem pořizovat golfky nevím,uvidím,jak v něm budou kluci spokojení. Až budou sedět sami,zas to bude jiná. Zvednu je do sedu,což ještě nedělám a spustím nožky a uvidíme,jak to bude fungovat. Ovladání perfektní! Golfky jsou určitě lehčí,i když se teda neorientuju,ale už jsem si zvykla na těch 20kg kočárů + 15kg živého masa :grinning:

jaanja: vím,že ses ptala už dávno na tu cuketku,ale nějak nestíhám reagovat na vše,co bych chtěla :sweat_smile: každopádně,jak psaly holky nejlepčí jsou mladé plody,dají se koupit v lidlu či albertu,oloupeš a uvaříš,žádná věda :wink: My včera prubli lilek a večer jsem se dočetla,že se má půl hoďky předem osolit a pak řádně vypláchnout a pak dále zprcovávat,aby se odstanila nahořklá chuť,což jsem teda neudělala,ale klukajzni to stejně zblajzli :slight_smile:
17. čer 2009 ve 21:18  • Odpověz
Čauky holčiny,

Jiři - my golfky nebudeme kupovat, u nás je to teď pořád rozkopaný, spravuje se náměstí, chodníky, tak bych tady s něma ani nemohla pořádně jezdit. Budu používat sporťák od toho svýho hlubokýho a pak jsme pořídili ještě croozer, tak to máme místo golfek :grinning:. Není teda zrovna skladnej, ale do našeho auta se vleze a dokážu ho tam dát i já :grinning:. A můžu s ním do lesa, po polňačce, v půlmetrové trávě i přes to naše rozkopaný náměstí. Jen je blbý, že se tam nedají ty sedačky polohovat. Teď tam máme ty lehátka, tak se tam holky docela vyspí, ale až budou sedět, tak nevím nevím.

Skarbku - gratuluju k prohlídce, kluci měří stejně jako naše holky :slight_smile:. Aduš má 69cm a Elišce naměřila 73cm, což se mi taky dvakrát nezdá, protože - přesně jak píšeš - když si je změřím doma, tak mají mezi sebou tak maximálně 2cm. No ale na váhách vám teda krutě nestačíme :frowning2: . Aduš 6,86kg a Eiška 7,07kg. Asi to budou modelky, pak ale nevím po kom. V rodině jsme všichni dobře živení :grinning:. Já už se začínám smiřovat s tím, že místo abych hubla, tak vesele přibírám :confounded:. Jo a od pondělka dávám na druhý kojo sunar, protože se mi dámy odstavily. Ještě se napijou ode mně v těch 5, ale jen proto, že jsou v polospánku, pokud se probudí až v 6, tak už bojujeme, sice si nakonec trochu cucnou, ale je to o nervy.
17. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz
smil: no já teda taky dávám activii zelenou na doporučení mudry,ale tak teď nevím... :sweat_smile: Co že jsi to slyšela???? :confused:

jiři: ještě k těm RHB... zakopávání nožky???? :confused: co to jéééééééééé??? netruchli nad plazením,to se všecko srovná,musíme to hold vydržet!!! Já se nedávno rozbulela na cvikách :sweat_smile: ,už jsem nemohla...zádné výsledky,furt mě pérovala,co dělám špatně,jak to zlepšit,čemu se vyhnout,na co dávát pozor...jako v dobrém... ale už jsem to neunesla... Tadoš řval jak pavián :frowning2: ,já měla pocit,že mu spíš škodím,než pomáhám,když jsem viděla,kde všude dělám chyby,a to už tam chodíme jó nějaký pátek,tak to prostě na mně přišlo a já řvala jako kráva :sweat_smile: pak jsem se do něho doma pustila s vervou a dneska se otáčí jak blázen,neplazil se teda předpisově snad vůbec a začal lézt. takže hlavu vzhůru,teta,všecko bude fajn!!! jen trpělivost,zatni jěště zuby a makej! :grinning: :wink:
17. čer 2009 ve 21:30  • Odpověz
jéééé muri ahoj! už jsem si říkala,kde jsi a ty jsi tady :slight_smile: Ty jo stejně velké???? Nejsou klukajzni nějací malí? :confused: no a když jo,tak stejně nezrobim nic,že :grinning: Můj chlop je tež malý a jaký je to fešák :grinning: Tak modelečky,jo? Váhama se netrap,máme 1,5 měsíce náskok a velký ne-li obrovský apetit :grinning: :wink: Říkam si právě jestli by se neměli kapku krotit :sweat_smile: A po tom UM to ještě asi půjde nahoru líp,co? :confused: Taky už budu dávat ten nutroš,až zlikviduju MM z mrazáku,a toho už moc není. Kojím teda ještě v pět a večer,ale to je jen takové to domácí pocucávání...však víme :grinning: No o přibírání ani nemluv už jsem 2,5 kg :frowning2: :angry: ,cítím to ve stehnech...a to jsem po porodu měla nožky jak laňka,no bejvávalo :sweat_smile: A co croozer,muri? Nový či 2.ruka? A spokojenost? Popisuj,zvažujem taky koupi :slight_smile:
17. čer 2009 ve 21:41  • Odpověz
jirule, smil: no jo, pardon :grinning:

skarbek: Nutrilon 2 dobrý, je sladký, určitě bude chutnat :dizzy_face:
A ten croozer, není to jen vozítko za kolo? Je ot kočárek?

S přibíráním problém nemám, dlouho to bylo naopak, musela jsem si koupit ještě menší kalhoty :pensive: Teď se to srovnává, už mám skoro jako před porodem :sunglasses:
17. čer 2009 ve 21:49  • Odpověz
Skarbečku, díky, ty spřízněná duše :grinning: !!! Tos mě potěšila, že s tím přibíráním nejsem sama. Holky krásně jedly všechno, co se dalo lžičkou, ale teď poslední 3 dny jí trochu míň a Aduš pořád pofňukává a ruce mají v puse skoro po loket, tak to svádím na zuby. Nemáme pořád ani jeden :frowning2:.
Croozer je LUXUSNÍ VOZÍTKO! Jsme mooooc spokojení, holkám se tam líbí. Kupovala jsem ho novej přes net, protože se mi prostě nepodařilo sehnat jetej za rozumnou cenu. A chtěla jsem croozra, protože má nosnost do 40kg, ty levnější jsou většinou do 26kg. A co jsem narazila na použitý, tak se cena pohybovala kolem 8 tis. a my jsme ten novej koupili za 9 tis. No, kdyby mi nevraceli v práci daně, tak jsme ho neměli :grinning:. Ani novej, ani použitej. Zatím jsme s ním jezdíme jako s kočárkem, když frčíme do lesa nebo někam do terénu, měli jsme ho i na srazu dvojčat a byla to pohoda. Za kolem jsem s ním ještě nejela, protože není člověka, kterej by koupil a namontoval na kola dlouhej blatník se zástěrkou :angry:.
17. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.