• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
ahojky,

u nás Lucinka taky v pohodě dlabe, když nechce, otáčí hlavu a rve si do pusy plínu, s Pavlou musím pomalu, přijde mi, že neví jak si s tím poradit a vystrkuje to ven, už mi napadlo jestli nemá přirostlou uzdičku pod jazýčkem :confused: nepomůže to dát až dozadu do pusiny, to plive taky spíš na kraj a ona si to jakoby slízne, máme to taky na hodinu, krmím je postupněa pak ještě nabízím mlíko, dají si podle toho kolik snědly zeleniny a pak na další krmení už hlad moc nemívají :stuck_out_tongue_closed_eyes:

včera jsem tu kaši zkusila do flašky /právě jsem nevěděla kolik toho tam dát, aby se najedla a nebyla to jen voda/, tak vypila 180ml v 19h večer, v 1,30 jen 50ml mlíka a pak v 5h 100ml mlíka a spala až do 7,30, takže krása :sweat_smile: možná to byla náhoda.

zato Pavla mě už masíruje od 4,30, pak chvilku udřímla u mě v posteli ale žádná sláva, dneska zkusím dát kaši i jí.Ale ona se nebudí hlady :angry:

a jako ovoce může být ovocná přesnídávka, ne? koupená. to si myslím že jim bude chutnat, je to sladký.
21. čer 2009 v 08:23  • Odpověz
autor
ahojky holky,
psala jsem Leninek...rodila v 28+4 a prý chlapečci špatně papají, ale to se nedivím ... jsou maličtí. Jestli budete někdo chtít na ní mobil tak klidně pošlu, myslím že jí to vadit nebude.
Teda to byl obřík ta holčička ... fakt to jsou extremy. Když jsem rodila tak ve stejnou dobu tam byla mono maminka a mela cca 4 kg mimi a dělali jí císaře...asi to bylo na ní moc veliké...je fakt, že byla sice plnější postavy, ale malinkatá na výšku.

Evi, díky za upřesnění kaše, už jsem jí včera koupila :slight_smile: a trefila jsem se, jsem to ale šikovná holka. Jinak jsem i v DM koupila ty lžičky s dlouhou rukojetí jak si pochvalovala Jirule tak jsem zvedava, jen meli porad stejnou kombinaci barev .... žlutá+modrá+růžová/červená ... tak ta červená bude záložní :grinning:

to jsem holky zvědavá jak mi budeme krmit...pořád si to nedovedu představit ... kluci pořádně nedrží hlavu, sice umí otvírat pusinky na lahvičky, ale lžičku ještě neznají...to bude sado maso :grinning:
uvažovala jsem, že bych dávala na večer do lahve rýžovou kaši ... tu jedinou mi mudr rekla, ze muzu zkusit...myslíte, že to bude mít nějaký efekt, že budou déle spinkat? Dnes se Robinek vzbudil v půl 3, tak jsem se snažila ho udindat dudlíkem, asi 3x jsem k nemu vstávala, dala mu jeste teple pecicky na brisko a po hodince usnul a spal, až do 6. Tak nevím, abych to s tou kaší nějak zase nerozhazela. to jsou teda starosti :grinning:

dnes to vypada na zamracenou oblohu, alespon u nas. asi bude prset .... no uvidime. je to ale lepsi nez vedro, ale prset by fakt nemuselo.

ještě jsem se chtěla zeptat ... když už máte příkrmy kolikrát denně papáte? 5x nebo 6x?

vsem preji hezkou nedeli.
Lenka
21. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
jirule: přirostlá uzdička? Zkusím se zeptat dr, ale spíš myslím, že je to návyk na flašku, někde jsem to četla. Já se to taky snažím dávat Zuzce dozadu, a vyteče jí to. Ona to z té lžičky jakoby srká. Ale taky je rozdíl, když krmím sama a s někým, dnes jsem měla čas se jí věnovat sólo, tak to šlo.
U toho ovoce se právě bojím, že jim to zachutná, a nebudou chtít tu zeleninu., která jim teď nějak úžasně nejede. Ale nakoupila jsem dnes milion presnidavek :slight_smile:

lenule: jíme 5x denně.
U kaše bych nepředpokládala, že děti vydrží déle spát. Četla jsem to na několika místech, že to ten efekt nemá, spíš po kaši děti tloustnou. V mém okolí to několik maminek zkoušelo - dávat kaši, aby dítě spalo déle, a nikdy to nepomohlo. Ale myslím, že cipísek si naopak kaši na delší spaní vychvalovala. :dizzy_face: Tak to zkus, jinak to nepůjde zjistit :wink:
21. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz
já hlásím, že kaše na noc na dobré spaní nepomohla...ale od začátku krmím lžičkou a jí to krásně, najezený je fakt rychle (ale teda ta kaše mu zas tak nejede, trvalo to, než si na ni zvykl). Ale Juja má příkrmy až od šestého měsíce a půl, takže už byl na to lžičkování docela velký...
21. čer 2009 ve 20:32  • Odpověz
no tloustnutí berem :grinning: dnes jsem je odbyla večer mlíkem, měli jsme návštěvu, tak snad zítra to klapne s kaší, zkusím taky na lžičku a když tak se vrátím k flašce.

no Lucka mi dnes udělala super scénu :stuck_out_tongue_closed_eyes: dala jsem jí mm a jak je řídké tak to nechtěla a řvala a řvala, tak jsem šla nakrmit Pavlu a Lucka vydržela celou dobu řvát jak na lesy,asi 10minut, pak jsem vytáhla nutriton a trochu jí mlíko zahustila a zblajzla ho hned :confused: celý den byla zlatá a večer toto :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak já krmím pořád sama, manžel se k tomu nehrne a jinak není kdo. zítra budu dělat cuketu s bramborem a mrkví.
21. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
Ahojky babulenky,
tak my se asi zase vymykáme :wink:. Jíme 6x denně a po kaši teda rozhodně netloustneme. Teda já jo :grinning: (prostě ochutnávám skoro s každou třetí lžičkou), ale holky ne :frowning2:. A je fakt, že holky spí po kaši stejně jako v období před kaší.
Včera jsme byli všichni u přítelových rodičů a trochu jsme se zdrželi, takže jsme večer už nekoupali(holky koupání milujou) a jedli jsme taky pozdějc, tak se nám ty naše můry odvděčily usnutím až kolem čtvrt na jedenáct (normálně spí kolem 9) a Aduš to dotáhla k dokonalosti a vstávala v 6 :frowning2: - no drsnota.

Leni, seš šikulín. Poslala jsem to ve čtvrtek odpo, tak snad to zítra budeš mít.

Jani, já se taky bála, že jak ochutnají ovoce, tak se na zeleninu ani nepodívají, ale zatím se tak nestalo. Ale u Martina nás to potkalo. Jak ochutnal ovoce, přestal zeleninu jest úplně a trvá to doteď, i když trochu se to zlepšilo.
21. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz
Kuk :grinning:

drzim lence palce, at chlapecci jsou ok a zacnou papat, ale jsou to bojovnicci, tak to bude urcite zaqchvilku :dizzy_face:

jinak u nas jime taky 5x denne, rano a vecer ( kasi davam sem tam, ne porad a to mnozstvi200ml) si holky daji 233ml Um, pres ten den davam 200ml, a to vypiji jen nekdy, hold nemaji potrebu, a kdyz tak to dopijeji cajem :sweat_smile: , co se tyce prikrmu, tak holky uz jedi dobre, krom gabi, ta se naucila prskat, takze jsme vetsinou vsichni od prikrmu:grinning::grinning: ovoce jsem jeste nedala, na vsechno je cas a hlavni vitaminy jsou v zelenine:slight_smile:

co se tyce kase, tak ani u nas na dobre spani nepomaha, a co tak vim od dalsich mamin, tak je to blbost, u nas v noci jede caj:grinning: nastesti dostanou napit a hned usinaji, kasi holky zatim dostavaji teda ve flasce, jinak prikrmy jedeme lzickou
21. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz
Fialli, ahojky, kupovali jste do toho croozru to lehátko, nebo se vám tam podařila dát ta sedačka?
21. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ahojky všem :sunglasses: Jedna dobrá dušička mě pozvala sem mezi Vás na diskuzi. Tak jestli se můžeme přidat, budeme rádi :slight_smile: Snad tu nikomu nebudeme vadit :sunglasses: Jestli chcete vědět, co jsme zač, jukněte na http://www.cpapik.cz/modules/articles/ShowArticle.aspx?ID=33 a ve fotogalerii jsou nějaké fotešky, i když ne moc aktuální :slight_smile:
Zatím se mějte sluníčkově :sweat_smile:
21. čer 2009 ve 23:25  • Odpověz
Ahoj holčiny,
tak nevím, o co těm našim holkám jde. Aduš se pořád v noci budila a poplákala, tak jsem si ji nakonec vzala do postele a vstávaly jsme až o půl 7 :grinning:. Ale jenom proto, že nás vzbudila Elča. Zas to ale bylo dobře, protože by jinak Martin zaspal do školy - u nás totiž vyučování začíná v 7,05 , protože k nám dojíždí děti asi ze 6 vesnic okolo, tak aby odpoledne stíhaly autobusy.

Samsie, vítej, zrovna jsem zhlídla fotečky a holky jsou úúúžasnýýýý. A naprosto stejný :grinning:. Jste moc šikovný, jak jste to všechno zvládly :slight_smile:.
22. čer 2009 v 07:17  • Odpověz
Čao holky!

Koukám diskuze na kaši :slight_smile:
jj, nám pomohla, holky v noci neměly hlad a spaly. což se nedá říct o poslední době :angry: Ale to se nebudí hlady, prostě se jim nechce spát. Po kaši netloustneme, chodíme na váhu každých 14 dní a máme vždycky cca +25dkg, což je podle dr. přijatelný.
22. čer 2009 v 07:40  • Odpověz
samsie: ahooooj, prima, že jsi tady .. mezi svýma! :slight_smile: :sunglasses: Jen jsi dala asi špatně datum narození u Martinky, vypadá to, že je starší než ségry :wink:

Holky, ještě se vrátím k tomu puzzle, myslely jste tohle? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7702847&tab=1 Já bohužel na Lidl ani Globus nemám čas, tak bych to objednávala po internetu. Udělali jsme teď holkám ale větší prostor, tak uvažuju i o tomhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19923200&tab=5 :dizzy_face:
22. čer 2009 v 08:17  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak raději kaši asi ne :slight_smile: ja to tak nechci rozhazet ... to by mě moc mrzelo. jinak jsem uz objednala u te pani z Ostravy Bebilon, vyjde mě to na měsíc o cca necelou 1000 méně, a to je uz znat. tak uvidime. Dnes to budu platit, pokud se mi podari prihlasit do moje banka, nejak to dnes zlobi.

Evi diky za poslání, já to mám připravené, jen to zabalit. Pošlu Ti tam ještě nějaké kuponky na slevu do DM? tak pokud tam někde máte DM a budeš to chtít využít tak můžeš, ale je to do 30.6. ... pokud ne tak klidně košovka :grinning: pošlu ale asi jen takové užitečné věci jako je SILAN, KAŠE a SUNÁREK :slight_smile:

cipisek: to zase ja jsem to vyprovokovala :slight_smile: nevim co s ni ... tak se ptam. tak ty príkrmy to tedy bude. ale nezacnu s nimi drive nez po porade s mudr ... a tam jdu az 21.7. a to nam bude ukončený 5 měsíc a 8 dnů :slight_smile: takže času je dost a dost. my papáme jen 5x denně, kluci mi ted spinkají celkem dobre, od 20-5, vcera dokonce do 6 a dnes do půl 6, ale hodinku či někdy dvě se robinek vrtí a davam dudlík, ale dnes jen jednou, spinkal jako drevo do tech 5. pak oba dostali napapat a robinek zase spi :grinning: a tomasek si broukal v postylce, ted je cca 8:10 a tak to vidim, ze se za půl hodinky probudi :slight_smile: zase je dneska pod mrakem a me to tal uspava... snad nebude odpo prset, moc bych chtela jit ven. vcera tu byla moje sestra na navsteve a jak to kluci meli takove rozhozene a mozna to i pretahli tak v podvecer rvali jako turi :frowning2: pak dostali lahvicku a v půl 9 oba spali jako dreva. holky je mozne ze mi vecer, kdyz jsou nevrli nevydrzi ani treba 3 hodinky? ja tedy nechavam min mezi krmenim ty 3 hoďky... jinak papaji tech 120-130 ml, tomasek opet stavka, papal vecer 90, ted rano 110 .. ja se v nem uz nevyznamn, ale nechavam ho ... at si vezme kolik chce .. jen je divny ze mleko nechtel ale caj sal, tak jsem ho nechala chvilku se dopit cajem.

na peci o miminka aby mel clovek tri vysoke skoly :grinning:

jiri: to same (skoro tedy bez toho UM :slight_smile:) mi udelal vcera tomasek, byl rozmrzelý a plakal a plakal ... no a ja nejprve krmila robinka, a tomasek celou dobu rval a rval..a ted jsem se musela snazit byt klidna a delat jako že se nic nedeje ... robinek se jako naschval loudal a pil si lažo plážo ... pak jsem je vymenila a vzala tomaska, ten byl tak urvanej, ze mel jedno ocicko mensi ... normlane se mi chtelo nad nim plakat, kdyz jsem ho chudaka videla. ja vim ze to proste holt nekdy jinak nejde, ale stejne ... a take pak papal mene, jak jsem psala výše, spapal jen tech 90 a chtel cajik. ale spinkal dobre, tak mu to asi stacilo.
a jak to prosim te dopadlo s tim slozenim tech vlocek jak jsi se ptala? obsahuji to zelezo nebo ne?

fial: takze se da vseobecne rici, ze kdyz budu krmit kluky cca nejdrive od5,5 mesice tak by jim to melo jit lepe? s tou lzickou myslim ... koupila jsem ty lžičky v DM co má ve fotečkách jirule :slight_smile:))

smilers: ja jsem nemela na mysli tu radu na doboru noc, tomu ja moc neverim, je to jen asi tahani penez z kapes...ale mozna to nektera mimi funguje :slight_smile: pokud bych dala ted kasi tak ji take soupnu do flasky, nebudu riskovat papani lzickou jeste to nikdy kluci nevideli :grinning: pravidelne sleduji vasi fotogalerii a holky jsou úžasné !!!! v těch golfkách jak si hověli, vyvalené, spokojené :grinning:

samsie: vítej :slight_smile: jj dobra duse uz avizovala, že se mezi nas přijdeš podívat ... a to je dobre. clovek se tady odreaguje a pokeca a pozada o radu, ale spon ja furt otravuji :slight_smile: nevim si s hodne vecmi rady a jsme tu zatim nejmladsi ... než dorazi Leninek, která ted rodila. Tak a jdu se juknout na fotečky :slight_smile:
22. čer 2009 v 08:20  • Odpověz
autor
jaaja: my máme puzzle 3x3 ks a jedno asi nahradni, nebot v baleni bylo 10 ks. Do ohradky dame hraci matraci a tak puzzle tam davat nebudu, necham je volne mimo. ale původne jsem uvazovala koupit jeste jedno baleni puzzle nebo jedno vetsi. tak pokud mate na to misto tak bych sla do toho velikeho ... max muzes poskladat hraci plochu jen z casti a z casti pouzit jinde ... :slight_smile:
22. čer 2009 v 08:24  • Odpověz
autor
samsie: holky jsou nadherne !!!! a fakt mi prijdou stejne, alespon na te fotečce s puzzle. at vam delaji jen samou radost ... fakt jsou super.
22. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
Ahojky:slight_smile: samsie nazdarek, holky jsou moc hezke a jinak ja te znam z dvojcat.cz :wink:
22. čer 2009 v 09:13  • Odpověz
lenule: myslím, že s těma příkrmama není kam spěchat. Děti by měly udržet hlavičku. Takže když začneš až v 6. měsíci nebo na začátku 7., tak to vadit nebude. Příkrmy by mohly klukům trochu rozhejbat ta střeva, nebo ale naopak jim je zatížit, když se začne brzy. I kvůli sobě nespěchej, u nás je to fakt na dlouho, dnes jedly docela dobře, napily se pak mléka, odříhly jsme, napily se znova mléka, pak už jsem myslela, že konečná, ale do půl hodiny začal řev, tak jsem oběma musela dát ještě 60ml, Julinka trochu nechala, a teď, po půl hodině, znovu řev. Ale už jí nic nedám.
A buď ráda, že kluci pijí čaj, naše holky fenyklový nechtějí, koukala jsem včera na ovocné čaje, a v dm měli pro takhle malé děti jen granulovaný ovocný a ten moc nechci.
Jinak naše holky, i když jedí třeba až v 16hod, tak v 18 začne řev, a do půl sedmé musí být bašta.. :dizzy_face: Jsou tak načasované.. bohužel se nedá říci, že by pak usnuly :wink:

smil: chci se zeptat - jak děti přivykáte na ty lahvičky s pítkem? Jdou po tom samy nebo je to nějak učíte? U nás na to jenom koukaj, Zuzka se toho snad i bojí, spustí řev, Julinka si s hrnečkem alespoň trochu hraje, a dnes si snad i lokla, byla tam voda, a trochu ji to zaskočilo :sunglasses:

Nutrilon Good Night u nás propadl, i když jsem dala jen 1 odměrku do lahve, tak to nechtěly. Chuť by snad až tak jiná být neměla, ale mám pocit, že jim vadí, jak je to hustší. Tak si nedovedu představit, jak z té lahve budou pít tu kaši :confused:

Puzzle koupím to velké, jsme v přízemí, je od země chlad. Matrace by byla fajn, ale to by musela být hodně velká a nebylo by ji kam pak uložit. :confounded:
22. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
Murecka: Děkujeme :sweat_smile: Jojo holky se pletou už i paní doktorce. Jinak oproti ostatním příběhům z Podolí a Dvojčat jsme na tom byli ještě skvěle :frowning2: Já vždycky když si vzpomenu na chvíli, kdy na RESu jeden maličkej klučina odcházel přímo pod rukama doktorů a já seděla u Markétky a hladila jí ručičku, je mi hrozně. Neměli jsme to růžový, ale zdaleka ne tak hrozný, jako spousta maminek kolem. Až jsem se styděla, když jsem po probuzení na JIP brečela a říkala jsem si, proč zrovna my. Ale pro každýho je zezačátku ten jeho problém asi nejhorší. Koukám, že máš taky holčiny. Je tu asi přebabíno :grinning:

jaanja: juj, děkuju... jsem si toho ani nevšimla. No to by mi Martinka dala, kdyby tušila, co jsem to provedla :grinning: Jinak nejsem si přesně jistá, ale myslím, že sestřenka mýho manžela má taky dvojky, narozený přesně v den jako ty naše, akorát o rok dříve a jmenujou se úplně stejně jako ty tvoje :grinning: :sunglasses: Nejsem si jistá na 100%, ale tak na 99% :grinning:
22. čer 2009 v 15:47  • Odpověz
lenule76: Díky za uvítání :slight_smile: Jo člověk se odreaguje, ale je trošku těžký najít tu chvilku času. Holky zrovna spěj, protože jsme byly na foniatrii. Tak to mají trošku rozbombardovaný :sunglasses: Jinak by tu řádily jak černý ruky a to nemám šanci jít na net :grinning: Ve 4 je ale vzbudim a jdeme ven na poštu a nakoupit :wink: Tak snad se sem dostanu častěji, než k zubaři (jednou za rok) :grinning: Jinak holky jsou opravdu stejný. Však jsou taky jen z jednoho vejce :grinning:

smilers: Ahojky :sunglasses: Jojo, vím o koho jde. Jen na dvojčatech ta naše vícečata dost váznou. Nějak nikdo nic nepíše. Naposled tam bylo info o castingu :sweat_smile: Co vy a holky, jak to jde ? My teď asi budeme prodávat kočár. Holky už si to vykračujou kolem nábytku, což v 8 měsících korigovaně všechny dost zaskočilo :grinning:
22. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
Jaanjo, puzzle je fajn, ale za chvilku ti z něj utečou, jestli už teď válí sudy.My ho máme v pokojiku a už se z něj dostanou, ale jestli tam pak dáš ohrádku tak to jo.Já teda taky přemýšlím, že odstěhujem dvojkomodu na chodbu a pořídím ohrádku, mám strach z toho jak začnou stoupat a prozkoumávat okolí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale musíme to pořádně poměřit jestli to rozměrově vyjde :confused:
co vy jste vystěhovali že máš pro holky více místa?

jinak u nás je ůproblém" spíš řídké pití, hustý pijou dobře :wink:každej máme něco, že? čaj je naprosto out :angry:taky jsem zkoušela jen fenyklovej, ráno udělám večer vylívám...ovocný už mám koupený ale taky jsem ho zatím nedala, š´távu jsem zkusila jednou, švestkovou a taky se nechytla..

Smil, kdy ty se chystáš na přesnídávky??
22. čer 2009 v 16:54  • Odpověz
tak jsem holkám objednala alespoň ponožky, když je tak hnusně venku něco na nožkách mít musí http://img.mimibazar.cz/foto/2/081230/23/b19161235.jpg jinak jsem našla ještě tyhle http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=13181166&tab=8 ale ty první se mi líbily víc.

jaanjo, ty už jsi capíky objednávala?
22. čer 2009 v 17:57  • Odpověz
tak si tu tak kecám sama :grinning:

máme stejné hrníčky jako Smilíkovy holčiny, holkám se líbí to okusovat, čaj jím protíká koutkem pusiny ven.Ale jsou lehké a mají protiskluz, mě se líbí.mají je v DM za 109Kč a drží se jim dobře :wink:
22. čer 2009 v 18:26  • Odpověz
jirule: to já vím, že se odkutálí kamkoliv :slight_smile: Ale když se otočej na koberci, tak se často majznou do hlavy a rozbrečej se. Teď mám na zemi jen povlečenou deku a silnější zavinovačky. Chtěla bych ten prostor s puzzle nějak obložit, aby ho moc opouštět nemohly :wink: a časem tu ohrádku.
Dali jsme z obýváku jednu vitrínku s hrnečkama do sklepa do sušárny a do obýváku pak nastěhovali naši skříň s oblečením..
Dnes jsem se rozhodla začít s přesnídávkou, koupila jsem za tím účelem jablečnou od Hami. Až doma jsem mrkla na složení, a je tam cukr a kyselina askorbová - je to o.k. nebo ne? Nakonec jsem vytáhla banánovej Sunárek, kde se píše, že je tam jen jablko a banán. A jak se Zuzka olizovala! Kopala nožičkama, aby dostala ještě a nic nevypouštěla z pusinky jako to dělá při obědě. Julinka byla dost nedůvěřívá :dizzy_face:
Ty fusekle jsou skvělé! Takové jsem chtěla! Doufám teda, že mají i něco nerůžového :wink: Capáčky nemáme, omrknem ten web s kámoškou, a objednáme spolu, abychom nemusely platit poštovné.
22. čer 2009 v 19:46  • Odpověz
http://img.mimibazar.cz/foto/2/081031/22/b17780111.jpg http://img.mimibazar.cz/foto-ssd64/3/081031/22/c12599383.jpg no já jsem na růžovou zase :slight_smile: kdyby mi to někdo řekl před rokem tak bych mu nevěřila :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jj a taky jsem konstatovala, že přirostlou uzdičku nemáme :grinning: dnes dostala Pavla poprvé kaši a jak otvírala pusinu, to jsem ani nevěděla že takhle umí :grinning:
22. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz
kuk:slight_smile: jaanjo zadny cukr ani sul ci koreni, proto je lepsi ty presnidavky delat svoje, tam vis , co davas, to same zeleninove presnidavky

samsie jj tam uz to nezije pekne dlouho, hold to tam neni tak akcni, ja prodavam kocarek co ma sedatka za sebou a jaksi ho nikdo nechce, je spise jen na zahradu, nechci videt, az budu udavat ten, co s nim jezdime ted :grinning: :grinning:

no gabi ma uz dva zoubky, ostatnim se prorezavaji, holky hezky konikuji, kika uz leze, gabi a nela se asi rovnou posadi, takze sranda, uz jsou vic akcnejsi a taky je to vetsi zahul, ale co uz ze:slight_smile: jinak holky mam tady v albech, u sveho nicku mam fotacek a to jsou albumy, tak mrkni :wink:

ja uz ani ten korigovany vek nepocitam a ma dr. taky nic nerikala o korigovanem veku
22. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz
jinak s tou přesnídávkou nevím, zkus dát dotaz na www.dvojcata.cz, snad odpoví Tom, ten je v tomhle zběhlej :wink:
22. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz
jirul co se tyce ovoce, az budou holky umet poradne jist zeleninu, pak zacnu pomalu davat ovoce, coz kdyz tak vemu bude zachvilku:grinning: ale nebudu kupovat z obchodu, uvarim a rozmixnu jablko a pak az bude jablko navykle, banan
22. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
smil: já vím, já bych ráda ovoce dělala, ale jablka teď stojí za houby a to bychom pořád jedly jen banán.. tak jsem si řekla, že začnu pomalu skleničkama (jen malé množství, zbytek sním já :grinning: a až bude sezóna meruněk a broskví a jablek a hrušek, tak začneme připravovat doma. Mně nenapadlo, že ve skleničkách bude cukr a nějaká kyselina :angry:
22. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz
jaanjo, ja kdyz uz musim pouzit sklenicky, tak kupuju v DM Alnaturu BIO, zda se me ze tam maji i ovocnou presnidavku
22. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

no já teda měla představu, že přesnídávky budu kupovat, tož uvidíme, abych pořád nestála u plotny, možná na zimu že bych udělala z našich jablek nebo švestek ale aby to pak jedly.vím že některé děti nechtějí ani frutapru páč není doslazovaná :unamused:
23. čer 2009 v 06:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.