• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
samsie! Ahojky, ty bláho, ty holky zvládáš úplně sama klidně i měsíc? Máš někoho k ruce? Kloubou dolů, fakt.
Četla jsem, že jsou holky jednovaječný, na první pokus. To je naprosto úžasný!! Měly po porodu krásnou váhu, sice jste měli problémy, ale holky jsou šikulky :dizzy_face:

Co se týče skleniček - většinou Hipp přidává do ovocných přesnídávek cukr.
Jinak jablíčka už nekupuju ve skleničce, dělám si doma pyré a když zbyde, tak zamrazím.

Jaanjo, zkus koupit buď Frutapuru nebo Sunárek nebo Hipp v kelímkách. Je tam 100% ovoce, žádná chemie ani cukr :wink: Z vlastní zkušenosti můžu říct, že Sunárek chutná víc jak ostatní dvě jmenované :wink:
23. čer 2009 v 09:04  • Odpověz
Jířo, ani ten Sunárek v kelímkách (prodávají ho 4x100g) není přislazovanej a holkám chutná :wink:
23. čer 2009 v 09:05  • Odpověz
dnes tu byla kámoška a nechala mi tu kuponky do DM od 7měsíce, tak jsou tam ty sunárky-kelímky 100%ovoce a taky frutapura od HAMI.

cipísku jak děláš to pyré? Jen podusíš jablíčka a mixneš??
23. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
Ahojky všem,
a zase jsou v kurzu příkrmy :grinning: tak šup sem se zkušenostmi :slight_smile: díky předem za ně. Bedlivě to vše čtu.

Evi,
díky za balíček, včera v pořádku dorazil :slight_smile: mám už připravený balíček jak jsem psala, ale nejsem schopná ho odnést na poštu, u nás dnes or rána leje, a není tady kdo by mi kluky pohlídal. Tak snad až přijede tchýně ze Sokolova tak jí tam vyšlu.

Jiři: a ty kuponky mi také přijdou když tam jsem registrovaná .. nebo se musím ozvat? nevíš prosím Tě? A do kdy jsou paltné ty kuponky?
23. čer 2009 v 11:55  • Odpověz
leni já doufám, že přijdou :grinning: přijdou určitě asi to posílají až po tom 7 mém měsíci, akorát teda plíny tam daly midi :confused: a platí do 30.6.2010 od kdy na nich není podle mě už platí když dojdou.
23. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
jiri: nam je 4 mesice a kousek, to mi nic tedy neprijde az nam bude 7 mesiců? to je nejaky divny :frowning2:
23. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz
no a tu knížku pro novorozence máš?my taky měli jen tu první a ted přijde od 7měsíce druhá :slight_smile:

proč ten název diskuze už není velkýma písmenama? tak dobře se to hledalo :wink:
23. čer 2009 ve 14:52  • Odpověz
cipisek: naštěstí jsem k těm HAMI koupila i Sunárek ve skleničce a v těch kelímkách (kámoška mi dala kuponky), a Sunárek banánovej o.k. Dnes jsem pořídila v krámě banány, tak je nechám ještě trochu dozrát (mají být pro děti s těma hnědýma flekama) a uděláme si pak domácí. Koupila jsem i pár jablek, ale ty se mi nezdají.
A kolik tak těch Sunárků tvoje holky zblajznou? Koukala jsem, že ten kelímek je 100g.

jirule: ale připrav se, že skleničky jsou dost drahý, nejlevnější je myslím ta HAMI, ale tam je cukr, Sunárek 200g stojí přes 20Kč :angry:

lenule: ty kuponky přijdou, když se mimčo narodí, pak po 7. měsíci, a pak dál už nevím :sweat_smile: , ale je jich určitě několik až do 3 let. Posilají to automaticky.. doufám :wink: S plínama jim chci napsat, protože už dávno máme MAXI. Nějak nemají ponětí, co děti v kterém věku potřebují za plíny :angry:

Dnes 3. hexa a krásně jsme pak zmokly, což ale bylo dobře, protože při lovu na lesní jahody jsem zapatlala kolečko u kočárku hovňousem, pak následně i sebe, pláštěnku na kočárku a bundu :grinning: tak se to aspoň omylo, brala jsem všechny kaluže :grinning:
23. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
ahoj holky, prosim vas nevite, co leninek?
23. čer 2009 v 16:55  • Odpověz
Jaanjo, no o cenách přesnídávek přehled nemám, to je pravda, kámoška chválila myslím ten sunárek jestli bývá se smetanou? tak to že její malé chutnalo, měla to ve skleničce.

a děti mají mít banány s flekama?to jsem nevěděla.No jabka se dají jedině nastrouhat nebo podusit a mixnout, ale to chce asi sladký jabka jinak jim to nebude chutnat.Já osobně mám nejraději goldeny, ale není to zase postříkaný? aby to nějak nevadilo :confused:
23. čer 2009 v 16:56  • Odpověz
Ahojky nevadi kdyz se pridam,mam taky dvojcatka
23. čer 2009 v 17:14  • Odpověz
Jířo, oškrábu jablka, nakrájím je na kousky, a dám s trochou vody vařit cca 10-15 minut. Pak rozmixuju a je to. Může se to taky dělat tak, že se sleje voda z jablek a rozmixuje se a podle toho jak to chceš mít hustý nebo řídký, tak se ta voda přileje :slight_smile:

Jaanjo, holky sní 1 kelímek každá. Oni tam píšou, že to odpovídá 150g čerstvého ovoce. Ale já jim vposledních pár dnech do toho drtím 2 piškoty a nebo suchar od Hippu.

Mondour, určitě se přidej :slight_smile:

My máme po 1.hexe. Nemusíme dneska ani zítra cvičit. Holky jsou protivný jak sáňky v létě a teď spí. Zachvíli je ale budu budit na koupání, pak by mi nespaly v noci.

Jo a přišly mi ty kuličky na sluch, co dělají "rambajs". NO hluk jsem si představovala drobet jinak,ale holkám se celkem líbí.
23. čer 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
ahojky všem,
jiři: díky za info, jasně že ji mám :slight_smile: a dokonce 2x, jen teď honem nevím kde je ta druhá :grinning: někam jsem ji založila a asi moc dobře.
Tak budu tedy trpělivě čekat, až mi knížka dorazí :slight_smile:
No to koukám, že to je jinak, to mě celkem dost štve ... psala jsem to velkými písmeny schválně kvůli přehlednosti .. no nevím proč to admin "opravil".

emamamamu: Leninek už porodila 19.6. 2009 viz. info ode mě :slight_smile:

mondour: vítej mezi námi :slight_smile: koukala jsem na fotečky, holčičky jsou nádherné !!!!

cipisek: naši kluci byli vcera protivni a to nebyli ani po Hexe ... ta nas ceka 21.7. s těma kulčkama jsi mě překvapila .... myslela jsem, že dělají větší randál ... no tak nevím zda je mám klukům objednat :slight_smile:
23. čer 2009 v 18:47  • Odpověz
23. čer 2009 v 19:10  • Odpověz
Nazdarek, vitam novacka:slight_smile:

uz zase jedete prikrmy:grinning: me holky ted stagnuji, asi zoubky zase :angry: taky se chystame na ovoce uz :wink:

miso ty uz davas piskot :confused: neni to nejak brzo, a hlavne je v tom lepek a cukr, vim ze driv se to davalo, ale prave kdyz rostou zoubky tak bych je nedavala :sweat_smile:

spis bych davala bezlepkove susenky, kdyz uz to musi byt :sunglasses:
23. čer 2009 v 19:36  • Odpověz
Míšo, dr. povolila, jinak bych nedávala. Nedávám jim ho často. :wink:
23. čer 2009 v 19:40  • Odpověz
ty dr. by se fakt meli ujednotit, co se tyce prikrmu, kazdy doporucuje neco jineho :angry: me ma dr o piskotech nic nerikala a co jsem se ptala zname, je sestrou tak ta me rikala, ze na piskoty je cas a hlavne by davala ty bezlpekove a na banany taky cas, ty zase zpusobuji zacpu, pak si vyber, ze :angry: :grinning:

leni uz jsem si tvoji namitku precetla:grinning:
23. čer 2009 v 19:47  • Odpověz
jinak Lenul, co se tyce k tem velkym pismenum, vyjadreni meho manzela, je programator:

Je to brane v psane reci jako krik, moc to bije do oci, pak to pusobi to forum neprehledne :wink:
23. čer 2009 v 19:54  • Odpověz
Míšo, to mě štve taky. Na co existuje Česká pediatrická společnost, když doktoři nejsou schopni doporučovat aspoň přibližně stejný? :angry:

Ptala jsem se taky na to mlíko, jestli jim ho nedávám málo. Tak prej ne. Že když dávám ráno mlíko, večer mlíčnou kaši a během dne ještě jedno mlíčný jídlo (jogurt),tak to prej stačí.
23. čer 2009 v 19:56  • Odpověz
miso spolecnost je na nic :angry: me ted stejnak holky stavkuji s prikrmama, takze jim dam na dva dny pohov a zacneme pak znovu, posledni dobou jsou hodne otravne, takze zoubky se nam hlasi :angry: :grinning: ten jogurt me rikala i ma dr. ale zatim nedavam, dokud nebudou poradne jist zeleninu, ovoce vyzkousim asi ted, no uz me z toho hrabe :grinning:

me napsala ma dr. toto mailem:

Mohly by už pomalu přecházet na řidší polévku a druhý chod-brambor,maso,špenát,event rýže,omáčky-vždy ale nesolené,
nekořeněné, špenát bez bílku-jen se žloutkem. Ovoce mohou po 6,měsíci také, ale opatrně-3-4 dny podávat jeden druh,pak
postupně přidávat další, nejlépe začínat s jablky u nás vypěstovanými,pak kousek banánu, JAHODY vždy s mlékem,event.zamí-
chat do jogurtu,event.tvarohu - nízkotučných!! ˇŽádné Termixy, ani krémáčky!!!
Večerní kaše může být s obilninami i ovocnou oříchutí, event. místo rýžové může být krupička.

Hlavne ze jahody jsou alergen:grinning: to same tvaroh, no hold jim rovnou dam asi svickovou s knedlou a bude to:grinning::grinning::grinning:
23. čer 2009 ve 20:04  • Odpověz
škoda s tím názvem, mě to přišlo přehledný :wink:

jaanjo, tak jsi měla pravdu s tou přesnídávkou, ted nevím jestli to byl sunárek nebo hamánek, každopádně stojí u nás 24,50kč sice 100% ovoce ale denně 50kč jen za přesnídávky to asi nééé, možná sem tam, chjo

Smil, mě zase nechtějí mlíko,zeleninu a kaši jo, dnes jsem ji udělala hustou, že lžička stála a dlabaly obě :wink: ale ta řidší včera jim jela víc.

jj a pěkně mě štvou i ty golfky, každý mají něco co se mi moc nelíbí, fakt dneska byl blbej den :angry:

leni o těch vločkách...o železe se nikdo nezmínil, ale prý obsahují lepek...ale jakmile vysadím, mají holky problémy, takže dávám dál, až půjdu ke své doktorce tak se jí zeptám :wink:
23. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz
Míšo, my dávali jogurt až jako poslední, takže na něj máte čas. Holky nám všechny příkrmy dlabou, otvíraj pusu jak kapři na suchu :grinning:
Tvaroh? To bych asi ještě nedala, zůstanu u jogurtu. Jahody, masakr. A dávat jim už dva chody?? No to čumím. Já jim to dávám všecko v jednom :grinning:
Jo a taky kedlubnovou omáčku zkus :grinning:
23. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
jirul no vidis, me holky stagnuji:grinning::grinning:
23. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz
miso ja se tim moc neridim :wink: pripada me to vsechno az moc rychle, jo holky me taky oteviraji pusiny, jenze ono krmeni trech je docela zahul:grinning: no uvidime, co budou rikat n ajablko:grinning:
23. čer 2009 ve 20:17  • Odpověz
autor
smilers: díky za vyjádření maži :slight_smile: už se mi vyjádřil i admin ... ale mě to stejně přijde nepřehledné :frowning2: ale co nadělám, na tohle jsem malý pán :frowning2: :grinning: vida jak se mi to rýmuje...
to jsem se musela smát jak jsi psala, že jim daš svíčkovou :slight_smile: jsem si vzpoměnla..moje sestra (mimochodem je o 12 let starší) mi říkala, že dávala své dceři (v současnosti 26) v půl roce rajskou a svičkovou a prý jak jí šmakovala :_D no nevim zdalo se mi to dosti drasticke, ale je fakt že dříve se takovéhle věci moc neřešili ...a všechny jsme přežili a žijeme. Segra mi říkala, žýe dávala normálně termoxy nebo co to tenkrát bylo normálně ... myslím že byli pribiňáky ... no a když dnes řeknu, že jen bílý jogurt a to ještě až od nějakého měsíce tak na mě koukají jako na pako ...co to plácám. Je jiná doba já vím, a v našem zájmu je, aby dětičky papali zdravě a neměli zaděkáno na průšvih a problémy, ale jak píšete, měli by se pediatři "domluvit" takhle každý řekně něco jiného ...

ceny těch sunarku jsou tedy šílený, asi mě to také donutí dlěat něco podomácku..já taková nekuchařka. Sakra..chtělo by to nějaké osvědčené receptíky. rychlé hlavně a chutné.

jiri: já vím, že vločky obsahují lepek ... a přesto jsem je klukům dala, ted ten odvar .. prislo mi, ze je to celkem slabé, 2 PL na litr vody a ještě jsem to ředila. A mšáš pravdu, že to funguje a když jsem to vysadila tak se zácpa vrátila :frowning2: jinak jsem shaněla nějaké info a vseobecne jsem se dozvedela, ze pokud v rodine neni alergie na lepek tak bych bát nemusím ... a kluci se opravdu neosypali, neměli průjem apod. reakce prý je obratem ... držím palečky, aby byly holčičky v pohodě.
23. čer 2009 ve 20:38  • Odpověz
:grinning: cipisek007: jj sama samotinká... Jak říkám, chce to bobrou náladu, úsměv na tváři a zvládnout se dá naprosto vše :grinning: Nejvíc mě dostávají maminky s jedním dítětem, které tvrdí, že nic nezvládají. To teda fakt nechápu, co doma dělají :stuck_out_tongue_closed_eyes: A mamky s dvojčatama podle mě musej taky v poho zvládat :grinning: Když já s přehledem sama zvládám trojky :sunglasses: K ruce mám akorát po večerech manžela, teda když pracujou v Praze. Jinak třeba 3 týdny jsem na holky úplně sama. To už mi z toho pak hrabe, protože si s holkama hodně povídám, ale ony nic jiného než tata, papa, ďaďa,teta a pepí neřeknou :grinning: Pečovatelka už byla zajištěná po porodu, město by jí zaplatilo, ale já zjistila, že to jde v pohodě zvládat, tak ať město použije penízky na něco lepšího :sunglasses: Zvládám taky proto, že neřešim spoustu zbytečných věcí.

Smilers:koukala jsem na fotešky. Teda holky jsou pěkný cvalící. To ti naši hubeňouři jsou ve váze dost pozadu. A to přitom vypijí denně každá 600ml mlíka, 300 kaše, přesnídávku nebo jiné ovoce a masozeleninový příkrm. A to je třeba hlava květáku s dvěma kuřecíma prsama :grinning: A hlavně přes celej den kvanta čaje a šťávičky. Jedí jak o život a přitom vypadají tak jak vypadají :sunglasses:
Já prodávám taky kočár za sebou, novej tip Peg Perega a kupce už zřejmě mám :grinning: Jinak nechci ti do toho nějak moc mluvit, ale na fokách jsem si všimla, že posazujete děti a obkládáte polštářkama. Pozor na to! Pokud si sami nesednou a sami se neudržej, neměli by se takhle posazovat. Teď se jim nic stát nemusí, ale v dospívání a nebo v dospělosti můžou mít obrovské problémy se zády.Je to stejně tak nebezpečný a ošemetný jako chodítka. Korigovaný věk nepočítáme, ale na spoustě místech ho na nás chtějí. Holky sami začaly sedět ve svých 6 měsících života. Neurychlovali jsme to, na co nás neurolog upozorňoval už předem. To samý s chozením. Marťa by moc chtěla chodit, ale dokud se sama nepostaví do prostoru, tak jí nemáme pomáhat. Je to kvůli tomu, že jsou nedonošený a taky kvůli tomu, že mají slabý klouby a kyčle. Vždycky nám říká, že děti vždy sami od sebe začnou dělat to, na co se cítí a na co je jejich tělo připravené :slight_smile:

Mondour: vítej. Jsem tu sice chviličku, ale přivítat tě snad můžu :sunglasses:
23. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
samsie, neboj to bylo jen jednou jinak jim vubec nepomahame v sezeni, hezky at se sami nauci :wink: toz dnes jsem holky orientacne vazila na vaze co mam doma a Gabi mela 7060g, Nela 7780g a Kika 7440g :grinning: njn hold dohanej sve vrstevniky a to sem tam vynechavam i jedno krmeni, pac ho nekdy nechcou, jak jsou z tech zubu ko :angry: toz me kazdej rika, ze nejde ani poznat, ze jsou nedonosene, maji hrozne pevne nohy :grinning:

taky mas muj obdiv, ze je zvladas sama :wink: ja jsem na ne sama v tydnu od tech 8h rano do tech 14:15, pak uz se to doma schazi :sunglasses: a priznam se, ze nekdy uz fakt chytam z holek nerva, ale to uz asi patri k tomu :unamused: ja pecovatelku nechtela vubec, ne ze bych si na na ni nezvykla ale tak nejak bych mela pocit, ze ji budou met holky radsi :grinning: nic jdu do hajan, dnes tu mame bourku, tak cekam, kdy vypnou proud:grinning:
23. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
vítám nové členky :dizzy_face: Snažím se vás dočíst,zase probíráte příkrmy a já čím toho víc čtu,tak z toho mám větší guláš :unamused: Ve čtvrtek jdeme na 3.hexu,tak se znovu zeptám dr.Holky,když dáváte kaši,tak hned na lžičku nebo do lahve s variabilním průtokem?Ze začátku nějaký příkrm koupíme,ale pak budeme taky dělat domácí,na zahradě už nám roste plno surovin :grinning: A k Vánocům jsem dostala vymakaný tyčový mixer,tak uvidíme,jak to půjde,i když jsem někde četla,že se to nemá mixovat,ale rozmělnit vidličkou :confused:
23. čer 2009 ve 22:18  • Odpověz
dado ja normalne mixuju, je ale faktem ze to jeste pasiruju lzickou pres sitko :wink: ja kasi zatim davam holkam z flasky :sweat_smile: ja mam tycovej mixer ale nejak me zacina , kdyz mixuju neco tuzsiho odpadavat mixovaci noha:grinning: nic jdu chrnet
23. čer 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ahoj holky
:sweat_smile:

opět a po dlouhé době se vracím do diskuze-všechny moc zdravím.lítám jen na dvojčata protože mne modrásek dost blbne.ale jak mi napsala jirule tak prý vám všem.tak já blbec prolítala pár stránek na čekáme dvoj......a ono prdlajs a vy jste se přesunuli jinam.Ale moc jvás chválím,přijde mi to rozhodně lepší,přehlednejší....nemíchamé se tam s tehulkama.i když na druhou stranu ráda jsem jako těhu četla názory a chodila pro rady maminek na dvoj....no jo.

Máme se fajn,holky rostou jak z vody,utíká to utíká.přetáčíme se -konečne mudra.vyhrožovala vojtovkou :sweat_smile: ,ale je to už lepší,válíme se,plazíme-trochu,baštíme příkrmy jako o závod.Ale po měsicích klídku a pohodového spánku tak se mi holky budí v 5 ráno a dost.

Moc vás všechny zdravím,jestli mi pojede koník tak sem budu pořád a když zase ne tak se předem omlouvám.Já jsem s vámi byla ráda ale to nejak s pc nejde.

dobrou noc

fany

jirulle-slibuju že zítra odepíšu- :wink:
23. čer 2009 ve 22:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.