• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahojte :slight_smile:

taky všechny nové tváře vítám :slight_smile:

tož nemusím eprobírat jen příkrmy, co takhle sedátka do vany?? Budete pořizovat nebo máte? Mě se líbí, že by se holky mohly koupat naráz, takhle zatím koupu po sobě, už nepoužíváme lehátko do vany, jsou chvilku na zádech a pak je dám na bříško a plácaj do vody nebo loví kačenky a pěnovky.

samsii, každá jsme jiná a já mám dost i našich dvojek, osobně bych s trojkama asi pomoc neodmítla aspoň na procházky, páč to mě vůbec nebaví.
Ono i každé dítě je jiné, jak já říkám mít dvě Lucinky tak jsem totálně v pohodě, mít dvě Pavlínky tak už mě odvezli :grinning:
24. čer 2009 v 07:52  • Odpověz
:sunglasses: dada134 : moc děkujeme za přivítání :wink: Jak si psala s těma příkrmama, je to celkem pravda. Já na radu švagrové nemixuju. Mixovala jsem asi týden. Pak je mačkala vidličkou a teď je krájím na kousíčky. A to proto, že švagrová malýmu všechno mixovala a nechtěl pak vůbec nic tuhýho. Je mu teď 5 a s jídlem má věčný problémy. Váží jen 13 kilo. No a pak měla malou, tý jsou teď 3, nemixovala, jen mačkala a ta baští jak o závod. Je už těžší než bráška. No a známá, co má malou, která se narodila o měsíc dřív si rve vlasy azávidí nám :grinning: Malý taky vše mixovala a teď jí nechce vůbec nic většího. Když náhodou maličkej kousíček nerozmixuje, Terezka jak to zjistí, hned natahuje, jakoby se dáví a pak nechce už jíst. Takže z vlastní zkušenosti opravdu doporučuji jen mačkat, nemixovat na kaši. Ony ty děcka mají toho tekutého až až a musí se naučit jíst po kouskách :sweat_smile:

smilers: Tak to jo :sunglasses: Nezlob se, že jsem ti to tak napsala, ale někteří děcka nutěj sedět hned a pak mají prcci jen problémy :slight_smile: Tak taky tě obdivuju. Ono kolikrát vydržet 3 týdny s holkama samotná je nadlickej úkon, ale jak mi říkali v porodnici : Nahodit úsměv, dobrou náladu a je to :slight_smile: Pečovatelku jsem ze začátku taky nechtěla, pak mě právě na vícečatech začali strašit, že to sama asi nezvládnu, tak jí manžel zajistil. No a když jsme přišli z porodnice a k holkám 14 dní nikdo nesměl kromě doktorky, zjistila jsem, že zvládám levou zadní a času navíc mám habakuk :sunglasses: Tak jsme volali na náš humanitární odbor, že pečovatelku ani nebudeme potřebovat. No a paní z pečovatelský služby nám pak volala a přemlouvala nás, ať si to necháme, že to sama nezvládnu a kdesi cosi. No pak od paní z humanitárního odboru jsme zjistili, že pečovatelská služba dostala už v srpn po narození holek peníze na zajištění služby u nás a oni to začali utrácet jaksi dříve, takže to pak museli vše vrátit. No prostě mazec :slight_smile: Mě baví s holkama chodit ven, ale kdyby mi už řekly taky něco jinýho, než pořád tata, papa atd :grinning:
24. čer 2009 v 08:49  • Odpověz
:grinning: smilers: Ta poslední věta už byla jinam :grinning:

jirule33: Mě baví s holkama chodit ven, ale kdyby mi už řekly taky něco jinýho, než pořád tata, papa atd :grinning: Je fakt, že každá je jiná, ale podle mě není vůbec normální si dítě pořizovat jako doplněk nebo jen proto, že to po mě někdo chce. Pár takových případů znám. A popravdě, když tady vyjdu ven a jdu kolem hřiště kde maminky kafujou a kouřej a děti jim padaj z vejšky dolů a ony je pak seřvou místo toho, aby na ně dohlížely, je mi z nich zle. Chápu, každá jsme jiná a aždá nějak jinak odolná, ale tokováhle jinost už je hnus :cry: Neříkám, že by to byl případ někoho tady odtud, to bych si nedovolila. Jste všechny moc fajn a všechny obdivuju, jak zvládáte :sunglasses: Jen opravdu si říkám, co ty mámy doma dělaj, když mi s jedním děckem tvrdí, že nestíhaj a jsou úplně vyčerpaný :astonished: Holky jsou sice hodný a šikovný, ale když je s nima i bratránek se sestřenkou, je to dost masakr, ale dokážu si představit, že to budu mít denně doma :sunglasses:
24. čer 2009 v 08:57  • Odpověz
A jinak všem, když už jste se dozvěděli o Bebilonku, mám ještě něco. Pokud to tedy už dávno nevíte. Holky měly teď dost problémy s hexa. Po očkování jim hrozně klesly bílí krvinky, ale jen na pár dní, pak zase stouply a tak. Doporučili hexu proložit Prevenarem. No tak jsme se děsili, kolik nás to bude stát, protože jedna dávka stojí asi 2500 a jsou vždy 3 dávky. No a paní doktorka mi řekla, že děti do 1500g mají tohle očkování zdarma :sweat_smile: Tak jsme se rozhodli, že Martince, jelikož měla 1800 to zaplatíme, ale nakonec nám sehnali zdarma i pro Martinku. Je to očkování, jak je na to ta reklama. Proti pneumokokům. Je to ta reklama s tím chlapečkem jak ohlouchnul. Tak se poptejte :slight_smile:
24. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
lenule: ahoj :slight_smile:, no já jsem tím jen chtěla říct, že když už je to děcko větší, tak asi i víc spolupracuje a nechá se o něco líp nakrmit lžičkou - teda mám ten pocit, ale možná je to Jurášem, on je na jídlo zatím zlatý, a když je po jídle špinavý, tak hlavně kvůli tomu, že ho pokydám já :slight_smile:

samsie: ahoj, zdravím tě, občas tu taky nakukuju, i když už tu nepatřím - dvojčatová mamina jsem byla jen do 36. týdne :frowning2:...a jak jsi psala, že ty monomatky říkají, že nestíhají :wink:, no taky jsem nad tím přemýšlela - je to zvláštní, protože já jak jsem byla nachystaná na dva, tak mám teď pocit, že bych je klidně zvládla, že teď mám až moc "klidu", ale na druhou stranu čas skoro žádný, protože ať máš jedno děcko nebo dvě (tři si ani nedokážu představit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:, tak pořád se o něj musíš starat, čas pro sebe máš minimální...jestli víš, jak to myslím - akorát holt já si můžu dovolit Juráša uspávat u prsu, nosit ho jak chce, apod., což bych u dvou teda nemohla...
24. čer 2009 v 09:18  • Odpověz
Dobre ranko:slight_smile: samsie ja se vubec nezlobim :wink: a posledni vetu jsme pochopila:grinning::grinning: je zajimave, ze se me kazdej pta, jaktoze pri trojkach mam jeste cas na net :grinning: ale ja je dam spat a mam proste cas, uklizim az v pa, a popravde domacnost nehrotim nejak je a nejak bude, hold jsme zavislak na netu:grinning::grinning:
co se tyce prevenaru, tak u nas uz ma za sebou kazda holka 3xhexu a 3xprevenar ( ten mame zdarma, ma dr, nam to vybehala), nastesti bez vedlejsich ucinku, holky to ockovani snaseji vcelku dobre, jen gabca mela jednou zvysenou teplotu ale ta byla hned pryc

nam ani nikdo pecovtelku nezajistoval, vsechno by jsme si museli vybehat a na to ja nemam urcite cas a manzel taky, takze to zvladam za pomoci rodiny

fial porad tu patris, to prece vis, i kdyz se stalo, co se stalo

tak ja taky mixuju, ale zjistuju, jednou jsem dala holkam sklenicku, tu hned snedli, a ted me nechcou domaci, tak uvidim, zase dam sklenicku:grinning::grinning: jen holkam dam do pa puzu, nejak ted odmitaji
24. čer 2009 v 09:53  • Odpověz
autor
samsie: muzes mi prosi mjeste jednou a srozumitelne pro debila (jako pro mě) vysvětlit jak je to s tim prevenarem? jak do 1500g? váhově? ale nasi kluci maji přes 6 kg .. tak ted jsem to opravdu nepochopila, ale zajima me to ... diky moc predem.
24. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
lenul prevenar se vetsinou dava detem zdarma, co jsou a nebo byla nedonosena, nebo maji opakovane zanet usi

jinak shodou nahod ta panis tim chlapeckem v reklame, jsou z Olomouce a chlapecek je opravdu hluchy
24. čer 2009 v 10:08  • Odpověz
autor
smilers: diky za vysvetleni ... tak to se nas netyka, ja neverim ze nam by ho dali zdarma :frowning2: to se vyjednava kde? to doporuci Mudra? diky moc.
24. čer 2009 v 11:24  • Odpověz
leni ja doufam, ze to tak je:slight_smile: me to vyridila ma dr. teda deti dr.:grinning:
24. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
Leni, mysleli váhu při narození, děti pod 1,5kg a nebo ty záněty uší a nebo ochotná mudra :grinning: což naše ne že by nebyla ale není zastáncem prevenaru a celkově očkování nad rámec povinných, my dáme prevenar po 1roce, to už je jen 1 dávka :wink:
24. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ahoj holky,můžu se k vám na občasný pokec přidat?Samsie,to jak jsi napsala o tom nestíhání sedí,tohle říkám taky kamarádkám,co mají jedno a začnou,jak jsou strašně unavený a že nestíhají,to se pak musím smát :grinning: ,jak já říkám,já mít jedno,tak jsem fakt na dovolený :grinning: ,ale to se radši uženu kvůli těm našim drobečkům,i když mají taky své dny,tak když to pak usne v postýlce,nebo na nás,tak je to k sežrání :wink:
24. čer 2009 ve 14:15  • Odpověz
autor
jiri: diky za vysvetleni, uz jsem to konecne pochopila ..jj je to se mnou holt nekdy tezky :wink: pozeptam se na to mudr, ale premyslela jsem ze dame nasim chlapum davku v roce ...no my jsme nemeli vahu po 1,5 kg mi meli trochu vice :grinning:

smilers: take diky ... fakt jsem nekdy desna.

crca: jasně..vítek mezi námi :slight_smile: tak už nejsme nejmladsi :grinning: koukala jsem na fotecky, miminka jsou k sežřání :slight_smile:

jak psala samie ohledne monomamin tak to fakt sedi .. znam nekolik takovych ... co by pak delali kdyby meli dvojčátka nebo dokonce trojčátka ... jj to by si to asi šli hodit :grinning: myslím, že s trochou organizace to jde zvladnout v pohode, a holt když to nejde tak nepodstatné věci se musi vytridit :grinning:

V poradně u pí Rulíkové byl zajímavý dotaz tak ho sem včetně odpovědi vkládám :slight_smile:
Dobrý den paní Klárko,
podobný dotaz jsem zadávala MUDr. Honzíkovi, ale bohužel čekám už přes týden na odpověď a jelikož si nevím rady (něco jsem se už tedy zeptala naší peditičky), tak opět otravuji Vás :slight_smile: prosím o radu ohledně příkrmů u mých 6-ti měs. dvojčátek (kor.4,5). Chlapeček cca 7,5kg a holčička 7kg. Od 3měs. na UM. Jsme třetí týden na příkrmech. Již jsme nahradili celou polední dávku -sní 125g brambor+nějaká zelenina (mrkev, brokolice, květák)
1) Je lépe dle Vás dělat domácí příkrmy nebo kupovat? Já většinou vařím, občas koupím. Ale názory se různí. Když pominu finance, jde mi hlavně o kvalitu.
2) Děti nechtějí moc pít čaje ani vodu, tak jim dávám oběd zapít ještě mlékem (120ml vody+2 odměrky beby), aby měli alespoň nějaké pití po obědě. Nahradí to vůbec tekutinu? Nejsem si jistá jestli je to správně? Čaje jim nabízím vždy po jídle a tak nejpozději hodinu před dalším, občas něco vypijí, ale nic moc.
3) Myslíte, že nemají žízeň nebo je to tím, že jim daný čaj nechutná a mám vyzkoušet jiný? Máme fenykl, zkoušela jsem dát i čistou vodu, ale je to +- stejné. Plenky měním 5-6 denně,jsou vždy mokré, fontanela není taky nijak propadlá, tak snad dehydratovaní nejsou, ale těch 130ml/kg váhy nevypijí.
4) Těch 125g zeleninky je nyní plně dostačující jako jedno jídlo? Kdy dávku zvyšovat?
5) Jakým dalším příkrmem pokračovat? Kaší nebo ovocem? Nebo ještě počkat, až si zvyknou na obědy?
6) Jaká kaše je dle Vašeho názoru lepší? mléčná - nemléčná? Nebo je to úplně jedno?
Moc díky. Jana
Milá Jano,
ani ode mě jsme se nedočkala brzké odpovědi, omlouvám se, ale poslední dobou nestíhám :frowning2:.
ad1) Na tuto otázku není snadná odpověď a to, že se názory různí je logické - Domácí příkrmy neobsahují většinou žádné umělé konzervanty, ale zase zelenina a vůbec ingredience, které používáte neprocházejí tak přísnou kontrolou. Takže - dle mého názoru, pokud budete střídat domácí a umělé příkrmy, tak nikterak nepochybíte.
ad2 a 3) Mléko je sice považováno za pokrm a nikoliv nápoj, ale stačí-li vyšim dětem zatím k zapíjení příkrmů, tak je to v pořádku (je vidět, že se vyznáte a dokážete sama odpovědět na to, zda děti netrpí dehydratací). Můžete dětem občas nabídnout vodu nebo čaj a časem se naučí i pít na žízeň něco jiného než mléko, není zatím třeba se trápit.
ad4) Dejte dětem tolik, kolik snědí... Nemusíte určitě dodržovat přesně 125 g :slight_smile:
ad5) pokud jsou děti zvyklé na obědy a v noci dobře spí, můžete (cca 1 měsíc) pokračovat dopolední dávkou ovoce a od cca 9 měsíce můžete přidat večer i obilné kaše (do té doby doporučuji kaše rýžové z důvodu možné alergie na lepek).
ad6) pokud budete kupovat mléčnou kaši, je to pro Vás snadnější (příprava), ale v podstatě je to jedno.
Držím moc palce a řiďte se svým mateřským instinktem...pokud si nebudete jista, jsem zde pro Vás i ostatní :slight_smile:

Tak se zatim mejte moc hezky a my padíme ven .. snd nebudou kluci moc nastvani ... usnuli mi po papani a budu je muset asi vzbudit :slight_smile:
lenka
24. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz
Smilers: no, patřila jsem, teď už to není ono :slight_smile:, holt su ta monomamina, co mám moc času :slight_smile:.
24. čer 2009 ve 23:43  • Odpověz
fial vzdycky tu budes patrit, to je bez debat at uz si jen monomamina :wink:
25. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
fiallinka: Ahojky, já do toho sice asi nemám co kecat, když tu jsem takovou chvilku, ale myslím si, že sem patříš. Nevím sice, co se stalo, ale je mi to líto :cry: V Podolí, kde se holky narodily, kde jim zachránili život, jsem byla s jdnou maminkou, která porodila hrozně moc brzo a o jedno mimčo později taky bohužel přišla. Ani Kubík neměl vyhráno, ale strašně moc bojoval a po operacích a tak je pouštěli konečně domů. Kdyžtak jukni na cpapík. Jsou tam pod příběhem ,,Stanzelátko,, Obdivuju rodiče i děti, kteří to takhle zvládli a fakt jsem se styděla, když jsem si myslela, že jsme na tom špatně. Když jsem totiž pak poznávala tam ty maminky a slyšela ty příběhy, nemohla jsem kolikrát ani promluvit :frowning2: Jina jestli se nudíš, u nás je pořád veselo a práce habakuk :grinning: Tak až pojedeme ke tchýni na moravu, stav se a užiješ si :grinning: A nebo zajeď na návštěvu teba na týden za námi do Prahy. Myslím, že se nudit nebudeš :grinning:

smilers: No ty my jsme taky bez vedlejších účinků. Dokonce i mudra se divila, že je to takovej ideál. Holky ani při očkování nebrečej. Furt se smějou, jako kdyby na něčem jely :grinning: Nebýt odběrů, které naše mudra kontrolně dělá jednou za 3 měsíce(Michalka mívá občas hraniční hodnoty hemoglobinu a už párkrát jí hrozila transfuze a celková výměna krve), ani by se na to nepřišlo.
Pečovatelku jsem si zajišťovala ještě v těhotenství. No jinak nechápu, proč mě na vícečatech holky tak strašily, že bez ní to asi nedám. Zvládám v poho. Hračky uklízíme denně, když je manžel doma a ne na pár týdnů na moravě, tak o nádobí se stará on, v sobotu nebo v neděli vysává, uklízí. Jinak já s holkama chodíme ob den nakupovat, ale jen pečivo a tak. Jednou do měsíce jedu na obrovskej nákup do Makra. Super relax :grinning: Jinak denně vařim holkám a manželovi. Skleničky se celkem prodražej, nehledě na to, že holky od začátku baštěj jak dravci, ale vařený jim chutná víc. Když někam jedeme, skleničku taky dostanou, sice jí snědi hned a s chutí, ale vařený mamkou je vařený mamkou. Skleničky jsme dávali jen na začátku, vždy 3 dny stejnou. Když bylo odzkoušeno, hned jsme začali vařit. Obdivuju, že to finančně zvládáte. Nás by každodenní skleničky asi položily. Jedna kolem 30 korun, no to by byl mazec, když Martince jedna skoro nestačí.
No a k těm Vašim váhám. Nějak to nechápu. Holky pořád něco chroupaj a lohněj a to Martinka má jen 7300g, Markétka 7150g a Miška 6990g :grinning: No hlava mi to nebere. A přibraly za poslední měsíc jen kolem 200g a mudra říkala, že jelikož pochodujou kolem nábytku, tak se to dalo čekat :grinning:

lenule76: jj do 1500g při porodu. Ale mudra říkala, že doktorky když chtěj, dokáží občas sehnat i dětem, které vážily více. Je to jen o tom, kdo jaký je. Za pokus nic nedáš :sunglasses: My měli nachystaný pro Martinku penízky na první dávku a jaký bylo moje překvapení, když paní doktorka řekla, ať si penízky schovám, že nám sehnala i pro Martinku a že nám chtějí alespoň nějak odlehčit :sweat_smile:

crca: Ahojky a vítej
:sunglasses: No já běžně chytám záchvaty smíchu, když mi tohle tvrdí mamina s jedním. Ale víš, co se mi jednou stalo? Seděla jsem na lavičce a čekala na ty moje zlatíčka, protože je vzal tatínek ven. No a přesedla si ke mě s kočárkem mamina asi tak o 2 roky starší než já. Chvilku je seděla a vzdychala a pak se mě zeptala, jestli nemám paprový kapesník. Tak jsem jí dala a ona se se mnou začala bavit. No a začala si stěžovat, jak nic nestíhá, že malýmu jsou 4 měsíce, že ona chudák nemůže teď jít ani na kosmetiku a co teprve s kámoškama na kafe, jak je věčně utahaná, jak by spala, jak je všechno na mimina drahý (měla na sobě hoodně luxusní věci), jak kvůli miminu nemůže ani na net, jak furt ho musí chovat a tak. No já byly mimo. Pak jsem si z ní začala dělat srandu, přikyvovala jí takřka na vše, jako že jí chápu a že je fakt chudák. No a na obzor se objevil náš ,,autobus,,(kočárek). No a ona že ať se podívám támhle, že mít tolik dětí, že by se šla oběsit, že to musí být příšerný, že lidi už nevědí, co by si pořídili, aby na sebe upoutali pozornost. Manžel dojel až k lavičce, zastavil, a když mi řekl ,,ahoj miláčku, pojedeme?,, přála bych ti vidět ten pohled :grinning: Když jsem odcházela, řekla jsem jí, že dítě není modní doplněk a že lituju toho malýho, kam se to narodil. No a podobnejch věcí žažívám čímdál častěji.
25. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
samsie ja sklenickuju jen minimalne, vsechno varim :wink: nebo se snazim varit, dneska nam dosel polskej bebilon, tak jsem zvedava, co na to holky budou rikat:grinning:

ja myslim, ze holky to mozna nezvladaji na dvojcatech, kdyz se chce , tak to jde zvladnout, mamka me taky rikala, ze bych to mozna nezvladla, bydlet daleko, ale tak jsem nad tim premejslela a zvladla bych to, ale mozna s tim, ze bych o tui pecovatelku zaazdala :sweat_smile:

jinak dobra story, to kdyz jdeme nekam, tak se na nas vsichni sletnou, nebo si septaji:grinning::grinning: a to me dr. rikal, ze ´zase takova rarita uz trojcata nejsou, ale fakt, kam jdeme nemej uzas, usta dokoran:grinning::grinning:

samsie maji dobrej metabolismus :wink: ten ma nase gabca, ji nejvic, ale kam to dava to nevim, ale jako ja sve deti neprecpavam, davam to, co maji dostat a nic vic, nechci aby byli obezni jak ja, toho se chci vyvarovat, takze u me v dospelosti moc s cukrovinkama neporidi :angry:
25. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
fial: trable a radosti s dítkem máš přeci stejné, a o dvojčatech toho hodně víš, tak tu určitě buď s náma :slight_smile: :dizzy_face:

jirule: co je sedátko do vany? My teď máme pěnového medvěda, na něm holky ležej, koupeme je ve vaně po jedné.

samsie: dej vědět, jak to má kámoška s jménama, a jestli je Áčko taky Julie :slight_smile: :grinning:

Koukám, že tu pranýřujete mono-maminky :wink: Já bych se jich teda zastala. Souhlasím s fial, že mono mamka a mamka dvojčat to mají dost podobné, toho času s dítětem/dětmi bude obdobně. Já spíš mám pocit, že ty holky musím prostě ošidit, když nosím jednu, tak druhou nemůžu (nebo jen chvilku), apod. Trojčata, to už je jiná dimenze :sunglasses: Každá jsme jiná, jinak psychicky odolná, s jinýma představama o životě s dítětem. A taky je každé dítě jiné. Viděla jsem se teď s kámoškou, má chlapečka, 2 měsíce, za celý den schrupne na hodinu, v noci se budí po 20ti minutách. Nevyspala se, chudák, ani moc v těhotenství, měla ledvinové kameny. Naše holky aspoň v noci chrněly, a kdybych neodsávala, ale kojila, tak se vyspím úplně královsky. Takže bych neměnila, to její dítě vydá za deset. Ono je to takové omleté téma: ty mono-mamky si tak stěžují, a my, mamky dvojčat to přeci skvěle zvládáme :wink: Prostě musíme, v tom to je :dizzy_face: N
Ale mít trojčata, tak pečovatelkou nepohrdnu, já se nejdřív cítila všelijak, když mi kdekdo s holkama pomáhal, ale nakonec jsem si řekla, že mají alespoň lepší zábavu, než furt koukat na mamku, která odsává, protože při jejich intervalech jídla se ani po odsávání ven jet nedalo.

Jinak s prevenarem - teď myslím prošel senátem návrh, aby se to hradilo všem dětem, tak já bych ještě vyčkala. Nechtěla jsme holkám dávat píchat tolik očkování najednou, a taky bych zvolila jen menší množství injekcí.. Ale už jsem dostala letáček i na jinou vakcínu proti pneumokokovi. Ono je třeba se na to dívat i z druhé strany - jsou samozřejmě i důvody proč tyhle vakcíny nedávat.
25. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jinak naše buclinky asi najely na dietu, moc nepijí mléko, tak furt nevím, zda to je po tom očkování nebo že by snad zuby :confused: Julinka si dá třeba jen 90ml, a to jim musím tu láhev vpáčit do pusy (pak už pijí v pohodě a bez ucukávání). Rozhodně už ale nejsou tak baculaté :wink: Oběd a přesnídávku jedí docela v pohodě, Zuzka mě teda pokaždé neopomene poprskat poledním menu, ale snědí, co navařím. Dnes jsem dělala banán s jablkem, řekla bych, že zácpu způsobuje jen tvrdej banán, a proto je třeba je nechat dětem dozrát, a dávat je, až když mají na slupce ty hnědé tečky.. Je tam vláknina, tak by to mělo to vyprazdňování pěkně upravit.
25. čer 2009 ve 21:09  • Odpověz
jaanja nikdo tu maminky mono prece nepranyruje :wink: kazda maminka at uz mono, dvoj nebo vicercat ma sve pro a proti, jen proste nekdy to , kdyz uz to tak musim rict zni legracne, kdyz ti maminka jednoho rekne, ze opravdu nic nestiha :grinning: :grinning: ja treba osobne jsem flegmous a treba uklid proste neresim, samo ze uklizim :grinning: popravde receno jsem z holek ted uz docela vyflusla, takze jsem za ten den docela ko :grinning:

co se tyce pecovstelky, pokud bych byla sama, tak o ni budu uvazovat, ale me pomaha manzel a marodiny, byt az odpoledne, ale bydlim v RD a to je taky vyhoda, ze si s detma muzu hrat venku na zahrade, samo, ze budeme chodit i ven na piskoviste
25. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz
jaanjo u nas si holky taky piji jak chteji a popravde ja jim nic nenutim, sami si reknou, kolik chteji :wink: co se tyce bananu, nejlepsi jsou ty bejby banany :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. čer 2009 ve 21:43  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:

samsie-moc si mne pobavila :grinning: to byl dobrý příběh....já taky nechápu jiné monomaminy jak se pořád stěžují ale na druho stranu nikdy jsem mono nebyla a rovnou hozena do vody jsem se musela naučit plavat.A to není moje zásluha.

Dotaz-pijou vaše deti čaj?-to je k tý poradne co jsem hodila lenule-moje deti ne,vůbec,ani když je hic,ani když je teplota-prostě vůbec-cucnou a teče jim to po bradě-zkoušela jsem fenikel,pro celkovou pohodu a aby bříško nebolelo.A další se mi zbytečne do sbírky kupovat nechce.denne ho vyleju tak mne to napadlo.
Ale když bůh dá a bude někdy ješte teplo a hic-i když to tak nevypadá by něco pít měli ....

Moc obdivuju ty co vaříte domácí stravu-já zatím zásadně skleničky-teda kromě banánu.Jinak nám mudra dovolila dávat jogurt a tvaroh -prý můžu zamíchat s jahodama-to mi přijde brzo.Tak jsem si řekla že nejdřív v zimě.Nikde to nedopo...ale ona je uplne mimo-dle ní jsem měla začít kašema a polívkama.

mějte se fajn a dobrou noc
25. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
smil-jak vypadají bejby banány? :confused: to jsou ty malé?připadám si jak blbeček ale nevím
25. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz
fqanys nase holky pijou fenyklac jak o zivot :grinning: :grinning: me taky ma dr. rekla at davam tvaroh a jahody, nedavam, je jeste brzo, ted jsme koupila na zkousku kazde sklenicku jablka s mrkvi, tak uvidim

no ja sklenickovat porad, tak jsme na mizine, sklenicky davam minimalne
25. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz
jaanjo, u nás je to s jídlem taky bída, Lucka celkem pěkně jedla a teď nic moc, myslím mlíko a ještě večer ve 20h ublinkla oběd, zrovna peru pračku prádla co za 2 dny poblinkaly nebo upatlaly při jídle. převlíkám je teď běžně 3x denně, hlavně bodynka.

S těma mono maminama, vidím to podobně, někdo zvládá 3deti s přehledem, někomu dá zabrat jedno.Já za sebe si zase myslím, že i když jsem na mateřské tak se nemusím točit jen kolem dětí a jít na kafe s kámoškou je pro mě super relax a nabije mě to zase dál, prostě si chvilku odpočinout :slight_smile:

já teda nerada uklízím, ale dělám to když holky spí, ono na baráku je to taky jiné než v bytě, přijde mi že je tu ten nepořádek prostě vidět a mě samotné to vadí :slight_smile: třeba se otrkám když nebudu stíhat.ale když holky spí uklízím i hračky i když je pak zase roztahají, je to baví vytahovat z krabice ajá když sednu k PC a kouknu dokola tak se mi líbí že je tu uklizeno.mimochodem na PC jsem taky závislák, hlavně že to běží i když třeba 2hodiny nemám čas k tomu sednou :angry:
25. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
fanys jj to jsou ty male :wink: sim te se klidne ptej, ja jsem taky sme tam mimoza:grinning::grinning:
25. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
jirul no ja si neodpocinu ani kdyz jdu do kina, porad premejslim jestli je doma vse ok, jestli mamka zvlada holky, jestli uz chrni atd:grinning: takze pro me relax neexistuje jaksi:slight_smile:

toz ja uklizeni opravdu nehrotim, to co je viditelne uklidim a zbytek uklizim, kdyz je mamka sd holkama na zahrade
25. čer 2009 ve 22:00  • Odpověz
no já taky baby banány ještě neviděla, ale to je spíš i tím, že jsem po nich nekoukala :confused: tak u nás hlídá holky max manžel a ten je zvládá, mamka si netroufne a tchyně se pomalu bojí je i pochovat. Jinak já teda umím vypnout :pensive: když jsem byla na kosmetice /poprvé za půl roku/ tak jsem tam skoro usnula :slight_smile:
25. čer 2009 ve 22:17  • Odpověz
jirulle-já taky jsem magor přes uklid ale už se začínám sklidnovat-uvědomila jsem si že když holky usnou tak já 2 hodiny uklízím jak pako a ve chvíli když se budejí tak já bych šla ležet-pak jsem vyčerpaná a protivná se svým uklidem i sama sobě.A hlavně mm mě už poslal v poslední době do háje zelenýho....a pak jednou koukal na barandově-máte doma uklizeno a povinne jsem se musela na to koukat-a řekla jsem si že mám doma jak na výstavě.

smil-díky,já skleničkuju z lenosti-na jednou stranu blbnu s pořádkem na druhou stranu se mi něco v malým zatím patlat nechce.-ale ono to přijde-holky baští docela dost,spotřeba stoupá jako us unaru tak začnu asi šetřit a možná zamraztovat.

a já bohužel hlídaní žádné-mm pořád z práce kolem půl osmé,ob víkend doma-ale zatím to jde.

mějte se jdu se hodit do peřin
25. čer 2009 ve 22:27  • Odpověz
samsie: do 36. týdne vše naprosto ok, kluci zdraví a velcí, pak bác a jednomu přestalo bít srdíčko ještě v břiše. Toť vše, bylo to rychlé :frowning2:

MONOMAMINY: no ono asi jde o to, že ať jedno nebo dvě, tak čas pro sebe nemáte (teda pokud nemáte babičky, tetičky, šikovné manžely...), musíte ho věnovat tomu děcku. Samozřejmě, že v konečném důsledku jsem méně uhnaná, upracovaná a vynervená než vy, ale ten čas jako takový stejně není, Jurča se teda rozhodně nenechá někam odložit, aby se zabavil sám - a to přitom je docela hodné mimčo. Každopádně ze začátku, kdy usínal kolem půlnoci a pak se ještě třikrát za noc vzbudil a přes den řval, to bylo docela drsné - ale byla jsem docela ráda, říkala jsem si, že mne aspoň zapřáhne a neutápím se v depkách.

Já si zatím na mateřské připadám docela zvláštně - v práci, která mne bavila nejsem, doma skáču kolem Jurči a přitom nic moc udělat nestihnu, občas mne přepadnou depky a zároveň cítím, že bych zvládala dětí i víc...no tak nějak se mi to motá dohromady.
25. čer 2009 ve 23:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.