• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
holky, omlouvam se, ze vam sem lezu. nechce se mi spat, tak nakukuju do ruznych temat.
Hold jsem monomamina, co nebyva unavena a strhana :grinning: a musim reagovat na story od Samsie :

vybornýýýýýýýýýý!!!! sem se fakt pobavila. Dobre si tu matku utrela. :grinning:
26. čer 2009 v 01:52  • Odpověz
dobré ráno

fial-samozřejme máš pravdu,jestli mono nebo duo práce kolem detí je furt,a některé dítko si to vybere za dva.o tom žádná.já jen jsem občas pobavená tím že monomaminy které znám my pořád dokola říkají že mne nechápou -zrovna minule u mne byla na návšteve kamarádka,uvařila jsem kafe a nabídla dopoledne ovocný koláč-a ona byla hotová že kdy jsem to zvládla upéct :sweat_smile: no a když jsem jí řekla že mám uvařený už oběd a vyprané 3 pračky tak na mne koukala jak na ufo.mě to přitom přijde normální-přece to že mám dvojky neznamená že doma budeme brodit doma ve špíně a jíst budeme jen chleba.a královský příklad je moje švagrová-má 5 letého syna,8 měs.holku-a brácha co chodí do práce dělá doma pitomečka protože ona nestíhá-prát,žehlit,vařit-ona chodí s ešusem do nejaké jídelny pro jídloa on chodí i nakoupit.malý chodí do školky a já tak nejak nechápu co ona doma dělá s malou-když je tak mooooc unavená.ale to je případ od případu....nevím já si na sebe udělám čas,v klídku si vypiju kafe ,nemám pocit žebych padala na pusu-a v duchu se připravuju na to že chaoz mi teprve začne až holky začnou lézt. :sweat_smile:
26. čer 2009 v 07:21  • Odpověz
Dobré ráno holky,

je mi to tu trapný napsat, ale nějak nestíhám :grinning: A to mám doma přítele, snažím se poklízet, když tu je, stará se o holky a já o domácnost.

Holky, proč tu dneska jsem - prosím držte po desátý hod. palce, jedu s Bárou na to oční :frowning2:
26. čer 2009 v 08:09  • Odpověz
autor
cipisku,
drzim palecky a dej vedet jak jste dopadli
Lenka
26. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
miso drzim taky palce
26. čer 2009 v 09:31  • Odpověz
cipísku, držíme všechny co máme :wink: at to Barunce dobře dopadne a moc ji netrápí :wink:
26. čer 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
jinak jsem si pekne pocetla :slight_smile: no ja se priznam, ze zvladam domacnost, ale nejak se mi nepodarilo zaclenit do toho vareni. ja nikdy nebyla vlika kucharka a manzel je hodne tolerantni a jine deti krome chlapecku nemame. takze samo ze me to donuti ... ale nevim jak to udelat ted. rano vstanu a jsem k.o. i kdyz kluci zacali spat moc hezky, ja se budim od 2 hodiny po hodine .. je to asi sila zvyku ... take vse slysim. kdybych usnula tvrde tak bych se asi vyspala, ale takhle jsem jak prejeta valcem. dalsi problem, alespon si mslim, je to ze nevim presne co mam varit, jak to delate vy holky? mate neco predem naplanovany a tim padem i nakoupeno a pak proste varite?je mi jasne ze to budu delat dopo ... mam papinak takze gulasek a tak :grinning: udelala jsem uz nahodou dvakrat kotel gulasku, jednou segedim a pak improvizace neco mezi znojemnskou a gulasem, manza se olizoval. jak se tady fanys zminuje o tech esusech :slight_smile: no tak memu manzelovi (ano ctete velice dobre) nosi obed tchyne denne. mame tady jidelnu kde ucni maji praxi, vari tam celkem dobre, take jsem tam chodila kdyz jsem jeste pracovala. jen ted doma nevim jak to skloubit. nebudu varit denne, ale moje predstava je tak na 2-3 dny, podle jídla, které bych varila. budu se muset nad tim hluboce zamyslet.

jinak jsem asi take svym způsobem zavislak, tv nepustim za cely den co jsem sama s klukama ani na minutu, ale pc jede od rana :slight_smile: ale kdyz mam praci tak take u nej nesedim, odpo jdu ven to pc vypinam, ale v podvecer uz zase bezi. je to strasny mor.

fanys: jinak ja nechapu proc tvoje svagrova se divi, ze mas uz uvareno a 3 pracky vyprane. ja krome vareni take se snazim uklidit a prat, vzdyt pracka pere sama ... pak to jen povesit, ze :slight_smile: ja nezehlim, jen to co je opravdu nutne a to je mimimum, takze pradlo pekne slozim, roztridim a uklidim. takdne s rano mam napr uz uklizene dve pracky ususeneho pradla a peru dalsi, za chvilku pujdu umyt koupelnu a wc, nadobi je umyte uklizene, mam mycku :slight_smile: ale i neco myji v ruce a loznice kde vegetim s klukama je uklizena porad, sice mame 2+1 ale snazim se udrzovat poradek, sice to neni zadne denni gruntovani, ale nemyslim si ze by to nemelo jit. nejsem zastancem otevrenych polic a vystavenych veci, jsou to pro me zbytecne lapace prachu, takze se snazim mit vse prakticke, prehledne, ale zaroven aby semi to libilo.

pokud potrebuji jet nekam nebo zajit na navstevu tak jdu, domluvi mse predem s manzou a on pohlida. Hele holky, vcera jsem byla na takovem 2 hodinovem posezeni s byvalzmi kolegynemi s prace a 5 minut pred odchodem oba kluci spustili ... jako by vedeli ze jdu pryc. manza me poslal s tim ze to zvladne, pak mi volala a slysela jsem jak oba placou, rval Tomasek, ale rozplakal i Robinka, rekla jsem manzovi ze tedy se vartim, ale on rikal ze ne..rekla jsem mu, ze ma dat tomaskovi pecicky na brisko a pak zkusit trubicku ze ho mozna boli brisko. pry dal pecicky, pak ze ho rozbali a zkusi trubicku, pry ani nestihnukl tu trubicku vzit :-ú hovinko bylo rychlejsi..no a byl pry klid. kluky nakrmil a ja dorazila domu v 21:30 a oba pekne spali ... ja misto, abych spala take tak se budim od 2 hodiny po hodne, no nejsem pako? :grinning: jsem :frowning2: :slight_smile:

jo jinak nasi kluci caj piji ochotne, delam jim fenyklový od HIPPu granulovany, davam jim ho vzdy pred krmenim kazdy vytahne 20 .. Tomasek i vice..on ma cajik nejak moc rad. jen bych nechtela, abyc ho uprednostnoval pred mlikem .... tak to musim hlidat :slight_smile:

tak se mejte vsechny moc hezky.
lenka
26. čer 2009 v 09:40  • Odpověz
Ahoj všem,
jdu vás jen narychlo pozdravit a poděkovat za gratulace a hlavně chceme poděkovat Lenule76 za vyřízení vzkazů:wink:

snad během týdne se tu zastavím pokud bude čas a nálada,jelikož to co je doma za nehorázný bordel se mi ještě nikdy nestalo :unamused: už aby byl měsíc pryč a malí přibrali a mohli by jsme už být doma :unamused:
26. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
leninku-dodatečne moc gratuluju k narození mimísků :sweat_smile:

lenule-já bych taky nevařila,ale starám se o mm prarodiče tak musím kůli nim denne :slight_smile: a taky tzv.pořádné jídlo-bohužel minutkoý moc nejsou :grinning: ,moc závidím včerejší srazík-mě to moc nehrozí...mm se stará ale zatím pouze pod dozorem :stuck_out_tongue_closed_eyes: zatím jsem si netroufla,ale už cítím v kostech že by to chtělo.
-jo a kté mé milované švagrové-ona mi říká že se předvádím jaká jsem superžena že vše zvládám-a to není pravda,ale moudrejší ustoupí,nic nedělám přesmoc...normálne funguju,ale pro ní sem prostě cvok.A moc mne pobavila když se mne zeptala že o prázdninách není školka jesti by jsem jí mohla občas pohlídat martínka.Tak jsem řekla že jo,že kdykoli,že jsem stejne doma-a ona mojí mámě řekla kě mne tajně určitě chůva,nebo hospodyně že to není možný.
26. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
Lenul, s tím vařením asi tak.když jsem měla Martina a byl mimčo, taky jsem nestíhala a chodila si do ešusu pro obědy, bydleli jsme v 1+1 a on byl opravdu uplakané miminko a tak jsme to vzali každý den procházkou pro oběd, manžel měl stravu v práci :wink:

tož teď vařím a celkem mi to neva, jen to nádobí :frowning2: už se těším na myčku :wink: manžel sní vše kromě luštěnin a někdy vařím taky na 2dny, ale já jsem dost mlsná a ohřívaný jídlo moc nejím a z mrazáku už vůbec, jemu je to jedno.já taky nejsem vůbec masová takže pokud mu udělám kotel guláše, třeba 2 porce zamrazím a někdy se hodí :wink:
jinak papiňák je super šetří čas :wink: dělám ale vše, tzn i špenát, ovocné knedlíky, nudle s mákem nebo zapíkané, knedlo vepřo zelo, omáčky, smaženej sýr, cokoli co mě nebo jeho napadne :grinning: a vše jsem se naučila sama postupně, i na mmb jsou dobré receptíky :wink:

podle Fanys :slight_smile: peču perník a margotkovou buchtu a nejraděj nějaký rychlovky hrníčkový, páč manža i Martin mají sladké rádi :slight_smile:
26. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
Leninku, co kluci, jak se jim vede? a kolik přibrali? pochlub se mamino :wink:
26. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
Uf, holky, bylo to náročný, ale je v pořádku!!! Má lehkou vrozenou vývojovou vadu. Dr. říkal, že jak je blondýnečka, tak má prostě i světlý a řídký duhovky. Že to nemá prý vliv na vidění a zrak celkově do budoucna :dizzy_face: :dizzy_face:

Barče rozkapávali oči. Kdo zná, ví, že se rozkapává 2x. Pak jsme chvíli čekaly a šly na to. No bylo to brutální :cry: Doktor jí otevřel oko takovým tím rozevírákem, sestra držela hlavu, já ruce, velká motanice rukou :grinning: Ta začala ječet, já brečet a dr se jí vysloveně HRABAL v oku. Mačkal jí na něj, nějakým špáradlem s tupým koncem jí jezdil okolo oka, pod něj, za něj... Fuj, mě bylo zle. Sestřička na mě: Mluvte na ní. Já - já nemůžu a brečela jsem. Ona - maminko, dejte jí dudlíka a mluvte na ní (byla hrozně hodná). Tak jsem polykala slzy, popotahovala, držela jí za ruce a mluvila na ní :cry: Vedle v místnosti seděla nějaká asi 55 letá paní, koukala na mě, pomalu se držela za srdce a měla strašně smutnej výraz.
Dr. ještě vyšetřil druhý oko, vysvětlil co a jak a šel psát zprávu.
Sestřička si už před vyšetřením všimla, že je Bára zarudlá. Já na ní, že mi teď zrudla v čekárně a zdá se mi horká. A ona, že má alergickou reakci na ty kapky. Po vyšetření na ní kouknul doktor a Bára už byla i oteklá v obličeji. Tak jsem se rychle ptala, co s tím, přecejen je pátek, bůhví jak velká ta reakce bude. Dr. říkal, že máme jště chvíli počkat v čekárně (bylo asi 11:40), že to může a nemusí být horší. Sestřička se na nás chodila pravidelně dívat a pak přišla s tím, že dr. volal na dětský co s tím. Ti prej doporučili, abych tam s Bárou aspoň hodinu zůstala :astonished: Já na sestřičku, že v půl 13 krmíme, že bude mít hroznej hlad. A ona, že aspoň do půl jedný, že mám počkat. Že by nám dali Dithiaden, ale že i na 1/4 prášku je maličká.
No přišla se podívat ve čtvrt na jednu a Bára už mi před očima splaskávala a byla i živější. Dávala jsem jí hodně pít. Sestřička povídala, že už je bledší a že máme vyrazit za jídlem a segrou a celej den doplňovat tekutiny :slight_smile:

Uf, Barča je tak unavená, že neví o světě. Má u očiček dvě lehce zarudlý a odřený místa, ale jinak je v POŘÁDKU :dizzy_face: :dizzy_face:
26. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
miso tak to je bezva:slight_smile:

leni jeste jednou gratulka, a odpocivej, zachvilku mas prtata doma :wink:
26. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
Psala jsem šíleně dlouhej příspěvěka spadl server :angry: :angry: :angry: :frowning2:
Takže jen stručně, protože jinak bouchnu :grinning:

smilers: původně asi 20 řádek, teď jen že Bebilonek je stejnej jako Nutrilonek, ověřeno u Nutricie. Cukrovinky mají holky též smůlu

jaanja: Tak je to Zuzanka a Jůlinka, ale která je A nebo B nevim:frowning2: Ale manželova sestřenka je též Jana :grinning: No to je amazec. Jen Zuzanka měla při porodu krvácení do mozku a pak si prodělala zřejmě dětskou obrnu :cry: Takže není v pořádku, ale je to bojovnice. Bylo mi hrozně, když jsme se s nima poprvé viděli. Měla jsem takovej divnej pocit, že já mám všechny 3 holky zdraví. Janča to ale vytušila a rovnou mi řekla, ať si s tím nedělám hlavu, že oni už jsou smířený :frowning2: No občas je ten život dost hnusnej.

fanys: taky jsem se bavila, ale bylo mi líto toho klučiny. Chudák. Jinak taky jsem ti psala dlouhej příspěvek o tom jak holky začaly ¨konečn pít něco jinýho než mlíko. Ale spadl server a já znova vypisovat nebudu. Stručně, Markétka byla jednu noc se mnou v nomocnici. Dávali jí ledovej čaj (vysoký horečky 41) čekala jsem, že neuspějou,a le uspěli. Poradili mi, že mám koupit dětskej černej čaj a Glukopur. To je sladidlo, který neškodí a ejhle. Holky lohnily jak o závod. Za dva týdny jsme černej čaj a Glukopur vysazovaly a pomalu nahrazovaly šťávama i jynýma čajema a teď jsou z nich žáby :grinning: Šťávičky hrozne moc ředim, takže nejsou vůbec sladký :slight_smile:

fialinka: Tak to mě moc mrzí :frowning2: Obdivuju, jak jste to zvládli :sweat_smile: Matějovi už by taky dneska bylo 5 let. Moc jsem si přála mít alespoň jednoho chlapečka, aby mi ho trošku nahradil, ale bohužel. Zato mám 3 úžasný rarášky, který někdy vydají i za 5 kluků. Ale občas je mi smutno, že kloučka mít už asi nebudu. U nás je to dost na pováženou na 99% budeme těch dětí mít zase víc a to už bysme se fakt neuživili.

petruna: díky
:sunglasses: A to těch příhod máme víc a dost zajímavý. Ono když někdo vidí trojčátka a mladou maminu, tak si hodně dovolí. Ale většinou narazí. Po porodu mi to bylo vše líto, když se do nás někdo strefoval, ale naštěstí se mi hodila psychika do normálu a dokážu lidi slušně odpálkovat :sunglasses:

cipisek007: držíme palečky, my byli s Miškou minulý týden :slight_smile: Nedopadlo to zrovna výborně, ale nepotvdrdily se ty nejhorší scénáře :slight_smile: Tak ať máte taky jen radost
:sunglasses:

lenule76: jás e zeptám manžela, když teda pracuje poblíž Prahy a v Praze, co by si dal. Vždycky řekne tak 6 jídel a já je zařadím nějak jak se mi chce:slight_smile: Když doma není, tak to neřeším. Vařím jen holkám
:wink:

Jinak někdo tu psal o nadýmání a bolení bříška. Zkuste Lefax. Fakt doporučuju. Výborná věc, kterou dávali v porodnici děckám co byly mrňavý v inkubátorech. My s prdíkama vůbec problémy neměli, jen týden po příchodu z porodnice. Dali jsme Lefax a bylo po bolesti. Od té doby nic. Jinak skvěle to působí i na dospělí :wink:

A pro vysvětlení:
1.Nemyslím si, že mateřská se má obětovat dětem. Neříkám, že si zajít s kámoškama na kafe nebo na kosmetiku je špatné. Špatně jste mě pochopily. Myslela jsem tipy maminek, které takto činí několikrát týdně a dítě jim v tom překáží.
2.Nemyslela jsem monomaminy, které se starají o dítě dobře. Nedávno jsem narazila na pár příspěvků v jedné diskuzi, kde psaly ,, strhané monomaminy,, že prostě nezvládají a když dítě řve, strčej ho do postýlky, zavřou dveře a nazdar. Jenda tam popisovala svůj den asi v tomto stylu: ráno vstanu, nakrmím, dám zpátky do postýlky, zavřu a jdu se pomalu umýt, nasnídat, pustím si televizi. Asi za hodinu se ozve řev, tak dojdu pustit pohádku a zapnu pc. Kolem 10 malýho vyndám, dám ho na pěnovky, ať si hraje. Za chíli začne ječet. Hrůza už zase. Odnesu ho do postýlky vrazim mu flašku s pitim, pustim pohádku. Od pc sse mě moc nechce, ale ve 12 má jídlo. Jíme zásadně skleničky. Vařit holky fakt nestíhám. nají se, dám ho spát. Za hodinu už je zase vzhůru. Ani si pořádně neodpočinu. Tak ho obleču a jdeme nakoupit a nebo jen tak ven. Většinou s holkama do parku. Nevím, jak to dělaj, ale mají hodný děti který spí nebo si hrajou. Neotravujou jak ten můj. Večer přijde manžel, uvaří, uklidí a já padám vysílená do postele a to by ještě chtěl sex. Řve na mě, že když doma nic nedělám, tak ať se starám aspoň o tohle a o dítě. Tak mu dám ať je klid. Holky já vám tak závidim. Jste skoro pořás na netu a já jsem pořád jen unavená.
Tak a takovejch tipů je hodně. Úplně jsem zírala, když jsem to našla. Myslela jsem, že je to vyjímka. Ale když jsme pak šli kolem jednoho našeho hřiště, dámy tam kafovaly a my se s manžou posadili, abysme si něco přečetli a holky spaly a viděli, co se stalo, došlo mi, že to není ojedinělé. Dámy kouřily a kafovaly a holčina, která se sotva udržela na nohou slítla z klouzačky. Začal šíleně brečet. No nedivím se, spadla totiž přímo na pusu. Jedna drkla do sruhý a povídá ,,řve ti tam dítě,, odpověď:,, jejžiš už zase??.,, A když došla k plačící holčičce, vytáhla jí ze země za jednu ruku, plácla jí přes zadek a řekla jí, že jí přece říkala, ať tam neleze a dobře jí tak. Pak konstatovala, že to nic není, tak ať neřve. Holčičce byl max rok a půl. Nezlobte se na mě, ale když jsem s takhle malým děckem na hřišti, jdou kámošky a kafe stranou. takový mám y myslím. A nevím, jestli je to koncentrací lidí, ale tady v Praze to začíná být bohužel běžný jev.
26. čer 2009 v 15:30  • Odpověz
samsie: no tak takové maminy holt asi myslely, že děcko se o sebe stará samo... a samsie - tys přišla o chlapečka? kdy, jestli se ti to chce psát - a jak ses z toho zbrchala... u nás to ještě úplně OK není...
¨
leninek: co kluci, jsou v pořádku?
26. čer 2009 v 17:29  • Odpověz
Čauvec holčiny,
tak se mi podařilo vás dočíst - byla to teda makačka :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Už v polovině jsem zapomněla, jestli jsem chtěla přispívat nebo ne :grinning:.
Slibuju, že nebudu kouřit a pít kafčo, když budu mít děti na prolízačkách :wink:.
Taky slibuju, že budu celý prázdniny vařit (školní jídelna totiž přes prázdniny nefunguje) :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Uklízím průběžně, stíhám v pohodě, a kdybych nebyla líná, tak by to tady fakt mohlo být jak ze škatulky.
Doufám, že se nikdo nenaštvete, snažim se vás rozesmát :grinning: :grinning: :grinning: .

Jo a chci se pochlubit, naše Aduš od včerejška umí paci paci pacičky na požádání. Jinak plazíme se dozadu, nesedíme, nestoupeme, nemluvíme. Ale jsou v poho, usměvavý a spí celou noc. Co víc si přát? :grinning:
26. čer 2009 v 19:18  • Odpověz
Míšo, děkujeme :slight_smile:

Murecko, tak to moc gratuluju :dizzy_face:
Já bych se k týhle debatě radši vůbec nevyjadřovala :wink: :grinning:
26. čer 2009 v 19:26  • Odpověz
cipísku, to muselo být fakt hustý.je super že jste skoro v pořádku a já jsem moc ráda že jsem nic takovýho nemusela zažít :frowning2: dělá mi zle jenom to číst, chuďátko malý, to muselo být fakt hrozný :frowning2:

Murečko, holky jsou skvělý...celá noc jo? tiše závidím, ale pokud zůstanem pouze u jednoho jídla kolem 1,30 i nadále budu spokojená :wink:

jaanjo do vany jsem myslela toto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10828736&tab=0 ještě nejsem na 100= rozhodlá, ale líbí se mi.horší je že holky jsou dvě, Martin se bude chtít koupat s něma, to vím už teď a ještě ty sedátka :confused: no myslím že se všechno do vany nevejde, máme Ravak vanu ve tvaru slzy, takže tři děti ano, ale sedátka teda nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2009 ve 20:16  • Odpověz
Murecka: ahoj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak Aduš trumfuje, paci paci nehrozí ani nic dalšího, ale zas se Juráš plazí dopředu, bohužel rychle lokalizoval všechny šňůry, dráty, zásuvky, koše na odpadky a šuplíky a poličky. Hm... Sice tady teď vypadáme jako trapné matky srovnávačky, ale my dvě si to můžeme dovolit, že :slight_smile:? Tu noc ti závidím, Jurča se budí třikrát. Jinak na Jurču jsou nové odkazy na www.zajicvyjenamesic.com a i na výlet s croozrem do Litovelskeho pomoraví (najdi to napravo na liště). Bohužel jsou tam i fotky z chalupy tchánů v Bludovicích, zrovna tam byli, bylo to fakt drama.

P.S: No mně ale fakt zavření školní jídelny bude vadit, ty obědy jsou dobré :slight_smile:
26. čer 2009 ve 21:01  • Odpověz
autor
Leninek: ahojky moc te zdravim ... drzim palce mimiskum, aby co nejdrive byli doma. prosim te nějak jsem ti nestihla predat cislo na mobilek od zuzky z nejakeho fora, ptala se na Tebe, nevedela jsem jestli ji mohu dat cislo na tebe a tak jsme pozadala ji, aby mi dala jeji ze ti ho predam.
pisni, kdyz to pujde .. jak se maji kluci :slight_smile:

fanys: ta tvoje švagrová je trochu mimo ne? to viš, když si to někdo neumí zorganizovat tak to pak je těžký...holt nějací lidé jsou v tomhle divný a ve všem hledají nějaké mouchy ... proč by jsi měla mít tajně nějakou výpomoc, když bude potřeba o pomoc si přeci umíš říci a hlavně ... ty si to dovedeš, narozdíl od ní naplánovat a zorganizovat, a to ona asi moc neumi přenést přes srdce.
Moje rodina je naštěstí v tomhle v pohodě ... ale když lidem řeknu (na jejich soucitnou otázku typu: to je ale s nimi práce co? a je to náročné? atd.) že ne, že to jde a že je to jen o organizaci ... tak koukají jako bych mluvila nějakou jinou řečí či spadla z Marsu. Já vžýdy tvrdím, že neznám péči o jedno mimi, takže péče o dvojky prostě je pro mě normální. Samo, že velikou roli hraje jak jsou mimi hodni, zda plačí či ne apod. ale myslím, že vše jde, když se chce ... prostě vypustím nějaké nepodstatné věci a nebo požádám o pomoc manžela ... ale není to nic strašného, abych musela každému kňučet jak je to strašné a jak to nezvládám.

jiri: ja se nekdy fakt uz snazim s tim neco udelat, ale zatim mi to moc nejde, myslim to vareni :slight_smile: nadobi nastesti nemusim mit, pouze nejake veci jako jsou velike hrnce apod. mycku nastesti mam, sice jen asi od rijna, ale mam. a to je velika uspora casu. jeste porad si vzpomenu na tu slast :grinning: kdyz jsem naskladala nadobi do mycky, tu velikánskou haldu talířků, příborů, hrnečku, skleniček ... a zapnula ji a odesla si sednout k TV (to jsem ještě byla těhule) dala nohy na stůl a skoro s naboženským pocitem poslouchala jak mycka jede :grinning:
jinak papinak mam a dokonce dva, kupovala jsem 4 litrový a 6 litrový ... raději ti ani nebudu licit jak jsem chtela delat segedim a nahazela do nej vse vcetne mouky..no a pak si rikala co to tady smrdi ... tak jsem odstavila papinak, vypustila paru, zchladila a po otevreni me malem omyvali .. papinak byl cca 3 dny stary ... tak jsem ale nastesti tu napaleninu odstranila :slight_smile: ale byla to fuska. manza byl v klidu, pry tak ho vyhodime a koupime jiny. no ja tak klidna nebyla. jinak nemam moc receptů na vareni v papinaku, pokud nejake mas mohu te o ne pozadat? jsem opravdu kucharka zacatecnik, i kdyz ve svem veku se za to dost stydim ... ale uz to nedohonim :slight_smile:

cipisek: Gratulka k super vysledku vysetreni !!!!
Jen se mi ježili všechny chlupy co mam, kdyz jsem cetla popis vysetreni. ja jsem sice docela silna ... ale pokud jde o me deti tak nevim zda bych toto vydrzela. urcite bych minimalne byla vykulena a nevedela co mam delat a strasne se o ne bala. a myslim ze bych take brecela. je to divne, ale od te doby co mame deti tak jsem nejaka vice mekota a dost veci orvu .. staci se podivat na kluky a vzpomenout si jak byli mali ..a uz jsem naměkko.
Byla jsi opravdu moc statečná !!!!

samsie: ja jsem si spocitala kolik stoji na mesic Nutrilon a pak bebilon, tak jsem ho objednala .. protoze ta tisicovka co usetrim se hodi k necemu jinemu. ta tvoje prihoda s monomaminkou na lavice byla super, dost jsem se nasmala, skoda ze jsem nevidela ten ksochtik kdyz manzel prijel s kocarem k tobe a vyzval Tě ... no to bych asi vyprskla na miste :grinning: a ten prispevek tykajici se denního režimu monomaminky z diskuze byl tedy take na facku ... samo, ze nemuzu byt s mimi 24 hodin denne, ale tohle je vazne drsny ... a ta maminka v parku ... vzala bych ji na tu klouacku a pustila pusou dolu ..a pak rekla co rves to je dobry .. nekdy zustava rozum stat ... jj to je pak videt zebricek hodnot. ja sve deti miluji, jako ostatne vy všechny a miliony dalsich maminek, a kdyz tohle ctu jak se nejake maminky chovaji a reaguji tak se mi otvira kudla v kapse a rikam si, ze kolik zen by za tyto deti dali nevim co, aby je meli a to by si jich jinak vazili :frowning2: nekdy proste nekteri lide urcite veci neumi ocenit a docenit. je to sila. zkusim se manzela optat a sestavim jidelnicek :slight_smile: a uvidime jak to bude fungovat v praxi.

Evi,
ještě jsem Ti pisla do IP :slight_smile: Dobrá ... já osobne tě beru za slovo :grinning: a doufám, že Tě nikd eneuvidím píti kafčo a hulit ... až budeš s dětmi v parku :grinning: Jo a doufam, že budeš pravidelně gruntovat byteček :slight_smile: :slight_smile:
Veliká Gratulka Adušce !!!! a také ke spaní celou noc. No já to tady také řešila, u nás se to hodně zlepšilo, ale vím že se to může změnit..já ted krmím v 20 hodina pak v 06:30, jak jsem naucena tak se budim ve 2 rano a pak pri kazdem zahejkani ... takze asi tak 3x za noc min. diky tomu mame za den 5 krmeni. ale kluci jsou spokojeni a to je nejdulezitejsi :slight_smile: dnes jsem je ve vane sprchovala a hlavne robinek koukal tak velice divne jako co to mam, tomasek se vyzival (až do té doby než jsem ho vyndala z vody) ale pak zacal rev.

Holky když budete chtít tak mrknete..zaregistrovala jsem se na Youtube a vložila video z porodky :slight_smile:
tady je odkaz http://www.youtube.com/watch?v=XlOWgmnBrbs

Lenka
26. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz
Lenule: kup si v knihkupectví Kuchařku pro dceru, je ideální pro začátečníky :slight_smile:. Já sice vařit docela umím, doma mne nutili :frowning2: a taky mám zkušenosti z táborů,ale nechce se mi tím ztrácet čas, takže manžel mi nosí z jídelny (on je učitel) a jinak vařím ve velkém a zamražuju a to fakt je asi nejlepší řešení, využít mražák na maximum :slight_smile:
26. čer 2009 ve 22:00  • Odpověz
Fialli, teď jsem zhlídla to video z té povodně, to je jak po válce :frowning2: . A tchánovci tam zrovna byli? To teda měli štěstí. Je to fakt hrůza.

Jurášek je na všech fotkách ukázkovej. A všimla jsem si, že se vám nakonec podařila dát do toho croozru autosedačka, takže jste to supr vyřešili. A máš dobrý komentáře :slight_smile:.
Jj, my si srovnáváníčko můžeme dovolit :grinning: :grinning:. Doufám, že si zas někdy naplánujete cestu kolem nás a stavíte se. Naše dědina - pardon městys - teď bude turistům značně otevřena. Staví se u nás turistická ubytovna, měla by být hotová příští rok. Anebo se utrhneme z řetězu my a uděláme si výlet k vám :grinning:.

Jo a holky, abyste nám moc nezáviděly, tak ty naše můry občas v noci taky blbnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Prostě ženský :grinning:.
Jdu do hajan.
26. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz
Dobré ránko!

Leni, no sama sebe obdivuju, jak jsem to mohla vydržet. Jak píšeš, já osobně vydržím dost, ale když se něco děje mýmu dítěti, tak jsem jak hromádka neštěstí. Fuj, pořád vidím to obrovský oko, jak bylo odhalený a jak jí tam šmejdí. No má to chuděrka za sebou, ještě že tyhle mrňouskové zachvíli o ničem neví.

Co se jídla týče, tak já si taky zamražuju dětský jídlo co to jde. Vždycky v pndělí si uvařím 2 různý základy a během týdne do nich přidávám jen skleničky, někdy taky bez skleniček. Teď jsem si například uvařila do skleniček od snědených přesnídávek jablečné pyré a taky špenát.
27. čer 2009 v 08:19  • Odpověz
ahojky

cipísku-barunky je mi líto,i proto že mám taky barču jen o 14 dní mladší :wink: hlavně že to prdelka vydržela a že se nerozjela ta alergie,mnr stačilo jak holkám píchali uši a klárce odebírali krev z hlavičky a i když jsem zdr.sestra málem jsem padla-uplne o nečém jiném vlastní drobec :frowning2:

Holky kde čerpáte rcp na jídlo pro deti?myslím gramáž...atd.jasně že vím nesladit,nesolit a vím co ješte jíst nemají....a jak dlouho to můžu mít v mrazáku?díky

všem přeju hezký víkend,já si dnes koupila zahradní houpací lavici a počasí je pořád hnus -ale na druhé strane je tady rozhodně líp než chudákům lidem co přišli o vše.
27. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz
jejda někdo tu házel ten odkaz na recepty www.maminkam.cz, jinak já tu zeleninku dělám tak nějak podle sebe,

a gramáž tu někdo psal že mají sníst 200g,,,myslím.Já to zatím beru podle skleniček, velikost od 6měsíců je 125g /kupovaná/ tak tu mi Lucka už sní, Pavla ne.u ovoce bych to brala podobně.

stejně takovej prcek a taková sklinka jídla, jak to do toho malýho žaludku narvou :confused:

nic, jdu žehlit, páč skládat prádlo neumím :frowning2:
27. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
hmmm :confounded: paráda tak já překrmuju-holky už snědí každá svou sklenici- 200-3 dny je jim jedna málo.A ovoce bych do nich mohla házet lopatou,jen se samotnou mrkví nejsou kamáradky.tak prima-od zítra mají dietu. :sweat_smile:
taky nevím jak to tam narvou ,každopádně jakmile končíme řve tady duo
mmch -já taky žehlila-ale žehlím jen holkám,a nám jen svátečně-košile....díky jirulle-jo a vlastne ty naušnice nám to dělají taky-prý je to normální
27. čer 2009 ve 21:50  • Odpověz
Fanys, určo zeleninou nepřekrmuješ, já bych jim dala co sní, to samé u ovoce, pokud dlabou buď ráda :wink: Přesnídávky kupuješ nebo si děláš nějaké sama?

no já tomu žehlení nakonec moc nedala, jen chviku pak jsem si vzpomněla že jsem ještě neodsávala a najednou bylo deset hodin, tak jsem šla spát a o půlnoci jsem už krmila :sunglasses: tak jak usnou teď dopolko tak se na to vrhnu, odpoledne má dojít návštěva, jsem ještě večer dělala střechu z bebe sušenek ať máme něco ke kávě :sweat_smile:

já pořád ještě žehlím i plíny, přijde mi že je to líp v té skříni poskládaný, ale nepoužívám aviváž, tak možná proto to prádlo chce přejet žehličkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2009 v 06:47  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak mi leninek psala, ze ma nejake problemy, ze porad lítá na wc a má teplotu tak že jede zpět do nemocnice. Tak jen, aby jste věděli ... nevím jak je to dnes, ale tato info je z 27.6.2009
Lenka
28. čer 2009 v 11:52  • Odpověz
Už mi to zase spadlo před odesláním :angry: nebaví mě to psát zase znova. Asi si to budu psát do wordu a pak to překopčím. Stává se Vám to taky???
29. čer 2009 v 11:52  • Odpověz
fiallinka: písla jsem ti PM :slight_smile:
29. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.