• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
autor
ahoj samsie,
me tedy MK nepada, ale pred kliknutim na Odeslat odpoved si to co jsem napsala zkopiruji do pamet, oznacim a kliknu pravym tlacitkem mysi a vyberu kopirovat kdyby nahodou mi to spadlo ... ale psat to we wordu je take reseni, znam to moc dobre kdyz neco pisu, dam si s tim praci a pak to spadne a prace je v haji ...
29. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
ahojte,

ještě jsem našla pěkně popsané příkrmy tady: v sekci vaření a pečení, příkrmy pro kojence www.MujPlan.cz
30. čer 2009 v 07:01  • Odpověz
autor
ahoj jiri: diky za odkaz, už jsem si ho ulozila :grinning: uklaam si vse co mi prijde zajimave. Mam toho uz dost :slight_smile: ale inspirace nikdy neni dost, prikrmy se blizi ... kamoska mi slibila, ze mi ukaze jak udelat a zamrazit nebo co s tim dal..ma chlapecka, je o 14 dni mladsi nez nasi kluci a on pres 7 kg, neni vypadeni, ale baculatejsi, je to vetsi jedlik, kdyby jsi videla kolik toho sporada, a pritom nema nijak problemy s briskem a stolici :slight_smile: a jak je aktivni, uz se obraci ze zadicek na brisko, coz mi tak leda na bok, a pak nasleduje od robinka rev, ze si nechal rucicku pod hrudnikem kdyz zkousel se přímo "vyškrábat" na bříško :sunglasses: ale oba se snaží ...
tak ti preji krasny de.
Lenka
P.S.: Všem ostatním samozřejme také ... :slight_smile:
30. čer 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahoj maminy,
tak se musím pochlubit, konečně jsem dneska našla Elišce zoubek! Musím teda říct, že tomu nepředcházely žádný teploty, jen předvčerejškem měla asi 4x stoličku, normálně má tak 2x. Jo a včera ráno a dneska ráno, po ranním kojení(v 6.00) byla hodně uplakaná a sama si neusnula, musela jsem ji uspat. Normálně se obě napijou a znovu zalomí a vstávají až tak mezi 8 a půl 9. Jo a v noci spala úplně předpisově a večer taky usínala normálně. Spíš jsem si myslela, že adeptem je Aduš, je protivná až hrůza. Jo a neslintala skoro vůbec. Tak teď je na řadě Adélka :slight_smile:.
30. čer 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
Evi,
velikánská gratulka k prvnímu zoubečku !!!!! Tak to proběhlo fakt super !!! Držím palečky, aby i ostatní zoubečky vylezly takhle pěkně.
Lenka
30. čer 2009 v 10:50  • Odpověz
Nazdárek tetky! :wink:

ty jooo,vy jste to rozjely ve velkém stylu!!! Měla jsem co dělat,abych to přelouskala,ale už jsem došla až sem,uffff! :grinning: Okomentovat jsem chtěla už nevím co,takže Vám jen napíšu jak se máme :slight_smile:

V pátek jsme se vrátili z týdenní dovolené z Mikulova a bylo to hrozně fajn! Změna prostředí prospěla hlavně mě,o klukách se to nedá říct,hlavně první noc teda... :unamused: ale jinak to bylo boží! Výlety,siesty,manža furt k dispozici,vínečko a taky 1. mrcha :sweat_smile: To byl vydup jako prase! Těsně před odjezdem... to se může stát jen mě :angry:

muri: myslela jsem na tě při cestě tam i zpět...říkala jsem si,že bychom se třeba mohli stavit cestou,ale nebyla jsem schopna se ozvat,bohužel :frowning2: Jinak gratulace k tesáku a taky k paci,paci! To je výborné!!! Vidím,že kojo ještě provozuješ... holky se kapku zlepšily v pití či musíš přemlouvat? My máme konečnou tento týden počítám,kojím už jen večer a Mikýsek třeba včera vůbec nechtěl,Tadýsek něco málo. Stejně jim to už nestačí,ráno jim dávám 2x Nutroš a večer už taky po kojo dokrmím,ale nevím kolik jim toho dát,tak postupně zvýšuju dávku,takže za chvilku nahradím kojení UM úplně,je to otázka pár dnů. myslela jsem si,že to bude v poho,co se mně týče,ale teď když je to tu,tak je mi z toho nějak smutno,že už je nebudu mít tak blízko u sebe... :cry: :sweat_smile: i když na druhou stranu 10 měsíců je pro mě důvod ke spokojenosti! :wink:
30. čer 2009 ve 12:02  • Odpověz
leninek: blahopřeju k synáčkům! Držtě se všichni!!!

samsie: ještě se neznáme,ahoj! :slight_smile: kluci jsou o něco mladší,tak mám na tebe otázku... jak to máte s dopoledním spánkem? Aktuálně řeším změnu spacího režimu... kluky jsem začala dokrmovat Nutrošem,tak ráno déle spí.... Spí holky jednou či 2 krát denně,jak dlouho? Jinak smekám před tebou,jsi frajerka,že se dokážeš postarat o holky a nezcvoknout...takovou dobu sama!!! :wink:

cipisek: ty jsi statečná ženská a Barča ještě víc,to musím říct!!! A gratulace k výsledku!

jiri: já používám do vany lehátko,ale ty sedátka musí být výborné! Kluci už teda jeden sedí,druhý ještě ne úplně,ale jen tak je nechat sedět ve vaně plné vody,bych asi neriskovala,klouže to a nerada bych tady někoho resuscitovala! Ještě ti musím napsat... včera jsme byli na RHB a mgr-a mě potěšila úpně neuvěřitelně!!! Za 14 dní jdeme naposledy a už to Tadýskovi předčasně ukončí s tím,že všechno dohnal a je moc šikovný,staví se,sedí bez opory,leze jak drak... No jak já jsem byla š´tastná,neuvěříš!!! ...a možná,že právě jo :wink: A jakpak vy poktračujete? nabeton taky úspěšně,což!
30. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
Skarbek,
věřím, věřím já taky budu šťastná až se toho zbavíme.My jsme chodily týden cvičit na rehabky každý den, vzala si je do parády ona, pořád je chválila jak ukázkově cvičí, pak že dáme týden pauzu ať si to mozek přebere a nastartuje svaly,

no dnes jsme měly jít na kontrolu a volala že má nemocný dítě ať dojdem za týden....a cvičit nemáme, tak já nevím no.
Lucka už se houpe na kolínkách , ta je snad v pohodě,

Pavla si oblíbila polohu na levém boku /kterej jsme rozcvičovaly-tíhla doleva/ a je tak skoro pořád, i v kočáře, snažím se ji motivovat, dá si říct, ale jakmile je sama šup na bok

.I jsem ji tak vyfotila a dala do alba tak mrkni, já myslím že to dobře nebude, jj a na tom boku taky péruje, když ji dám na čtyři tak se krásně udrží a hrozně se jí to líbí, se řehce jak blázen a Martin s ní, to je dvojka teda :wink:

Je hrozně krásný je vidět dohromady, holky jsou z něj na větvi, Martin je má moc rád, ale preferuje Pavlijáše jak jí říká :slight_smile:

jj Pavla mi dnes hupsla z postele, byly obložený peřinama a balíkama plín, na posteli totiž "válí" sudy což na zemi nedělají tak je tam ráda nechávám, myslela jsem že přelezla peřinu, už se totiž plazí docela dobře, ale jak jsem tam ležela sama, ona se vysápe na balík plín a spadla z něho na zem, ony ty plíny v igelitu totiž nekloužou, tak se vydrápala nahoru , přeplazila je a hups dolů...no pro mě zase poučení, ale bývaly tam tak rády, já zase nemůžu být pořád u nich :frowning2:
jo a Pavla teď pořád brble amamamama :grinning: Lucka zase koj koj koj...no sranda s něma
30. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
Ahojky - holky - měla některá z vás u dětí Vojtovku kvůli predilekci hlavičky (nebo jak se to píše?) - Jsou tam hodně náročný cviky?
2. črc 2009 ve 22:33  • Odpověz
Jankatr,
Lucka preferovala pravou stranu ale spíš jsme cvičili kvůli záklonu a prohýbání do luku, podle mě vám dají jeden cvik,

mimčo leží na zádech a ty tiskneš bod pod bradavkou, někdo to tiskne prstem, my to měli tlačit dlaní, líp reagovaly, mají rozevřít ručku nad hlavou a zvednout nožky, co jsem tak vyčetla tak tímto cvikem začínají skoro všichni, držím palce :wink:

sice je cvičení otrava, ale nám se prohýbání srovnalo celkem rychle cca 3týdny, ale pak přišly další věci, což u vás nemusí být. tak ať dobře dopadnete!!!

máš cvičit s jedním? nebo s oběma?
3. črc 2009 v 07:39  • Odpověz
autor
ahoj jiri,
to me zaujalo ten svik ... myslis ze by nam to pomohlo na zaklon hlavicky? a pod jakou bradavkou? levou nebo pravou? z meho pohledu? a jak casto by se mel cvik provadet?
jankatr: ahojky, my jsme kvuli predilekci hlavicky byli na sonu a na neurologii, nasi detsky mudr se nezdala hlavicka v norme, pry je vetsi. na kontrole v nemocnici kde jsme rodili mudra rekla, ze je hlavicka dobra. chlapecek nam bohuzel zaklani hlavicku dozadu jako by se na neco koukal nad sebou ... ale konicky pase dobre, hlavicku udrzi jen se naklani trochu k jedne strane a pokud neudrzi balanc tak se prekuli :slight_smile: jinak zatim jsme ve sledovani a rehabky nemusime. 10.7. jdeme na kontrolni sono a na neurologii tak snad to bude o.k. Držím palečky, aby vše dopadlo super a nemuseli jste cvicit dalsi.

Lenka
3. črc 2009 v 09:05  • Odpověz
Leni, mě to Lucka taky dělala, koníky pásla předpisově až tu hlavu zakláněla :frowning2: a přepadávala k pravé straně, tu preferovala i při spaní, pořád jsme ji spravovali, podkládali, stejně se poposunula s stočila doprava a ještě ji zaklonila, byla jak písmenko C, v záklonu.prý pomáhá tyto děti nosit v náručí v klubíčku, zády se opírají o tvoji hruď.

Cvičí se vždy obě strany, i když preferuje jednu, ta zona je asi 2prsty pod bradavkou a tlačí se dolů a jakoby směrem k rameni protilehlému/dlaní/ ale sama bych to bez rehabky necvičila, měla by ti to ukázat.Cvičili jsme 3x denně 2 minuty každou stranu.

Holky tenhle cvik je jěště v pohodě, ty "ždímací" jsou až pak, ale to jsem s nima většinou necvičila já ale na rehabce, holky už jsou větší a je problém je v té poloze správně udržet.

ale třeba se vás to Leni ani týkat nebude
3. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahojky, tak přeju, ať vojtovku cvičit dál nemusíte :sunglasses: Než se holky narodily, všichni mě strašili, že budeme určitě cvičit, že se tomu holky nevyhnou. Ale co se nestalo, necvičíme a ani jsme nikdy nemuseli. Jen jsme ze začátku dodržovali správné nošení a chování a to zcela stačilo.

skarbek
ahoj :slight_smile: tak holky to maj asi takhle. Vždycky spaly do 7, ale teď jak je dřív vidět, vstávají v půl šestý v šest. Dám jim falšky, dopijou a ještě to zaloměj. Spěji tak do půl osmý, osmi. Pak si hrajeme, v 9 jedi, pak si zase hrajeme a zhruba tak v půl jedenáctý začnou být už utahaný, bo pořád pochodujou. Tak je dám do posýlek, a spěj do 12. Po obědě si ještě na hoďku, dvě lehnou a pak už řáděj až do večera. V 7 si dají kaši a spěj jak andělíčci celou noc :slight_smile:
3. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz
Ahojte, doufam, ze nevadi, ze vam sem lezu, mela bych takovy dotaz. Mam taky dvojcatka, sice driv narozena, ale uz to statecne dohaneji, vahove uz asi i dohnali. Maruska ma pres 6 kilo a Matysek brzy mit bude. Jsou plne kojeni, papaji 6-7x denne z toho jednou v noci. Zacinam mit ale pocit, ze jim to mlicko uz nebude stacit. Zacali ted vyzadovat kojeni co 2-2,5 hodiny, predtim jsme krmili co 3 hodiny. Myslite ze je to jen tim, ze bylo vetsi horko? Jak vlastne poznam, kdy mam zacit s nejakymi prikrmy? Kdyz zacnou byt protivni a nespokojeni? Nebo az prestanou hezky pribyvat? Podle vahy by ted meli pit okolo 1litru ale podle me piji tak 700 -800ml. V noci ale vydrzi spat 6-8 hodin v kuse i kdyz jsou vecer prsa dooost prazdna. Dekuji za nazory a zkusenosti
4. črc 2009 v 17:56  • Odpověz
Ahojky holky,
Jecidlo - to vypadá na růstový spurt, mělo by to během týdne přejít zase do normálu. A možná je to i tím vedrem. Zkus to vydržet a nijak nepřikrmovat, hoooodně pij a ono se ti to zase upraví. Já bych určitě nepřikrmovala, když spí v noci 6-8 hodin. My jsme teda asi spurt neměly, ale taky jsem měla pochybnosti, jestli holky mají dost, ale moje doktorka tvrdila, že dokud přibírají (jedno kolik), tak nemám nic přidávat. Kdyby měly málo, tak by mi v noci prostě 6-8 hodin nevydržely a že to budeme řešit až zůstanou stát na váze. A tabulkama jsem se nikdy neřídila, protože moje holky byly vždycky mimo veškerý měření :grinning:. Každý miminko je jiný a co nestačí jednomu, tak druhýmu může stačit bohatě. Kvůli tomu spurtu mrkni kdyžtak na www.kojeni.net nebo o tom kdysi hodně psaly holky na www.dvojcata.cz. Tak hlavně vydrž :wink:.
4. črc 2009 v 18:53  • Odpověz
Ječidlo, já moc neporadím, ale 6-8 hodin je krása!!!! máš krásný broučky, hezky všechno dohnali :slight_smile: jj a podle tabulek naše holky jedly vždy mín, ted pořád pijí jen 150ml, pouze v noci 180-200ml
4. črc 2009 v 19:32  • Odpověz
murecka: dik no ja se budu snazit vydrzet, oni pribiraji porad krasne okolo 250g za tyden nekdy i vic. A davalas holkam nekdy jen tak extra vodu? Nebo cajik?
4. črc 2009 v 19:42  • Odpověz
jecidlo - já už kojím jen nad ránem, jak jsme začaly v 6.měsících s příkrmama, tak pomaloučku začaly odmítat prso, ještě před 14 dny jsem kojila 2x, teď už se mi přisají jen nad ránem, když jsou ještě jeté :slight_smile:. Takže dávám vodu nebo čaj, ale do těch 6 měsíců jsem jenom kojila a nic jinýho nedávala. S čajem jsem pak začala zároveň s příkrmama. Ale když jsou ty vedra, tak někdo dává převařenou kojeneckou vodu na lžičku nebo prostě častějc přiložit k prsu. Jo a koukám, kolik ti broučci přibírají za týden!! To je úplná nádhera, naše vyžlata přibíraly v průměru tak 120 - 150g, čím jsou starší, tak přibírají míň, i když mám pocit, že sní víc :grinning:. Takže bych vůbec neřešila, že by mohli mít málo :slight_smile:.
4. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
dekuju, to me trochu uklidnilo:slight_smile: no my jsme za 4,5 mesice pribralli 5 kilo:slight_smile:)no ale ono to bude i tim, ze zatim provozuji velmi malo pohybu asi. Korigovane mame 2,5 mesice a teprve zaciname past kone, takze to asi taky udela hodne :sweat_smile:

Jankatr:my jsme taky meli cvicit vojtovku kvuli te hlavicce, my meli preferenci prave strany a to dost silnou, odmitala se vubec otocit na druhou stranu, takze z naseho pohledu pod pravym prsickem asi dva prsty pod nej a lehce tlacis az vidis, ze polozi levou lopatku na podlozku a nam ukazovala jeste druhou rukou jakoby palcem tlacit na raminko a prstama lehce pomahat tu hlavicku otocit. Ten tlak na raminko ju ma stimulovat tu hlavicku prave otocit a dobre to bylo, kdyz se dala cela do osy. Ale priznavam, ze jsem tomu cviceni moc nedala. Spis jsme je otocili v postylce, hracky z druhe strany, noseni na druhou ruku, Maruska ta to mela silnejsi, takze kojeni z druhe strany, kdyz chtela jist musela se otocit a za 2 tydny to hodne polevilo a ted je uplne v poradku.
5. črc 2009 v 07:52  • Odpověz
Zdravím vás,jsem už v pořádku jen vůbec nic nestíhám a jsem vůbec ráda,že večír ulehnu do postele a mohu spát,ikdyž se moc nevyspím jak jsou ty bouřky tak malá spí u nás a to se jaksi bojím,abych jí nepraštila tak vždy při každém otočení se probudím a okolo třetí už nemůžu spát tak začíná můj denní domácí rituál a když už je mezi 8-9tak razíme za dvojčátky do nemocnice tam jsme nějakou dobu a pak domů a tu dělat domácí povinnosti,což mě dost vyčerpává,že už kolem 21-22hod.jsem totálně mrtvá :unamused:
6. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
Ahojte ženský :slight_smile:

jak se vám vede?že ani nezabrousíte na pokec, já pořád nakukuju a nikde nikdo, no to je teda pořádek!!!!

leninku držím klukům palce! Jak se jim vede a kolik už váží? co mlíčko, odsáváš jim? budeš to teď mít asi dost náročný, může vám někdo pomoct třeba aspoň pohlídat malou?

Jaanjo, co příkrmy, je to lepší? U nás jo, už nekrmíme takovou dobu, i když domácí mi celkem bojkotují, potvůrky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale přesnídávky baštěj pěkně a příští týden už koupím jogurt na zkoušku a zůstane jim mlíčko jen ráno a večer :wink:
8. črc 2009 ve 22:04  • Odpověz
autor
Halo ženský kdepak jste?
Přeji všem sluneční dny a všem mimískům hlavně zdravíčko.
Tak se baby :grinning: ozvěte a písněte co je nového :slight_smile:
Zdraví Lenka a klucííííí
12. črc 2009 v 19:08  • Odpověz
čau Leni, no aspoň někdo :grinning:

chápu že je hezky a všichni venčí děti, ale večer pokud úúúplně nepadaj únavou by na pokec mohly zaskočit, co?
My se máme fajn, teď jsem byla s holkama týden sama a až na jednu depku to bylo bezva :wink:
Taky už holky vegetí v golfkách a všude se vlezem :wink:

Lucinka už si sama sedla, Pavla je na kolínkách a plazí se po celým bytě jak drak, tak musíme dávat bacha kam šlapem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
po a út máme ještě rehabky a ve středu vývojová kontrola, tož jsem zvědava a napnutá jak dopadnem!!!!

stále učím paci paci a jak jsem veliká, leč bez úspěchu :unamused: dlabou na mě, ale líbí se jim to :sweat_smile:
12. črc 2009 v 19:55  • Odpověz
autor
Ahoj Jiři,
tak to je super, že holky takhle "válí" ... Musím se chechtat při představě jak se vám Pavlínka vytírá :grinning: Budu držet palečky, aby to ve středu dopadlo super a nemuseli jste dál cvičit. Máš aktuální fotečky? kdyžtak vlož do albíčka nebo mi pošli na mailik, písnu Ti ho do IP :slight_smile: My konečně máme doma ohrádku, kluci alespoň neječí, když byli na hrací dece tak ječeli asi po 10 minutách, nechápala jsem proč. V postýlce byli v klidu .. tak mě napadlo, že se možná v tom ohraničeném prostoru cítí bezpečnějí než na zemi bez špriclí :slight_smile: V ohrádce se chovají jako v postýlce. Už je s nimi sranda :slight_smile: ráno jsou oba vytlemený a culí se na mě jako oživot, vřískají a chechtají se. Tomášek se pořád snaží otočit na bříško, jen mu tam trochu překáží ruka ..neví jak ji má vytáhnout aby mu nezůstávala pod hrudníkem ..a tak se vzteká, ale on na to určitě přijde :slight_smile: Robinek to také zkouší se otočit ale pokud se mu to nepodaří kašle na to ... jinak Oba kluci se už natahují po hračkách a Robinek dokonce i po osobě která se mu sklání nad postýlkou. Oba se otáčí v postýlce o 180 st. Robinek vegetí s nohama hozenýma na rantlu postele :grinning: Když budeš chtít pošlu Ti fotečky jako jsou kluci v ohrádce. Jinak zítra nám je 5 měsíců :slight_smile: sakra utíká to. A za 14 dní začínáme s příkrmy, mám z toho strach, 21.7.09 jdem na 3 Hexu :slight_smile: Tak to je snad asi vše z toho aktuálního :grinning:
Jinak všichni kolem co byli s nami v porodce a byli nedonošení cvičí a my nic, tak doufám, že se nám to vyhne ...
Jinak doufám, že se holky pochlapí a písnou pár řádek. Ale chápu, že slunečný den je rozhodně lepší trávit na procházce než u PC, i když je fakt že u nás hodně pršelo.
Tak zatím pa pa
12. črc 2009 ve 20:12  • Odpověz
Lenul,

nové fotky teď nemám, bo kluci byli na dovolené a neměla jsem foťák/vrátili se včera večer/ a zatím od jejich příjezdu jsem v jednom kole :grinning:

chystám se počíhat na Lucku jak sedí, ale až zítra....

a Pavla fakt vytírá, páč dost slintá a pak to přejede třičkem, tak převlíkám i 3x denně a to krmím většinou jen v plíně :grinning: ale já mám úchylku na praní, fakt nesnáším i trochu špinavého prádla, takže peru denně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

např.včera dopoledne si říkám to mám hodné děti...Lucka spala, Pavla byla v kuchyni a plácala do lina, ona si tak kolikrát hraje a honí stín své ručky, si říkám no mrknu na ni fakt je nějaká hodná, tak měla pod sebou nablinděno, plácala si v tom rukama /oběma na střídačku/ a už to i přejela bodynkem a teplákama, takže vyslíct, osprchovat a vytřít kuchyň !!! no mám to ale hodné děti...vymydlené a v bytě vytřeno :grinning: :grinning:
12. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj maminy,
nějak vás nestíhám :sweat_smile:.
Jiři, máš teda fakt šikovný holky! Naše hvězdy tohle všechno začínají dělat až teď, Eliška si sedá a Adéla se houpe na kolínkách, plazí se obě, ale pouze dozadu. Žvatlají tatata, bababa, vavava, mama ani jedna :frowning2:. Ale za co je fakt musím pochválit, tak je jídlo. Jí úžasně, jestli se zaliskají, tak maximálně na papuli a na bryndáku, večer dáváme kašu lžičkou až po koupání a ještě se mi nestalo, že bych je musela umývat nebo převlíkat a krmíme normálně v pyžamu v židličkách. Doufám, že jim to hoooodně dlouho vydrží - ťuk ťuk.
Dneska jdeme na hexu - druhou u Adély a třetí u Elišky, a taky se konečně musím domluvit s doktorkou, kdy jim píchne ty náušnice, polovina dědiny si myslí, že máme kluka a holku :grinning:. Zvlášť když jsou každá jinak oblečená.
14. črc 2009 v 07:55  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Evi, všichni máme moc šikovné děti :wink: no můj táta se vždycky když se s něčím "chlubím" řekne, no však už má tolik a tolik tak co je na tom divnýho, za chvilku přece budou chodit ne???? no má v něčem pravdu, chodit určitě budou a všichni, to jen nás maminy uvádí v úžas co ti naši drobci už zvládnou :wink:

to krmení závidím, třeba to časem vypilujem, holkám jsem dala včera poprvé jogurt, bílou holandii a fakt asi větší hnus ještě neochutnaly, nechtěla to ani jedna,šklebily se, Lucince se normálně nadavovala.Tobě jogurt jí ? A jaký?

se zeleninou stále bojujem jeden den to sní, druhý to samé nechtějí, někdy pomůže kupovaná sklenička, někdy ne, tak se dopijí mlíkem :unamused:

já je krmím ještě v lehátkách naštěstí je to super materiál a jde krásně vyčistit :wink:

jinak já holky z 80% oblíkám nestejně, navíc mají každá jinou velikost a dost lidí se diví, že dvojky a nejsou stejně oblíklý :confused: mají třeba stejné gatě a jiná trika apod.naše si nejsou ani podobný tak co!už to neřeším :grinning:
14. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
Jiři, já dávám choceňský jogurt a mačkám jim do toho banán, to jim chutná. Kupovaný skleničky ochutnaly v nedělu a nechtěla ani jedna, Adéla se dávila tak, že jsem si myslela, že se udusí. Zeleninu jim dělám skoro pořád stejnou :sweat_smile: -brambor, mrkev, brokolice, kuře (někdy špenát, někdy vepřová panenka, někdy žloutek) a mixuju. Co není namixováno, to se dáví a nejí. Když nenamixuju, sní 3-4 lžičky a konec, namixovanýho sní celou dávku a pěkně. Matesovi jsem taky dlouho mixovala a nebyl s tím pak žádnej problém, jak měl víc zubů tak se naučil jíst i nemixovaný. Tak proč to hrotit :grinning: .
14. črc 2009 v 11:17  • Odpověz
holky, vy tu držíte bobříka mlčení, ne?

Muri, tys mne opět potěšila, Juráš taky žádné mama neříká, jen brble ty slabiky, občas :slight_smile:, tož zase mne to uklidnilo, že máme asi ty děcka normální :slight_smile:. Asi ho plazení dokonale pohltilo, nepotřebuje zas nic nového zkoušet - když se neplazí, zabývá se většinou otevíráním a zavíráním dveří, nebo do nich bouchá apod. :slight_smile:
14. črc 2009 ve 22:26  • Odpověz
Ahoj maminy,
tak nám se tady včera večer přehnala taková bouřka, že jsem se až bála :sweat_smile:. Vyhazovalo to pojistky, tak jsme šli spát v neuvěřitelných 21,30 hod. :grinning: :grinning:. Myslela jsem, že to bude holky budit, ale zaspaly to.
Byly jsme včera na té hexe, tak Adula jen tak pokníkla, ovšem Elča tam předvedla lehkou hysterickou scénku. Nevím, co bude dělat příští úterý, kdy jim bude doktorka píchat náušnice :fearful: .

Fialli, ahojky, tak to su ráda, že jsme na tom tak podobně :slight_smile:. Holky teď přišly na to, jak jsou vlastně strááášně zajímavý úchytky na skříňkách, tak si u obývací stěny dost vyhrajou :grinning:. Jo a Aduš se s oblibou presuje mezi sedačku a stěnu, samozřejmě pozadu, posledně jí koukala jen hlava :slight_smile:, stihla jsem ji jen taktak vytáhnout. Jinak bych musela tu sedačku osunout a sama bych to asi nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
15. črc 2009 v 06:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.