• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahojky holky,
kde jste všechny? Vždyť je venku hnusně, tak mi neříkejte, že jste pořád venku :confused: ?
Já jsem dneska byla s Aduš na další kontrole s jizvičkou po TBC a zase jsme neprošly :frowning2: . To znamená, že mi ji doktorka zase nenaočkuje hexou. Další kontrolu máme za 14 dní, tak mám fakt radost, musím k vůli tomu do Prostějova na novou polikliniku, kde to je sice bezva (vlezu se do výtahu, s kočárem až do ordinace), ale kde je pitomý parkoviště, malý a věčně přeplněný, no dneska jsem tam úplně šílela, nakonec jsem to lupla kus od nemocnice normálně podél silnice a jen jsem se modlila, aby nebylo obutý, až se vrátím. Naštěstí se mnou jela ségra, která mě dost psychicky podpořila, jinak jsem to na tom parkáču vzdala :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Leni - to je bezva, že kontrola dopadla dobře, já se před každou kontrolou bála, tohle těhu jsem si teda moc neužila. A co malá, byla už dneska lepší? Ty noce ti nezávidím, ještě mám v živé paměti, jak jsem nevěděla jak si lehnout, aby to bylo pohodlný a když už se to povedlo, tak zas na záchod a ve finále mě začla třeba pálit žáha :grinning:.

Jinak zdravím všechny, který ještě neznám :grinning:.
6. kvě 2009 ve 20:20  • Odpověz
jirul: tak dobré,že už cvičení jen s Pajuškou,ale ani to není žeden med,což :frowning2: bobik malá... Plazení jsme taky absolvovali,ale teď už děláme jen obrat a hodně z Bobata. každopádně jsem zvědavá,jak v po dopadnem. Doufám,že finito!!! Vím,že kluci budou v péči neurol. do jednoho roku,ale myslím,že rehabky nejsou nutné po celou dobu...kdyby se samozřejmě objevila nějaká patologie,tak bychom zas museli naběhnout :frowning2: .Přeju hodně zdaru,trpělivosti a pevné nervy!!! Myslí na to,že je to pro jejich dobro! :slight_smile:

leninek: nestraš s porodem!!! Supr,že všecko good,jen tajk dál!!! 3D je fajnová zíležitost,tak to si moc užij! bude pořizovat i DVD záznam? Ty jo,máš můj obdiv... zvládnout tak malou cérečku a k tomu dva mimiňáky to bude chtít hafo síly a odvahy :sweat_smile:
6. kvě 2009 ve 20:35  • Odpověz
čááo skarbek, kde ses toulala?
6. kvě 2009 ve 20:54  • Odpověz
skarbek: ahooooj, to neva, že ses neozvala, já jsem ráda, že se máte dobře, už jsem se bála, že nestíháš ani ten net :slight_smile: a na starou diskuzi jsem se už nedívala, pátrala jsem po vás v dvojčatové diskuzi a tam byla jen stará parta :slight_smile: Dej do alba nové fotky, ať vás vidím...

a jinak je pravda, že s tou krví to asi zaráží všechny, co o tom něco vědí (aspoň teda po telefonu a netu), na začátek června jsem objednaná do fakultky v Olmíku, ať to trochu zas před dalším těhu vyřeším, protože už fakt nechcu ponechat nic náhodě... dám vědět, jak jsem dopadla, ale v podstatě už teď vím, že jsem si měla píchat - a příšt budu muset píchat - každý den injekce na ředění krve, pro jistotu. Akorát s tím dalším brzkým těhu si asi dost fandím, protože ještě mám blbé výsledky cytologie a možná mne čeká konizace čípku, což jednak znamená zdržení a hlavně zase nějaký zásah, který pro těhu není ideální. No což, musím se s tím nějak porvat, budete na mne myslet a já to zvládnu :slight_smile:

Muri: já jsem byla celý den doma :slight_smile:, to už se mi dlouho nestalo, Juráš je po návštěvě u vás jak vyměněný, válí sudy, povykuje tady a hlavně dvakrát denně spí, předtím v podstatě vždy jen jednou :slight_smile: a v kočáru, teď dvakrát a dokonce i doma, to je supr... Jinak my hexu už máme druhou, ale teď asi dám příští týden prevenar...jo, a taky jsem se každé kontroly bála, ale všechny byly paradoxně na jedničku :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 21:26  • Odpověz
ahojda moc vas zdravim, az ted jsem vas nasla. :wink: leninek preji ti at vse vychazi a mala at ti vecer spinka. Az ted jsem si vsimla ze cekas dvojcatka a doma mas malou cacorku. :wink: Jinak se musim pochlubit, sice jeste nemame ani jeden zub :grinning: ale Anetka nam zacla pekne lezt. Nejdriv byla na kolenou, a jen se tak houpala ale dnes uz zacla pomalu lezt. je to docela sranda :grinning: . Ale kdyz jsem to videla tak mi dojetim slza ukapla. :wink: fial Jurasek je moc krasnej :wink:
6. kvě 2009 ve 21:39  • Odpověz
Koukám že tu dost často řešíte cvičení s mimčama - předpokládám že to jsou drobci co se narodili dřív než měli že? :confused: Nám naštěstí nikdo nic neříkal, jsem ráda že tam kluci vydrželi tak dlouho a narodili se jako pořádní chlapáci. Něco málo se cvičením jsem si užila u Daníka (byl sice donošenej ale měl zablokovanou krční páteř - asi proto jak byl velkej a nemohl se tam už pořádně vejít) A musím říct že mi to docela stačilo... - nedovedu si představit procházet tím s dvojčátkama - a to u nás to nejspíš nebylo nic ve srovnání s tím vaším cvíčem. Nejhorší bylo když ho neuroložka v ordinaci "rozcvičila" nebo jak to nazvat - bylo to doslova lámání přes stůl - ještě dneska mi běhá mráz po zádech když si na to vzpomenu (malýmu byly 3 měsíce) ale zas na druhou stranu, jsem ráda že jsem neodešla (prý to spousta maminek neustojí a raději čekají venku - to bych teda zas nemohla já... - přece v tom toho prcka nenechám samotnýho :confused: :pensive: ) Aspoň se pak nebála s ním sama cvičit doma ty cviky aby protažení vydrželo. Protože to už bylo proti tomu uplný nic. Ale musím říct že výsledek byl vidět téměř okamžitě - myslím že se mu muselo hrozně ulevit, když mu to rozcvičila - najednou se přestal budit s křikem a bylo z něj uplně pohodový mimčo - to potom za to stojí.
ALe to už jsem zas někde uplně jinde - jen jsem tím chtěla říct že jsem k tomu s bídou sotva přičichla a měla jsem s tím co dělat, takže před váma tady smekám :wink: :slight_smile:

Murecka - my už jsme se tu někde určitě potkaly viď???
6. kvě 2009 ve 21:56  • Odpověz
6. kvě 2009 ve 22:46  • Odpověz
skarbek: no jo, chtěla bych co nejdřív, uvažovala jsem už o podzimu (to bude rok po císaři), ale ono stejně se musí čekat nějakou dobu od ukončení kojení kvůli tomu, aby se srovnaly hormony a taky kdybych šla na tu konizaci, tak se zas musí skoro půl roku čekat - no ne, že bych nutně musela mít děcka tak brzo od sebe, ale byl by zázrak, kdyby to vyšlo hned, navíc u toho ketu jsou šance dost malé, tak jsem to chtěla zkusit co nejdřív, ale bohužel se to asi odsune až po novém roce..

a o rezi nevím :slight_smile:, ale můžu jí napsat sms, ať se ozve, číslo mám... mám?
6. kvě 2009 ve 23:06  • Odpověz
Ahoj holky, měla bych dotaz ohledně růstového spurtu. Každý o něm mluví. Chtěla bych vědět, jestli jste ho pocítily? Mají ho obě děti najednou? Nebo když jedno prochází růstovým spurtem, kojíte/krmíte i to druhé dvojče stejně? A pak když to přijde na to druhé dvojče, kojíte/krmíte to první stejně? Podle toho co se píše, tak RS přichází mezí 3 a 6 měsícem. Jaké máte zkušenosti?
Pak bych se chtěla zeptat na moučnivku. Mělo jí některé z vašich dítek? Dává se na to genciánová violeť, ale moje Mudr mi řekla, že je to trochu rozporuplný, protože zjistili, že má karcinogenní účinky, takže to mám dát, ale nepřehánět. Jak často jste jazýček potírali? Za jak dlouho zmizela?
Tak, to je momentálně všechno co jsem měla na srdci :wink:
Hezký den a prodloužený víkend
7. kvě 2009 v 09:35  • Odpověz
autor
ahojky všem,
tak se musim sveriti a uleviti si...vcera v poradne nam mudr rekla, ze ma robinek vetsi hlavicku, vselijak ji merila, poslal nas na neurologii, tam nam dnes rekli ze ma tu hlavicku opravdu vetsi, proto ji zaklani, protoze ji neunese. Tak nas objednala na pondeli na sono a pak hned zase k ni na neurologii a pak budou pry rehabilitace, vojtovka. pry mame vzit oba chlapecky...ja pevne verim, ze u tomaska (Bčko) nebude cvico potreba. ale je mi z toho smutno a jsem takova bez nalady a stavy :cry:

leninka: no vida jak pekne rostete :slight_smile: jen tak dal ... ale neni to vubec jednoduche se starat o malou a jeste nosit v brisku dva rarasky, vid? nejvice me vzdy "pobavi" jak vsichni doporucuji odpocivaj co nejvice, ale ono to ne vzdy proste jde. tak se pekne drzte a setrete se ... v ramci moznosti :slight_smile:

yahoodka: ahoj jani, rada te tu vidim...ted jsem ti psala vzkazik na icq :slight_smile: moucnivka je plisen na jazyku z mleka? na to se pak dava genciana, ale jinak jsme se s tim nesetkali. jedna mudr nam totiz rekla, ze maji kluci na jazycku plisen z mlika a ze to mame natirat gencianou (to byla mudr co zastupovala v dobe dovolene nasi mudr) a nase mudr pak rekla, ze nemaji zadnou plisen a ze nemam jazycek potirat. a pak bud z toho moudra, ze :sweat_smile:
Mě přišlo, že naši kluci měli růstovy spurt v 3-4 týdnu, to mi přišlo, že jsou porad hladoví, ale mozna je bolelo brisko. kojene mimi v obdobi RS se casteji prikladaji... nebo se take musi dodrzovat minimalni casovy interval mezi krmeni? holka ja to nevim... slysela jsem hodne chvali na webik www.kojeni.net tak tam by mohli byt nejake info :slight_smile: take tam mrknu, pry tam jsou resene veci kolem krmeni UM.

Mějte se vsechny moc hezky. Preji krasny den vsem, hodne radost s mimi ... omlouvam se, ze jsem se tak malo rozepsala, ale jsem nejak kvuli tem vysledkum rozhozena.
zdravi lenka a kluci
7. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

téda vy jste toho napsali...to já večer odpadám celkem brzy :slight_smile:

Lenul, budu v pondělí držet palce at vám vše dopadne dobře a vojtění se neboj, pokud začnete brzy, brzy se srovnáte, naše Lucka cvičila snad měsíc??? ani nevím a to jsme měli ještě pauzu kvůli očku a myslím že i Pavlínce to brzy zruší...to zvládnete :wink:

jinak jankatr, naše holky jsou 37+6 takže cvíčo nemusí být jen u nedonošených, ony v tom bříšku mají málo místa, prý to u dvojek bývá :confused:

Murečko, to muselo naštvat, my jsme jen okresní město a ve středu přes den zaparkuješ jen když máš štěstí :frowning2:
7. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
Jirule - a kvůli čemu jste vlastně museli cvičit? Taky byly holky někde zablokovaný? Moc se v tom nevyznám - tak snad se neptám moc blbě... :confused:
7. kvě 2009 ve 13:55  • Odpověz
Jankart, naše dětská mudra by je ani nikam nehnala, ale mě se to nezdálo, 3 kamarádky cvičily, jedna ještě pořád musí a malá má rok a to je mazec, fakt už pak mají sílu a jí rovnou řekli že přišli pozdě, ale malá je hypotonik takže v podstatě teprve teď se plazí ani neleze, nesedí nestojí....takže mě když se něco nezdálo hned jsem chtěla aby nás na rehabky poslala.
Lucka se od malinka prohýbala při krmení jakoby do luku, skoro dělala most, i se zakloněnou hlavou spala :frowning2: A Pavlínka, když ležela na zádech a nožky dala nahoru, hned se jí stáčely doleva, to ji jakoby otočilo na boček a ona se už přetočila na bříško, měla jsem děsnou radost, že se ve 3,5měsících otáčí...ale vlastně to nebylo dobře.Teď už je taky srovnaná nožky drží rovně i natažený, otáčí se na břicho stále na jednu stranu ale na tu druhou alespoň na boh, teď na rehabce říkála že má moc naplý nožky nějaký tonus, ale jen trochu, takže taky myslím že bude za chvilku OK, ona je na břichu hrozně šikovná už se zvedá i do vysoké opory a nožku napřahuje na lezení, takže mám radost, myslím že je šikulka :slight_smile:

no jako si to myslíme všichni o svých dětech, žejo??? :grinning:

Jo a Lucka byla KP a Pavla příčka a byly docela velký na dvojky tak proto si myslím, že tam moc místa neměly=v bříšku

ale já tak plaším se vším...no raději ať je 2x zkontroluje než něco zanedbat :wink:
7. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jahůdko :slight_smile:, u nás byl růstový spurt asi nepřetržitě od druhého měsíce do šestého :slight_smile:. Ne, vážně, pořád jsem na něj čekala, Juráš pořád pije strašně často, už jsem to kojení vzdávala, váhala nad příkrmy, prostě jsem měla pocit, že mu to nestačí, a přitom mi hrozně moc přibíral :slight_smile:, takže fakticky jsem ale prostě nějakých pár týdnů, kdy by měl být spurt, nevypozorovala :slight_smile:
7. kvě 2009 ve 14:43  • Odpověz
Aha - tak dík za info :wink:
Je fakt že Daník tenkrát taky pořád zakláněl hlavičku, a když ležel tak v poloze ležícího střelce (hlavičku ke straně a ruce jakoby natahoval luk) a doktorka mi pak taky řekla že je to špatný. Stejně jako to že když jsem ho dala na bříško tak se zvedl na ruce a přepadl na bok a tím se vlastně otočil - taky jsem si tenkrát říkala jak je šikovnej že už se otočí z bříška na záda (byly mu asi tři měsíce) - pak jsme se učili znova od začátku pást koníky a otáčet - rovnala jsem ho do správné polohy a přetáčeli jsme pomocí nožičky... - takže to vlastně asi bylo dost podobný.
7. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
Tak jak to tady čtu, tak máme asi podobný problém. Sofča, když leží na bříšku, občas se jakoby převalí na bok a pak na záda. A jak tu čtu, tak je to špatně. Mám na to upozornit mudr? Asi je lepší se cvičením začít dřív než později. Díky. Yahoodka
7. kvě 2009 v 17:05  • Odpověz
Uf, uf, tak to už je pořádná nálož informací :grinning: :slight_smile: Tolik nových maminek a miminek! To je fajn! :slight_smile:

yahoodka: moučnivku holky měly, a teda je blbé, jetsli je fakt genciána karcinogenní, já jim to mazala asi 10 dní :confused: pak mi teda doktor řekl, že jsem měla max. 5 dní. Holky k tomu měly i opruzeniny, pak jsme daly probiotické kapky, a pak se to pomalu zlepšovalo, už jsem nic nedávala, poral se s tím jejich imunitní systém.. Četla jsem na strankách Weledy, že se jim má ředit jedna ústní voda Weleda, a tím potírat, ale teď nevím, která to je.. A ty kojíš? Jestli jo, tak bys mohla mít plíseň na bradavkách..

S tím cvičením.. nás dr. poslal na neurologii, tam se divili, proč nás posílá, tak já nadšená, že jsou holky o.k. Ale taky se ještě neotáčejí :frowning2: Byly jsme na neurologii cca pred 3 týdny, každou z holek měl doktor v ruce asi 20 vteřin, a řekl, že v pohodě.. ale nezdá se mi to.. Julinka se otočí z břicha na záda, jakoby se odpinkává levou ručkou a pak ještě zanoží nohou - je to dobře? Jde jí to jen na jednu stranu. Zkoušela to občas i ze zad na bříško, ale to teda spíš tou polohou toho lukostřelce.. a to je teda špatně :unamused: .. no, asi zaběhnu na nějakou rehabilitaci.. holky mají už pěkně tlusťoučké nožičky a těžkej zadek, a já jsem jako malá měla taky problémy a dlouho nechodila..
7. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz
lenule: já na Tebe myslela, že ti musím napsat, ať zkusíš dát klukům víc jídla, když pláčou.. prostě to zkus.. já vím, na dětech by se pokusy dělat neměly, ale když oni nemluví, tak to prostě jinak než metodou pokus-omyl nejde.. Naše holky přes den nic moc, stále tak kolem 120ml, občas 160. Ale večer klidně 210ml! Když dopijí a za chvíli řvou, tak zkouším, zda nechtějí ještě odříhnout.. a pak běžím udělat další jídlo..
Ty tabulky hoď za hlavu, my jednu dobu jedly více, pak podle tabulek, a teď jíme vlastně méně, holky mají přes 7kg, tak by měly vypít za den přes 1000ml, a to nevypijou.. A mají stehna jak.... :grinning:
7. kvě 2009 v 18:15  • Odpověz
autor
ahoj jaanja,
moc díky, že na nás myslíš... díky za rady. moc si toho važím ... četla jsem, že bud mají vypít cca 120-150 ml/1 kg váhy což by u nás (máme cca 5 kg) bylo 750 ml/denně a nebo 1/6 váhy což vychází 8360 ml. a to rozhodne nevypijeme. mame denne 5-6 krmení a vypijeme tedy mezi 500-600 ml. Ted mi zacal tomasek stavkovat nebo co, pije malo, za dnesek vypil v 00:45-80 ml, 04:45-60 ml, 07:50-85 ml, 15:10- 65 ml, jinak až teď před cca 20 minutami vypil 40 ml čaje. ale jinak u těch předešlých krmení nepil čajík vubec. Jinak mi přijde v pohodě, lezi, povida si, mrska nožičkami a ručičkami...rano měl stolicku ... ale stejne me to jeho vypite mnozstvi znepokojuje. pokud to bude trvat do utery (to mame poradnu) tak ho nemcham pro informaci prevazit. abych vedela zda pribral nebo ne. jinak davam odvat z vlocek, je po nem klidnejsi, lepe spinka... take jsem delala metodu pokus- omyl :grinning: nejprve jsem davala jen ten odvar (je to jen obarvena voda žádny husty dryák), pak jsem ředila 60 (odvar):40 kojenecká voda, pak 50:50 a pak jen vodu s UM. pokaždé něco nechal, přijde mi že pil lépe když pil UM jen s odvarem. alergii na lepek nemáme (snad ne, nic se neprojevilo, žádná vyrážka) tak snad se žádné problémy neobjeví. Jen kdyby chtěl pít trochu víc. robinek pije tu 100 ml na krmení, občas ho proložím čajíkem, tudle mi dnes vygtáhnul cca 50 ml, no měl asi bud velikou žízen nebo hlad :slight_smile: koukam jak Ti holčičky pěkně pijí a váží. No s těma stehnama jsme na tom dosti podobně :grinning: Hlavně tomášek je jako buřtíček, má takové ty bucláčky :grinning:
Zrovna ted mi Robin pláče, ale před chvilkou vyzunknul cca 40 ml čaje, a papal naposledy v 15:50, tak nevím zda je to hladem nebo bolestí bříška...sakra ... škoda že neumí mluvit :frowning2: pujdu mu pripravit bastu ...
7. kvě 2009 v 19:04  • Odpověz
Ahojky holky!

Tak je ze mě zombie-matka od dvojčat, holky mě poslední 3 noci nenechaly vyspat, takže sotva lezu.

Byly jsme dneska na kontrole na vojtění. Přidali nám cvik, takže je tu zase jekotu, než si zvyknou. Zatím mají skoliozu, ale stejně jako v pondělí neuroložka, tak dneska dr. a rehab. sestra od vojtění říkaly, že to pasení jim fakt nejde. Daly nám právě cvik na roztahování pěstiček.

Holky, já vás dočtu o víkendu, jsem zralá na postel, takže se tam doploužím. Všem dobrou noc a jestli budete mít čas, tak koukněte do mýho albíka, mám tam 2 nové fotky holek :grinning:
7. kvě 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ciao tety :slight_smile:

ty jo,tak já se raduju (zřejmě předčasně),že nám ukončí rehabky a po přečtení dnešních příspěvků,mám obavy,abychom nedostali další sadu! :frowning2: :frowning2: A popravdě už na to nemám sílu! Cvičii jsme 4 měsíce poctivě 3x denně a po návratu z nemocnice,po rekonvalescenci už jsme si všichni tři nějak odvykli a začali to flákat. Je fakt,že kluci už mají páru jak hrom a udržet je v požadované pozici je pro mně vysilující. A ten rachot u toho :frowning2: ...už to taky není jen takové mečení,jak ze začátku,ale řev jak tygr. No dám vědet,jak pochodíme v pondělí.

fial: to by bylo fajn,kdyby se ozvala i rezi! Chtěla bych vědět,jak se jim daří! tak ji zkus pisnut pokud vyštráchaš to numero :wink: Já si právě myslela,že toho půl roku po konizaci se má čekat. Do nového roku není zas tak daleko :grinning: ,mně to teda letí... už abych šetřila na vánoční dárky,jen nevím z čeho :sweat_smile: To ti uteče! Já mám kluky po ketu :slight_smile: ,budeš mít i ty! :wink:

cipisek: božatko! Jakpak to,že je u Vás takhle rušno??? Zuby? :confused: Jinak kluci taky se skoliozou,ale už se jim zlepšuje,tak buď dobré mysli! :wink:
7. kvě 2009 ve 21:22  • Odpověz
lenul: ty webowky jsou fakt good! Něco jsem se na nich načetla :slight_smile: ! Aktuálně mám strach,že budu muset nastudovat,jak proti mastitidě :frowning2: . Od včera večera mám na levém prsu červené bolestivé místo,teplejší od okolí,tak si myslím,že mám ucpaný mlékovod :frowning2: . Čekala jsem či to Tadík nevytáhne,je to jeho prsíčko :slight_smile: ,ale bolí to pořád,tak asi ne... :frowning2: Holky,poraďte,co s tím,please!
7. kvě 2009 ve 21:32  • Odpověz
Ahojky holky,

Skarbek, pokud nemáš teploty a nemáš tam hrču, jen to hodně bolí a je to načervenalé, tak to ještě není zánět. Měla jsem to teď poslední dobou co chvilu. Je potřeba pořádně prso vyprazdňovat, na to byla expert Adéla, ale to zrovna sabotovala kojení, tak jsem to musela přežít i bez ní. Taky jsem jim prsa vyměnila, každá se přisává trochu jinak, tak jsem si říkala, že co se nepovede Adéle, že třeba jiným "úchopem" vytáhne Elča. Na noc jsem si vzala paralen a na prso dala tvaroh (do ponožky a to celý do podprdy, přikryla igelitem a na to plínku, abych nebyla zalajdaná. Bolelo mě to třeba i 2-3 dny, ale zánět se mi z toho neudělal - ťuk ťuk.

Jankatr - taky si myslím, že jsme se už někde potkaly, nemohlo to být na nějaké diskusi o zmlklém těhu?

Fiallinko, zdravím, to jsem ráda, že se Juráš tak rozjel. Sice se u nás družil víc s Aduš, ale pozitivní vliv to mělo na Elu. Jak teď vidí Adélu, tak se na ni jen třese.

Dneska jsem holkám dala na oběd brambor+špenát+kuřecí maso, vypadalo to, jako by to už někdo předtím použil, ale holky to zblajzly, jen jsem koukala. Asi to mělo dobrý zasyťovaci účinky, protože odpoledne holky už měly jen přesnídávku a trochu mlíka ode mně a večer jsem je jen nakojila a že jim ještě udělám trochu kaše a ony mezitím usnuly a pořád ještě spí.

Tak se mějte, letím do vany a do hajan.
7. kvě 2009 ve 21:58  • Odpověz
Skarbek - teď čtu ten poslední příspěvek - tak mi padlo do oka to Tadíkovo prsíčko - ty je přikládáš pořád stejně? Já se to teda snažím střídat protože mám pocit že Matýsek pije míň než Kubík - tak to střídám aby se to mlíko dělalo tak nějak rovnoměrně... :confused:
7. kvě 2009 ve 22:00  • Odpověz
Skarbek: fakt po KETU? Teda, já bych sice dvojčata ještě klidně brala, to víte, už jsem si na tu představu zvykla, ale měla bych takový strach... a navíc nevím, jak bych to zas fyzicky zvládla, fakt posbírám všechny nemoci co můžu :slight_smile:. A jak u vás vlastně dlouho trvalo, než se ogaři povedli :slight_smile:?

Muri, to víš, Elča asi záviděla :slight_smile:. Jo, prosím, dávala jsi nějaký rozestup mezi jednotlivýma příkrmama? Už ho skoro tři týdny krmím zeleninou, teď do toho prdnu i maso, ale říkám si, že už můžu nasadit i kašu, ne? Pořád pije a pije, v noci se budí, tak třeba je to fakt ten hlad :slight_smile:
7. kvě 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahojky všem,

Fiali - víš, jaká su :grinning:, takže jsem dala na oběd zeleninu, a když mi to prošlo, tak jsem asi za týden dala večer kašu a dávám ji skoro každý den. No třeba včera jsem to nestihla, jen si ode mně cucly a usnuly(ve 20,00) a spaly do půl 4. Ale pak se mě budily po hodině, ale dala jsem jim až o půl 7 a před chvílí zase vytuhly. Takže kašu dávám určitě aspoň 3 týdny, zeleninu asi měsíc, před 14 dny jsem dala odpo nastrouhaný jablíčko s mrkvovou šťávou a teď to střídám s přesnídávkama. Už jsem si říkala, že bych to jabko dala dopo a přesnídávku odpo.
No uvidíš, jak ta kaša zabere. Holky, když ju mají, tak spí asi tak od 21,00 do 5,00-5,30, bez kaše, jen s kojením od 20,00 do 3,30, takže skoro nastejno. Ale ony spávaly v noci dobře hned, co se po těch prvních třech týdnech hodily do formy.
Co dáváš za maso? Já začala kuřecím a včera jsem si koupila kousek vepřové panenky, že bych to taky zkusila.
8. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz
zdravím všechny
nějak v poslední době vás nestíhám číst,tak snad se mi to dneska povede
a mám dvě fotky v profily jednu ze středy a jednu ze začátku těhu.....večír se tu stavím poklábosit
8. kvě 2009 v 11:43  • Odpověz
skarbek muzu hledat kde chci a zub stejne nikde :frowning2: hold si budeme muset pockat :grinning: Jinak ja vsechno jidlo kupuji, takze vse maji ze sklenicek. Varit proste nejak nestiham. Holky milujou Hami, ted jsem treba zkousela tunaka se zeleninou a mohly se utlouct. Jinak jsme taky potiraly gencialkou :wink:
8. kvě 2009 v 17:28  • Odpověz
skarbek: určo bude prso dobrý.. pokud ti není jak při chřipce, nemáš zimnici, apod., tak to zánět není, a dá se to zase do pořádku.. musíš pořádně vyprázdnit prs, třeba odsávačkou nebo rukou, a jak píše murečka, dej na to tvaroh.. dávají se i nakrájené brambory, ale mám z toho do teď zakecanou noční košili.. Před kojením nahřát ve sprše, aby se to uvolnilo. Brala jsem i homeopatika - belladona od boironu, 4x denně 5 kuliček..
8. kvě 2009 v 17:48  • Odpověz
Muri, já mu zatím dávám jen samotnou zeleninu, bez masa, ale zkusím ho dát už brzo :slight_smile:, a myslím, že můžou mít jakékoliv, panenky bych se rozhodně nebála. Ale možná dostanu domácího králíka, tak třeba začnu tím. A tu kašu jdu právě udělat :slight_smile:
8. kvě 2009 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.