• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
autor
ahoj holky,
tak jsem dnes zkusila první příkrm .. uvarila jsem v papinaku mrkev ve vodě a uvarila k tomu jablíčko. No musím přiznat, že kluci zvládli každý cca 2 lžičky a to jsem přimhouřila obě oči. Psala jsem naší Mudr mailik, kde jsem se ptala co mam dělat když Robinek zase tlačí a má s tím problém. Odpověděla mi, že bych jim měla dát vlákninu a mám prý mu dát syrovou mrkev s jablíčkem. No nevím zda je to vhodné .. syrovou, ptala jsem se kamarádky, která se v tom dosti vyzná a ta se zděsila, že prý se dává vše vařené/dušené ... co Vy holky na to? Nevím co s tím, Robinek ráno vždy kolem 4 hodiny začně tlačit... stolice je cca 2x denně, teď jak se snažím mu pomáhat s prdíky tak se ivykaká ... tak snad zase nebudeme tam kde dříve... dělám masáž bříška, dávám oba chlapečky na bříško ... nevím už co s tím tlačením. Neporadí te mi prosím? A když jste začali s příkrmy kupovali jste ze začátku skleničky nebo jste rovnou vařili? A vařená mrkev staví nebo syrová?
Předem moc moc díky všem za radu a pomoc.
Lenka
16. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
Ahojte!

jdu jen na skok neb třeba jít chrnět! :slight_smile: Přidala jsem pár new fotek do alba,tak zkoukněte ty moje frajery :wink: Mějte se pěkně a ať se Vám daří!

lenul: já vařila,skleničky sporadicky a sýrovou zeleninu a ovoce začala dávat až později. Jestli mrkva staví netuším :confused: :sweat_smile:

Tak dobrou....
16. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz
lenule: začla jsem se skleničkama, protože se mi nechtělo vařit kvůli pár lžičkám - vařit jsem začala asi za 2 týdny, až toho snědl trošku víc. S mrkví nevím, ale mrkev s rýží se dává při průjmu a ta mrkev tam je vařená... a jinak být tebou dám ze začátku spíš vařené, je to hlavně prevence alergických reakcí ale je to i líp stravitelné- s jabkem taky pozor... hlavně spíš dávej vždycky jen jednu novou potravinu a nejdřív za tři dny jinou, abys věděla, pokud by nějakou reakci měli, z čeho to bylo.

No každopádně Juráš má radši tu uvařenou chuť, jinak je to na něho dost kyselé, tak mu to někdy kombinuju vařené s čerstvým nebo vybírám sladké jabka nebo kup nějaké přesnídávky, kde je jen ovoce - sunárek, frutapura a s tím začni :slight_smile:
16. črc 2009 ve 22:35  • Odpověz
Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,na net sice chodím,ale je chvilkama.Jak zvládáte s dětmi to velké vedro?Mně se zdá,že děti spí přes den víc než jindy.A mají velikou žízeň.Nevíte kolik mohou takové děti vypít čajíka nebo ředěné mrkvové šťávičky za den?Když jim nabídnu pití,tak si asi myslí,že musí vypít celou lahev(100ml) a to by tak dvakrát denně.Myslíte,že to může být?
Jinak s příkrmama si vedeme dobře,pořád jsme na zelenině,dnes zkusím s masíčkem,prvně kupovanou a pak uvidím.Akorát Terezka tak 5 dní stávkovala a jedla a pila najednou polovinu toho co jindy,ale už je zase "v normě".
Se spaním je to přes noc pořád super,tak v půl 9 jdou spát a nejdřív v 6 se budí,akorát Terezka má večer veliký probém usnout,ječí jak Viktorka nějakou dobu a dost se šudlí,snažíme se ji nějak uspat,ale moc to nejde,nemáte s tím zkušenosti,co by na to zabíralo?Jinak přes den pořád pasou koníky a hrají si s hračkami,i když Terezce stačí často ke hraní dudlík.
Ještě mám otázku ohledně sezení,když je mám v lehátkách FP na příkrmy,tak šponují horní část těla tak,jak kdyby si chtěli sednout.Mám je nechat?Zdá se mi to ještě brzy :unamused:
Holk,jaké máte nebo plánujete golfky? Bydllíme na vesnici a máme jako hlavní kočárek herkula,ale když bych chtěla třeba s dětma do města,tak by se asi hodily víc.Sem na vesnici je nechci,jde mi o to,aby šly dobře složit,byl lehké a praktické,možná radši madlo místo těch "beranů".Díky za tipy a večer sem hodím nějaké aktuálnější fotky :dizzy_face:
Jo,Leni,mrkev určitě staví( i povařená myslím).
17. črc 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Leni já hned od začátku vařila, a jedly celkem obstojně, hlavně Lucka, jakmile jsem dala párkrát skleničky, ty dlabyly víc a taky jsme přidali přesnídávky /ovocné/ a kaše, tak ta zeleninka už jim tolik nejede.Mrkev určo staví, ale když jím dáš víc čaje tak to bude v poho, tak jsem teda spíš pro vařenou.

zkoušela jsem doma podusit jablíčko, nechtěly to ani s banánem, tak ovoce kupuji, vesměs frutapuru, hipp nebo sunárka, jsou to 100% ovocné přesnídávky.

jj a kakání se nám krásně po příkrmech upravilo však víš jaké měla Lucka problémy, bez trubičky ani rána a teď je úplně v pohodě :wink:

skarbek, kluci už jsou správní raubíři, že?My na vývojovce nedopadli nejlíp, Pavla musí cvičit dál, obě mají trochu náběh na skoliozu páteře, každá vybočení na jinou stranu :frowning2: byla jsem moooc zklamaná, na další kontrolu jdem v listopadu což se mi zdá v nedohlednu.
cvičit prý do zralého lezení /u Pavly/

dado ahojky :slight_smile:

to přitahování do sedu není dobře /jak mi tvrdí na rehabce/ ale co s nima naděláš, že? s tím pitím, si já osobně myslím že můžou vypít i víc než 200m čaje nebo vody za den, leč u nás tak každá 50ml :frowning2:

noci máš teda super, u nás se budí kolem 3,30posledních pár dní, jinak to bylo 1,30 takže i mě to přijde fajn, pak se nají a vstávají kolem 6-7h

my už v golfkách jezdíme, je to teď náš hlavní kočár :wink: složím je do auta v pohodě, ale mám berany.Přečetla a vysondovala jsem toho o golfkách dost, záleží jakou máš i cenovou představu, kdybys chtěla něco vědět, písni do IP.
17. črc 2009 v 09:17  • Odpověz
ahoj holky - dlouho jsme tu u vás nebyli - tak všechny zdravím a všem držím pěstičky.
Nakukuju s prosbičkou - dali jsme fotky na galerii, jestli se vám bude chtít - jukněte a můžete nám dát i nějakej hlásek
http://jankatr.galerie.cz/3541694-deti#49710491
http://jankatr.galerie.cz/3541694-deti#49710499
http://jankatr.galerie.cz/3541694-deti#49710512

Klikněte na hvězdičku pod otevřeným obrázkem
18. črc 2009 ve 14:30  • Odpověz
janka: hezké fotky :wink: ¨

holky, právě jsem přišla na nevýhodu monomatek - v noci pořád vstávám, Juráš se pořád budí a pořád chce prso, fakt nevím, jak ho odstavím :slight_smile:
19. črc 2009 v 15:32  • Odpověz
Ahojky maminy,
kde jste všechny? Vy jste si založily nějakou novou diskusi a neřekly mi o tom :grinning: ? Vraťte seeeeeeee :slight_smile: !!!!!

Tak holky už jsou opravdu holčičky, od včerejška mají náušnice :slight_smile:. Byl to teda fakt řev, Adéle nešly nasadit, tak má jednu obráceně a doktorka říkala, že jí ju mám zítra nebo v pátek předělat! No tak to je vyloučený, to si netroufnu. Ale k naší mudr se mi taky nechce kvůli tomu jet, tak to asi udělám tak, že brnknu děckýmu u nás v dědině, jestli by jí to sestřička neotočila :sweat_smile:.
Jinak holky říkají tata, vava a tětě,a když brečí, tak to zní jak mama :slight_smile:. Lezou jen dozadu, Adélka se houpá na kolínkách a Eliška si v kočárku a v polohovacím lehátku sama sedne. Dneska takhle projela půl procházky a byla strašně srandovní, jak se pořád rozhlížela :grinning:.
Tak zatím páááá.
22. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz
Ahoj Evi :slight_smile: a samo všichni ostatní :wink:

tož já nakukuju pořád :slight_smile:

gratuluju holkám k náušničkám!!! Já je těm našim nasazovala asi 3den, páč ty první jsme reklamovaly /pořád se rozepínaly a padaly jim/ a ty druhé už jsou s takovým zobáčkem, taky jsem měla strach, ale holky měly jen 4 měsíce, tak to šlo, ještě se tolik nebránily, teď mám kolikrát "problém" je přebalit nebo oblíct :angry:

jinak Lucinka už hezky leze i si sedne, Pavča se jen plazí a péruje na kolenách i si sedne, ale lízt se jí nechce :frowning2: Rehabky máme napsaný do ZRALÉHO LEZENÍ tak snad brzy začne :wink: krásně spolu komunikujou, řehtaj se na sebe, no je s něma sranda :grinning:

jj a dneska jak Pavča brečela tak jsem zahlídla bílou špičku :slight_smile: takže asi budem mít za chvilku prvního zuba :confused:

tak pište co vaše robátka???
22. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
koukám jak to nejak vazne :unamused: ale jasny .. jsou preci prazdniny :grinning:

HOLKY VŠEM VELIKÝ DÍKY ZA RADY OHLEDNĚ PŘÍKRMŮ !!!!!!!!!!!! DÍKY DÍKY DÍKY !!!!!!!!!!!!!

Jinak příkrmy zatím nic moc, oba se tváří jako co jim to dávám a ještě to doprovázejí ksichty, že mám občas problém, aby nevybuchla smíchy :slight_smile: Krmím je v lehátkách. Zkoušeli jsme mrkev, to po 3 dnech jedli každý cca 3 KL, pak jsem přidala brambor a to mi bojkotují oba dva, více jak 2 KL (to jsem zamhouřila obě oči) do nich nedostanu. Ale snad to bude už jen lepší a lepší.

Dada: Když je vedro, jako bylo třeba včera tak kluci spali spíše častěji a v kratších intervalech a vecčer mi ale odpadli... :frowning2: chtěla jsem je vykoupat, připravila si věci a pak šla budit Robinka, no a nevzbudila jsem ho ... vždy se zavrtěl a pak spal dál. Tak jsem zase uklidila věci a vzbudila ho o cca 45 minut později na krmení, to zase u lahvičky usínal. Snažím se jim dávat více čaje, máme otevřená okna na ventilačku a zatažené žaluzie.
Já osobně bych jim klidně takhle napít dala, nevím sice kolik přesně mají vypít, ale když by měli žízeň a pak byli spokojení tak bych to moc neřešila. Řešila bych to pokud by třeba pili sladké šťávičky apod.
Jinak mě také Tomášek se sponuje do sedu, když ho položím třeba na krmení na polšťár tak se našponuje a snaží se jakoby zvednout :frowning2: a i v lehátku ... nelehne se, ale snaží se zvednout :frowning2: také nevím zda je to dobře nebo ne, zatím s tím nic moc nedělám.
Golfky už máme, manža je dostal za odvoz po jedněch dvojčátkách z karlových Varů :slight_smile: tak se mrknu na značku .. jinak se pokusím vše dojezdit v Teutonii. Ta mi moc vyhovuje a hodne toho zvladne.

jiři: ahojky, to věřím, že jsi byla na rehabce zklamaná, že musíte pokračovat .. počkej, až Ti v listopadu řeknou, že je konec !!!! i když je mi jasný, že se to zdá nekonečné. Nevím proč, ale my zatím vojtovku svičit nemusíme, na kontrole v ambulanci pro nedonošené dětičky mudra ve zprávě pro dětskou mudru napsala, že doporučuje rehabko Tomáškovi, mě tam neřekla ani slovo-pouze to, že když při další kontrole to nebude dle jejich představ tak až pak se bude cvičit, takže teď nevím co si mám myslet. Dětská mudra mi řekla, že ona to na rehabilitace nevidí, že je Tomášek super a v pořádku. Co si o tom myslíte holky, mám nechat ještě Tomáška někde prohlédnout?
Usmívala jsem se jak jsem četzla co holky už umí a jak spolu komunikují, naši kluci se také snaží já jsem z nich celá unešená.
A co zubák Jiři? Už leze leze? Písni, ať víme aktuální info :slight_smile:

Evi: ahojky, prosím Tě, kde jsi kupovala tu skleničku co jsi mi poslala? :slight_smile: to byla mrkev s jablkem a to bylo sladké, kluci to jedli celkem ochotně, ale pak jsem jim dala mrkev samostatně a ty ksichty no síla :grinning:
Také velikánská GRATULKA k náušničkám !!!!! Jsou to frajerky.

Jinak také dufám, že není nějaká nová diskuze někde založená o které bych nevěděla :angry: :grinning:

Holky mě se tak líbí jak píšete co vše už vaše dětičky ovládají .. vždy se usmívám, když to čtu.

ještě mám pár otázeček:
MÁM ZKUSIT OVOCNÉ PŘESNÍDÁVKY NEBO RADĚJI VYTRVAT NA TÉ ZELENINĚ?
A JAK NEJLÉPE NAUČIT KLUKY JÍST ZE LŽIČKY? NĚJAK SE NÁM NEDAŘÍ ZATÍM SI SEBRAT POŘÁDNĚ JÍDLO ZE LŽIČKY...

MÁM VELIKÝ PROBLÉM !!!! ROBINEK POŘÁD TLAČÍ TLAČÍ ... BEREME SAB SIMPEX, MASÍRUJI ZADEČEK ,BŘÍŠKO, NAHŘÍVÁME BŘÍŠKO ... STOLICI MÁ CELKEM DOBROU, NEMÁ ZÁCPU, ALE POŘÁD TLAČÍ. ZKOUŠELA JSEM DÁT I ODVAT Z KMÍNU, PŘIŠLO M ITO JEŠTĚ HORŠÍ TO TLAČENÍ ... TAK JSEM MU VČERA DALA 4 ml ŠVESTKOVÉ ŠŤÁVIČKY, UŽ NEVÍM CO S TÍM MÁM DĚLAT.
PROSÍM PORAĎTE MI..CO BY TO MOHLO BÝT? V UM JSEM I VYNECHALA COMFORT, ALE BYLO TO HORŠÍ :frowning2:
JSEM Z TOHODLE NEŠŤASTNÁ, PROTOŽE TLAČÍ RÁNO A TO HO BUDÍ .. I MĚ, ALE O MĚ TAK NEJDE, ALE NECHCI, ABY HO TO TRÁPILO. DÁVÁM JE NA BŘÍŠKO, ZABALENÍ I ROZBALENÉ ...ZATÍM JSEM NA NIC NEPŘIŠLA. JEN NEVÍM ZDEATO NEMŮŽE BÝT NĚCO HORŠÍHO :frowning2:

Moc díky všem za pomoc a rady...
Lenka
24. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: :wink:

Leni, Lucijáš taky hodně tlačí, je kolikrát úplně rudá, chudina a pak je v plíně pár bobků....u nás se holt málo pije a příkrmy...mrkev, rýže, banán...staví
jinak radu nemám, Pavla jí to samé a je v pohodě holt každé dítě má jiné trávení, aspoň píšeš že nemá zácpu :wink:

být tebou tak vytrvám na zelenině, ovoce je sladké a samo jim chutná líp a se lžičkou si poradí, chce to čas...taky jsem myslela, že má Pavla snad přirostlý jazýček, vůbec neuměla oproti Lucince jíst...no dali jsme časem kaše a najednou to šlo jak po másle...kaše miluje do dnes a jí je ze všeho nejlíp! zato Luca se kolikrát vzpouzí a nechce :frowning2:
Já ovoce dávala až po kaších, ale jak si to uděláš takový to budou kluci mít :grinning:

Jinak pokud ti řekli že je Robinek OK nikam bych ho nehnala, buď ráda že cvičit nemusíte.To ti řekli na neurologii, že? Tak jsou v obraze
27. črc 2009 v 08:36  • Odpověz
Ahoj holky,
nevíte co je s leninek99, neozvala se už od 6.7. nemáte nějaké nové zprávy? Jsou zdraví?
Pozdravujte ji od holek s TP září 2009. Myslíme na ni. Díky moc
27. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz
autor
Ahojky,
Leninek mi psala, ale ptala se jen jak se máme. Čekám netrpělivě na sms od ní. Až budu něco vědět, obratem písnu.
lenka
27. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz
Všem přeju krásný sluneční den:wink:

nám se vede dobře kluci už mají 1,5kg přesněji M. má 1505g/29,5cm a S. má 1515g/30cm a dr. řekl,že když se nám bude vést tak jak se nám vede doposud tak do konce srpna nebo i do poloviny nás pustí domu,ale já jsem včera nějak začla o tom pochybovat,že chlapečci tak přiberou,aby nás pustili tak brzy domů:-/

lenule76:
doufám,že ti přišla zpráva,kterou jsem ti psala do IP.

jinak jak se vám všem daří,nějak jste se poslední době odmlčely,že by byla nová diskuze nebo jste s dětmi odjely někam na prázdniny??

možná se tu večír stavím si pokecat pokud bude ským a pokud to budu stíhat,za chvilku razím za malýma,aby jsme zase klokánkovali:slight_smile:

tak se tu mějte a přeju krásný den:wink:
30. črc 2009 v 07:22  • Odpověz
zdravím :slight_smile:

Leni kluci jsou pašáci, určo rychle přiberou, přeci jen jsou už větší, víc sní a tím víc naberou :wink: za chvilku je máte doma, to bude šrumec, co?
A jinak jsou bez komplikací? A co malá? asi z toho ještě nemá rozum, ne? počkej jak povyrostou to bude trojka :grinning: Pro tebe to bude náročný, ale děti jsou blízko k sobě, pozděj si skvěle vyhrají :slight_smile: si myslím teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Budeš mít ke kočíku nějaký skejt pro malou nebo už něco ujde?

ty jo, fakt vám držím palce ať to i doma dobře zvládáte!!!!Takže hlavně zdraví dětem i tobě a pevné nervy :wink: kojíš bobky nebo máte UM?
30. črc 2009 v 08:06  • Odpověz
Zdravím všechny:wink:

tak jak si užívate léta??

jirule:
no to se těším i netěším až budou doma,ale spíše převažuje to první,ikdyž jsou obavy zda to budem zvládat či ne,ale sna nějak to dáme,už se nemohu dočkat až je budu mít doma a budou prvně v postýlce nebo první koupání doma nebo první procházka:slight_smile:

jinak jsou bez komplikací a ke dni 30.7. měli míry M. měl 1485g/29,5cm a S. měl 1500g/30cm a to M. měl o 20g míň jak minule a S. měl míň o 15g a dneska měli M. 1480g/30cm a S. 1500g/31cm :unamused: ,doufám,že se to zlepší a nebudou ubývat z váhy:frowning2:

malá mi už nějakou delší dobu chodí pozdě spát kolem 22:00-22:30hod. a to mi vstává pak kolem 6-7hod. a přes den mi jí nedávají spát pacholci :angry: ,tak vždy jak se vracím domů tak chce pozornost a když jí náhodou nedostává tak se začně vztekat :confounded:

no řekla bych,že ani nebere na vědomí,že nějaké sourozence už má :sweat_smile: aspoň to beru tak z jejího chování,když se jí snažím ukazovat fotky s foťáku a jí ukazovat brášky,ale moc to nebere,jen se vždy směje :slight_smile: a z toho neumím určit zda jako jo nebo ne.

malá už něco ujde,ale vždy se unavý a chce nosit a to má už cca 15kg tak to se pěkně pronese :slight_smile:a ještě zatím jak to bude jsem nad tím nepřemýšlela,ale pokud pro nás platí ten srpen tak bych asi měla :confounded: a malý kojím,ale mají taky přídavky a potom co jdou s váhou dolu je musí mít teplem,jelikož jim mé mléko jaksi nestačí:frowning2:

no tak jdu ještě umýt nádobí,sundat prádlo,utřít prach a pak se věnovat malé a pokusit se zda by šla dřív spát na dnešek jsem toho moc nenaspala,nějak v poslední době špatně usnám a hlavně jsem zjistila,že jedině usnu na levým boku jinak v jiné poloze neusnu ani polospánkem :angry:
3. srp 2009 v 19:47  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Leninku tak kluci krásně rostou!!! A super, že jsou bez komplikací :wink:

u nás celkem nic nového :sunglasses:
5. srp 2009 v 11:12  • Odpověz
Ahojte, chtela jsem jen podekovat za odpovedi ohledne kojeni, podarilo se nam krizi prestat, ale bylo to silene obdobi:( Nebyl to rustovy sprut ani laktacni krize. Cucali mi casteji, ale malo, mela jsem pocit, ze maji malo a najednou se mi objevily v prsou obri zatvrdliny, coz mi s nedostatkem mleka nejak nesedelo. Pak dostali broucci horecky, prvne jeden, pak druhej, nasledovaly prujmy a ja do toho vseho dostala MS, byla jsem uz uplne zoufala, vubec nechteli jist udelal jsem jim aj UM jako ze jim to treba kvulli MS nechutnalo, nechteli ani to. Uz jsem musela odsavat abych o mliko neprisla. Takhle mimo byli celkem skoro 2 tydny. Udelali nam stery a z nich nam vysla nejaka exoticka E.coli typ 06, takze spousta otazek od hygieny, kde to plne kojene deti mohly chytnout. Nevim, ja musela na stery taky a nemela jsem to. To jsem jeste nevedela jak muzu byt rada, ze jsme to presli jen takhle a ze jsme uz v poradku, moje sestra to chytla mesic po nas, ale bydli uplne v jinem meste a skoncila vic nez tyden ve spitalu, totalni sepse organismu, dvoje antibiotika, neco s ledvinama no des. Myslim, ze dneska ji teprve pousteli.
Takze uz jsme zdravi, kontrolni stery v poradku, zase krasne kojime a pribirame. Jen se desim jestli prijde zase MS jestli to bude mit nejaky vliv nebo ne!
Od zari jdeme k nove detske doktorce, tak se zeptam, uz bych rada zacala s nejakymi prikrmy at uz nejsem vycucana jako zombie. Uvidime co nam rekne.

Leninek99: ver tomu, ze do konce jste urcite doma, oni pak uz pribiraji rychleji, koukni v extr.nedonosencich na sorbonu, taky tomu neverila, a do konce cervence byli doma!
12. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz
Zdravím vás,

jsem tu jen na chvilku a to ,abych vám řekla radostnou novinku příští týden ke konci nám pustí malí domů :slight_smile: :slight_smile: jsme radostí bez sebe :wink:
12. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz
Leninku, tak super!!!! kluci jsou bojovníci a jedlíci :slight_smile: užijte si to :wink:
13. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
autor
Ahoj Leni,
moc moc gratulujeme !!!!!! Jsou to bojovníci a velicí šikulkové !!!!!!!!!!! Těším se na fotečky, až pošleš.

Jinak holky, dnes jsme byli na kontrole na neurologii s Robinkem, máme rehábky :frowning2: kvůli zádům, hlava oki, otáčí ji v pohodě, sám se otočí na bok, ale na bříško mu to ještě nejde :frowning2:
Tak uvidím jak to bude. Držte nám palečky.
Lenka
13. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz
Leni, cvíčo je otrava, ale zvládnete to!!!Nám zatím rehabky ukončili, obě holky už lezou a vstávají :slight_smile: takže je u nás veselo, obvzláš´t Pavla je do všeho hrr...tak ať to nemá Robinek na dlouho!!!

jinak gratulka k 1/2ročku, máte dneska?
13. srp 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
ahoj Jiři,
jj půlroček je dneska :slight_smile: strašně to utíká. Jinak mudr odečítá měsíc (bere, že se měli narodit ve 40 tt, jinak jsme narození 35+4) takže odečítá měsíc. Tomášek dnes už zkoušel lést, to je nezmar. Dával si pravou nožičku pod sebe a snažil se sunout dopředu. A také se dneskap oprvé přetočil z bříška zpět na záda.Ten je nějaký aktivní, zato Robinek je nějaký pohodlný.

Jiři gratulka k ukončení rehábek !!!!! hned je to lepší vid? a musí být na holky pěknej pohled jak řádí vid? máš nějaké nové fotečky? já jsem vložila aktuální včera ke mě do fotoalbíčka, tak se klidně kdo chcete podívejte :slight_smile:

A co paní Eva už se Ti ozvala kvůli Bebilonu? nebo ještě čekáš? Teď má od 16 do konce srpna dovču a pak mi říkala (volala jsem jí kvůli balíků, zdržel se), že i v druhé půlce zaří bude mít další cca 2 týdny. Tak jen aby jsi věděla :slight_smile:

Tak se mějte všichni moc hezky.... a kdepak máme zbytek holek? :-O :slight_smile:

Zdraví Lenka a klucí
13. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
ahojky,

Leni, já si vzala na bebilon kontakt ještě od Smil a nakonec jsem ho vzala tam, cena je stejná, ale paní má i kaše a čaje, tak jsem toho vzala víc.Ale děkuju i tak, mohla jsem si vybrat :wink:

nějaké fotky jsou v albu, zítra se chystáme na bazén, tak pak zase něco dodám :slight_smile:

kluci jsou super!!! a šikulky :slight_smile:
14. srp 2009 v 07:47  • Odpověz
autor
Jiři,
to je v poho :slight_smile: hoď mi prosím kontakt do IP na tu paní, mrknu se :slight_smile: díky
14. srp 2009 v 08:01  • Odpověz
Ahoj maminky,

jdu vás pozdravit a říci,že odedneška na nějakou dobu cca nejdéle dva týdny budu mimo,jelikož dneska mi dávají pc do opravny,v pátek nám pouští malé domů a pak ten další týden mám zkoušku tak se tu asi objevím někdy až v září,jelikož 31.8.jdeme do Zoo si ještě nějak užít ten zbytek léta:slight_smile:

co mám tu nějaké resty napravím hned jak budu mít zase pc:wink:teď jdu už k malím a budu doufat,že nebudou řádit jako minule,jelikož M.mě naposledy počůral a pěkně se u toho smál a oba mě tak ožužlali,že jsem jejich sliny snad měla všude :sweat_smile:

tak se tu mějte
17. srp 2009 v 08:20  • Odpověz
Ahojk dvojmamky.Trocha sem vás početla abych bila trocha pripravená.Prišti týden 27.srpna mám naplánovaního cisaře v 37tt+1den,dvojvaječná dvojčatka(holka+kluk).Chtela sem poprosit o radu jak na to s kojením po cisari,ráda bych plne kojila a co nejdele,kojili ste hned po porodu nebo to hned nešlo,kojení obou naraz nebo zvlášt.A vaše rady po návratu domu.Dekuji :slight_smile:
19. srp 2009 v 15:59  • Odpověz
beruska: u nas to byl s kojenim boj, protoze jsme byli nedonoseny, ale vyhrali jsme ho, ted je nam pres pul roku a porad oba plne kojim. Bohuzel nevim jak je to se spoustenim laktace po cisari asi to bude u kazdeho jine, ale predpokladam, ze nez se ti spusti, tak si deti asi dokrmi. Teprve ted po tech 6ti mesich obcas kojim singl zvlast, kdyz treba ten druhy spi nebo vyjimecne v noci se ten druhy nevzbudi, jinak jsem kojila celou dobu oba naraz na kojicim polstari. Uspora casu. Taky jsem kazdemu z nich jedno prso pridelila a nechala je tak. Jednou jsem je prohodila a nedelalo to dobrotu, tak jsme sli zpatky do zabehleho sytemu.
19. srp 2009 v 16:36  • Odpověz
Ahojda holky, jak se máte všechny o prázdninách? Já trochu odpadla od internetu, že jako budu mít více času večer na sebe, ale je to droga, stejně to nejde se odstřihnout od Konika :wink: Jsme v Lbc, jen na pár dní jsme vyjeli k prarodičům do pardubic, ale bylo to moc fajn, relax, holky měly spoustu pečovatelek, tak se nám tam líbilo :grinning:

dada: zkus dát malé na spaní do postýlky plínku (bavlněnou). Naše Julinka s ní usíná lépe.

leninek: to je krása, že budete konečně všichni doma! :dizzy_face: Určitě děti doma přiberou rychle, naše holky v porodnici taky bída, a doma to pak lítalo - přibíraly i 300g za týden :sunglasses:

jecidlo: uf, tak fajn, že už je to v pořádku, to muselo být hodně náročné a jsi fakt bezva máma, žes to všechno překonala a kojíte dál!

jirule: jaké skleničky vašim holkám chutnají? Já se nějak netrefuju, otestovala jsem pár skleniček, protože by se hodily na cesty, ale vždy je to děsná chuť i smrad, a holky se na to moc netváří, třeba od Babylove s rajčetem nechtěly vůbec..
19. srp 2009 ve 20:03  • Odpověz
Ještě mám dotaz k vyvařování lahviček - vyvařujete ještě? Já ještě jo, ale máme půjčenou mikrovlnku a trochu nám tu překáží, tak už bych asi přestala..
19. srp 2009 ve 21:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.