• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
čauky,

my nevyvařujem , jen vyplachujem, občas to vezmu štěkou a jarem, od té doby co všude vlezou, včetně botníku, tak to nemá cenu, navíc i když vytírám denně někdy i 2x na prstíky se jim nalepí kde co a strkají je věčně do pusiny :unamused:
19. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz
Ještě k těm slavným kaším - jak to děláte, abyste tam neměly žmolky? Já na to vzala mixér, ale pak se dočetla na krabici, že se to nemá šlehat.. :wink: :grinning:
20. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
tož já to kvedlám vidličkou a druhou rukou sypu, hrudky jsme nikdy neměli, nemáš moc horkou vodu?
20. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj kočeny,
jaanji, když je moc horká voda, tak se hrudky udělají, přesně jak píše Jiřka, ale dají se vidličkou rozkvedlat, jen to dýl trvá. Občas nás to taky potká :slight_smile:.
21. srp 2009 v 08:04  • Odpověz
Aha, díky, já teda teplotu vody neměřím, smíchám horkou a vystydlou vodu, zkusím dát víc té odstáté...
21. srp 2009 ve 20:04  • Odpověz
Ahojky všem :wink:
Musím se přiznat, že na dvojčata přispívám celkem pravidelně, ale na koníka mi nějak nezbývá čas. Ale já se polepším :sunglasses: Jinak Leninkovi gratulka k příchodu z porodnice. Vzpoměla jsem si na ten náš a skoro jsem se rozbrečela, když jsem viděla ty tři éra jak bubnujou do krabice :grinning: Přijde mi to jako včera. Jinak jsme 9.8. oslavili náš první rok!!! Je to až neuvěřitelné. A je to zázrak, že to oslavily všechny 3 spolu. Prostě nikdy nebude dost díků pro doktory a sestřičky :sweat_smile: Jestli si chcete přečíst novinky od doktorů o nás a o narozeninách jukněte na http://www.cpapik.cz/modules/articles/ShowArticle.aspx?ID=33
Aktualizovala jsem to. A jak se jinak máte všichni??? My stále nechodíme. Pak doktor říkal, že holky přepálily začátek :grinning: V některých věcech byly dokonce rychlejší než donošený děti a najednou stagnace. Je to prý ale pro ně lepší. Už se nemůžu dočkat, až začnou ťapat.
A co Vy? Jaký byly prázdniny? Dovolený? Pokroky?
23. srp 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahojky samsie, no jo, letí to :sweat_smile: ... velká gratulka k 1. narozkám! Všem vašim slečnám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: S chozením myslím času dost, pak to začne být hlavně venku hukot :sunglasses:
23. srp 2009 ve 21:59  • Odpověz
Holky, mění se u vás nějak usínání dětí? .. u nás nejdřív špatně usínala Zuzanka, bylo to vždy na hodně dlouho, pak si začala cucat palec a rázem jí šlo usínání téměř bez potíží, ale zas začala Julinka.. a teď se to zas otáčí, Julinka si sice trochu zařve, ale usne, zato Zuzka se podle mě dost trápí... dáváme je spát před 19hod, a dneska jsme ji uspali až po 20:45. Nebo je to takovej ten strach dětí, když se rodiče vzdálí (myslím, že to začíná okolo toho 9. měsíce)? Přes den ale teda myslím ničím takovým netrpí :wink:
23. srp 2009 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj,

no u nás byla vždycky větší spavec Luca, i jí to zůstalo, ale večerní usínání...no když byla menší, tak se upila mlíkem a odpadla, teď si stoupne, zavře oči a řve jak tur, takže chodím a pokládám, zastrčím cumel a jdu pryč.chvilku leží, pak si zase stoupne a řve, chvilku ji nechám a pak ji jdu zase položit.třeba 4x

.nevím jestli dělám dobře nebo ne :confused: Ale dávám je spát kolem 19-20h , podle toho jak spaly naposledy odpoledne a většinou za chvíli spí.

Pavla leží a tře se plínkou a za chvilku spí i u toho řevu.nebo si s něčím v postýlce pohraje a usne.

když nevydržím a bečí obě a vyndám je z postýlek, většinou jsou stejně umrčené a než abych je chovala tak je tam šoupnu zpátky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jaanji a píšeš, že jste ji uspaly, to jí zpíváte, chováte, nebo jste jen u ní?přes den spí taky v pohodě, většinou naráz, což je pro mě úleva
24. srp 2009 v 07:27  • Odpověz
Tak jsme ještě udělali děkovací videjko, tak jestli chcete, koukněte http://www.youtube.com/watch?v=QvgKXPKU6NE

Jinak já musím zaklepat. Holky sice teď začaly večer usínat později, ale je to u nás takhle : Už od malička je dáváme spát v 19:00. S tím že teď někdy v 19-19:30. Vykoupou se, dají se do postýlky a nastupuje kašička. Miška nám jí začala bojkotovat, tak dáváme přesnídávku ředěnou čajem. Většinou jim čtu buď půl hoďky nebo hoďku, podle toho, co všechno ještě musím udělat. Holky vědí, že když dočtu, odcházím a to s konečnou platností. Když ještě nespí, pustim jim pohádku na cd. Poslední dobou se jim ale těžko usíná. S manželem sedíme v obýváku a ještě třeba v děvět je slyšet, jak si spolu vykládají a chechtaj se :grinning: Markétka je totiž hroznej bavič. Ty dvě seděj nebo stojej v postýlkách, koukají na ní a ona si třeba stoupne, schválně spadne, nebo skočí a zaboří hlavu do polštáře :grinning: no a ty dvě se můžou zbláznit a ona taky. Tohle dělá třeba 10 minut. minule jsme je sledovali přivřenýma dveřma a nemohli jsme se smíchy udržet na nohách :grinning: Minule, když jsem jim tam šla zavřít okno, protože pršelo, tak Markét s Marťou spaly a Miška stála (má postýlku uprostřed a přecházela z boku na bok a koukala na holky, jak spěj. Pak si sedla a tahala je za nohy. Nevzbudily se. Já jsem odešla a ona ani muk. Ráno se stává, že najdu třeba Martinčiny plyšáky až u Markétky, hračky od Mišky různě v postýlkách jen ne v té její a tak.
Rozhodně bych tedy řvoucí děti nevyndavala a v zápětí nedávala do postýlky. To je bič na rodiče. Ony si pak jednou zapamatujou a mají z vás otroky. Já to nikdy nedělala, ani uspávání v náruči, hlazení a tak (teda kromě nošení a hlazení, kdy měla Markétka 40 horečky)a mám svatej klid. Párkrát to zkoušely, ale když se nikdo neobjevil, do 5 minut byl klid. S manželem jsme rádi zato, že jsme měli pevný nervy na začátku. Teď máme klid. A doufám, že jim to vydrží :slight_smile:
Ještě poznámka:příklad když jsou třeba dvě nemocné a nechceme, aby to chytla i ta poslední, tak v pokojíku spějí ty dvě nemocné a zdravá jde do obýváku. Já když jdeme spát si jdu lehnout k nemocným a manžel spí v obýváku s malou. Ovšem ne s ním v posteli. Když je naopak jedna nemocná, kde v postýlce k nám do obýváku a holky zůstávají sami v pokojíku. Tak držíme palečky, ať to nějak zvládnete :slight_smile:
24. srp 2009 v 15:43  • Odpověz
zrovna jsem sem koukla, ze nadhodim dotaz, jak to mate s usinanim deti a ejhle nekdo me predbehnul :wink: tak si aspon proctu odpovedi. Maruska mi totiz usina jen a jen u prsa bez nej vydrzi rvat i hodinu a proste nechce spat, u nej usne za 10 minut, jen se bojim aby se to casem nenatahovalo vic a vic. Matej ma nastesti dudlik a usne za chvili ale s Maruskou musime pockat az usne on, protoze kdyz sjem doma sama tak od toho extra kojeni nemuzu furt vstavat a vracet mu dudlik. Ale jinak mame rezim +- 19.00
24. srp 2009 ve 20:28  • Odpověz
Samsie, moc hezké video, musím to zkouknout víckrát, je to taková rychlovka.užily jste si teda dost.

ono s tím spaním...nám holky hůř spí, syna jsme měli v posteli pomalu do 6ti let :frowning2: a Lucka má jeho spaní jak přes kopírák, kolem půlnoci se stěhuje z postýlky k nám.už něco vydržím, tak bych ji i nechala vyřvat, ALE vzbudí i druhou nebo syna nebo taky 1/2 sídliště :confounded: tož zatím ustupuju a je u nás, ale nemůžu říct, že by spala klidně, pobekává i u nás.kdybych měla víc místností, rozdelím je.

dnes odpadli v pohodě, žádnej řev, jsem je utahala ne hřišťátku, jsou jak torpéda a každá jinam, to je jasný.jsme asi bavili dost lidí, ale holky byly spokojené, syn taky, jen já vyšťavená :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A TAKY BOJKOTUJE KAŠE,ale já jsem ji nikdy nedávala do lahve, takže když nechce na lžičku ani banán ani zbytek od oběda, dostane mlíko
24. srp 2009 ve 21:49  • Odpověz
jecidlo: plno kamarádek, které mám, a které kojí, tak uspávají u prsu nebo v šátku, Znám snad jedinou mamku, která dá do postýlky a kluk usne (a pak se teda každou hodinu budí, takže žádná výhra :wink: . Ono se sice všude píše dítě nevyndávat, ale pokud člověk nemá trojčata jako samsie :dizzy_face: tak si to myslím občas může podle svého citu a výdrže dovolit :grinning: Ale je to sranda, samsie, jak popisuješ to usínání u vás :grinning:
U nás třeba jednu dobu holky brečely, protože si potřebovaly ještě i dost dlouho po posledním mlíce odříhnout. Když se zvedly, tak si říhly a usnuly už bez potíží. Takže já zvedám i dnes... co kdyby.. ať se zbytečně netrápěj.

jirule: já to zkouším následovně: zpívání (ale zpívám i při usínání dopo a odpo, tak už mi ty mé 3 songy trochu lezou večer na nervy :sunglasses: , Julince plínku, no a když je velkej a dlouhej řev, tak si ji vyndám, dám k nám na postel, lehnu si vedle ní, obejmu ji, broukám nebo vyprávím, a takhle je uspání poměrně rychlé, pak odnesu do postýlky. Eventuelně to samé s druhou, když tam hulákají obě. Olda na to jde přes četbu, dneska se mu myslím zadařilo dobře :slight_smile: Taky pouštíme občas Mozarta nebo relaxační cd pro děti. Olda u toho usíná ještě lépe než holky, a už ho nevzbudím :wink: :grinning:

Kaše nám teď jde, dávám Nestlé a vypadá to, že vyhovuje. Kolik jim tak večer vaříte? My zatím 120ml vody a 6 lžic kaše a pak ještě nabízíme bebilon. Zkoušíte někdo vařit kaše z instatních směsí ze zdravé výživy nebo rovnou třeba z jáhel? Já se chci pokusit, když do toho namíchám bebilon, tak to bude stejně mírně nasládlé a mohly by to sníst.
25. srp 2009 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky holčiny,

koukám, že řešíte usínání, musím se s hanbou přiznat, že večer uspáváme v lehátkách. Přes den ne, to je tam položím, dám hracího spacího medvídka (hračka, kterou mají jen na spaní) a nechám je tam, dokud si neusnou a pak je přenesu. Večer je ale musí někdo houpat, občas natáhnout medvídky, pohladit, ale zas to není na hodinu. Usnou tak za 15-20min a jsou zvyklé, že se u toho díváme na TV (usínají kolem 21,00). Pak je přeneseme a spí asi do 6,30, někdy kňournou i v noci, ale to stačí udělat jen šššš. Uspává většinou táta, tak to ani tak moc neřeším :sweat_smile:.

Kaše dělám z asi 230ml vody pro každou a nevím kolik lžiček, protože jednou rukou sypu přímo z krabice a druhou rozkvedlávám :slight_smile:.

Jinak konečně regulérně leze a sedí Adélka a "na Meresjeva"(přitažení rukama bez pomocí noh) se plazí Eliška a taky jakš takš sedí. V kočárku se přitáhnou do sedu a v poho sedí obě. Aduš zvládá paci paci a pápá, Eliška dělá pápá a dokáže zamlaskat, když jí to předvedu. Žvatlají tatata, vavava, bababa a už i trochu mamama. Adélka má dva zuby, jeden dole a druhej nahoře - do kříže - takže jestli jí nevyroste co nejrychlej nějakej třetí zub, bude opravdu okouzlující :grinning:. Eliška má 4 zuby - dva dole a dva nahoře.

Taky se dost těším na 1.září, Mates je jak z divokejch vajec, doma se objeví jen na jídlo, kolikrát tam ani nespí, když potřebuju, aby mi pohlídal holky třeba u obchodu nebo u lékárny, tak ho naháním telefonem, prakticky se musím objednat :grinning:. Víc jak polovinu prázdnin byl v poho a dost i doma pomáhal, i když taky lítal po venku, ale teď těch posledních 14 dní má pořád něco :angry:.
26. srp 2009 v 07:27  • Odpověz
Ahojky vsem:slight_smile: po dlouhe dobe jsem Vas zase nasla:grinning: nejak ted uz nestiham chodit na net, vyuzivam odpo, ze je fajn, tak jsme na zahrade, jen vecer a to resim resty a spise prispivam, pokud me to vyjde na snazilky do jine diskuze :sweat_smile:

samsi gratulace k rocku, toto leti, nas to ceka v prosinci:grinning: leni gratulka k mrnatum a gratulka vlastne vsem, co jsem negratulovala, pokud je komu, nechce se me to zpetne docitat:slight_smile:

jinak u nas je stav takovej, ze: holky maji vsechny dva spodni zoubky a dalsi rasi, vsechyn se plazi, kika se snazi dostat na sed a gabinka uz nam stoji s oporou sprusle, kdyz ji nekdo veme za ruky, tak chce chodit a naslapuje jak cap:grinning: a sama si uz sedne, nastesti holky jsou takove opice, ze to po gabce zachvilku zacnou taky praktikovat:grinning:
jinak po 8 mesicní prohlidce 13.8.09 maji holky:

Gabi měří 66,5 cm a váží 8130g
Kika měří 70,5 cm a váží 8400g
Nela měří 70,5 cm a váží 8660g

nu a jinak jsme museli kupovat vetsi ohradku ta nase 100x100 byla opravdu mala:grinning: , tak mame 150x150 :slight_smile:

co se tyce u nas spani, tak holky krmim kolem te 18, dokrmime kolem pul 7 a do tech cca pul 8 uspavame, a vstavame kolem te 6 rano:slight_smile:
manzel uspava gabcu na provizorni postely, v postylce neusne a ja uspavam kiku a nelu tim, ze nelu poplacavam po zadecku a nebo s ni kolibam a kika vetsinou usne sama

nic musim jit, holky jsou vzhuru :grinning:
26. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
sem zapomela jeste dodat, ze vsechny holky zvatlaji baba,tata,jaja :grinning: a otaceji ruckou kdyz jim reknu tak,tak vselijak :grinning: a ted uz valim
26. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
Uf, tak to jsem ráda, že skoro nikdo neposlouchá příručky a uspává děti podle svého :sunglasses: :grinning: Zkusím ještě to poplácávání po zadečku :dizzy_face:

K chození naštěstí máme ještě daleko, holky vůbec neužívají šprušle v postýlce, Zuzanka se plazí a překonává překážky judistickým kotoulem :wink: a Julinka se stále drží v hracím koutku, ale když má silný motiv (hřeben nebo foťák) tak kupodivu tu matraci přeleze taky :slight_smile: Obě pérují v kleku na kolínkách. Julinka si zkouší sedat, ale podpírá se jednou ručkou, Zuzka si sedá spíš jen v lehátku.. ale v kočárku na to madlo ve předu nereagují a nepřitahují se.. snad na to přijdou..

Holky, co prosím děláte se zásuvkama, které máte u země a musíte tam mít na stálo zapojené spotřebiče (např. ledničku?). Můj taťka tvrdí, že ten kabel nevytáhnout, že na to nemají sílu, ale já je vždycky ženu pryč, když se blížej..
26. srp 2009 v 17:45  • Odpověz
jaanja ja mam holky v ohradce :wink: kde jsou draty dost daleko na to, aby se jim neco stalo

jinak totiz pres den jaksi nase holky chrni :grinning: vzdykcy po jidle :grinning: a pak kolem te 15 dochazi uz rodina, tak se jde na zahradu, takze na zasuvky nemaji ani cas je studovat a nastesti je mame vsechny ve vysce i na lednicku :sunglasses:

jinak dneska jsem holkam dala odzkouset cucaci vacek s broskvi, no malem me utrhly ruky:grinning:
26. srp 2009 v 19:17  • Odpověz
Juj, co je to cucací váček s broskví???? :confused: něco k pití? Já se marně stále snažím dostat do holek i jiné tekutiny než mléko, dneska už jsem jim dávala čaj po lžičkách, abychom po každém jídle nepily mléko, ale to víte, dostane se do nich jen pár ml a všude to lítá, jak chňapají po lžičce..

A jaké kaše vaříte? Já zatím Nutrilon a Nestlé, Sunarka dopadla špatně, teda spíš Julinka, to byla hrozná noc. Dnes jsem poprvé udělala Hami a radovala se, že tam vůbec nejsou žmolky, jenže pak jsem si přečetla složení, a je v tom cukr :frowning2: :angry:
26. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
No Luca mi dnes málem urvala ruku s citronem, to jsou chutě, co?

jinak zásuvky takové nemáme, jen jednu prázdnou a tam jsme dali krytku, Luca je schopná to olizovat i tak, je to děsný čuně :grinning:
26. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16428059 :grinning:

jaanja varime od nutrilonu, hippu,hami, sunarky, chutnaji jim vsechny, hlavne malinova, piskotova, medova :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz
taky zdravím po dovolených - no já uspávám u prsu a fakt už nevím, jak přestat :frowning2:, taktéž noční kojení bych chtěla odbourat - chtěla bych zkusit pomalu další KET a takhle nemůžu...to spaní je fakt boj, navíc Juráš se pekelně zhoršil v jídle - co mu dřív chutnalo, tak teď strčí do pusy a udělá bléééé, no a je jak z divokých vajec - mám pocit, že nám někdo vyměnil miminko :slight_smile:.

A fakt nevím, jak bych uhlídala dvojčata, dnes mi Juráš vypadl z postýlky na parkety. Fakt - byl tam asi vteřinu sám a nějak přelezl. Já jsem říkala, že je to nízko a nikdo mi nevěřil... no naštěstí vypadá ok...
26. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
fial, nase nelca uz ma za sebou taky pad z postele, nastest dopadla na vsechny 4 :sweat_smile:
26. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
fialli - Eliška má za sebou 2 seskoky z postele - nedokonaný - jednou se šprajcla o konferenčák a podruhé ji Tomáš chytil, a Aduš seskok 1 a dokonanej, přímo na parkety, jen to zadunělo :sweat_smile:.

Aduš se mě dneska večer doblila jak amina, 2 pyžama, lehátko a nakonec ještě můj polštář a peřinu. Nemohla zabrat (přetáhli jsme), tak jsem ju zkoušela uspat na všemožný způsoby. Už vytočenou do vývrtky mě tatínek vyhodil z pokoje a uspal dcerunku sám :angry:.
26. srp 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
všechny vás moc zdravím. Všem gratuluji k úžasným úspěchům všech mimísků !!!!! Už se strašně moc těším, až ta naše zlatíčka budou žvatlat. Strašně moc. Samsi .. i tady píšu gratulku k roku ... viděla jsem video a řvala jsem jak želva. Psala jsem Ti i vzkazík i na Dvojčatech.

Jinak mi rosteme a rosteme :grinning: Aktuální míry a váhy z 21.7. jj čtete dobře, dlaší kontrola nejdříve 1.9. a to se mi tam moc nechce bo mudra bude po dovolené a asi tam bude lidí jako much :frowning2: uvidiím jak se rozhodnu. Takže ty váhy: Robinek 6770g/67cm a Tomášek 6820g/67cm. Takže snad budeme mít na další kontrole mírně přes 7 kg a cca 70 cm. Jinak máme všechny 3 hexy za sebou.

Robinek: čeká nás rehabilitace kvůli zádům, hlavička je v pořádku, jsem moc ráda. Občas se přetočí na bříško, paseme koníky, je to takový veliký pohodář, dokáže si sám vyhrát, Směje se na všechny je to taková (s prominutím) kurva prodejná :sweat_smile: řve jak tur, zjistil že má hlas tak toho využívá, kecá si tou svojí hatmatilkou :grinning: Holky, ale musím se prostě moc moc pochlubit !!!!! DNES JSEM ZJISTILA, ŽE MÁ ROBINEK DVA !!!! ZUBÁKY !!!!! DOLNÍ !!!! No obrečela jsem to.

Tomášek: Je to šídlo a čertík. Válí sudy, otáčí se pořád na bříško, vykecává a řve jako brácha, ale každý jiným stylem. Je to takový smíšek, ale nesměje se na každého jako Robinek, ale pokud se rozjede chechtá se pak i jen tomu, když se na něj podívám. Je to takové bebíčko... Pořád sebou mrská a hýbe se :slight_smile: Opak Robinka. Ale tak to je :slight_smile: Dnes jsem ho měla na dece na zemi a jak válel sudy dovalel se mimo deku na koberec, trochu to bouchlo, koukla jsem na něj a viděla jsem jak lezi na zadech a natahuje, asi se leknul ..kde to najednou byl. Ještě, že nebyl na posteli ... :frowning2: Stačilo ho uklidnit.

Jinak co se týe toho usínání, kluci se musí vyspat aby byli vp ohodě to jsem už zjistila, pak jsou k sežřání :slight_smile: Spinkají dopo tak 1,5 hodinky a pak odpo v kočáru ... cca 30 minut. ale pak mezi předposledním krmení a posledním ne. za to jsem ráda. Pak vykoupu oba kluky, manža nakrmí, dáme do postýlek, dám pusu, řeknu dobrou a odcházím. a kluci spí. samo, že někdy Tomášek pláče, dost často se něčeho leká a já nevím čeho, stačí přijít, pochovat v náručí, uložit přikrýt a odejít. Někdy se to několikrát opakuje, někdy je klid. Nevím proč to má a co ho tak vyleká ... snad to časem odezní. Jinak Robinek spí jako dřevo. i když brácha řve, jen někdy se vyjmečně vzbudí. Tak snad to vydrží.

Od 15.7. máme příkrmy, no ty ksichty, už jsem to tu psala, co dělají. Tak ted už dáváme cca druhý týden i s masem, ale nejsou velicí jedlícii. Lépe jí Tomášek, cca 3 dny za sebou mu stačilo 150g+čaj a odmítnul mlíko, Robinek jí tak cca 80g a po čaji chce i mlíko. Ještě se mi nechce začít dávat ovoce, chtěla bych aby jedli ještě o trochu lépe, tu zeleninu, bojujeme s tím. Jen Tomášek má trochu zácpu :frowning2:

Tak to jsou snad Ty nejdůležitější novinky....tak se tu snad budeme potkávat častěji.
Všechny vás zdraví Lenka a kluci
26. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz
Díky všem za gratulky a za pochvaly videa :slight_smile: když tak čtu, jak tu Vaše děti padaj z postýlek, tak musím napsat, že Marťa takhle před týdnem spadla k ségře :grinning: od tý doby tam neleze :slight_smile: Fajn, že holky mají postýlky vedle sebe... jediná Markétka by přistála až na zemi, ale ta, i když je takový největší éro a všechny baví, zatím nevypadá na to, že by chtěla ven z postýlky :slight_smile: Právě naopak... užívá si s vé popularity u sester plnými doušky :grinning: Včera jsme jim nechali otevřený dveře a když dopily, tak jsme je potichu za rohem sledovali... Zase dělaly blbosti a chcechtaly se tak úžasně, že to ani nejde popsat... jsou to prostě baviči.. :grinning:
Jinak kaši už od začátku sunarku rýžovou, od Nutricie dostali jako sponzrskej dar 8 krabic Hami broskev nebo meruňka, teď nevím a 8 krabic Hami jahoda... chutnalo jim to a občas když je více peněz, koupíme Hami... jinak myslím že s kaší asi skončíme... Míša už jí zase pije, ale myslím, že už není nutná... uvidíme... Jinak ze začátku holky vypily 250ml kaše každá... a od 6 měsíce 300ml.... a to žádná tekutá brečka... je to asi jako lehce zředěná bramborová kaše... hodně i jedí a proto nechápu, že jsou pořád tak váhově dole.... no když si vezmu smilers a její holky v 8 měsících, tak to nemají ani naše a to jim je rok :frowning2: ale mě to neva... dokud se smějou a jsou zdravé, neřešim to... i když mě to dost zaráží... je fakt že mají strašně moc pohybu, ale i tak....
27. srp 2009 ve 12:15  • Odpověz
samsie: ještě pořád k těm kaším - 300ml to bylo už konečné množství s tím práškem nebo 300ml vody a do toho ještě prášek? :confused: Já dnes udělala Nestlé 150ml a 8 lžic a pak vypily ještě 110ml (Zuzka) a 60ml (julča) Bebilonu.. Naše holky spíš naopak jedí teda oproti vám dost málo, ale přibíraly rychle.. teď už teda myslím moc nepřibírají..
A co teď budeš holkám dávat k večeři?
27. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz
Jaanjo tak já cukr neřeším /v kaších/ dělám ze 150ml vody a sypu, dokud to není na lžičku, teď máme od bebilonu nějakou ovocnou a chutná jim.ono pokud dělá Samsie kaši do flašky, je řidší tak vypiji větší množství.
28. srp 2009 v 06:45  • Odpověz
Jé, tak nejsu sama, komu dítě vypadlo z postýlky? ale podotýkám, že ne z naší postele, ale jeho vysoké postýlky..no naštěstí je ok.

A jinak hledím, kolik vám té kaše sní - no já ji teda dělám dost hustou, ale většinou sní jen tak ze 120 ml. Na 10m prohlídce měl 9 kg a 75,6 cm...
28. srp 2009 v 08:38  • Odpověz
Ahojky, samsie kazde mimco je jine, nekdo am v 8 mesisich to co nase holky, jine maji min, to je dost individualni :wink:

jinak co se tyce kase, tak nase holky uz ted az flasky dlouho nepijou, naucila jsme je na lzicku, takze krom mlika co maji rano v 6 a pak v tech 14:15, jedi jen lzickou vse:grinning: u nas davame 210ml vody a dosipavame kasi, dokud z toho neni proste kase, na lzicky to nepocitame:grinning:, takze defakto maji v te davce kazda 233ml kase, to same i mleko, s tim, ze davam po mleku jako dalsi krmeni ovocnou presnidavku, pak maji obed prikrm, dalsi jidlo je mleko, a mezi veceri si cumlaj ovoce a sem tam dostanou kukuricnou krupku a konecna faze je ta kase, samo caj jede u nas porad:grinning: i v noci
28. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.