• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
fial: jé, tak to jsem taky ráda, že jíte té kaše "jen tak málo". Mně každý píše, jak v 9ti měsících dělal třeba 270ml vody a 7 odměrek UM a 3 odměrky kaše, tak to padám do mdlob :wink: Na krabici je uvedeno těch 150ml a 8 odměrek (u Nestle), ale chápu, že s věkem dítěte se to bude měnit. Já zatím zkouším různé kaše, abych věděla, co koupit ve větším množství, a čemu se vyhnout. Dnes chci zkusit jen rýžovou krupičku od Nestlé s bebilonem. Až bude o víkendu doma Olda, zkusím rýžovo-jáhlovou ze zdravé výživy.
A to je teda Juráš expert, že vypadl z postýlky! :dizzy_face: To fakt štěstí, že se nic nestalo.. a máš ten rošt už úplně dole? My máme postýlky z druhé ruky a paní říkala, že to jejich holky ve 2 letech přelézaly, tak jsem myslela, že to má čas.. ale kolegyně mojí mamky vyprávěla, jak jejich syn to vždycky ráno přelezl, žuchnul vedle té postýlky a pelášil k nim do postele :fearful: :sunglasses: .. to už teda snad byl větší, ale stejně si to nedovedu představit..
28. srp 2009 v 15:57  • Odpověz
jaanja: no, u nás je té kaše fakticky tak max. ze 120 ml :slight_smile:, ale zas husté. Ale zase mi připadá, že je mu úplně jedno, které značky jí. Ale jak píšeš o té zdravé výživě, tak mu i mně hodně chutná pohanková instantní z tama - fakt obsahuje jen tu pohanku a je taková jemňounká. S tím jídlem mi připadá, že si Juráš uvědomil, že prostě nemusí jíst všechno a tak si to fkat hodně rozmýšlí :slight_smile:

a s tou postýlkou mi ani nemluv - já jsem myslela, že jsme ji dali do nejspodnější polohy a pořád se mi zdálo, že je to nízko - a manžel pořád že blázním, že to nepřeleze, a že tam kdyžtak dovrtá další dírky - potom... no a tak jsem radši Juráša v té postýlce samotného nenechávala...byl tam sám asi tak 3 vteřiny a stejně vyskočil... a když jsem donutila chlapa to převrtat, tak jsme zjistili, že tam jsou další dírky, ale tak dole, že jsme je tam asi nehledali - no ještě teď si nadávám.
28. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
Jé ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Mám dvojčátka kluky 6,5 měs. :slight_smile:
29. srp 2009 v 10:24  • Odpověz
Janjaa: dělá, kaši v menším kastrůlku. Naleju tam 900ml vody a pak přisypávám. Vyjde to tak na půl až třičtvrtě pytlíku. Prostě 10 kaší máme většinou na 14 dní :slight_smile: Já jí nedělám řídkou. Mají jí docela dost hustou a někdy, když jsou moc unavený jim dá problém jí vysát. V dudlíkách máme velké díry, takže není problém vysát i hustější kaši. Jen jsme první dva dny bojovali s tím, že si to ještě neuměly korigovat. Na večeři jim teď hodně zachutnala přesnídávka ředěná čajem. Taky je to hustější, ale ne jak ta kaše. Do každý flaštičky naleju přesnídávku a to co zbyde ve flaštičce vypláchnu čajem a naleju znovu do flaštičky. Moc jim to chutná:slight_smile: Ráno pijou mlíčko a většinou, když mají ještě hlad, tak chlebík s Lučinou, během dopoledne dostanou ještě jedno mlíčko a ládujou se kukuřičnejma křupkama, oběd už vařím naštěstí jen jeden, už můžou jíst vše, jen samozřejmě nesolit, nekořenit a uzeniny ne, takže navařím večer, oni si z toho k obědu vezmou a když přijde manžel večer z práce, zbytek dochutím a je to. odpolene mají buď chlebík, rohlík, jogurt, pribiňák a tak dále, když mají hladíka ujídají buď křupky a nebo ovoce a večer kašička nebo ta přesnídávka. Nehledě na to, že každá vypije denně 1,5 až 2 litry štávy, vody nebo čaje :slight_smile:

jinak jak Martinka přepadla k Michalce, tak rošt měla ještě níž, než ho předvrtali ve výrobě. Skoro až na zemi. Ale oni jsou holky dost mrštný. Zrovna včera potom, co jsme je dali spát, tak se tam strašně chcechtaly. Šla jsem tam zavřít okno a když jsem otevřela, Marťa se houpala na břeše mezi svojí a Miščinou postýlkou. Nohy ve vzduchu, ruce už u Míši, no já nevím, asi chtěla k ní :slight_smile: A to nemá tam nic, na co by mohla šplápnout. Ale když holky dáme na gauč, tak sami během vteřiny jsou schopný vylézt až na okno. Jsou to takový pavouci. Takže to nebyla neopatrnost. Spíš holky dost překvapily :slight_smile:
Holky už od asi 3 měsíce, teď nevím přesně pijou i mlíčko 300ml. I doktorka jen žasla, kolik toho vypijou a přito to není nikdy znát. Ale zřejmě to bude tím, že holky mají šíleně rychlej metabolismus. Když jsme třeba začínali s příkrmama, tak k obědu měly poprvý mrkvičku a po 3 hodinách, co jsem je přebalovala, už byla mrkvička venku. A o samý s ostatním jídlem. No uvidíme.. Nerada bych, aby mi je odnesl venku vítr :grinning:

Sabulka: Ahojky... já jsem tu taky chvilku,tak se určitě přidej :slight_smile: Jinak úžasní kluci a hlavně úžasný jména :slight_smile: Kdyby to u nás byli kluci, měli se jmenovat Matěj, Marek a Mirek :slight_smile: teda já chtěla Matěje, Marka a Matyáše, ale tatínek s nedal říct, chtěl mít kluka po sobě a holku po mě. I přes můj nesouhlas :slight_smile:
29. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
Tak jáhlovo-rýžová kaše ze zdravé výživy propadák :unamused: Nevím, zda jim vadila chuť nebo konzistence, přidala jsem ještě povařená jablka, ale po pár lžičkách děsně řvaly... mně ale chutná, krásně se rozplývá na jazyku, tak ještě zkusím fígl, co dělá kámoška - k jáhlové kaši přimíchá 2 lžíce nějaké ochucené kaše z krabice.. No, metelila jsem teď večer do tesca, mají tam akci na kaše Nestle..

samsie: 2 litry na hlavu? :sweat_smile:o o tom si můžeme nechat jen zdát, nejvíc vypily čaje asi 20ml :frowning2: A teda ty akrobacie, vy mě děsíte, to abych jim dala vedle postele matrace nebo rovnou trampolinu, aby zase huply zpět :wink:
29. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ahoooooj!

ty jo nějak jsem vypadla z rytmu a taky z koníka :sweat_smile: :grinning: budu se snažit polepšit se a znova se mezi vás začlenit! Jak se pořád máte,mamky a miminka?

My máme dnes velkou slávu,kluci dneska oslavili ROK!!!! Neuvěřitelné......

Vynasnažím se zítra se zastavit,dočíst a něco přispět,teď už fičim do hajan :slight_smile: mějte se fajnově a zítra papaaaaaaaaaaa :wink:
2. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz
Skarbku, klučíkům všechno nejlepší k ročku!!!!!!!!Nás to čeká za měsíc a půl :grinning:. A přidej fotečky!!!
2. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
Tééda to to letí...to stárnem, co :grinning: Skarbíku klukům taky přeju jen vše nej, hlavně zdravíčko, a taky hodné a trpělivé rodiče :grinning:

no a napiš jak se máte, i co už baštíte a tak, jsem holt zvědavka.písni i co jste vymysleli za dárky a jaké měli kluci dorty, my máme narozky až v zimě, ale ono to uteče :slight_smile:a alespoń ty první narozeniny musí být nezapomenutelné :wink:

naše Luca už dnes baštila na snídani chlebík, té celkem kousky problém nedělají. ona totiž moc nemusí mlíko, jogurty a kaše, zato nám pořád hledí do pusy :grinning:
3. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz
skarbek: wow, už 1. rok, to to teda fakt letí!!! :slight_smile: :grinning: Tak velká gratulka od nás tří holek, posíláme pořádnou pusu každému z kluků :dizzy_face: Dárky by mě taky zajímaly... hmmm

Holky, k těm jogurtům - obecně je hodně doporučovaná Holandia, nevíte, zda je pro děti vhodný ještě nějaký jiný jogurt? Holandii tady u nás v krámě na sídlišti nemají, já myslela, že bych zkusila Bio jogurt... Activií si nejsem jistá..
3. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
jaanja - já dávám Choceňský jogurt nebo prostě nějakej bílej bez konzervantů. Míchám jim do toho banán.

Jiři - naše holky taky valí ráno chleba s Lučinou, Elča trochu líp jí, Aduš občas předvádí dávení, ale celkově toho sní víc :wink:, ale už mě u nich nic nepřekvapuje.

Konečně pořádně sedí (obě). Leze po čtyřech jen Adélka, ale Elča už se taky pokouší. Dali jsme jim do obýváku ohrádku a jsem z toho unešená - nevím teda, jak dlouho to bude fungovat, ale teď si to užívám :grinning:. Holkám se tam líbí, vydrží si tam s hračkama hrát klidně přes hodinu a zatím se ani nesnaží jedna druhou zmrzačit :grinning:.
V neděli je u nás pouť, tak jsme se dneska byly podívat u kolotočů. Mates mě vytáhl na Twistra a bylo to super. Zítra se asi taky nechám přemluvit :grinning:.

Skarbku - tak kde je ten elaborát, cos slibovala? Já se sem ženu přes půl bytu a nic :rolling_eyes: !!! Jo a taky jsem zvědavá na dárečky, to víš, je třeba se inspirovat :sweat_smile:.
3. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Skarbek: no jo, taky se nám blíží rok, je to děs běs... gratuluju :slight_smile:
jaanja: ta holandia se doporučuje jen proto, že nemá žádné přísady navíc, ale toho je spousta - bílé jogurty od Olmy, z Valašska, dokonce i takové ty z Lidlu a Alberta (ty jejich značky) jsou dobré - prostě jen mléko, někdy suš. mléko, jog. kultury a tečka :slight_smile:. Aktivia tam má přidaných dost blivajzů. Holandiu po ruce nemám, dávám nejčastěji tu Olmu a taky jsem skončila jako Muri u kombinace jogurt - banán :slight_smile:. Jo, a Jurča fakt odmítá jíst zeleninu, tak nevím, co s ním - jedl nádherně a pak bác a nechce to.
Muri, tu ohrádku ti závidím - mám ju už dost dlouho, ale Jurča v ní nevydrží, jen chvíli..
3. zář 2009 ve 23:20  • Odpověz
autor
Zdravím všechny,
skarbek: GRATULKA K PRVNÍMU ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Také blahopřejeme Adélce k svátku :slight_smile:

Lenka a klucí
4. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
Ahoj mamičky :slight_smile:

muri: přes půl bytu,jo???? :confused: aby ses nepřetrhla :grinning: :wink: včera jsem měla mít žehlíci večírek u TV,ale žehlení jsem vynechala :grinning: dívala jsem se na 1 na Katyń,nedívali jste se někdo? Brut! :frowning2: Každopádně teď jsem si uvařila kafíčko a místo vaření oběda tady datluju :slight_smile: máte to na svědomí,je to jasné,jo?! :wink: Budu vám to dávkovat po větším než malém množství,abych vás hned nezhýčkala :wink:

Takže jak se máme: máme se fajn,pořád někde jezdíme,furt něco podnikáme a na nic nezbýva času,třeba na koňa :frowning2: kluci jsou někdy k zulíbání a k sežrání a jindy na "zabiti",ale spiše hodní :slight_smile: Umí spostu věci a samozřejmě jsou nejhezčí,nejchytřejší a nejrozkošnější ze všech :grinning: ale teď vážně...co se pohybu týče-chodí kolem nábytku a Miky se začíná pouštět,takže vydrží chvilku balancovat,Tadík se zatím bojí,chodí i za ruce,ale to se prý nemá,zvládnou překonat i menší překážku,jakože něco přelezou a podlezou a taky vylezou,zrovna tam,kde je to nejméně vhodné :angry: slézt ještě neumí :frowning2:
4. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
Hrajou si i v kleče,což nedělali a na to mně upozorňovala rehabka,tož jsem ráda,páč bych se nerada vracela na cvika! Jinak žvatlají všechnomožné,včetně mama :grinning: ,slovo ještě neumí žádné. Z her zvládnou jak je veliký oba,Tadík i paci paci nebo je to vařila myšička? :confused: ...tak trochu od obojího :slight_smile: a ještě umí navlíkat kružky na kůžel,ale bravůrně! :grinning:,zato Miky ten jenom bourá,je to malý záškodníček. Mají oba po 6 zubů,4 hore,2 dole. Váhově aktuálně nevím,na prohlídku jdeme až 16.9.,posledně měli necelých 9 kilo,takže počítám,že teď to bude k 10! Miky je cvalda,vždycky byl lehčí,ale nenechal se zahanbit :grinning: Co by tak ještě stálo za zmínku....
4. zář 2009 v 10:30  • Odpověz
Jo ten jídelniček! Tak to te,jiri,asi zklamu,nic moc se zatím nezměnilo,pořád jedem tu svou. Přídali jsme rajče a zkoušeli jsme rybu,zatím teda jen ze skleničky. Jinak si myslím žádné zásaní změny. Chci se v poradně poradit s mudrou a nebo ze samsie :wink: Řikala jsem si jaké to bude fajne,když budu vařit pro všechny jedno jidlo,ale nějak mi to nejde :frowning2: Samsie,pisni mi když tak do IP,co tak vaříš,pořebuju nějakou inspiraci,nápady už jsem vyčerpala :frowning2: pokud teda najdeš chvilku :wink: díky.

No a narozky jsme slavili teď na dovolené. Byli jsme na podnikové chatě mého otce,bylo nás tam asi 10 a na oslavu dorazilo ještě 5 lidi,takže ve velkém. Kluci byli ve svém živlu,furt si s nima někdo hrál,všímal si jich,nosil,hýčkal,skotačil,prostě,tak jak jsem si to představovala! Slavili jsme na zahradě,takže jsem jim tam dala deku,hračky,nafoukla bazének,měli dort,dárky,prostě paráda! :slight_smile: Dort měli takový,aby sami mohli ochutnat,takže nepečený z piškotů,jogurtu a zakys.smetany a ovoce samozřejmě. A dárky,spostu drobností a hlavní dárek byl croozer! Ten je luxusní,muri!!!! Z těch drobnosti: dřevěné kostky,plyšového medvěda,knížečky,štěrkací balónek,kostku jak se tam házejí ty tvary,pak hopsadlo medvídka Pú,ale toho zatím olizujou :grinning: ,mluvící hrnec od FP,ten je supr! a ještě činely? nevím jesli to říkám dobře :sweat_smile:
4. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
A to už je asi všechno :slight_smile: takže nějak tak. Samo,že teď ve středu jsme si to oslavili znova :slight_smile:

No a teď jsem úplně zapomněla,na co jsem se to chtěla poptat... :frowning2: Vím jen,že by mě zajímalo,čím děti v noci přikrýváte? my měli spací pytle,ale zdají se mi nevhodně,když už kluci šmatlají,je to pak na rozbití držky,když se v tom zaplantají,ale normální peřinka,myslím že rozměr je 130x70 je velká. Jak to mají vaše ratolesti? Jo a ještě ta lučina... to vám poradila mudra? Já bych chtěla nějaký sýr bez soli,je nějaký?

Teď mě ještě napadlo,jak jste probírali množství jidla,tak kluci taky jedli ne-li žrali :sweat_smile: na oběd každý 230g a kaše každý z 200ml vody,ale už je to přešlo,teď jedí méně a čaje teda taky moc nevypijou,včera zrovna snad prvně 500ml dokupy,ale jinak polovic :frowning2: takže 1,5 nechápu :confused: luxusní! Jo a ještě,holky potřebuju poradit nějakou fintu,aby mi kluci spali déle!!! Dávám je spát mezi 19.45-20.,usínají sami bez problému,ale budí se hlady už mezi4.30-5.30 :frowning2: zkoušela jsem kdeco,ale nic nefunguje! Čajem je neošidím,více mlíka večer taky nepomůže,tak já nevím :frowning2: a dáváte taky bebilon good night? Jo mimochodem,já kupuju teďko už bebilon 3 800g za 215kč,ale jezdíme sami,máme to kousek :slight_smile:
4. zář 2009 v 11:01  • Odpověz
Tak sned jsem splnila očekávání :wink: ,doufám,že mně tady nebudete mít za chvalidupu,jak se chvástám,co už kluci umí a pište,pište tetky,zase to rozjedem na plný pecky! :grinning: :wink:
4. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
Jóóóó a děkujeme všem virtuálním tetám za gratulace,samozřejmě!!!! :slight_smile: Už bych zapomněla :sweat_smile:
4. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Já prostě teď neodejdu :grinning: :sweat_smile: ,ještě jsem si vzpomněla! Hlavně samsie,ale ostatní taky,jak to máte z učením samostatnosti u jídla? Učíte už nebo od kdy plánujete? Kluci se zvládnou najíst sami jen rukama,když nakrájím na kousky třeba ovoce nebo oběd broko,květoš,brambor,prostě to,co se dá takhle jíst.Na krmení se lžičkou mi nepříjdou ještě zralí,ale co myslíte? A co nočník,vysazuje už někdo?
4. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
skarbek: já potřebuju poradit, jak to udělat, aby se Jurča nebudil třikrát za noc... a croozer máme taky :slight_smile:
4. zář 2009 v 19:38  • Odpověz
fial, murecka: díky za tiupy na jogurty! :slight_smile: Jenom ten banan by se neměl dávat moc často, nebo jen malé množství, zahleňuje.

skarbek: opravdu krásná oslavička! :grinning: škoda, že holky mají narozky v zimě, to je na deku nevypustíme :unamused: A dorta si pekla (dělala)? Pošleš kdyžtak recepta? Je to takovej ten co se vrstvi piškoty a zakys. smetana a tvaroh?
Jinak my máme spací pytle, ale též se mi zdá, že se v tom tak zamotávají (teda zatím jsou jen na všech 4). Mám takové menší fleesové dečky, ale ty budou určitě odkopávat...
A co je mluvící hrnec? Co to umí?
A croozer máš jako kočárek?
Už zkoušíme ty křupky, jak jsi psala, že to tak nezasviní kočárek.. Tak já teda nevím... my máme fuj kočárek a holky oblepené ručičky.. ale pokrok je, že většinu křupky snědí :dizzy_face:

Holky, já má taky nějaké dotazy - nemáte odkaz na nějakou šikovnou stránku, kde radí, jak vybírat dětem botičky? A jak logisticky zvládáte nakládání dětí do kočárku? My teď bydlíme v přízemí, tak to jde, nosím si je tam po jedné, ale chodíme obhlížet větší byty, a já si nedovedu představit, jak bych to dělala, když je byt třeba v 7. patře :confused:

murecka: jak velkou máte ohrádku? Též o ní uvažuju, byla bych klidnější, když jdu na wc, apod.
4. zář 2009 v 19:45  • Odpověz
skarbek: a s tím ranním buzením - já myslím, že ty děti to mají v sobě naprogramovaný :grinning: Nám se teď teda párkrát zadařilo krmit až po 6hod, ale to se stejně některá z nich předtím vzbudila, když je to před 5hod, tak je lupnu k nám do postele, ale jak už teď cestují, tak to se člověk moc nevyspí.. Možná taky přijde změna se změnou času na zimní.
fial: u kojených dětí mi připadá, že se budí víckrát za noc všechny co známe :confounded:
4. zář 2009 v 19:50  • Odpověz
jaanja: já mám zkušenost, že rýžové křupky moc nelepí, jsou větší a šikovnější než kukuřičné :slight_smile:

http://www.detskeboty.cz/merime-vybirame
4. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz
jaanja: tyhle si taky hodně chválí: http://www.fare.cz/content/view/63/46/
4. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
fial: jo,jo, máme rýžové a kukuřičné, a rýžové určitě méně lepí :dizzy_face:
4. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz
Skarbku, tak to bylo vyčerpávající :grinning:. Takovej vodvaz jsem teda nečekala :grinning:. Holky si hrají na kolenách teď, objevily, že se tak dá kolem sebe koukat a brát si navzájem hračky, tak se snaží to praktikovat, ale občas to ještě nevyberou a žuchnou. Elča je hrdinka, to už musí být flákanec, aby brečela. Adula to na nás hraje při sebemenším ťuknutí :rolling_eyes:.
Na noc jim teď dáváme spací pytle, sice se v tom motají jak můry v lampě, ale ve finále vždycky usnou. Ještě je večer přikryju peřinou, ale ta na nich vydrží tak 2 vteřiny. Spíš k ránu je přikrývám, když se melou.
S jídlem je to pořád stejný. Lučinu radil Tom na dvojcatech.cz, tak jsem ji zkusila a chutná. Jinak vyřím pořád stejně, dneska měly kupovanou skleničku, kterou poprvé snědly. Už jeden pokus tady byl a nezadařilo se, tak teď jsme to dokázaly :slight_smile:. Jo a taky jsme měly premiéru v nákupních vozících v Tescu. Zatím jsme vždycky jezdily s kočárem a vozíkem a dneska jsme holky poprvé posadily do těch vozíků a jelo se. Moc se jim to líbilo a zvládly to super.
Jo a na nočník dávám asi od 5. nebo 6. měsíce, ale jen tak, když vidím, že se tlačí. Elča se u toho vždycky dost nadře, takže bych řekla, že se jí do hrnce kadí líp a taky se mi ji daří líp odchytávat, Aduš se bude nevinně usmívat a přitom plnit plínku. Nijak z toho nedělám vědu, když se zadaří, tak pochválím, když se nezadaří, tak se nedá nic dělat. Dávám je na hrnec hlavně proto, aby to braly jako samozřejmou věc, něco, co je naprosto běžný. Dělala jsem to tak i u Martina a osvědčilo se mi to hlavně v tom, že mu nedělalo problém na nočníku sedět a naučil se mi krásně ráno na velkou (a to mu vydrželo dodnes :grinning: ), ale bez plín byl až někdy ve 2 letech.
Na croozer nedám dopustit, dokonce s ním i já, absolutní nesportovec a vyznavač gaučingu, jsem schopná s holkama ujet 15km u nás na Drahanské vrchovině (takže žádná rovina). Sice prakticky po každým vyšlapaným kopečku umírám a musím se téměř resuscitovat, ale jsem soběstačná :grinning:!!! Jinak ho hodně využívám jako kočárek.

jaanja - naše holky baští banán každej den :sweat_smile:. Asi jim to teda trochu stopnu :sweat_smile:. Ohrádku máme 1,5mx1,5m, zabrala půlku obýváku, ale je bezvadná. Nemám do ní matračku, ale dala jsem tam pěnový puzzle. Holky se baví jeho rozebíráním.

fialli, ahojky, zítra se chystám vytáhnout holky na dětskej kolotoč, Mates se nabídl, že to s každou absolvuje, aby je přidržel a aby se nebály, tak jsem zvědavá. Já dneska byla na lodi a syneček mě přemlouvá na řetízkáč, ale to asi nedám. Nějak rychle stárnu a víc se bojím :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Tak holky dobrou a hodně pište, ať se nám to tady zase krásně rozjede :slight_smile:.

Jo a Leni, díky za gratulku k svátku, vyřídila jsem :slight_smile:.
4. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
Ahojky všem.. tak jsem poslala tu IP poštu. Jinka holky opravdu pijou tak 1,5. Dneska vylohnily dokonce 1,8 :slight_smile: jsou to malý žabičky :slight_smile: Vypily by snad všechno :slight_smile: U doktora v červenci zjistili, že lézt po 4 sice umí, ale že je pro ně pohodlnější a rychlejší se plazit, proto to doma moc nedělají. Předevčírem byla ale asi magická noc a holky od té doby jen chodí s oporou a lezou po čtyřech :grinning: Plazit jsem je už neviděla :slight_smile: záhada :slight_smile: Jinak na nočník jsme zkusili, ale nelíbilo se, tak jsme ho zase schovali... zkusíme později... Jinak holky se dokáží též najíst sami rukama... lžičky jim dávám na hraní a opakují ty pohyby po mě.. párkrát jsme to zkusili je nechat se najíst, ale je to ještě moc brzo... teda aspoň na nás brzo... Křupky máme od malička ty kukuřičný, velký a nikdy jsme teda neměli problém se zamazáním :slight_smile: Jen jednou jí Marťa ocucala a pak si na ní lehla, tak se jí přilepila na bodýčko :slight_smile: Kočár máme též jako prase, ale od pití :slight_smile: jsou tam mapy.. ale za chvíli už bude hnusně, tak vyhradíme pár dní, kdy se nepůjde ven a všechno dáme do pucu... Jinak u nás Lučinka moooc chutná. Mudra nám doporučila, co jo a co ne. I když už holky můžou všechno, přeci jen nějaké druhy potravin se nehodí a je vhodnější je nahradit jinými...
jinak se Vás chci zeptat na pití z hrnku... Holky pijou z aventovek, z hubiček. Když ale pijou z něčeho většího ,moc jim to nejde... přeci jen mají menší pusinky... jak to děláte vy??? už zkoušíte něco jinýho??
A pak ještě jak řešíte to, když se o něco rvou... ale jako fakt rvou... já je nechávám... ale když jde do tuhýho každou odnesu do jiného kouta... většinou když je nechám, tak se vyvztekaj a vyříděj si to mezi sebou... Nevím jestli dělám dobře, ale když viděj, že mě to nezajímá, většinou toho nechají.... Už se to vytrácí, ale zhruba před měsícem to bylo pořád... teď zase naopak se pošťuchujou, lehaj na sebe, smějou se, hladěj a pomáhají si navzájem vylézt na gauč :grinning:
Tak a čekám na hafo rad :grinning:
5. zář 2009 v 18:10  • Odpověz
To ti, samsie, asi neporadím :wink: Ale myslím, že děláš úplně dobře, děti by si to měly mezi sebou vyříkat, ale zas aby se rvaly do krve... u nás to zatím takhle není, Zuzka leze po Julince, a ta to tiše trpí..
Zuzka se taky stále plazí, jako když plave :slight_smile: To Julinka měla tuhle fázi jen chvíli, a teď tak trochu jako robot leze :dizzy_face:
A čím a jak čistíte kočár? My ho zatím moc špinavej neměly, tak ho občas vykartáčuju, a prala jsem v ruce jen nánožník.
Též s pitím moc do diskuse nepřispěju, holky mají Avent s hubičkou jako hračku. Ale kamarádka mi říkala, že její holčička z toho taky neuměla pít, tak jí pak v dm koupila nějaký hrneček s brčkem, to že jí prý šlo výborně..
A máte to skvělé, že Vám mudra poradí ohledně stravy, to ten náš jezevec ani ťuk, přehodí to na sestřičku, která ale lítá jak hadr na holi, tak mi tak občas něco hodí přes rameno :wink:
Přeci jenom jsem u nás v obchodě našla ten jogurt Holandia, ale balení 500g - myslíte, že to může zůstat v lednici otevřené (nebo v nějaké uzavřené skleničce) i do druhého dne? - a nabídnout to znovu dětem?
7. zář 2009 v 19:22  • Odpověz
jaanja: tak to já jsem asi drsná, protože jogurt otevřu a spotřebuju vlastně na 3x - takže do 48 hodin... jsem přesvědčená, že je to ok a nikdy se Jurčovi nic nestalo :slight_smile:...on ho sní jen pár lžiček... No, někdy ho dojím, to je pravda, ale dva dny teda fakt vydrží, to jo. Jinak Jurča se naučil slavnostně pít před dvěma týdny, do té doby ani ťuk. A teď mu to jde - z Aventu, jinak moc ne.
7. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz
jaanja: no tak do krve ne... teda to se stalo dvakrát... ale to jak jsem zahlídla, tak už šly od sebe... když jde do tuhýho tak je roztrhnu :sunglasses: Marťa je taková, že když si s něčím hraje a holky jí to vezmou, jen se na ně koukne a odleze si pro jinou hračku. Když je ale unavená, tak občas mrčí. To Michalka to na nás dost zkouší. I když se jen maličko ťukne, dělá z toho vědu a první světovou... :grinning: U nás ale stejně nepochodí, takže toho hned nechá. Je to ten tip, že ona může všem všechno brát, ale jak někdo něco sebere jí je zle :slight_smile: No a Markétka je hyperaktivní torpédo a všechno prožívá fakt naplno... :slight_smile: Ta je schopná kvůli hračce, která do tý doby jen ležela, ségra si jí vzala a ona jí chce ségru i porafat :slight_smile: Na druhou stranu zase když se něco stane některý z nich, tak ano k nim přileze, zůčastněně na ně kouká, občas i pohladí a nebo když je to velkej řev, tak drží partu a začne ječet též :slight_smile: Markétka je prostě takový VYBIJOKNO :grinning: Martinka je taková, že si vydrží hrát sama i pár hodin. Někam si zaleze a hraje si.
No já už právě přemýšlela, že bysme mohli zkusit něco s tím brčkem, ale váhám, jestli to není brzo. Kolik bylo tomu malýmu, když to zkusili ???
Jinak naše mudra je bezvadná. Když jsem jí poprvé viděla, měla jsem strach, že to nebude to pravý ořechový. Patří totiž mezi dříve narozené, ale je úžasná. Jde s dobou a nebojí se používat i nové metody. Poradí mi ve všem a hlavně když holky měly rýmu, kterou si přinesly z porodnice a trápila je ještě 3 měsíce, tak když jsme náhodou jeden týden nešli na kontrolu, volala, jak se máme a jestli už ta rýma zmizela. Byla jsem hodně překvapená, ale ona je prostě taková :slight_smile: V jídle to bylo i tak, že ona má vytištěný takový jídelníčky pro předčasně narozený děti, alergiky, diabetiky, bezlepkový diety a každý dva měsíce mi dala jeden pro nedonošence a tam bylo přesně co už by mohli, co ne, čeho se vyvarovat, co naopak nesmí chybět. A na moje dotazy vždy ochotně odpoví a sestřička jí sekunduje :slight_smile: Jsem moc šťastná, že jsem na ní narazila. A to u nás v domě vysely jen její ordinační hodiny :grinning: Navíc dělá věci, které by ani nemusela... Martince vyběhala prevenar zdarma, informuje nás o novinkách a tak. Prostě super :slight_smile:
Jinak s jogurtama nevím, ale já bych to neriskovala. Teda pokud bys ho přendala do skleničky s uzavíratelným víkem, tak si myslím že v pohodě. Tak bych to udělala i já. Otevřenej jen zaklopenej tím víčkem bych ho holkám nedala. Sobě ještě jo, ale jim ne. V lednici sice máme tu ochranou nevím jak se to řekne, ale i tak. Přeci jen, je tam spousta jiných věcí, vůní a tak. A to jsem hodně benevolentní :slight_smile:
8. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.