• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahojky:slight_smile:

jaanjo, ja teda holkam jogurt nechavam i do druheho dne v lednicce otevreny,teda zadelany vickem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: a urcite si myslim, ze nic tim neriskuju,proc taky, na slunku to nemam, aby se s tim neco delo,je to v lednicce, a popravde receno to nikdy nicim nenacuchlo :wink: myslim,ze to muzes normalne i druhej den dat, a nic se nestane :stuck_out_tongue_closed_eyes: semezda, ze v posledni dobe se to az moc prehani s tim, co dite muze a ne :angry:

jinak u nas uz se posadila i kika, takze zbejva nelca:slight_smile: a gabi zvatla uz konecne mama:slight_smile: a nela jen naznakem:slight_smile:
8. zář 2009 v 17:07  • Odpověz
no já nevím, ale já vařím na dva dny, i skleničky jsem nechávala na dva dny (píšou tam 48 hodin) a připadá mi to naprosto normální...
8. zář 2009 v 19:55  • Odpověz
fial i u nas se vari na dva dny :wink: ono je to normalni :grinning:
8. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
fial: taky vařím na 2 dny :slight_smile: Teda jen maso tam přidávám z mrazáku až v ten den, kdy se jí.
ten jogurt bych ale fakt přendala do něčeho jiného, do kelímku s víčkem od Aventu, nebo tak. Zrovna dneska jsem měla přes noc v lednici špenát s česnekem :wink:
Tý jóó, a jak se naučil Juráš pít? A co pije? Už jsem z toho mírně zoufalá. Na dvojcata.cz mi sice 2 mamky napsaly, že až do roka nabízely dětem po každém jídle 100ml mléka, protože nepily nic jiného, ale co když nebudou pít nic jiného i potom? To budeme kupovat litry mléka, a lít to do nich ještě na střední? :wink: :grinning:

samsie: ten hrneček s brčkem je prý od roka, ale kamarádka ho dcerce dávala už v 9. měsícíh, byla nějak napřed ve všem (chůze, mluvení, a tak :slight_smile:
A nemáš ty jídelníčky někde naskenované? Taky jsem si říkala, že by si tím logicky ten náš doktor ušetřil práci, mít připravené nějaké povídání pro čerstvé maminy, ale prostě ne, zařiď se sám. Ale nemáme od něj kam utéct... zatím :unamused:
8. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
jaanjo vsak delej podle sveho :wink: ty sama musis vedet, co je dobre :wink: ja si jen myslim, ze je to zbytecne nekam prendavat :sunglasses:
9. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Se mi zdá, že mě asi většina špatně pochopila. Ale to je na diskuzních forech normální... sem mluvila jen o jogurtu :confused:

Pro Jaanju: díky moc vyzkoušíme :slight_smile: Jinak s přendavala bych pouze jogurt. U nás teda to nehrozí, bo to holky snědi.Ale asi před rokem jsem takhle nechala svůj velkej jogurt a do rána na něm byla zvláštní vrstva, která teda byla dost hnusná, tak šel do koše. Jiné věci mám v ledničce i déle. Někdy uvaříme i na 3 dny. Takže tohle bych prostě řešila opravdu jen s jogurty. Lidi bývají často nepochopení :slight_smile: V takových věcech, co děti smí a nesmí mi spíše okolí vyčítá, že na to moc nedám. Ale doktorka mi to schvaluje, tak co. Aspoň se jim posílí imunita :slight_smile:
Jinak s tím pitím jsme měly stejný problém, jako vy. Do května nechtěly pít nic jiného než mlíčko a sem tam jen granulovanej čaj. Pak ale jsme byly s Markétkou přes noc hospitalizové v nemocnici kvůli horečkám 41,5 a zvracení. Tak jí dávali ledovej čaj a jak do ní padal. Pak jsem se ptala, co to mají za kouzelné složení a byl to obyčejný černý dětský čaj doslazený Glukopurem. Tak jsem to koupila domů. Holky hned druhej den chytly od Markétky rotavira a začaly též hltat ten ledovej čaj. Pak jsem jim koupila jednou ty šťávičky od Hami a naředila. No a od tý doby pijou všechno. Hodně jim chutná Jupí šťáva. Kupuju jí po barelech a s jejich spotřebou máme barel na 14dní. Nutno dodat, že tou šťávou tu vodu většinou jen obarvím :wink: Tak snad začnete brzo pít všechno:slight_smile:
9. zář 2009 v 10:58  • Odpověz
fiallinka: jasně že je to normální... my ale probíraly otevřenej jogurt.... skleničku máš přece uzavřenou víčkem, ne? :sunglasses: Prostě tohle je v pohodě a normální je to i u nás... :wink:
9. zář 2009 v 11:01  • Odpověz
samsie ja jsem te dobre pochopila :wink: a jak rikam ja, davam jogurt i druhy den, zadelany jen vickem ,ci co to je a ano udela se tam vodicka,ale to je uplne normalni a nicemu to nic neudela :wink: je to jak u syru syrovatka :sunglasses:
9. zář 2009 v 19:48  • Odpověz
čaute, taky dávám jogurt i druhý den /zedělaný víčkem/ , zrovna dneska, dle mého jsou i horší věci, dnes mě třeba naštvalo toto.Synovi 7let/ jsem koupila lakrumáčka /obdoba pribináka/ cca předevčírem, stojí cca 10kč fakt teď nevím přesně, spotřeba 12.9. dnes na snídani ho rozdělám a zelená plíseň na cca 1/4 i na víčku.Kdybych ho rozdělala předevčírem jak jsem ho koupila možná by tam plíseň VIDĚT nebyla ale určo už by to bylo plísní napadený a to jí děti a datum spotřeby bylo až 12.9. u nás to bylo celou dobu v lednici....
jinak já teda holkám vařím každý den a ani mi to nějak nevadí :wink:
9. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz
Čauky holky,
vařím jednou za 2 dny a nechávám to v ledničce, jogurt jsem taky nechávala do druhýho dne zadělanej jen víčkem. Teď už nemusím, protože holky sní celej velkej napůl na sváču. Určitě bych ho nepředělávala do nějakech skleniček, jak se znám, při nejhorším bych ho šupla s kelímkem do igelitovýho sáčku :wink:.
9. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
od kolika měsíců můžu dát bílý jogurt? Jinak pořád ještě skleničkujeme, ale pomalu a jistě se chystám na vaření, ale pouze zeleninové příkrmy.
Holky písněte mi prosím jak to děláte, já jsem, v tomhle úplně bezradná. Jenže pro mě to musí být jako pro "debila" :sweat_smile: přesné množství a tak :grinning: Asi 2x jsem zkusila jen povařit brokolici a mrkev ve vodě a nic moc teda :unamused:
Jinak naši kluci se dostali po cca 2 měsících na 120g zeleninového nebo masozeleninového příkrmu + cca 80-100 ml fenyklového čaje a občas si k tomu ještě cucnou mléka cca 20-30 ml. Tomášek by vypil asi i více než 100 ml čaje, ale nedávám ... uvidíme časem. Kupuji fenyklový granulovaný čajík z Německa a je to 400g balení. U nás v Čechách ho nemají a tak buď tam sjedu a nebo ho koupím od jedné holčiny z MMB, která je ze Sokolova a nějaké věci takto z Německa vozí.
Jinak jsme vysadili Sabíka, zatím snad v pohodě(nevím za jak dlouho se to projeví, nemáme ho cca 5 dní), chystám se vysadit i Comfort, ale to se budu modlit, aby to bylo dobrý.
Byli jsme v úterý na rehabilitaci, záda jsou špatný, takže cvičíme 4x denně nějaký cvik, asi ten základní. Neotáčíme se na bříško. Svaly jsou slabé, musíme posilovat. Po dnu cvičení, ai ne, se Robinek začal sám přetáčet na bříško. Tak je to dobrý začátek. Ale pláče u toho šílene, snažím se ho rozptylovat a dělat kraviny...ale moc to nepomáhá.
Tomášek se převrací na záda a zpět, houpe se na kolínkách, žvatlá bebebebe babababa tatatatata, ale mamamama nikde :sweat_smile:
10. zář 2009 v 07:46  • Odpověz
Leni,
já vařím od oka tak ti asi moc neporadím :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera jsem jim dělala dýni+cuketu+brambor+1odměrku bebilonu po uvaření a plátek másla+kostku kuřecího masa, dlabaly jak o život, k tomu rajčata, páč ty milujou.

Dneska udělám cca 2 mrkve, kousek porku, kousek petržele, květák a dám do toho tak 3 kávové lžičky rýže.Nakonec zase přidám nějaké maso./ mám ho namixované a zamražené/.

Asi nejraději mají špenát, taky je nejrychleji uvařeno :slight_smile: kupuju mrazené kostky, oloupu 3 brambory, uvařím 1vajo a zvláš´t 8 kostek špenátu, z vajíčka vyloupnu žloutek a mixnu.Kdž dělám špenát ještě dělávám nějakou polívku, tu dám třeba v 11h a za hodinu ten špenát.
brokolici moc nemusí.

vaření zdar
11. zář 2009 v 07:46  • Odpověz
Ahoj holky,koukám ,že tady se taky debatuje :slight_smile:Můžu se přidat?
Jirule,ty dáváš mražený špenát? Ten já se teda bojím ,kvůli těm dusičnanům.
11. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
autor
ahojky oli,
jasně že můžeš :grinning: vítej...
11. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz
njn dusičnany :frowning2: můžou být i v mrkvi, mají se vykrajovat ty středy, že je jich tam nejvíc, děláte to ? Já ne a mrkev mají pomalu denně, špenát jednou za týden...myslím že každá je stravujem podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí :slight_smile:

jinak i já budu ráda, pokud napíšete své osvědčené recepty, co dětem chutná a tak, nápadů není nikdy dost.
11. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
Jirule,no jo jsou všude,mrkev taky nevykrajuju.Však naše maminky si s ničím takovým hlavu nedělaly a taky žijem,že jo :wink:
Jinak u nás je to furt to samý,brambor,cuketa,mrkev,brokolice,květák,místo brambor těstoviny nebo rýže a jasně maso.Do toho mýho blivajzu doma uvařenýho jim přidám půl ze skleničky,líp mi to tak jedí.A ty rajčata jim podusíš nebo jak? Jo a polívku tu vůbec nedělám,to bysme snad měli všude.
Leni,já bílý jogurt dávala tak od 7,5měs.
11. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz
lenule: názory na jogurt se myslím dost různí :sunglasses: Kdysi tu jirule kopírovala nějaké info kdy s čím začít, a jogurt je tam myslím po 9. měsíci.
Jinak vařím taky od oka, na dusičnany raději nemyslím... Špenát jsem považovala za děsně zdravej :wink: Na začátku jsem vařila brambor, brokolici a mrkev, k tomu zelenou petrželku a olivový olej. Brambory už teď ale dělám jen 1x týdně k tomu špenátu, ony to jídlo tak jako zeslizovatí, tak místo brambor přidávám rýži, pohanku nebo jáhly. Teď na podzim se těším na dýni hokaidó, ta je moc dobrá, oproti klasické dýni má jemnou, oříškovou chuť. Vařím buďto brokolici s další zeleninou nebo květák se zeleninou nebo řepu s pórkem a rýží nebo ten špenát s bramborem, a takhle pořád dokola. Různě měním poměr ingrediencí. Hodně dávám cuketu, v podstatě do všeho.

Jo, dnes jsem dávala poprvé hovězí, koupila jsem skleničku bio hovězího... ale měla bych ho i normálně kupovat, protože holkám dávám v podstatě jen kuřecí nebo vajíčko. Jaké hovězí maso kupujete? (kterou část z té krávy)? :confused: Já se v tom prd vyznám.. A telecí? A králičí?

samsie: a jaký je třeba černý dětský čaj? (dá se koupit v lékárně?) Já právě nevím, zda děti černý čaj můžou? :confused: A co je glukopur? Nějaké sladidlo? Mně se totiž nezdá, že by byl problém ve sladkosti, dávala jsem jim i šťávičky, a taky nic :unamused:

A neznáte nějaké dětské sušenky bez cukru? Známá mi doporučila Sunarky, že je to sladké, ale cukr tam není. Tak jsem to Oldovi napsala na seznam k nákupu. No, cukr tam fakt uvedenej není, zato sacharóza jo, a sladký je to teda fest :wink: :grinning:

murecka: holky fakt sní ten půlkolivej jogurt na půl? :fearful: Tak to jsou pašáci. Já na sváču dávám dohromady jen 200g ovoce a pak ještě bebilon. Někdy by možná snědly ještě víc, ale většinou je to boj... ten jogurt už mám koupenej, tak brzy začneme.

A dáváte dětem do ruky ovoce? Kamarádka dává dcerce na vidličku kousky jablka, švestky, a tak. a holčička to pěkně slupne. Naše holky si jen tak do pusy něco strčit nenechají, musí si to vzít do své packy, ono jim to klouže, rozpatlává se, rozlamuje, padá... a do pusy nedojde nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale jsem štastná, že nám teď jde čištění zubů. Měly jsme takové ty kartáčky z dm, tak nejdřív to docela šlo, ale po nějaké době, jak viděly kartáček, tak řvaly... musím uznat, že je teda tvrdší než můj kartáček.. tak jsem tenhle týden vytáhla prsťáčky, co jsem kupovala ještě před porodem, a to je pohoda, děsně si to užívají.. :grinning: Akorát jsem zvědavá, kdy mi ty piraně ukousnou prst :wink:
11. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
olinapa: mně moje uvařený věci moc chutnají, když holky nedojedí, tak to slupnu :grinning: Taky už začínám mít pěknej špíček na břiše - to jsou ty příkrmy a kaše :dizzy_face: Ze skleniček mi chutná máloco, ale moc jsme jich ještě nevyzkoušely. Jaké máš osvědčené značky a kombinace ve skleničkách?
11. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz
Jaanja - já kupuju různý značky skleniček,vždycky co jsou v akci.Nejvíc asi Hamánka.Mě to taky chutná co uvařím a ze skleniček teda taky :slight_smile: Řepu jsem ještě nezkoušela ani pórek tak to musím zkusit.No a kaši ani nemluvím ,teď jsem jim koupila kaše v rossmannu,mají za 29,- a jsou táák dobrý,ještě že mi toho kluci moc nenechají :grinning: to bych byla jak koule.Jo a jogurt kluci mají taky tu půlkilovku napůl.Z masa -doma máme králíky takže ten je u nás nejčastěji,a od známých domácí kuřata a krůtu a hovězí kupuju plec,ale jestli to je dobře netuším :grinning:
Ovoce do ruky nedávám,no to by bylo taky všude,ale oni si nechají dát do pusiny.Mě stačí ten čurbes po křupkách.
11. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz
Janjaa: Já když šla kupovat ten černej čajík, tak jsem si nechala poradit od lékárnice. Vybrala dětskej černej čajík s anýzem. Ten Glukopur je náhradní sladidlo, které mohou i mimča. Nám také nedělala problém sladkost, ale nějak nic nechtěly, až tímhle se to zlomilo :slight_smile:

jinak nám přivezli další sponzorský dar od Nutricie, kde bylo i 30 skleniček s příkrmama a jelikož jsme v pátek jeli na moravu, hned holky ochutnali makarony se šunkou a sýrem a málem nám utrhly ruce :slight_smile:
Jinak bych se chtěla zeptat, jestli někdo ve Vašem okolí nemá někoho známého, kdo by měl ty nová revoluční odrážedla, která přišla k nám z Holandska. Jsou takový skládací a vejdou se do větší kabelky. Zajímá mě to proto, že ybchom holkám chtěli koupit k Vánocům odrážedla, ale problém je v tom, že náše 2+kk praská ve švech a odrážedla bych mohla dát leda tak na skříňky v kuchyni a nebo do koupelny :frowning2: Ale pokud by to šlo takto složit, bylo by to fajn :sunglasses:
13. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz
Samsie, tož odrážedla nevím jaká myslíš, my už v předstihu koupili endura teda babi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ten čaj zkusím, holky taky moc nepijí, nejvíc jim jede holá voda nebo š´távy, čaj nechtějí

Jaanjo, já jsem holkám zamrazila z králíka hřbet, udělanej v papiňáku a rozmixlej a pak manžel koupil telecí tak to jsem taky mixla a naporcovala, bylo to zadní-libové.Kde se dá koupit dýně, v supermarketu? My jednu dostali, tu už holky slupli, dnes jsem dostala druhou ale tím to končí...nikdy jsem si nevšimla jestli se to dá takhle někde koupit, my to nejíme, ale holkám moc chutná, máme nějakou superzdravou :slight_smile:
13. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz
holky, když vidím ty vaše recepty, je mi do breku - Juráš mi teď fakt ty obědy odmítá - jinak ale jí... tak dnes letěla do záchodu směs řepa - rajče - mrkev - maso a zvláš´t br. kaše.. ach jo, bylo to dobré. A pak mi manžel donesl oběd ze školní jídelny - hnusné rizoto, a co myslíte - zkusili jsme lžičku, dvě...a on to normálně jedl.... málem mne kleplo.

jaanja: já mu nutím vodu od té doby, co začal s příkrmama...a nic, vždycky to potáhl a vyplivoval, hrál si s tím... už jsem mu dávala i š´távy, džus, čaj, sunar.... sladila jsem to ...a vždycky to samé. No a před 3 týdnama najednou začal pít tu vodu. Prostě sám od sebe... takže asi k tomu musí dospět. Zatím pije čistou vodu, sunar moc nechce - takže jsem docela ráda, že si na čaj nezvykl :slight_smile:
14. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz
fial, asi je to naprosto normální, byla jsem dnes u mamky, chodí si pro obědy do školky a měli vločkovou polívku, Pavlína dlabala jak o dušu....ale bylo to dost slané na to že to bylo ze ŠKOLKY !!! no nekrmím je tím denně, Luca to nechtěla, já měla pro ně uvařeno, mrkev+petržel+rýže+králíčí maso, holt na oběd snědly 1/2, po spinkání si snědly zbytek.
Ale třeba dneska jsem jim dala ochutnat naše švestky, jsou krásně sladký a nechtěli to ani jedna :confused: ve skleničce od HIPPU se jich můžou ujíst...a zkoušela jsem je předevčírem i podusit, klesla jsem a ještě to dosladila cukrem...taky to nechtěly
dnes jsem zkusila tvarohovou activii ochucenou, taky neúspěch :confounded: to jen že mi došla jejich bílá activie :pensive: u nás je sakra spotřeba no.
14. zář 2009 ve 21:14  • Odpověz
Tak vypadá to asi takhle http://www.malvik.cz/Detske-hracky/choditka-a-odrazedla/QuickSmart-Scuttlebug-odrazedlo

ale jen ta cena je jiná, než za jakou to mohu mít já :slight_smile: Celkem mě šokuje, že někdo ho může prodávat takhle draze. Mě se nezdaj ty kolečka a proto potřebuju zjistit, jak je to v praxi. Nemám totiž možnost vyzkoušet, bude to dovoz :slight_smile:
14. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz
samsie: tak fajn, děkuju moc za tip, zkusím tento týden koupit... :slight_smile:
O odrážedla jsem se ještě nezajímala, zatím tonu v jídelních stoličkách.. :sweat_smile: Ale to odrážedlo na mě nepůsobí moc stabilně :unamused:

Holky, a co autosedajdy... Budete kupovat až ty do 12ti let?

jirule: dýně hokaidó mají v obchodech se zdravou výživou, a taky jsem ji jednou viděla v Globusu, ale byla dost drahá..
A jak děláš to rajče? Ráda bych přidala nějakou novou potravinu.. A švestky jsou v té přesnídávce samotné nebo s něčím?

fial: aha, taky teda budu muset dojít pro oběd do školy :wink: .. já do holek sice oběd nacpu, ale je to psycho, ovoce je ještě větší psycho a úplně nejlepší je kaše.. vážně uvažuju, že ji dávat nebudu, že bude večer jen mléko. Dnes jsem byla večer sama doma, holky nějaké nenaladěné, kaše jim skoro vůbec nejela, tak jsem se naprdla a řekla, že nic jinýho než kaše nebude, do toho přišel Olda, tak jsme je za řevu uložili, a ony řvaly dál, takže jsem jim pak stejně udělala ještě 200ml mlíka a to vysály jako nic.. ach jo..
14. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
ahojky všem,
samsie: diky za tip uz jsem si ho ulozila do hracek :sweat_smile: ja si snad ukladam vse co me zaujme ... ta cena je fakt brutalni, kdyz to vynasobim 2 tak jsem zděšená a pri nasobeni 3x bych mela asi uz hadr na hlave :angry:
myslíš, že ten černej čajík je "lepší-vhodnější" než fenyklový čaj? Já jen, že bych ho zkusila nabídnout našim klukům, ale s fenyklovým čajem nemají vůbec problém :slight_smile: denně každý vypije min 200 ml ...

jaaja: téda ty ale pěkně vaříš..mě to ještě nejde ... uvažuji i o tom, že udělám několik skleniček dopředu ... kluci začínají celkem dobře jíst zeleninu a i maso ... sakra...na to, abych měla tři vysoký :stuck_out_tongue_closed_eyes: receptíky si napíšu a uvidíme..jen jak vařit? dohromady, zvlášť ... a co mohu zvlášt, které druhy zeleniny, jak vařit rýži .... extra? to mám ale otázek vid? :frowning2: díky jsem fakt strasnej amater.
s tím jogurtem vím, že je to kolem 9 měsíce, jirule myslela ty tabulky z jedné brožurky, kterou také náhodou mám :slight_smile: jsem zvedava jak to přijmou ty naši uličníci :slight_smile: ted jim dávám dopo ovocny prikrm a pak az budeme zavadet jogurt tak bych chtela presnidavku presunout na odpoledne a misto ni dopo davat jogurt..tak uvidime jak to prijmou. jinak je vseobecne doporucovana holandia a nebo take bila nesladka activie ... no uvidime.

také už řeším jak a čím čistit klukům zuby (to víte holky Robík již má dva), tak mám odkaz na MMB na jednu paní co má k prodeji nové ty prtové kartáčky, tak kdyby jste některá měla zájem mohu hodit odkaz :slight_smile:

jinak židličky jsme vyřešili celkem rychle ,koupili jsme dvě fábuly a je klid :grinning: jedna nová byla za 1.599,- Kč. Dávala jsem odkaz i dvojcata.cz a pak ve finale zrovna ta zelena byla jeste o par desitek korun levnější. Koupili jsme je v děťátku v Sokolově.

jaanja, co se týka těch autosedaček, já jsem to už musela řešit, naši kluci jsou nějací dlouháni nebo co ... mají přes 70 cm, tedy ten vyšší ... když sedí ve vajíčku tak tam má rezervu cca 5 cm, a když bych ho tam dala oblíklého tak už asi je rezerva fuč ... záleží také na tom jak člověk může do toho investovat, jak často jezdí (i když nehoda se může stát za rohem), koukala jsem i na testy ADAC ... zvažovali jsme zda s isofixem nebo bez ... no nakonec jsme se rozhodli pro isofix, máme octávku a tam ta možnost je. Jinak také jsem váhala zda koupit skupinu I (9-18 kg) a nebo I+II (15-36 kg). Nakonce jsme se rozhodli pro skupinu I., myslim si, že autosedačka 15-36 kg nemůže splňovat vše tak dobře pro např. 18 kg dítě a pro 35 kg dítě. Ptala jsem se na to i v obchodě a řekli mi, že proto tyto sedačky nevycházejí v testechj tak dobře jako ty od 9-18 kg.
Ze značek jsem si vybrala buď autosedačku od Römera nebo Chicco ... nic jiného mě nezaujalo. Je fakt, že jsem hodně koukala na ty testy od ADAC. Hledala na netu ... zvažovala .... nakonec jsme se (s finančním přispěním babiček) rozhodil pro Römer Duo plus isofix v řadě 07, v Chebu v obchodě byla sleva tak jsem upřednostnila si je jet osobně koupiot sáhnout si na ně apod. Takže cena celkem cca 12.000,- asi bez 20,- Kč. Jinak Ti mohu poslat webík na autosedačky, kde je mají za super cenu, až jsem koukala stály skoro stejně (jen o trochu více) než ty naše, ale u ostatních tam byl veliký cenévý rozdíl směrem dolů ... ale je ajsné, že se dá toho na netui najít spousta ..ale jako inspirace to není na škodu. Tak když budeš chtít pošlu :slight_smile:

olinapa: tak se asi začnu připravovat psychicky na podávání jogurtu, bylo nám 7 měsíců .. tak jsem zvědavá.
jak tak čtu jak tady všechny vaříte tak mám docela takovou menší depku .. já nevím jak na to, nechci zase něco zkoušet a pak to bude dobrý akorát "za stálého míchání vylít do WC" ... přeci jen to stojí nějaké peníze a hlavně ten čas ... ach jo jo, připadám si fakt dost neschopně. Jestli mrazit .. je fakt, že na to nemám protory, musela bych zprovoznit několik let starý a hlavně několik let nepoužívaný mrazák...má ho tchýně na půdě ... já sama nemám ráda nějaké mražené věci .. např. nejím rozmrazené pečivo ... prostě to tam cítím ... jinak vše ostaní mrazím to není problém.

jinak včera kluci řvali jako píchlé svině (s prominutím), nespoali standartně od cca 15-15:45 a asi byli přetáhlí a nemohli pak zabrat .. no to byl koncert, vzájemně se rozplakávali, nepomohlo ani tisení řvali i na ruce
:cry: tak jsem je holt nechala vyřvat, ale nervy pracovali tedy pořádně :frowning2:
15. zář 2009 v 08:22  • Odpověz
jaanja: Já ty odrážedla můžu mít za 700, ale taky se mi moc nezdá ta stabilita. Nějak není zatím kde je vyzkoušet :frowning2: ale bylo by to pro nás řešení ohledně místa. Normální odrážedla nemám kam dát :frowning2:
Jídelní židličky jsem si objednala nové na aukru od Babymaxu. Je to značka Zibos Riposino a vypadají stejně jako mnohé daleko dražší značky. 3 nás stály 4300 :slight_smile: Takže v pohodě.

Jinak autosedačky nám daly dost zabrat. Nejdšív jsme koupili jen jednu velikost 9-36 a chtěli využít integrované autosedačky v autě. Ty jsou ale tak maximálně na krátký vzdálenosti, jinak naprosto nevyhovující. Takže jsme začali shánět jiné. Chtěli jsme ještě jednu tu 9-36 a pak sehnat jednu na středový pás. Jediná vyhovujíc na středový pás byla Maxi Cosi Priori XP. Nová za 4720 nejlevnější :frowning2: Takže začalo hledání a pár měsíců použitou jsem sehnala za 2000. Potom jsem našla ještě jednu za 1900 tak jsem jí taky hned koupila. A když jsem viděla, jak Miška kouká na holky smutně nahoru, protože byly výše než ona, tak jsem se rozhodla, že jí seženu taky. No a tu jsem vyaukrovala v pátek za 1025 kč. Jen jí budu muset nechat ušít nový potah. Tak asi k vánocům :slight_smile: Holky si tam krásně lebedí, má to skvělu boční ochranu a nádherně se jim tam spinká, takže jsou max spokojený :slight_smile: A to je nejdůležitější, že jsou chráněný a spokojený :slight_smile:
Už mi to doma začíná trošku lézt na mozek. Holky jsou sice úžasný, ale zase budeme 3 týdny bez táty a mě štve, že si nemám s kým povídat a jelikož holky se naučily lézt na gauč, tak si nemůžu skoro dojít ani na wc :grinning:
15. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
čaute,

Jo Janjo, švestky má HIPP samotný a holkám moc chutnají, malá sklenička cca 22kč. A rajčata nijak neupravuju máme ze zahrádky, nejvíc jim chutnají malá žlutá, původne jsem je trošku loupala, ale ted už je ukousnou napůl a sní i se slupkou.

autosedajdy, no, jednu máme po Martinovi 9-36kg, on už má jen podsedák a druhou jsem dneska koupila podobnou taky 9-36kg, rozhodně souhlasím že nejsou na dlouhé cesty, nám snad budou stačit, hlavně aby se vlezly do auta.

židličky...jednu máme takovou jaké byly za nás dřevěné a druhou podobnou s rozkládacím stolkem ta má ale pultík a myslím že o pultík bude časem boj :unamused:

jinak z našich zlatíček jsem dneska byla taky pěkně na nervy :unamused: holt mi dávaj kočky čím dál víc zabrat.jsem si říkala...mít tak jen jednu to by byla taková pohoda....jenže mít jen jednu tak nevím co to je mít dvojčata a třebas by se mi i to zdálo být víc než dost :grinning: dnes byl večer manžel výjimečně doma a i tak to byla velká pohoda co se týče večeře a koupání, žádnej řev....jenže v 99% jsem večer sama
15. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz
lenule: neboj, já taky nejsem žádná kuchařka! :slight_smile: Ani nevím, zda to holkám vařím dobře, možná by nějaká nutriční specialistka padala do mdlob :wink: Vařím v podstatě všechno dohromady, dřív jsem vařila rýži nebo jáhly zvlášť, ale teď je šoupnu k zelenině, když se začne vařit. Tak vařím zvlášť jen špenát a pohanku (ta se vaří 5 minut a pak se nechá 15min odstát). Moc nemrazím, pak mi to přijde divně hrudkaté. Spíš jen ovocné přesnídávky.
Hoď sem prosím odkaz na kartáčky. Prsťáčky jsou super, ale taky je nemůžou mít věčně.
Ty autosedačky, to je věda, chjo. Já si právě myslela, že když koupím rovnou 9-36kg, tak to budou mít na dlouho a odpadne shánění dalších sedaček.. My moc nejezdíme, v podstatě skoro vůbec, 12000 by mi tedy přišlo (pro nás) zbytečná investice.. Hrozí nám ale cesty do Pardubic za babi a dědou.. Jinak počítám, že až holky budou větší, tak budeme cestovat vlakem, apod. Moji rodiče nikdy neměli auto, tak jsem na to zvyklá.. Olda je teď stejně "na pracovišti" i o sobotách a nedělích, tak jiná cesta nebude..
Jogurt jsem dala včera pár lžiček s uvařeným jablkem a hruškou a překvapilo mě, že neprostestovaly.. vůbec. Tak dneska jsem dala zbytek malého kelímku a 2 rozmixovaná jablka a 2 hrušky, no a holky to zdlábly! :slight_smile: Jsem se těšila, že na mě zbyde, a ono nic! :wink: Snad odměna za ty scény při obědě.. i když stejně myslím, že tu svačinu zdlábly hlavně proto, že přišel děda a dělal na ně opičky :dizzy_face: K večeři už jsem dala jen mlíko, žádná kaše, tu asi budou dostávat ke svačině, nebo všechny ty krabice sním já :sunglasses:
Hele, a nebuď v depresi kvůli tomu vaření... Taky si připadám neschopná, neb nedokážu rozhodnout ty jídlení židličky, do toho bych se měla zajímat o ty autosedačky, zimní oblečení, první boty, všichni se MĚ ptají na golfáče a taky jestli hledám novej byt... To jsou všechno položky za dost peněz, tak to mi to trvá.. :unamused:

Je to zajímavé, ale včera u nás byl taky řev, u vás taky, u kamarádky taky.. asi nějaký erupce na slunci. Já se teda dostávala do varu, protože se mi začala kejvat korunka, tak budu muset k zubaři, na což se děsně těším, a budu muset otravovat mamku s hlídáním..
15. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz
Ahoj dvojmamky:slight_smile:

dlouho jsem tu nebyla,jelikož na net moc nechodím a na MK nemám popravdě ani čas:frowning2:kdyby někdo chtěl o nás nějaké info tak přes IP pošlu mail na který chodím,ikdyž ne pravidelně,ale občas tam zavítám ne jako tady...

malí už mají přes 2,1kg a dělají rodičům samonou radost,ikdyž občas umějí pěkně zlobit,že maminka pomalu rezignuje jak je z toho vyčerpána(jak fyzicky tak i psychicky) a navíc mám trochu menší zdr.problémy tak o to více se to prohlubuje:-/

mějte se už pádíme na procházku i s malou jinak mi tu malá zboří celí dům z toho jak se těší ven:slight_smile:
16. zář 2009 v 08:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.