• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Leninek: Gratulka k prvním 2 kilečkům:slight_smile: Si pamatuju, že jsme tenkrát byli s manželem šťastný jak blešky :slight_smile: Jen ak dál :slight_smile:

Jaanja: U nás zatím erupce na slunci asi nejsou :grinning: holky jsou o.k. :slight_smile:

Jinak jsem ještě zapomněla napsat že holky byly v pátek poprvý u zubáka :slight_smile: Moc se jim tam líbilo :slight_smile: A máme to naprosto ideální, bo na patře, kde bydlíme je prostřední malej byt, kde jsme my v pronájmu a s každé strany jeden velkej, kde jsou ordinace zubařek a k jený z nich chodíme :slight_smile: Takže super :slight_smile: Žádný shánění a doprošování se. Má už 5 let STOP STAV, ale sama říkala, že by byla blbost, kdyby holky někam dojížděly, když to mají 3 kroky :slight_smile:
16. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
lenule: děckám je úplně jedno, jestli to vaříš dohromady nebo zvlášť, klidně to nacpi dohromady, a zásoby si můžeš udělat na druhý den do ledničky a zbytek do mražáku :slight_smile:

jinak žídličku máme z IKEA a bohatě stačí, v nějakých testech stability dokonce vyhrála :slight_smile:

jaanja: dnes jsem uvařila něco jako svíčkovou z králíka pro nás (v tlakáči uvařit králíka + mrkev, petržel, celer), Jurášovi jsem to dala s rýží a pak jsem to dosolila a dodělala pro nás a jedl to, hurááááá...holt asi chce dospělácké jídla. No a na kaši se být tebou vykašlu, dávám jiné mléčné věci a časem to zkusím znovu.
16. zář 2009 ve 20:13  • Odpověz
autor
jaanja: vkládám odkaz na prsťáčky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19127546&tab=1
dmes jsem k.o. písnu zítra ... nějak mě to vše dnes zmohlo .. tak pa pa a všem doboru noc
16. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz
lenule: jo, to je on, ten máme :slight_smile: ale teda kupovala jsem ho v obchodě dráž :angry:

leninek: moooc zdravíme a držíme palce, ať drobečci rychle přibírají a dál vesele rostou.. :slight_smile: 2kg to jsou ještě úplné panenky! :dizzy_face: Tak ať se rychle srovnáš i Ty.. pak už se dostaneš i na Koníka :wink:
16. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Jinak dnes banán s jogurtem horor, jsem je musela odnést z kuchyně zpět do pokoje, sníst to za ně, dát si balíček sušenek, uklidnit se, a pak je znova nalákat do kuchyně a zkusit přesnídávku a jogurt.. uf, a to už snědly :wink:
16. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
Ahoj holky,dostala jsem děsnou rýmu tak se hrozím je ji chytnou i kluci,no už taky nějak chrčej :frowning2: koupila jsem odsávačku do na vysavač a nasivin do nosu,ale nevím jestli mám odsávat,mě mudr. vždycky říká ,že mám odsávat jen,když jim vyloženě teče z nosu,no teče jim jen když brečej tak nevím ...Co myslíte? A jak prcky oblíkáte ,když vám doma lezou,příjde mi ,že u země je přeci jen větší zima a ještě jsme ve starém baráku.

Leni ,já taky vařím většinou vše dohromady-hlavně teda zeleninu,jen rýži a těstoviny zvlášť.
Jaanji ,já bych chtěla kluky nechat ve vajíčkách co nejdýl,jsou nejbezpečnější,už sem taky trochu pokukovala,ale 12tis. se mi moc dávát nechce,to je pálka :unamused: a až pojedete k babi a dědovi do Pardubic tož dojeďte aj k nám :grinning:
16. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz
čauky, tož našim holkám jsem včera dala kupovanej příkrm od hami, těstoviny a omáčka se sýrem, ublinkávaly mi to obě /pavla víc / ještě v 17h na návštěvě, no super :confounded: takže dneska zase vařím domácí....koupila jsem včera jáhly....můžu dát mrkev, petržel, květák a ty jáhly? nebo co k nim?

druhá varianta je dýně a brambor, to sní určitě ale ty jáhly vypadaj dobře :wink: ještě jsem koukala na kuskus, taky se mi líbil a mamka mi nacpala pohanku :confused:
17. zář 2009 v 07:04  • Odpověz
Čauky holky,
tak čtu, že řešíte příkrmy a autosedačky. S příkrmama je to u nás pořád stejný, celkem jí, i když na to nevypadají :grinning:, ale mám pocit, že vařím pořád dokola to stejný - maso nebo žloutek, brambor, mrkev, brokolice, obměnou bývá květák, cuketa, špenát, rýže, těstoviny. Skleničky jsem koupila asi 3x, 2x to byl horor (těstoviny se šunkou a sýrem, a pak nějakej šurvajz s rajčatama) a zelenina s telecím masem, to byla mňamka i pro mě :grinning:. Jinak těstoviny jí s takovou "jako" svíčkovou (kuřecí maso, mrkev, trocha petržele a kousínek celeru na zavonění, a do toho dám nakonec trochu zakysané smetany), ale o pouti už ochutnaly i normální svíčkovou s knedlou :sweat_smile:, jenom trošku, ale šmakovala :grinning:. Jo, a taky beru obědy ze školy a včera byla žemlovka a ta jim taky jela :wink:.

Oli, holky na sobě mají body s dlouhým rukávem, podkolenky, tepláky a takový vestičky bavlněný (snad ještě po nás :wink: ) nebo slabší mikinky. Máme doma slabě přes 20 stupňů, ale ještě se mi nechce přitápět :sweat_smile:. Koberec máme jenom v chodbě a pod stolem v obýváku, jinak parkety a v kuchyni lino. V ohrádce mají jako podložku puzzle, ale věčně je rozebírají, tak jsou stejně na parketách.
Z nosu bych odsávala, až poteče, i když nebrečí :slight_smile:, ale uvidíš sama, já to vždycky zkusím, když se mi zdá, že to v nich rachotí, a když nic neodsaju, tak už pak neodsávám, jen třeba stříknu vincentkou. Nasivin mi říkala doktorka jen na noc, když je opravdu rýma, že dost vysušuje sliznici. Ale znáš to, co doktor, to jinej názor. V rizikovce nám říkala doktorka vůbec nepoužívat, jen přírodní kapky, ale naše doktorka zas, že na noc jo, tak jsem si řekla, že věřit budu naší doktorce :slight_smile:.
17. zář 2009 v 08:18  • Odpověz
Murečko,jo co doktorka to názor,nasivin jsem koupila abych něco doma měla kdyby se jim to rozjelo,mě teče z nosu jak z kohoutku :frowning2: Jinak mám libenar.
My máme koberec skoro všude,jen kousek lina v kuchyni,máme doma tak 22 st. ,nad těma vestičkama jsem taky přemýšlela,musím po něčem kouknout.
Jirule,kluci mi taky ublinkávají ,když dostanou jen ze skleničky a někdy taky za dlouho.
Já dneska vařím těstoviny,kukuřici ,mrkev tak snad jim bude chutnat,no ještě se nestalo ,že by jim něco nejelo :grinning: Včera měli pohanku ,já to ale míchám s ovocem nebo ovesný vločky jim uvařím a do toho přesnídávku.Jáhly už jsem taky koupila,ještě jsem je nevařila ,máme teď jáhlovou kaši večer tak až ji dojedem tak budou jáhly,prý můžou nadýmat tak jich nechci dávat moc.
17. zář 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahoj holky, jen píšu, že u nás v lékárně Lloyds mají akci na Nutrilon, krabice za 299Kč a navíc každá 8. krabice za 1 Kč (snad jsem to teda v tom běhu správně všechno přečetla). Takže už to myslím vyjde jako Bebilon. Mělo by to platit až do konce roku. Tak jestli tahle lékárna u vás ve městě je, tak to omrkněte.
Jinak jdu do pelechu, je mi divně, nos, krk, hlava, a holky dnes stejně sabotovaly oběd i svačinu, tak snad ani vařit nemusím :wink:
17. zář 2009 v 19:30  • Odpověz
muri, taky jsme včera jedli všichni žemlovku :slight_smile:...jinak já mu kapu do nosu cosi, co je v podstatě jen fyziologický roztok, tak to fakt neuškodí ...
17. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz
autor
holky, kdo se mě to ptal na tu knížku z DM od 7 měsíce věku miminek? Již je mám doma :grinning:
19. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
lenule: to jsem byla já :grinning: :sunglasses: :zipper_mouth:
19. zář 2009 v 15:27  • Odpověz
autor
Jani, tak já se mrknu co jsi chtěla a pošlu Ti to :slight_smile: platí to co jsi mi psal v mailiku a nebo mi to raději pošleš ještě jednou? .-)
19. zář 2009 v 17:52  • Odpověz
Ahoj holky,dneska jsem koupila červenou čočku,už jste ji někdo dětem vařil? S čím jim to mám asi dát,poraďte .A červenou řepu ?Tu jsme ještě taky neměli.Jirule a už si vařila ten kuskus?
Jaanji,koukala jsem na netu na tu lékárnu Lloyds,mají tam leták ,ale nutrilon jsem tam neviděla,měli to napsané přímo v lekárně? Bych si zajela do HrKr.
23. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
olinapa: červená čočka by mě taky zajímala (nějaký receptík). Řepu jsem dělala s rýží a pórkem, ale potvůrkám už to nějak nejede :angry:
S tím Nutrilonem si nejsem jistá, zda je to ve všech lékárnách lloyds nebo jen speciálně v té jedné u nás v tescu. Ještě jsme to tam nekupovali, tak nebyla příležitost se zeptat.
24. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz
Oli nevařila, ani ty jáhly :confused: jen pohanku jsem dala k zelenině místo rýže.
25. zář 2009 v 07:56  • Odpověz
Tak jsem trochu pohledala,červenou řepu udělám dnes takto http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/a11-cervena-repa-s-porkem-a-pohankovou-lamankou/
a na čočku jsem našla podobný recept http://www.recepty.eu/jidla-pro-kojence/kase-s-cervenou-cockou.html
jsou tam i jiné recepty tak to naštuduju ať máme taky nějakou změnu :wink:
25. zář 2009 v 10:23  • Odpověz
já dnes udělala ty jáhly tak odpolko písnu jestli je jedly, dělala jsem je zvlášť a zvlášť zeleninu s kuř.masem, pak jsem to smíchala :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
ta čočka vypadá taky dobře :wink: červenou řepu teda nemusím, no oli pak písni jak dětem chutnalo :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
Tak jsme po obědě,řepa klukům chutnala a mě celkem taky a to řepu taky zrovna nemusím.Jen jsem tu řepu nevařila vcelku jak píšou v receptu ,ale normálně nakrájela na kostky a povařila a když už to bylo poloměkký šoupla jsem tam ten pórek a pohanku.
25. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
takže i u nás jáhly se zeleninou prošly :slight_smile:
25. zář 2009 v 16:49  • Odpověz
Holky, tak to máte dobrý, já už nevím, co vařit, aby strávníkům chutnalo :confused: Předevčírem jim moc pěkně jel špenát, ale den na to už zase ne. Ovocné přesnídávky, to už vůbec neee, na kaši se trochu přemůžou.. ty naše holky prostě žijou jen z mlíka. Zatím mají tukové zásoby, takže vypadají stále dobře, ale jestli takhle budou pokračovat...
Dnes jsem tu potkala jednu dvojmamku, měla děcka o měsíc starší, a bájila, jak jim jedou termixy a pribiňáčky.. To ale nevím, zda už je vhodné dávat? :confused:
25. zář 2009 v 17:45  • Odpověz
A jak píšete o těch těstovinách, tak to kupujete nějaké speciální, třeba bezlepkové?
25. zář 2009 v 17:46  • Odpověz
a ještě jsem se chtěla vrátit k botkám. Myslím, že cipísek psala, že boty kupovat až v momentě kdy děti stojí/chodí... teď právě nevím... Naše holky zatím boty nemají, ale Zuzka už se staví v postýlce a u nábytku, tak nevím, zda už nějaké bačkůrky..
25. zář 2009 v 17:48  • Odpověz
jaanja: u nás trvá nejezení obědů...včera jsem vyměkla a dala jsem mu tvarohovu Activii a slupl to celé. Hmm, tak nevím... jinak těstoviny dávám normální, lepek by vadit už neměl a vajíčko v malém množství taky ne, ale dávám bezvaječné.

Bačkůrky - nedávno jsem to zjišťovala a zejména prý záleží na povrchu v domácnosti - pokud máš koberce skoro všude, tak bačkůrky ani nejsou nutné. Pokud máš hladké podlahy nebo doma zimu nebo klouzavý povrch, tak se bačkůrky doporučují od doby, kdy se začíná chodit kolem nábytku - hlavně proto, aby to neklouzalo, nestudilo, a na hladkém povrchu taky proto, aby se líp vyvíjela nožička. My máme koberce, ale už jsem mu je koupila - má je ale jen občas.
25. zář 2009 ve 21:14  • Odpověz
Holky, v Albertech by měl být výprodej plínek Pampers Jumbo Pack za 199,-Kč!!! Tak mrkněte.
26. zář 2009 v 08:14  • Odpověz
Ahojky holky,
jak se všichni máte? Já vás vůbec nestíhám číst, tak jsem vás přišla aspoň pozdravit. My se máme skvěle. Krásně rosteme a už si všude stoupame.
Holky mám na vás jeden dotaz, je to teda jen pro zajímavost, lezete všichni? Myslím vy starší, ne ty 3.měsíční ;o). Mě totiž přijde, že ty dvojčátka jsou nějak aktivnější než ty co jsou sami. V pondělí jsme měli sraz s holkama z porodnice s dvojčátkama, všichni jsme rodili v průběhu 20dnů a všichni jsou dost aktivní, tak jen jestli je to jen v mém okolí nebo jestli vám to taky tak přijde :o)
Jinak se mějte všichni krásně a hlavně ať jste zdraví
27. zář 2009 v 08:36  • Odpověz
fial: a co děláš, když to nechce jíst? Nakojíš ho? Nakrmíš něčím jiným? Pro mě už je krmení denní můra :frowning2: Dnes ke svačině jen pár lžiček.. do Zuzky začíná být nemožné dostat i mlíko, já těm dětem fakt nerozumím.. :confused:
Doma máme koberec a lino, a jsme v přízemí, tak je tu docela zima, tak nějaké bačkůrky koupíme.

z359: ahóóój, to je fajn, že se máte prima :slight_smile: S tou aktivitou nevím, můžu srovnat jen s dětma, co se narodily kamarádkám a známejm, a ty jsou teda před holkama v něčem napřed, v něčem ne. Naše holky lezou, teď si stoupají, pořád sem a tam. Já myslím, že aktivní je každé dítě :dizzy_face:
27. zář 2009 v 16:51  • Odpověz
Jaanji,těstoviny by měli být bezvaječné z tvrdé pšenice -ne semolinové.Lepek už máme zavedený takže na to nekoukám.Pribiňáky,lipánky jsou vlastně z tvarohu tak by se měli až po roce.Naši kluci měli tento týden jednoho lipánka napůl ,ale jen zcela výjimečně ,no chutnal jim teda moc moc.Někdo to prostě až tak neřeší co děti můžou a co ještě ne.Jedna moje známá davá lipánka od 7 měs. místo jogurtu :fearful:
Botky ještě žádný nedávám,kluci zatím víc lezou než stojí,ale až budou víc stát tak botky budou.
z359- naši kluci lezli v 8,5 měs. a hned potom si začali stoupat,aktivní jsou teda ažaž , důvěrně jim říkám aktivisti :grinning: Z těch mimin co jsme spolu byli v porodnici jsme první :sunglasses: A to jsou narozeni o 6 týdnů dříve.
27. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.