• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
z359: no tak Juráš jako srovnávací monodítě si začal stoupat až přesně v ukončeném 10. měsíci a plazit se začal v osmi a půl - takže docela pozdě. Možná to ty dvojčátka od sebe okoukají a hecují se - mně stačí, když teď začínáme chodit na hřiště a vidím, jak ho motivují jiné děti...

Jaanja: no, já mu přímo na ten oběd nic jiného nedám, akorát se mu pak snažím vnutit dřív něco jiného - poslední dobou jsem mu už začala dávat pár piškotů, tak občas mu dám ty a on je jí. Ale třeba dnes měl na oběd těstoviny s masem a zalité trošku vývarem z králíka a snědl to bez jakýchkoliv problémů! To bylo asi po měsíci a půl, kdy snědl oběd - musím ale přiznat, že jsem mu to malinko přisolila, snad poprvé, protože mi to připadalo hrozně plané, ten vývar byl dost slabý. A taky jsem zjistila, že když máme normální ovocný jogurt, tak to jí taky bez problémů... a dnes jsem mu udělala desert :slight_smile: - piškoty, přesnídávka (pořád vařím další a další, tak mám přebytky - jak ovoce dozrává, tak už ji dělám bez cukru) a trošku kysané smetany, navrstvit a nechat ztuhnout - a taky to jedl! Takže hlady nezahyne, ale ty dětské věci se mu asi moc nelíbí.

Jo, Jani - jak mi přestal úplně jíst, tak jsem pak částečný úspěch měla s tím, když jsem mu dávala jídlo už ne tak rozmixované (t.j. kousky rýže, kousky těstovin).
27. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz
zet,

super že se máte dobře!!!!

Luca začla lozit celkem brzy cca kolem 7 měsíce, Pavla se plazila od 6tého a vydrželo jí to celé 2měsíce, už jsem byla jak na jehlách páč vojtovku nám chtěli ukončit jakmile bude lézt, tak jsem ji pořád přemlouvala, takže cca kolem 8měsíce začala lozit, to se i stavěli už obě, u toho zůstaly sice obchází nábytek ale samy se ještě nepouští a jsem ráda, bohatě stačí kolem toho roku, čím budou stabilnější tím míˇn bude pádů :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bačkůrky už máme asi měsíc, na ven, když někde lozí po trávě ať nelozí v ponožkách :slight_smile: doma je nedávám.Pořád uvažuju o www.nolen.cz měla jsem je i doma sehnané na mmb, úplně nové ale vel21 a byly jim hodně velké.a vypadaly fakt dobře a vyjdou skoro jako nové papučky.jen o fous dráž a zase jsou kožené.a dělají i zateplené.tak uvidím.

jinak my asi spíš "zaostáváme" po druhé stránce, nějak neděláme paci paci, jak jsi veliká pa pa apod.Teda dělají ale né když jim řeknu.To dá Luca akorát pusinu.Jak jste na tom vy?Mě přijde že kdybychom více trénovaly tak to bude v pohodě, ale není čas nebo chuť.Jinak celkem žvatlají mama, baba, tata tak jak asi všechny děti tohoto věku.I rozumí hlavně když něco zakazuju, to jsou přímo šibalské úsměvy :wink:
28. zář 2009 v 08:02  • Odpověz
Jirule,u nás je to taky tak,žádný paci paci a podobně,nějak se jim nechce a čas a chuť už mi taky chybí. :cry:
Dneska jsme měli tu červenou čočku s vločkama a prošlo to.Jen mi večer nechtějí teď moc mlíko,nějak jim už asi nejede,nevím co jim dát? Na kaši ze lžičky už večer fakt nemám :pensive:
28. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Oli, mě taky poslední dobou nechtějí mlíko mají ho už jen v noci a večer kaši, jinak si jen cucnou :unamused:
29. zář 2009 v 09:00  • Odpověz
Jiři a jak ti spí hoky přes den´a v noci ? Koukám,že jsou děti stejně starý :grinning:
29. zář 2009 v 10:05  • Odpověz
dnes je to třetí den co spí ráno od 10-11,30 a odpoledne zhruba kolem 15,30-16,30 a pak ve 20h.Jako že jsme najeli jen na 2 spaní denně.Předtím vstávali tak kolem 6h a ještě spali 8-9,30, kolem 13 a pak kolem 17h .Snad nám ty dvě spaní vydrží, uvidíme co to udělá až posunou čas.
Jak spí tvoji maloši??
29. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
koukám že máte taky herqula :slight_smile: no já nemůžu dohledat madlo :angry: jak byly v taškách tak se oddělalo a někam schovalo, pak jsme jezdili v golfkách a ted jsem vytáhla zase herqula a nemůžu to madlo najít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 v 11:49  • Odpověz
U nás je to podle toho v kolik se ráno vzbudí,když vydrží spát ráno dýl než do sedmi tak pak spí dopoledne od těch 10-11 a odpoledne tak od 14-15 a večer o půl sedmé začínáme koupat a do osmi už jsou tuhý.Když se ,ale ráno vzbudí v šest tak to máme trochu jinak,ještě jedno spaní navíc dopoledne a ty další spaní se zas kousek posunou :unamused: Dneska v noci se furt budili,by mě kleplo :angry: asi další zuby...
29. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
jirule: paci, paci, jak jsi veliká, apod., to taky ani náhodou.. Koukaj na mě, co to dělám, zkouším každý den, ale zatím nic..

Asi přestanou úplně jíst, dneska jsem dala skleničku z dm, s většíma kouskama, od 8. měsíce. Snědly dohromady ani ne 100g :frowning2: Přiznám se, že piškotkama je krmit nechci, dávám mléko, i proto, že nic jinýho prostě nepijou :unamused: Ke svačině jsem jim pak nabídla jablečnou přesnídávku, Zuzka si nevzala vůbec, Julinka 1 lžičku. Takže zpátky ke hraní, a za půl hodiny jsme to zkusily znovu, udělala jsem jim k tomu i kaši, ale musela jsem jim dát do ruky krabice od kaše, aby vůbec otevřely pusu a něco snědly (ani ne 1 porci napůl).. :frowning2: ale nevěnují se tomu jídlu, ale především těm krabicím, ach jo. Docela už mě naštvaly, tak už jsem jim po sváče žádné mlíko nedala, ale Julinka do hodiny řvala a Zuzka si intenzivně cucala palec, v plínce neměly vůbec nic, asi jim ty tekutiny chyběj.. No a večer vyžahly 270ml mlíka, to už jsem se kaší neobtěžovala.. Mlíko mají teda 5x denně, už mě to docela vadí, protože se nikam nemůžeme na dýl vypravit, neb bych musela tahat všechno k přípravě mlíka, a ještě dělají u jídla děsný divadlo :confounded:

Noci jsou teď taky divočejší, dnes Julinka byla vzhůru od 2, pořád chtěla lozit, měly jsme ji v posteli, a mlátila kolem sebe rukama. Zabrala až víc jak po hodině. Ale to mi tak nevadí, to jídlo a pití vidím jako daleko větší problém :confounded:

Spaní máme taky různé, když je první jídlo cca do 5:30, tak pak ještě usnou, dopoledně pak spí tak hodinku, ale odpoledne už jen tak 30-45min. Občas mi usnou třeba těsně před obědem, protože jezdíme dopoledne ven, a jsou tak zvědavé, že se odmítají v kočárku položit.
29. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
Oli, tak to spaní j epodobné. Dneska jsem koupila čer.řepu tak jim ji zítra udělám s porkem a pohankou, to jsem zvědavá :slight_smile: jo a spaní v noci...jak kdy, spíš horší, Pavla by i spala, vzbudí se max jednou, Luce řve někdy od půlnoci co hodinu nebo dvě, přijde nám že se jí snad něco zdá..a spí pk s náma, ale taky neklidně a budí se ...no přiznám že někdy minulý týden jsem už fakt nemohla a lupla jim 1/4dithiadenu a byl klid, vyspaly se a já celkem taky.

Jaanji třeba jim rostou zuby??vydrž!!! nám se jídlo hrozně polepšilo, konečně, užila jsem si taky dost.zas bude dobře a když pijí mlíko nechala bych je.Ty naše by mohly pít mlíka víc :wink:
29. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
jinak jste mě potěšily s těma dovednostma, jako že nejsme až tak zaostalý :slight_smile: možná to tak dvojky mají :confused:
29. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj ,mě dneska kluci taky nějak stávkovali s jídlem :unamused: Oběd snědli tak jednu porci dohromady,ráno s jogurtem sa taky kroutili,odpolende jsem je musela dát spát už 13:30 ,no za hodinu byli vzhůru a řvali a řvali.Na sváču jsem jim mimořádně dala mlíko a Péťa vypil jen 100ml,asi ho ty zuby trápí a večer jsem jim dneska vařila poprvé krupicovou kaši,ta jim chutnala.No jsem zvědavá na dnešní noc,když už potřebují přes den tolik pozornosti aspoň v noci by mohl být klid :sweat_smile: Páju si taky někdy nad ránem už vezmu do postele a on se ták tulí ke mě a spí,ale Péťa ten do postele ani nechce.Hlavně už mám docela strach si je tam brát aby mi nspadli z postele,jsou to divoši.Hólky to by bylo leháro s jedním miminem,že jo? A oni si ty monomatky kolikrát ták stěžujou,kopla bych je do někam :grinning:
29. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Tak jsem si to zpětně přečetla a my na tom byly takhle : Ve 4 měsících plazení, v 5 sezení, 7 stání a popocházení kolem nábytku, v 10 lezení a teď skoro ve 14 měsících už se nám to rozchází :slight_smile: Ovšem ne jak chceme my, ale jak chtěj holky :grinning: Podotýkám, že vše je normální věk, ne korigovaný. Jak říkal pan doktor, holky přepálily začátek :slight_smile:
Jinak s jezením je to u nás naopak. Holky by sežraly i celýho vola, kdybych jim ho naservírovala :grinning: Ale i přesto, že pořád něco papkaj, tak máme jen 8 kilo :rolling_eyes: A to ještě nezačaly pořádně běhat :rolling_eyes: Teda 7.října jdeme na kontrolní zvážení, tak uvidíme, co nám paní doktorka řekne. Zatím je to prý v normě, tak snad to bude dobré :slight_smile:
Neteř, která je o 3 měsíce mladší, taky nechtěla nic jíst. Švára si stěžoval, že nějí žádné ovoce a tak. Tak jsem mu říkala, ať se dívá :slight_smile: Sedla jsem si s trsem banánů na zem, všechny 4 holky se ke mě sesypaly a jak Majda viděla, jak holky dlabou a že by jí to mohly sníst, tak začala taky papkat. A jak !!! Holky stáhly dohromady 7 banánů :grinning: Tak jsem mu říkala, že když se chce, tak to jde. Byli jsem tam 6 dní a když jsme odjížděli, Majda dlabala všechno :grinning:
Jinak jsme si prodělaly hnusnou rýmu. Holkám teklo z nosu imrvére a noci pro ně musely být hodně těžký. Ony teda spaly, ale v chůvě jsem poslouchala to jejich chrčení :frowning2: Nejhorší ale bylo odsávání. Víte, co to dá práci odsát 3 divochy, kteří jsou na nos háklivý, sama ??? Já myslela, že mě jebne. Manžel 3 týdny v tahu a já odsávala dvakrát denně :frowning2: Martinka druhý den pochopila, že jí chci pomoct, takže se už ani necukala, ani nekřičela, akorát párkrát škubla hlavou, když jsem dávala hadičku. Miška to je náš malej hajzlík, kterej využívá každý chvíle ve svůj prospěch, takže řevu jak když vraždí sele :grinning: No a Markétka, ta mi nadělala na stehnech modřiny. Má pěknou sílu a je to bojovník, vždy až do posledního dechu :grinning: No někdo to natáčet, myslím, že kamer bychom měli doma habakuk :grinning: Zvláštní na tom ale bylo, že když jsem odsávala Martinku nebo Markétku, byly dvě zbylé zticha, ale jak jsem si vzala do parády Michalku, tak se ty dvě mohly zbláznit. Řvaly a řvaly, dokud jsem nepřestala. S manželem nás napadlo jediné vysvětlení a to to, že holky asi nějak věděly, že Michalka už nemusela být s nimi a tak jí jakoby chrání. Kdyby to totiž udělaly jednou, ale ony to dělaly při každém odsávání. No záhadu hlavolamu :sunglasses:
A jakpak se jinak máte? Co děláte?

Zatím páško :-*
1. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
samsie .. i přes neveselé psaní o odsávání .. usmívala jsem se nad Tvým příspěvkem. Sleduji vás od žačátku co jste na světě, dříve jsem o vás nevěděla ... :slight_smile: koukám pravidelně na fotečky... holky jsou prostě úžasné.

Jinak u nás to tak veselé není. S Robinkem tedy cvičíme Vojtovku, od 8.9. a dnes jedeme na kontrolu tak jsem zvedavá co nám řeknou. Robinek se ale otáčí už sám na bříško, začal po cca 2 dnech cvičení a pokud to jde tak je na bříšku. Včera si s bráchou moc hezky spolu hrali, seděla jsem na sedačce a koukala na ně a chtělo se mi dojetím brečet. Robinek má 4 zubáky, dolní i horní jedničky :grinning: Když se snaží sáhnout na hračku co je před ním zavěšení (když leží na bříšku) tak mu to ještě nejde, padá mu hlavička. Ale je pravda, že se snaží už dávat kolínka pod sebe, to dělal Tomášek také a pak najednou byl na čtyřech :slight_smile:

Tomášek má dvě dolní jedničky (dnes objeveny), válí sudy o 106, peruje na kolinkach, ma tendenci se zvedat z tech kolinek, kdyz je na čtyřech, a opirat se pouze o prstiky. pak se mi nekolikrat stalo, ze jak byl na 4 tak zvedl ruku a otacel se, vypadalo to jako by si chtel sednout. ale svalil se pak. tak nevim zda uz nema tendence se sam posadit. zada ma pevna a obcas ho necham sedet. je to rarašek, tuhle jsem videla jak peroval na 4 v postylce a jednou rukou se chytil za okraj .. houkla jsem na nej kam to jako leze, tak tu ruku stáhnul, ale rarášci mu v očíčkách svítili dál :grinning:
1. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
Juráš je očividně ze všech nejpomalejší a přitom je zcela normální :slight_smile:
1. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz
samsie: tak to k vám na týden přijedeme! :grinning: :dizzy_face: Zuzka stávkuje, oběd pár lžiček, na svačinu ani neotevřela pusu. Ale už pije lépe mlíko, na noc se teda pěkně nacpe :sweat_smile: Julinka alespoň oběd dlabala. Já jim říkám furt, co by za to děti v Africe daly :wink:
Rýmu teda nezávidím :frowning2: Už to máte lepší? Uvažuju o očkování proti chřipce, třeba bych se pak chřipce opravdu vyhnula a nemusely by ji dostat ani holky.

lenule: ale tak to je veselé, když kluci dělají takové pokroky a už si spolu hrají! :slight_smile: To cvičení, to jednou skončí, neboj. My byly na rehabce včera, holky jsou pořád lehce hejbnuté na jednu stranu, je to vidět při sezení, mají co nejvíc lézt. Když si stoupají, tak nemají úplně správně nožičky, až budou obcházet nábytek, máme koupit na doma vysoké sandálky místo bačkůrek, aby držely kotník.
1. říj 2009 ve 22:50  • Odpověz
autor
fial: jurášek není nejpomalejší. Robinek s tím má veliké problémy, ale je vidět že se snaží .. i když ho tělo zatím moc neposlouchá. Jurášek je nádhernej chlap !!!! :grinning: To víš, čas od času sonduji kdo má kde nové fotečky.

jaanaj: včera jsme také byli na rehabce, byli jsme pochválení. Byla jsem strašně na Robinka pyšná !!! Sestrička říkala, že je znát zlepšení, vzala nám ten cvik adala nám jiný, který by měl pomoci, aby byl Robinek dříve na 4. Tak uvidiíme. Také je i na zpevnění zadíček. Nejvíce se mi líbilo, když se ptala.. takže teď jak cvičíte tak se dokáže otočit sám na bok? J8 ji říkám .. na oba .... a ona se ptá ... takže na bříško se to naučí dotočit každou chvíli ...a já ji odpovídám .. ale on se už otáčí sám na bříško cca od 2 dne cvičení :grinning: Tak to byla příjemně překvapená. A já jsem byla hrdá máma :sunglasses:

Koukám Jani, že jsi z okresu Liberec :slight_smile: já tam mám jednu dobrou známou .. mám od ní pejska :grinning: je z Jablonce.
2. říj 2009 v 08:01  • Odpověz
lenule76: Tak to mě velice těší :slight_smile: Ráda někoho pobavím a je pěkné, že nás sledujete... Já se též snažím všechny sledovat, ale mám v tom někdy hokej :grinning: To je dětí... doma 3 breberky a okolo samý dvojčátka a semtam i trojčátka :slight_smile:

jaanja: No tak řekněte kdy a můžete dorazit :slight_smile: Beztak jsme teď skoro pořád sami doma. Jen máme malej byt, takže musíš koukat kam šlapeš, bo jsoou všude děti :grinning: Jinak rýmička byla hrozná. Ani Libenar nepomohl a ten je super. Tak jsme nasadili Sterimar a do 2 dnů v kombinaci s odsáváním bylo po rýmě :slight_smile: takže super. Nejvíc mě ale pobavila zvýšená poloha v noci v postýlce. Dala jsem holkám pod matraci složenou dečku, takže to lehce nadzvedávalo. No a co si myslíte, že udělaly. Během hoďky ležely přesně naopak :slight_smile: Tak jsem si říkala, že s nima vydrbu a druhou noc jsem je dala na druhou stranu. A i když to zvedlo jen nepatrně, tak ty mršky to asi nějak poznaly a ani se nehly :grinning: no prostě se mnou vyběhly. Už teď jsou vychcaný jak mraky. A to jim je teprve rok, takže se asi máme na co těšit :grinning:

fiallinka : Teda nikdy mě nenapadlo, že když je nějaké dítě pomalejší, že by bylo nenormální. To snad může tvrdit jen trouba :slight_smile: A jestli ti to někdo říká, kašli na ně :slight_smile: Každý dítě je originál (teda až na ty naše, když budu počítat ksichtíky, lumpárny a vychcanost). Vezmi si nás. Jak říkal pan doktor. Holky přepálily začátek :slight_smile: Byly na tom lépe, než donošené děti a najednou se sekly. Od 7 měsíce chodí kolem nábytku a krůčky tak byly první v 7 a půl měsících. No a dodneška se ne a ne rozchodit. Na gauči, to jo, tam když spadnou, tam to nebolí :slight_smile: Ale když to zkoušely na koberci, 3 krát skončily s krvavým odřeným nosem(jo holt koberec je sviňa) a od té doby ťapou jen na gauči. Jsou to naši vychcánci :grinning: Ale nejhorší bylo, že já se tady s nima 3 týdny sama mořila, manžel na moravě v práci a když přijel, šla jsem k holkám uklidit pokojík. No a on na mě volal, ať rychle jdu za nima. Seděl na zemi, měl slzy v očích a horlivě vyprávěl, že Marťa přešla sama celý obývák. No není to na zabití ???? :grinning: Já se s nima piplám a mě tohle neukážou, manžel si přijede po 3 týdnech domů a před ním se předvedou :grinning: No přijel jen na víkend, navíc přijeli jeho rodiče a ségra s dětma. No myslíte, že to Marťa zopakovala, za tu celou dobu??? A ni náhodou. Manžel v pondělí odjížděl a já ještě předtím byla nakoupit a on hlídal holky. Zase mu chodily :angry: Tentokrát Markét s Miškou. No a co myslíte??? Přišla mamka, ony vylezly na gauč a nic. Pak běhaly po gauči, ale na zemi se představení pro mamku nekonalo. No jak já byla dopálená... ale hlavně zklamaná... já jsem s nima 24 hodin denně, já je učim nový věci, já jim utírám pokanděný zadničky a ony na mě takhle dlabou :grinning: :grinning: :grinning: No jo, no.... Holt holky Hurníkovi :grinning:
3. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
Samsie: to je na zabití :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:, ale jak vidím, tak je to úplně normální, ty děti to snad dělají schválně :grinning:

Já jsem to, že je normální napsala spíš pro ty, kdo píšou, že ještě jejich děti nedělají to nebo to - protože Juráš to dělal ještě mnohem později a je prostě ok - ale taky jsem měla strach...
3. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz
Holky prosím hlasujte pro nás. Díky
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9844
6. říj 2009 v 18:15  • Odpověz
lenule: jóó Jablonec :wink: tady je rivalita mezi Lbc a Jbc :wink: ale v Jablonci bydlela babička, celé dětství jsme tam jezdili, já mám na Jablonec jen ty nejlepší vzpomínky..

Cha, včera jsme byly na 10ti měs prohlídce, a to jsem se zas nestačila divit. Dr. byl nezvykle milý (po 3týdenní dovolené :dizzy_face: ), ale byla to klasika - změřit, zvážit, poslechnout, přejet po kůži...). Ale ty maminy! :grinning: Přišly jsme dřívero, abychom dlouho nečekaly, ale už tam 2 byly. Jedna strašila svoje mimčo před první hexou :"ty už se dlouho smát nebudeš, tebe to bude pěkně bolet a budeš brečet", ona se teda té hexy děsně bála, nemyslela to zle, ale trocha pozitivního přístupu by neuškodila.. Druhá mamka byla s náma v porodnici, a ta se chlubila, jak jejich holčička chodí za ruku už od 4. měsíce, a baští úplně vše, dnes i segedín :sweat_smile: Teda zvláštní je, že naše Zuzka teď fakt nejí nic jiného než mlíko, ale vypadá líp než to dítě na segedínu... :sunglasses: Dr. mi řekl, že to nevadí, že má jen mlíko, prý to chce trpělivost :pensive: Přestávám vařit, Julinka sní třeba taky jen půlku, probereme skleničky, co tu máme.
7. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz
Jannjo a kolik holky váží? Já jsem dělala tu červenou čočku jak tu někdo vzpomínal a měla docela úspěch.Ty maminy jsou někdy na palici :angry: Jinak jsi mi připomněla že mám syna objednat k zubaři :slight_smile: taky má z něj lufta :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 v 09:03  • Odpověz
jirule: Zuzka má myslím lehce přes 9kg a Julinka lehce pod 9kg, sestřička je ale natvrdo váží s plenkou... Dokud nebudou dlabat, tak jim fakt vařit nebudu. Lítám jim každou sobotu na trh, vláčím domů kila zeleniny, a pak se to vyhazuje... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zuzka sní 2 lžičky, Julinka sní tak 90g, to bych vařila tak 2 mrkvičky a 1 brambůrek :wink:
Ale Zuza dnes jedla sváču! Jogurt s přesnídávkou... jen nevím, jestli to nebylo třeba tím, že jedla sama, Julča ještě spala.. Zuza mi přijde hlavně taková roztěkaná, musím jí dát něco do ruky, aby neotáčela hlavou na všechny strany. Jak to máte vy? Sedí vám děti při jídle v klidu?
A co vám proved zubař? My jdeme všichni na konci října, mně budou trhat zub :frowning2: Holkám se snad premiéra bude líbit. A dáváte někdo to fluoratum? My máme ty pilule doma, ale holkám to nedávám, když pijou furt jen to mlíko.. Švagrová mi řekla, že podle nejnovějších výzkumů se má ten prášek rozdrtit, a dát dítěti přímo na zuby, třeba při večerním čištění zubů... no, moc si to u těch našich divochů nedovedu představit.. :wink:
8. říj 2009 ve 22:34  • Odpověz
Jaanjo, rozhodně v klidu nesedí, vlastně někdy chvíli u oběda když mají fakt hlad a je něco co jim chutná.Jinak v židlích se točí, vstávají-obě :angry: Luca už tatínkovi i vypadla, naštěstí si jen trochu odřela hlavu, spadla k topení.A rozptyluju taky, hodně teda zpívám /nemám sluch :grinning: / to docela zabírá, horší když je někdo na návštěvě a já se stydím zpívat, fakt jsou na to navyklé.Takže dávám něco do ruček ale tak aby to nestrkaly do pusy.No paráda je když u jídla začne jedna dělat indiána, druhá se musí hned přidat :angry:
Chtěla jsem koupit aktivní prostírání od FP moc se mi líbí, ale pak jsem si řekla že když se jí tak se má jíst a nekoupila jsem to, navíc pořád čistím židle, bryndáky a ještě bych pulírovala prostírání.
Já včera dala skleničku-špenát od 8měs a byl teda docela problém :unamused: Jsou tam už totiž dost kousky a já jim pořád mixuju, takže Luca to celkem jedla ale Pavla jen pár lžiček.Předtím ale dostaly mixlou květákovou polívku takže najezená trochu byla.Mě se s kouskama moc začínat nechce, plivou to.
jak to máte s kouskama vy ostatní???
pilule na zuby nemáme, to máš od doktora?
Jinak co se týče zubaře, Martin je takovej bebínek, řve i u očka, ale zubáka jsme měli prvního chlapa a ten na ten jeho řev neměl nervy, tak ho párkrát slušně dořval /měl cca 2roky a to jsem brečela i já/ pak jsme měli starší zubařku ta to nesla v pohodě ale šla do důchodu no a ted jdem poprvé k novýmu zubaři, je to mladej chlap, já tam byla jednou, je fajn, tak uvidíme jak si poradí s Martinem, navíc má cca 2kazy, ta stará zubajda, to nechávala být že dokud ho to nebolí tak to vrtat nebude /mléčné zuby/ ale já bych chtěla aby mu to spravil.Ten první zubař ač byl děsnej jako člověk tak zubař byl dobrej /je to otec zeťáka mé sousedky, takže vím že k lidem se opravdu chovat neumí :frowning2: /
9. říj 2009 v 08:52  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my jsem byli už taky na 10měs. prohlídce. Kluci mají 9 a 9,25 kg.S kouskama jsme na tom dobře,už vůbec nemixuju,jen pomačkám šťouchadlem na brambory a je to. Banán si normálně ukusujou a dlabou jako o život. Jinak teda v židličkách při krmení se teda taky kroutěj,Pavlík si tam taky stoupá tak ho budu muset připásat,u nás nejvíc zabírá když jim pouštím melodie z mobilu :grinning:
K zubařce půjdem a příští rok,ptala jsem se jí na na tem fluor a říkala,že podle ní je to zbytečný,že má stejně účinek jen když to mají v puse.
9. říj 2009 v 09:30  • Odpověz
jirule: já myslím, že už by kousky i nevadily, ale taky mixuju, i když ne úplně do hladka. Dnes jsem otevřela skleničku z dm - brokolice, mrkev, rajče a špaldové těstoviny - no ty těstoviny tam byly úplně celé! Tak jsem to ještě pomixovala. Ještě tak před 1,5 měsícem se ale Julinka pozvracela, když měla v jídle kousek mrkve. Nedělalo jí potíže to spolknout, ale zaskočilo jí to, pak elegantně bez mrknutí oka vyzvracela všechno, co snědla předtím :sweat_smile:
Zuzka dnes snědla i trochu oběda, tak já s většími kousky ještě počkám, až zas bude jíst lépe.
Jo, fluoratum nám dal dětský dr. Myslím, že někdo dává, někdo ne, já uvidím, co řekne zubař. Zatím mají fluor v mlíce a čistíme zuby..
Taky jsem četla, že už ty mléčné zuby by se spravit měly... ale teda chudák, to ho asi strach ze zubaře nepřejde :frowning2:
A spadly fakt holky ze židličky? :confused: My máme nakonec Antilop z IKEA, je tam takovej páseček na připoutání.. mně maminky psaly, že jim děti z toho začaly vylejzat tak v 1,5 roce... tak pak počítám s nějakou novou, rostoucí židličkou.. ale ta Antilop je docela vysoká... pád by to teda byl blbej :unamused:
9. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
Ahojky, tak jsme byli minulý týden na vážení. Holky 14 měsíců, korig 12 a dopadly takhle : Markétka, ač u porodu nejmenší a zhubla na 890g, tak teď je největší 75,5cm a váží 8350g, Michalka, 74,5cm a 8150g a Martinka 75cm a 8850g. Já to prostě nechápu. Dr říkala, že je to o.k. vzhledem k tomu, kolik vážily, když se narodily, ale až začnou běhat, nastane asi problém. Bo to bude energie navíc a ětšinou děti zhubnou nebo nepřibírají. Holky jsou teda sot aktivní už teď, tak to z nich fakt už budou jen špejle :frowning2: Kdyby nejedly, chápu, ale tohle je příklad jednoho dne (včerejšího), jejich jídelníčku : po probuzení mlíčko a každá velkej krajíc s lučinou, sváča mlíčko a každá 2 vaničky doma dělanýho pribiňáčka, oběd květáková polívka a každá jedno kuřecí prsíčko a horu kaše, svačinka každá jogurt a kinder mléčný řez, večeře rohlík a přesnídávka ředěná čajíkem do postýlky. Během dne měly ještě každá asi 8 hami sušenek a nakrájené ovoce, tentokrát padly za den 2 hrušky a jablko. A tak je to každej den. Ne teda tohle složení, ale takový množství. A někdy ještě kňouraj, že mají hlad. K tomu všemu každej den vypije každá 1,8-2 litry vody, čaje nebo šťavy. Já fakt jen zírám. Kam to jako dávaj ??? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak ž od malička nám bylo doporučeno nemixovat!!! I když jsem kolikrát nadávala, protože jsem to holkám krájela na minikousky (v 5 měsících sežraly k obědu velkou hlavu květáku + 3 obr brambory) nakonec se vyplatilo. Holky u v 6 měsících ukusovaly banán, jablko, piškot, sušenku atd. Kámoška má o měsíc starší holčinu a ta mixovala a ještě teď malá, když zjistí, že má v kuse kousek něčeho, tak dáví. Přitom třeba kornoutek od zmrzky slupne jedna dvě.Ale oběd s kouskama ani náhodou.
Holky jsem krmila od 4 do 6 měsíců ve vajíčkách a pak pořídila rostoucí, polohovací židličky. Ani ve snu mě nikdy nenapadlo, že bych tam ty naše pometla nepřipoutala :grinning: To by byla jasná katastrofa :sunglasses: Holky jsou v pohodě a jelikož mají vždy a za všech okolností hlad, nebylo nikdy těžké udržet jejich pozornost, i když byly mrňavý. Ze začátku, asi tak do 7 měsíce, ale občas vyváděly, než pochopily, že jsou 3 a nemůžou do pusy dostat hned jak dokoušou. Martinka šla tak daleko, že jen co jsem vyndala lžičku, už preventivně řvala, že chce ještě :grinning: Ale to bylo jen ojediněle. Teď, když třeba chvátáme, nebo se mi nechce roztahovat židličky, holky se nádherně sesednou kolem mě na puzzle a nechávají se krmit. Markétka má ale občas problém, bo je taková dost aktivní a třeba si přitom hraje, což mamka vždycky zatrhne. Taky už jsem je nechala, ať to zkusí samy. Pod židličky igelit, holky jen do plenek, každá před sebou mističku se lžičkou a děj se vůle boží :sunglasses: Čekala jsem hrůzu a čurbes, ale holky překvapily :sunglasses: Dokonce i něco snědly. Na lžičku vždy něco dopravily, ale jak jí dopravovaly do pusy, tak těsně před ní jí obrátily. Takže něco spadlo, něco do pusy. No a ten bordel se taky nekonal. Uklízela jsem to jen hodinu :grinning: Super, že jsou ty židličky omyvatelný. Do té hodiny počítám i sprchování, mazání, masírování a oblékání holek :sunglasses: Teď se zase chystám některej den, že to zkusíme, jen musím vychytat den, kdy mi ten bordel nebude vůbec vadit :grinning:
Teď leje a leje a holky zase jsou jak šípkový růženky. Někdy, když mi není zrovna nejlíp si i přeju, aby lilo, bo holky skoro vždycky takovej den prospí :sweat_smile:
U zubáka jsme byli na začátku září a doporučení bylo jen bacha na sladké, pokud máme předepsaný tablety, tak dávat rozdrcený a nebo cucat(což u nás nehrozí :grinning: ) a zkusit čistit prsťáčkem. No ze začátku holky v poho a bavilo je to, ale teď je to horší a horší. Včera jsem to vzdala, bo holky byly kantáre a protivný a vzala jsem jim to jen gázkou, jako dříve. Jka to máte vy? Nějakej trik? :sunglasses:
Včera jsme byli na drakiádě, kterou pořádala naše městská část. Bylo to tam super a já se divila, jak to holky nadchlo. Jukaly na draky smály se,výskaly. Pak jsme je s manželem dokonce vyndali z kočárku. Pochodovaly kolem kočárku, Markétka tancovala na hudbu, výskala. Byly tam hrozně šťastný :dizzy_face: Navíc to bylo na fotbalovým hřišti a proto jsem se nemusela bát je tam vypustit. Žádný hovna od čoklů, žádný vajgly a věřím tomu, že kdyby jsme měli přístup na takovou plochu, že holky by se během týdne konečně pořádně rozchodily. Byla ale dost kosa a tatínek se málo oblékl a tak po hodině a půl v tom nejlepším holkám zkazil radost. Šli jsme dom, za velkého řevu holek a mého držkování :grinning: To ale trvalo jen krátce, bo jsem musela uznat, že jsem ráda, že taťka byl s náma po 4 měsících aspoň 2 dny v kuse doma a že kdyby onemocněl, tak se půjdeme asi pást :grinning:
12. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
Samsii, nezbývá než závidět jak ti holky krásně jí, to naše maj tak na 2dny, to pití na týden.Ono je těžký nemixovat, já jsem ráda že aspoň tak baští, naše akt.váha v 10měs je 7,5 a 8,4kg, takže žádná sláva.A to ted jedly na naše poměry celkem dobře.Jinak jsou taky dě0sně akční, pořád je ted u nás řev, a nějaký úraz.vlezou všude a to samy nechodí.
ted bojujem s naší první rýmou tak jsou super protivné a u odsávání ječí jak pominuté :frowning2:

ty mističky máš nějak přidělané když holky jí samy? to by u nás na stolečku dlouho nevydržely.Já mám staré židle, takže tam pásy na připoutání nejsou, holt je musím víc hlídat, musí se naučit že u jídla se sedí.Takhle jsem si zkazila syna, byl taky nejedlík takže jsem se lžičkou běhala za ním aby se vůbec najedl, pozdějí zabrala telka, on koukal a já ho zatím nakrmila a ted bych to tak už nechtěla.

jedna maminka mi poslala odkaz na toto, ale ještě jsem to neobjednala http://www.forbaby.cz/zbozi/281724/20477/20413/1/kouzelna-podlozka-magic-mat-6+.html
14. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
Ahoj maminy!!!!

všechny moc zdravím a smekám přede všemi,co stíhají číst a ještě přispívat! :wink: Jak to děláte? mě nějak nezbývá času... :sweat_smile:

muri: už je to rok... holkám VŠECHNO NEJLEPŠÍÍÍ k narozeninám,ať jsou hlavně zdravé a jsou na světě rády,hodné rodiče a spoustu láskyplných dnů do dalších let! Jak se Vám vůbec daří? Taky moc nechodíš... já to nejak nestíhám a to nemám stršího potomka doma,ale i tak je furt co robit!

jir,sam: tak kluci jsou klacci,ale teda co spořádají tvoje holky sam,to kluci ani náhodou nezvládnou :sweat_smile: . Na roční prohlídce měli Miky rovných 10kg,mimochodem to je ten původně lehčí :sweat_smile: :slight_smile: a Tadýsek 9,6kg. Možná,že jsem to tu i psala,ale mě se zdá,že jsem tu nebyla snad 200 let! S jídlem problém nemají,chutná jim snad téměř všechno. Pokušou,takže spokojenost! S pitím horší,sma závidím :sweat_smile: Pohybově jsou téměř na stejno,Mikuláš už 14 dní chodí a Tadík začíná pomalu. Mytí zubů je celkem záhul! nejradši by ty kartáčky jen tak žmoulali v puse,okusovali,žužlali,ale hygiena žádna :frowning2: :angry: je to vždycky boj!

Holky,musím fičet kupať a chrnět. Ráda se zase stavím a pisnu až najdu chvilku :sweat_smile: Zatím se mějte všechny pěkně,dětičkám totéž a zatial...
14. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz
ahoj holky - omlouvám se že vám sem vstupuju - chci vám jen nabídnout pokud byste měly zájem - máme spoustu věcí z kterých už jsme vyrostli - tak pokud budete chtít nakoukněte :wink:
http://jankatr.rajce.idnes.cz/vecicky_ze_kterych_jsme_vyrostli/
20. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.