• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Juu jsme tu dlouho nenakoukla a tady se resi nas problem. JIDLO. I kdyz u nas nejsou problem deti, ale maminka. Jsem totalne bez fantazie co jim varit a hlavne porad hledam a badam co kdy muzou a nemuzou co mam kdy a jak prepocitavat na ten korigovany vek a jde mi z toho hlava kolem.
My ted mame Matej 7,5 kg a Maruska 8,4 kg :dizzy_face: no a i kdyz je to tak, tak Matej je vetsi jedlik a sni mi 150 a vice zeleninky na obed a 150 a vice ovoce odpoledne nic vic zatim nedavam. A kdyz ho nekrmim dostatecne rychle tak jeci :grinning: :grinning: Maruska tomu moc nedava, to musi mit fakt hlad, ale jelikoz se porad koji, tak je plna z mlika a nechce moc jine jidlo. Jo a je silene hakliva na sebemensi nerozmixovany kousek.
No spis mam obavy o jejich piti. Kolik vam bobci pijou. Moji nemaji krome kojeni zadne jine tekutiny (krom tech obsazenych v jidle samozrejme) a nechteji flasku ani pici hrnicek. Myslite, ze az budou mit zizen, tak proste pit zacnou? Nebo mam se pokouset to do nich ladovat nejak jinak?
A jeste mam dotaz z Mateje mam desneho "mamanka" co s tim? on chce byt porad na rukach a jenom u me. Kdyz hlida tatka a nejsem doma, tak je v klidu ja vejdu do dveri on spusti rev, plazit se ke me a upenlive ke me natahuje rucicku. Je to desne vyderac, ale kdyz odolam a nevezmu ho tak dostane uplne zachvat a bude pak stkat jeste pul hodiny. Je mi ale lito Marusky ta si furt musi hrat sama, protoze nejsem chobotnice :angry:
21. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Jirule33: Mističky mají jen tak :slight_smile: Ještě je nějak nenapadlo, že by je mohly převrátit :slight_smile: Jinak jsme teď měli sérii krmení jen tak na puzzlích. Nechtěly se mi roztahovat židličky, bo mi nebylo zrovna dvakrát dobře, tak jsem holky krmila jen tam v sedě na puzzlích :slight_smile: Jo holky jsou jak žáby :slight_smile: Teď jsem zkoušela, jak dlouho nám vydrží 4-litrovej kanystřík se šťávou. Měsíc. A to holkám tu vodu jen obarvím :slight_smile: Nic sladkýho :slight_smile: Taky jsem jim začala vařit čajík, ale to je jak kdy. Někdy ho vypijou, jindy se to tam válí.
Jinak se nám díky pejskovi konečně Martinka pořádně rozchodila :slight_smile: Toto trvalo. Lítají na gauči už od 10 měsíce, ale na zemi ani krok. Teď konečně začala Marťa a Miška jí následuje. Jen Markétka je jak péro :slight_smile: Zajímavý je, že Markét, která chodí jen po tom gauči, tak se umí sama postavit v pohodě v prostoru, Miška taky, ale Marťa, ta sice lítá jak drak, ale staví se jen o něco. No udělat z těch našich holek jednu, tak už toho umí habakuk :slight_smile:
Nejlepší zpráva ale je, že nás ve středu KONEČNĚ vyřadili z evidence u neurologa :grinning: Jupíííííí Holky byly na roční kontrole ( je jim rok a 3 týdny korigovaně) a pan doktor z nich měl obrovskou radost :slight_smile: Říkal, že je to zázrak, že to holky takhle všechno zvládly a to BEZ CVIČENÍ a dokonce byly napřed před donošenýma dětma :slight_smile: Na psychologii to též bylo v pohodě. Doktorka nás viděla naposledy v 6 měsících. V 9 měsících nás nechala být, bo holky byly hodně šikovný, tak nás chtěla vidět až v roce. Martinka zvládá i těžší věci pro starší děti, Miška také. Jen Markétka předstírala tvrdej nezájem :slight_smile: Doma je z nich nejlepší a je to takový hyperaktivní torpedo. Tak ale, když jí něco dr. ukázala a čekala výsledek, Markét se podívala na ní mávla rukou, vzdychla si a dívala se nezúčastněně z okna :grinning: :grinning: :grinning: Tvrdá ignorace :slight_smile: Nakonec z 20 úkolů udělala jen jeden a to, že si zazvonila se zvonečkem :slight_smile: Ostatní nezájem :slight_smile: Ale doktorka to brala naštěstí sportovně. Půjdeme tedy na kontrolu až ve dvou letech :slight_smile: Prý nevidí důvod proč bychom chodili dříve, i když Markétka jí sabotovala :slight_smile: Jen kdybychom měli nějaké podezření nebo obavy, máme si zavolat a dohodnout sezení :slight_smile: Jsem moc pyšná na to, jak to holky zvládly :slight_smile: Všichni je strašně moc obdivovali a my se s manželem jen červenali a usmívali. Nádhera :slight_smile:
Jecidlo: No myslím, že jste si zadělali na pěknej problém. To myslím to mamánkovství. My prostě od začátku dělali to, že se s holkama mazlíme najednou. Nikdy není žádná preferovaná. Do toho 10 měsíce jsem je zvládala najednou pomazlit i sama, teď už je to dost náročný. Když je taťka doma, mazlíme se často všichni, aby to nebylo nikomu líto. Holky pobíhají mezi námi a dělají tuli-tuli, dávají nám pusinky a tak. Chudák Maruška. Být tebou,tak to začnu okamžitě řešit, protože jinak si na to zvykne a nebude chtít k tobě a nakonec z ní bude individualista. Znám to sama.Moje matka taky pořád jenom bráchu, taky to byl mamánek jak hrom a kvůli tomu a jiným věcem jsem si nikdy nenašla k mámě cestu. Pořád jsem byla jen sama. Bráchu jsem přirozeně za tohle nenáviděla a tak je to dotěď. Nevím, co myslíš chobotnicí ale já si dokážu hrát se všema holkama najednou a pomazlit jdou najednou taky. Je to náročnější, ale jde to. A to ty máš ,,jen,,dvě, takže nevidím problém :slight_smile:
23. říj 2009 v 10:24  • Odpověz
ječidlo, já myslím že má jen takové období, naše Pavla taky ač jsem je nikdy moc nechovala /když byli mimoušci/ tak ted má období, trvá to už pár dní, každé ráno jen mrčí a pofnukává a musím nosit to je spokojená, dokonce i takto snídá, jakmile je v židličce chleba plive, nesní ani jeden kousek, takhle skoro 1/2krjíčka, takže zatím ustupuju, v 10h jdou spát a pak je to úplně jiné dítě, taky se pomazlí ale už mě tolik nepotřebuje,jo a vždy byla větší mamánek Lucka.
To přejde, uvidíš.A navíc tak rychle vyrostou tak proč jim tu jistotu-mámu brát?

jinak moje mamka taky preferovala vždy mého bratra, já byla raubíř a on takový tintítko věčně nemocný, blondatý drobek a mám s ním velmi dobrej vztah, ale do mamči si občas rýpnu, je to ve mě schovaný pořád :confounded: Zatím můžu říct že mám všechny své děti stejně ráda přitom je každé úplně jiné :wink:

Samsii, tak to jsou holky dobrý, u nás miska nevydrží nepřevrácená ani chvilku a to jim tam dávám piškoty ovoce nebo zeleninku, křupky...stejně ji převrátí a jídlo bud rozháží nebo se s ním nacpou záleží co to je.takže tekuté jídlo jsem jim tam zatím nedala.

Od kdy necháte děti zkoušet samotné jíst??? myslím jaanju, skarbečka nebo murečku, fanys vy jste trošku starší jak my, už to zkoušíte?Samsie nechce se mi pátrat nazpět, holky teda už zkouší samostatně jíst?
23. říj 2009 v 11:29  • Odpověz
Sam tak už jsem si to dohledala že holky baští i samy, gratulka, já stále nemám odvahu, prosím tě když hodinu uklízíš co dělají holky? Mě totiž přijde že pokud se to neuklidí hned tak to už jde velmi ztuha, jak vše přischne.Takže já to uklízím rychle :slight_smile: pak si chvilku pohrají, převlíknu je a jdeme ven, tam spí a vracíme se až na sváču nebo tu si dáme venku a jdem až později a to už doma nespí, zalehnou až kolem 19,30 a pak dělám generální úklid, židle a pod něma, většinou i peru co přes den zašpinily.Mojí neřestí je net, telku v podstatě nepotřebuju :wink:
23. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
samsie: ono to neni o mazleni, spis o vynucvani si pozornosti. Ja se samozrejme s maruskou mazlim jak jen to jde, ona se zase vic koji a travi u toho vic casu, tak to ma zase vic casu se mnou takhle. Je to spis strasne narocne pro me. On ten potvorak jednak chce byt u me a NOSIT se ale podle me to je hlavne proto, ze ma takhle prehled o vsem co se deje. Je ve vyvoji oproti marusce docela dost napred ja doufam, ze az zacne vic samostatne lozit, ze ho to prejde, protoze bude mit dost vlastniho rozptyleni. Ted jsem je treba krmila, krmim je na kline a nez jsem nakrmila Marusku, tka ten mel nudli u nosu az po deku slzy jak hrachy a pak jeste 5 minut stkal. Kdyz je to obracene, tak na Marusku se staci usmivat a ona se smeje na me a je spokojena.

Jirule33: to zas souhlasim jak pises ty, ja mu nechci odmitat tu potrebu byt se mnou, nejsem proste schopna jen tak prehlizet ten jeho plac, snazim se s nima byt hodne na dece aby si to nemohl vynucovat, tak mu staci ze se po me plazi a porad se me nejak dotyka, ale prave jeste jak byli mesic v inkubatoru, tak mam porad v sobe nejak, ze uz ode me byli dost dlouho pryc a nemuzu vedet co se mu v te hlavince deje:slight_smile:

ale mate pravdu ze si musim davat bacha abych ho takhle i kdyz mozna nevedomky nepreferovala
23. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj holčiny,
když čtu, co všechno zvládají kočeny od samsie, tak upadám do deprese :frowning2:. To za váma nejsme 2 měsíce, ale asi tak půl roku :slight_smile:. Naše holky teprve začínají stoupat, o chůzi nemůže být řeč. Ale snad, než půjdou do školky, tak to taky dokážou :grinning:.

Jiři, holky zkouším nechávat snídat. Namažu chleba máslem, ale jen trochu, rozkrájím na kostky, holky frknu do židliček, na pultík jim každé dám talířek a na ten talířek vždycky jen jeden kousek (dala jsem celou dávku a skoro spáchaly hromadnou sebevraždu udušením :sweat_smile: ). Ještě nepochopily, že to těma čtyřma zubama nedokážou zpracovat naráz. Kdyby třeba samy obědvaly, tak si jsem jistá, že by se to přes svačinu protáhlo až do večeře :grinning:. Myslím, že mají ještě čas. Martin byl v roce mnohem šikovnější než holky, ale sám zkoušel jest (myslím tím oběd nebo cokoliv lžičkou) až kolem roku a půl, možná ještě pozděj.

Ječidlo - vydrž, určitě se to spraví. Kámoška má synka, když mu byl necelej rok, tak nemohla ani na záchod, když se sprchovala, tak si hrál v koupelně, pokud si sedla k telce, musel být na klíně, spal s nima v posteli, prostě horor. Jak byl větší a větší, začal chodit a prozkoumávat byt, tak ho to přešlo. Prostě to teď malej potřebuje a Maruška ne, tak by sis to neměla vyčítat. Za týden to může být naopak a pak to Marušce vrátíš :slight_smile:. Dělej tak, jak ty to cítíš, nikdo tvoje děti nezná líp než ty :wink:.
Jo a gratuluju ke kojení :slight_smile: , ty naše se mě odstavily v 10 měsících.
23. říj 2009 v 19:19  • Odpověz
Hoj hoj maminy!

konečně se někdo objevil! Po svém posledním příspěvku,nakukuju everyday,ale nikde nikdo :confused: tož vítejte! :wink:

jéééééé,muri! tys tu nebyla anno domini... :grinning: ,a to jsem gratulovala holkám k ročku,tak si to koukej přečíst a holkám přetlumočit! :wink: Vidím,že máte stejné peripetie u snidáně jako my,už taky zasebou... taky kraju na kostky,taky dávkuju postupně... :grinning: Rukama se tedy kluci nají v pohodě,ale dál jsme se taky nedopracovali... zkoušíme teď společně držet lžičku,nabrat a šup do pusy,tak to celkem jde,ale jakmile nechám samotné.... boží dopuštění! :sweat_smile: A jakpak jste oslavili narozky holek? Muri,jaké mají holky autosedačky teď? Zrovna dělám průzkům trhu... ale toho je... :confused: :fearful: Ty,teta,my tež přestali v 10m s kojením :slight_smile: mě se zdá,že to už ani není pravda :sweat_smile:

samsie: á mají talent! Holky jsou teda šikulky! Chválozpěvy se musí fajn poslouchat :slight_smile: A co holky umí z her? Myslím paci atd. a taky s hraček? Třeba kostky či strkat tvary... A učí se ochotně? Miky u nás celkem na všechno dlabe,div,že se sám rozhodl dělat právě paci paci,a to jsem učila spíše Tadýska.

jecidlo: to je teda srandovní nick :grinning: taky myslím,že to je přechodné období :wink: ,muri to napsala moc pěkně :slight_smile:
23. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz
samsie: jo a s vařením jsem si teda už poradila :slight_smile: sice někdy docházejí nápady,ale zatím to dávám! Až budu potřebovat nějakou inspiraci,tak ti zas pisnu a snad odhalíš kousek ze svého kulinářského umění :wink:
23. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz
Skarbečku, no téééda, díkec za gratulku, hned to holkám vyřídím :grinning:, oslavu máme až zítra, protože naše krásky byly minulej týden nemocné, tak jsme jim sem nechtěli nikoho tahat. Autosedačky zatím ještě neřeším, nevypadá to, že by se holky rozhodly vyrůst z vajíček :grinning:, do 13kg jim ještě 4,5 chybí, ale hned, jak budeš mít tip, tak sem s ním :grinning:.

Ony se asi dneska rozhodly, že budou pomalu přecházet na zimní čas, protože ještě nespí!!!!! Normálně jsou v devět tuhý. Adéla skáče v postýlce tak, že sousedi si budou myslet, že pořizujeme dalšího potomka :sweat_smile:. A to spaly dneska jen hodinu a půl, vstávaly kolem půl třetí. To su zvědavá, jaká bude noc.
23. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz
skarbek: mam ten nick uz hezkou radku let, nekde z pubery jeste, tak si ho drzim :grinning: akorat to nekdy vzbuzuje rozpaky :sweat_smile: pritel tvrdi, ze mi to sedi, ale znas chlapy, ja myslim, ze to neni az tak strasne :grinning: :grinning:

murecka: jeee tak at vam oslava vyjde :wink: holkam opozdene vsechno nej :dizzy_face:
kojeni si porad uzivam, hlavne to ze fakt je to hned nachystany :grinning: :grinning: ale jak jsem psala vyse pomale resim problem, ze nechcou nic jineho a ja se bojim aby meli dost tekutin. Pritom na zacatku meli MM z flasky a ted se tvari, ze ji vubec nepoznavaji :fearful:

a teda nevim jestli zavidet nebo si uzivat poslednich par mesicu relativniho klidu, ze vam uz vetsinou deti hezky tapkaji kolem nabytku nebo i normalne a ti moji se porad placaji na dece :confounded: Matej ted zacina perovat na kolinkach, Maruska se teprve otaci z briska na zada :confused:
23. říj 2009 ve 22:08  • Odpověz
Ahojky, přidala jsem fotky do alba, tak mrkněte. Pak tam hodím i něco z oslavy (jestli teda bude někdo fotit :grinning: )
24. říj 2009 v 08:19  • Odpověz
jirule33: No holky jsem zkusila, aby se sami najedly, když jim byl rok.... to bylo jeden den, pak za 2 týdny znovu, pak znovu a teď zase chvilku ne... jde o to, že se na to musím cítit já :sweat_smile: Holky totiž dávám do židliček po předchozích zkušenostech zatím jen v plíně. Naposledy tedy měly i tričko a dopadlo to celkem fajn. Igelit pod židličkama a ty jsou samosebou otírací :slight_smile: Jinak hodinu uklízení myslím tím, že holky vysprchuju, namasíruju, obleču, otřu a uklidím židličky :slight_smile: Holkám mezitím pustím Minimax. Ta spoušť po jídle trvá kupodivu je 5 minut, ostatní padne na holky. Když jdou holky spát a taťka je doma, uklízí hračky a luxuje, já připravuju véču a nebo opačně :slight_smile:

jecidlo: nemyslela jsem tím, abys to přehlížela nebo mu nedala to co potřebuje. Moje reakce spíše byla na to, že je ti líto Marušky, že si pořád hraje sama. To mi přijde právě smutný. U nás je to třeba tak, že holky jak jsou 3, tak se jim kolikrát musím i vnutit, aby mě přijaly do hry :grinning: Někdy, když Martince berou hračky, tak ona je taková, že se jen po nich koukne a jde si pro jinou a odleze si do kouta a tam si hraje též sama. Ale pokud vidí, že nic nedělám, hrajeme si spolu. Holky většinou hned přilezou. Neříkám, že není v pořádku, že je malej mamánek. Je to opravdu někdy obdobím, ale záleží na tom, jak moc to odnáší ten druhý. Pokud nestrádá, tak fajn, ale reagovala jsem na tvojí poznámku ohledně Marušky. Vím moc dobře, co to je, když si pořád sama a nikdo si tě pomalu ani nevšimne. Bráchovi tohle zůstalo. Plazil se po mámě ještě v 8 letech a vyrostl z něj pěknej hajzl a to proto, že matka ho ze začátku preferovala, stal se z něj extra mamánek a pak už nedokázala říct ne. Později už bylo na výchovu jaksi pozdě. Doteď jí visí na krku a myslím, že ještě dlouho bude. Sama ví, že udělala chybu a je jí to líto, ale teď už s tím nic nenadělá. Co si udělala, to má. No nic ve zlým :slight_smile:

murecka: klíííídek... ono to u nás není zase tak horký :slight_smile: Holky jsou sice zlatíčka a jsou hodně šikovný, ale každá něco... jo z těch třech udělat jednu, tak mám doma zázračný dítě :grinning:

skarbek: mooooc děkujeme... jo je to super něco takovýho poslouchat... však v tý nemocnici, kdyby nebyla střecha, asi bysme s manželem odletěli, jak jsme se píchou dmuli :grinning: Jinak holky paci paci umí od 8 měsíců, pak nám to asi měsíc neukázaly a teď dělaj paci paci vždycky, když slyší hudbu a tančí u toho. A nebo když jim něco hodně chutná, tak tleskají a říkají mňamy, mňamy :slight_smile: Dělaly i jak jsou veliký a to kolem 10 měsíce, jenže to po nich pak každej chtěl a tak se jednoho krásnýho dne naštvaly a od tý doby nic :grinning: Od roku dávají pusinky. A k těm hrám. Tak já si s nima hraju hodně. Stavíme komíny, vkládáme tvary, hledáme, kde je kulička nebo kostička. Na psychologii se doktorka smála, že Marťa je v tom tak dobrá, že by mohla z fleku hrát skořápky :grinning::grinning::grinning: Dala jí před sebe dva stejný hrnky, pod jeden schovala kostičku a zamíchala je... Marťa vždy uhodla. Jen když dala hrnečky 4, tak na to jen koukala a vzdychla si :grinning: Nejzajímavější ale je, že když si tak hrajeme doma, tak to udělají málokdy, ale když jsou na návštěvě nebo u doktorky, dělají to na jedničku s hvězdičkou :slight_smile: Pak taky se už naučily vytahovat žaluzie a protože máme takové s tím stopsystémem, kdy stačí šňůrku dát lehce doprava a žaluzky drží, tak si holky vždycky vytáhnou do půlky okna, stopnou si na parapet a bouchají na kolemjdoucí :slight_smile: No je toho už hodně co umí. S jídlem už to taky zkoušíme, jen pít s ejim zatím nechce z ničeho jinýho než z Aventek. Zkoušeli jsme obyč hrnek a dopadlo to katastrofálně. A to jsem ho držela!!!Psycholožka mi poradila, co s nima hrát, co zkoušet a tak. Nejsou na tom všechny úplně stejně, ale pokaždé jedna umí něco, druhá něco jinýho a ta třetí zas něco. Super je, že se to navzájem učí. Vytahovat žaluzky uměla jen Markét teď to do týdne zvládají všechny :slight_smile: A jak ses ptala, já holky nic neučím. Prostě to odkoukají. To jen manžel učí holky, kde co je.... Už je naučil ukazovat, kde je pupík, nosík a očka. Jenže to má háček, bo to ukazují jen na něm nebo na mě :grinning: a to píchaj prstíkem :grinning:
Jinak mé kulinářské umění se stále rozrůstá, bo už si sama vymýšlím recepty. A vidím, že to funguje. Odměnou je mi manželovo: Bylo to skvělé miláčku, umyju nádobí, jen se natáhni :grinning::grinning::grinning: A ještě od holek potlesk a mňamy mňamy :slight_smile: Jsou to zlatíčka... :sunglasses: Škoda jen, že nejsme takhle komplet často. ALe teď v zimě snad si taťku alespoň trošku užijem. Příští týden jede zase pryč.... Chjoooo
24. říj 2009 v 15:08  • Odpověz
murecka: Holky jsou prostě nááádhený :sunglasses: Jste krásná rodinka :sweat_smile:
24. říj 2009 v 15:10  • Odpověz
jecidlo: k tomu vaření - občas okukuju výrobky ve skleničkách, co tam mají za kombinace nebo mrknu na www.maminkam.cz
K mamánkovství nemám co říct, naše holky na mně nevisí, teď na dovče v pardubicích ale byly urvané z tatínka, to jak zmizel, tak se posadily u dveří a teskně štkaly :dizzy_face: Ale nepřipadá mi, že jsi typ, co by ze syna udělal mamánka, myslím, že to nějak vyřešíš :wink: ... zas co znám maminy s klukem a s holkou, tak se shodují, že ten kluk je ubrečenější a holky pohodovější..

jirule: mističku na stoleček nemůžu dát ani náhodou, to by ji hned chtěly okusovat, a pak by letěla pod židli :sunglasses: Dávám jim na stoleček kousky zeleniny a ovoce, to do pusy cpou samy, ale většina toho upadne nebo sklozne dolů :confounded: Není mi třeba jasné, jak dáváte banán.. když jim kousek ufiknu, tak jak je to slizské, tak jim to klouže, navíc rády všechno mačkají, takže si z toho v ruce udělají kaši.. spíš než by to jedly :wink: Lžičku uchopí, ale obrátí, a nejraději používají jako kousátko :wink:

samsie: fakt jste šikulky! :slight_smile: :slight_smile: není co dodat.. prostě hvězdy :slight_smile: Ty hry od psycholožky by mě docela zajímaly!!!
24. říj 2009 ve 21:16  • Odpověz
samsie: jo marusky mi lito je, ale ona je ten typ miminka co si vazne hraje s jednou hrackou hodinu a brouka si a je spokojena, kolikrat je mrzuta, kdyz ju prerusim. Ti dva totiz nemuzou byt uz vic rozdilni nez jsou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
u nas moc vzajemne hrani ale jeste neprobiha, maximalne tak obcasne kopnuti do hlavy nebo sebrani hrackym protoze ta u toho druheheo je vzdycky prece lepsi, ze? :grinning:
jo a taky mam takoveho brachu jak popisujes ty :frowning2: ted je mu 24 a umi to s ni koulet do ted, me to muze jenom stvat

jaanja: dik za ty stranky, ty neznam, tak uz jsem zase o neco chytrejsi :wink: no a u nas to teda plati, kazdy rika jake je Maruska zlaticko a Matej, sidlo, neposeda, rarach, zlobidlo, JECIDLO :grinning:

Murecka: holky jsou fakt fesandy :dizzy_face:
25. říj 2009 v 06:50  • Odpověz
Ahoj holky,kluci mají šílenou rýmu a už začínají trochu pokašlávat ,poraďte jak z toho rychle ven :frowning2:
Nosany odsávám ,dávám libenar a na noc nasivin-rýma už je lepší a na kašel jsem jim dala mucosolvan,ale strášně jim nechutná takže všechno vyplivnou,ještě jsem koupila mucoplant sirup ,s tím si dají říct.Máte ještě jiný tip? Do toho ještě rostou zuby,no co vám mám vyprávět.Můžu jim dám na noc třeba i panadol? i když teplotu nemají.
Ve středu jsem měla jet konečně k našim -poprvé na více dní ,už jsem se tak těšila,že konečně vypadnu a trochu si odpočinu a teď vůbec nevím jestli mám jet.
26. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Ahoj oli, tak to se moc nemáte :frowning2: moc poradit neumím, měly jsme zatím jen maličkou rýmičku, ale chce to asi čas, náš dr. mi tenkrát říkal, že preventivně trochu panadolu ano, když by byly děti při rýmě mrzuté, ale nedávala jsem ho. Děti bych nikam netahala, nemůže babička přijet k vám a pomoct?
26. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
Oli , holky měly taky ted rýmu, ale bez kašle, měly ji 8dní, Pavla celkem v pohodě nechala si odsát i nos a ani nebrečela, ale Lucka řvala jako tur a pak ještě 10minut trvalo než se uklidnila!!! a nos jsem jí nemohla pomalu utírat hned řvala jak trhlá.Měla ho fakt škaredej koleem dírek usazený soplík...2x denně jsem ji fakt chytla a natvrdo očistila, ale zbytek dne vypadala usopleně a zanedbaně :frowning2: stříkala jsem jim jen vincentku a sterimar.

u Martina mi mudra poradila dithiaden, je na předpis na zklidnění v noci když je nemocnej, dala jsem ho holkám 3x vždy 1/4tablety ale přiznám že jsem příbalák nečetla jesti ho vůbec můžou, to jsem hrozná, co? no na dvojčatech jsem už 2x četla že ho maminy dávaj tak jsem to neřešila.Panadol je blbý že snížuje teplotu i když ji nemají, spíš bych dala nurofen, ten je i na bolest zubů a tak.

tak at jsou děti brzy OK !!!!

Mury,jj holky jsou fakt krásný!!!

Jaanjo, to jsem ráda že nejen mé holky neumí jíst z misek :grinning: vše je prostě na zemi.Malá od švagrové /13m/ se nají rukama už sama, rozuměj třea červenou čočku s bramborem a mrkví, nebo brambory a kuř.maso,sní půlku stehna, nemixovené!!! tož to u našich holek nehrozí :grinning:

banány to samé, super majda, Lucka ukusuje, Pavle ho musím namačkat a i tak ho někdy plive, takže banán do ruky ne.Zkoušela jsem mrkev /uvařenou/ hrášek, kukuřici, špagety, rajčata/pidi ze zahrádky/jablko, hrušku-moc jim nelezlo, a meloun v létě taky neměl úspěch
26. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahoj Janji,no pořád váhám jestli mám jet.Si vždycky něco naplánuju a těším se a prdlačky :frowning2:
Jednu babičku mám doma a ta mě taky nejvíc s prominutím sere,pardon,ale to už se ani nedá slušně napsat,já prostě potřebuju vypadnout z baráku a vypnout.Padá na mě nějaká depka a únava :rolling_eyes:
26. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
oli: jasně, to chápu :wink: :unamused:

jirule: do 13. měsíců máme ještě daleko, ne? :slight_smile: A to stehno okusuje nebo dostane kousky? A jak jí tu čočku? Ty kousky musí děsně klouzat??? :grinning:
Já mám pocit, že naše holky by taky děsně rády jedly samy. Když je teď krmím lžičkou, tak to jazykem zas vystrčej ven a prstíkama se to snažej dostat zpět. Ale jak jim dám větší kousky, tak to fakt končí především na zemi nebo třeba z mrkve udělají takové menší kousky a ty plivou :angry: A jak mají něco v ruce, tak ignorují moji lžičku, takže nesnědí prakticky vůbec nic. Nějak jim ale jedou křupky, dřív jim moc nevěnovaly pozornost, ale teď by snad nejraději jedly jen to. Dnes Julinka řvala už od začátku oběda, podle mě chtěla ty křupky místo nějaké kejdy ze skleničky..
28. říj 2009 v 16:15  • Odpověz
ahojky,

Jaanjo já to neviděla, jak baští, ale švagrová jídlo moc neřeší necpe to do ní jako já do holek, nechceš, nejez, ale taky kojí, tzn, pokud se malá nenají tak ji nakojí.Jen u nás viděli tu čočku tak mi říkala že ji udělala malé s bramborem a mrkví a že jedla tukama sama, ona se krmit moc nechce nechat,ale když jsem se ptala jestli snědla hodně tak prý ne...
to maso ze stehna jí obere a dá na kousky.Když jí říkám že musí být děsně zmazaná a čurbes tak prý jo, ale ona to uklidí a jede se dál

Někdo třeba toto odsoudí, ale musím říct že kromě kluků, má ještě skoro 3letou dceru a ta fakt sama velmi brzy jedla, oblíkla se vyslíkla apod, zas měli problém s nočníkem, každé dítě je šikovné na něco jiného...víš já to beru podle Martina /syn/ toho jsem pořád krmila a když šel ve třech letech do školky tak se sám v podstatě nenajedl, takže to trochu obdivuju a vím že na to dám u holek pozor :wink:

nadruhou stranu už dost dobře mluvil a neteři jde pořád špatně rozumět, sice je to šibalka ukecaná ale drmolí si po svým :slight_smile:

jinak s kouskama jsme trochu pokročili, Luce už jen mačkám /zeleninu v polívce/ a taky jsme se ted daly trochu na skleničky tak už jim je nemixuju, a kousky ve skleničce zvládla i Pavla, ale banán pořád plive :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak se musím pochlubit...i když se to nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pavlínka už přejde půl obýváku , nasedí navlíkací kroužek na tyčku /jen jeden/ a dá si do kyblíčku kostku a štěrchá, pokud jí vypadne dá si ji zase zpátky, začala dělat pá pá.
Lucinka nic z toho, nožky se jí pletou, kroužky jen rozhazuje a kyblík ji nezajímá, holt je každá jiná, zase ráda dělá na polštářku hají...ale pozor pokud řeknu , Luci pod taky máš polštářek, udělej si hají...tak Pavla zpozorní, vystartuje a na polštářku je dřív než se Lucka vzpamatuje :grinning: Fakt s něma začíná být sranda, Pavla se schovává za plínku, dává si ji přes obličej a dělá kuk, honí se spolu, řehtají....no včera jsem s nima byla poprvé u nás v malým obchodě, jednu jsem dala sednout na sedátko do vozíku, druhou rovnou do vozíku, protože kočár tam neprojede, no bavily celý obchod, měly takovou radost, pořád se nahlas smály.Jinak s něma jezdím jen do Billy s kočárem kde projedu tam jim to asi tak legrační nepřijde, ale asi se jim líbil vozík...jistě si dovedete představit jakej rachot zpustily když jsem je z vozíku dávala zpátky do kočáru :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem byla zpocená až někde...holt zas dlouho nepůjdem :grinning:
28. říj 2009 v 19:36  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem přeci jen odjela ,kluci byli hned druhý den už bez rýmy a kašlík se nějak vytratil.Jirule na tom panadolu taky píšou ,že se může dát i při bolesti zubů a při nachlazení tak jsem jim ho dala dvakrát na noc a spali hezky.No užila jsem si to ,ani se mi nechtělo domů,byl to relax.
Jirule,to je Pavlínka šikula,za chvíli bude běhat jak drak. Naši kluci umí pápá a paci paci a krásně si hází balonky do tobogánu FP.Pavlík se začíná pouštět ve stoje,ale to je jen pár vteřinek a padá k zemi :grinning: Jo a hají na polštářek taky dělají a řehatj se čím dál víc,je to sranda s nima :slight_smile:
2. lis 2009 v 10:31  • Odpověz
jirule: čurbes u nás je taky děsnej :grinning: :sunglasses:

oli: tak to dobře dopadlo, asi změna prostředí prospěla i klukům :slight_smile:

Holky, chci se zeptat na nočník - dala jsem za úkol prarodičům, ať nějaký koupí holkám k narozkám, ale ptají se mě, jaký chci - je v tom nějaký rozdíl? Je nějaký dobrý/špatný nočník? Jsem si myslela, že to taková věda nebude :wink:
2. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
Jaanjo, já mám jeden po synovi kupovaný v obchodě, mám ho v albu, sedí u něj Pavla s nadělením, ten teda moc dobrej není, ona má malou prcinu a padá až skoro na dno nočníku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak mám od sousedky takovou zelenou žabku ten je dobrej, dávám holky na nočník co začaly samy sedět, aby si tak nenásilně zvykly, po spinkání nebo jen když je přebaluju, než jdou do vany...Pavla je celkem úspěšná :grinning: nedávno jsem je chtěla vyfotit jak trůní spolu a došla baterka ve foťáku, zkusím dnes a hodím do alba :sunglasses:
3. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
jinak i když hrací a melodické hračky mám fakt ráda tak hrací nočník mě nijak nenadchnul a nechtěla jsem ho, ale třeba má někdo jinou zkušenost.Jo a pořídila jsi nakonec sedátka do vany? Holky si na ně nakonec zvykly a jen vidí že je nesu už jásají a já aspon uklidím čurbes po večeři.
3. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
tož nočníky mám v albu, jen jsem holky dnes neodchytla naráz :wink:
3. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
jirule: ten zelenej bude asi z IKEA, ne? :slight_smile: :grinning: Já jsem teda na MMB vybrala nočník od chicco, snad do toho taky nepropadnou :wink: Hrací určitě nechci. A sedí ti na tom nočníku? Mně napadlo, jak tam jako v klidu budou sedět :confused: :dizzy_face:
Sedátka do vany jsem nepořizovala, holky sedí pěkně samy a mají každá ve vaně protiskluzovou podložku. Akorát teď si chtějí ve vaně hlavně stoupat :sweat_smile: Koupeme jedině ve dvou lidech nebo koupu každou zvlášť.
4. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj holky,já taky přemýšlím jaký nočníky,Nikolka měla tento http://www.zahradahobby.cz/nocnik-auticko-spodni-dil-ean91014803-skup460Zn1ak03.php a na tom se jí dobře sedělo.Ta žába vypadá taky dobře.
Ještě přemýšlím jaký koupit zimní botky-jakou velikost,venku ještě asi chodit nebudou,ale něco jim na ty nožky dát musím,když půjdeme na sáňky nebo tak.Zas aby jim koncem, zimy nebyly malé.
4. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
jj u kluků má být vysoký předek aby nečůrali ven.Oli koukám že máte i stejný stoleček od FP jako my :wink:

Jaanjo jj asi to bude z ikei, my ho dostali od sousedky a já byla v ikee jen jednou, máme to daleko, ale máme i takový bryndák takže podle toho soudím že to tak bude :wink:
4. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: Tak po delší pauze jsem tu. Taky jsme si prodělali rýmičku a kašel. Rýma s odsáváním a Sterimarem 4 dny a kašel 2 dny. Dávala jsem jim do čaje Bromhexin a zabral skvěle. Měly i jednu nic teplotu a opět osvědčený Nurofen zabral hned na poprvé :wink: S tím experimentováním s léky bych byla trošku opatrná. Každé dítě je jiné a neplatí, že když jednomu to pomůže, tak to pomůže i druhýmu. Opak je pravdou, bo léky mohou i ublížit :frowning2: Ale to platí ve většině případech na léky na předpis.
Jinak jsem to sem trošku nestíhala, bo obepisuju vesnice a hledám pozemek. Pár vesnic už totiž mělo akci na osidlování, že věšinou darovali zasíťovaný pozemek a nebo prodali za směšnou cenu. My totiž máme super nabídku na postavení domu, ale chybí nám pozemek. Dům budeme mít na hypo a zvládneme to platit akorát, ale k tomu ještě úvěr na pozemek, to by nám nevyšlo. Navíc kvůli Mišce nám dr doporučila dům někde na vesnici, nejlépe poblíž většího města kvůli péči. Navíc v našem 2+kk už začíná být situace dost kritická. Máme na chodbě nakládaný balíky s plínama a Markét na ně v nestřeženým okamžiku vlezla. No ještě že Marťa byla pod ní a zbrzdila její pád. Nikdo neplakal, nic se nestalo, ale myslím, že to holky hodně bolelo. Ony když dělají něco, co nemají a pak se něco stane, většinou se jen na mě podívají takovým bolestným pohledem a nebrečí. Navíc nemá kam dát odrážedla a spoustu dalších věcí. Máme nějaké věci už i u sousedky a je mi to velice trapný. Ale co naděláme. Holky, kdybyste nějaká věděla o nějaké takové nabídce a nebo o velmi výhodné pozemku, dejte vědět :slight_smile: Moc by nám to pomohlo. Kámoška takhle zjistila na jejich úřadu, že chtějí prodávat pozemek za směšných 50 kč za m2. Hned jsem tam volala, ale tam mi to zapřeli. Nakonec jsme se dozvěděli, že to odkoupil syn starosty. Nemělo se to před koupí ni dostat ven, ale sekretářka to řekla právě mé známé. No je to asi zase jen o známostech. Kdyžtak se ozvěte, kdybyste o něčem věděli :slight_smile: Předem moc děkuji :slight_smile:
A co se stalo nejdůležitějšího??? 28. října, na svátek, k nám přijela švagrová s dětma a manželem. Ráno jsem vyrazila na nákupy jen s Markétkou a pak s Marťou ven, bo jen ona zvládala chůzi v botkách. A když jsme šli vyprovodit švagrovou na bus, holky se všechny domáhaly pryč z kočárku. A hádejte co, obešly všechny bez držení kus sídliště (asi 3 km) :slight_smile: Marťa do té doby chtěla chodit jen za ruku a Miška s Markét ty v botech neušly ani 10 metrů :slight_smile: Čekali jsme na tuhle chvíli strašně dlouho. Holky už od 7,5 měsíce chodí kolem nábytku, od 9 měsíců choděj bez držení po gauči. Na zemi v obýváku začaly chodit až na svůj rok a teď konečně venku bez opory :slight_smile: Marťa už bez pádů, teda občas kecne na zadek, když běží kolem HAF a ona si s ním chce hrát a my jdeme na jinou stranu, ale pak se zvedne a jde dál. Holky ještě padaj na zadek tak 20 krát za procházku, ale zlepšují se :slight_smile: Super, konečně je můžu honit a chytat :slight_smile:
Jinak nočníky jsme vyndali z úložnýho prostoru a ukázali, ale holky to nějak nechytlo. Spíš si je dávat na hlavu, tak to neřešíme. byla bych moc ráda, kdybysme se zbavili plín, ale jelikož jsou holky 3, tak jsem se rozhodla je nechat, až to sami pochopí. Já bych je naučila hned, ale mohlo by to trvat i 3 měsíce a to my za ty nervy fakt nestojí. Takhle je tam jednou za čas posadím a uvidím, co ony na to. Švagrová takhle Tomáška začala učit od 9 měsíců. Ve 13 měsících byl sice bez plín, ale na noc ještě nosila a trvalo dlouho než se odnaučil. Verunku nechala, až co ona na to ve dvou letech jednoho dne byla bez plínek ze dne na den a to i v noci. Takže já to nechám na holkách a kdyžtak začneme v létě. To je nej období :slight_smile: Maminky, které to zkouší stále dokola mají můj obdiv, bo já bych na to neměla nervy. S jedním nebo max s dvěma ještě jo, ale nedokážu si představit, jak se mi 3 poserou do kalhot a já to likviduju :slight_smile: To samé s čůráním :slight_smile: Bych nedělala celej den nic jinýho :grinning:
10. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.