• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
holky musim se vam pochlubit, jaky mame krasny rezim. Od te doby co si Maruska vzala dudlik uz i krasne papa, protoze nedostava zadne mlecne davky navic, ale hlavne krasne usina! Proste kase, okoupat, nakojit a sup do postylek, dvakra pohladit a spinkaji. Rano vstavaji stejne, v pul desate jdou spat budi se stejne, proste kdo zacne driv broukat vzbudi toho druheho, a odpoledne vetsinou si schrupnou na prochazce a pak jeste jednou okolo pul 5 tak 20 minut, v pul 7 spinkaji zase. I kdyz dnesek je vyjimkou, v tech pul 5 usli a spi jeste porad, tak doufam, ze nebudou delat bengal v noci. To Maruska uz vydrzela spinkat celou noc ( i kdyz me malem prasklo prso), ale zase Matysek vstava casteji nez by se mi libilo, 4x pro nej neni problem. ALe snad se to i u nej brzy zlepsi. Jinak se oba statecne plazi, Matej je na 4 a ted uz zacina zvladat i lezeni vpred a ne porad jenom vzad. Zacali spolu taky krasne komunikovat KONECNE!!! jeden skrehota, druhej se tomu smeje a pak se vymeni. Je to nadherne, ale to vy znate, co vam budu povidat :grinning: :grinning:
10. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
samsie: a pozemek v okoli ceho? nevim od kud jsi nebo jste ochotni se stehovat po cele CR? To ze jsi s nima v 2+kk fakt obdivuju, ale presne jak rostou tak to proste bude male vic a vic.
10. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
Samsie ,asi v okolí Prahy,viď? No to by bylo parádní kdybyste něco sehnali,ale asi to bude všude podobně a pozemky za nízký ceny skončí u někoho "známýho".K normálním lidem se to ani nedostane. Jinak obdivuju,že se v tom vašem bytečku hejbete,my máme 3+1 a mám pocit,že mám málo místa na věci.Na jaře budem ještě přistavovat.
A může se ještě zeptat jak jsi na tom s tím hubnutím?
Holky jak je to u vás s přebalováním a oblíkáním,to je u nás strašnej boj a ten řev u oblíkání,když máme jít ven,to je jak z hororu-hlavně Péťa ,už aby bylo zase jaro.
11. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz
oli, před chvílí jsem v jiné diskuzi chtěla léto...už aby tu bylo, žádný oblíkání :stuck_out_tongue_closed_eyes: sice neřvou moc, ale kde jsou ty časy vzít dítě jak je a jít na prochajdu, co?

ju samsie, taky jsem na tebe myslela, kolik jsi zhubla?nám se regulérně rozchodila Pavla, Lucka si dává na čas.

jj a 3+1 nám začíná být taky těsný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: No je vlastně úplně jedno kde. Praha a okolí by bylo fajn,ale nejsem naivní :grinning: Pár obcí dávalo pozemky zdarma, ale už mají rozdáno a další prý nepřipravují :frowning2: Chjo :frowning2: my jsme ochotni jít kamkoli. Nejlepší po okolí Prahy by byla asi morava. Manžel tam vyrostl skoro u Ostravy, ale taky bych nechtěla moc blízko Ostravy. To by Michalce spíše ublížilo než pomohlo :frowning2: Je nám jedno, kde budeme bydlet, protože tak jako tak bude manžel za prací cestovat. 2/3 roku v Praze, léto a kus podzimu na moravě. Hlavně to ale musíme řešit, bo tohle fakt nejde. Včera nám spadla postel, která je postavená na bok, bo se nám už nikam nevejde. Naštěstí jsem tam byla sama a spadla jen mě na nohu, když jsem do ní vrazila :frowning2:
Hubnutí bylo super. 15 kilo za 3 týdny,ale bohužel jsem musela na čas s kůrou skončit. Z finančních důvodů. Na jaře to snad zase půjde :slight_smile: Váha se drží, žádnej jojo efekt nenastal a mě je trochu líp :slight_smile: A co ty Oli? Jak pokračuješ ? :slight_smile:
Přebalování a oblíkání je jako vždy v pohodě už od malička. Jen ráno, když holky přebaluju, tak Mišku musím vzít první a musím si s ní povídat a do toho dělat opičky, bo je schopná tak nadskakovat a řvát, že to snad není ani možný. Ale dělá to jen ráno, jak je rozespalá :slight_smile: Holky se asi rády převlíkají :slight_smile: Markét s Miškou se dokážou i komplet svlíknout, bohužel i plína jde dolů :slight_smile: Ale nechápu, jak to dělají. No posuďte sami. Mají třeba bodyčko, punčocháčky a na tom, aby se mi nesvlíkaly hned, tak ještě takovej jakoby overálek s krátkýma nohavicema. No a ony to svlíknou tak, že ten horní overal je nerozepnutej, a bodýčko taky :grinning: to samý s overálkama a vůbec se vším. Jednou se Markét svlíkla tak, že na sobě měla jen bodýčko. To bodýčko bylo zapnutý, bylo jí akorát, ale plína ležela vedle ní a navíc měla jeden suchej zip ještě zapnutej, jako by tam ta nožička stále byla :grinning: Je to náš malej Coperfield :grinning: :sunglasses:
11. lis 2009 v 15:26  • Odpověz
Ahoj holky! jen tak v rychlosti nakukuju a v rychlosti dočítám,abych mohla zase rychle běžet... :grinning: ty jo furt není času :frowning2: :angry: ale téda takový zázračný recept na hubnutí,samsie chci taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nemusí to být rovnou 15 kilo,ale stačí 6 :sweat_smile: Pro jistotu už se ani nevážím,sice to nebude tak dramatické,ale necítím se :frowning2: . Od doby,co jsme dokojili jsem rozežraná až hrůza a co je ještě horší,že nejde přestat :frowning2: teď vánoce a zima na krku,takže sladkosti a pohyb žáden :angry: Poraď teta! :wink: No a já zas letím,doufám,že se mi podaří objevit častěji!.... ale to říkám pokaždé :sweat_smile: Jinak u nás se chodí vesele už cca měsíc možná víc a v neděli jsme prubli prvně nočník... katastrofa! :frowning2: Vůbec je nejde ne něm udržet,nepomáha zabavit,nic,takže to mám v plánu zhruba jako samsie. Nebudu to lámat přes koleno,myslím,že z toho ještě nemají rozum,opičky :slight_smile:
11. lis 2009 v 17:40  • Odpověz
jezkovy hubnuti asi se nepridam i kdyz bych urcite mela :frowning2: porad se omlouvam, ze dokud kojim, tak proste hubnout nechci, me by asi stacilo, kdybych uz aspon nepribirala :angry:

olinapa: oblikani nam taky moc nejde, Marusce jo, tak je klidas, ale Mateje prebalit a oblect, to je fuska, on se u vseho hybe jako had, takze utahnout mu plinku je fakt na 4x, no a nejhorsi je oblikani po koupani, ale to je jasne to jsou unaveni. Ja jsem spis porad nevybrala zadnou vhodnou kombinezku ktera by mi usnadnila vypravovani ven, to je nejhorsi, nez je oblecu a sebe, tak uz je jim horko...
11. lis 2009 v 19:10  • Odpověz
samsie, četla jsem na dvojčatech ao těch hrníčkách jak je chválíš, hodíš prosím odkaz??děkuju taky se po něčem poohlížím
16. lis 2009 v 08:45  • Odpověz
Samsie,já jsem kousek od Pardubic,kousek od Hr.Kr tak se můžu poohlédnout tady.
Těch 15kg ,to je paráda,určitě se cítíš líp,hlavně že se to nevrátilo,já zhubla 2 kila,ale už nějak nic nedodržuju
:sweat_smile:
Jinak kluci jsou opět nemocní,před 14 dny měli rýmu a teď zase a ještě k to u trochu kašlou,naštěstí jsou bez teplot.
Jiři,já koupila klukům hrníčky v DM od 9. měsíců,pak mají ještě od 12. ,pít se z toho naučili hned,ale docela hodně to teklo,jsem měla strach,že mi snad utopí.Tak jsem jim dala zpatky flašky a teď jsem jim koupila v tescu takové hrníčky s tím brčkem a z toho se jim pije dobře a taky začali pít daleko víc!
17. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
Ahoj,
holky mohu se zeptat nevíte kde sehnat sáňky pro dvojčata? Zkoušela jsem i mmb a nikde nic. :confounded:
17. lis 2009 v 16:28  • Odpověz
Tetes a co jedny velké sáňky a na ně dvě ohrádky.
17. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz
testes, máš krásný broučky, ale na sáňky budou letos stejně ještě malí, ne? já bych je teda nekupovala, stejně bys jim musela dát fusak a sedělo by se jim hůř jak v kočárku...

Oli a ty hrnky s brčkem tečou? naše princezny teprve cca měsíc samy pijí z flašek, jako že si to opravdu samy vezmou a napijí e, vím že je to později než u jiných ale já byla nadšená a šlo jim to ze dne na den :wink: jinak u nás se teda moc nepije, ovocné čaje nechtějí vůbec, dělám bud dětský černý nebo normální černý čaj hodně ředěný a vypijí tak 150ml-200ml každá, no fakt málo.ani ovocné šťávy jim nelezou, zato po pivu jsou jak urvaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: samozdřejmě dostanou max olíznout a jen někdy :grinning: ale sápou se po tom jakoby nebylo nic lepšího :confused:
18. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Jiři,jo tyhle zrovna trochu tečou ,ale koukala jsem v DM že mají s tím brčkem taky od 12 měs. a jako netekoucí a stály kolem 80kč.A to ho čaje taky víc nevypijou :cry: Už se nám blíží ty 1. narozeniny ,viď ?
19. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
jiru:letos bych je tam samozřejně nedávala vždyť ještě nesedí a nejsem z těch co na takovýhle věci chvátají, ale vymýšlela jsem co k Vánocům....
Oli: ono to asi fakt bude jednoduší. Já nevěděla,že jsou na normální sáňky přimontovat dvě klasické ohrádky. Tak asi to jde, když to píšeš. Takže děkuji za typ.
20. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahoj holky,jak často přebalujete? Pavlin s novým hrnkem začal daleko víc pít né-li chlastat :grinning: a plínka je prodojená i s bodyčkem.Používáme tescové.
A nemáte zkušenosti s Pampers Sleep&Play ? Od zítřka je mají v akci v Albertu.
24. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Skarbek: tak já zhubla pomocí ietních plánů a výrobků jednoho pana doktora :slight_smile: A jsem spokojená. Chtěla jsem pokračovat, ale jelikož se nám rapidně zhoršila finanční situace, můžu si nechat zdát :slight_smile:

Jirule: tak jsou to tyhle a já si je nemůžu vynachválit :slight_smile: Dokonce si je na můj tip koupila jedna mamina z dvojčat a je nadšená :slight_smile: http://www.babyveci.cz/detail.php?zbozi=201145 jsou dražší, ale my dostali slevu v jednom místním obchodě. Kdykoli tam jdu něco nakoupit, mám slevu 10%. Až holky budou pít sami, můžou je používat jako kelímky. Mají protiskluzové dno a regulovatelný průtok. Jinak jsou netekoucí, ale když s tím holky jednou hodily, tak z toho tím tlakem něco vyteče. Ale když se válí na zemi nebo tak, tak nic. Jedině s tím fakt musejí silou hodit na zem.

olinapa: no tak to ti budu moooc vděčná. Musíme to bydlení začít řešit, bo tohle je fakt o ŽIVOT... :slight_smile: není moc prostoru a holky čím dál častěji, jak se snaží už popobíhat do sebe vráží, nebo se zastaví o zeď :frowning2: chjo... No holt jsme počítali s jedním, pořídíme bydlení a pak druhé a jak to dopadlo :grinning: Ale nelituju, je to nádhera :slight_smile:
Jinak na Sleep and Play se radši vykašli, pokud malošci dost čurají. Měli jsme je jednou, to jme je tenkrát dostali a já se modlila, abych je už vyplácala, protože to nejsou plenky :slight_smile: Holky byly během hodiny mokrý.

Jinak nás strašně překvapila a potěšila nabídka jedné paní, co tady zřídila bazárek a obchůdek s botkama. Sice brzo skončí, bo jí to vydělává jen na nájem obchůdku a manžel přišel o práci, ale je bezvadná a je to škoda. Je to asi měsíc, co mi volala paní ze zdejšího humanitárního odboru, že paní z obchůdku sehnala sponzora a že chce, aby holky byly mezi vybranými na odběr botek zdarma. No já měla 40 horečky a paní moc nevnímala a když jsem to říkala pak manželovi, začal se smát a říkal, že to budou halucinace :slight_smile: No tak jsem za týden vyrazila do obchůdku a paní mi to potvrdila. Zavolala prý na humanitární odbor s tím, ať vyberou 9 dětí z rodin, kde je to potřeba. No podmínku měla, ať zavolají nám. Stejně by prý volali. No a jak jsme tam byli, říkala, že to dělá 1100 na dítě a že si můžeme předem zamluvit botky který bysme chtěli. No tak jsme si vybrali. Sice holky je budou nosit asi tak za rok, dva, ale super. Dokonce nám to vyšlo na dvoje botky na jednu. Předávací akce měla proběhnout 21. listopadu, ale jelikož jsme šli s manželem a kočárkem kolem k doktorovi, zavolala na nás a jestli si to nechceme převzít hned, že potom tam bude v sobotu šrumec. Hodně nás překvapilo, že kdy to spočítala, ještě tam zbývaly nevyčerpaný penízky. Prý proto, že botky ještě zlevnila. Takže jsme dostali ještě troje nové zahradníky a ještě to vyšlo na 3 čepičky. Doplácela jsem asi 21 korun. Směšné :slight_smile: Ve finále jsme tedy odcházeli domů s šesti párama botek, trojema zahradníkama a třema zateplenýma čepičkama ( šijou je ve chráněných dílnách) Fakt super a neuvěřitelné. Co ale bylo na tom všem hrozný bylo to, že my jediní jsme svolili k tomu, že za ten finanční dar poskytneme foto. On totiž humanitární odbor vybral jen 3 rodiny a zbytek měly vybrat ředitelky školek. No a ještě před akcí se jedna maminka přišla podívat a informovat, co bude zadarmo a hádejte kdo to byl. Dcera paní ředitelky. Fakt hustý. A ostatní rodiny řekli, že se nechtějí fotit, protože nechtějí, aby u článku v místních novinách se sponzorským darem jakkoli figurovali. Fakt hnus.
A jak se jinak máte? Holky už 2 týdny trápí rýmička, ale nic hroznýho. Chodíme normálně ven a tam je jim i líp jak doma. Jinak Vám popíšu jednu věc, co dělá Markétka. Vždycky se strašně nasmějeme. Když jim nabídnu třeba pytlík s piškotama ať si vezmou, tak když si bere Markétka, než strčí ručičku do pytlíku, tak kejvá hlavou ano, jestli jako může. Tak jí kejvneme že jo. Když už drží piškot, tak než ho vytáhne, kejvá znova a nevytáhne ho, dokud nekejvneme taky to samý se opakuje, než si ho strčí do pusinky :grinning: Ono to takhle moc vtipně nevypadá, ale kdyby jste jí viděly..... no prostě náš bavič a klaun :slight_smile:
27. lis 2009 v 10:26  • Odpověz
Samsie, díky za odkaz ale objevili se mi tam mističky, ale taky pěkné :slight_smile: nicméně tvé příspěvky moc ráda čtu, jsou super dlouhé a aspon si počtu :wink:

super, že máte takové sponzory, rodinám s více dětmi se hodí takřka cokoli :wink: a boty to je marast, drahé a mají je na chvilku :angry:

nu a jak se máme? jsme zase marod, syn začal se chřipkou a za 2dny lehly i holky, Lucka za den v pohodě, Pavlínka teplotuje pořád, Martin už má jen rýmu tak čekám kdy poteče z nosu i holkám :confounded:

Oli ty oranžové pampersky kupuju Pavlíně, stále jí stačí 4-9kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale na noc ne, to by protekly, to dávám huggies nebo normální pampersky zelené.Ale přes den ty oranžové stačí, už dávám holky na nočník tak se sem tam zadaří hlavně Pavlína je šikulka :wink:
29. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz
ad dieta, já už v podstatě rezignovala, mě chybí vůle :frowning2:
29. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz
samsie: tak to je hezké, že na vás takhle paní myslela :dizzy_face: Naše holky mají 1. botky na doma, a je to 1 300Kč... :confounded: Dostaly je teda k narozkám..

olinapapa: my teda moc nepřebalujeme.. neb holky moc nepijí :frowning2: To už mi nepište, jak vaše děti chlastají.. já je honím s flaškou celý den, ale maximum bylo do 100ml.. Pijí mléko, to jo, ráno, večer, a dost často i po obědě, protože málo jedí. ale teď měly střevní chřipku, a to by se mléko nemělo, tak jsem jim ten čaj cpala du pusy injekční stříkačkou.. prostě neměly žízeň ani když celý den mléko nedostaly :unamused: Samy nepijí vůbec, prostě musím k nim přistrčit flašku a pak jim ji držet u pusy (pijou nejčastěji ve stoje :wink: ale za to si možná můžu sama, protože mléko jim dáváme vleže, tak nejsou zvyklé pít ve svislé poloze, zaklonit hlavu a naklonit si lahvičku).
Jinak s těma pamperskama zkušenosti nemám, my máme stále babylove, a jsme spokojeni :slight_smile: Průjem z toho teda vyteče (třeba u pana doktora v ordinaci na podlahu :wink:, ale jinak dobrý..
A co jim dáváš k pití? Mám pocit, že už jsem vyzkoušela snad všechno.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
Jannjo holky jsou moc krásný, tak vy už jste oslavili rok?!!!! moc blahopřejem!! na doma máte sandálky? já ted koupila na netu zatím měly papučky.
29. lis 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahojky, dlouho jsme tu nebyla, ale uz neni tolik casu :grinning:

samsie, tak to mate fajn, ze Vas nekdo sponzoruje, u nas to nehrozi a popravde o nas stejnak ani nikdo nevi, kdyz manzel psal o sponzoring u pampers, tak nam poslali jedny plinky, a tim to haslo, na ostatni uz jsme nemeli ani chut :stuck_out_tongue_closed_eyes: jediny sponzoring byla obec, ktera nam dala slusnou sumu a za to jsme radi:slight_smile:

jaanjo gratulka holkam k rocku, rikam porad, ze to hrozne leti :wink: a jinak jsou to fesandy opravdu.-)

jirul rikam, fakt se stridame co tak pozoruju v tech nemocech
29. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
no janji už jsem zkoukla všechny fota tak vidím že sandálky nemáte ale krásný kotníkáče :wink:

Smil tož aspon obec :wink: u nás to byli jen plyšáci na vítání občánků, i tak jsou oblíbení :wink: nj dvojek je hafol už nám tu rostou ženiši sice jsou o cca 5měsíců mladší ale to nám neva :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz
jirul jj za to jsme radi :wink: si nemysly, trojcat uz je taky hafol :grinning: a zenichy neresim :grinning: :grinning: :grinning:
29. lis 2009 ve 22:28  • Odpověz
jirule: rehabka mi řekla, že by holky měly mít botky až nad kotník, trošku kroutěj chodidla, když si stoupají, tak aby se to zpevnilo.. Řekla, že stačí sandálky, ale v krámě stály všechny botky skoro stejně a paní v krámě doporučila jako pevnější ty uzavřené botičky.. Trochu jsem pak litovala, protože neuvidím, jestli jim to už není malé, budu to muset měřit.. Mají je jen občas, napoprvé byly strašně nešťastné, jen seděly, ani tátovi nelezly naproti a snažily s eboty sundat, Zuzanka je pak vztekle odhodila :sunglasses: Je to jako s flaškou - boty nejraději okusují a žužlají, a to i vzájemně. :dizzy_face:
1. pro 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahoj holky, jaká teď u vás frčejí jídla? Mně připadá, že pořád vařím květák, brokolici nebo špenát :sweat_smile: Zkoušela jsem na holky třeba i tu čočku s rýží a vajíčkem, ale to vůbec nechtěly :frowning2: Teď ještě zkusím ty těstoviny se šunkou a sýrem. Jedí pořád dost málo, jednu porci na půl, tak jim i po obědě dávám mlíko, to vyžahnou a ještě bečej, že ho není víc...
Dnes jsme byly na ušním a očním, na ušním to bylo v pohodě, na očním samozřejmě řev, ale bavili jsme se paní doktorkou, protože ta tam dělala obličeje a vzdychala, že ji praskne bubínek v uchu, jak jí tam všechny ty děti řvou, a když šel Olda s Julinkou, tak ji sprdla, že už má skoro proděravěnej bubínek od její ségry, a pak ji ještě povzbudila, když řekla, že je hajzlík.. Na to Olda suše odpověděl, že Julinka hajzlík není :dizzy_face: No, zprávu nám ven donesla sestřička, a uzavřela to vše slovy, že holky prošly bez ztráty květinky, a že už teda nemusíme, Ve zprávě je ale spousta cizích termínů, takže stejně poprosím spolužáka očaře, aby mi to vysvětlil. Já tu doktorku chápu, že jí z toho řevu třeští hlava, ale koneckonců uši k vyšetření nepotřebuje, tak by si mohla pořídit nějaká pěkná sluchátka, co by jí uvedla do klidu :wink: :grinning: Ale fakt nerouzumím tomu, proč ty doktoři na závěr nepřečtou rodičům tu zprávu a nepřeloží, co tam vlastně napsali.. tuhle jsme byly na pohotovosti, protože holky zvracely, a já se pak ze zprávy dočetla, že obě 14x zvracely a jiné pozoruhodné věci...
7. pro 2009 v 16:41  • Odpověz
Ahoj všem :slight_smile:
janji,u nás je zase nejvíce mrkv,brambor,cuketa,ještě ten špenát.Občas jim šoupnu tu zeleninu s pohankou,vločkama nebo s kuskusem.Brokolice u nás není moc oblíbená.Nás čeká oční v únoru,no asi bude taky řev.No to se divím,že tvůj manža byl tak klidnej ,to tam být ten můj tak ji vynese v zubech,to by si se z toho ta doktroka vzpamatovávala ještě teď. Přece by nechtěla po ročním ditěti aby spolupracovalo.No o těch lékařských zprávách škoda mluvit,to abys měla překladatele :grinning:
8. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahojky všichni,
Jaanjo i Oli, kdo vás posílal s dětma na oční? My nikde s holkama nebyly a doktorka taky nic neříkala :confused:. Ani naše ani ta z rizikovky :confused:. Jo a můj chlap by byl schopnej doktorce přitakat a zcela vážně se zeptat, jaký by navrhovala řešení - rovnou utratit, nebo zkusit převýchovu v nějakým diagnosťáku? :grinning: :grinning: :grinning: Někdy je to docela o nervy s ním někam jít :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Jinak vařím pořád dokola brokolice, kuře, brambor, mrkev. Občas přidám květák nebo to celý s kuřecím udělám z mražené zeleniny. Holky už ochutnaly koprovku (nic moc) a pak asi 2 nebo 3 obědy ze školy - omáčky buď s knedlou nebo těstovinama, jo a školní polívky - mňam. Ráno snídají chleba s máslem nebo s kiri - na kostičky, nebo vánočku s máslem. Marmeláda ani šunka jim nejede. A musím je pochválit, protože jim to nakrájím každé na talířek a sní to jako lidi bez toho, že by se mínily udusit (tak jsme začínaly). Samy ještě nechodí, ale už konečně obcházejí co se dá, a Eliška vyleze a sleze ze sedačky. Jo a taky kaká do nočníku - ale jenom proto, že je na ní vždycky vidět, že tlačí :grinning:, takže ji odchytím a posadím. Ale umí už posečkat, než jí sundám plínku :wink:. U Adély to poznat nejde, protože ta se na mě bude usmívat a přitom to zrovna pustí :angry:. Ale zase umí odskákat s postýlkou víc jak půl metru od zdi :grinning:. A Elča u toho dokáže spát :sunglasses:. No je s nima teď fakt sranda.
8. pro 2009 ve 22:37  • Odpověz
olinapapa: :grinning: :dizzy_face: :grinning: jéé, ten by se na tuhle doktorku hodil, ta by takový přístup potřebovala jako sůl...

murecka: my na oční musely, protože holky byly v kategorii "nedonošené". Já te´d přesně nevím, které děti tam musejí, snad narozené do 35. týdne? řekli mi to už v porodnici, paradoxně jsme tam ležely 16 dní, takže to mohli holkám udělat už tam - bohužel jsem se až těsně před odchodem dozvěděla, že kontrolu očního pozadí chodí 1x týdně na dětský JIP dělat primář očního, což je můj spolužák z gymplu. Ale to ne, museli jsme se s maličkýma prďolkama hrabat k téhle doktorce, do příšerného baráku, kde je hromada doktorů, hnusné chodby narvané nemocnýma lidma, a pak vylezla ještě tahle hvězda, a sprdla nás, že to vyšetření už se mělo dávno udělat, a že když to bude špatné, tak děti poletěj hned vrtulníkem někam do Motola. Brala jsem ji s rezervou, prostě jsem věřila, že holky to mají o.k.

Eliška je teda šikula, že s kakáním počká :grinning: Naše holky kakají většinou ráno - napijí se mléka, Olda je přebalí a já pak doufám ještě ve chvíli klidu, ale většinou řvou a důvodem je plná plína, takže snad ten moment zachytíme. Spíš přemýšlím, kde je na ten nočník budu vysazovat, v pokoji máme koberec, to když z nočníku slezou a převrhnou ho... :wink: A fakt skáče s potýlkou? :confused: To jsou teda naše holky asi z kategorie těch klidnějších :grinning:
Chleba holkám zkouším dávat už delší dobu, Zuzanka ho spíš stále drobí, ale Julinka už strčí neohroženě celou kostičku do pusy a sežvejká. A kolik vám tak toho chleba snědí? A je to vše, co mají k snídani? Naše holky se budí pořád kolem té 5:45, tak to rychle vyběhnu a nachystám mléko, a pak mají až kolem 9hod svačinu...
9. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
jaanji, holky sní dohromady normální velkej krajíc (každá půlku) a pak mají ještě mlíko. Teď teda nějak stávkujou a pijou tak kolem 160ml Eliška a 60ml Adéla, ale snad je to jen takový období. Vstávají ráno kolem půl 8 a jí tak kolem 8 nebo půl 9, jak kdy se vyhrabu já :grinning:.
Na nočníku ji nechám chvilku a hlídám ji, aby sama neslízala. Zatím teda jsme žádnou nehodu neměli, taky máme v pokoji koberec.
Pokusím se vložit fotku, kdy jsem holky vyfotila při poledním spánku. Aduš tam je s tou postýlkou odskákaná jen trochu, ale to začínala, teď už se zdokonalila :grinning: .
9. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz
tak je to tam
9. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.