• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
ahojte ženský :slight_smile:

u nás se vaří a nejvíc chutná, mrkev s hráškem na husto+brambor, koprovka+brambor, pangras+br.kaše, hustá zeleninová polévka/zasmažená/, zelenina s rýží, špenát+brambor+vajo, nechutná jim brokolice a kapusta a ani moc červená čočka.
no bohužel je to tak, že jednu misku mi sní jen pomačkanou a abych do nich dostala i druhou tak to musím mixnout :angry: na to že je nám rok....by už mohly používat víc zuby :wink:

Jinak holky fakt vám závidím že vám pijí mlíko, Jaanji vůbec bych si z toho hlavu nedělala, kyž nechtějí moc jídla a dají si mlíko, časem bych řekla že se to otočí, mě v mlíku stagnujou, přes den vůbec jen někdy luca k snídani, Pavla jen v noci a to max 150ml, takže dávám jogurty, lipany, a chystám se zkusit sýrovou omáčku ale asi s rýží, páč těstoviny jim jedou ale jen holý, když jseem zkoušela s rajsou tak to nechtěly, taky už měly od nás kuře na paprice /to mělo úspěch s knedlíkem/

Oli vše nej klukům k narozkám!!!

U nás Pavla už spíš běhá jak chodí, Lucinka stále jen obchází nábytek a na samostanou chůzi to ještě nevypadá.Jinak dělají asi vše co jsme je učili, paci paci, jak jsi velká, pá pá, tany tany tanyny, ukážou kdem májí ouška očka, bříško apod

o nocích se vyjadřovat nebudu :frowning2: :frowning2: :frowning2:

janji největší HIT v pití byl černý čaj /slabý/ oslazený a s pár kapkami citronu, to jsem valila oči jak byly u flašek přisáté....
9. pro 2009 ve 21:47  • Odpověz
Jééééé ahoj vespolek!!!!

muri: za břicho se popadám,když čtu tvůj kakací a skákací příspěvek :grinning: výborné čtení fakt! :wink: je to jako u nás doma,po pokojíku skáčou oba,ale Aduš by si náramně rozuměla s Tadýskem! To by byla dvojka,páne jo! :grinning: Fotečky máš krásné a holky jsou bezvedné! V té krabici nacpané společně :grinning: ...fakt luxus! Co dostanou od Ježíška? Vidím,že holky "nepojí" :wink: jak pořádní chlapi! S jídlem je to u nás podobné,jen na to mlíko se pořád budí v 6-6.30 :angry: ,pak ještě lehnu na půl hoďky,ale pak už teda musím vstát :frowning2: . Muri,jak ti holky spinkají během dne,kolik a jak dlouho? A jak tomáte večer s jídlem,že se ti budí až okolo 8? :confused: To je paráda! A co fial,nevíš? :confused:

jaanja: u nás taky sní kluci každý půl krajíce,buďto se sýrem nebo s máslem a tuňákem-nějakým lepším,měli už i biomarmeládu slazenou jablečným sirupem či vajíčkovou pomazánku nebo zeleninovou paštiku ze zdr.výživy,mrkvovou. Předtím teda pijou ten nutroš,cca 240ml každý. A k oběduvařím většinou už jen jedno jídlo pro všechny,samo že dochucuju jen nám,rodičům :wink: ,pořád solím jen něco a jen hodně opatrně! Teď už taky budou holky postupně všechno,ne?
9. pro 2009 ve 23:04  • Odpověz
jirul + oli: všechno nejlepčííííí dětičkám,hlavně to zdravíčko! a spokojené,usměvavé a hravé maminky! :wink: jirul,holky v noci nechrní či co??? :confused:
9. pro 2009 ve 23:10  • Odpověz
Ahoj holky,
Skarbečku, tak nějak jsem doufala, že se ukážeš :slight_smile:. U nás je to s jídlem tak: ráno kolem 8-8,30 pečivo s máslem nebo sýrem + sunar (normálně 230ml, teď ve stávkovacím období Ela 180ml a Ada tak 60-100ml, snad se to zas spraví), 11-11,30 sváča - každá pribiňák nebo lipánek nebo napůl půlkilovej bílej jogurt s banánem, kolem 12,00 jdou spát a spí tak 2,5-3 hodiny(někdy usne jen jedna, druhá vydrží do 4, pak odpadne a večer si nás pak vychutnají obě), pak mají "oběd" každá tak 200-250ml(odhadem) masozeleninovýho blé nebo nějakou hustou polívku. Někdy jí pěkně jen pomačkaný, někdy to musím mixnout, ale to neřeším, hlavně, když se nají a oběd netrvá hodinu :sweat_smile:. Pak jdeme tak na 2 hoďky ven, pak je sváča - přesnídávka, banán, mandarinky, jabko, hrozno, 19,00-19,30 koupeme, nejpozděj ve 20,00 dám kaši (dělám sunarku, každé z 200ml vody), to slupnou, ještě chvilku je necháme s náma v obýváku a pak je dáme spát. Teď nám blbnou s usínáním, tak snad to zas překonáme. Spí většinou celou noc, max. jednou dvakrát kňournou, někdy vstávají nad ránem, ale když dělám, že to nevidím a nehýbu se, tak ještě zalomí :grinning:.
Jinak díky moc za pochvaly holek, většinou slyším jen, že jsou maličký, hubeňoučký a jak to, že ještě samy nechodí, vždyť už jim byl rok, né? Je fakt, že všechny děti, co se narodily v dědině po nás, tak nás dohnaly a většina předběhla, ale neřeším to.
Kluci jsou frajerského typu, čučaví a vysmátí, žejo? Určitě by si s našema holkama rozumněli :grinning:. Už se ti porvali? Naše holky měly premiéru minulej týden a podařilo se mi to natočit na foťák. Rvali se v ohrádce o vestičku jedné z nich a bylo to ohromný. Vyhrála překvapivě Eliška, celou rvačku se pochechtávala a Aduš řvala. Moje mamka mi vynadala, že nejsem normální, místo abych zasáhla, tak si to natáčím. Ale já do jejich hádek, pokud se nekoušou nebo jedna druhou nezhazujou, nezasahuju. A tohle byla první velká, jinak se jen tak požďuchujou.
Fiallinka psala myslím minulej týden, Jurášek je taky moc krásnej chlapeček, jen říkala, že ho bude muset během tohoto měsíce odstavit, protože - a teď doufám, že to není tajný - se chystají od ledna na KET :slight_smile:. Tak jim musíme všichni držet palečky, aby to vyšlo :slight_smile:.
10. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
murecka: tak vstávání v 8 trochu závidím :wink: ale naše holky zas musí večer do 18:30 dostat mlíko, a pak to tak do 19:30 zalomí, protože teď většinou spí jen dopoledne, ale odpoledne už ne. Ale 3 hodiny v kuse teda nespí, to néééé :sunglasses:
Fialince držím palce! Třeba budou dvě :slight_smile:

jirul: o.k., tak já budu happy, že tak pijou mlíko... po obědě fakt smutně koukají, kdy už to mlíko donesu, klidně by ho pily určitě 5x denně :dizzy_face: A ta brokolice jim alespoň trochu jde, všechno ostatní házejí ze stolečku dolů, a ťukají ručkou, kdy dodám brokolici.
Čaj černej slazenej už měly, ještě zkusím ten citron :wink: Teď pijou jen tak 20ml... Jaké máte hrnečky, kelímky?
10. pro 2009 v 19:54  • Odpověz
murecka: a co to máte prosím za to vozítko, jak ho mají holky na fotce? rehabka nám teď říkala, že by bylo ideální něco, co by mohly před sebou tlačit a chodit...
10. pro 2009 ve 21:27  • Odpověz
Skarbek, děkujem za přání, tož už mám doma batolata :wink:

jj v noci se u nás moc nespí :frowning2: ted byly na střídačku cca 3týdny nemocný, Pavča ještě není OK, takže v noci se fakt nenudím :angry: zaltý vstávání 2x za noc když měly 6měsíců, a zuby jim zrovnA ŽÁDNÝ NELEZOU :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Muri, Pavča měla dneska u mudry 8,10kg, nejde o překlep :slight_smile: nu ale i když je nemocná, všechny tam bavila tak že dostala štěrchátko pro sebe i domů pro ségru, to je herečka jak blázen ,

takže drobná je taky a že Luca zatím nechodí taky neřeším, ona je na sebe moc opatrná, se jen někde trošku tukne a řve jak na lesy :sweat_smile: takže ta jde na jistotu, zatím po 4 :grinning:
10. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
Ahojky všem,
Jaanji - to je obyčejný odstrkovadlo, měli ho v Tescu za 299,-Kč :grinning:. Tohle je půjčený od sousedů, holky dostanou nový až pod stromeček. Je to docela sranda, když jedna druhou tlačí, ale taky občas chcou obě sedět, tak se tam cpou jedna přes druhou, že by se navzájem zmrzačily.
Noc byla dneska katastrofální, vůbec nevím, co jim bylo. Usnuly po 21,00, kolem půl druhé se začala budit Eliška a vydrželo jí tohle "žertování" hodinu a půl, pak konečně zabrala. Pak byl asi hodinu klid a nastoupila Adéla, to naštěstí po půlhodině skončilo. A aby toho nebylo málo, tak nám tatínek celou noc řezal dubový, že jsem myslela, že mu dám na nos kolíček na prádlo :angry:.
11. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
murecka: jo, jo, to známe, hodinový tělocvik uprostřed noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale u nás zatím jen párkrát, a vždycky naštěstí jen jedna... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to chrápání, to taky známe :dizzy_face: Tak ať se dnes vyspíte všichni dobře.
A to odstrkovadlo z Tesca je stabilní? A jaké plánujete koupit pod stromeček..?
11. pro 2009 ve 21:46  • Odpověz
Ahojte :wink:
Murečko,nás na oční poslala mudr. z rizikovky,asi kvůli té nedonošenosti,jsou 34+3.V porodnici jim ,ale myslím oči už taky kontrolovaly.U nás se s postýlkama neskáče ,máme je těsně za sebou ,z jedné strany zeď z druhé skříň ,ty se ani nehnou,pasujou tam na milimetr :grinning:
Jinak chleba namazanej jim moc nedávám,ráno v 7-8 mají mlíko ,pak na sváču jogurt s banánem,k obědu zeleninu,odpoledne přesnídávku a večer mlíko s trochou nemlěč. kaše.A mezitím by furt něco žmoulali-rohlík,křupky ,piškoty...S pitím teď docela dobrý,koupila jsem hrnky s brčkem a chlastaj jak duhy
:grinning: Nejvíc dělám čaj granulovaný ,ale nedělám ho moc sladký a teď jsem jim zkoušela dát tuhle šťávičku http://www.medakubik.cz/products.html naředila jsem to ,ale vodou ,té šťávy jsem dala jen trochu a to jim teda jede,mají 5 příchutí.Na roční prohlídce jsme byli a váží 9,7 a 9,5 kg a 77cm.Chodí spát tak ve 20:00 a vstáváme mezi 7-8. V noci se občas zakroutí ,žádný scény.Ovšem zase jsem nemocný trochu -rýma a kašel :frowning2: V Pétovi to chrastí ,ale teplotu nemá.Co máte vyzkoušeno na kašel,on mi nic nechce a všechno vyplivuje.

Jiři,taky vše nejlepší !!!Hlavně zdravíčko a to ostatní mamka koupí :grinning:
Jaké byly u vás reakce na dárky? Tak řev jak u nás ??První chce to co má druhej a naopak? No to jsem zvědavá pod stromečkem ,my jsme natěšení ,ale bez slziček se to asi neobejde. O chození u nás nemůže být ani řeč,ale však ještě je čas.No ani jinak se jim nic moc nechce ,nějak se na mě nemůžou soustředit,když po nich něco chci a všechno ostatní je lepší :sweat_smile:
11. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz
Oli, tak já nevěděla že jste nedonošení, tak to mají opravdu an vše ještě čas :wink: U nás byly holky z dárků nadšené, taky se teda o vše přetahují, moc se jim líbí pejsek od FP, manžel jim koupil knížku s kostkama, tak tu jsme schovali páč po rozbalení se zjistilo že kostky jsou jen z papírů, to by zničily, pak dostali odrážedla a od našich zlaté řetízky s křížkem, ostatní o víkendu+dort, to jsem zvědavá, chystám se fotit jak o dušu :grinning:

my toho ani pod stromek moc nemáme, telefon FP, tobogán fp a pak chci koupit nějaké polštářky a knížky a dostanou i nějaké oblečení, ale to spíš kvůli Martinovi aby jako pod stromkem nějaké dárky měly, páč on toho má víc.
12. pro 2009 v 10:38  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: Taktéž přejeme všem oslavencům vše nej :slight_smile: U nás je to teď takový dost drsný, ale zase bude lépe. Holky se snažej se navzájem zmrzačit, já přemýšlím, co dál a manžel vypadá, jak 3 dny před smrtí. No už se těším, až to všechno skončí. Jinak naše bydlení začíná být dost rizikový. Holky vylejzají, nebo spíš přepadávají do dalších postýlek až na Markétku, která si to míří hned na zem, takže tam má už matraci. Tu se ale snaží ve chvílích, kdy je v postýlce, protáhnout mezi šprušlema dovnitř :slight_smile: No nenechá si vysvětlit, že to nejde a tvrdohlavě zkouší dál :grinning:
Na dvojčatech jsem popisovala můj současnej problém a jako vždy jsem špatně volila slova, vše napsala tak, jak jsem to cítila a nakonec když jsem si přečetla reakci od Ivany, nezvládla jsem to a zase začal bulet. Měla sjem v dětství velké psychické problémy a začínám se bát, že budu potřebovat opět psychiatra :cry: Cítím se hrozně. Už tenkrát, když jsem se 3 měsíce léčila mi to dávali po návratu spolužáci pěkně sežrat, že jsem psychouš, blázen a bůhví co. Přitom nikdo by nezvládl to, co jsem já si prožívala od 3 let až do 12 bez újmy na psychice. Jenže od té doby mám prostě nějak zakodováno, jak se mi všichni smály a stranili se mě a bojím se. Není to nic hroznýho, holkám nic nehrozí, ale projevuje se to tím, že hodně brečím, cítím se méněcenná, neschopná a opět mi sebevědomí kleslo pod bod mrazu. Pořád si říkám, že jsem si to měla nechat radši pro sebe a nikam to nepsat. Bylo by mi rozhodně lépe. Jenže možná, že je to dobře. Holky, co byste dělali vy? Já jsem totiž moc citlivý člověk a opět to přešlo až do přecitlivělosti. Sama cítím, že to není dobře, ale bojím se jít za odborníkem. Vím, že bych musela opět prožívat ty hrůzy a vyprávět, co všechno se dělo v mým dětství. Jsem hodně pozitivní člověk, kterej je hodně vysmátej, ale je jedna věc, kterou strašně špatně snášim a to zklamání. A hlavně když jsem si přečetla, že mi všichni ,,opět nalítli,, pochopila jsem, že si lidi o mě zřejmě myslí, že kecám. já nemám už sílu někomu pořád něco dokazovat. Nejdřív problémy s tchýní, pak ty hnusný mejly, pak strach o Martinku, které jedou ouška jen na 60%, pak zklamání ze slíbeného a nakonec si přečtu ještě něco takovýho, no to by porazilo i vola. Vím, že to zní všechno asi hodně zmateně, ale bojím se toho, že klesnu zase tak hodně hluboko, jak už jednou. Navíc otce pustili před měsícem z kriminálu a já se bojím toho, že si nás najde a pomstí se. A to to všechno od narození holek bylo tak krásný. Já vím, všechno není jen růžový, ale po 24 letech smůly a hororu jsem konečně měla rok štěstí a věřila, že už bude jen lépe :cry:
12. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz
Martino,
já ti psala i na dvojčata, já nevím možná by ti pomohl psycholog? jen se tak vypovídat.A nezlob se na Ivanu, já to taky pochopila tak že potřebuješ pomoct i jinak než jen týdnem volna.Mám sice jen holky a jsou mladší než tvoje, nemůžu taky napsat že padám na hubu jak to některé maminky píšou a že noci jsou u nás opravdu krušné, ale nevím třeba za 1/2 roku až budou holky akčnější změním názor a padat budu.

Hlavně já nevím jak to napsat, snaž se být v pohodě moc si nic nezabírat, nestojí to zato.ze stresu jsou ty nejhorší nemoci, jedna kamarádka /nejlepší/ mi umřela a druhá právě bojuje, bohužel to nevypadá dobře a já si opravdu myslím že tyto zla napadnou vyčerpané lidičky, nechci opravdu strašit, ale mysli i na sebe a odpočívej!!! myslím i psychicky.držím palce :wink:
12. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
Jirule, já se nezlobím na její názor, ale na to, že psala, že mi všichni ,,opět nalítli,, Nesnášim když někdo lže a proto to ani já nikdy nedělám. Sice mám občas problémy s taktem a že vše řeknu na rovinu, ale neuměla bych někomu lhát. To je to, co mi moc ublížilo. A taky když napsala, že já pomoc nepotřebuju. Potřebuju a číst příspěvky a rady od holek mi moc pomohlo. Na hubu rozhodně nepadám, ale strašně jsem se opět zklamala a to je to, co mě tak položilo. Nesnášim, když někdo nesplní, co slíbí a sama se tím řídím. Navíc se do toho sesypalo spousta ošklivejch věcí najednou a já to prostě už psychicky nezvládla. Pořád kolem sebe trousím pozitivizmus a povzbuzuju ostatní. Bohužel více dávám než dostávám a takhle to dopadlo. Tady ani tak nejde o to volno. SIce by to bylo super a i když by se mi strašně stýskalo, tak bych si to moc užila, ale šlo tady spíše o to, že mi to někdo slíbil a skoro denně mě přesvědčoval, že to vyjde. Já tomu uvěřila a takhle to dopadlo. Mám tohle od mala. Zklamání nesu opravdu hodně špatně. Hrozně jsme se s manželem proto báli o ještě nenarozené holky. Když jsem přišla o Matěje, bylo to se mnou hrozně špatný. Taky mi šlo o život. Já vlastně ani nevím, jak to popsat. POvídat bych o tom mohla hodiny a nemám s kým a když to napíšu, nevyzní to tak, jak to skutečně je. Ale moc děkuju za podporu. Já mám kamarádku jen jednu a to ještě daleko a jsem strašně vděčná za ty internetový, i když nikoho z Vás kromě Věry neznám osobně.
13. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
samsie pokud by sis chtela popovidat, tak se ti nabizim, pokud mas ICQ, tak tak jsem skoro porad:sweat_smile: neprozila jsem si to co ty, ale prece jenom mame spolecny zajem, tim myslim vice deti:slight_smile: ale nevnucuju se, rozhodnuti je jen na tobe, na dvojcata uz moc nechodim, takze ani nevim, co jsi tam psala, a co te rozhodilo
13. pro 2009 v 10:30  • Odpověz
samsie: tak ona už takováhle terapie "vypsáním se", asi trochu pomůže, ale kdybys na to měla čas a náladu, tak by myslím nebylo od věci nějakého psychoterapeuta začít navštěvovat, je to fakt hodně stresových faktorů najednou :confounded: Nestihla jsem přečíst všechno, ani na dvojcata.cz, ale rozhodně si neber k srdci, kdo ti co napíše na internetu, lidé jsou různí, a také je občas těžké se vyjádřit, jak kdo co myslel, takže nad tím nesmutni, to hoď nějakou holku za hlavu.
Týden volna by byl krásný, ale přiznejme si to - spíše zatím nereálný :wink: Ale trochu jsem si říkala, že když je manža takovej dříč, a když ho šéf preferuje, tak by si taky mohl dupnout, dost pochybuji, že by ho pak šéf poslal k šípku, ale to musíte nejlépe vědět a cítit vy dva, co by to způsobilo, kdyby si chtěl ten týden volna prosadit. S prací na živnostňák zkušenosti nemáme, všichni v rodině máme jen trvalé pracovní poměry.

Trošku jsi asi "vyhořela", ale já věřím, že tě holky zase dobijou :slight_smile: Myslíme na tebe, a kdyby to šlo, tak ti trochu té "energie" pošleme :slight_smile: Zkus teď zvolnit, a prostě přijímat od ostatních, a ubrat ten svůj "výdej", třeba může přijít i nějaké překvapení v podobě volna. Vím, lehko se to říka, hůře uvádí do praxe... ale koneckonců nejlépe se odráží až od samého dna :sunglasses: Držíme palce.
15. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj všem :slight_smile:
Samsie,netrap se žádnejma kecama,prostě ses potřebovala vypsat a každý to pochopil po svém.Ale musím teda napsat,že sem to taky pochopila tak nějak,že už jsi K.O. Mě tedy úspěšně hrabe jen z těch dvou a někdy už mám pocit ,že padnu na držku.No a co mě ještě čeká.Naštěští konečně (po roce) začali trochu fungovat babi a děda jinak jsem snad v blázinci :sweat_smile: To jsou takový dvě klíšťata uřvaný ti naši kluci.....
16. pro 2009 v 10:18  • Odpověz
Ahoj holčiny,
přeju vám všem krásné a pohodové vánoce :slight_smile:.
23. pro 2009 v 08:52  • Odpověz
Ahoj dvoj-mamky :slight_smile: snad jste svátky přežily ve zdraví a měly jste pěkného ježíška s capartama ... určitě je nejvíc zajímaly vánoční papíry :sunglasses:

Chtěla jsem se vás zeptat, jestli někdo nevíte, zda v Polsku prodávají Nutrilon 3 bez té vanilkové příchutě. Já teď brala od jedné paní prvních 10kousků, nic na té krabici vepředu napsáno nebylo, ale ta vanilková příchuť tam je.. asi ji tam poláci mají automaticky. U nás, pokud vím, je Nutrilon obyč, Nutrilon vanilka a Nutrilon banán. Ty ochucené jsem dávat nechtěla, aby si holky nezvykly na nějakou chuť a pak jednou nepily normální mlíko.. no a teď tu máme ten vanilkovej bebilon.. mám teda i pár krabic Nutrilonu, takže dám jednou to, podruhé zas to druhé, a zatím to nevypadá, že by holky něco preferovaly..
Jo, a složení je sice stejné (Bebilon x Nutrilon), ale minerální látky tam mají trochu jinou gramáž.. U nutrilonu x bebilonu 2 mi přišlo, že rozdíl v ničem nneí, ale u té 3 už trochu je.

jirule: ještě jsem se chtěla zeptat, jak připravuješ toho pangasia pro holky? děkujuuuuu
26. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz
ahoj,

tak vánoce u nás byly v pohodě, super, když to srovnám s lonskem kdy jsem řešila kojení a odsávání :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted bylo 100x líp!!!
holky byly bezva, Martin byl spokojenej co víc si přát.Dokonce si ježuch vzpomněl i na mě :sunglasses:

Jannji, my dobíráme bebilon2 ještě mám jednu krabici a pak mám oranžové kravice od 1roku s číslem3, to jsou ty ochucené? to jsem ani nevěděla, snad to ty mé holky budou pít, ony moc mlíko nemusí.

pangrase dělám cca 1x týdně někdy míň a jen trošku posolím a osmahnu na másle, mají ho radši samotného a kaši zvlášť než když jsem jim to míchala dohromady, nebo posypat trochou dětské podravky /ze dravé výživy/
27. pro 2009 v 17:34  • Odpověz
Ahoj maminky,

přejem ač opožděne Veselé Vánoce s plno dárkami a do Nového roku samé štěstí a zdráví pro Vás a vaše miminka.
To vám přeje
Leninek99 a rodina :slight_smile:
27. pro 2009 v 18:41  • Odpověz
Leni jak se máte? co kluci? tý jo už mají 1/2 roku to to letí!!!! máš doma šrumec nebo to zvládáte? a co malá, nežárlí na mimča?
27. pro 2009 v 19:30  • Odpověz
jirule: díky za tip na rybu, vyzkouším!!! :slight_smile:
Ano, oranžová krabice z Polska je ta s vanilkovou příchutí, zepředu to uvedeno není, ale ve složení jo... A je to dost cítit :wink: jsem říkala, že z toho v létě budeme dělat vanilkovou zmrzlinu :grinning: Já se zeptám přímo té paní, co to od ní beru..
28. pro 2009 v 10:34  • Odpověz
Pak dej prosím vědět. to se divím že mě na to taky neupozornila že jsou nějaké příchutě :confounded:
28. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
jirule: tak z odpovědi jsem pochopila, že v Polsku prodávají jen tento Nutrilon 3 s vanilkovou příchutí, jiný tam nevyrábějí...
3. led 2010 v 17:15  • Odpověz
Ahojda všem dvoj i troj maminkáM.-)
máme se docela dobře,až na velkou únavu,ale věříme,že brzy přejde:slight_smile:
chlapečkům se vede dobřei nám začali růst první zoubky:slight_smile:a mamka je z toho vyjukaná:slight_smile:a už máme něco přes 4kg:slight_smile:šrumec je vždy a moc se nespí,ale i tak to jde,hlavně,že jsme zdraví:slight_smile:no malá teď jak byly Vánoce tak byl menší problém,ale babička to vyřešila:slight_smile:jinak už je vše na dením pořádku a malá je teď pár dní je celkem o.k.:slight_smile:
3. led 2010 v 19:52  • Odpověz
leninek: tak to je prima, že takhle postupujete dál, teď už se to myslím zlomí - ta únava a tak.. ale kluci musí být drobci se 4kg... :wink:

Holky, chtěla jsem se zeptat, zda někdo nepoužíváte venku na chození kšíry.. naše holky už chodí tak, že by to myslím bylo na menší výlet venku, takže budeme muset koupit zimní botky a vyrazit. Tak mě zajímá, s jakýma kšírama máte třeba zkušenost...?
4. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
všechny Vás po delší době zdraví a odvažuji se opět tak nějak začlenit mezi vás :sweat_smile: pokud mě nevykopnete :grinning:

Gratulujeme všem oslavencům a přejeme hodně zdravíčka ... jak bylo vtipně napsáno ... ostatní mamka koupí :grinning:

Smasie: prosím Tě hlavně si neber moc k srdci odpovědi na Dvojcatech. Jen ty víš nejlépe jak se cítíš a někdy holt to někdo špatně pochopí ... přeci jen psaný projev je jiný než osobní ... doufám, že jste si vánoce krásně užili a odpočinuli jste si a že se holčičky nepřizabily :grinning: dost mě děsila představa jak řádí s těmi postýlky ....

leninek99: gratuluji k půl roku !!!! sakra to to utíká vid?

Koukám jak se vaše dvojky krásně umí rvát a pošťuchovat ... také nebudu zasahovat. Zatím to u nás tak moc nehrozí, občas něco je, ale nic moc. Ze začátku, když nebyl Robík dost pohyblivý tak mu Tomášek vše bral a byl řev, ale srovnalo se to celkem. Takže klukům bude 11 měsíců a Robinek krásně dohnal Tomáška, sice ještě máme Vojtovku cvičit, ale jeden cvik abychom nestáli na špičkách, No nevím ... Robinek stojí stejně jako Tomášek ... alespoň se mi to zdá. Oba kluci tedy sedí, lezou po 4 a stojí, umí si sednou ze stoje na zadeček, Tomášek zvrkle :_D Robík velice opatrně a ještě kouká pod sebe, oba se staví a sedají, zatím lezení převládá, opět Tomášek jako tryskomyš, Robík opatrně :grinning:
Robík má 8 zubů, teď čekám kdy vylewzou stoličky, Tomášek má 5 zubů a chystá se vylést šestý. Spíme od cca 20-20:30 do 06:30-07:00 bnez jídla, někdy vstávám 2x někdy 5x někdy ani jednou.
Tomášek začíná mít hodně velikou závislot na mamince, i když nechci a snažím se neupřednosňovat ho ... svěřuji ho více tatínkovi, ale on když jsem v místnosti tak vyžaduje mě. Má dny kdy je to šíené a dny kdy to je celkem v pohodě. Ale vadí mu, že když je u mě Robík nebo leze ke mě a chce mě studovat :slight_smile: tak Tomášek ho bud odstrčí nebo se prostě snaží Robinkovi znemožnit a ztížit přístup ke mě. Myslíte, že to přejde?
A asi teď nastoupilo období separační úzkosti takže řevu je u nás celkem dost.

jaanja: o kšírách velice vážně uvažuji ... mám domluvené s jednou dvojčecí mamkou od nás, že kšíry co ona teď má pak podědíme, Jsou ve formě batůžu (medvídek) a na hrudi je na zapnutí dvou plastových spon jako u autosedačky :slight_smile: a k tomu jsou ta vodítka, vše je semišové, moc hezké. Tak je mám slíbené. Mám totiž hrůzu, až budeme s klukama chodit, že to nebude takové jednoduché.

Poslední dny a týdny mám dojem, že padám lidově řečeno na ústa, mám pocit, že permanentně nestíhám. Sna bude lépe ..nebo hůře? Ale asi hůř, že? :sweat_smile:

Všem přeji krásné zimní dny, u násj e krásně, chodíme ven i když mrzne, pokud není pod -10 a nepadají trakaře :slight_smile:
Mějte se všichni moc moc hezky.
Lenka
6. led 2010 v 08:33  • Odpověz
autor
jiři a co se týká toho nutrilonu3 .. myslím že příchutě jsou banánová a vanilková, ale je i pokračovací mléko bez příchutě Nutrilon 3.
My budeme za chvilku končončit s Nutrilonem 2, mám slevovou poukázku na Nutrilon s příchutí tak zvolím vanilkovou, kluci mi moc banán nejedí. Spíše tedy vůbec.
Ty krabice co popisuješ jsou podlě mě ta pokračovací mléka bez příchutě. Je ožné, že ve složení bude nějaké procento vanilky či čehosi, ale ta ochucená mají modrou barvu obalu. Myslím ty co se prodávají u nás ty vanilkové nebo banánové.
6. led 2010 v 08:35  • Odpověz
Ahojky,

lenul, taky jsem rozlepila obálky co přišly kolem vánoc a jsou tam slevové kupony na nutrilon, tak pokoupím u nás, mám ještě 5krabic toho vanilkového /asi/ ted ho pijí...no bohužel asi lucině dost chutná z jednoho jídla v noci jsme rázem na třech tak doufám že se to vrátí zpátky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jannji, kšíry, no dávala jsem taky dotaz na dvojčata, jaké pořídit, většinou radili canpol babies, takže jsem je koupila /použité na mmb/ i když to není zas až tak velká položka, dnes přišly, takže vyzkoušeno zatím nemám, jen doma, Pavlína v pohodě, Lucince teda vadí ale snad si zvykne.Zimní boty jsem byla nucena taky pořídit navíc i pokud chci vzít děti na sáně tak bez botiček to nešlo.

Lenul, vím asi i jaké myslíš ty batůžky na netu mají berušky za cca 300kč nebo opičky tuším za 800kč, no pokud máš slíbené po někom je to fajn, jinak na mě moc velká investice, i když pokud by to dostaly jako dárek, proč ne?
6. led 2010 v 11:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.