• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
lenule: tak už kluci pěkně lumpačí, co? :slight_smile: U nás teda závislost na mamince není, ale na tatínkovi trochu jo :wink: ale že by se odstrkovaly, to ne, řádí na něm ve dvou... dneska přišel s krvavým prstem, tak jsem se divila, co se stalo, a prý mu Julinka dala nejdřív 3 hubičky (mně dosud žádnou :angry: a pak mu suverénně vrazila prst hluboko do nosu :grinning: :sweat_smile:

Jinak s tím Nutrilonem - ten je určo buďto bez příchutě nebo vanilkovej a banánovej, já se ale ptala na polskej Bebilon3 - ten je bohužel jen vanilkovej..

jirule: a odkud ti přišly ty kuponky na Nutrilon? Já koukala, že něco takového lidi mají, ale nám nic nedošlo..
A fakt lidi doporučovali kšíry canpol babies? já teda dávala taky dotaz na dvojčata.cz (už je to dýl) a naopak mi zas psali, že canpol babies jsou moc krátké=nepraktické :confused: :grinning:
Tak asi budeme muset někam naklusat s holkama a vyzkoušet v krámě.
Na sáně se taky chystáme, snad do víkendu vydrží sníh, máme naštěstí teplý fusak s beránkem po mně, takže bez bot ještě chvilku vydržíme. V krámě se zdravotní obuví nemají bohužel žádné slevy na zimní boty, tak asi zhřeším a koupím z druhé ruky, počítám, že teď v zimě ještě "v terénu" moc stejně nebudeme..
6. led 2010 v 19:36  • Odpověz
jannji, no mě tam odpovědělo asi 6 mamin, z toho 2je chtěly prodat :grinning: včera jsme je zkusili venku a dobrý :wink:

a kupony přišly asi od Nutricie??? fakt nevím, jsem hrozná, ale kdysi když byly holky malé tak jsem se regla kde se dalo a já ty jejich průvodní dopisy nečtu :confounded:takže jsem rozdělala obálky, vyndala kupony a zbytek vyhodila.přišly dva kupony, jeden na ochucený nutrilon a jeden na obyč od 10měsíce, sleva 100kč na kus a pro obě holky :wink:

my právě na sáně půjdem bez fusaků, ty mám v kočáru a vyndávat je nebudu, tak jen deku a kombinézy, ale nejdřív se musí přidělat ohrádka.

u nás teda závislost na mamince je a velká, taky se mi tlačí do náruče obě, odstrkávají se, začínají se kousat :angry:

Janji, my máme boty taky z druhé ruky :confused: lepší podle mě kvalitní a použité než nové z tržky
7. led 2010 v 09:17  • Odpověz
jirule: Tak už vím, proč nám kuponky nepřišly :wink: ze stránek nutricia.cz: Jestliže obdržíte poštou zásilku od Nutrilonu, tak patříte mezi 30 000 náhodně vybraných maminek, které si nyní mohou uplatnit na tato mléka kupón* s výjimečnou slevou 100 Kč. Počet kupónů je omezený a byl zaslán náhodně vybraným maminkám s dětmi ve věku 9 až 16 měsíců. :dizzy_face: Ale nevadí, měla jsem teď hodně kuponků na 25%slevu do dm, tak ho taky nemáme draho..
A jaké botky jsi koupila? Mám nabídky na Essi a DPK. Zítra ale musím holkám změřit nohu i v tlusté ponožce - vybrat tu velikost boty je teda věda :unamused:
7. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
jen jsem vás tak letmo přelítla,nějak padám opět na držku,mám angínu jako prase :cry: Po nocích toho moc nenaspím,Pavlíno se furt kroutí-rostou mu stoličky,nad ránem už ho beru do postela a už to na mě zkouší čím dál dřív a já už nemám sílu odporovat a nechci ho nechat řvát,protože jak vzbudí Péťu je konec :frowning2:
Já koupila klukům taky zimní botky už jetý,oni stejně ještě nechodí,tak jen aby jim bylo teplo na nožky až budem sáňovat.Nad těma kšírama jsem zatím neuvažovala,ale asi budu taky muset pořídit,nemáme u nás na vsi chodníky :unamused: Ty kupony na nutrilon mi taky přišly,už měli kluci banánovej i vanilkovej ,ale myslím že je jim to celkem jedno,teď mají zas normální a pijou v pohodě,jo a všimla jsem si ,že v tom vanil. je větší odměrka=větší spotřeba.Co máte nového v jídelníčku,dejte tip :wink:
8. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Jannji, jedna má Essi a pro druhou mám od kamarádky takový boty od goretexu, má jediná podmínka byla aby byly na šněrování, líp to utáhneš na nožce než suché zipy /aby jim v tom nelítala nožka/
9. led 2010 v 09:56  • Odpověz
olinapapa: taky jsme dnes měly holky v posteli... celé Vánoce chrněly celou noc, ale teď se budí.. asi jim taky něco roste, furt do všeho hryžou :dizzy_face: ale mají teprve 5 zubů, ke stoličkám máme teda ještě daleko..
S jídelníčkem nic moc, u nás se stále moc nejí, respektive někdy jí, někdy nejí, někdy jenom trochu... :unamused: dělám teď víc bramborovou kaši, to snědí skoro vždy. A hodně dělám jídla s dýní hokaidó - buďto polívku nebo s bramborem a cibulkou a česnekem... zkouším i různé skleničky, abychom věděli, co můžeme brát na cesty, ale většinou úspěch nic moc.. stále teda čekám, na jaké jídlo se vrhnou a budou hulákat, že jim to dávám moc pomalu :sunglasses:

jirule: to je dobrá poznámka s tím šněrováním, já si zas říkala, jak mě doma štve zavazovat xkrát za den tkaničky, že bych raději sucháče, ale ještě to teda zvážím..
10. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
Jaanji,tak jsem vyhlásila včera večer Pavlínovi válku :wink: je to s ním čím dál horší.Kňoural už snad v půl jedenáctý ,no samozřejmě by chtěl do postele.Manža si ho tam chvíli vzal a on se furt kroutil tak ho dal zpátky do postýlky,no to byla scénka. Já neváhala,rozložila v obýváku cestovní postýlku,vrazila ho tam ,zavřela dveře a nazdar.Spal do rána bez řvaní,až mi to bylo divný a stejně jsem nespala a chodila se na něj dívat.A jestli bude dělat zas dneska problémy tak letí do obýváku :sweat_smile:
11. led 2010 v 15:39  • Odpověz
Jo holky,dnes mi dělali výtěr z krku a mám tam streptokoka,myslíte že mám jít s klukama k mudr. aby jim taky udělala výtěr? Já vůbec nevím.
11. led 2010 v 15:41  • Odpověz
Oli, já bych teda šla, když je krmíš olizuješ lžičku? Já někdy jo, záleží co je to za jídlo, jak moc teče :stuck_out_tongue_closed_eyes: na to jsou antibiotika, ne?

mě teda holky poslední dobou taky řvou, zlášť Lucina, ted momentálně už 1/4 hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted jsem byla v ložnici, cumel má v puse, leží a řve :angry:

Jaanjo, ty jim už dáváš smaženou cibulku a česnek? s tou bramborovou kaší?a tu dýni máš zavařenou? u nás je to s jídlem taky slabší, já nevím jestli jim to mám nutit :unamused: když nechtějí jíst tak je necháte o hladu do dalšího jídla?
11. led 2010 v 19:53  • Odpověz
Jiři,no co mě bolí v krku neolizuju lžičku ,dudlíky,ale to víš ,že si to někdy ani neuvědomím.Antibiotika jsem dostala,zítra zavolám naši doktorce a zeptám se ji.
Pavlouš teď taky řval v ložnici,no už mě to vysiluje,ale já vydržííím.Už mu tu chystám postýlku :rolling_eyes:
11. led 2010 ve 20:39  • Odpověz
olinapapa: tak to musí být hukot, když ti je ještě ke všemu zle :confounded: Tak ať ti to brzy zabere, ta antibiotika.. Doktorky se na děti raději přeptej, třeba je taky bolí v krku (nepřála bych jim to!), ale nemají to jak říct..
Pavlík je teda filuta :slight_smile: U nás teda naštěstí holky začnou nejdříve tak o půl 4, když je to dřív, tak klimbám nad postýlkou a snažím se je uspat :dizzy_face: Bohužel jak pak lezu do postele, tak někde něco zaskřípe a jsou hned ve střehu.. Cestovní postýlku máme u babičky, ale stejně bych se obávala, že nechat je vedle v místnosti samotné = ještě větší řev.. ale třeba Pavlík právě potřebuje soukromí :grinning:

Dnes byl taky u nás den řevu, dopoledne docela fajn, nepodařilo se mi je teda uspat v posteli (s kočárkem nešlo vyjet, moc sněhu), pak docela hezky jedly, a po obědě jsem myslela, že už padnou za vlast, když jsou od 6hod vzhůru, ale moc to neplatilo, Zuzanka nakonec ve 14hod usnula, Julinku jsem uspala já a těšila se na dlouhé volno .. no trvalo stěží 45min. Ani nevím, kdo koho probudil, ale obě děsně řvaly, byly unavené, ale ne a ne si lehnout, tak jsem to vzdala a vytáhla je a dala k hračkám, no ječely děsně ještě alespoň 30min. Nemáte nějaký fígl, jak uspat děti, když se vzbudí dřív než chtěly a ještě by spaly? U nás to dnes fakt nešlo, znovu je uspat :frowning2:
A jak ten řev zvládáte? :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já někdy dost těžko, potřebovala bych nějakej boxovací pytel..

jirule: ne, ne, smažené ne, cibuli a česnek (malinko) přidám do vody do hrnce k zelenině.. Dýni mám nakrájenou v mrazáku, ještě před Vánocema jsem ji sehnala v krámě, ale mají tam jen ve všední dny, tak se tam teď nemůžu dostat, zda ji ještě mají.
Já teda po obědě dávám ještě mléko. Zaprvé snědí průměrně dohromady tak 200g, někdy víc, někdy ale taky daleko míň, zadruhé nepijou jiné tekutiny. To mlíko se mi teda už příčí, podle mě jim to nedělá dobře na žaludek - když se to smíchá s tou zeleninou, ale když bych ho nedala, tak by pily jen ráno a večer. Navíc si Zuzka teď už prakticky celej den cucá palec, já nevím, zda je to únavou, žízní , hladem nebo nudou, ale říkám si, že ty tekutiny jim prostě chybět musejí :unamused:
11. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj,tak dnes to bylo dobré v noci,z večera tam kňoural ,ale pak spinkal celou noc bez otravování :grinning: :grinning:
Jaanji,tu dýni kupuješ v zelenině nebo kde?
12. led 2010 ve 12:51  • Odpověz
olinapa: tak to je fajn, tak už asi zoubek u vás prorazil :slight_smile: Já našla holkám taky 6. zub a celou noc spaly.. :dizzy_face:
Tu hokaidó dýni jsem kupovala v bio prodejně, ale myslím si, že už je dávno po sezóně, že už nebude :unamused:
12. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
No jo ,to je asi po sézoně :grinning: to mě nenapadlo. Pavlíkovi jsem ty zuby dneska zkoumala ,jednu tu stoličku už má prořízlou úplně a dvě tak na půl ,tu čtvrtou má oteklou,dneska ho to docela bralo odpoledne. Dávám homeopatika a myslím,že mu pomáhají. Doktorce dětské jsem volala kvůli tomu výtěru a říkala,že pokud jsou jinak bez obtíží dělat se nemusí. A mě je snad zase hůř,dneska mě tak strašně bolí ucho a ráno jsem měla oko zalepený jak mi z něj teče,nějak ta nemoc na mě řádí. Dnes zatím spí Pavlouš bez problému,ještě ani jedna scéna,zato Péťa se tam kroutil a nedal se utišit,ale spal. manža si ho vzal do postele na chvíli a spinkal ,teď jsem ho přendala do postýlky tak snad bude chrnět.Já čekám na půl dvanáctou na prášek :pensive:
12. led 2010 ve 22:12  • Odpověz
olinapa: vy teda válčíte, 4 zuby najednou a bolavé ucho :stuck_out_tongue_closed_eyes: ! Tak se hlavně aspoň v noci dobře vyspěte! A jaká homeopatika klukům na zuby dáváš? Abych věděla, až polezou osmičky u nás..

Nám pro změnu nejde přes den proud, dělají něco na elektřině pro celej panelák. Nešlo už to včera, ale to to zapnuli na chvíli alespoň přes oběd, ale dnes to nešlo od rána až do 14hod, tak jsme obědvaly chleba s máslem :wink: Vodu na mlíko jsem měla převařenou v termosce, ale holky to neocenily, moc toho mlíka nevypily :wink: Mělo by to takhle u nás být až do pátku..
13. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
holky, všechny zdravím :slight_smile: a prosím, držte palce, začínám stimulovat na KET.
13. led 2010 ve 23:35  • Odpověz
Fiallinko,držím držím!!!!Já taky otěhotněla po KET a to jednoho embrya ! a kluci jsou dvojvaječný :grinning: :grinning: Příroda je mocná :wink:
14. led 2010 ve 21:06  • Odpověz
Fialinko, taky moc držím palce !!!

Oli jak se vám to povedlo?to je jak scifi :grinning:

Jannji přiznám se že jekot !! nebo umrčenost našich princezen taky zvládám se zaťatými zuby :angry: nám se někdy nedospaná vzbudí Pavlínka a chce se jen chovat a chovat, když byla menší tak se nám ji podařilo třeba znovu uspat, položit dádt dudlík a jít pryč, ale ted spíš brečí tak ji bereme do náruče, ale hned nechám otevřené dveře aby se brzy probrala i Lucka.

já s nimi ted chodím dopolko ven tak na hodinu tlapou venku+občas projedem sáně, pak je dám kolem 10h spát a odpoledne je vycházka s kočárem i když je to v tom sněhu makačka, pokud spí snažím se zašít do nějakého sekáče :grinning: fakt procházky nemám ráda, děcka spí a já jen tak bloumám, přijde mi to ztracený čas :unamused:
14. led 2010 ve 21:29  • Odpověz
Oli, to ani není možné, ne? Takže jestli to dobře chápu, jedno doma pod peřinou a jeden mražáček, jo? Teda...

Vidím, že je tu prázdno, asi nestíháte, že...
15. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
Jo,přesně ták ,chich .A pak ,že to nejde...
Jaanji,s tím probuzením.. U nás se vždycky vzbudí Pája brzo,tak ho pohoupu na rukách nebo s ním na chvilku lehnu do postele,někdy usne ,někd ne.No a když se vzbudí oba tak to je konec.Elektřinu tedy nezávidím,my máme teď rozbitou mikrovlnku a jsem jak bez ruky :grinning:
Holky jak ,vám holky spí přes den,jednou nebo dvakrát?
15. led 2010 v 15:21  • Odpověz
Oli, a co byl u vás důvod té "neplodnosti" ? A Jurča mi spí jen jednou, měl to tak s asi dvouměsíční přestávkou skoro od narození... ale zato v noci už spí celou noc, hurá!
15. led 2010 v 17:06  • Odpověz
oli, naše pořád 2x a usínají v podstatě do 10minut tak si myslím že jim to takhle ještě vyhovuje
15. led 2010 v 17:20  • Odpověz
No manžel měl trochu horší spermio,ale se mu teda zlepšilo:grinning:
Jiři,no my zatím taky spíš 2x ,ale třeba dnes spali jen jednou,ale ráno jsme vstávali v devět :sunglasses:
15. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
jirule: tak procházky s kočárkem mám naopak ráda :slight_smile: Doma jsme pořád hlavně v 1 pokoji, tak venku máme konečně rozlet :slight_smile: Teď teda v tom sněhu je to hnus, ale spíš mi vadí, že nemůžeme jet do přírody (moc sněhu), ale musíme jen po silnicích, a jezdí dost aut.

olinapa: spí jen 1x denně, už docela dlouho. Jednu dobu to bylo dost vysilující je uspat podruhé, tak jsem to vzdala, občas je sice dám do postýlky, ale jen jim čtu a ony si tam blbnou.. Nejvíc jim asi vyhovuje spaní dopoledne v kočárku, teď nějak zázračně chrní dlouho ráno, a tak pak usínají až kolem 11 a budí se okolo 12:30. Jednu dobu jsme moc nechodily ven, protože bylo ošklivo, a to jsem si s nima dopoledne hrála, a pak pěkně usnuly po obědě, ale to už teď taky neplatí. Naopak, pokud dopoledne nespí, tak je pak horor je uspat po obědě.. Např. v neděli se třeba Zuzka probrala po cca 30min a probudila i Julču, která sotva usnula, a pak řvala úplně strašně, ale uspat ji prostě nešlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já věřím, že se to změní, až začnou venku pobíhat a unavěj se..
18. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Jaanji a co jim čteš? poslouchají? my jen prohlížíme zvířátka nebo jiné knížky, Pavla by i seděla a poslouchala /sedí mi na klíně/ ale Luca nám to bere, takže nic moc a ještě jim teda nečtu.

Dnes spaly holky taky jen 1x a zalehly už v 19h,tak uvidím jaká bude noc.

Jinak venku jsem vyzkoušela šráky...no nic moc, jakmile zjistí že je držím tak se mi na ně schválně věší abych je zvedala, což ve sněhu zatím nevadí, ale jak bude marast...no a mají z toho akorát srandu navíc mám teda problém dvě ukočírovat, snad to bude časem lepší :wink:
18. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
jirule: nééé, to já si spíš čtu tak pro sebe :slight_smile: když byly menší, tak i docela poslouchaly, ale teď už moc ne.. Společně si taky moc číst nemůžeme, protože se obě po knížkách sápou a hlavně je chtějí okousat :wink:
19. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Holky ,tak jsme byli dnes s Péťou na pohotovosti,měl teplotu 38,8 ,no byl úplně hotovej,celou noc prořval,má chudák zánět průdušek a angínu k tomu :frowning2: Udělali ještě výtěr tak jsem zvědavá jestli tam bude i ten streptokok ,Nikolka ho má taky a taky zánět průdušek. A á už dobrala antibotika a v krku mě bolí stále. :angry:
Pavlíkovi rostou trojky nahoře,to je taky řevu.Za chvíli bude mít víc zubů než já.Janji ty homeopatika na zuby jsou Chamomilla vulgaris.
24. led 2010 ve 22:31  • Odpověz
oli, tak to mě fakt moc mrzí :frowning2: To si vůbec nedovedu představit, jak takhle malé děti prožívají angínu :pensive: Tak ať je vám brzy zase hej. Zkus se taky stavit ještě u dr. na kontrole, jestli antibiotika nezabrala, tak možná bude potřeba brát ještě další, abyste se z toho dostali všichni.
25. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ahojky,

tak se přidám, my taky marodíme, dotáhl to opět náš bacil -Martin, nejdřív kašel cca 5dní, pak v noci vykašlal 2x krev takže odjezd směr nemocnice, po všech možných vyšetřeních JEN zánět průdušek...on už je v poho, ted lehly holky, rýma+kašel takže si taky užíváme, 2noci jsme se nevyspali a jak tak stále lítám do pokojíku ani dnešek nebude lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsou bez teplot ale děsně protivné, ubrečené, pořád chovám...už at je to za námu

Oli držím palce, na druhou stranu pokud má malý antib. za 2 dny mu bude dobře tot má zkušenost :wink: ale chudák to scytl pěkně najednou :confounded:

holky ty homeo na zuby vám fungují?
25. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
jirule: to musi byt mazec, chudinky holky, Martin (a rodice taky).. Co jim davate za preparaty? (abych vedela, kdyby na nas taky neco prislo)..

Homeopatika na zuby jsem nedavala, ja totiz ani nepoznam, kdy jim ty zuby rostou... :wink: Zatim jsme to myslim nejak hrozne dramaticke nemeli.. Holky maji 6 zubu.

Jinak už máme botičky na ven, tak jsme byly o víkendu ťapkat, 4 lidi měli co dělat, abychom ty 2 blechy uhlídali :slight_smile: Mně teda nejvíc vadí to neustálé nandavaní rukavic a posunování čepic..

Tak ať je vám všem hlavně brzy líp a vyspíte se!
26. led 2010 v 08:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.