• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
murecka:
mallá tehda tu noc usnula až kolem půlnoci a od té doby to bylo relativně dobré,jen jsme včera trochu bojovaly,jelikož nesnášíme bouřku tak byl trochu menší rachot,ale do jedné hodiny do rána byl pak klid a malá mi spala až do desíty tak jsem si chvíli odpočinula:slight_smile:
já se taky občas bojím zda bude vše v pořádku a pomalu vždy jak tam jdu tak mám jakoby v ústech knedlík a jsem napnutá jak to vždy dopadne.....

skarbek:
do jsme se s přítelem ještě nedohodly zda budem pořizovat DVD záznam,ale určitě chceme něco na památku,ještě se uvidí je ještě brzy dělat nějaké rozhodnutí,když na 3d ultrazvuk ještě nejdeme máme na to čas se rozhodnout:slight_smile:já se divím občas taky i padám na hubu,ale jsem ráda za ty lidi co mám kolem sebe ,že mi moc s malou i s domácnosti pomáhají bez nich nevim kde bych byla

septim:
děkuji:slight_smile:a máš hezké holky:wink:

lenule76:
to je pravda co jsi napsala o tom,že každý radí odpočívat,ale ne vždy to jde.....já když chci odpočívat a mám to především nařízené od doktorky tak občas jen něco malého udělám např.:umyju nádobí,nnebo vyžehlím a zas odpočívám a občas zajdu s malou ven jinak hopsám na míči což dost uklidňuje,jinak mi moc pomáha tchýně chodí s malou na prochajdy a i se stará o domácnost.....jen občas,když jsem s malou a se rozhodne,že mamku protáhne a hodí ten rohlík na zem a mámo ohni se s tím břichem dolů a mě nezajímá,že máš tam brášky,ale chci rohlík tyhle a podobné okamžiky fakt miluju:slight_smile:až mě z toho chytá kříž
9. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz
leninek99 dekuji :wink:
9. kvě 2009 ve 13:22  • Odpověz
Čááááááj tety!

konečně chvilka,abych mohla pisnut :slight_smile: Furt nějaký program,v pátek jsme měli mejdan a stavilo se šest naších kamarádů,kluci pak vypadli do hospody a s holkama jsme seděly doma a kecaly o mimiňácích,a tak o všem. V sobotu zas byli ve městě,pak na skok doma a na prochindě v lese a dneska u příbuzných na pikniku. To jen,kdyby vás to zajímalo :wink:

septim: ty joooo,tak to se ti "kapku" prodraží všecko kupovat,což?! :confused: A holky ti přes den nespí,že nestihneš přichystat? Já si někdy chystám večer dopředu,nakrájím,dám do vody a nechám v lednici a pak jenom uvařím. Většinou teda vařím čerstvé každý den. No neumím předsavit včechno kupovat,to bychom byli brzo na mizině :sweat_smile: ...neber to ve zlém :wink:

fial: jj,po ketu! Absolvovali jsme dva kompletní cykly,z toho dva ET a dva KETY. Zajímavé,že jsem vždy otěhotněla po ket-u,ale prvně v 8 tt missed :frowning2: holčička.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: Takže bych ket nějak nepodceňovala :slight_smile: :wink: Taky záleží na tom,jak staré máš sněhuláčky (zmražené embrya) :slight_smile: ,jak dlouho na mrazu. Přeju,ať se ti zadaří a těhu,ať už s jedním či dvěma sněhuláky zvládneš bez problému!!!!

Jinak teda prso good,zabrala sprcha :slight_smile: ,což je supr,už jsem se bála....
10. kvě 2009 ve 22:28  • Odpověz
janka: četla jsem,že každé dvojče má mít svoje prso,tak jsem se dle toho zařídila,ale je pravda,že jsem kluky i několikrát prohodila,ale měla jsem pocit,že jim to nevyhovuje. A s nalíváním prsou jsem si moc hlavu nedělala,protože Tadík vždycky pil velmi produktivně :grinning: a Mikeš,i když tak sosal,pil dlouze,takže si vytáhl ve finále asi stejné množství,myslím :sweat_smile: A navíc jsem dlouho i odstříkávala,takže fakt se mi prsa nalívala poctivě,obě dvě... a kojím ještě dnes :wink:
10. kvě 2009 ve 22:36  • Odpověz
fial: jo ještě k tomu těhotnění... to vše trvalo necelé dva nekonečné roky... :slight_smile: A vy,jak rychle úspěch? Jo a co ta rezi,pisla jsi ji už?
10. kvě 2009 ve 22:40  • Odpověz
Aha - tak to mi nikdy nikdo neřekl ani jsem na to nikde nenarazila - No zatím mám pocit že jediné v čem jim to nějak vadí je to že to pokaždé hledají jinde - tam kde to bylo posledně a ono je to zatím zas na druhé straně :sweat_smile: Asi budu muset trošku zabrouzdat po netu a něco načíst... :confused:
10. kvě 2009 ve 22:43  • Odpověz
všem co jdou dnes po doktorech držíme palce!!!!

a jen tak mimo mísu :slight_smile:

v čem spí vaše ditičky a máte přes noc otevřené okno?? naše holky mají bavlněný overal, jsou v pytlích /nic extra vytepleného/ a přikryté dekou, mívám otevřenou ventilačku ale jen někdy, páč manžel nadává že se nachladí :confused: ale pokud je okno zavřené tak já jsem totálně propocená :angry: holky jsou teplé, ale zpocené ne...
11. kvě 2009 v 08:48  • Odpověz
jirulle 33 ja ma pres noc otevrenou ventilacku taky. Holky maji overalky a jsou jen prikryte. Jsou hezky teple tak jim zima urco neni. :slight_smile:
skarbek: ja to proste nejak nestiham.Doplene sice chodi obe spinkat, ale to bud jdeme ven nebo chodim trikrat tydne do posilovny cvicit nebo musim uklidit vyprat vyzehlit a pripravit jidlo nejstarsi dceri. Odpolko chodime ven, pak se mi vraci Miska ze skoly jdem napsat ukoly a vyrazime na krouzky.Vecir nez to zase doma pofackuji vsechny deti vykoupu nakrmim a ulozim tak jsem uplne mrtva. :wink: Tak to zatim vsechno kupuji. Od roka jsem si rikala ze jim budu davat jidlo jako mame mi ale nebudu jim to korenit, tak to uz je za par. :wink: Snad to budou jist. Sice jak pises je to drazsi vse kupovat ale usetri mi to spoustu casu. :wink:
11. kvě 2009 v 09:25  • Odpověz
skarbek: no my jsme měli úspěch hned na poprvé... ale snad 3/4 roku jsem každý den poctivě cvičila Mojžíšovou, tak se povedlo a chytli se oba... jinak před ivf to bylo dva a kousek roku snažení a naprd a stejně už jsme věděli, že počet spermií nula nula nic, tak to nemělo cenu odkládat, vyhrožovali i dárcem :grinning: . No a já uvidím, půjdu do toho hned jak to půjde, což asi bude až příští rok :slight_smile:, ale aspoň se zbrchám, stejně si připadám úplně vyfluslá, Juráš v noci nějak často vstává...přes den ok, ale ta noc mne ničí :slight_smile:

rezi jsem ještě nepsala, napíšu jí, dívala jsem se te´d totiž do druhé dvojčátkové diskuze a ona tam občas zajde, byla tam minulý měsíc, takže není úplně "out" :slight_smile:...
11. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
ja bych to po me zkusenosti nevzdavala ani prirozene. Manzel mel hodne spatny spermiogram , darcem nam tez vyhrozovali. :frowning2: Ja mela endometriozu a srusty. :frowning2: A pred dvema mesici jsem prisla do jineho stavu uplne prirozene. Doktor nam rekl ze se to dost casto po IVF stava. :wink:
11. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz
Septim,
to já tě teda úplně chápu...jako že nestíháš...já pokud jdu s holkama ven tak jsem ve skluzu hned, bezva by byla nějaká vozička, chtěla jsem si zaplatit studenku, ale manžel je proti...no hlavně jak jsou obě babičky v důchodu, že :angry:
A ještě když s Martínkem hraju monopoly nebo pexeso tak nestíhám taky a do školy jde až v září...to jsem sama na sebe zvědavá :wink: zas je fakt že holky hodí spát kolem té 19-20h, že bych mohla vařit pak ale komu se po celém dni chce, že?
Obdivuju holky co chodí ven i 2x denně, no ale až budou ty naše starší takbude asi i balkon pasé..
11. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
jirule33 kdyz chci aby Misa na segry nezarlila tak se ji musim proste venovat. Je stastna jak blecha kdyz si jen spolu sami dve zalezem do postele a pustime si nejou pohadku, nebo kdyz si zahrajem nejakou hru a ona vidi ze si proste ten cas na ni najdu. Do toho skola takze uceni uceni a uceni :wink: jak pises jsem ve skluzu jedna dve :grinning: Nam babicka taky nefunguje a to bydli 5 minut od nas a je v duchodu, taky by se mi nejaka ta vozicka hodila. Dnes ven ale nejdem tady lije jako z konve, tak to alspon pofackuji doma. :grinning: To je hrozne jak to leti ted koukam ze uz vam je pet mesicu :wink:
11. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz
NO Martin žárlí jak kdy...holky má děsně rád, ale třeba včera jsme měli grilovačku na zahradě /kolonie/ holky tam všichni obdivovali a on jezdil na kole, občas u nás zastavil, zatroubil a pak babi žaloval že si ho tam nikdo nevšímal :frowning2: no jo no a večer prosil o pohádku a mě se táák nechtělo tak jsem ho přemluvila že až dneska :wink:
11. kvě 2009 ve 12:59  • Odpověz
jirule: máme to stejné :slight_smile: , holky overálek, pytel, slabší deku, a když se v noci vzbudím, tak otevírám větračku a Olda ji pak při nočním krmení zavírá a skřehotá cosi o zimě :grinning: ale nemáme tam žádný kyslík!!! Už aby bylo léto.. jen.. máme pod oknem kanál :grinning: :sunglasses:
11. kvě 2009 ve 20:32  • Odpověz
Holky, mně teda funguje babička na 100%, a stejně nestíhám.. :unamused: Chodíme teda 2x denně ven, i v dešti :grinning: , ale jinak jsem u holek, vyspí se v kočáru a pak už doma ne, a tak je nechci jen tak nechat ležet.. jediné volno je ráno tak 30min, a pak takhle večer tak hodinka.. Čas zabere odsávání, furt lavíruju, jestli už s tím seknout nebo ne ..
Ale kdo nemáte babičky, tak fakt klobouk dolů..
11. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak včera u doktora jsme dopadli myslím si, že zatím moc dobře. Robinek byl na sonu hlavičky, tam je vše v pořádku, pak kontrola na neurologii a mudr řekla, že zatím bez rehabilitace a cvičení, že je vše v pořádku, kontrola 5.6. A pak se zase uvidí. Tak jsem ráda, manžel vysloveně říkal, že je šťastný jako blecha :grinning: Jinak co se týká babiček...manželova tchýně je v baráku, před cizíma lidma vykládá jak a co kluci a tak ... a Ti co neví a neznají ji tak si myslí jaká je to super babička pod sluncem :angry: Sice občas vozí, myslím že že kdybych si řekla tak by brala kluky ven asi častěji, ale já jsem jednak ráda, že vypadnu z baráku a jednak nechci, aby se mi to vrátilo obloukem zpět jak babička nemá kvuli nám na nic čas ... a ta je toho schopná. Druhá babička (moje mamka) ta bydlí 10 km od nás, bohužel jde na operaci kolene takže vození i kdybych jí přivezla kluky..je pasé. Takže asi tak. Ale já si nechci ztěžovat ... jsou na tom maminky ještě hůř než já. A hlavně souhlasím s jaanja..klobouk dolů před vámi maminky co nemáte funkční ani jednu babičku (ani částečně), a také velice obdivuji jak zvládáte péči o dvojky + starší děti. Včera u nás také pršelo, tedy spíše takové přeháňky (sůlejváky jsme si vybrali den předem, u nás na západě je to vše jako první a pak se to přesouvá dál, také tu máme skoro vždy o 2-3 stupně chladněji než je v republice).
Naši kluci spinkají v body a ponožkách, jsou přikrytí peřinkou ...toť vše, jsou stejně spocení ... tchýně mi říkala, že mi ušije peřové peřinky slabé, ty co máme z toho dutého vlákna jsou strašně neforemné a veliké, to budou mít kluci až budou větší. tak musím vymyslet nějaký normální rozměr. Jinak jsem včera Robinkovi zkoušela dát pytel na spaní, téda tem se vztekal ... nemohl kopat nožičkama :grinning: Tak ještě chvilku počkám.
Jinak mě osobně je moc líto, že nemůžeme nechat otevřenou ventilačku na noc...naproti máme hospodu, bydlíme v rušné ulici, jezdí tu i dost auta v noci, máme jednosměrku ... všichni tudy jezdí na nedaleké náměstí. Snažím se větrat co to jde, když jsem venku a nebo mám kluky u sebe v obýváku tak mám ventilačku v ložnici otevřenou pořád. Ale stejně se mi to zdá málo. Mám raději chladněji.
Ještě jsem chtěla písnout..jedná známá od nás má z prvního manželství dvě dětičky .... pak se rozvedli, našla si nového manžela :grinning: chtěli mít mimi a nešlo to. Mudr jim řekl, že spolu to prostě nepůjde..nevím z jakých důvodů .. podstoupili IVF (nevím přesně jaký druh, moc se v tom nevyznám) a mají dvojčátka-páreček. No a tudle jsme spolu mluvili a paní čeká miminko...nějak samo a přirozeně navzdory všem lékařských zprávám, že to nikdy nepujde :sunglasses: na podzim se jí narodí páte mimi. Tak jen chci tím říci, že lékaři ne vždy mají pravdu a příroda si to stejně udělá po svém :grinning:
Mějte se všechny moc hezky.
zatím pa pa zdraví lenka a kluci
12. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz
Dneska jsme byli v poradně po šestinedělí :slight_smile: (i když to končíme až v pátek) A kluci jsou větší jedlíci než jsem čekala - Kubík má 4820g, 54cm a Matýsek 4320g a 53cm :astonished: - taky už je to docela cítit když je člověk chvilku nosí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: .
12. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz
Lenule, tak super že jste dopadli tak dobře :slight_smile: to je svět hnedle veselejší, že???

Jaanjo tak já zase obdivuju že jsi s dětma venku, mě se fakt nechce :angry: jinak holky nechávám na dece i samotný, dám jim tam krabici štěrchátek=překlopenou a vytahují, olizují a chvíli vydrří, pak to prostřídám s hrazdičkama, ale ty už je tolik neberou, pak zase chvilku vydrží nahatý, chvilku si s něma hraju a děláme blbosti a pak je zas čas na jídlo nebo na spánek, strašně ten den uteče :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Leni naše babi bydlí dole v baráku, je v důchodu a taky si myslím, že zajde aby pokoukala co holky dělají a mohla povykládat, protože oni se lidi ptají a co má říkat, že jo? Ale ráda je má to jo, muchluje se s nima, chová a pod, jen prostě není moc hlídací a vozící, každej jsme nějakej...ale kdybych jí řekla že to potřebuju určo by pohlídala, ale já jsem tvrdá palice a radši si to zvládnu sama :wink:
13. kvě 2009 v 09:49  • Odpověz
autor
Ahojky všem,
TAK DNES NÁM JSOU 3 MĚSÍCE !!!!!!!!!! Sakra toto letí :sweat_smile: Nedávno ještě byli v bříšku ...

Jirule: Jsem moc ráda, že jsme u mudr dopadli takhle. Budu držet si palečky, lépe psáno Robinkovi, aby kontroloa byla se stejným výsledkem. I když musím přiznat, že Robinek sám pase koníčky a perfektně ...a Tomášek je ten línější :grinning: Včera se Robinek u toho i tlemil, ale vysloveně.
Nedovolím si posoudit jak moc je má ráda manželova matka, nebudu a nechci jí to upírat, ale znám ji...za ta léta se fakt vybarvila. Ona je nemuchluje, je prý stará a má bacily a pak mi řekla ONO se to směje takže jsem měla sto chutí ji sraztit ze schodů .. ale když si řeknu tak povozí... na tom nic nezkazí. Jinak po ní chci, bay se chovala dle našich požadavků např. nezvedela kluky z postýlky když brečí ... když nebřečí a broukají si nebo na ní koukají tak samo, že ano...ale musí se naučit (babička :grinning:) vypínat Nany, tuhle nevypnula (asi po x té) a řvalo to jako kráva .. samo že koukám co se děje ... Já jsem také tvrdá palice a chci si vše udělat sama, myslím že to prostě umím nejlépe ... ale jak píšu na vození ona nic nezkazí...bohužel musím žádat když jdeme do poradny s oběma chlapečky a nebo když jedu s jedním k lékaři tak to holt musím skousnout. ale je to zase lepší než kdyby nebyla babička vůbec. Jsem i klidnější když hlídá manžel (pokud je doma, třeba v podvečer když chci zajet k sestře) a i on mi říkal, že je dalece klidnější když jsem s dětmi já, že se o ně nejlépe postarám ... je mi jasné, že mamka se nejlépe o dětičky postará, ale je to moc hezké slyšet od manžela ... :slight_smile:

jankatr: Gratuluji ke krásných váhám a mírám ... utíká to viď? to mi povídej o nošení :grinning: to je nenosím najednou ale každého extra a už jen dát na odbrjnutí a držet ..to je pěkná makačka..za chvilku budu mít svaly jako Rambo :grinning:
13. kvě 2009 v 10:22  • Odpověz
septim: zrovna na tebe jsem si vzpomněla :slight_smile:, příroda je fakt někdy silnější než si myslíme... říkala jsem si, jak ses asi rozhodla...

holky, já sice vím, že se to třeba i přirozeně může podařit, dokonce jsem o tom přesvědčená, no ale mám už třicet, nejsem moc zdravá a tak bych chtěla mimčo v podstatě co nejdřív, dokud jsem jakž takž ok :slight_smile:, a taky bych asi radši byla na mateřské v kuse, než se vracet na chvíli do práce a pak znova na mateřskou, asi by na mně byli naštvaní, protože za mne vlastně nemůže nikdo zaskočit a taky manželův učitelský plat nic moc. A taky jsem tak nějak uvažovala i o třech dětech (ale nad tím jsem začala přemýšlet až s dvojkama, že když se ještě třeba podaří přirozeně, že bych to brala), ale to právě asi nemám šanci stihnout :slight_smile:. No takže prostě to ivf zkoušet budu a uvidíme, jak dopadneme - vím, že i kdybych měla jen Juráša, tak už toho oproti jiným holkám hrozně moc, tak to asi hrotit nebudu, ale nevzdám to, snad.

A vy na mně budete hezky myslet :slight_smile: a ono se to povede :slight_smile:.

Lenule: kontrola super :slight_smile:

A holky, já někdy nestíhám i s jedním, jste hrdinky :slight_smile:
13. kvě 2009 v 18:03  • Odpověz
fiallinka urcite se to povede. Mozna me spoustu lidi odsoudi ale nakonec jsem se rozhodla pro preruseni. :frowning2: Bylo ale strasne tezke rozhodnuti a kdyzý si to ted vemu zpetne, udelala bych asi znovu to same. Holky mi davaji dost zabrat, a mit doma 15.mesicni dvojcatka, skolacku a jeste miminko bych opravdu asi nezvladla. Tak asi tak nejak :wink:
fial jurasek je fesak :wink:
13. kvě 2009 ve 20:25  • Odpověz
Septim,
no určitě to bylo těžký rozhodnutí, o tom žádná, ale třeba mě to donutilo jít pro antiko, jinak jsem to taky chtěla nechat plavat když máme drobky po IVF, myslím že manžel už by další nerozdýchal, i ti naši 3 raraši jsou na něj dost a škola nás čeká v září, a bude to hlavně na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mě osobně by další dítko /jedno/ třeba za 2-3 roky nevadilo :slight_smile: ale s naší bytovou a finanční situací by to prostě nešlo, to musím uznat i já, škoda :fearful:

skarbek, jak jste dopadli na rehabce??
14. kvě 2009 v 09:46  • Odpověz
jirule 33 uz taky poctive zobu pilulky :wink:
14. kvě 2009 ve 13:11  • Odpověz
septim: já jsem to pochopila :slight_smile: a úplně tě chápu, nevím, co bych dělala já, ale nejsem zastánce "dítěte za každou cenu", ta cena by pak fakt mohla být moc vysoká :wink:
14. kvě 2009 ve 13:23  • Odpověz
fialllinka ja jsem na rozmysleni mela 14 dni, a musim rici ze to bylo silene cekani. Ale vim ze ted bych to proste nezvladla. To si myslim ze je snad lepsi mit rovnou trojcatka :wink:
14. kvě 2009 ve 20:11  • Odpověz
jj Lenule - jsou to pořádní chlapi - ale co - u kluků je to potřeba - aspoň to nebudou žádní třasořitkové :slight_smile:

Septim určitě to bylo dost těžký, ale je fakt, že tři děti jsou už docela dost a do toho ještě další miminko by byl dost záhul :unamused: - navíc co si budem povídat - v dnešní době kdy člověk musí koukat na každou korunu, jsou i ty tři děti docela dost "luxus" natož pak čtyři, zvlášť když člověk bydlí někde v bytě, kde pak ani ty podmínky k bydlení nejsou až tak ideální pro tolik lidí najednou.
14. kvě 2009 ve 20:28  • Odpověz
Zdravím všechny,
nějak v poslední době vůbec nestíhám se jukat do diskuzí a přispívat:frowning2:tak snad až se vrátíme s chalupy tak si musím udělat čas a dočítat:slight_smile:
jinak mi jdeme v úterý na 3D ultrazvuk a pak jedem na chatu si na týden odpočinout abychom načerpali sílu a byli na vše připraveni,což oba jak já tak i přítel potřebujeme:slight_smile:
v úterý se tu ještě stavám a něco více písnu
jsem si dneska do profilu dala ze dneška fotky bříška tak pokud budete chtít můžete omrknout:wink:
16. kvě 2009 ve 14:01  • Odpověz
jirule: 2x denně ven chodím tak poslední měsíc, dřív to kvůli odsávání nešlo :unamused: Je to něco za něco - začala jsem odsávat jen 3x denně, a teď už jen ráno a večer... takže jsme hlavně na Nutrilonu :unamused: Ale my jsme pořád všechny 3 v jedné místnosti, máme malý byt, tak jsme pořád v ložnici, a už to trochu bylo na palici.. už jsem nějak vychytala časy, kdy chtějí holky spát, tak to jdeme ven, a v kočárku se krásně prospí.. akorát jsem teď mírně kočárek zrušila :unamused: ohnula jsem přední tyčku, co spojuje přední kola (máme zatáčecí), a tím pádem jsem pak jela domů jen na zadních, děda to sice narovnal, ale to jedno přední kolečko je pořád nějaké rozviklané, a na každé vycházce mi spadne.. tak si hraju na mechanika a jsem černá až za ušima :grinning:
Tak vy sice nechodíte tak často ven, ale zas máte mm.

septim: to je úplně pochopitelné rozhodnutí, a i chápu, že muselo být těžké... Já už bych byla dost ustaraná ze třetího mimča, natož ze čtvrtého! .. musím taky nějak vymyslet antikoncepci, ale na pilulky moc nejsem, tak to nevím.. asi úplný celibát :grinning:
17. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz
jo,a jak píšete, že jste tvrdé palice a všechno si chcete dělat taky, tak jsem naturelem taky taková, ale zaprvé mám docela fajn babičky, a pod návalem těch prvních měsíců jsem přeci jenom uznala, že to nemůžu všechno stihnout .. jsem ještě ke všemu perfekcionistka :wink: .. takže už se nestydímobčas ostatní zapojit, o víkendu hlavně Oldu, ten je zlatej.. a holky jsou teď móóc hodné, tak už jde zvládat víc věcí..
17. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jaanjo a ten kočík jsi měla novej? že by to bylo na reklamačku.Mě zase odešla odsávačka-motorek, tak jsem koupila novou, je to asi 14dní, tak nemůžu brblat kvůli odsávání :grinning: ale tu původní taky zkusim reklamovat je ještě v záruce, no až ji pořádně vyčistím a nachystám tak tam manžel sjede.

holky a ruší se vám děti navzájem? Ty naše jo, hlavně třeba nad ránem,nebo i v kočárku :confounded:

leninku, bříško pěkný :slight_smile: jenom načerpejte sil, budete je potřebovat :wink:

já mám dnes uječenou Pavlínku, pořád se chce chovat jinak jak položím tak řev...ještě že Lucinka je v pohodě...no ony si to zase prostřídají jak je znám :slight_smile:
17. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.