• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahoj holky :wink:
Jani,mě zas říká manžel ,že všechno moc řeším :grinning: no a jestli ti nebylo líp,když nevíš co Vám naočkovali a že by mohla být nějaká reakce :grinning: :grinning:
Jiři a ty botky ,jakou jsi jim koupila velikost? O kolik větší než mají nohu?
28. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
Oli s velikostí to je :stuck_out_tongue_closed_eyes: hrozný no, každý výrobce to má jinak, já si vždycky nechhám změřit stélku, třeba sandálky co mají na doma jsou vel 21 a ma tam lucka už asi jen 0,5cm, koupila jsem na léto superfitky taky vel 21 a tam má tak 1,5cm, to samé u těch essi stélky jsou 13,5 a 14cm a holky mají nožky 12 a 12,5cm takže každá tam mají 1,5cm místa, s tím že jsou šněrovací tak si myslím že boty bude sedět dobře :wink:
Ještě jsem jim objednala tenisky http://img.mimibazar.cz/foto/4/100215/10/d25124906.jpg, tak jsem zvědavá jak ty budou sedět ty jsem taky brala vel. 20 a 21
1. bře 2010 v 10:42  • Odpověz
Jé ty tenisky jsou taky super,já našla takové pěkné klučičí ,ale furt tápám s tou velikostí. :unamused:
Holky ,taky je u vás takovej fukejř? To dneska ani nemůžem jít ven :frowning2: To zas budou protivové :angry:
1. bře 2010 v 11:34  • Odpověz
u nás je to jak na houpajdě, cca pře hodinou tady foukalo a padalo cosi mezi sněhem a deštěm, ted svítí sluníčko, uvidíme za hodinu to mám v planu vyrazit ven a naproti nejstaršímu do školy.
ty tenisky jsou next stélka 13,8 a 14,2 /vel 20 a 21/ dnes by měly přijít, nu v nějhorším je odnosí až v létě a na podzim.
1. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz
Na ty boty čtu různý názory-odborné weby uvádějí těch 12-15mm navíc, rodiče zas píšou kupovat jen max o 7mm větší, že prý se v tak velké botě (15mm navíc) musí dětem špatně chodit (zakopávají přes špičku).
Já je postavím i v punčocháčích na papír, obkreslím tužkou nožičku a změřím. Pak přidám cca ten 1cm. Většina solidních výrobců myslím uvádí, kolik je vnitřní stélka, takže podle toho se dá vybrat.
Naše holky už mají 3 měsíce jedny stejné boty na doma, pořád se mi zdá, že jim jsou, ale chtěla bych co nejdříve vyrazit pro nové. Na ven teď mají zimní 21, ale i když podle propočtů by tam měly mít těch 15mm, tak tlustou ponožku už na punčocháče nedávám, neb to nebylo možné tam narvat, a nebyla jsem si jistá, zda jim tam drží dobře pata. Jinak máme míry stejné jako Pavla a lucka :slight_smile:
Taky tady fičelo, nebyly jsme venku ani včera, holky jsou na vítr děsně citlivé, úplně v kočárku panikaří :confused: Při chození je to myslím lepší, tak možná odpoledne na chvíli vyrazíme.
1. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz
Jo, holky, vy už asi všichni náušnice máte... řeším, zda propíchnout, či nastřelit. Propíchnutí stojí u nás na středisku 200, nastřelení na ORL 600Kč...Kamarádky si chválí to nastřelení, dělá to přímo lékař z ORL.. Ta cena mě zaskočila, ale na druhou stranu Oldova maminka koupila drahé náušnice, které už bychom těm holkám měly do uší nějak vpravit.. U nás na středisku mi vadí, že je tam vždycky děsnej fofr, a že propichování dělá sestřička.. taky si teda myslím, že v tomhle věku už je bezpečnější rychlé nastřelení, než kdyby se svíjely u propichování.. to mi nikdo nedokáže popsat, jak probíhá, protože tam rodiče nepustí.. tak jsem si vlastně odpověděla, že lepší bude asi to nastřelení :wink: :sunglasses: Utrhneme si od huby někde jinde, a ty prachy vysolíme..
1. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
Jaaji,

holkám byly cca 4 měsíce když jsme byli klasicky na píchání, u nás to píchá doktorka se sestrou a pro své pacienty zdarma, nastřelení stálo 400 a 600kč /obvolávala jsem více míst/u píchání jsme nebyli, to je pravda, brečely ale v náručí byl hned klid, mazaly jsme asi 10dní framykoinem a byl klid.Pavlína 2x naušnici ztratila /doma/.
Máš ale pravdu že už ted po roce bych jim to nechala nastřelit i aby neměly fobii z doktorů, přeci jen už jsou vnímavější.Švagrová nechávala nastřelovat u obou holek a max spokojenost, žádné mazání, pak jen přehodili ty nastřelovací za zlaté.
A holkám to pak děsně sluší :wink: vypadají pak najednou jinak, alespon mě to tak přišlo.
1. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
Naši kluci mají nožky oba stejné - 13cm :wink: Jedny botky jsem jim taky objednala z mmb,aby měli na písek a jedny na jaro koupím asi nové.
Nikolce jsem naušnice nechávala propíchnout,když byla mimi ,ale hned pak nějak šla do nemocnice tak jsem musela naušnice vytáhnout a jedna dírka ji zarostla.V 9 letech jsme šli na nastřelení a to bylo hned.Já jsem pro nastřelení.
Koupila jsem to hroznové víno po dlouhé době a Péťa se mi po něm osypal :unamused: Nechtějí teď ani nějak banány a s jogurtama taky stávkujou.Už to mají přejedené asi.
1. bře 2010 ve 22:25  • Odpověz
olinapa: víno jsme taky minulý týden měly, bylo krásně sladké, a bez pecek, holky to docela jedly, ale je fakt, že jsem jim dala jen pár kuliček.. Ad jogurty - dávám je odpo ke svačině, a skoro vždy se teď stane, že se šprajcnou po pár lžičkách, a prostě už jako nechtějí. Tak jdeme zpátky do pokojíčku, holky si tam běhají, krouží kolem mě a baští ten jogurt - skoro vždy se to dojí... jsem jako nepochopila o co jim jde? :wink: :grinning:
Na náušnice už se těším, doufám, že se to zadaří, zítra tam zavolám a někdy v březnu půjdeme.. Kamarádka myslím i po nastřelení ošetřovala lihem, zeptám se tam. A nevíte, na jak dlouho jsou ty náušnice, co se kupují "pro miminka"? Doufám, že ne do 2 let :wink:
1. bře 2010 ve 22:35  • Odpověz
Jaanji,kdopak to má bebíčko na nosánku Julinka nebo Zuzanka? Jak tak koukám,ještěže mají ty děti ty kapuce,se za ně venku hezky drží :grinning: Jiři a holky mají krásné vestičky!Proč já nemám holčičku :angry:
U nás se taky někdy dojídá za chodu :grinning: Minule nechtěli oběd a já to nechala na stole a Péťa si to pak stáhl na zem a dojedl to ručně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 ve 22:59  • Odpověz
olinapa: Julinka, nějak zapomněla dát přes sebe ruce, když padala doma k zemi :pensive: :grinning: Ale byly pak na nějakou dobu lehce rozpoznatelné :wink: Dnes došly kšíry, jsem zvědavá, jak to s nima půjde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska teda oběd taky nic moc, a to jsem zrovna otevřela skleničky z krámu. Taky jsem si říkala, že v pokoji by to třeba ještě dojedly, ale nechci takhle absolvovat každé jídlo, takže smůla. A taky u nás byla kamarádka, a dělala na ně opičky, tak to třeba bylo i tím :wink:

Julinka nás vydírá večer, ječí jak blázen, když se člověk do pokoje vrátí, tak se hned směje, a tak dokola. Já se teda zavřu v kuchyni, pustím si větrák, a chodím tam cca po 10ti minutách. Olda je měkčí, předevčírem u ní ležel na zemi, včera naštěstí nebyl večer doma, ale Julinka se pak probudila okolo 23:30 a ječela zas, Olda si obětavě lehl vedle postýlky na zem, ale furt se jí něco nelíbilo, tak jsme ji vzali k nám do postele, ach jo... Kdybychom měli jen jedno dítě, tak ho klidně nechám hulákat, ale nechci, aby se úplně vzbudila i Zuzka. No, dneska asi bude veselá noc, zkoušela mi vřískat i teď po obědě, ale to jak vařím, tak to neslyším :wink:
2. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz
Náš malej vyděrač Pavlíno nocuje dnes v obýváku :angry: :angry: taky dělal scény .Jsem zvědavá jak bude chrnět.Dobrou noc
3. bře 2010 v 00:18  • Odpověz
Tak to já musím zaklepat u nás to večer probíhá zatím OK, kolem 19,30--19,45, řeknu že jdem spinkat a dáme dudu a plínečku, holky dám do postýlek popřeju dobrou noc a jdu pryč, občas Lucka brečí, tak tam kouknu jestli má cumel a zase jdu, většinou je klid.
Pavlína zase spala celou noc Luca se budila už kolem půlnoci na cumel, v 1,30 jsem jí dala mlíko.Já myslím že ona celkově hůř spí kvůli zubům, už jich má 12, Pavlína jen šest.
Lucince chybí jen trojky a pětky /nahoře i dole/ ale horní trojky má nalité.

včera jsem byla s holkama na sídlišti před barákem Pavlíne jsem dala kšíry přeci jen je rychlejší...no zapotila jsem se pořádně, zdrhaly mi jedna báseň...večer jsem šla pro Martíse na trénink a potkal nás soused z vedlejšího paneláku a prý já jsem vás pozoroval s holkama venku to byla taková sranda!!!! no jak pro koho, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: holky byly jak prasata, zkoumaly trávu a klacíky sedaly si na obrubníky, ale užily si to.až bude venku sucho bude to fajn.

Jaanjo koukala jsem taky na fotečky, vy máte teda u paneláku super velkej plac!!!paráda, že? máte tam i nějaké dětské hříště? u nác nic není a ještě mě s... pejskaři.I jsem uvažovala je vypustit někde kousek bokem, ale zas jakmile tam nejezdí auta tak je tam i plno pejskařu co mají psi puštěné na volno...jako taky chápu že se chtějí proběhnout ale přece si nenechám pokousat děcka.
3. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
posledně jsem na radu Oli koupila zase hrušky, holky to nechtěly na kousky ani nastrouhané, ale Martin je zbouchal všechny tak jsem byla ráda, taky potřebuje vitamíny a on celkově ovoce a zeleninu moc nemusí.
3. bře 2010 v 09:46  • Odpověz
Tak večerní usínání jde, ale Julinka se budí kolem půlnoci a vyje a vříská, uf, něco děsného. Ale dnes jsme vydržely, a tak po 20ti minutách toho nechala..

jirule: máme před panelákem školní hřiště, ale byly jsme tam jen jednou. Je fakt, že bychom tam mohly častěji, ale musíme tam kus po silnici. Se kšírama teda žádná sláva, nemají moc pohyb, jedna jde doleva, druhá doprava, já je držím, tak nemůžou. Stejně je musím vzít za ručičku, když koukají moc dlouho, jak kluci hrajou hokej :wink: Psi mi zatím nevaděj, neměly jsme žádnej incident, naopak pejskaři si skoro vždy pejska chytí, hned jak nás vidí. A taky máme kolem hodně starých pejsků, kteří už se sotva hrabou :wink: .. holky už psa poznají a dělají "haf".
3. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz
no já jsem to myslela tak že na sídlišti mě štvou pejskaři kvůli výkalům, jako někdo to posbírá ale pořád dost zůstane na trávě a jak slezl sníh je to pěkně vidět apak ta druhá věc že za sídlištěm je mají na volno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak holky haf neříkají, ale Pavlína na každého ukazuje a málem by vypadla z kočáru psi se jí vyloženě líbí :wink:
3. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
No holky,včera jsem se šla na to toho uřvance podívat než zalezu do postele a on nespal,ale byl potichu,ale jak mě zmerčil tak spustil :angry: Nechala jsem ho řvát a šla ležet :sweat_smile: ovšem taťka nevydržel ,furt do mě žduchal ,že Pavlíno řve a nakonec nevydržel ,pro něho šel a vzal ho do postele:angry: :angry: :angry: Nas.al mě teda !!Dneska zatím spí bez problému.Večer usínání je u nás taky v pohodě.Včera a dnes spali jen jednou a docela v pohodě.Jen zase ten Pavlin je ani né po hodině vzhůru.
Kluky už taky venku vypoučtím,máme zahradu takže v poho,psích hovínek se nám taky teda urodilo pod tím sněhem,ale to s lopatou po jednom psovi uklidím raz dva.Už aby bylo pořádně jaro,taťka vybuduje pískoviště a houpajdu,domeček už postavil náš taťka šikovnej :grinning: Vložím foto :wink:
3. bře 2010 ve 23:13  • Odpověz
Tak na dnešek spal Pája beze scén :stuck_out_tongue_closed_eyes: A Péťa spal celou noc s papučkou na noze -ukládal tatínek :sweat_smile:
4. bře 2010 v 08:44  • Odpověz
Oli,

ten domeček je naprosto super!!!! pochval manžu je opravdu moc šikovnej :wink: nám by stačil i zpoloviny takový, myslím kvalitou.Něco budeme muset vymyslet.Máme za městem zahradu, já tam chtěla ten plastový http://img.mimibazar.cz/foto/2/100304/07/b31638830.jpg ale asi by nám ho někdo brzy ukradl :stuck_out_tongue_closed_eyes: , i ak bych chtěla nějakou klouzačku a houpačku,manžel moc manualně zručnej není, spíš vůbec :grinning: a zas ty velký dřevěný centra jsou šíleně drahý to bych měla strach že někdo i schválně rozbije, přeci jen je to zahrada v kolonii a my ji máme hned u plotu takže je krásně vidět co tam máme :unamused:

jinak já bych domek nechtěla, leda ve městě jsem fakt měšťák ale oplocenou zahradu u domu závidím!!!! i s těma hovínkama :grinning:
4. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
Jiři ,to já moc chválit nemůžu,to by si o sobě moc myslel :grinning: :grinning: Ale ,jo je moc šikovnej,teď dělá v podkroví ložnici,všechno úplně sám :wink: Ten tvůj odkaz mi nejde.Taky bych asi měla strach mít to někde na zahrádce,tak aspoň udělejte pískoviště,to vám nikdo neukradne a houpajdu budete muset schovávat,jestli tam máte nějakou kůlnu aspoň.
Holky ,vařite dětem ještě zvlášť nebo jedí to vy?
5. bře 2010 ve 13:22  • Odpověz
Oli, pískoviště máme ještě po Martinovi i spoustu aut, bagrů a báboviček :grinning: Taky 2velké tatry aspon se holky nebudou hádat.Kůlnu budou ted stavět na jaře, ještě musí dodělat dlažbu do pergoly...

já teda pořád vařím dost zvlášť.dnes jsem jim dělala znovu kuskus se zeleninou, moc jim to nejelo tak jsem z toho pak udělala polívku a ony potvory ďobaly opíkaný brambory co jsem měla pro nás...to jim jelo!!! Kterýsi den jsem jim dala do misky jen uvařené brambory na kostičky a taky dlabaly jak o život, jsou bramborový, pořád je kaše, brambory s mrkví na husto, špenát s bramborem, kaše s pangrasem.

Omáčky mi moc nechtějí zkoušela jsem koprovku a rajskou, ani svíčkovou moc nechtěly asi to máme už moc ochucené nebo nevím.
Ale kamarádka říkala ať to pořád zkouším, že se chytnou :slight_smile:
Jinak já si chodím pro obědy do školky a teda málokdy jim to dám, třeba dnes bylo rizoto, moc dobrý, ale ony mi to ještě nepokoušou a je to na ně suchý, mají rády když jídlo trochu teče :confused:
občas střihnem skleničku :wink:
co mi jedí krásně jsou husté zeleninové polívky...ale to nemůžou mít pořád

ten domeček je takovej plastovej, uvežovali jsme o něm už na vánoce stojí něco přes dva tisíce, podobný ale menší mají i u nás na bazéně a Martin si tam vždycky hrozně vyhrál, tak myslím že i holky by z něj měly radost :wink:
5. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
No já taky vařím pořád spíš klukům zvlášť,nějak nemám fantazii co bysme mohli jíst společně :grinning: přece jim nedám řízek ,já dělám přes týden většinou takové rychlovky :stuck_out_tongue_closed_eyes: A oni mají stejně nejradši ty svoje zeleninový blivajzy.Rizoto měli zrovna dneska :wink:
6. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz
Holky, tak to se máte, o domečkách se nám může jen zdát :frowning2: Máme tu uprostřed sídliště takové hřiště s pískovištěm, teď je tam nově skluzavka a nějaké prolejzačky, a bývá tam narváno.. Kus od sídliště je lesopark, a tam taky nějaké atrakce pro děti, tak bych raději chodila tam,ale je to tak na 40min cesty jenom tam.
S jídlem jsem ráda, že nejsem jediná, kdo vaří spíše zvlášť pro sebe a pro děti. Taky si dávám řízky, domácí pizzu, sekanou, palačinky, apod., což by asi ještě holky nemohly. Ale polévky teda dělám hodně často, jak málo pijí, tak do nich chci dostat tekutiny. To pak máme společné jídlo, ale stejně jím, až když už jsou v postýlkách...
Teď ale 2 dny zase Zuzka s jídlem nic moc, zase to vystrkuje z pusy ven a chce si to tam dávat zpátky rukou sama=je to všude možně, jen ne v puse.

Ale chtěla jsem se zeptat, zda vám děti někdy šíleně ječej třeba 20min v kuse??? :confused: U nás je to teď skoro pokaždé po odpoledním spaní, a já nevím, čím to je. Dnes měla Zuzka úplnej záchvat :unamused: Probudí se, začnou mžourat, pak hulákat, dám je na nočník, při hulákání se vyčůraj, dám jim plenku, a teda většinou prostě odejdu z pokoje, a nějak to vřískání po chvíli přestane. Dneska se ale o ně staral Olda, já ležela, neb mi je trochu blbě, no a prostě ten řev byl ještě během svačiny, kdybych tady byla sama, tak už je snad strčím pod sprchu.. Přitom spaly skoro 2hodiny, tak z nevyspání to snad není :confounded:
6. bře 2010 v 16:43  • Odpověz
Tak řvaní bylo celé odpoledne :frowning2: Byly evidentně nějak nespokojené :frowning2: Ale teď v postýlkách jsou potichu... Dali jsme je tam už před půl 7. To je pro mě taky záhada... vstáváme tak v 6:30, celé dopoledne jsou vzhůru, do postele je dávám tak před 13hod. Vzbudily se po 15hod, a v 18:30 už jsou v posteli.. že jako dopoledne vydrží tak dlouho vzhůru a odpoledne tak krátce..
6. bře 2010 v 19:13  • Odpověz
Janji,u nás furt někdo ječí,mě už z nich hrabe :frowning2: Po spaní docela často,a taky už jsme přešli na to jedno spaní přes den tak mám kol poledne co dělat abych je udržela vzhůru a hlavně to s něma vydržela :sweat_smile: U vás to bude třeba zubama.
Noční spaní teď docela v pohodě s Pavlínem,ale zase pro změnu po dva večery vyváděl po uložení do postýlky večer :angry: to byl hysterák,nakonec jsem mu nechala rozsvíceno v chodbě aby mu šlo trochu světla do ložnice a uklidnil se a hned spal tak asi se bojí tmy nebo co.
6. bře 2010 ve 22:27  • Odpověz
Na mě už to bylo včera fakt moc, bolela mě hlava, tak ten řev byl ještě intenzivnější.. :angry: Ale v noci úplně v pohodě.. taky už jim cca měsíc nechávám malinko rozsvícené světlo v pokoji, a pouštíme jim pořád stejné CD.
Já bych řekla, že u nás trochu zuby (Julinka má jednu tvář pořád takovou červenou, snad to ale není třeba omrzlé :confused: ?? , a pak závislost na tatínkovi - ten jak zmizí z dohledu, tak je řev velikánský :sunglasses:
7. bře 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahojky,

tajk zatím jediné hysteráky jsme zažili pokud je chceme v kočáře položit a ony fakt nechtějí spát /včera/ a pak pokud běhaly venku a strkáme je zpět do kočáru /taky včera/ nakonec jsem vyměkla já a Lucku nesla, manžel Pavlínu a babi vezla prázdný kočár.
Venku se jim moc líbilo, byli jsme na moooc dlouhé prochajdě, pak se stavili na pivko /lucinka spala/ a Pavlína lítala po hospodě /nekouří se tam/ od jednoho psa ke druhému, bylo jich tam asi šest a já nebo manža za ní...celé odpoledne nespala odpadla až věčer v 19,15, ale bylo to pěkné odpoledne :wink:

no možná k těm hysterákům teprve spějí :confounded:

nechápu po kom má tu lásku ke psům, já je fakt nemusím, vždycky jsem se bála že mě hryznou a mám z nich respekt, paradoxně po ní vyjel snad nějaký krysařík jinak ty velký plemena byly v klidu a měla od páníčků dovoleno je hladit.

Jinak po probuzení..když jsem je schválně vzbudila já / bo spali už moc pozdě odpoledne/ se mi asi 2x stalo že byly ubrečené, stačilo nějakou chvíli chovat, ale protivné jsou občas taky a nervy mi tečou celkem často :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dnes je u nás krásně tak se s nimi po obědě chystám jen před barák na hřiště /není tu už ani pískoviště, houpajda ani prolízačka / město vše předloni zrušilo, tak jsme se sousedkou žádali aby sem zase něco dali, tak snad....musíme je holt otravovat :wink:
7. bře 2010 v 11:26  • Odpověz
jinak Jaanjo holky jsou teda dobré že vydrží tak dlouho dopolko, naše odpadají kolem 10-10,30 a spí snad do 5ti minut je tam skoro vždy hned klid, horší je to odpoledne....
7. bře 2010 v 11:28  • Odpověz
Jaanjo úplně obdivuju jaké máš pěkné fotky holek , mě přijde skoro nemožné ty naše vyfotit spolu :confused: utíkají nekoukají do foťáku, nepostojí nebo je až moc zajímá foťák a ne to že je chci fotit!!! tady je fotka ze včera s tím jejím psem, fotil tatínek tak zbytek je nějakej rozmazanej :confused: http://www.modrykonik.cz/_gallery/54871/54871_3875546_th.jpg?1267958523
7. bře 2010 v 11:49  • Odpověz
jirule: jé, škoda, že je fotečka tak malinká, pejsek je moc hezkej :slight_smile:
Holky by asi taky dopoledne usnuly, ale on se ten čas pak už dost posunoval, usnuly třeba až po 11hod, a už je nešlo uspat odpoledne. Já jim ve spaní nebráním, dopoledne jezdíme většinou v kočáře, a teď už jsou tak zvědavé, že prostě pořád koukají, co je okolo :wink: Snažím se dělat oběd na 11:30, ale málokdy se mi to zadaří..

Jo, fotky naštěstí nějaké máme, občas se rozhoupe i tatínek (vlastní slušný arzenál foťáků, ale platí tady to pořekadlo o kovářově kobyle.. :wink: Ale fotím někdy třeba i 20 snímků a použitelnej je 1 :sunglasses: Teď mě akorát s.... baterky, pořád je nabíjím, a foťák pořád hlásí, že jsou vybité.. tak dost momentů prostě zachycených není :unamused: Taky zmutovaly nějaké obrázky na kartě, a jsou nenávratně pryč.. naštěstí moc nevím, které..
7. bře 2010 ve 14:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.