• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
autor
Ahoj holky,
o váze mi ani raději nepiště ..ach jj, je to děsný, už jsem psala na dvojčata, potřebuji zpevnit břicho.
O těch děsech jsem psala i já, měli jsme to. Je fakt, že to po oce polevilo, ale objeví se to. Hlavně tedy Tomášek, Robík je v pohodě.
Koukám Jiři, že i u vás jsou takovéhle teploty bez ničeho. Několik známých tedy vlastně jejich děti :slight_smile: v mém okolí to mají také. Jen se hrozím, aby to nechytli kluci. Je pravda, že Tomášek měl jeden celý den teploty 38,5 st. a pak nic. Zdálo se mi to na zuby moc v\soké, ale kámoška mi psala, že jejich dvojčátka měli přes 38 st. a byly to zubáci.
Oli já také nejím, ale žeru ..nepravidelný režim, jím v poklusu, když něco jíme před klukama je řev, jaoby týden nejedli. A večer jím to už je v pohodě, kluci spinkají ...ale zato ten čas. Dnes jsem šla do sebe a udělalala salátek :grinning: Byl mooc dobrej :sweat_smile:
Jiři a nemůžeš sehnat ID té paní z MMB? Já jsem narazila na nějakou paní co dělá dietky, ale nevím .. dokonce mám i její odkaz na webík. Narazila jsem ještě na nějaké kapičky na zrychlení metabolismu tako nich uvažuji ... potřebuji nutně zhubnout :angry:
Byli jsme po třech měsících na rehabilitaci, necvičila jsem a měla jsem tam být uz v únoru a kvůli sněhu a zimě jsem volala, že si netroufnu řídit a že přijedu, až to sleze. Sestrička mi řekla, že Robík je vpohodě, že u něj si příroda sama pomohla, pouze tam doznívá svalový tonus, a máme jít na kontrolu na neurologii a pokud mudra bude souhalsit tak už nemusíme chodit. Kéž by mudra byla pro ukončení ... :sunglasses:
Teď nás trápá stoličky, tedy u Robíka ... má deset zubů a klube se mu třetí stolička a slintá a slintá a slintá ...a stolička se neprořízně a neprořízne :angry: Tomášek čeká na osmý zoubek ... ale slintá také :grinning:

Tak se mějte holky hezky a budu se těšit na příspěvečky do vás.
pa pa pa
7. dub 2010 ve 23:09  • Odpověz
Tak Pavla už je Ok, včera dostala poprvé pořádně na zadek ujely mi nervy, posílám fotku jak jsem ji našla poprvé, to jsem ještě vstřebala, podruhé mě dost naštvala a když se jí to zadařilo večer potřetí tak už to bylo na mě moc
8. dub 2010 v 10:05  • Odpověz
Leni na tu známou kontakt /telefon/ nemám ale písnu jí přes mmb, vím že za ty přípravky dala 1100kč a pak že ten pakl o jídle byl nějaký složitější /telecí maso apod/ že jedla nejpozději po 3h a pidi porce.dělá pošťačku prý tam pohyb být musí ale ona to nachodí v práci a ty třeba s kočárkem, že? ale necvičila, byla fakt dost spokojená a její sestra si ty přípravky nekoupila jen jedla podle jídelníčku a zhubla bezproblémů 5kg, jen co si ještě pamatuji že nesmíš alkohol a normální pečivo a hodně pít 2,5-3l denně.písnu jí at mi dá ten kontakt
8. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: No jdu taky do sebe,jím menší porce a častěji a hlavně si musím hlídat pití,někdy si večer vzpomenu ,že za celý den jsem vypila dvě kafe :confounded:
Jiři,to je sudocrem ? :grinning: :grinning: ten má tak blbý zavírání.
Na dnešek to bylo bez děsu tak snad to bude jen vyjímečně.Když byli menší taky tak občas řvali ze spaní,ale to byli hned vzhůru,ted to byl fakt masakr než jsme ho vzbudily.
Pája taky docela trpí ,když rostou zuby a teploty taky měl.Už mu chybí jen ty zadní stoličky!
Holky jaký máte odrážedla?
8. dub 2010 v 11:04  • Odpověz
Kdepak máme Jaanju? Snad jsou kočky v pořádku.
8. dub 2010 v 11:04  • Odpověz
jj Oli sudocrem no rázem jsme na dně s její spotřebou :grinning: měla ruce krásně obalený až po zápěstí. My máme endura ty nejmenší a Lucka už jezdí po bytě krásně, Pavle to tolik nejde a ještě máme na doma takový to auto na něm drandí hlavně zase Pavla http://i.mimibazar.cz/s/bc/1/090901/11/a25963555.jpg, http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/090831/17/b25946165.jpg
8. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz
Díky za odkazy ,no my taky máme to enduro,ještě po Nikolkce,ale jak má jen jedno kolečko vpředu tak se jim to převrací,je takový nestabilní,A včera děda koupil v tescu odrážedla ,takový podobný jako to auto,a Pavlin se na tom převrací dopředu,on na tom úplně nesedí,spíš tak obkročmo stojí a jak se opře o volant tak letí dopředu,a celkově mi příjde ,že už jim to je asi malý :frowning2: Tak nevím jestli mám zkusit jestli nám to vymění nebo vrátí peníze.
8. dub 2010 v 15:15  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
jiři téda to je , ale spotřeba :grinning: buď v klidu, mě by ty nervy ujely asi také ... Díky za ten kontakt ... téda to je peněz .. já vím, že nic není zadarmo. No uvidíme. Já našla na MMb paní co za ten jídelníček chtěla 900,-Kč. Já alkohol neměla ani nepamatuji :grinning: a normální pečivo (bílé) nejím. Pouze dnes jsem měla k snídani dva bílé rohlíky bo nic jiného tu nebylo :angry: Jinak na mě hodně fungue dieta podle krevních skupin, osvědčilo se mi trochu upravit ne to dodržovat úplně. Jinak pohybu s klukama mám opravdu hodně :slight_smile: mám pěkně spevněné ruce i nody, ale břísko ne ne :angry:

Oli, já se také snažím, ale je to děs. Časově to vůbec nevychází ..dopo to zvládám, obídek dojím po klukách a svojí porci oběda nejím. Jen to sladké to je děs a běs se mnou. Kafe piji denně dvě, určitě ale jedno si dám, ráno abych se probrala. S tím příjmem tekutin jsem na štýru, někdy litr nekdy dva. Vím, že to je výmluva, ale potřebovala bych aby den měl 48 hodin. Ach jj :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky můžete mi prosím poradit ohledně těch odrážedel? Myslíte, že ty nejmenší Endura jsou stabilní a kluci by z nich nepadali? A od kolika měsíců by bylo dobrý jim je koupit? Tomášek už chodí delší dobu, Robík kolem nábytku... díky moc za rady a postřehy.

Tomášek dnes ťapkal poprvé venku, byl z toho nejprve vytrslej, ale pak nechtěl ani do kočárku a řval :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz
autor
Oli,
normálně bych jim tam zpět to odrážedlo donesla a žádala výměnu nebo vrácení peněz. Máš na to nárok, nevím přesně kolik dnů je podle zákoníku na vrácení bez důvodu. Ale myslím, že Ti vstříc vyjdou. Tak to zkus a pak písni jak reagovali. Držím palečky :slight_smile:
8. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz
Leni,jo sladký to je moje vášeň ,ale dnesk ajsem se držela docela :grinning: S odrážedlama tam zítra zajedem tak uvidíme jaká bude domluva.Ještě jsem se tě chtěla zeptat ,četla jsem na dvojč. že kluci spí sami v pokoji,zlepšilo se jim spaní? Manža už pilně pracuje nahoře na ložnici a kluci budou taky sami v pokojíčku.
8. dub 2010 ve 22:19  • Odpověz
autor
Ahoj Oli,
tak se sladkým jsem se dnes moc nekrotila :unamused: Potřebuji nutně spevnit břicho, dávala jsem dotaz na dvojčata. Ach jj :unamused:
Když jsem spala s klukama v ložnici tak jsem se moc nevyspala, slyšela jsem každé prdnutí a heknutí ... no děs. Pak jsem se odhodlala spát s manžou v obýváku. První noc jsem z toho byla vydřená, že tam jsou kluci sami, byli sice na chůvičce a měli ještě monitory, ale i tak jsem slyšela každé cvaknutí chůvičky. Monitory jsme vyndali cca 7 měsíci. Kluci spí sami cca od půl roku. Myslím, že se spaní zlepšilo jak jejich tak moje. Je to rozhodně lepší. Jde o zvyk, pár prvních nocí budeš z toho nesvá, ale později to bude dobré. Pokud máš možnost nechat je spát samotné v pokojíčku a budeš někde vedle, a kluci nemají problém se spaním tak já bych byla všemi deseti pro :slight_smile:
8. dub 2010 ve 22:41  • Odpověz
Leni,no mě taky vzbudí každej prd :grinning: Už mě vzbudí i manža jen když se otáčí :angry: :angry: Pavlin se v noci furt kroutí,dneska jsem k němu vstávala snad 10x :angry: ,ale když mě hodně naštve tak ho přestěhuju v noci do obýváku do cest. postýlky ,chvíli si tam pořve a pak tam spí zbytek noci bez hnutí tak si slibuju,že až budou sami v pokojíčku ,že se to zlepší,prostě ho necham vyřvat.Péťa má tvrdý spaní a většinou ho nevzbudí.
9. dub 2010 ve 12:18  • Odpověz
Kočky ,kde jste všechny???Jak se máte?
16. dub 2010 v 08:43  • Odpověz
Ahojky,

my jsme v pohodě, zrovna máme nejoblíbenější slovo a to ne né nene :grinning: jinak bych řekla nic nového :stuck_out_tongue_closed_eyes: v noci vstávám jen kvůli dudlíkům, mlíko už nechtějí a večer vařím obyčejnou krupici, tu zatím baští.Dokonce jsem jednou zažila mírný šok když obě prospaly celou noc :grinning:
16. dub 2010 v 10:25  • Odpověz
čus holky, jsme v pohodě, jen jsme plašili se žádostí o úvěr a zateplují nám ten barák, tak jsem pořád po nějakejch schůzích :wink: Úplně jsem nedočetla, napravím večer, ale koukala jsem, že si píšete o odrážedlech - nutně něco musím vybrat, holky koukají smutně na děti, co s ena nich vozí. V podstatě se rozhoduju mezu endurem menším a tímhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23227954&tab=0
Já bych brala klidně to za 279, přijde mi, že bude lehounké a vešlo by se třeb ai pod kočár, jen nevím, jestli to něco vydrží, ta kolečka jsou dost malá. nemáte někdo zkušenost?
S hubnutím vám neporadím, já potřebuju cvičit, mám špeka, ale za tu dobu od porodu už jsem si zvykla. :grinning:
16. dub 2010 v 15:49  • Odpověz
Holky ještě pořád spí, tak jsem to dočetla :slight_smile: Na sladké jsem strašně, po porodu to byla jedna sušenka, čokoláda za druhou... ale snažím se teď odvykat :wink: leze to totiž do peněz.. už od pondělka nic sladkého, a fakt mám úplně abs´ták.. liju do sebe alespoň jablečný džus, ten je taky sladký :grinning:

olinapa: v tescu není s vracením věcí problém.. ale vždy jsem tam nesla něco, co nejevilo známky nošení/používání, tak nevím, v jakém stavu odrážedlo máte.

jirule: no, pěkně si s tím krémem pohrála :wink: a nebyla to spíš chyba maminky, že ho špatně ukryla? :wink: :grinning: :dizzy_face: já teda když jim vynadám nebo naplácám, tak pak musím s chladnou hlavou většinou konstatovat, že chybu jsem udělala já - něco neuklidila, nedovřela, dala příliš na kraj...
Asi vás naštvu :wink: , ale holky chrupkají celou noc. Spíme s nima, jinak to u nás nejde, a já taky chrním celou noc. Občas se někdo vzbudí, zakňourá, ale za chvíli už zase všichni spíme. Jsou to (přes noc) zlatíčka, i když jim rostou zuby, i když máme očkování... tak abych to nezakřikla, dnes jsme byly na žloutence a jsem přes víkend sama doma :wink:

lenule: enduro je psané od 1 roku. vyčkala bych ale, až kluci budou pěkně chodit - aby se pak jen nevozili a dojít si nikam nechtěli. A taky už asi budou umět líp držet stabilitu (až budou jistě chodit).

Jak se vám daří na nočníku? U nás docela fajn, jen jsem já líná je tam pořád dávat. Dnes už jsem ale dávala 4x, a chytly jsme toho docela dost. Samy si ještě neřeknou nebo já to nedokážu dešifrovat. Kamarádka mi říkala, že její holčička se za nic pak už nechtěla vykakat do plíny, a řvala a řvala, dokud ji nedali na nočník.. a je fakt, že holky jsou občas taky takové zoufalé, ale pak už jen vidím, jak tlačí a je to v plíně... prostě nepoznám, kdy je to křik kvůli kakání a kdy kvůli něčemu jinému. :unamused:
Jinak holky moc hezky říkají "děti, děti", když nějaké vidíme, a teď taky "holki" a "kuk=kluk"
16. dub 2010 v 16:06  • Odpověz
Jaanji, raději pořid to enduro, to druhé odrážedlo měl Martís kdysi a nic moc a navíc včera jsme byli u sousedky a ta ho má.Holky na něm vůbec neuměly jezdit má moc daleko řídítka od sedátka, Luca to vyřešila, sedla si na štangli a za chvíli letěla dopředu přes řídítka na pusu :frowning2: za nás teda endura, řádí jak dasi hlavně Luca :wink:

nočník, jsem děsně líná a z příspěvku na dvojčatech mám pocit že je ještě brzy.holky ví na co nočník je, pokud vyloženě tlačí podotknu kam se dělá aaa a donesou nočník /ale mají už nadílku v plíně.Celkem často se staně hlavně u Pavli že si donese nočník řekne aaa a vyčurá se , ale někdy taky ne a plína je teplá :stuck_out_tongue_closed_eyes: uvidíme v létě
16. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
jirule: supr, žes to o tom odrážedle napsala, vezmu enduro. :sunglasses:
K nočníkům: mě zas ty příspěvky na dvojcata.cz docela někdy děsej - skoro ve 2 letech si děti na nočník nechtějí ani sednout, stále mají plínky po celý den... zase jsem si říkala, že když tam holky tak pěkně seděj, tak že je v tom budu podporovat a v létě to snad bude ještě jednodušší, teď v zimě než je svleču... U nás je zas problém, že dost často kakají při obědě.. to abychom obědvaly na nočníku.. vůbec teď dost hodně kakají, asi to souvisí se zubama..
A kdy se tak začíná používat ta redukce na wc? jsem přemýšlela, zda k našim pořídit 2 další nočníky nebo rovnou redukci na wc a 1 další nočník.
16. dub 2010 ve 21:29  • Odpověz
Jo, holky, kdo kupujete Bebu nebo Nutrilon - v dm mají akci. Nutrilon3 prodávají 2 kusy za 599Kc. beba je tam taky nějak levněji. Do 27. dubna
16. dub 2010 ve 21:31  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:
Oli s tím spaním to bude pak fakt lepší. Měla jsem z toho obavy, ale fakt je to lepší . Sice poslední tři noci Tomášek má nějaký špatný spaní ... tak snad se to zlepší. Pořád se budí a řve, utiším ho a zase za pět minut řve, vzteká se a chová se tak jako když měl noční děsy. Předevčírem to takhle bylo asi 5x za sebou a pak jsem tam zustala a lehla si s ním na letiště a přikryla velikou peřinou a začlo to ... chechtal se, štoural mi do oka, ucha, nosu .. plácal do peřinky a smál se. Tak jsem milého Tomáška bafla a dala do postylky a řekla jsem oběma, mezitím se Robík probudil, že tu bude klid a odešla jsem. A spali, až do rána. No nemám slov, milospánovi se asi nechtělo spát. :sweat_smile:

Jiři , kluci odmítají kaši už několik měsíců, a zatím beze změny. Jediné co jsem zkoušela je to, že jsem jim chtěla zahustit mliko nemléčnou kaší, to mi odmítali ... náhodou jsem jim dala mliko se savckami co meli i kasi (otocne od aventu) a nechteli to. Tak dnes jsem jim dala mliko zahustene kasi do normalnich savicek jak jsou zvyklí, ale č. 3 a vypili to. Taková kravina a jak to bylo duležitý :sunglasses:

Jaanja já právě také přemýšlela o malých Endurech ... a nechám to tedy, až kluci budou choti stabilně, Tomášek už chodí, ale počkáme na Robíka. Ja jsem na endura četla saou chvalu, podle toho jim verim nejvic. Tak uvidíme.
jani kluci mi také spí celou noc. takže mě něnaštveš :grinning: :grinning: Jsou vyjímky,ale to se dá. Jsem za to moc ráda, protože bych asi takhle nefungovala.
Nočníky začínám zkoušet, ale je to o náhodu. Zatím jsem dala 3x a jeden den se vycural robik, druhy oba, a treti den tomasek. Oba tam sedí jako vosa na bombonu a nenarovnaji se. Obcas je to se revem ..alë musi si zacit zvykat. Ani nevím kolikrát denně je mám vysazovat, nechci je nějak polekat a mme zatím jeden nocnik ... máme na něj frontu :sweat_smile: musíme koupit ještě druhý , ale nedovedu si predstavit, že budu kočírovat oba. Ale budu muset. Jj na dvojcatech.cz jem cetla problemy s nocnikem apod. sice vím, že až od půl roku ovládají svěrač a pak si uvědomují tu vazbu, ale občas mě posednou myšlenky, jestli náhodou něco jsem nezmeškala a zda nemám tvrdě začít.

CO MYSLÍTE HOLKY JAK TO MÁM UDĚLAT S VYSAZOVÁNÍM NA NOČNÍK? MOC DÍKY VŠEM !!!!

No s těch nočníků mám obavy jak to prostě sladit. Jinak jsme byli na kontrole v nedonošenecké ambulanci v porodnici , kde jsme rodili ... celkem vše dobré ... domluvili jsme se na botičkách, kontrola jak robik dává nožicky, "šmajdá" na vnitří hrany, kotníkové botičky kožené by to měli spravit, Tomášek je v pohodě, ten je zase moc hubený, je na spodní hraně té jejich křivky. Ale to je fakt, když ho vezmu drnkám po žebrech. Jí méně než Robík, ale zase v klidu nepsotojí neposedí takže vše spálí. Doporučena kontrola na neurologii, jsme objednáni na 17.5. a pak na oční, mudre se zdá, že každému trochu ujíždí očičko, tak ať je klid na duši. Od prosince necvičím Vojtovku, nechala jsem to plavat, tak jsme byli na začátku dubna na rhb, měla jsem tam jet v únoru,ale kvůli počasí jsem to odložila, netroufla jsem si řídit. Řekla jsem setře narovinu, že jsme necvičili, koukala docela naštvaně, ale prohlídla Robíka a říkala mi, že u něj je to tak, že si příroda pomohla sama, vše v pohodě, pouze tam doznívá svalový tonus, a že pokud neuroložka bude souhalsit tak nás vyřadí. tak se budu modlit.

Jani díky zat ip. Já mám také jeden ... vlastně dva ... ve Schleckru mají v akci Sunar complex 3 od 12. měsíce 600g za cenu 179,- když máš jejich kartu, bez karty za 189,- Kč myslím, že do středy a pak v makru nabízí plenky Happy při koupi dvou balíku je cena za balík 135,- Kč, mají různé velikosti. Tak tam pojedeme. Platí to do 27.4.

tak jsem se trošku rozepsala :grinning: :sunglasses: přeji všem krásnou neděli a těším se na rady a odpovědi.
lenka
17. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz
Leni,mě budí spíš Pavlík ,ale už jsem ho trochu vycvičila ,no jako pejska :grinning: On se vzbudí a stojí v postýlce,já na něj houknu lehni a on lehne a spí :grinning:
Jo odrážedla jsem bez problému vrátila a koupila jiný.Tak ty snad budou lepší.
Já taky začala vařit normální krupici,ale moc se neujala tak zas dávám sunar-přešly jsme na něj.Je to pro mě hlavně jednodušší než se vařit s kaší.Dávám jim do toho sunatu trochu nemléční kaše,teď mám nějakou instantní kukuřičnou.
Na nočník zatím kašlu,párkrát jsem ho vytáhla,nedělá jim problém tam sedět,ale zatím se nám nepodařilo nic vyrobit :grinning: Když vidím ,že tlačí rychle na nočník,ale nestíhám,kluci jednou zatlačí a je to tam :sweat_smile:
Leni ,díky za tip na makro!Měli je mít i v intersparu a u nás teda vyprodáno :angry: Tak zítra zajedem do makra,už nám docházejí zásoby.
19. dub 2010 ve 12:12  • Odpověz
Ahoj holky,nepatřím sem spíš jen občas zahlídnu na koni název a nakouknu,ale velmi sporadicky. A dneska jsem objevila na MMB super věc, tedy mně alespoň přijde super :sweat_smile: ,tak jsem si říkala, že vám sem pro inspiraci hodím odkaz,třeba se vám to také bude líbit. :wink: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16725373&tab=2
21. dub 2010 v 18:44  • Odpověz
tetes: joj, to vypadá vážně super, i ta cena! :slight_smile: Jen bych zkusila na dvojcata.cz, jetsli s tím má někdo praktickou zkušenost - co to vydrží, jak je to bezpečné, atd. Kdybys to pořizovala, tak napiš :slight_smile:
22. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tetes,to je pěkné fákt.My už ,ale houpadlo máme,jinak bych to snad koupila.
Manža měl tento týden dovolenou tak teď po dvě noci spal s klukama sám v ložnici a já v obýváku ti dva malí hajzlíci ho prej skoro vůbec nebudili!No to mě řekněte,oni mě to snad dělaj schválně :angry: No už aby byl ten pokojíček.Dneska jsem je dala po obědě spát do posýlek a za chvíli Pavlin bušil na dveře,přelezl postýlku tak mu to už musíme snížit až úplně dolů.Pak přelezl ještě jednou k Péťovi a leželi tam spolu a řehtali se ,nakonec jsem ho musela strčit do spacího pytle :grinning:
Leni,jak jste na tom s varlátkama? Měli jste je dole? Péťa měl jedno nesestouplé,teď ho má občas dole,občas nahoře, pořád mu tam cestuje.Říkala mudr. že nás pošle na ultr. a podle toho na chir. zákrok ,mám z toho hrůzu.
Užívejte víkend :wink:
23. dub 2010 ve 14:08  • Odpověz
ahoooj!!!

jak se všichni máte? my dobře, holky řádí, pro Lenul-nočníky jsem vysadila úplně po tom co čtu na dvojčatech mi přijde že to nemá smysl je vysazovat.Zkusím vzít v létě plínu, kalhotky už mám nakoupené :grinning:
Posílám fotky jak holky dnes obědvaly, po dlouhé době dostaly lžíce do ruk a dožadovaly se jich i u večeře :grinning:
14. kvě 2010 v 19:28  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak jsme to tady trochu zanedbali :frowning2:
Oli, varlátka máme u obou kluk§ dole, mudr je kontrolu na každé prohlídce. KOukám jak kluci řádí :grinning: a bude hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes: ohle si říkám, když kluci vymyslí nějakou pěknou lotrovinu. A to umí mooc dobře. Tak Robinek už umí vylést na postel a dolů, slézat ho naušil manžal dříve, tak jsem ráda, že není sebevrah. To Tomášek sléza po hlavě :fearful: Tak se snažím ho také naučit, že dolů se leze opačně. Tak snad se brzy zadaří.
Jinak nám bylo 15 měsíců, Robinek má aktuálně 9700g/80cm/12 zubů, Tomášek má aktuálně 9120g/77cm/9 zubů :grinning: Teď jsme cca 10 dní marodili, Robík celkem lehčí průběh, Tomášek bohužel měl antibiotika. Ale už zase řádí jako černá ruka.
Oli neboj, já myslím, že varlátku sestoupí a už zuůstane, to u dětí prostě občas bývá. Jinak je dobře že vás pošle na utz, tak pak dej vědět jak jste dopadli co mudra doporučila.

Jirule ahojky :slight_smile: já to s nočníky také moc nehrotím, teď jsem silně polevila, právě také po přečtení příspěvků na dvojčatech. Začneme zkoušet také v létě, tak uvidíme jak se zadaří :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kluci samozřejmě nechápou souvislost. Téda holky jsou šikulky, já se pořád bojím jim dát jídlo do ruky, ale pomalu bych chtěla začít s těstovinami a vařenou mrkví a masem ... mě přijde podle foteček, že se holky docela dobře umí nakrmit .. jen je mi jasné, že bez bordýlku to asi ještě moc není vid? :grinning:

Tak se všichni opatrujte a písněte co je nového .... hezký víkend všem přejeme :slight_smile:
15. kvě 2010 ve 12:25  • Odpověz
Ahoj, vidím, že tu už skoro nechodíte - přesto (Lenule už to ví), držte nám všem palce (viz můj profil). Je to divné, co? :slight_smile:
15. kvě 2010 ve 21:24  • Odpověz
Fial, já to vím taky a moc vám držím palce, holt koník je taková malá vesnice :grinning: krásně se vám to povedlo :wink:
15. kvě 2010 ve 22:04  • Odpověz
Leni holky takto jí teprve třetí den a sní toho míň právě proto že se krmí samy a ode mne už nechtějí :frowning2: /oběd/ aktualní váhy v 17měs. Pavla 9,5 kg Luca 10kg tož takové laňky :grinning: a binec zatím ani moc není.vařené tstoviny jsem jim dala taky jí je krásně ale celé to polykají místo aby kousaly, taky vařenou mrkrv i hrášek, rajčata na kousky, papriky na nudličky i kedlubny na nudličky, sýr....
15. kvě 2010 ve 22:09  • Odpověz
Čau fial, no tak to je bomba!!!! :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Tak se nakonec taky dočkáte dvojitého nadělení.. to bude teda k Juráškovi nadělení :wink: Moc držím palce, opatruj sebe i mimča.

Na nočník holky stále dávám, cca tak 4x denně. Myslím, že to smysl má, samozřejmě tam neudělají něco vždycky, ale tak v 1/4 případů ano.
Jirule: ty kalhotky jsou v nějakých velikostech jako oblečení, nebo jak se vybírá velikost? To abych jich koupila aspoň 50 :wink:

Jinak u nás taky nejraději jedí samy. Teď pár dní skoro vůbec nejedly, ach jo, ale včera zabral květákový mozeček s brambor. kaší, a dnes jsem jim taky dala zeleninu a těstoviny vcelku. Se lžící to jde lépe Julince, Zuzka ji drží jen tak špičkou palce a ukazováčku :wink:
Ale chtěla jsem se zeptat, jak děti budete učit jíst příporem? Já většinou sedím čelem k nim, zkouším je sama krmit a občas jim pomoct s jejich lžící, ale nevím, zda bych se neměla vykašlat na to krmení, stát jim za zády, a víc pomáhat s tou lžící.. jestli by se to naučily rychleji.. nebo tomu dát volný průběh? :confused:

lenule: naše holky umějí slézt z naší postele, ale už několikrát z ní spadly :unamused: Mršky si stoupají, a to pak mají vratké nožičky, protože ta matrace je poměrně měkká, a tak mi teď 2 dny po sobě spadla dolů Zuzka. Julinka šla párkrát po hlavě, ale poměrně v pohodě, navíc šla dolů na puzzle. Zuzka teda dala pod sebe ruce, ale stejně si natloukla nos a tekla ji krev z pusy (trošku).. Vůbec jsou děsně otlučené..
Taky mi začaly lézt na židle v kuchyni, Zuzce to navíc moc nejde, takže stojí u židle a řve, abych ji tam vyzvedla. Po chvíli si ale židle chtějí vystřídat, a tak slezou, a zuza řve u druhé židle.. uff. dnes jsem židle z kuchyně odnesla :wink:
19. kvě 2010 ve 14:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.