• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
autor
Ahojky všem,
jirule: váhy super ne? My na tom budeme dosti podobně. Je fakt, že když vezmu Tomáška tak cítíme žebra, a je i lehčí než Robík. Je to znát. Pořád sbírám odvahu je nechat samotné nakrmit. Tak snad se brzy rozhoupu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Fialinko: Jj já to vím a už jsem posílal gratulku. Prostě moc vám všem držím palečky, a přiznám se, že jsem fakt bulela jako želva. Strašně moc mě to dojalo a moc vám to přeji. Je to něco naprosto úžasného.

Jaanja: květákový mozeček nás čeká v pátek, bude vařit babička :grinning: tak jsem zvědavá jak se kluci budou tvářit. Ale se zeleninou nemají problém, dost ochotně jedí maso s např. mrkví, kedlubnou, jí i opkurkovou omáčku, cibulovou ... mnam :sunglasses:
Ted se konečně rozhoupávám koupit odrážedla, dala jsem i dotaz na dvojčata. Mám zatím spíše nakročeno ke Cross, je to od stejného výrobce jako je Enduro.

Jinak holky to mi ani nebudete věřit, ale dnes si Robík vlezl na PC stolek, na gauč vylést umí, ale že to vypiluje až takhle.. no to jsem fakt nečekala. Neslyšela jsem ho, Tomášek byl se mnou a manželem v kuchyni, obývák je snad zabezpečený, co šlo jsme přivázali, co bylo potřeba jsme odstranili, zatarasili apod. No a tak jsem šla se mrknout co ten Robik dělá, v obýváku jsem ho neviděla, nikde nebyl (v prostoru, který jsem měla na dohled) myslela jsem zda není někde zalezlý např. za stolem, výdy tam sedí a hraje si. Ani tam nebyl. Najednou jsem se podívala ke stolku a on na něm seděl, v ruce myšku .. no lekla jsem se. Po odeznění šoku mi cukaly koutky. Tak jsem ho vyfotila, manžel ho jistil. Ale Robík si klidně seděl a studoval myšku :grinning: Vkládám fotečku, ať z toho také něco máte :sunglasses:

Jinak Tomíkovi se dnes prořízla druhá stolička :slight_smile:

Tak pa pa a objevte se :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 23:09  • Odpověz
lenule: tak to je teda šikula! :slight_smile: Ono to tam určitě láká, když je gauč vedle stolu :wink:
A jak se prosím dělá okurková nebo cibulová omáčka??? :confused: Ty naše cácorky už zase skoro nejedí obědy, respektive nenechají se krmit ode mě a tak nějak celkově nad tím ohrnují nos... tak třeba by pomohla změna jídelníčku.
Na odrážedla jsem se taky koukala, my si to Cross jednou vyzkoušely na hřišti, a holky opravdu hodně zakopávaly o to zadní kolo, v podstatě se ani nemohly rozjet, tak jsem hned byla pro endura... a teda stabilitou mě překvapila, fakt dost vydrží. Ale on ti asi každý napíše něco jiného :wink: :sunglasses:
21. kvě 2010 ve 23:38  • Odpověz
Ahojky,

JJ Leni písni ty receptíky na omajdy já taky zkouším kde co, na dvojkách byl recept na pangase s cherry rajčaty, tak to tedy snědly ale žádné nadšení a pak na těstoviny s račaty, to jim nejelo vůbec a těstoviny pojedly raději holé.Včera jsem jim dělala kuř. maso s omajdou něco jako znojemskou+těstoviny a nechtěly to vůbec tak jsem jim chtěla dát zel. polévku /ta zabere vždy/ a taky jí moc nesnědly.
Ale jsou ted nějaké povadlé od včera teploty...mají reakci na očko spalničky+zarděnky :angry: v noci topila Luca dost, dala jsem jí i Nurofen, pak to bylo krapet lepší.
Nu dnes jim dělám kuř,vývar s knedlíčkama tak jsem zvědavá jestli uspěju, v záloze je pečené kuře+br.kaše.

Leni malej je šikulínek, že? Ty naše taky zdolávají co můžou :wink:

Jaanjo já myslím že na příbor je ještě času dost, záleží na šikovnosti dětí, třeba Martin moc šikovný nebyl a s příborem začal až ve školce a pak jsme dávali i doma.Holky teda rády dostanou vidličku a napichují si brambory nebo těstoviny.
Sedím taky naproti nim, občas upravím ručku na lžičce nebo pomůžu trefit do pusiny, ale lepší se.Jako že by úplně samy snědly oběd to ještě ne, spíš se pak nechtějí nechat dokrmit, taky ted moc nejí...ale pravda je že když jsem vzala přesnídávku a Pavlína si ji nabírala a dávala do pusy, já jí mezi tím taky strkala do pusy že byla sklenička pryč hned :slight_smile: ale ona má přesnídávky ráda.
22. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz
jirule: no jo,to očkování.. jdeme příští týden na hexu.. Tak ať to máte rychle pryč..
U nás teď kvílej asi hlavně kvůli zubům, rostou jim ty stoličky.. pořád všechno koušou, jsem zvědavá, kdy tohle období konečně přejde :wink: :grinning: I když - knížky už nežvýkají, ale rovnou trhají, tak co je vlastně horší? :wink: :sunglasses:
Já bych tu vidličku alespoň taky ozkoušela, holky se fakt nechtějí nechat krmit u oběda, dneska jsem myslela, že zas nic nesnědí (rizoto), ale po chvíli začaly zápasit se svými miskami a lžícemi, a nakonec to teda jedly studené, ale jedly.. zuzka si tam nechala šoupnout i pár lžiček ode mě. Jídlo bylo všude, celé jsem je svlékla :wink: :dizzy_face:
Už nechtějí ty bryndáky-pláštěnky z IKEA, ale normální bryndák vůbec nestačí. Nemáte někdo takové ty plastové bryndáky s korýtkem? Já si nejsem jistá, jestli by si něco takového nechaly dát na krk..

Oli, jak ten zápal plic? Překonali jste to? Chtěla jsem se zeptat, jestli se kluci houpají na tom houpadle pro dva, co dostali k vánocům?
22. kvě 2010 ve 22:04  • Odpověz
Ahojky, jak se všichni máte? Konečně je venku nádherně, že?
12. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
Ahojky,já už myslela,že sem nikdo nechodí :grinning:
Jaanji kluci se houpou jako o život,spolu i každý sám.Zápal plic dobrý,nejhorší byl ten první den,pak se rychle začal zlepšovat.
V pátek jsme byli na 18. měs prohlídce,Péťa má 11,7kg a 81,5cm a Pája 11,1kg a 83cm,no ale byla to scéna,oba tam řvali jak o život,Péťa jak slyší sestřičku tak je konec a rozeřval i Páju,ještě se mnou byla Nikolka.Dostali očkování,prevenar a hexu,Péťovi to asi blbě píchla a vůbec nemohl chodit,ale druhý den už to rozchodil.
S jídlem u nás dobrý,taky se snaží jíst sami,Pájovi to jde líp,Péta tu lžičku taky drží za konec a ještě si ji v puse furt otáčí,ale nechají se u to i krmit takže dobrý :wink: Už jim docela jedou omáčky,nej mají ty fazolky na smětaně,měli kuře na paprice ,potom měl Pája trochu průjem,rajská jim chutná no a jasně svíčková.Teď jim vařím hodně husté polívky,cuketovou ,květákovou,kedlub. ,s bramborem,je to rychlovka,jen to povařím,vodu sleju aby to bylo hustý,(vývar schovám do mražáku z toho jim pak dělám nudlovou polívku jen tam šoupnu trochu mražené zeleniny a nudle.), pak rozmixuju ,přidám trochu zakys. nebo normální smetany a to přímo sežerou přes dva velký žufánky.Bryndáky mám z tesca http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34392381&tab=0 -takové podobné.
Jaanji,už jste přestěhovaní,nás teď čeká malování pokojíčků a pak bude akce kulový blesk,něco už je v pytlích a krabicích ,no je mi z toho až špatně ,protože než to všechno uklidím....

Leni,teď už budou zdolávat větší a větší výšky,buď ve střehu :wink:ten pc stůl si o to říkal :grinning: mě kluci šphali všude docela brzo.
Přidala jsem si tě na FB,tedy doufám,že jsi to ty.Jen jsem tam nenašla žádné fotky.
14. čer 2010 v 11:47  • Odpověz
olinapa: oli, tak super, že jste už vyzdravený!!! :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: Houpačku teda promyslím, teď holkám koupím kočárek na panenku.... jeden.. snad se o to moc neservou :wink:
U doktora jsme to taky měly se scénkou :unamused: Ještě na prohlídce ve 12ti měsících byly docela v klidu, při očkování proti spalničkám úplně ledově v klidu, a teď teda řev, na očkování, i na prohlídku. Julince by měl doktor měřit každé 3 měsíce tep, ale prostě jsem to vzdala, věřím, že je zdravá... Pak měla ještě Zuza klíště (asi, já si nejsem úplně jistá, mrskala se, ale měla to za krkem, a já žádné nožičky neviděla). Olda ji vzal raději k doktorovi, držel jí nohy, sestřička ruce a doktor se snažil s pinzetou :sunglasses: ale jak říkám, domů klíště nedonesl, takže tomu na 100% nevěřím..
Bryndáky máme v podstatě stejné, ale holky už je právě moc nechtějí, a jídlo stejně padá na kalhoty, já myslela takové ty z pevného plastu, mají je myslím i v IKEE - taková ta zelená žába, prodávají to s hrnečkem a talířkem jako sadu.
S jídlem máme opět boj, respektive pijou mlíko, baští ovocnou přesnídávku a jogurty, ale oběd.. grrr. chleba grrr..
A jak se dělá cuketová nebo kedlubnová polévka? Jakou k tomu dáváš zeleninu? My máme taky nejčastěji husté polévky, teď ale už nechtějí čočkovou :unamused: Musí to být husté, protože se chtějí krmit samy. Jela jim bramborová kaše, ale teď už 2x propadla :confounded: A jaké nudle se dají použít do polévky? Nebo si děláš domácí?
Holky mají taky 11kg, ale fakt nechápu, kde na to berou :wink:
Stěhování nás čeká v srpnu, děláme ještě v bytě úpravy - strhat tapety, vyštukovat, vymalovat, natřít topení, dveře, futra... asi nová koupelna, lino.. jde to pomalu :confounded: Ty barvy do dětského pokoje pořád nemám promyšlené :dizzy_face:
O výškách mi ani nemluvte, musela jsem dát pryč židle z kuchyně, vylezly si na stůl a zuza (asi) spadla dolů na lino. Já zrovna šla pro něco vedle, a vůbec nechápu, jak to mohla přežít, ta podlaha je pekelně tvrdá :confounded: Ani bouli neměla, jen trochu modřinu na čele.. takže dávám velkého bacha.. kamarádce spadla v bytě u známé dcerka hlavou na stůl (na roh) z dětské klouzačky... ale taky jí nic naštěstí nebylo.
14. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz
Jo, holky, ještě jsem na vás měla takové praktické dotazy - jak měříte dětem teplotu? My nikdy moc neměřili, ale tuhle jsem potřebovala, ale s teploměrem v zadku nechtěly už nic mít :sunglasses: Používáte takové ty teploměry na čelo? - nevím, zda to ukazuje dobře, a zda si to tam děti nechají přilepit...??
A jak teď řešíte rýmu? Ještě pořád odsávačkou? A stříkáte něco do nosu? Učíte děti smrkat do kapesníku?.. Já se tak blbě ptám, protože holky nikdy rýmu neměly, až teď poslední 3 dny - nejřív Julinka, ale jen malinko, a snad už to překonala, a dnes odpo Zuzka, teď chudák nemohla 2 hodinky usnout, strká si normálně palec do pusy, ale to teď kvůli ucpanému nosu nešlo.. Ráno na ni vytáhnu odsávačku, dala jsem jim tam odpařovat eukalyptus, ale taky by chtělo jí do toho nosu něco stříknout - myslím, že jsem viděla nějakou reklamu na přípravek s mořskou solí.. Jen doufám, že nemají alergii, Oldovi teď z nosu teče jak z vodovodu a oči sotva rozlepí.. To by mě fakt mrzelo, kdyby to zdědily.. a vyčítala bych si, že jsme nepoužívaly ten Nutrilon HA... :unamused:
14. čer 2010 ve 21:46  • Odpověz
Jani,nudle dávám i kupované ,dneska jsem jim udělala do polívky strouhání to se jim líp jí :wink: Ta cuketová polívka,dám tak tři brambory a dvě menší cukety,nakrájím na kostky,jednu mrkev nastouhám,uvařím,sliju aby byla hustá,rozmixuju,přidám smetanu.Nebo místo té cukety dáš květák nebo brokolici....
Teploměr mám ušní a čelní topcom,rýmu jsme už dlouho neměli a doufám dlouho mít nebudem,ale odsávačku používám,smrkat zkoušíme,ale nic moc,stříkám stérimar na noc nasivin,když mají rýmu hodně.
15. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz
olinapa: úúú, ale já ani nevím, co je strouhání??? :confused: :grinning: Cuketu jsem dnes koupila, vyzkoušíme. Teploměr omrknu, odsávačka jí naštěstí dnes nevadila. Kamarádka nám zapůjčila tymiánovej krém od Justu, moc hezky a intenzivně to voní, maže se to na hrudník... dopoledne jí rýma tekla, ale po obědě hezky usnula... za to noc byla děsná, ani nevím, kolikrát jsme byly vzhůru :rolling_eyes:
15. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz
:grinning: :grinning: místo krájení nudlí to těsto nastrouháš na struhadle :wink: :wink: a pak zavaříš do polívky. Těstíčko si uděláš z 1 vejce a 150g hrubé mouky a cca 1 lžíce vody-podle toho jak máš velké vejce,musí to být tuhé aby ti šlo dobře strouhat.
Z tymiánu jsem vařila Nikolce sirup na kašel, pomohl ji a je moc dobrej.
15. čer 2010 ve 22:05  • Odpověz
ahojky,

tymiánový krém od justu máme taky, je super!! jinak jsem stříkávala do nosu nejvíc vincentku,na noc nasivin těď už dlouho rymu neměly.Pavlína už smrkat uměla, Luca ne.

teplotu měřím pořád v zadečku dig.teploměrem, taky se jim to moc nelíbí jakmile to leze rychle nahoru ani nečekám až doměří a dám čípek.S ostatníma teploměrama zkušenost nemám.

ten zelený bryndák z IKEY jsme měly jeden, nám teda neseděl prodala jsem ho za 10kč do bazárku

oli líbí se mi jak originálně vaříš :wink: sliješ, schováš na další polívku :wink: kluci to kapání pokoušou? je to dobrý nápak, kdysi jsem to taky dělávala, ted nudle spíš kupujeme.Holkám chutná i kuř.vývar s játrovýma knedlíčkama

oli a to jim dáš k obědu tu polívku a pak už nic? nebo ještě druhé?
16. čer 2010 ve 12:32  • Odpověz
To snad radši ty nudle koupím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Krémík od Justu si určitě pořídím, nemáte i ten olejíček proti klíšťatům? Stojí 500Kč, to mě trochu odrazuje :unamused: :rolling_eyes: Nasivin už nechtěly jako malé, tak já nakoupím do zásoby Vincentku a Sterimar. Jinak rýma na ústupu, noc dobrá.
Díky za info k bryndáku, časem se to holt snad naučí neklopit to na sebe :wink:
Jinak my máme taky většinou jen 1 chod, a to nejčastěji hustou polévku. holky fakt dost často mnoho nejedí :angry: A já vařím až když se dopoledne vrátíme z hřiště, takže to jsem ráda, že dám vařit jen tu polévku. Když občas dáme skleničku, tak vím, že stačí od Hippu 2x 220g. Na játrové knedlíčky mrknu do kuchařky, to by jim taky mohlo chutnat :dizzy_face:
16. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz
Ještě jsem od justu měla takový sprey z bylinek používal se taky u rýmy stříkl se do vzduchu nebo na polštář a uvolňoval nosík, ale ten už nemám.Jinak celkově mě just odrazuje cenama, jsou šílený :stuck_out_tongue_closed_eyes: ro nás teda.Ráda bych vyzkoušela daleko více věcí...měli jsme sůl z mrt.moře a krém /Martin trpěl na ekzémy/ taky byly dobrý, zkusila bych i pěnu na koupání /místo mýdla/

my taky máme většinou jen jeden chod ale ta rozmix.polívka jestli je to zasytí? já tam dám třeba hodně zeleniny a pomačkám jim to, lžička v tom skoro stojí
16. čer 2010 ve 20:06  • Odpověz
ten repelent nemáme, ale na dvojčatech ho tam někdo prodával a chválil.
16. čer 2010 ve 20:07  • Odpověz
Já do té polévky dávám všechno možné :slight_smile: Také v tom stojí lžíce. Holky stále moc nepijí, takže z toho taky mají nějaké tekutiny.. Pijí vždycky trochu lépe jen když pořídíme nějakou novou flašku.. :unamused: Dnes bylo rizoto, snědly tak 1/2 misky každá, prostě bída..
Na repelent už jsem se ptala jedné paní na MMB, z klíšťat mám fakt strach. Na dvojcata.cz jsem to právě četla, je tam teda cena 400Kč, tak to není úplně strašné.. Vyzkoušela bych, jak dlouho to vydrží.
16. čer 2010 ve 20:32  • Odpověz
o pití mi ani nemluv.....pořídila jsem flašky s brčkem z dm taky na dvojkách chválili, ale tečou :frowning2:( tak je mám v šupleti a zase pijeme z flašek s cumlem, umí i z hrníčku trochu ale jsem líná a pak z různých kubíků apod.Ale pití bída, nic nechtěly pak se chytly na minerálku tak jsem ji ředila, dnes a včera měly ovocný čaj asi že ho dlouho neměly tak vypily 3hrnky /dohromady cca 1litr/.
já jsem rizoto ještě nezkoušela dnes jsem měla takové zeleninové já /snažím se stále zhubnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: / ale jedla jsem až když spaly tak nevím jestli by jej jedly.Co jim chutná jsou květákové lívanečky, zítra je budu dělat, manžel už donesl první dva květáky ze zahrady, má to rád i Martin, já ne je s tím piplačka :grinning:
to rizoto děláš i s masem? naše maso moc nechtějí :angry:
16. čer 2010 ve 20:39  • Odpověz
Jani,to máš hned hotový ,z jednoho vajca mám do polívky pro všechny :wink: Pokoušou v pohodě.
Koukala jsem na ten JUST,to jsou ceny to je masakr :astonished: ten tymiánový krém jsem viděla za 330,- a ten sprej co píše Jirule za 355 :unamused: mám ,ale známou co just prodává tak by to prý nechala za nákupku,se jí zeptám o kolik by to bylo levnější.Repelent asi koupím off.
Taky dávám jen buď polívku nebo druhé,dělám ji taky hustou,i ta rozmix. jim myslím stačí :wink: Dneska bylo u nás taky rizoto a s úspěchem,maso jsem dala ,ale mamixované.Jo ,nevím jestli už jsem vám to nepsala ,je u nás velkým hitem hašé tu recept http://kucharka.cwa1.net/sk/recepty2.asp?j=2596&jId=1&Na=Ha%C5%A1%C3%A9,to klukům strááášně chutná,musím jim to udělat,manža to uvařil,ještě jsem dala do mražáku,dávala jsem s bramborama nebo s rýží. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My stále pijeme z hrníčků z tesca a vypijou každej tak 1/2 -3/4 litru + půl litru mlíka denně.Teď už mi pijí i čistou vodu,jinak střídám gran. čaj , ředěný jablečný džus a ředěnýho kubíka.
Holky ,Péťa strašnej problém s kakáním,jde mu to strašně špatně,tvrdý bobky a nemůže to vytlačit,dneska řval a tlačil,no hrůza,byl úplně rudej,tak jsem si říkala ,že mu pomůžu nožkama přimáčknout k břichu a on tak tlačil a chudák tu dírku měl tak roztaženou a plnou bobků,nakonec jsem ho posadila na nočník tak to konečně dostal ven.Já nevím co s tím mám dělat,jedí s Pájou to samý a ten problémy nemá,asi zkusím probotika.
16. čer 2010 ve 22:20  • Odpověz
Tymiánovej krém jsem našla na mmb za 260Kč. Myslí, že provize jsou hodně velké, takže jestli ti to kamarádka dá za nákupku, měla bys dost ušetřit.
Co já bych dala za litr pití denně! I za půl litr! Holky nevypijou ani 100ml!!! :frowning2: A je úplně jedno, jestli je to voda, čaj, džus, šťáva... Minerálku a granulovaný čaj ještě teda neměly, to zkusím :dizzy_face: Hrneček s brčkem z dm máme taky, netekl, ale už ho nedávám, byly pak zblbuté, jak se ty ostatní lahve musí nahnout, tak nahýbaly i tenhle, a nic jim neteklo :wink: Ale u všeho pití se hodně zakuckávají... dneska jsem v dětském koutku viděla snad ani ne roční dítě, jak chlastá z té flašky se zpětným ventilem, to naše holky si většinou jen cucnou, když pijou chvilku bez přestávky, tak se zakuckají.
Jirule, napiš recept na lívanečky :slight_smile: Možná to bude podobné jako brokolicové placičky? (objevil se teď recept na mmb). Dnes jsme dojídaly to rizoto, maso jsem tam dala, jen na drobno pokrájené, ale ještě větší bída než včera.. :angry:
Haši taky zkusím, člověk nikdy neví, co těm dětem zachutná.. :wink:
Olinapa: s kakáním asi neporadím, bobky mají holky jen výjimečně, a většinou jen zatlačí a už mají v gatích :sunglasses: Ta probiotika by určitě mohla pomoct, naše holky mají vlastně každý den activii, tam taky něco na zažívání je.. Taky bys mohla dát trochu švestkové přesnídávky.. Ale zeptej se i dr...
17. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz
Jinak jsem se dnes odhodlala k návštěvě dětského koutku, máme díky VZP levnou permici. Bylo to tam moc fajn, jen to cestování! Musím vyhmátnou nízkopodlažní bus od nás a pak nízkopodlažní tramvaj. Jela jsem tam jiným busem, který staví dál od našeho sídliště, cesta byla dost dobrodružná, plná výmolů, a dost prudká, chvíli musely holky pěšky :wink: Chtěla jsem sice nastoupit i do tramvaje, co má schody, musela bych tam nejdřív hodit kočár a pak holky, ale než jsem je stihla odepnout z kočáru, tak už tramvaj zavírala.. Zpátky se tam v tramvaji sešly 4 kočárky, já jediná vystupovala ve městě, tak než jsem to zmanévrovala, tak se začali cpát důchodci dovnitř. Zahalekala jsem na ně, ať mě nejdřív nechají vystoupit s tím kočárkem, všichni důchodci "jojojo", ale cpali se dál, tak jsem si pak neodpustila poznámečku.. Ještě nám cestou v tramvaji upadlo pití na zem, já k němu nemohla, a důchodkyně na tu flašku koukaly, a ještě si do ní koply, když se jim přimotala pod nohy.. :sunglasses: :angry: Jinak mám téměř vždycky výbornou zkušenost, lidé chtějí sami pomáhat s kočárkem, ale dnes se to úplně nevyvedlo.. :rolling_eyes: :dizzy_face:
17. čer 2010 ve 14:02  • Odpověz
Máme teď i moc hezké hřiště na školním pozemku, platily to z nějakého grantu, je to oplocené se skluzavkou, houpadlama, dřevěným vláčkem, pískem a jinejma srandičkama pro děti... Zatím o tom moc maminek neví, tak si tam často užíváme samy, ale teď to vypadá, že už se to rozkřiklo.... ale naštěstí je tu na sídlišti pískoviš´t dost, a jelikož se všechny mamky stahují většinou na to centrální, tak na těch okrajových bývá prázdno..
17. čer 2010 ve 14:06  • Odpověz
Ty naše trdla si zase neumí tu flašku moc nahnout tak nám ty hrníčky vyhovují.Z normálního hrnečku umí pít oba krásně,ale moc neriskuji :wink:
Jani,to cestování hromadnou to musí být něco ,to bych neměla odvahu,já radši všude autem.To hřiště to máte fajn,my teda máme písek a houpačky.. na zahradě,ale prý nám taky obec udělá hřiště,ale jestli už nebudou kluci ve škole :grinning: :grinning: :grinning: než se toho dočkáme.
Jo koupila jsem zakysanou smetanu rajčata a bazalka,možná je trochu víc kořeněná,ale lahůdka.jen jsem uvařila těstoviny a zamíchala tu smetanu a kluci dlabali jak o život :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2010 v 10:28  • Odpověz
Ahojky,

nu nám hřiště slíbili do prázdnin ale neřekli do kterých :angry: páč se tu nic neděje.Jinak s flaškama stejný problém jako u Jaanji, nechápali že nesmí nahýbat :grinning: Jinak Jaanjo minerálka není moc vhodná, já ji teda dávám a ředím vodou, ale hlavně kvůli tomu že málo pijí, daleko raději bych dala cokoli jiného...
na hromadnou dopravu bych si asi netroufla :stuck_out_tongue_closed_eyes: my jsme teda malý okresní město takže taky vše řeším autem nebo pěšky.
Oli to jsi rajčata /syrová/ nakrájela a bazalku taky čerstvou? závidím jedlíky!!!
Já dnes udělala fazolky na smetaně tak jsem zvědavá jak jim pojedou, holky ještě spí, já zdlábla misku jako nic a fakt se mi povedly :wink:
Jaanji jj ten recept bude asi podobný, povařit květák, pomačkat nebo mixnout, dát tam 2-3žlouty, osolit, ted jsem dala i majoránku, trochu hl.mouky nebo krupice a vmíchat sníh z bílků a usmažit.Mají to rády holky i Martin
18. čer 2010 ve 12:09  • Odpověz
Jiři,ta smetana už se tak prodává hotová ,ochucená :wink:
18. čer 2010 ve 13:13  • Odpověz
Úúúúú, nepište mi, jak vám děti baští!!!! :angry: :grinning: Dnes jsem udělala polévku s vajíčkem, reakce žádná, dostala jsem do nich jen pár lžiček :( Nic s rajčatama nikdy nechtěli..
To já vím, že minerálka není o.k., ale už jsem fakt zoufalá. Včera jsem si teda koupila takový to jablečný pitíčko s brčkem, a to venku Julinka nasávala jak blázen, tak jsem jim dneska jablečnej mošt naředila jen úplně minimálně... No, Julinka docela pije, skoro 100ml za dopoledne!, uf.
A hrnečky jim dáváte do ruky? Já když jim je dám, tak to hned hodně nakloní a na sebe nalijou. Takže je přidržuju. Pokusy s vlastním držením teda nechám na parné léto :sunglasses:
S tím cestováním to bohužel jinak nejde, autem jezdí Olda každý den do práce, a já bych si stejně za volant nesedla, řídila jsem naposledy v 18ti v autoškole :wink: Pěšky je to do koutku strašně daleko.
18. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz
Jirule, vlastně jsem se chtěla zeptat, jaký mají vaše holky režim dne? Mně totiž připadá, že naše holky jsou před obědem už utahané, někdy teda pak řádí ještě hodinu v postýlkách, ale dnes usnuly tak do 15ti minut (a to jsme dopoledne byly jen doma, protože prší). Ale nedovedu si představit, že by dopoledne před obědem usnuly, tomu moc nevěřím.. Tak asi zkusím dávat oběd ještě dřív, a ukládat je v poledne už do postele.. Kamarádka třeba v poledne kojí, pak dá dceru spát, aoběd má až po spaní.. Ale já nevím, co bych před tím spaním dávala, mléka mají hodně ráno i večer..
18. čer 2010 ve 14:11  • Odpověz
Oli jestli se můžu zeptat ve kterém obchodě tu smetanu mají? já bych to zkusila :wink: dnes jsem v dm koupila jídla taková na talířku taky nějaké těstoviny s majdou a baštily pěkně /měli to ke svačině na půl/ Pavlína už říká "papat" tak to mlela v obchodě v jednom kuse jakoby jsme jí doma nic nedali :grinning:

režim:
6h vstávají, výjimečně později ale nechám je v postýlkách alespoň do půl sedmé kdy už stejně vstává i \martin do školy, snídají každá toustový chleba+něco nebo krajíček obyč.chleba s něčím

kolem 9h banán napůl

v 9h si je většinou bere babi, vrací je v 10h, u ní dostanou hrozny, rajčata , meloun, křupky...

v 10h jdou spát a spí hned nebo prostě bez řevu, položím a odcházím, jdu kuknout tak za 15minut a přikryju

spí do 12-13h pak obědvají

jdeme ven svačíme bud venku nebo už doma s Martinem v cca 15,30-16h větčinou mléčný výrobek, přenídávku, moc toho nepojí

v 18,30 večeře, co zbylo od oběda, polívka, kaše jen tak 1xza 10dní moc ji nechtějí, když je krize tak chleba s něčím

v 19h max 19,30 jdou spát a spí také většinou hned

noci nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jsou i výjimky :slight_smile: jsem ráda pokud si alespoˇn Lucka v noci dá 180ml mlíka v cca 3,30, Pavlína nechce, mlíko nechtějí ani přes den, bohužel.

mě tedy holky moc nejí, v 17měs. měly 9,5 a 10kg

myslím že až budou vstávat ráno později než v těch 6h , třeba v 7,30 tak se jim oběd posune před spaní a spát budou až po té 12h ty 2-3hodinky
18. čer 2010 ve 20:00  • Odpověz
hm,hm, u nás se taky vstává mezi 6-7hodinou, nejčastěji ještě před půl 7. Možná bych měla to dopolední spaní v postýlkách vyzkoušet, že by pak bylo volné celé odpoledne.. a člověk by stihl uvařit bez asistence dětí.. Takže vlastně vaše holky taky spí jen 1x denně? U nás teda alespoň prochrápou noc celou v kuse... většinou .. teď jak byla ta rýma, tak to bylo trošku horší..
A v dm jsi kupovala ty těstoviny od Hippu? Jsem koukala, že na to máme kuponek, jen je tam ve všem rajče, a to nevím, jak u nás dopadne :wink:
18. čer 2010 ve 20:23  • Odpověz
jj spí jednou denně dopoledne, zatím jim to tak vyhovuje a mě taky, vařím když spí / a sedím u netu :grinning: /.v noci se to střídá, vesměs spí Pavlína líp někdy celou noc někdy se prohodí nebo jedna zabrečí ze spaní a já jsem hned vzhůru.Manžel kolikrát vůbec neví že se něco dělo případně jsme měli nějakou v posteli :grinning:

právě za ten kupon jsem kupovala 6x ty těstoviny vždy po dvou, zítra jedu na srazík tak beru ssebou, už jsme doma nic neměli, koupím i ty hami skleničky já po sklínkách občas ráda sáhnu, jí to v pohodě, hrozně mě štve že se s něčím pachtím a ony to pak nechtějí./ ale leze ta pohoda do peněz no/ dnes teda ty fazolky snědly dala jsem jim to i k večeři :stuck_out_tongue_closed_eyes:
v neděli zase udělám nějakou polívku na 2dny ale zase nebudou mít maso :confused: osobně si myslím že prccci by maso jíst měli jsou v tom živiny, naše ho mají ve skleničkách a občas něco zobnou, řízek třeba :stuck_out_tongue_closed_eyes: nezdravej

vařila jste některá jáhlové , pohankové nebo prostě nějaké kaše krom krupicové? a děláte ještě instantní kaše? naše už to nechtěly ale těď jsou zase kupony do dm tak nevím jestli to zase nezkusit :confused:

Jaanji holky mají rajčata rády /po mě sním klidně kilo na posezení/, ale třeba těstoviny jen s rajčaty z plechovky nechtěly /recept na dvojčatech/
18. čer 2010 ve 21:16  • Odpověz
a holky spí tedy po obědě? taky ty 2hodinky nebo jak to máte? koukala jsem na fotky jsou super, krásné holčičky :wink:
18. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.