• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Koupila jsem ji v tescu,asi to bude nějaká novinka,ještě měli česnek a bylinky.Kaši vařím akorát vločkovou nebo udělám sunarku,
Mě spí kluci po obědě ,tak od 12hod,Péťa by chrněl kldině do půl třetí ,ale Pája ten se budí brzy,někdy už po hodině a většinou vzbudí i bráchu.Ale ráno vstáváme tak kolem osmé(dneska v půl deváte :sunglasses: ) tPo obědě usínají taky hned,za to dělají problémy večer,večerní spaní se jim teď posunulo na devátou a ještě tam dělají blbosti :angry:
18. čer 2010 ve 23:53  • Odpověz
Tak dneska spí miláčci poprvé sami v novém pokojíčku a my v nové ložničce tak jsem zvědavá jaká bude noc,snad se moc nenaběhám. Dneska Pája snědl úplně sám oběd i sváču,jak to má spávnou hustotu a jde mu to nabrat má to v sobě razdva :wink:
19. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz
Oli tak to je Pája šikulka, opravdu!!! to holky se sice snaží ale nechám je jíst tak brambory nebo těstoviny jinak krmím já.Včera jsem koupila v tescu misky s přísavkou tak jsem zvědavá jaký budou, tu smetanu neměli ale byla jsem jen v takovém malém tescu.
A jaká byla noc u kluků? U nás to stálo za houby, Lucu jsem měla od půlnoci v posteli nevím co zase blbla a ještě ve 2h byla vzhůru pak jí manžel udělal sunar tak usnula :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz
oli, tak gratulka k novému pokojíčku a klidné ložnici! :slight_smile: :grinning: Jak to kluci skouskli, když ráno otevřeli oči, a rodiče nikde? :sunglasses: A oběd teda asi dáváš dřív, viď?
Já ty holky teda asi trápím, když vstávají v 6:30, a do postele se pak dostanou obvykle až ve 13hod. Dneska opět hezky po obědě usnuly. Teď večer dostaly poprvé do postele péřovou peřinku, sice se smály, ale když te´d na ně chodím koukat, tak je plná postel peřinky a ony se krčí smotané někde v koutku. Jak to řešíte s přikrýváním vy? Pytle už jsem zrušila, a měly takové malé tenké flísové dečky, ale ty byly věčně někde úplně jinde než dítě, takže na sobě měly vlastně jen pyžamo a ničím nepřikryté.

jirule: ano, spí po obědě, je to různé, 1-2hod, vyjímečně více. Maso moc neřeším, holky ho asi taky moc nemají, protože stejně moc nejedí. Ale dávám prakticky do každé polívky trochu červené čočky, a nebo je v jídle vajíčko... Taky mě teda dost štve, když se s něčím vařím, a ony to nechtějí :unamused: :angry: Skleničky zatím jedí jen od Hippu, HAMI možná zkusím. A kolik jim dáváš, když mají ze skleničky? Každá jednu skleničku? Dávám už jim jídlo na mističku, jedí pěkně lžičkou i jogurt a přesnídávku, mají to sice všude, protože jim to samozřejmě i ukápne, ale máme dost oblečení :sunglasses:
Kaše jsem dělala jen instatní, míchala jsem rýžovou a pohankovou. Naposledy jsem kupovala instantní krupicovou, ta jim moc nejela, ale taky uvažuju, že zase něco zkusím. Možná koupit dětskou krupičku, uvařit s mlékem a něco dobrého přidat.. Ale dnes snědly dohromady krajíček chleba, tak kdyby to tak bylo pokaždé, byla bych spokojena. A kluci, oli, tu vločkovou kaši jí? Občas si ji děláme, tak ji taky zkusím holkám podstrčit. Ale fakt nevím, po kom ty děti jsou, dneska měly ke snídani dort, trochu teda milostive snědly, ale pak mi to strčily zpátky :sweat_smile: :grinning:
20. čer 2010 ve 20:55  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
nakukuji a nakukuji a nějak jsem přestala nakukovat a ejhle .... je tu halda příspěvků :-O jdu číst a odpovídat co budu vědět.

Jinak kluci mají už 16 měsíců, je to děsnýýýý jak to letí .... Robík měl v 15 měsících 9700g/81cm a Tomík 9120g/78cm.
Robík má 15 zubů, 16 očekávám každý den, Tomík má 11 zubů. Oba běhají jak o život. Lezou na sedačku, na postel, ale umí slést pozpátku, tak je už tak moc nehlídám ... stejně by jen zlobili a provokovali, kdyby viděli jak se čertím. Občas holt spadnou, ale už umí i padat,a dávají si díky tomu i pozor. Ale řev je .... :frowning2: Tomík je mazel, mamánek, Robík ne a ne se mazlit, občas se přijde pomazlit na 20 sekund a pak zase mastí pryč. Holky s tím jídlem u nás je to katastrofa. Obědy jsoui šílený, snídaně+svačinky+večeře v pohodě. Ale nenutím je.

Od kolika měsíců jste nechávali dětičky samostatně jíst? Já k tomu nějak nemám odvahu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Oli: gratulujeme k 18 měsícům :slight_smile: Hezký váhy a míry !!!!! Kluci mi také řvou u mudry, děsný ... v roce měli 4. hexu a v 15 měsících ty spalničky, naštěstí bez reakce. Kluci jsou fakt šikovní se samostatným jeděním, jak jsi prosím tě začínala? Jinak stůl s PC byl fakt na ráně :frowning2: ale nenapadlo mě, že tam vyleze tak rychle, už je zatarasený starými díly od postýlek, občas s tím kluci lomcují, ale nedostanou se za to .. tak snad to ještě chvíli vydrží. My se snažíme najít vhodnou dobu na výměnu podlahy, tzn. vystěhovat celý obývák, vymyslela jsem si, že když už tk už, že bychom ještě udělali podlahu v kuchyni, sousedí s obývákem. Jenže v bytě 2+1 to bude skoro sebevražda. To co nepotřebujeme nutně dám asi do krabic, popíšu je a hodíme je na půdu, ještě, že ji máme :stuck_out_tongue_closed_eyes: něco vyházím a něco vrátím zpět. No nechci to zatím vidět a raději si to ani nepředstavuji.

Na FB se mrknu jestli tam, jsi, ale myslím že jsi se trefila .... já jsem tam jako Lenka Fritschová - Králová jako obrázek mám černobílého psa.

Jaanja. ahojkyyyy, koukám jak to holky rozbalili u mudry ... no tak to se mám na co těšit .. kluci řvali vždy, takže teď to určo ještě vypilují :frowning2:

Oli: hod nějaké receptíky, tak kedlubnová polívka by mě opravdu zajímala. Jinak já hodně vařím v papinaku a jde to celkem rychle. Vařila jsem květákovou polívku mnam. Uvařila jsem květák včetně natur bujonu, rozmačkala to, pak jsem si extra udelala cibulovou jíšku, přidala k polivce, povarila a vmichala pres vidlicku vajicko a povarila, krasne to zhoustlo. a dosolila. fak moc dobrý a rychlý.

Ty omáčky vařím tak, že na másle udělám kuecí maso, osolené, přidám po chvíli mrazenou zeleninu, nechám chvíli a pak přidám vodu a natur bujon, varim v papinaku cca dvacet minut, po otevreni vyndam maso, zbytek rozmixuji, popřípadě zahustím, vrátím maso, ani nemusím dosolovat. kluci to miluji, oni jsou omáčkoví :slight_smile:

Oli můžeš prosím písnout receptík na svíčkovou a na ty fazolky na smetaně? díky moc moc.

Ještě dělám vepřové maso s mrkví (určitě znáte) a nebo místo mrkve dám kedluben. Také moc dobré.

jani, teplotu měřím v zadečku, pod paží jsem to ještě nezkoušel, s teploměry na čelo nemám zkušenost, mám takovou představu, že to musí nějak zkreslovat? nvím, uvidiíme co písnou holky. Na rýmu jsem koupila odsávačku na vysavač, je to paráda, ty klasické hnedle letěly. Sice se kluci bojí, řvou, ale to dělali i u těch ručních. U té do vysavače to jde hezky a hodně ven. Kapám do nosu při rýmě Nasivin pro děti, máme doma i mořskou vodu a vincentku. Ale kluci moc na rýmy netrpí. Smrkání je ještě neučím ... měla bych uý začít? Já ani nevím od kdy bychom to měli zkoušet.

Ahoj Jiři, zdravím Tě také .... postupně vás holky dočítám :slight_smile: Kluci ted spí tak snad mi ještě chvilku nechají. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky kolik tak jíte oběd na množství? Mě přijde, že kluci fakt málo .... odhadem cca 150 a to jim ještě fandím. Ten repelent mě zaujal, já se klíšťat hodně bojím. Mrknu na to a kdyžtak zakoupím. Díky za tip. Kluci mi normálně nechtějí pít z nekapajícíhc hrníčků. Jediné co se napijí tak , když vyměním na avent lahvičkách savičky za ty nekapající hubičky. Ale pijí méně. Koupila jsem i ty nekapající lahve od Kubíka a z toho se takjé umí napít ... ale na množství nic moc. Nejlépe pijí ze saviček. Mám ještě vytrvat nebo jim mám dát zpět ty savičky? :frowning2: ach jj

Kluci mi stále pijí fenyklový čaj, veškeré ovocné čaje a šťávy odmítají .... tak snad se časem anučí ... ale to už je asi závislost na tom fenyklovém čaji ... ne? No u nás nejde fakt nic normálně.

Oli s tím kakáním ... to mají občas oba, ale pak už je to měkké, bobky jsou ze začátku a pak už je to v poho, ale i když mají jen bobky tak to vytlačí ... co takhle švestková nebo mrkvová šťáva nebo ta probiotika to bych zkusila.

U nás jsou dvě dětská hričtě, jedno u školy, oplocené .... s pískem a proléskama, druhé na sportovišti ... ale máme v plánu udělat klukům pískoviště a nějaké prolézky na zahradě, pokud bude ale tchýně dělat problémy s úklidem zahrady, je to potřeba je to tam děsný, tak se na to vyprdnu a počkám si až koupíme pozemek, na podzim .. máme v plánu to od stavby oddělit a udělat si zahradu tam.

To cestování hromadnou musí být fakt masakr. Důchodci jsou fakt někdy na zabití. A i když máš zrovna dobré zkušenosti tak zrovna, když potřebuješ honem nastoupit nebo vystoupit tak se to podělá. Tak já bych měla víc než jen jednu poznámku :grinning:
Jiři: já ti nebudu psát jaké máme jedlíky, bo to jsou nejdlíci ach jj Jnak čajík pijeme tak 200 vždy po dopo i odpo svacince a po obědě plus mliko 200 rano a 240 vecer, takže přísun tekutin celkem oki. Robík v teplech zvládnul na jeden zátah i 300 čaje.ale to vše pili přes savičku, ted jak jsem jim vyměnila ty pitka tak je to mnohem horsi.

Holkýýýýý písněte mi prosím rfecept na ty fazolky, ale prosííííím polopatě .. pro debila ... já nejsem vubec žádná kuchařka. díky díky díky.

Jinak náš režim v 16 měsícíh:
cca 7-7:30 vstáváme UM 220
10:00 svačinka každý jeden jogurt 150 a křupky (nebo napůl přesnídávku a banán)
10:30/11:00 spánek do cca 13:00/13:30
13:30/14:00 oběd každý cca 150
jdeme pak na procházku svačíme buď v kočárku nebo doma,v kočárku každý sní necelý rohlík
16:30/17:00 svačinka (přesnídávka napůl + banán napůl) nebo každý jogurt
19:30 UM 240 + 2 polévkové lžíce nemléčné kaše

Spíme celou noc, pokud nejsme nemocné.

Jiři jinak naši kluci instatní kaše nejedí, cca půl roku. Odmítají to..psala jsem to už na dvojčatech. Ach jj je to děs běs. Zkoušela jsem i z plnotučnýho mléka pěkně s máslem, kakem a prdlaj.

21. čer 2010 ve 13:25  • Odpověz
autor
tak a pokračuji .. no ten první příspěvek je dlouhej .. no to jsem se ale rozepsala :grinning:

oli moc gratulujeme Páťovi k samostatnému krmeníčku !!!!! Fakt je čikovný. Já mám z toho strach, jak jsem už psala v prvním příspěvku. A jaká byla první noc v pokojíčku a v ložnici?

Jani: já jsem nechávala kluky spát na dětských peřinkách, Tomík mi tak spal klidněji. Přikrytí byli španělskou dekou, teď to mají obráceně, ty španělky jsem jim dala na prostěradlo. Pytle jsme zkoušeli, ale kluci je nechtěli, tak jsem je pak už nedávala. Oba tedy cestuji šíleně, peřiny jsou obvykle pod nimi a nebo namáčknuté někde v koutku.

Holky spíte ještě v dětských postýlkách nebo už jste dali děti do větších postýlek? Já vůbec nevím podle čeho to posoudit, kdy je vhodný časd na přesun. Manželk se mě ptal a já mu nebyla schopná odpovědět.

Vločkovou kači jsem ještě nezkoušela, ale někde mám receptík z dvojčat, kluci vločky v zelenině jerdli úplně v pohodě tak jim možná zkusím uvařit tu kaši.

Tak se mějte holky moc hezky a budu zase nakukovat a reagovat a číst :grinning: :sunglasses: :slight_smile:
tak zatím pa pa a všem přeji krásné a hlavně teplé léto.

Přikládám aktuální fotečku, aby jste viděli jak rosteme :slight_smile:
21. čer 2010 ve 13:35  • Odpověz
Á Leni píše román :grinning:
Fazolky: na másle osmahnu cibulku ,přidám fazolky ,orestuju,zaliju vodou,hodím natur bujon,povařím do měkka,zahustím jíškou ,přidám smetanu,dochutím -sůl,cukr,ocst.Když se mi nechce dělat jíška zahustím záklechtkou z té smetany a mouky.K tomu samozdřejmě vajíčko natvrdo a brambory. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Svíčková - do pekáče frknu půl kostky másla ,maso,zeleninou pod svíčkovou+bob.list +nové koření,osolit,opepřit,podlít vodou či vývarem a upeču-někdo vaří -já peču.Pak vyndám maso,zeleninu rozmixuju ,přidám smetanu a je to,většinou mám husté akorát tak ani nezahušťuju nebo zase záklechtku smetana+mouka.Dochutím cukr,citron(ocet)...
Na FB jsi to ty ,viděla jsem tam pesana.To je čínský chocholatý? Tvůj?
Jinak samotné jíst je nechávám tak něco přes měsíc,Pájovi to fakt jde ,Péťa ten tu lžičku drží jak prase kost
:grinning: S tím kakáním u Péti to bylo teď dobrý,dávám mu ty probiotika,koupila jsem švestkovou přesnídávku a hrušky tak jim uvařím .

Jinak teda spaní v novém stojí zatím za starou bačkoru,Pavlin první noc byl furt vzhůru,od naproti sousedovic čokli řvali na celou dědinu,mě by kleplo,těma střešníma oknama to jde víc slyšet,a jsme taky teď blíže k silnici,předtím jsme měli okno do dvora a tam byl víc klid :unamused: Taky jsme tam měli víc tmu a tady je víc světla těma střešníma oknama ,v noci a já potřebuju tmu na spaní,máme tam roletu,ale stejně moc nestíní,u kluků je žaluzie a ta je úpně na ho.no :frowning2: ještě to musíme nějak dořešit.No a na dbešek se budli oba dva,ani nevím kolikrát jsme tam byla,ještě jim dávám tak dva dny a pak už tam chodiz nebudu a nechám trochu pořvat,už by si mohli zvyknout.

jani,já teď taky zrušila spací pytle ,je tu dost teplo v noci a dávám peřinku,ale taky jsou furt odkopaný.Když budou studený dám něco teplejšího na sebe.
Vločkovou kaši jedí ,přisladím jim to ,přidám nastrouhané jabko nebo hrušku nebo trochu přesnídávky.Krupicovou jsem jim taky vařila jednu dobu místo mlíka večer,ale zase jsem začala dávat mlíko-to je jednodušší :sweat_smile:
Jo ten oběd mají v půl dvanácte,mlíko ráno v těch 8-8:30 ,dopoledne jen piškoty,sušenku.
21. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
ahoj oliiii, jj Leni píše román :grinning: to jsem celá já, jakmile se rozepíšu nevím, kdy přestat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
díky moc za receptiky ... zkusim ... prolsim te ty fazolky davas cerstve nebo sterilovane? Tak jsem ráda, že jsme na FB našly :slight_smile: jj ten pes je můj, a je to naháč :slight_smile: chlupatej,ale oholila jsem jí nezvládaal jsem jí skoro denně česat. Mám ještě jednoho a to je tajé naháč,ale ta druhá varieta, když zak mrkni buď na FB mám tam už fotečky a nebo na www.dearive.ic.cz
Teď mě napadlo, že jsem Tě možná nezařadila do skupiny tak nevidíš fotky, hned jak dopíšu tak to prověřím. Mám hodně přátel,ale rozdělila jsem je do skupin, a přístup k info a fotkám jsem umožnila jen vybraným, tak je dost možné, že jsem u Tebe neoznačila skupinu. Tak to napravím.
Mám chovatelskou stanici, ale štěňátka jsme ještě neměli, snad příští rok.

Pořád se bojím je nechat samotné jíst .. ale láká mě to. A jak to u váds probíhalo popř. probíhá? Jedí nahatý? Nevím ... teď mě to napadlo ... že bych je pak hodila do vany :grinning: nebo i do pračky :sweat_smile:

Teda to spaní je děsný ... my také nemáme tmu a kluci se mi budí brzy ráno. Tedy jak kdy, je fakt, že někdy spí v kuse.Zrovna dnes jsem byla se optat u nás v krámečku jestli by paní neměla nějakou látku co by nepropustila světlo, měla speciální k tomu určenou, ale metr stál 221,- Kč no tak to jsem řekla, že ne. Tak jsme se domluvily, že mi to ušije, asi fromou římské roletky, jen musím ještě změřit okno. Dám to ještě přes žaluzie co máme na okně. Tak snad to bude lepší :unamused:

21. čer 2010 ve 20:30  • Odpověz
autor
Tak se mi odkleplo ještě než jsem to chtěla poslat ... tak tu máme další díl :slight_smile:

Oli, asi bych jim také dala pár dní na aklimatizace a pak je nechala vyřvat. Ale myslím, že si zvyknou a bude to pak v pohodě. Ale bude to pár nocí drsný. No teď je zrovna 20:30 a Tomík stále nespí. Slyším bouchání a občas přes chůvičku žvatlání. Tak jsem zvědav kdy odpadne.

Robík krásně usíná a Tomík je drak.

Tak přeji klidnější noc než byla ta poslední a budu se těšit řádečky od vás.
zatím pa pa

21. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz
Leni ,fazolky dávám mražené.Stránky s pejskama máš moc hezky :wink: Já mám amerického staford. teriéra,byla po takových nadějných rodičích -teda hlavně tatínek( DRUC OUR PARINCO)a ona má nakonec podkus :unamused: ani jsme ji neuchovňovali.Ale je to tákovej mazel,zlato moje,letos ji bude 8let.Loni měla zánět dělohy,málem jsme o ni přišli.Před ní jsem měla taky stafordici a tu nám přejel vlak a ještě 2 dobrmany,ty si nechal bývalý manžel.Pár let mě pesánkové živili,nejdřív výcvik a pak stříhání a úprava,ale už to dlouho nedělám.
Jíst jim dávám jen s takovým omyvatelným bryndákem,vyhrnu rukávy a jdem na to. :wink:
Zatemňovací látku jsem koupila ve vesně,taky myslím stála kolem 200 kč ,ale já to na jedno okno obětovala,taky jsem to měla ještě přes žaluzie.
Dneska ty třeštidla tam kvíkali ještě v půl desaté tak snad aspoň noc bude klidná :rolling_eyes:
Jdu mrknout na fotky na FB :wink:
21. čer 2010 ve 22:20  • Odpověz
jirule: dneska jsem zkoušela ty květákové placičky, ten sníh je bezva vychytávka, je to pěkně nadýchané! :slight_smile: Přidala jsem ještě strouhanku a zelenou petržel. Zatím jsme to měli jen my, ten květák už jsem měla v lednici uvařenej pár dní, tak holkám udělám příští týden čerstvé..
Jinak holky velký obrat, jedí, jedí, jedí, ani k obědu nestačí, co jim navařím :wink: - ale to si zas nepředstavujte nějaké mega množství, já po zkušenostech s nima moc velké množství nevařím.
26. čer 2010 ve 14:49  • Odpověz
lenule: nahatý by asi děti jíst mohly :sunglasses: ale u nás jen dopoledne, odpoledne už do kuchyně nesvítí sluníčko, a je tam spíš chládek. Ale máme taky ty omyvatelné bryndáky, a hodně oblečení :grinning:
26. čer 2010 ve 14:51  • Odpověz
Ahojky dvojmamky,jsem tu po dlouhé době,ale jaksi krapet net nestíhám,jelikož mám každý den co dělát a večír většinou zaléham do postele únavou a většinou se jen juknu na minutku na FB a tím to hasne,ale snad se to zlepší,nezbývá nic jiného než tomu věřit :slight_smile:
jinak jak to tak vypadá,tak se hlásíme mezi chodiče,jelikož se malí už stavějí na nožičky a jak to tak vypadá,tak je za brzkou chvílí budeme všude honit :wink:
Tak razíme ven a přejeme vám krásný sluneční den:slight_smile:
28. čer 2010 v 08:46  • Odpověz
leninek: ahojky, díky i za krátký vzkaz :dizzy_face: , gratulujeme k prvním krůčkům! :slight_smile: To je jasné, že se 3 dětma je to záhul a na nic moc ostatního nezbývá čas..
23. črc 2010 ve 14:49  • Odpověz
Ahoj holky,kde jste kdo ???? Jak se máte ,co děláte? :wink:
Jiři jak bylo na dovče?
Holky už přemýšlím o narozeninách a vánocích,co koupit,máte nějaký tip? Ale nepište ,že panenky,kočárky,kuchyňky a ták :grinning: to se nám nehodí :wink:
25. srp 2010 v 16:26  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

no dovča byla náročná po všech stránkách ale bylo to fajn :wink:

a co děláme? zrovna holky marodí mají obě angínu tak je to s něma na palici, pořád jen řvou a řvou :confounded: já vím že je jim zle ale mě už z toho věčnýho křiku taky :frowning2:

taky přemýšlím o narozkách a vánocích a ráda se nechám inspirovat.Já bych pro holky chtěla malej stolek a židle nevím jestli ikea nebo jiný, no a pak cykloodrážedla jsem tím úplně postižená :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak mám vyhlídlé kreslící tabulky a už i nějaké pastelky /jakože jejich pořád berou bráchovi/, možná plastelínu nebo prstové barvičky :confused:
27. srp 2010 v 16:54  • Odpověz
Ahoj Jiři,tak to angínu teda nezávidím :frowning2: chudinky malé ,stříkej jim do krčku tantum verde,Péťovi to pomáhalo.
Nad cykloodrážedlama taky přemýšlím,nebo šlapací traktory.Pastelky jsem jim zkusila dát zrovna včera a vůbec je to nezaujalo.Stolečk a židličky už mají.A pozor -dneska jsme smontovali už vetší postýlky,no jsem zvědavá jak budou spát. Je sice na ně ještě brzo asi,ale minulý týden Péťa málem spadl na hlavu z postýlky a Pája je taky úspěšný lezec tak jsme je hned objednala a dneska přišly.No teď jsme luky uložili ,chvíli Pája bušil na dveře a už to tam ztichlo tak uvidíme kde je najdem :grinning: :grinning: jinak už jsou ve svém pokojíčku.
27. srp 2010 ve 20:30  • Odpověz
Oli a jaký stolek+židle jste koupili?
no přesedlání do větších postelí....vůbec se mi do toho nechce!!v dětském pokoji je už vše nachystáno, postele /patrovka-nahoře bude spát Martin/ a pak ještě jedna postel singl, ale mám teda lufta že budou utíkat a padat na zem :frowning2: Takže spí v postýlkách a ložnici ale pokud jim budu kupovat ten stolek se židlema, budu v děckém pokoji potřebovat místo a tak velká komoda poputuje do ložnice právě místo postýlek, takže kolem vánoc bych je asi stěhovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak našim se ještě z postýlek vylézt nepodařilo, naštěstí. Mě hrozně vyhovuje, že je tam večer šupnu zavřu dveře a je klid, někdy brečí ale většinou je klid a o ten bysme večer určitě přišli :cry:

tak jaká byla vaše první noc v postelích?
28. srp 2010 v 11:37  • Odpověz
Měli jsme stoleček a židličky po Nikolce a ségřinejch holkách,dřevěné -tak jsme natřeli na modro,akorát na ten stolek budeme muset dát pak nějakou desku,je to laťkové,tak aby si tam pak mohli kreslit.
Noc byla dobrá,chvilku tam Pavlin fňukal,ale ležel v postýlce,žádný zdrhání.Za to teď tam řáááádili:angry: Péťa lezl za Pájou do postýlky,ten byl vzteklej....Ještě asi ani nespí,manža jel koupit bezdrátovou kameru,abych viděla co se tam děje :sunglasses:
28. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
Á tak už spí :wink: :wink:
28. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz
tak já jim dnes objednala sestavu z ikey mamut :wink: ještě musím sehnat jednu židličku :wink: a nějaké podsedáky a taky se mi líbí toto že by měli u stolku přidělané http://i.mimibazar.cz/h/bc/4/081026/11/d25476771.jpg

Oli tak to kluci zvládají dobře :wink:
28. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
Jiři,ten mamut vypadá dobře a to na ty pastelky taky,no už vidím tu počmáranou zeď :grinning: :grinning:
Večer v postýlkach úpně v pohodě,uložila jsem ,zhasla a za chvíli tuhý :wink: doufám,že jim to vydrží.
28. srp 2010 ve 22:51  • Odpověz
njn, počmáraná zeď :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky bych se nedivila, martís byl v pohodě ale ty dvě jsou jak tornádo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co kluci a jídlo už asi baští sami, že? a co nočník?

u nás hlášky "kakam" což je sice hezký ale plína už je plná :stuck_out_tongue_closed_eyes: a když náhodou nasaju smrádek a pozeptám se kdo je s prominutím posranej tak hlásí Lucinka a ta druhá Pavla a samozdřejmě to shazují na tu druhou :grinning: Jinak Pavla už hezky mluví, Lucka trochu začíná, Pavlína je celkově akčnější a Lucka po ní vše opakuje, ale zase hezky jí lžičkou /co jí leze/

přihlásila jsem nás do kroužku hraníčka a do waldorfské alternativy tak jsem zvědavá jak je to bude bavit

ještě k dárkům, moc se mi líbí dřevěné vláčkodráhy, Pavla je "vláčkomaniak" asi po tatínkovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v ikee mají moc hezké.Jenže po Martinovi máme spoustu kovových mašinek alá thomas a přátelé+koleje plastové což mě se už tolik nelíbí teď bych šla do dřeva :slight_smile: ovšem nevím jak pochodím u manži :grinning: spíš ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz
No kluci jsou taky torpéda,hlavně Pája a Péťa to trdlo dělá všechno po něm,ten za něho jednou bude dostávat :grinning:
Nočník u nás zatím nehrozí,Péťa hlasí bobo,ale většinou pozdě,Pavlík ten se vůbec neobtěžuje.Ale jídlo ,to jo ,to jedí krásně sami-většinou :wink:
Vláčkodráhy jsme taky koukali,to nějakou taky koupíme,a ještě jsem jim chtěla koupit plyšového Noddyho,to je teď u nás favorit,ale stojí jeden 500 :angry: proč je to kuva tak drahý?
Jinak spaní v postýlkách stále v pohodě :sunglasses:
30. srp 2010 v 09:26  • Odpověz
Konečně se mi taky podařilo vložit ńějakou fotku.
30. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz
Oli, moc pěkné fotky :wink: Já jsem byla dnes s holkama u doktorky na kontrole a ona mi vykládala jak tam má nová dvojčátka páreček nar. ve 34tt tak jsem jí hned říkala jak jsem ráda že ty naše holky už jsou takhle velký :slight_smile:
a prý máme jíst hodně masa kvůli železu, tak to holky moc nemusí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
Kluci jso taky ve 34t :wink: a s tím železem byl dlouho problém,brali jsme kapky do rok a půl,až půjdem do rizikovky tak budou brát krev,už teď mi z toho špatně :confounded:
Jinak s tím mluvením,no myslím,že to jde,Pája ten řekne víc,Péťa taky po nem opakuje,ale hůř vyslovuje.Minulý týden tu byla kamarádka s holčičkou o dva měsíce mladší a ta povídá teda daleko líp než kluci a chodí už na nočník.Ale ještě ji zas dávají mlíko v noci.
A už jsou holky zdravé?
31. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
Lucka je OK, Pavla že má ještě trochu puchýřky v krku ale ta to chytla až dva dny po ní tak se snad doléčí, nu a Martin to pak chytl od nich tak ten má antib.teprve 3tí den a na kontrolu jdem až v pondělí..ale až na bolest v krku je taky v pohodě bez teplot.
Mlíko v noci má u nás Lucka a je to jediné co za den vypije, Pavla mlíko nechce vůbec ani v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: k pití přes den se pomalu nemá smys vyjadřovat, pijí jen minerálky nebo řvou :confounded: vím že to není dobré a zdravé ale ony fakt nic jinýho nepijí raději si nedají celý den nic :rolling_eyes:
Na nočník holky chodí ale ne cíleně prostě se někdy vyčurají někdy ne ale chápou moc dobře k čemu slouží, dnes se Lucka i vykakala ale jen díky tomu že ji manža vyrušil při "akci" a řekl ať jde na nočník, tak šla :astonished:
31. srp 2010 v 16:38  • Odpověz
ahoj maminy !!! :slight_smile:

jdu se připomenout :grinning: :wink: a jen v rychlosti pozdravit a ohlásit,že kluci právě dnes oslavili už DVA roky!!!! mazec!
Sem tam nakukuju,ale to je tak vše,co tu stíhám,bohužel :frowning2: ...ale aspoň mám přehled jak se Vám všem daří :wink: Tož se mějte fajn a zas někdy zaskočím.... snad na dýl!
2. zář 2010 ve 23:31  • Odpověz
skarbek: tak to velká gratulka!!! :dizzy_face: To by člověk nevěřil, jak to najednou letí, za chvíli půjdou do školky... :grinning: Pak napiš, jak jste slavili, co kluci dostali, nějaká fota, a tak.
My jsme se stěhovali, tak jsem nestíhala sem nic psát. Máme zprovozněnou kuchyni, dětský pokoj a ložnici, obývák je plný krabic :sunglasses: Oli, ty barvy do dětského pokoje máte moc hezké, my se nakonec moc neodvázali, chtěla jsem meruňkovou a růžovou, ale Olda se na růžovou moc netvářil, tak mají holky jen meruňkovou, ale hodně naředěnou s bílou, takže je úplně slaboučká :unamused:
A co máte za skříně? Vypadají moc prakticky. A odkud máte postýlky? A jaké mají rozměry? Se mi zdá, že našim holkám jsou postýlky už malé, většinou se namáčknou někam úplně do rohu, já na ně ještě dám péřovou peřinku, a už tam v té postýlce není k hnutí.. ale též s eobávám, aby z normální postele nespadly a nevylézaly..
Čím děti přikrýváte? U nás fakt problém, dávala jsem jen takovou tenkou flísovou deku, ale v podstatě vždy to odkopaly a spaly úplně nepřikryté, teď teda dávám tu péřovou deku, docela si snad začínají zvykat.
Jirule, ta angína - to jsou děti chudáci, na ty letní angíny já taky děsně trpěla :( Naše holky prodělaly zánět dásní s afty, já si naivně myslela, že mají nateklé dásně proto, že jim rostou další zuby, asi měly i horečku, ale nenechaly se změřit.. :frowning2: Pak přestaly jíst, ale naštěstí pily mléko... Julka to měla horší, té i hodně páchlo z pusy, a dnes jsem s ní byla u zubaře, a potvrdil mi, že to za předníma horníma zubama má stále.. Ale už jsou obě v pohodě, tak jen musíme doléčit tu Julinku.
Na nočník jsem teď spíš kašlala, jen ráno. Holky říkají "bobík", ale až když mají v kalhotech..
Nějaká slova říkat umějí, ale spíš stále převládá ta hatmatilka. Kamarádky synek už dává dohromady jednoduché věty, kamarádky dcerka už inteligentně reaguje - když jsme mluvily o povodních, pohotově řekla: "katastrofa vodní" :grinning: Tak ktomu máme určitě daleko, ale jsem v klidu, dvojčata začínají později.
Jídlo jsou schopné jíst samy, hlavně odpolední jogurt. Obědům moc nedávají, masa teda taky moc nesnědí, s pitím bojujeme, dneska docela pily, neb jsem přinesla novou láhev, ale je to stále tak do 150ml na hlavu.
Co je to ten plyšový Noddy? A prstové barvičky? Já aktuálně sháním panenku... Holky mají doma jen panenky po mně, a perou se jak koně o tu jednu.. tak sehnat něco podobného..
3. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.