• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
jirule33 taky se mi holky rusi, Hlavne teda doma. V kocarku ani moc ne. A doma jsem to uz vyresila kazda spinka v jinem pokoji :wink: Jinak bych se asi nevyspala a jela rovnou do blazince :grinning: :grinning: :grinning:
Jaanjo ja jsem taky presvedcena ze jsem udelala dobre :wink:
17. kvě 2009 ve 12:45  • Odpověz
Septim a vstáváš k oběma? nebo manžel? nebo už prospí celou noc? U nás to zatím nejde jinak vyřešit, nechali jsme od stolaře dodělat dětskej pokoj, čili je tam palanda a naproti ještě jedna postel, mezitím skřín a velkej psací stůl, vedle dvojkomoda a zbyl jen kousek na hraní, takže rozdělit je zatím nemůžem, leda přestěhovat do ložnice komodu místo postýlky, jenže manžel mívá i noční a lítala bych z pokoje do pokoje, teda lítala, ony se budí většinou jen jednou za noc....možná až budou krapet větší.

Septim a už máte zoubky? a jak to zvládáte?brečí v noci?
17. kvě 2009 ve 12:52  • Odpověz
Nazdarek, teda zensky Vas najit, sem vlezla do stareho tematu a tam same nove tehule ale stara garda nikde:grinning::grinning: tak to napisu jeste sem:grinning: mame prvni prorezavajici zoubek u kikci a nela pravdepodobne pristi tejden, gabca zatim jen zdurele dasne:slight_smile:
17. kvě 2009 v 19:11  • Odpověz
jirule: my máme kočárek už z druhé ruky, a navíc je to moje chyba - najela jsem na takovej nízkej pařez, nedošlo mi, že mám nízko dole nějaké dráty :angry: :grinning:
S tou odsávačkou mi povídej, já se teda modlím, aby ještě tu chvilku, co budu odsávat, vydržela.. Jenže mě několikrát upadl motorek na zem, tak tak divně vrní a občas se vypne :unamused: Dokupovala jsem zatím ten díl, co přiléhá k prsu, dělaly se mi tam už prasklinky - ptala jsem se v Medele, čím jsem to mohla způsobit, že to stíhám sterilizovat jen 1x denně, paní mi odpověděla, že je to opotřebovatelný díl, že sterilizovat opravdu max. 1x denně, a že si ho u nich můžu koupit.. tak to mě trochu dostalo, odsávačka za 3.500 a vydrží 5 měsíců!!!

Se zubama u nás teda nevím, nikde myslím nic zatím nekouká :grinning: Docela se toho ale bojím, jak to holky budou snášet..

Holky se občas ruší, ale není to tak zlé, a my jiné řešení nemáme, musí si zvyknout :wink: ale lidé se diví, že když jedna řve jak tygr, že u toho druhá v kočárku poklidně spinká :grinning:

smilers: ta vaše trojčata jsou nějak napřed, koukám, ta už budou za chvíli lézt a chodit! :grinning: jak to děláte??
17. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz
jirule jeste nemame ani jeden zoubek :grinning: Ale on urcite jednou vyleze :grinning: Ja vstava k obema litam v noci z jednoho pokje do druheho. Ja spim s tou ktera v noci zlobinkuje. Adelka ta je hodna a spi celou noc, tak tam lezi manze. :wink: Akorat ji musim v noci nakrmit porad se budi na jidlo. :wink: Ale Anetak ten zlobi :angry: treba 10xza noc se probudi a hledame spolu dudlik :angry: Treba se ji prorezavaji zoubky, ma to v pusince cele natekle, ale to uz ma tak mesic a porad nic. :frowning2: Jinak krasne leze a zacina se stavet :wink: a zvladat to proste musim. Nekdy to je ale narocne, zadna babicka na hlidani neni, manzel ten se taky dvakrat nepretrhne tak vsechno delam sama :wink: jeste ze na zehleni mi chodi pani to bych asi ted nedala :grinning: Uz se tesim na cerven bude to poprve co pojedu pryc bez deti na tri dny. Hlidani jsem sehnala tak snad to nepadne. Ja se taaaak moc tesim :wink:
Jaanja to je mazec s tou odsavackou, a takove penize to stoji :angry: to nastve :angry: :angry:
17. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz
jaanja:grinning: njn co uz s nema nadelam:grinning: ja mela raseni zoubku taky uz v 5 mesicich, tak asi jsou akcni po me, gabi, tak uz chce mermomoci i sedet:grinning::grinning:
17. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz
Jaanjo, já odsávajdu jen proplachuju horkou vodou i flašky, ty vezmu teda tak 1x denně jarem a kartáčem a zas pořádně propláchnu,já jsem odsávačku zezáčátku vyvařovala a pak jsme jeli pro nějaké rady do porodky a tam mi řekli že stačí propláchnout jinak to brzy zničím. Jinak i já mám kočík už pužitej tak se modlím at to odjezdíme a něco nerupne, máme herqula a pár holkám ož ruply , prý vadná série, tak snad ten náš vydrží :wink:

moc se těším na golfky, ty chci určo nové, ale vidím to tak na podzim nebo až na jaro :wink:

Septim, tak s tím lítáním je to blbý, mě manžel teda v noci jednu krmí pokud je doma, ale holky se budí se jen jednou /klepu na dřevo/ jinak holky jsou šikulky že se ti už staví??? obě začly stejně? a cvičíte vojtu?my jdem zítra s Pavlou na kontrolu tak doufám že nám to už zruší, začala se už na bříšku točit dokola jako hodiny :wink:
18. kvě 2009 ve 14:21  • Odpověz
jirulle nic ted necvicime s Anetkou jsem byla asi trikrat a dr rikala ze uz neni potreba, tak asi ne :wink: Zacala nam driv vse delat Anetka Adelka je linejsi :wink: Dnes meli kontrolu na neurologii a vse je ok. Dalsi a snad uz posledni za tri mesice :wink: To je fajn ze ti manzel vecer pomaha :wink:
18. kvě 2009 v 16:50  • Odpověz
autor
ahojky všem :slight_smile:

smilers: máte nádherná trojčátka !!!! Mám uloženou fotogalerii a pravidelně koukám, holky jsou úžasný :slight_smile: Fakt parádní. Přijde mi, že dvě jsou jednovaječné a jedna dvouvaječná? Nebo jsou si dvě holčičky mooc podobné :slight_smile:
Už jste, jak jsem koukala, byli na vítání ... u nás prý je vítání jednou za půl roku, je tu asi málo miminek, přitom mě to přijde opačně. Tak uvidíme, kdy nám přijde pozvánka :slight_smile: ale když budou kluci větší tak si to více užijí. No a já budu zase naměkko ... :slight_smile:))
Jsou to šikulky vid? Já vás holky sleduji od porodu a i manža se občas mrkne na fotečky a říká, že jsou holčičky užasný :slight_smile:

jirule: naši kluci se ruší ... v postýlkách někdy, když jeden řve a druhý spí slabě tak se probudí a začně také ...a když spinká tvrdě tak si klďánko spí a nevrušuje se. V kočárku je to podobné..ale tam mi lépe spinkají.

Holky, poraďte mi prosím. Pořád papáme podle mě málo. Máme mírně přes 5 kg, dnes odpo budu znát aktuální váhy a celkem mi každý chlapeček vypije za den cca 550 ml. Máme zatím 5 krmení. Někdy 6, podle toho jak se vzbudí a chtějí papat. Mě se to zdá málo ... i když nebrečí hlady po 2 hodínách ... ted se mi několikrát stalo, že Tomášek po vypití celé dávky začal strašně plakat...je možné, že by mu to nestačilo? Jsem z toho docela jalová ... nedělal to ... jinak stále trápí oba zácpa a bolí je bříško, dnes už na mudr uhodím at mi neco poradi, ze se to neda vydrzet. ta ocicka kdyz na me koukaji a placou a ja jim nemuzu nebo lepe receno neumim pomoci...kakaji jen pres trubicku a to co vytlaci (stojí je to strasne moc námahy, kolikrát u toho strasně jecí) se normalne zlomi jak je to tuhy. asi nas dnes budou ockovat, tak nam drzte palecky prosim... mam obavy jak to budou snaset. tomasek zacina byt takove bebicko..ale mozna mu krivdim a place proto, ze ho boli brisko.

mejte se vsechny moc hezky, preji hezky den a stastne a vesele miminka.
zdravi lenka
19. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz
Zdravím vás všechny tak jdu se s vámi rozloučit,
za chvilku jdeme na ultrazvuk a pak pojedem rovnou na chatu,abychom tam přijeli kolem 17.hod. a mohli si udělat dobrou večeři:slight_smile:

lenule76:
podle mě krásně kojíte,ikdyž zatím dvojčátka mám v sobě tak co znám kolik vypila moje malá když byla takhle malá tak to bylo cca od 150-200ml,ale to jsme měli cca 7-8 za den..a držím palce při zvládnutí očkování:wink:

tak se tu mějte hezky a až se vrátíme s chaty podám info jak to probíhalo:slight_smile:
19. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahojda holky, můžu se kvám přidat? Nám bude příští týden 11. měsíců :slight_smile:

Septim a co jsi cvičila s Anet? Já musím pořád s Tomíkem cvičit vojtovku. Je na čtyřech, ale jen se plazí a neleze. Fík ten se už staví ale musí se něčeho držet.
19. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
leninek99: my bohuzel nekojime :frowning2: ale to nevadi,kluci jsou v pohode a zdravi a to je nejdulezitejsi. Kdyz to sectu jak papala tvoje mala tak to je porad vice nez mame my :frowning2: my papame 100 ml na jedno krmeni. no uvidime, dnes jdeme k mudr tak se ji zeptam kolik by meli za den vypit. ona si snad mysli ze s tou stovkou je krmim 7-8x denně. toho ockovani se bojim, tedy spise te reakce. kluky jsem dnes dopo vykoupala, jeste spinkaji :slight_smile: to zase budou delat ksichtiky, ze je budim :frowning2: ach jo jo to tak nerada delam.
hezky si uzij chatu, hezky odpocivej ...:slight_smile:

ahoj ajiik, gratulka k nádherným dvojčátkům !!!! Hned jsem mrkal do albumu ... nadherní chlapečci. Hned jsem byla naměkko. Ja jsem hrozna, od te doby co mam kluky jde to se mnou z kopce :grinning: jasně že se můžeš
pridat :slight_smile:
19. kvě 2009 v 11:56  • Odpověz
Ahojky:slight_smile: lenul nase holky jsou trojvajecna trojcata :grinning: :wink: ale co vim, sem tam se podari i u dvojvajecnych dvojcat, ze jsi sou deti podobne a u nas je ten pripad s nelou a kristynkou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: gabi je nastesti jina, i kdyz kazdy tvrdi, ze jsou stejne vsichni:slight_smile:

co se tyce obcanku vitani, tak u nas na vesnici jako taky neni moc deti, ted nas tam melo byt 11 ale doslo jen 8 maminek s detma, tady u nas to dela ma teta, je to jen jeji iniciativa, jinak by zadne vitani obcanku u nas taky nebylo :wink: dela to 2x do roka

lenul co se tyce krmeni, ty plne kojis nebo jste na UM? pokud jste na UM, tak to mozna bude znackou UM, myslimtu tuzsi stolici, jinak prdaky ty u nas mame porad, ale co jsme uz na zelenince a sem tam na masu, uz je to lepsi, ted uz nas spis trapi zubiska:grinning:

drzim palcena ockovani,ale to zvladnete :wink:
19. kvě 2009 ve 12:46  • Odpověz
lenule: holky ve 3 mesích jedly 6x denně, průměrně 120ml, za celý den přes 700ml... Měly taky 5kg. A zkusilas klukům donést ještě další mléko, když po jídle brečeli? Může ten pláč být samozřejmě i něčím jiným, třeba je bolí bříško, ale musíš to zkusit - jestli to náhodou není hlad. 5x denně začínají jíst holky až tento týden, ale to je fakt všechno individuální, počet jídel i spořádané ml...
A co teď máte za um? My stále Nutrilon, holky už mají mm jen 1x denně, ale stolice stále vajíčková :grinning: A zkoušela jsi ty probiotické kapky - víc balení za sebou?

První očkování proběhlo úplně v pohodě, vůbec jsem si nevšimla, že už je sestřička píchla, a holky to taky nezaznamenaly.. :sunglasses:
19. kvě 2009 ve 14:34  • Odpověz
autor
ahojky,
tak jsme u mudr pochodili/nepochodili ... váhově jsme přibrali za 13 dní: Tomášek 270g, Robinek 280g, oba maji 60 cm. Očkování snad dobrý ... řvali jako tuři, ale podařilo se mi je uklidnit už v ordinaci. Tak Robinkovi ještě za "odměnu" píchli do prstu a brali mu krev, prý kvuli železu..to samé čeká Tomáška co nejdříve. Ptala jsem se mudr co na tu stolici, ze se to neda vydrzet, i ted mi robik place. je po jidle, tlaci a asi to nejde tak place. to me drti .. mozna je to v souvislosti s ockovanim, ale tohle dela a neni to nic noveho. tak jsem ji zvnova opakovane zdiraznila,at mi poradi co s nim ... ze to fakt neni mozne. tak mi rekla, ze mam delat odvar z vlocek, ale ne pokazde ... a pry jim mam nechat vypit tu vodu a nebo to pouzit na udelani UM. no ja ten odvar davama uz asi 3 dny..ale to jsem ji nevykladala.tak snad zabere.

smilers: jsme na um, nekojila jsem...mleko se nekde zapomnelo. mela jsem z toho depresi, ale pak jsem si rekla, ze jsou horsi veci. z te pece v nemocnici na JIP, jak jsem to nemela v ruce, nevyspani,k tomu cukrovka sice tehotenska...nestihala jsem nic, ani jist, ani spat...za 14 dní jsem shodila 25 kg. do toho deprese z toho,ze nekojim.uzila jsem si..ale uz je to za mnou. prdiky zvladame dobre... alespon se mi zda, ze prdi primo ukazkove.
mame BEBA SENSITIVE, melo by to byt na koliku a zacpu, no nevim... ted mam maleho na ruce, krouti se a snazi se tlacit. no a nejde mu to, je z toho desne nervozni a vzteka se.

jaanja: probioticke kapky davame...jedu 3 baleni...na prdiky to asi zabralo ...pry by to melo byt na zacpu, no nevim...ale kluci jsou celkove na tom lepe co ty kapky bereme. vidis jani nezkousela jsem mu dat dalsi mleko kdyz brecel...udelam to. uz fakt nevim co s tim.mudr jsem se dnes ptala kolik maji celkem vypit za den,rekla ze 1/7 váhy, rekla jsem ji,ze vypiji cca 550 ml, ji 5x denne, mam je pry krmit po 3 hodinach a ne po 4, ja je krmin po 3,5-4 jak si reknou.ja te mudr fakt uz nic rikat nebudu.
19. kvě 2009 v 19:47  • Odpověz
lenul a co zkusit fenyklovej caj a nebo caj z kminu / na ten kmin bych se radeji optala prece jenom nas eholky jsou uz starsi) ja depresi z toho ze nemam mleko nemela, sice me to trochu mrzelo ale hlavni bylo, ze holky prospivaji i na UM, a jak ti rekli, jsou horsi vecicky
19. kvě 2009 ve 20:27  • Odpověz
autor
smilers, ja fenyklovy cajik davam pred kazdym krmeni, na prdiky si myslim uz moc netrpime, mame to vychytané, trápí je zácpa ... co se tyka te depky, ja jsem to nesla honde tezce, citila jsem se strasne neschopna, a kdyz jsem si to zduvodnila tak mi neslo nakrmit kluky z lahvicky. to mi flusali mleko vsude a teklo jim to vsude. pritom mi sestra ukazala jak na to, ale nerekli mi treba ze ma byt ta lahvicka otvorem nahoru, ja jsem nikdy deti nemela a nevedela jsem to ... vse mi moc dlouho trvalo. kdyz mi pak nesli nakrmit z lahvicky tak to me polozilo. hruza. ale uz je to za mnou a jsem v tomhle v pohode. kluci papaji moc pekne.
19. kvě 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahoj lenul, když měl Tomik bolesti bříška tak jsem mu dala heřmánkový čajík ten uvolňuje křeče a zabral. Probiotické kapky jsme nedávaly, ale Baby Calm ty jsou na pomoc říhání a když si neříhly, tak baby calm zabral. A nedávno jsme je vysadili a Tomik začal mít bolení bříška, tak jsme to nasadili a je klid, tak si myslím, že i to by mohlo pomoc. Ale chce to vyzkoušet. A na zácpu neporadím na to kluci netrpěly a netrpěj díky bohu.

A já jsem jen kojila 1,5 měsíce, ale už v nemocnici jsme je dokrmovaly. Jsou to nenažraný děti :sweat_smile:
19. kvě 2009 ve 22:02  • Odpověz
Dobré ráno, doublemamky,

konečně jsem vás trošku dočetla. A gratuluju všem k dobrým kontrolám.

Smilers - holčičky jsou fakt krásný. A taky mi přijde, že dvě jsou jak jednovaječný. Nejlíp je to vidět na té fotce, jak sedí všechny v tom golfáču. Tak zleva ty dvě kočeny - nevím která je která, jsou jak přes kopírák, ale i ta třetí jim je dost podobná :slight_smile:. Obdivuju vás, jak to všechno zvládáte, naše holky jsou sice dost hodný, ale tím hůř pak zvládám, když je něco bolí nebo nemají svůj den.

Zrovna dnešní noc byla katastrofální. Jsem zvyklá, že holky spí od 21,00 do 5,00. Elča se probudila s křikem o půlnoci a řvala s přestávkama do 2,00, samozřejmě pak vzbudila i Ádu, tak jsme to měli stereo. Elču asi trápilo bolení a má trochu zadní rýmu, do toho možná zuby (nemáme ani jeden, ale chystá se to už aspoň 2 měsíce), tak se jí to asi sešlo.
Jinak s jídlem je to u nás taky na draka. Krásně mi baští všechno, co dostanou na lžičce, ale paradoxně se mi odstavujou od prsa. Takže jsme jak exoti - aby měly mlíko, tak je musím nakojit před tím, než dám příkrm. Pokud dám v poledne napřed zeleninu a pak bych jim chtěla dát cucnout, tak to ani náhodou, to se prostě nepřisajou. To samý odpoledne. Napřed musím nakojit a pak dát přesnídávku. A večer si ode mně nevezmou, kdybych se na hlavu postavila. Takže mají jen kašu. Pořádně nakojit se mi je daří jen ráno v těch 5,00 a pak kolem 9,00. Všechno ostatní je boj a jen takový pocucávání. A i tak mi to občas sabotujou. Tak fakt nevím. Doktorka se mě snaží udržet u kojení, ale pro mě to začíná být dost stresová záležitost.

Ajiik - koukala jsem k tobě do alba - kluci jsou krásní. Tomášek měl stejnou váhu jako naše Eliška :slight_smile:. A máte taky croozer! Jak jste s ním spokojení? My ho máme asi 14 dní, ale jezdím s ním teprve od soboty, protože jsme ještě objednávali ty lehátka, holky ještě nesedí, ale my drandíme po lese a to bych kočár brzo odepsala.
20. kvě 2009 v 07:28  • Odpověz
Murecko, nene máme Dorjan Cross, ale asi pořídíme nový kluci hlavně Tomik škodí Fíka a tak aby tam byla mezi níma přepážka. V sobotu jdem kočík vyzkoušet a uvidíme :wink:
20. kvě 2009 v 11:09  • Odpověz
smilers: a co je to za golfáč? vypadá fakt dobře, třeba mají i na dvojčata..

murecka: to je teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: že nechtějí to mm, a že se tak budí... asi možná fakt zuby..

lenule: taky by měla pomoct švestková šťáva, jen nevím, od kolikátého měsíce se může. A nechtěla jsi zkusit ten Nutrilon Comfort? My když ho měly, tak holky kadily pořád, míchala jsem to pak s normálním Nutrilonem, a Comfortu dávala jen trošku, jinak by měly v plíně pořád.. :sunglasses:
A jak to myslíš s tím otvorem u lahvičky nahoru při krmení?? :confused: Já jak ji vezmu, tak jim to šoupnu do pusy.
A očkování s křikem? :frowning2: to je blbé, naše holky si toho ďobnutí fakt vůbec nevšimly..

jirule: tak s odsávačkou mě nikdo neinstruoval, já si přečetla návod :wink: :sunglasses:

Holky už jsou půlroční, jsou ještě hodnější, začaly krásně pít, a dneska poprvé usnuly hned, jen Julinka trochu řvala na usnutí, Zuzka už objevila svůj palec, takže ta z něj brzo bude mít placku :wink:
20. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz
jaanja je to firma obaby http://www.obaby.co.uk/products.php?category_id=150 , ja je ale kupovala pres ebay.co.uk
20. kvě 2009 ve 21:28  • Odpověz
Smil, taky jsem koukala, i pro dvojky pěkný...jen teda co jsem vyčetla radu, že je lepší rukojeť v celku, líp se s kočíkem manévruje třeba i jednou rukou, s těma beránkama prý ne, ale to je z doslech od dvojkových mamin.

Leni, já už dítko mám a taky jsem nevěděla jestli dírku nahoru nebo dolů :grinning: /pro Jaanju=to jsou od NUKU ortod.savičky a dírka není uprostřed ale na jedné straně, takže záleží jak to dítku strčíš do pusy dírkou nahoru nebo dolu a v návodu nic nebylo :grinning: asi to všichni chápou :grinning: /

Jaanjo, tak gratulka k půl ročku :wink: to už jste velké slečny :wink: kdy začínáte s mrkvičkou???

u nás se s jídlem pohoršily obě, ale s Lucinkou jsem byla včera u doktorky, protože se osypala a přibrala od minula 500g tj za 3 týdny, to jde :wink:
21. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
jirul no me to vyhovuje, pac je stejnak drzim uprostred:grinning:
21. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
jj ono bys možná ani trojky jednou rukou neukočírovala, dvojky možná půjdou, zas je tam výhodná cena :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
jirul :grinning: a taky na dvojky je vic na vyber, co se tyce jak kocarku tak i golfacu, ja si moc vybirat nemuzu:grinning::grinning: a kdyz tak musim vybirat tak, abych to bylo cenove prijatelne, coz tady kocarky pro trojcata nehrozi a golfky smaotne pro trojky jsem tu jeste nevidela
21. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz
smilers: jo, jo, pěkné kočíky :slight_smile: jen nevím, kdy u nás budou aktuální.. už bych asi měla začít šmejdit a okukovat.. dneska jsem zrovna viděla maminu s dvojčatama, a měly pěknej kočárek, ale nestihla jsme omrknout značku, poněvadž Zuzka řvala jak na lesy.. :wink:

Dneska nějak chuděry moc nespaly přes den, tak vytuhly teď večer už při krmení, tak čekám, kdy se vzbudí, moc toho nesnědly..

jirule: mrkvička zatím nic, jdeme k dr. až další týden. Občas stihnu připravit tu šťávičku z jablka a mrkve, ale lžičkou jim to moc nejde, musím koupit nějakou menší, aby jim šla líp do pusy..

Mrkvička mi nejde vyprat, kdybyste měl někdo nějaký fígl, tak napište :grinning: Už jsme včera v Ikee pořídili takové ty pláštěnky na krmení :grinning:
21. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz
jaanjo no ja je koupila uz ted, holky zacinaji byt nejake akcni, co se tyce sezeni, konikovat nechteji ale sedet to jo :grinning:

u nas hodne chutna mrkev, brambor a kur.maso ( i me teda:grinning:) jinak nevim,,ale prvni by si mela davat zeleninu a az si zvyknou pak po nejake dobe, ovoce i kdyz je to mix, aspon tak me to rikala dr. :wink:
21. kvě 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj holky!

Po delší době vás zdravím :slight_smile: Nějak nestíhám vůbec nic.

Smil, díky za tip a odkaz na golfáče, jedny se mi tam mooooc líbí :slight_smile:

Nám zeleninka taky chutná. Už dáváme i ovoce dopoledne, ale doma připravovaný mi nejí. Když jim nastrouhám jablíčko na skleněným struhadle, tak to plivou a tváří se jako kdybych je chtěla otrávit :grinning: Takže kupujeme např. od Sunárku jablko+banán nebo Frutapuru od Hamé to samé. Taky nám dost zachutnalo jablko+mrkev ze skleničky od hami :slight_smile:
A dneska jim budu vařit brambor+mrkev+kuř.maso+špenát :slight_smile:

No jinak máme zase problémy s očima. Barče v únoru sondovali pravý oko a v úterý jdeme na resondáž :frowning2: Má v tom oku i hodně rozšířenou zorničku, která jí minulý týden nereagovala na světlo :frowning2: Tak jsme museli na neuro, tam se doktorce nezdálo, že by to byl neuro problém. Včera jsme byly na kontrole na očním a dr. říkala, že ta zornička už LÍNĚ na světlo reaguje, tak snad to bude dobrý.

Tak já jdu něco dělat, snad už budu mít víc času se tu ukázat :slight_smile:
22. kvě 2009 v 07:58  • Odpověz
Ahoj holky, jen probíhám s zdravím... :slight_smile:

jannja: perfektní jsou lžičky Canpool babies, jsou takové příjemné a gumové, měkké, zkus to :slight_smile:, a jinak mně se na mrkev docela osvědčuje hned po zašpinění to namydlit žlučovým mýdlem nebo mýdlem s jelenem a pak to normálně vyprat - staré fleky už mi nešly, ale čerstvé jo, ale na krmení jsem už vyčlenila staré plenky a tam to neřeším, a taky mám ty plastové bryndáky, takže už je to celkem ok :slight_smile:

a jinak teda obecně se začíná zeleninou, to maso by se mělo přidávat pomalu a opatrně (skoro bych řekla, že i nekojeným dětem až tak po půl roce, dřív jen fakt málo), pak pomalu ovoce - a spíš než ty šťávy se dnes doporučuje začít třeba trošku povařeným jabkem (ta čerstvá chuť je moc kyselá a navíc je riziko alergické reakce), a na syrové (kromě banánu) přecházet postupně...

Ale u nás je zatím největší problém s kaší :slight_smile:
22. kvě 2009 v 15:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.