• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
@sovicka_ já měla taky jen ten obyč.koj. polštář, sice jsem kojila jen do čtyř měsíců, ale i tak stačil, jen jsem si vypomáhala ještě polštářema pod prcky, byly o něco víš. byl to fajn pocit :dizzy_face:
5. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj holky, jak se vede??? :slight_smile: :slight_smile: Olinu jsem potkala v sobotu na burze (Oli promiň, že mi hned nedocvaklo :grinning: :sweat_smile: Teď už jsme zpátky v Lbc, dnes došly židličky JITRO, tak jsem zvědavá, zda je do narozenin tatínek smontuje.. :sunglasses: Boty jsem nakonec koupila FARE, s membránou a kožíškem za 1 100 tady u nás v jendom novém obchůdku s botama. Pak jsem teda koukala na web FARE, že ta velikost je o 2cm větší, než mají holky nohu, ale chodí se jim v tom dobře, a v zimě přidám ještě další ponožku (jen je teda problém sehnat vlněné ponožky nebo podkolenky na prcky.. :confounded:
Na postele už mi nějak nezbývají peníze :(
Jinak jsme přežili první větší rýmu, a dneska očkování na žloutenku..
Holky, chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte už koupený nový časopis MAMINKA? mají tam být nějaké slevové kupony. U nás už ho v trafice nemají.. Jestli má cenu si to kupovat, jetsli je tam něco zajímavého?
A pak by mě ještě zajímalo, jak děti spí, když jste na návštěvě u babiček. Holky teď byly v pcích ještě v cestovních postýlkách, ale už jsou jim docela malé, navíc prarodiče mají stará okna, takže i když se tam topí, a na velké posteli je hic, tak u země je průvan :unamused: Babička mi teda pyšně ukazovala, že mají ještě jednu rozmontovanou velkou postel, a tak teda příště můžeme spát všichni na 2 velkých postelích, ale to abych si tam s nima lehla už když půjdou spát.. Postele jsou totiž nezvykle docela vysoké, tak nevím, jak řešit, kdyby tam měly usnout samy a pak se třeba skulily dolů????
Na nočník momentálně dost dlabu, dávám tam holky tak 2x denně, teď po dlouhé době se zadařilo... ale třeba kakat chce Zuzanka pěkně v soukromí do plínky, odhání mě pryč, a je rozčilená, když na ni koukám :wink: Chci teď koupit tu redukci na wc, tak to třeba bude lepší, a za měsíc začneme pilně trénovat :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Potvory nejedí obědy, prostě se toho ani nedotknou.. :unamused: Babička jim každý den vyvařovala, a kašlaly na to..
Začínají si rozšiřovat slovní zásobu, tak už se trochu líp domluvíme.. :grinning: Chodíme 2x týdně na cvičení, a pak taky do Montessori klubíku - to je takové intelektuální :wink:
Jirule, jak jsi spokojená s rukavicema Zipizi? Paní z MMB je konečně dostala, tak jsem je zaplatila, a doufám, že to byl dobrý kup.. Holky rukavice vůbec nechtějí, teď jsem jim koupila na burze pletené prstové, tak to je Olda nakonec k nošení přesvědčil..
29. říj 2010 v 16:09  • Odpověz
Ahojky,

Jani my ty rukavice nemáme, mě z toho e-shopu napsali ať peníze nepřevádím a více se už neozvali, takže jsem nakonec objednala z Hm ale teprve jsem je zaplatila a mají dojít, mě to stejně příjde hrozné peníze, rukavice, kombinézy, boty, ještě jsem jim brala bundy od wolfa a zateplené gatě ať mají na střídání aspoň dvoje, Martin novou bundu i boty /vzala jsem mu nakonec též superfitky/ to fakt 5tis ani nestačí :confounded:
Zrovna dnes jsme se rafli s miláčkem kvůli financím, že jsme neustále na kontokorentu :frowning2:
Podotýkým že já zimní boty nemám žádné a bundu cca 4roky starou, vše se opravdu vráží do dětí, fakt je že boty si nějaké pořídit musím :confused: už te´d s nima venku mrznu, ony teda vydrží dost a já kosnu :grinning:
Židličky tiše závidím, my snad po vánocích...ale teď měl tchán infarkt a je stále v nemocnici po baypasu takže se samozdřejmě téma vánoc odsunulo do pozadí a řeší se hlavně jeho zdraví.
Byla jsem tedy u kamarádky a ta pořídila dceři rostoucí židli od jiné firmy, levnější, dřevo borovice...naše holky z ní nechtěly dolů :grinning: fakt už vypadaly u stolu jako velké holky a ne mimina :wink:
Jak holky sháníte oblečení na děti?na mmb?Já jsem odpůrce ťamanů ale manžel mi předhazuje že bych tam nakoupila za 1/2 než na netu :confounded:
Ke spaní...naše děti si nikdo na spaní nebere takže cestovní postýlky nemáme a u babiček nikdy nespaly a určitě ještě dlouho spát nebudou, myslím tak do staršího školkového věku a to kdoví jestli.Pravda je že obě babičky jsou u nás ve městě, jedna ve stejném paneláku /má mamka/ a druhá cca 300m od nás a ta nemá zájem holky mít ani je nikdy nehlídala.
časopis m :confused: aminka nekupuji tak neporadím
ad nočník, občas je vysadím dns jsem je nechala chvilku bez plín a počuraly se ale hlásí celkem dobře, jen já nějak nemám odvahu se do toho vrhnout :grinning: redukci máme, obě jsou natěšené ze záchodu a chtějí jít ale málokdy něco vyprodukují, jen se jim tam prostě líbí :grinning:
U nás Pavla mluví už pěkně i ve větách /diskutuje s náma/ , Lucka za ní pokulhává ale vzhledem ke srovnání se staršímsynem je i ona hooodně napřed :slight_smile: ted do 2let toho uměl říci opravdu málo.Doplňují různé říkanky nebo písničky, taky umí kurňa /obě/ ježišmarjá, jeminkote apod. prostě po čem houby to jim jde :grinning:
My nakonec chodíme jen do hraníčka jednou týdně,waldorfa jsme pustili nezvládala jsem to s nima jsou dost divoké /pavla/ možná se od ledna pustím do tanečků pro mimina /manža nemá uši/ uvidíme.
k jídlu...nic moc...samy stále nejí, nejvíc krmím u pohádek :confounded: :confounded: :confounded: vím že to není dobře ale alespoň něco sní, pokud jí samy jen to rozdrbou :angry:
Mějte se hezky a pište jak se máte a co děláte :slight_smile:
29. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz
ještě k tomu jídlu, u nás to není o tom že by to neuměly, jen nechtějí, Lucka má třeba ráda vařenou mrkev, tu jí nakrájím na kousky a ona si ji z misky lžičkou krásně sní, takže pokud by byla chuť k jídlu myslím že by samy jedly ale prostě nechtějí....
29. říj 2010 ve 20:39  • Odpověz
jirule: no jo, s těma penězma je to asi všude stejné, též s tím máme problém, a já nechápu, že už nám ke konci měsíce nezbývá ani koruna. "Naštěstí" mám nějaké peníze našetřené, ale vyčerpávají se hrozně rychle :unamused: Takže já jako matka na mateřské v podstatě finančně zachraňuju naši rodinu, kupuju většinu velkých věcí a v podstatě všechno oblečení na holky.. :rolling_eyes: Navíc tu není na sídlišti žádný bankomat, tak já věčně bez hotovosti, dneska jsem si na to očkování musela půjčit od mamky, a doktorovi ještě visím 200kč, neb jsem myslela, že to stojí jen 1000Kč.. Já se nejvíc děsím toho, až za rok nevezmou holky do školky a budu na neplaceném volnu :unamused:
No, židličku Olda jednu smontoval, nadával jak špaček, že je k tomu blbý návod :dizzy_face: Když na to teď koukám, tak si úplně nejsem jistá pultíkem, možná jsem ho brát nemusela.. Jo, a usmlouvala jsem slevu 5%.. Kdybys pak chtěla vědět kde, tak napiš přes IP (v jiném obchodě, kde jsem se na židle taky dotazovala, my totiž napsali, že je to nekalá soutěž, a že by všichni prodejci měli mít stejnou cenu, a ať ten obchod se slevou udám... jsem si ťukala na čelo :grinning:
S tím oblečením od vietnamců nevím... jedna mamina tady na sídlišti u nich skoro všechno nakupuje, a chválí si to... ale prostě nikdy nevíš, co je to za materiály, kdo to skutečně vyrobil, co to udělá po vyprání... Mně přijde nejlepší burza, třeba ta v Pardubicích, ceny jsou úplně jinde než na MMB a ještě odpadá poštovné.. Ale i pokud člověk sleduje MMB, tak určitě narazí na pěkné věci za extra výhodnou cenu. A pořád lepší prodávat dál něco značkového z MMB, než oblečky od vietnamců..
Ve větách nemluví holky ani náhodou.. :dizzy_face: Teda spolu živě diskutují, i na mě občas něco chrlí, ale prostě nerozumím :wink: Te´d jsem si zrovna na www.dvojcata.cz četla, že dvojčata často musí chodit na logopedii (snad dokonce až 75% dvojčat)... tak snad nás to nepotká :confused:
S jídlem jsem teda drsnější, když nic jíst nechtějí, nic k obědu nedostanou... dnes jsem dala vyjímečně mléko (to zhltnou jedním dechem), protože byly na tom očkování a byly statečné... Jo, občas jsem je pustila ze židliček, běhaly si po kuchyni, a něco trochu k tomu snědly, ale přišlo mi to trochu náročné :wink: Lžičkou jíst umí, spíš pak pomáhám v závěru, aby to bylo rychleji snědené a mohly jsme jít třeba ven..
No, my máme tolik aktivit, protože s náma chodí na všechno babi - sama bych s nima do cvičení určitě nemohla.. :unamused:
Holky, nemáte tip na nějaký další pěkný dětský pořad? Už jsme viděly všechny díly prasátka Peppy a koukáme na to znova :wink:
29. říj 2010 ve 23:23  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
po delší době se hlsásím, že ještě žiju :wink:
Koukám jak to pěkně zvládáte. O financích mi ani nepiště, já když vidím ty sumy tak mám hadr na hlavě. A to opravdu kupuji jen to co je třeba. Zatím odrůstáme velikosti 80, takže se v současné době ohlížím po 86, ty vrchní části jako jsou bunda tak ty máme vždy o číslo větší. Na zimá má každý dvě bundy, dvoje zateplené kalhoty a kombinézu. Ještě musím koupit boty a rukavice. S těmi boty dost válčím, Jirule ví :sunglasses: psala jsem o tom na dvojkách.
U nás je teď boj s oblékáním, hlavně Tomík. Robík si dá říci. Holky jak to probíhá u vás? A máte nějaké fígle? Nevím jak na něj :frowning2: Chodíme venku občas bez kočáru a opět zase Tomík je ten zlobivý, mám strach je nechat jít jen tak po chodníku ... mám strach, že skočí pod auto.
Jiři, holky fakt krásně mluví. To mi vůbec, stále ne. Jen umíme zvířátka a občas Tomík opakuje. Určitě se rozmluví, ale zatím převažuje ukazování a eeeeeeeeee :unamused:
Sami nejí ani náhodou, jen rohlík, kousky ovoce, sušenky a takové ty podobné věci. Zkoušela jsem jim dát lipánka, ten rozpatlali na stolečku a jogurt obrátil Robík dnem vzhůru :grinning:
Zatím spíme jen doma, i když ve dvou místnostech, když e diskárna a je hluk (a to je děsný) tak stěhujeme kluky do obýváku. Se spaním válčíme, Tomík má dost živé sny a někdy to jeho vzbuzení přejde ve vztekání .. no des běs. Snad to nějak odezní. Jani ty židličky JITRO jsou stabilní? a jak v tom holky sedí? Máte je už vyzkoušené? A od kdy je budete používat? My zatím máme Fabuly, ale už pokukuji po jiných :slight_smile: Díky za každý postřeh.
Na dvojkách psala jedna maminka, že si koupila ten časopis, a z těch kuponku využije jen dva, celkem jich tam je cca 30 kuponku. Tak nevím, zda je to taková výhoda. Mohu jí písnout co tam je za kuponky, pokud budeš chtít.
Holky a kdy plánujete přesunout děti do postýlek bez šprušlí? A máte nějaký tip na pěknou postýlku? Díky moc předem. Mám z toho přesunu docela obavy :frowning2:
Věci na kluky sháním na MMB. U větnamců bych to nekoupila, měla bych obavy co to je za materiál. Hodně používají ty co se v nich vše potí a po vyprání je z toho hadr na podlahu. Jinka nic proti těm co tam nakupují, přeci jen je to každého volba, ale v dnešní době už ty jejich ceny nejsou tak vyhodné. Myslím, že je lepší nakoupit nošené "značkové" než nové od větnamců.
Jani, pustila jsem klukům na notebooku mašinku Tomáše a líbilo se jim to, prasátko Pepu jsem nezkoušela, přeci jen kluci nejsou zvyklí na to koukat, teprve je učím, že existují pohádky v takovéhle formě :slight_smile: Pak mám v záloze ještě ovečku Shaun, Broučky, zkoušela jsem i maxipsa Fíka a ten je docela zaujal a takové podobné večerníčky/pohádky. Nevím zda jsem pomohla. Když narazíš na nějakou další co se bude líbit hod sem prosím tip. Díky.
Přeji všem krásná slunečný víkend.

30. říj 2010 ve 14:33  • Odpověz
Ahoj,

jj Leni na dvojky chodím často na stará dvojčata už úplně minimálně, kdyby nezměnili design tak tam asi chodím , ale času moc není a chci vždy rychle něco přečíst a dvojky se mi líbí víc, taky bych řekla že je tam víc podobně starých dětí jako mám já.

teď jsem holkám pustila tip a tap / za nás to byl večerníček/ na youtube.com, četla jsem tip myslím taky na dvojkách, u nás na pohádky kouká hlavně Pavla a Martin, Lucka shlédne někdy celý díl někdy ani to ne.Nějak ji to nebere.Taky mají rády Dádu máme 2dvd.
A taky krteček je neodolatelný :slight_smile:

Dnes jsem byla u kamarádky autem /jen cca 15km/ a Pavlínka mi zvracela u ní a pak i cestou domů tak bude asi po mě, mě je v autě zle dodnes, pokud teda neřídím :angry:
Naštěstí to i zahlásila, že je jí špatně tak jsem ji stihla vyndat z auta.bobek malej.Je divný že doteď jí nikdy špatně nebylo.

k postelím, my máme patrovku a pak ještě sólo postel od dřevaře na zakázku /dělal nějaké věci v dětském pokoji/ takže do postelí by mohly hned, ale Lucka se budí každou noc kolem 2h a někdy je i dost dlouho vzhůru, jindy usne brzy ale u mě v posteli.Mě se do přesunu zatím nechce, původně jsem to plánovala kolem vánoc, dostanou ikea stoleček+židle tak aby na něj bylo místo ale nevím nevím ...

ty burzy můžou být fajn, že toho nakoupíš víc dohromady a vidíš to v reálu, já teď objednala bundy od Wolfa a trochu mě zklamalo že materiál není šusťák , přitom zateplené gatě i kombinézy jsou z takového šusťáku, no škoda, ale unosíme je taky, chtěla jsem je hlavně na lítačku a na zkoumání okolí :grinning:

jj a u nás mluví hlavně Pavla, Lucka teprve začíná spojovat slova.Je pravda ž ePavla opakovala brzo a i jí bylo pěkně rozumět co říká, Lucka teď taky opakuje ale kolikrát musím přemýšlet co vlastně říká, má tu výslovnost horší, ale to je jen taková poznámka, jinak to neřeším, to spíš prarodiče Pavlu dost vyzvedávájí je i pohybově nadanější, prostě každá je svá..
K logopedii...to jsem nečetla /že chodí tolik dvojčat/ale třeba Martin taky chodil na logopedii nešlo mu R

bez kočárku už chodíme tak často a hlavně Pavla "zlobí" je schopná si lehnout kdekoli do písku do trávy, já nevím , když ji moc okřikuju připadám si jako blbec že furt po nich řvu //Lucka to po ní samo opakuje/ a stejně to moc efekt nemá spíš to dělají potom naschvál, takže pokud chci abychom nějak dorazili čistí jdem autem nebo v kočáře :grinning: anebo nás jde víc a každý máme na starost jednu, to se pak celkem dá :wink:

taky jsem se rozepsala :slight_smile:
30. říj 2010 ve 21:19  • Odpověz
Holky, Maminku jsem koupila, je to pěkně tlusté číslo, ale docela zajímavé čtení. Jinak info o těch slevách je i na http://nakupysmaminkou.maminka.cz/, a najdete tam i většinu slevových kódů.
Oblíkání u nás problém není, možná měly období, kdy se trochu cukaly, ale prostě jsem je chytla navlíkla to na ně, teď naopak vyndávají věci ze šuplíku a nosí mi je, že to chtějí obléknout a půjdeme ven :slight_smile: Julinka si pak po návratu domů dokáže sundat kalhoty i punčocháče, a pomáhat Zuzce, a pak to jdou uklidit do šuplíku, takže pohodička :sunglasses: Spíš se mi zdá, že si začínají vymýšlet, co si vezmou, a co ne, kupříkladu jim vadí, když ségra dostane nové tričko (původní je nějak zašpiněné, mokré, apod.), a ta druhá nové nedostane.. Nebo když přinesu nějaké nové oblečení, tak někdy si to hned oblíbí, u jiného zdrhají a mávají rukama, že si to neobléknou..
Venku bez kočárku jsou docela poslušné, i když si je samozřejmě hlídám a chodíme spíš po místech, kde auta nejsou. Také si lehají na protest na zem, ale to se musím spíš chechtat, protože s sebou neseknou jako jiné děti, ale pomalinku a opatrně si lehnou :grinning:
JITRO židle ještě nemáme ozkoušené, zatím je smontovaná jen jedna. Ale stabilní by měly být. Do postelí bych holky dala klidně hned, ale nejsou teď ty peníze a ještě se nepokoušejí přelézat postýlky. Jinak já koukám po dětských postelích v IKEA, a pak tu taky dobrý tip dávala Oli, tak mrkni na nějaké starší příspěvky.. Pěkné postýlky má v albu smilers, ale neuvádí výrobce..
jirule: s tím zvracením, to je blbé, ani nevím, jestli takhle malým dětem lze něco dát před tou jízdou? :unamused: Naše holky jízda autem k smti nudí. Jezdíme strašně málo, takže nejsou zvyklé. Obvykle se snažíme jet po obědě, aby to vyšlo na spaní..
30. říj 2010 ve 22:57  • Odpověz
Tip a Tap vypadají dobře, teď jsem si to pustila :slight_smile: Já večerníčky moc neznám, neměli jsme nikdy televizi :grinning: U Maxipsa Fíka mi vadí, jak huhňá... To ta Peppy mluví krásně, a pobaví se u toho i dospělý :wink:
30. říj 2010 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj holky, občas sem nakukuju, stejně tak na dvojčata, ale asi nejvíc chodím na dvojky. Ale když jste se tady tak pěkně rozkecánkovaly, nedá mi to, abych se nepřidala. Pokusím se - jak je to u nás - shrnou jako Jiřka :slight_smile: :

Pohádky je začaly bavit asi před měsícem a něco, když jsem jim pustila Teletubbies. Že z toho pomalu zblbnu mi v tu chvili nedošlo :grinning: . Naštěstí tohle šílenství trvalo jen 14 dní, pak je přestaly vyžadovat. Mělo to jeden pozitivní efekt - Adélka se nám krásně roztancovala. Pak jsem zkusila Rákosníčka, Krtečka a Boba a Bobka, ale žádnej efekt. Vůbec je to nezaujalo. Ovšem na čem teďka ujíždíme (všechny tři :sweat_smile: ) je Shrek! Jo, a taky se jim líbí Cvičení s Míšou, na to taky tancujou.

V autě nám zvracela jen Eliška, když jsme přešly z vajíček na normální sedačky. Teď už vím, že pokud nechcu mít doblitou holčičku, tak jí musím tu sedačku dát co nejvíc naležato, jinak jí to vadí.

K jídlu: začaly celkem jíst - ťuk ťuk, ale jíme samozřejmě u pohádek. Samy sní maximálně pribináčka nebo nějakej hustší jogurt, jinak všechno, co se dá jíst rukou. Ale musí se jim chtít a taky podle toho pak vypadají. Na to, kolik toho sní jsou však pořád malý drobinky.

V postýlkách budou ještě muset nějakou dobu vydržet, protože jejich velké postele = vystěhování rodičů z ložnice do obýváku. Máme 3+1, Martin má svůj pokoj a holkám necháme ložnici jako pokojíček. Zatím z postýlky vylízá jen Eliška a to směrem k sestře, kde se samozřejmě obě vyslíknou včetně plíny a pěkně soudružsky pročůrají matračku. Taky se bojím, že by mi z velkých postelí utíkaly, z postýlek zatím nezdrhají.

Co se týče mluvení, proti Martinovi v jejich věku slabota. Základních pár slov, Adula spojí maximálně 3 jednoslabičný slova, Elča ani náhodou, mezi sebou melou jakousi hatmatilkou, která ze všeho nejvíc připomíná polštinu :slight_smile:. Rozumí ale skoro všemu, co po nich chci.

S oblíkáním ani vyslíkáním není problém, samy to sice neumí, ale nijak se nebrání :slight_smile:. Věci si po sobě snaží "poskládat" a uklidit do poliček, boty do botníku. Když odcházíme ven, nachystají mi z botníku boty, po příchodu mi je zase uklidí :slight_smile:. Ven chodíme asi od poloviny léta bez kočáru, jdou pěkně za ruce, vydrží tak jít i 2 hodiny. Teď už je pustím i u nás v obchodě, dřív jsem je dávala do koše, ale jsou celkem poslušný, tak to jde i tak.

Bez plínek je jen Eliška, na spaní je samozřejmě má, ale ven už ne. Venku a u cizích si říká krásně, doma ji musím trošku pohlídat, když si třeba hraje nebo když hodně pije. Adélu nočník naprosto nezajímá, občas si jde sednout, když sedí Eliška, ale nic neudělá. Zkusila jsem jí vzít taky plínky, ale dokázala se vyčůrat na koberec, popošla pět kroků k televizi, znovu se vyčůrala, utekla na sedačku a tam pustila zbytek. A žádný cvrknutí to teda nebylo. Tak vyčkám do vánoc a uvidím.

Spaní je u nás na prd. Usnou sice hezky, ale spí tvrdě tak do 1 hodiny, pak se vzbudí jedna a začne brečet, dokud ji nevezmu k nám. Vzápětí se vzbudí i druhá a taky se nastěhuje. Pokud nepadám únavou, tak vydržím až pořádně zaberou a zase je vrátím do postýlek (ale s tím, že si celou akci za 2 hodiny zopakujeme). Větsinou ale vytuhnu dřív než ony. Někdy dokážou spát tahem až do rána, ale ve většině případů se pak po hodině budí do takovýho polobdění, brečí, nic nechcou, hrabou se v postelích, trvá to třeba hodinu a pak zas usnou. Odpoledne spí tak 2 někdy i 3 hodiny. Odpolední spaní i nespaní nemá na noc vůbec žádnej vliv, bohužel. No ale snad se to zase zlepší.

Zimní věci mám od jedné maminky po jejích dvojčatech, něco je nám od loňska a zbytek jsem dokoupila na MMB. U ťamanů mi nevadí nakupovat, ale moc se k nim nedostanu.

Tak to jsem shrnula situaci u nás, musím říct, že si je teď fakt užívám, je s nima sranda, mám pocit, že i když nemluví, tak už se s nima jaksi domluvím. Chodíme jen do mateřskýho centra u nás, chtěla jsem s nima chodit na plavání, ale nemám k sobě nikoho dalšího. Tatínek nemůže, protože kurs je dopoledne a to on je v práci.
Jinak, jestli občas nakoukneš, Skarbečku, tak tě taky moc zdravím.
Mějte se holky krásně, to jsem se teda rozepsala, snad vám to nebude vadit :wink:.

31. říj 2010 ve 22:32  • Odpověz
Ahoj holky,tady se píšou romány :grinning: :grinning:
Jani ,jsem ráda,že jsem tě viděla naživo a hlavně ,že jsem se nespletla a neoslovila někoho jiného :wink:
Tak už jsme taky vybaveni na zimu ,ještě že jsem nečekala na tu burzu ,skoro nic jsem tam nekoupila.Máme dvoje kombinézy ,jedny nošené a jedny nové a jedny zimní bundy a několikero zateplených šusťáků.Boty jsem koupila v deichmannu.Na rukavice a čepice jsem narazila v globusu.Rukavice -ty teplé -si teda zatím ještě nenechali pořádně zkusit :sweat_smile: ,ale takové ty prstové slabé nosí. U vietnamců nakupuju bodyčka,u nás mají za 35 kč,a příjdou mi dobré,bavlněné ,pořád drží tvar a i barvy vydrží,teď jsem jim koupila i pyžamka frog a ty jsou taky dobrý.Ale všechno bych tam rozhodně nekupovala.Jinak nakupuju na mmb ,ale v té naši velikosti tam toho je tak málo :unamused:
S jídlem si nemůžu stěžovat,jedí všechno a většinou hodně :grinning: a jedí vše sami,zasahuju minimálně.
Z pohádek mají nejradši Noddyho , Autobusy v jednom kole ,Mašinka Tomáš,Červený traktůrek,Traktor Tom,na Shreka taky koukali a teď jsou uchváceni Cars.docela se vydrží koukat i dlouho,tak někdy když potřebuju uvařit tak je klid.
Leni do velkých postýlek jsme šli někdy o prázdninách.Koupila jsem je na aukru,no někdy zlobí s usínámním,hlavně po obědě,už usnuli i na zemi u dvěří a já je přenášela do postýlek.No večer to už je rituál,uložíme je,oni vylezou sednou si ke dveřím do ložnice a broukaj si tam ,já je za chvíli vrátím do postýlek a spí.Ale v noci teda za mnou do postele chodí Péťa ,přicupitá ,zalehne jako myška,kolikrát o něm ani nevím :grinning: Dneska ovšempřišli oba dva spolu,Pája vlezl mezi mě a manžu,Péťa ke mě na kraj ,chvíli jsem je nechala a pak je přenesla zpátka do postýlek.A spali kupodivu až do půl osmé.Jsem ráda za změnu času,protože večer jdou vlastně dřív spát,posledná dobou chodili až kolem deváté a já než to tu pak poklidím....
Teď jsem s nima byla u našich od středy,včera jsme se vrátili,tak jsem si trochu odpočala,babi vyvářela,já nemusela uklízet a ták,takže pohoda.Na spaní u našich máme cestovní postýlky a budou v nich spát ještě doufám dlouho,jinak by tam neměli kde,my spíme s manžou na gauči a jsme tam sami jak sardinky ,natož s nima :wink: Na velké posteli spali u našich jednou po obědě,když jsme tam jeli jen na otočku,taky jsem měla strach ,že spadnou,tak jsme je obložili peřinama a ani se nehli.
na nočník taky kašlu,jednak na něm vůbec nechtějí sedět,ani na záchodě na redukci moc ne ,to dělají akorát blbosti.Když vidím,že tlačí tak se jich ptát jestli dělá bobo a prý že néééé a když je chci dát na nočník tak s řevem utíkají.No ještě s tím počkám,snad si to jednou nechají vysvětlit. :grinning:
1. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
K oblíkání,to je u nás honička,moc se jim nechce-i přebalování,ale já se s nima nepařu,drapnu oblíknu a je to. Sami se vyslíkat moc neumí,ani je to neučím,mám strach aby si pak nesundávali vše včetně plíny.
S mluvením je na tom lepší Pavlík,taky už řekne krátký věty a zopakuje snad každý slovo,už si musím dávat pozor na jazyk :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je mu hezky rozumět,některý slova ještě komolí jako třeba žižabába je žirafa :grinning: Někdy si snad ze mě a z okolí dělají srandu,když se jich někdo zeptá jak se jmenují tak Pavlík říká ,že je Péťa a Péťa zase Pája :grinning: No je to sranda s nima.
Holky ,co máte nakoupeno na narozeniny,vánoce.Já te´d váhám nad tím chytrým perem,píší že je to od 2 let,nemáte s tím někdo zkušenost? http://www.kouzelneceny.cz/chytre-pero-junior-i
1. lis 2010 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky,nevadí,že se taky přidám?Jsem vás objevila náhodou a je príma jak jsem to pročítala,že máte stejné problémy,ale i radosti jako já.A navíc se něco zajímavého dozvím :wink: .Tak ve zkratce nočník se nás taky moc netýká.Terka občas na velkou,ale né pravidelně a Kubík jen,když si všimnu,že tlačí.Ale já na to nějak nemám.Když je posadím tak utíkají a nebo tam chtějí sedět třeba půl hodiny a stejně nic.Pohádky jsem jěště nezkoušeli dobrá motivace dík :wink: Jídlo je taky mazec,sami ani náhodou a oběd pouze s donucení a musejí mít něco zajímavého na zkoumání.Nejlépe mobil,nebo něco takového :slight_smile: .Oblečení se nám zadařilo v Pardubkách na burze a jinak mimibazar je taky fajn.Spaní je u nás teda pohoda a to klepu na zuby.Usínají mezi sedmou a osmou večer sami a budí se kolem osmý ráno :wink: .Občas v noci dáme dudlík,ale jinak fakt super.A to i v cizím prostředí, to teda jsem s nima než usnou a pak je klídek.Zrovan jsme byli na návštěvě a oba večery jsem ani nevěděli,že máme děti sebou :slight_smile: .Doufám,že jim to vydrží.To mluvení je u nás lepší u Terezky,Kubík nějak nemá potřebu,ale snad ji dožene.Říká se,že kluci jsou pomalejší,ale já bych řekla jak v čem :slight_smile: .
1. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz
Ahojky,
Oli, to kouzelný pero jsem minulej týden objednávala holkám a synovcovi, tento týden by mělo dorazit. Pokud na to moc nespěcháš, tak já to prubnu a napíšu sem, co na to říkám :grinning: (zatím jen já, protože drobotina to dostane až na vánoce).

Mil, závidím spaní :pensive: . Když jedeme někam jen na den, holky usnou v autě a jinak ani ťuk. 2x jsme spali u přítelových rodičů, usnutí bylo katastrofální, ale noc se celkem dala, spaní přes den ani náhodou, maximálně v kočáře, což je ovšem záležitost na víc jak 2 hodiny, z čehož minimálně 1,5 trvá usínání :angry: . Nevím, jak to budeme dělat teď, když jsme bez kočáru. A navíc, ať jsme kdekoliv, holky mi jí ještě hůř než normálně. Pokusím se sem vložit jednu fotečku samostatnýho jídla :slight_smile: .
1. lis 2010 ve 14:04  • Odpověz
Murecka,no jasně,až si pohraješ tak napiš co ty na to :grinning: :grinning: já počkám a pak kdyžtak pak objednám.A holkám si objednala jedno ? Já už vidím jak budou u nás třísky lítat jak by se hádali. :angry:
Mil7 ,vítám tě mezi námi :wink: Jsi z Pardubic?
1. lis 2010 ve 21:32  • Odpověz
Zdravím,
murecka - hezounká fotečka,to jsou kočičky šikovný :slight_smile: Se taky těším až jim to půje takhle.No já spíš nemám tu odvahu jim to jěště nechat.Ale budem muset začít :wink:
olinapa - jsem z HK.Ale do pardubek jezdím na burzu.Koukám,že máme skoro stejně starý děti všechny tři :slight_smile: .
2. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz
mil7,tak my do Hradce to máme stejně jako do Pardubic :wink: Já toho pořídila na Hradecké burze víc jak v Pardubkách.
2. lis 2010 v 18:02  • Odpověz
olinapa - tak to jsme se už určo viděli,chodím i do HK.Ale já nakoupila víc v pardubkách.
3. lis 2010 v 09:00  • Odpověz
murecka: to by mě vůbec nenapadlo, že děti budou koukat na Shreka :astonished: :wink: :grinning: A to si pouštíte po kouskách?

oli: to chytré pero by mi přišlo ještě pro holky nejspíš brzo... :sweat_smile: K narozkám a vánocům chystáme spíš knížky a lego, uvažovala jsem o tom, koupit stan nebo látkový tunel, mám pro ně takové velké magnetky zvířátek (každé zvířátko je na 3 dílech a musí se to správně pospojovat), k tomu jsme v IKEA kupovali magnetickou tabuli, a chci, aby jim Olda na zeď přimontovat desku, na které bude papír na malování, protože už si Zuzka vyzdobila tužkou pokojíček :grinning:

Se spaním, ťuk ťuk, je to u nás teď fakt dobré, pokud není večer doma tatínek tak usnou samy, a spí v podstatě až do rána, občas někdo kňourá, když je mimo peřina. Do postele si je nosm až ráno, když se probudí, a dostávají tam mléko. Jenže nevím, jak to bude až budou mít větší postýlky a budou moct vylézt :sweat_smile: :confused: Po obědě někdy dost dlouho trvá, než zaberou, ale pak spí taky dlouho . třeba i 2 hodiny. Jak je ale doma tatínek, tak je problém, ječej, že ho chtěj. Julinka teď zrovna na celé kolo řve "tátúúúú" - no a otec si spokojeně chrupe v ložnici :sunglasses:

S těma jménama - právě jsem se chtěla zeptat, jestli vaše děti umí říct, jak se jmenují. Kamarádky dcera už řekne celé jméno včetně příjmení, naše holky ani náhodou, Julinka se na otázku, jak se jmenuje, jenom culí, Zuzka na ni ukazuje a říká "Julí, Julí", ale když se zeptám na její jméno, tak také neví, nebo řekne znova "Julí".

Dnes jsme poprvé jedli u jednoho stolu, holkám jsme dali ty židle JITRO. Najdřív na ně nechtěly, ale pak si zvykly. Jsou nadšené, že si tam mohou stoupat a koukat z okna.. no, k poklidnému obědu to mělo daleko, ale čekala jsem horší.. :grinning: Ty pultíky jsou úplně zbytečné, zkusím je ještě vrátit.
6. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz
Ahoj, tak my shreka ani nemáme, tak toho jsme nezkusili.

Se jménama, Pavla řekne že je Pavlínka, ségra Lucinka a brácha Martin, Lucka když se jí zeptám na jméno tak řekne pavla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale brácha ví že je Martin a určitě ví že ona je Lucka když na jméno normálně reaguje jen správně neodpoví.
A když se Pavly zeptám jak ti říká maminka tek řekne Míšánku :grinning: což je pravda :slight_smile:jsou to míšánci obě dvě.

Je s něma sranda, ale Pavla je teda hroznej vztekloun, předevčírem byla před obchodem scéna jako prase, ona chce pořád chodit pěšky /ale neposlechne/ já měla kočár, dole koupenou novou bundu tak jsem ho nemohla nechat stát u obchodu a ona začala řvát že chce jít pěšky s košíkem, no otáčelo se půl ulice, hrůza...doma si zase lehla na venkovní chodbu tak jsem ji drapla posadila k nám za dveře a nechala ji vyvztekat, bečela a vzlykala dobrých 20minut, Lucka už byla po obědě a nachystaná na spaní a pavla vedle pořát brečela, podle mě už ani nevěděla proč, tak jsem ji vzala vysvlíkla, byla celá zpocená, trochu se najedla a šla spát, to jsem pak zralá na frťana :stuck_out_tongue_closed_eyes: kvůli blbosti dělá vyrvál 20minut
Jinak jak jsem psala na dvojkách, umřel nám tchán takže nálada je hodně špatná a bude určitě i dál, nikdo to moc nečekal, jen se mu špatně dýchalo, šel k doktorce ta konstatovala infarkt a volala mu rychlou, odvezli ho do Olomouce a tam mu udělali baypass a dostal 2rozsáhlý infarkt dali ho do umělýho spánku a pak začaly postupně selhávat orgány, celé to trvalo týden...hrozný...s manžou není řeč /nedivím se/drží to v sobě.
Nevím jestli brát Martina /8let/ na pohřeb? Je hrozně citlivej, babičku tady objímal, ale aby z toho pohřbu neměl trauma, víte jaký to tam je...aby neměl zlý sny..pohřeb bude dopoledne tak by byl ve škole, na druhou stranu je to takové rozloučení s dědečkem co myslíte?
6. lis 2010 v 19:53  • Odpověz
jirule: tak to upřímnou soustrast, to je opravdu fofr konec :unamused: :confused: :confounded: S pohřbem neporadím, zkus někde mrknout, jestli někdo už o téhle zkušenosti nepíše, já bych asi spíše dítě nevzala.. pak třeba spíš až na hřbitov k hrobečku..
6. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz
jirule: ještě jsem se chtěla zeptat, jakou velikost máš těch rukavic z H&M? A už vám došly? Já už moc nevěřím, že mi nějaké Zipizi přijdou. Objednávala jsem je na konci září, víc jak před týdnem paní psala pokyny k platbě (že už jsou rukavice ve skladě v ČR), ale stále nic. Tak už jsem jí dneska psala, že čekám max. do středy, jinak chci zpět peníze.. tak to ještě asi bude zajímavé. Ty H&M mi přijdou hodně podobné, škoda, že jsem se po nich nepopídila hned, mohla jsem to už mít vyřešené.
7. lis 2010 ve 14:58  • Odpověz
jaanjo, ty rukavice HM došly, nadšená z nich ale nejsem, brala jsem velikost 86, se zipem, flaušem podšitý je to jen po dlaň ten zbytek prodlouženej je slabý šusťák, takové nic moc, sehnala jsem je za 190kč/pár+pošta.Dnes jsem byla u kamarádky a ta má pro dceru tyto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39178321&tab=1 , líbí se mi mnohem víc, flauš mají všude i v té prodl.části, dlaň je taková jemná jakoby guma, přijdou mi takové lepší, teplejší, dělá je stejná firma jako pro HM, nevýhoda je že nemají ten zip, proto si asi nechám i ty HM, zkoušela jsem holkám nasadit ty rukavice u kamarádky a zatím jim to moc nešlo, možná se chytnou časem, takže jsem je dnes taky objednala, před chvílí mi paní potvrdila objednávku, je to teda fin.darda jen s rukavicema :confounded: budou mít teda dvoje takové lepší, pak mají každá dvoje pletené, /jedny už manža stihl ztratit/ a jedny jsme dostaly zdarma ke kombinézám tak ty nechám u nich.Mají trojkombinaci, modré hm k modrým bundám od wolfa, lososové ke kombinézám a tyhle růžové budou mít k těm kompletům tchibo...jo a já budu mít ty co už mám asi 4roky-jedny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevím jestly ty holky moc nerozmazluju ale zase díky mmb je snad příští rok střelím třeba za 1/2 cenu :astonished:
mimochodem o téhle koupi ani manža neví to by asi neprošlo tolik rukavic, doufám že je zase někde neztratí...měly takové krásné, obě černé jedna s motýlky druhá se srdíčky, momentálně nevím které ztratili, vzhledem k počasí už rukavice asi 14dní zase nenosíme :grinning:
Dnes jel manžel pro tátovy věci do nemocnice, přístup prý hroznej ani jim neřekli příčinu smrti /dělali i pitvu/, sestra jim vrazila pytel s věcma a zaplaťte poplatky a nashle, zbytek ať vyřídí poh.sl. prý síla.Úplně mě z toho mrazí, je mi to tak líto, celkem často jsem na tchány nadávala jak dávají přednost synovci před našima dětma a teď už děda není a nic nevezmu zpátky, holky ho v podstatě neznaly.Mrzelo mě že nemají o ně zájem tak jsem tam sama s nima chodila málo, myslela jsem že jim to časem dojde a dopadlo to úplně jinak :frowning2:Chudák babi ta to nese hrozně :frowning2: Oni spíš žili sami pro sebe než pro rodinu a děti a teď je sama....musí to být hrozný sama ráno, sama večer, nemít s kým promluvit jen s lidma v baráku, hrozný
7. lis 2010 ve 21:04  • Odpověz
Jani teď mi ještě paní npsala že mi dá vzhledem k dvojčatům poštu zdarma /sama nabídla/ brala jsem to od této, ta první co jsem dávala odkaz měla už poslední pár .Tak nabídku už tam nemá /jestli měla poslední???/ ale má tam tyto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39203928&tab=0 , nevím jsou asi použitý.
7. lis 2010 ve 21:15  • Odpověz
jirule: to já si nedělám iluze, že chování personálu v nemocnici je empatické :unamused: Oni to mají jako rutinu, hlavně vyplnit papíry... viděla jsem to v porodnici, prostě jsme tam byli s dětma jen do statistik... (i když tedy pár setřiček bylo naopak milých). Nejsou na to školeni, nevědí, jak se k pozůstalým chovat.. bohužel..
U nás v liberecké nemocnici je možné vyplnit dotazník, jak byli lidé s hospitalizací spokojeni, tak to by byla třeba cesta, jak jim sdělit svůj názor, ale nevím, zda vaše nemocnice něco takového umožňuje..
Ale nenechala bych se odbít, pokud jsem rodinný příslušník, tak bych si vydupala pohovor s lékařem, aby mi alespoň sdělil příčinu úmrtí..
Ale třeba teď nastal ten pravý čas se "skamarádit" s babičkou, třeba i ona teď bude přístupnější setkáním, a bude se vnoučatům chtít věnovat víc..

S rukavicema je to teda věda :grinning: Ty to máš zmáklé i s oblečením! :dizzy_face: Tak to už zas nevím, jaké koupit... :wink: Ale děkuju za tip..
7. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz
No právě bych řekla že to zmáklé nemám, tolika hader :grinning: Marin měl vždy jednu bundu a jednu komb+jednu čepici ke všemu, ti kluci to mají nějaké jednodušší, navíc nebyl net tak měl obyč,rukavice žádné HM apod za hříšné peníze :grinning:
jj ted má 2bundy HM, jednu novou jednu jetou na střídání,komb. též od wolfa a boty superfitky, +čepici a rukavice z Hmka se má :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zas se říká že šaty dělají člověka a mě se fakt líbí když jsou děti pěkně oblíklý, teda hlavně aby jim bylo teplo a moc v zimě nebyly nemocný!!!!
Máte pro děti nějaké vitamíny? Já Martinovi vytáhla nenačaté balení Mar´tánků a holkám asi koupím nějaký sirup, loni měly multisanostol, tak asi zase...

co se týká nemocnice, je to od nás skoro 100km, jeli tam vlakem na otočku, mysleli že dostanou úmrtní list, a když už " museli" dělat pitvu že se doví proč...měl dva infarkty takže já myslím že zbytečně dál zasahovat se nemuselo.Tam bylo zlé že je za dědou od začátku ani nepustili že je na přístrojích, v umělém spánku a nesmí se tam takže denně se jen telefonovalo a to je takové o ničem.
Možná se dalo taky dupnout a člověka by tam pustili, jde o to jestli by ten pohled ustál, já osobně jsem měkota, do nemocnice jel manžel s babičkou sám...poprvé a i te´d
Oni tcháni nebyli zlí jen to měli nastavený jinak, žili pro sebe a hodně pro vnuka od dcery , který je tedy dost potřeboval /jsou taková soc.rodina/navíc to byl první vnuk a přilnuli k němu, hlídali ho často od miminka.My se rozhodně budeme snažit babičce co nejvíc pomoct, holky i Martina má moc ráda a já doufám že přijde častěji k nám a i my k ní :wink:
Ale už nic nebude jako dřív, chodili jsme k nim na 1svátek vánoční společně se švagrovou, společná večeře, děcka šly společně ke stromku, bylo to krásný škoda že mi to přišlo tak normální....tak bych to ráda vrátila
Navíc mám takový výčitky...potkala jsem dědu, babi a synovce v neděli /další středu měl tu příhodu/ jak šli z nádraží, zřejmě byli s Tomem někde na výletě a mě přišlo tak nespravedlivý že náš táta je v práci, |Martin sedí sám doma, protože na procházku s námi nechtěl a oni vzali na výlet jen synovce že jsem se tedy s nimi bavila jen tak na půl pusy ani jsem se schválně nezeptala kde to byli...a to bylo naposledy co jsem ho viděla, no jsem fakt blbá...
7. lis 2010 ve 22:05  • Odpověz
Krásný den,
jirule33 - upřímnou soustrast.O našem zdravotnictví nemám velké iluze,ale co píšeš je fakt síla.S tím pohřbem,já bych malýho radši nebrala.Sama jsem byla v létě na pohřbu po dlouhé době a docela mě to dostalo,ona ta ztráta bolí,ale tam je to jěště takové umocněné.Já bych ho vzala až pak k hrobu. :wink: A výčitky taky neměj.

A jinak holky to oblečení je fakt mazec.A u nás dvojnásob.Hrozně špatně se mi ladí kluk a holka.Jó kdyby byli prašule tak to by dalo.Ve značkovech maj,ale na to opravdu nemáme. :slight_smile:
Máme ,ale problémek.Terezka nám začíná šilhat.Už jsem objednaný k dr,ale jsem z toho docela na nervy.Sice u nás předpoklad byl.Manžel nosí také brýle má krátkozrakost a šilhá,ale tak nějak si to člověk nepřipouštěl.Mám strach z toho jak ji vůbec vyšetří,protože my jak vlezem do ordinace tak hned bulíme.Nemáte někdo nějakou zkušenost?
no a brejličky,když nasaděj tak to chci vidět jak si nchá na hlvě a hlvně náš Kubík jek ji nechá na pokoji :slight_smile: .

8. lis 2010 v 09:32  • Odpověz
jirule: výčitky si opravdu nedělej, to je prostě osud... však jste se znali dlouho, a pokud to dobře chápu, tak nějaká zášť mezi váma nebyla..
S oblečením já se teda moc nepářu, kupuju, co mi padne do oka :wink: Většinou to naštěstí kombinovatelné je, někdy ne :sunglasses: Ale ono na ny naše procházky a hrátky na sídlišti to stačí, do města moc nevyrážíme.. Na zimu mám teda jen tchibo kombinézy a pro každou jedny oteplováky a bundu navíc. Zipizi snad dojdou, dnes mi paní psala, že myslela, že jsem nazaplatila, a měla tam jednu neznámou platbu navíc (to fakt ale nevím, proč jsem teda k té platbě měla dávat variabilní symbol..) :wink:

mil7: S očním tě asi nepotěším, naše holky chodily do roka, a pokaždé to byl řev :unamused: Bohužel byl ale dost špatný přístup té lékařky - bez skrupulí mluvila o tom, jak ji ten dětský řev štve a tvářila se velmi otráveně, o dětech mluvila dost nehezky (o Julince myslím řekla, že je to spratek, což se Olda našval, a suše odvětil, že to teda není :grinning: )... jsme si říkali, proč tu dětskou očařku dělá :wink: Holky položili, nesměly se hýbat (což jim fakt hodně vadilo) a svítila jim do očí... Nevím, jak by to ale snášely dnes, když jsou starší, třeba Olda byl nedávno s Julinkou na kardio, a i EKG jí tam udělali, a to trvá ještě déle, a má na sobě ty přísavky. Asi bych se snažila ji na to trochu připravit, mluvit s ní o tom.. Tak vám přeju hodnou sestřičku a trpělivou paní doktorku.. :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:19  • Odpověz
Jiři,upřímnou soustrast,já bych Martínka na pohřeb nebrala,je to stresující.Třeba já si pamatuju svého dědečka jen jak ležel v otevřené rakvi-jak se to kdysi dělalo.Určitě postačí ,když pak půjdete dát společně na hrob kytičku.

Jinak já se s oblečením taky nějak nepářu , nejvíc jsme stejně na zahradě a po vesnici takže nemusíme mít nic extra :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale kdyby byli prašule tak to by se fááákt nakupovalo :wink: No u nás je nejhorší nakupování na Nikolku,kapánek holčička přerostlá -napsáno slušně :grinning: a je problém sehnat blbý kalhoty aby jí byly :angry:
Na očním s klukama jsem taky byla ,no poplakali si ,museli se pevně držet v leže a svítil jim do očí,ale byla to chvilka,nicméně se chystám s Pavlíkem znovu ,protože se mi taky zdá ,že šilhá :frowning2: Minule mi teda doktor tvrdil ,že ne ,ale radši půjdu s ním ještě jednou k někomu jinému.
8. lis 2010 ve 14:52  • Odpověz
Holky,poraďte mi,
volala mi naše dětská doktorka,nabídla mi pro kluky zdarma očkování proti Meningitidě B,které ještě v ČR není rozšířené(v zahraničí prý ano) a tak trochu se tady "testuje" v jakém období je očkování pro kojence či batolata vhodnější a hlavně to testování musí mít farmacetická společnost aby to v ČR bylo schváleno o mohlo se to tu očkovat-to je trochu laicky řečeno,ale doufám,že mi trochu rozumíte ;)
Hledala jsem na netu a nic jsem o tom nenašla ,jen na cizích stránkách,ale jazyky bohužel neovládám :sweat_smile: Vakcína se jmenuje rMenB+OMV NZ
Jsou to dvě očkování a odběry krve.Přináší to tedy nějakou finanční kompenzaci-za oba 8000 ! a při prvním očkování ještě dostanou nějakou hračku -domeček od Chicca .Stále váháme,teda spíš manža ,má trochu strach aby jim to nějak neublížilo,když se to u nás teda ještě neočkuje...Já ,ale zase tý naší doktorce věřím,říkala ,že jim to neublíží,ale ona z toho má taky jistě prachy. Mám kamošku na hygieně a mají tam mudr. přes očkování a podobně tak snad mi taky něco zjistí. Holky,co vy? Nechali byste očkovat?
8. lis 2010 v 15:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.