• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Oli, nezdá se mi, že by to očkování bylo v zahraničí běžné, naopak z webu vyplývá, že teprve probíhá fáze testování, která má být uzavřena až na podzim 2011. Teprve se bude testovat, v jakém věku a s jakým odstupem je to očkování efektivní. Určitě bych zkusila hodit řeč s tou paní doktorkou přes očkování, třeba už k tomu má něco nastudované...
Neporadím :wink:
8. lis 2010 v 19:29  • Odpověz
Jani,díky.Koukala jsem na cizí weby a neumím ang. No uvidím co zítra vyleze z paní doktorky :wink: Taky si říkám,že to očkování pak múže stát nemalý peníz tak by to nemuselo být špatné.Ách jo ,to mám brouka v hlavě :rolling_eyes:
8. lis 2010 ve 20:17  • Odpověz
Holky dík.

Oli s tím očkování, taky bych nevěděla jak se rozhodnout, finance lákávé ale nemůže to nějak uškodit? , mají vypozorované nějaké účinky po očkování? když vlastně neví v jkém věku a za jak dlouho přeočkovat.

Já jsem celkem pro neočkovat nic moc navíc, holky zatím nemají oproti povinnému očkování nic navrch, chci akorát žloutenku /než půjdou do školky/ a to po té epidemii co tu byla před 2lety, já byla těhu a Martin chodil do školky, vakcíny nebyly, pak jsem ho naočkovat už nechala, a má ještě klíš´tovku páč běhá v lese orienťák.

Uvidíš co ti řekne doktorka a nebo ta známá na hygieně to bude nezaujatý pohled odborníka,na tu bych asi dala.
8. lis 2010 ve 21:52  • Odpověz
Mil, určitě malé to šilhání spraví když tam jdete takto brzy, brýlky jsem viděla u malých dětí platové obroučky, ale třeba "známá" má holky dvojčata 4roky a mají moc krásné brýle navíc má i syna 9let ten taky nosí brýle ta má kamarádka je přenašeč nějaké oční vady tak ji mají bohužel všechny děti, u holek to podchytili brzy u klučíka pozdě ten má trochu komplikace jezdí do oční školy apod.Ale tam jde myslím o tupozrakost to je něco jiného.
My jsme na očním s holkama nikdy nebyli tak neporadím,

My bydlíme zase přímo ve městě, do centra to je snad 5minut, teda okresní město :grinning: nic velkýho, děti jsem čančala hlavně v kočárku , teď už je to spíše praktičtější oblečení, i proto mají modré zimní bundy :grinning: páč růžové se mi moc neosvědčily :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pravda je že šatičky jsme nejvíc užili na dovolené, před domem moc ne :confused: A Martin ten už chodí do školy to je zase jiná kapitola, ještě naštěstí moc nevybaruje, u holek to bude horší už teď si vybírají :grinning:
8. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz
jirule: ještě jsem zapomněla k těm sirupům a vitamínům - dávám holkám jen echinaceový sirup. Před nedávnem jsem psala stejný dotaz na www.dvojcata.cz, tak tam mrkni na odpovědi.. :slight_smile:
8. lis 2010 ve 22:37  • Odpověz
Ahojky,
oli - s tím očkováním bych taky nevěděla.Sice prašulky lákavé,ale ...Měla bych strach,aby jim to nějak neublížilo :wink:
Až budeš vědět víc od té známé tak dej vědět.
Jinak díky za info k tomu očnímu.No jsem zvědavá :slight_smile: My máme docela dobrou dr.,ale ta má hrozně protivnou sestru.
Chodili jsme tam po narození,měli jsme ucpané kanálky tak nám je čistili a Terezka jeden právě u toho očička, na které šilhá ho neměla vůbec.Jí ho tenkrát propichovali,ale dr.říkal,že to může zase zarůst :wink: Je pravda,že ji to očičko hodně slzí.Ale pro jistotu jsme ji objednali jěště tady u nás do očního sanatoria.Říkám si čím víc názorů tím líp.
Tak jsem zvědavá,jsem z toho docela špatná,ale na druhou stranu si říkám,že je spousta horších nemocí a brýle dnes nosí dost dětí.
9. lis 2010 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj holky, tak včera přišly rukavice Zipizi, a musím říct, že jsem dost zklamaná :unamused: Předně dost pochybuji, že ty rukavice mají se Švédskem něco společného, je tam v nich uvedeno Made in China, na boku je sice našité logo Zipizi, ale kvalitou šití a toho zateplení mi to připomíná vietnamce. Není k tomu žádný certifikát, žádná cedulka o původu, zdá se mi to dost podezřelé... kdyby to byly rukavice z tržnice s našitým nějakým logem, tak člověk stejně houbelec pozná. Zkoušela jsem to hledat na švédském webu, odkazů hodně, ale jaksi všechno švédsky :grinning: Jsem v silném pokušení je poslat zpět. Objevila jsem na MMB ještě tyhle rukavice http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38023352&tab=2, Thinsulate se mi obecně zdá velmi příjemný materiál (v těch Zipizi je takovej hrudkovitej beránek, nic moc), jen by to teda byla loterie s velikostí...
11. lis 2010 ve 14:14  • Odpověz
Ahojky,

Jani já myslím že pokud bys je dala na mmb tak je máš hned pryč.nebo zkusit vrátit jak píšeš, mě takto "zklamaly ty z HM" a tyto co dáváš odkaz jsou hodně podobné těm co jsem potom koupila /taky od Thinsulate/ ale máš lepší barevnou kombinaci :wink: a navíc mají i ten zip.Kdybys paní napsala třeba ti je změří.

ještě...co nakonec kupujete dětem k narozkám a na vánoce?mě přijde že toho mám málo :stuck_out_tongue_closed_eyes: koupila jsem zatím svetříky, dostanou ty rukavice, rybky s udicema, kreslící tabulky, v plánu mám ještě kabelky /nějaké plyšové / a nějaké korále a náramky, pořád se zdobí, kuchyňku nemáme kam dát :frowning2: cyklo- odrázedla nakonec dostaly jen tak.
Ještě chci pastelky nebo fixy a nějakou modelínu play-doh asi /dávala jsem dotaz i na dvojky/.Ještě chci koupit ten lego autobus+nějaká malá zvířátka....Od našich dostanou velké kočárky, tak nevím jestli ještě koupit panenky???
Doma mají každá dvě, vlastně tři, miminko chou chou, hadrovou panenku a panenky co loni dostaly od tchánů asi z tržnice ale též si s nimi hrají.nebo něco k panenkám? postýlky? zas ať tu není skladiště.
Dřevěné vkládačky máme, kostky taky.máte ještě nějaký nápad??
11. lis 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ahojky,
jirule33 - chtěla bych se zeptat.Už holčiny jezdí na těch cykloodrážedlech?A jak jim to jde?Zvažujeme je taky.
Jinak k vánocům my nic moc zatím nemáme,chcem koupit kuchyňku,mixér,mikrovlnku..Pořád mi hrabou v lince a chtěj vařit.No a pro Kubíka asi ten stojan s nářadím.Terezka kočárek už má,a panenku zatím jen hadrovou tak to je taky tip pro ježíška.Jinak DVD s Dádou a nějaké drobnosti.Ale jsem si jěště nějak neuvědomila,že se ty vánoce kvapíkem blíží. :wink:
12. lis 2010 v 09:49  • Odpověz
Mil, já jsem měla doma koupené jedno tohle http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/090308/01/b21191348.jpg je to Puky to nejmenší a schované na vánoce tohle http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/101109/10/b39276110.jpg to je větší a nedosáhly na zem, no a na mmb jsem měla že koupím puky nebo juniora pro tu druhou.Shodou okolností se mi první ozvala paní že prodává PUky tak jsem ho vzala a zaplatila a odpoledne druhá že prodává tohoto žlutého juniora :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenže jsem už měla zaplacený puky :astonished: a na co tolik kol, chtěla jsem aby měli stejné, páč když jsme šli na prochajdu a vzali puky a motorku enduro, tak byly věčný hádky která na čem pojede.
Tak jsem i našeho juniora nakonec prodala :unamused: a až odrostou z PUKY dostanou obě stejná odrážedla větší nebo už kola.Na tom pukym jde zvednou sedlo i řídítka a s přehledem na něm jezdí kamarádčila 3letá dcera.Když jsme ho koupili bylo myslím holkám 20 nebo 21měs.Pavla jezdila za dva dny opravdu dobře, Lucka začala jezdit pěkně až teď /23m/A právě proto že jedno už nějakou dobu mají tak jsme druhé dali jen tak a ne už pod stromek.Samozdřejmě kdybychom měli ty juniory tak pod stromkem byli :wink:
Za to PUKY říkám za nás rozhodně ANO je fakt dobré a stabilní.Do čeho bych nešla jsou nenafukovací kola /celé z plastu/ měla ho kamarádka a je to hrozně tvrdé.Myslím že klidně může být plastový střed ale nafukovací kolečka.Puky má kolečka myslím 10 a nejsou nafukovací ale celé gumové že je to taky měkké a pruží.
Jinak taky klučina má velasmos taky nafukovací kola má 2,5roku a jezdí taky pěkně a ten velamos není ani drahej
12. lis 2010 v 10:18  • Odpověz
Holky to je věda s těma rukavicema,já koupila v globusu a musí jim to stačit :grinning:
Jinak dárky nějaké mám ,k vánocům tyto odrážedla http://www.sport-live.cz/detska-odrazedla/odrazedlo-jd-bug-trainer-1550.html taky ty rybičky s udičkama,auta od waderu-takový větší -popeláře a míchačku,pak jeppy na setrvačník,a ještě velko formuli a bagr na setrvačník,vláčkodráhy z ikey,knížky s Noddym,pak takovou knížku http://www.knihcentrum.cz/moje-prvni-knizka-doprava/d-92147/ a k tomu ještě jednu-mají spoustu druhů a je to jako leporelo z toho tvrdého papíru.Objednané mám to chytré pero.Taky chci ještě tu modelínu.Pastelky kluky nějak pořád neberou.Přemýšlím ještě prstové barvy ,ale jestli na to budu mít trpělivost :grinning: Ještě bych chtěla nějakou stavebnici,ale jsou ještě asi malí,ale tohle by už mohli,co myslíte ? http://www.megahracky.cz/stavebnice-blok-1/ A ještě přemýšlím nad tímhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31186470&tab=0
No něco z toho dostanou k narozkám,nejspíš ty vláčkodráhy.
12. lis 2010 v 11:46  • Odpověz
jirule: já myslím, že jsi psala, že u těch H&M byla vyteplená jen ta dlaň s prstíkama, u Zipizi je to obdobné, od zápěstí nahoru už je to jen tvrdší šusťák, což teda na ruku moc příjemné není. No, nakonec jsem našla nějaký švédský e-shop, logo souhlasí, ale jestli máme doma originál, tak opravdu nechápu, proč tolik humbuku... žádnej zázrak to není. Při nákupu po internetu mám právo to do 14-ti dnů vrátit. Na ty rukavice na mmb ještě napíšu, ale už mě to nakupování rukavic fakt s...
Dneska jsem se naštvala i u Nákupů s maminkou - moje mamka chtěla holkám koupit stavebnici Geomag a zrovna měla být teď na 3 dny 40% sleva - tak jsem hned šla do toho e-shopu, jak toho vezmu víc, no a ke konci objednávky najednou upozornění, že ta sleva se nepočítá z "internetové ceny", ale z "obvyklé".. takže sleva je fakticky takových 25% - já vím, stále je to super sleva, ale už jsem jim napsala, ať to příště laskavě uvedou rovnou..

Máte super tipy na dárky!!! :slight_smile: U nás to asi tak bohaté nebude, kupovala jse mty židle JITRO, máme za sebou očkování, nákup zimních bot, čeká nás nákup postýlek a příslušenství do nich... takže mám pro holky teď k narozkám takové zvířátkové skládací magnetky (Olda shodou okolností koupil včera taky magnetky :wink: ) a malé lego se zvířátkama. Pak kalhotky s peppy. Na vánoce knížky, možná bych koupila boby - mají nějaké v letáku v Globusu, ještě jeden panenkovej kočárek, pastelky, a uvažuju o těch odrážedlech (bezva tip na e-shop od oliny!!!) :grinning:

oli: ta magnetická tabulka vypadá super, jen bych byla opatrná, protože je to čínský výrobek.. :unamused:
12. lis 2010 v 15:10  • Odpověz
Jani,já koukala ,že to čína,ale co dneska není .nejdřív to pořádně prohlídnu aby to nemělo nějakou třísku a jak drží magnetky ,snad to bude ok.Nic podobnýho jsem nenašla,chci aby se to dalo zavřít a ty magnetky tam schovat.
12. lis 2010 v 16:45  • Odpověz
ahoj, musím vás dočíst jen rychlej tip /snad dobre/ na www.tchibo.cz mají ve slevě termopunčocháče 2ks za 179kč, já brala ještě pyžama a ponožky, tak třeba se vám něco bude hodit. http://www.tchibo.cz/Termopuncochace-2-ks-p200004883.html
12. lis 2010 v 17:57  • Odpověz
oli: jsou tam na tom nějaké značky, tak snad nějaký certifikát jakkosti to má :sunglasses:

jirule: taktéž jsem šla do pyžam :slight_smile: S termopunčocháčema mě naštvaly, protože Olda kupoval dvoje za těch 300Kč a navíc se u jedněch hned udělala díra u švu, ale zahrabal někam paragon.. :confounded: Ale gól největší byl, když jsem dvoje termo punčocháče Tchibo ve velmi pěkném stavu koupila na burze za 5kč :grinning: Ještě máme termolegíny Tchibo, takže termoprádla habaděj, až nastanou ty mrazy, tak to budu holkám vrstvit :wink:
12. lis 2010 ve 21:08  • Odpověz
Jani tak to jsou ty burzy opravdu dobré!!!Já sehnala jedny k nějaké objednávce, stály tuším 40 a byly dokonce bez žmolků a krásně teplé :wink:

o bobech taky uvažuju, viděla jsem nějaký leták /albert???/ , holkám obyčejné a Martísovi s volantem, ale uvidíme, to nechám až na prosinec

Dnes táta sestavil druhé odrážedlo puky, jooo to byla hádka a potoky slz čí bude :angry: holt jedno je modré a druhé /to dnes sestavené/ růžové, na jednom je zvonek na druhým ne.....ještě mě táta zdrbal že kupuju jiný barvy :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen ať si princezny zvykají že není vždy po jejich.
Další super scéna byla s večerním usínáním nevím co na nás zkouší, Lucka chytla slušnej hysterák a to doposud opravdu večer usínaly samy, dnes je vzal táta do naší postele a uspával, pak mě zavolal já převykládala 3pohádky /pavla je teda dobrej posluchač/ a pak je nekompromisně strčila do postýlek, a Luca hysterčila :angry: pak jsem tam musela za chvilku jít a vzít ji alespoň za ruku, už skoro spala a u toho brečela, tak se aspoň klidnila, jsem zvědavá na noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani a jakou tu stavebnici jsi objednala?dívala jsem se na to je to pěkné :wink:

dívala jsem se i na odkaz těch fixů stabilo co mi dávala Vlaďka na dvojkách jsou teda drahý, možná vezmu na zkoušku to menší balení jen po 8ks to by jim mělo zatím stačit, ale mrknu u nás v papíráku ve městě mají tam velkej výběr.Právě tam jsem viděla i pero STABILO chtěla jsem ho pro |Martina k svátku /mají ho tam na vyzkoušení/ krásně psalo.Jen se mi nechtělo letět do města a koupila jsem ho tady vedle v papírnictví a ještě jí říkám že jsou dvě varianty jedno píše silněji to že nechci, ale je to balené tak že to nejde zkusit na obalu nic nebylo, no samo že ho máme :frowning2: tak mě to naštvalo, psal tím párkrát do sešitu a fakt píše silně asi se bude muset vrátit k tornádu :frowning2: mrzí mě to ale abych koupila ještě jedno to co se mi líbí to by bylo peněz, to by manžel nezkousl a vrátit se nedá, Martin z něj byl nadšenej, hned si popsal jmenovky a pero polepil.Ježiš oni už mají v 2třídě geometrii dnes donesl svůj výtvor, naštěstí neoznámkovanej :grinning: budem muset potrénovat práci s pravítkem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz
jirule: jejda, chudáci děti teda, já myslela, že geometrie je čeká až někdy později... :confused: já z toho na gymplu skoro propadla, tak snad budou spíš holky po dědečkách (oba matematikové) :grinning: my bychom jim s Odldou moc nepomohli...
A kolik stojí to pero STABILO? To je normálně na psaní? No jo, to jsou takové ty nevydařené nákupy, to se bohužel stane :unamused:
Stavebnici Geomag chtěla mamka tuhle - http://www.magnethrou.cz/kids-panels-362/ - teď jim nechámě ty kuličky a tyčinky, s tím už si hrajou v Montessori školičce, a ve vyšším věku jim dáme i ty výplně. Synovcovi jsem brala tu nejjednodušší stavebnici, protože nevím, zda se to bude líbit...
U nás je teď taky problém, když nemají stejné věci, přitom od malinka byly málokdy stejně oblečené.. Vadí i jiná zimní bunda.. Já mám ale stále hodně věcí jen po 1ks, tak je to někdy vyjednávání :dizzy_face: Už se docela i někdy porvou, ale pořád to ještě jde.. :wink: Teď si na sebe navlíkají spodní kalhotky, takže pak mají třeba plínu, body, legínky a na tom kalhotky, to je teď děsný fetiš, bez kalhotek ani ránu :grinning:
Usínání u nás je taky loterie, když je doma Olda, tak to furt kvílej Tááááátááá, Tááátůůů, takže většinou vyměkne a usne tam u nich :slight_smile: Jsem v tomhle drsnější, po obědě je tam přijdu párkrát spacifikovat, přikrýt, a když tam Julinka poskakuje už přes hodinu, tak už ji hubuju.. prostě na mě řev neplatí :wink: To jen kdyby byly nemocné nebo po očkování, apod... Zase teď nejedí obědy, takže jsem na ně spíš naštvaná a chci mít svůj klid :wink:
13. lis 2010 ve 14:08  • Odpověz
Ahoj,

tak pero stálo necelých 200kč :frowning2: a ke škole...tak teprve začínají spojovat body do trojúhelníků, čtverce, obdélníků a tak, prostě práce s pravítkem, jen mu to nějak ujíždí a čáry taky nejsou jak podle pravítka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tož dědečci matematici se určitě časem hodí :wink: my máme alespoň sousedku učitelku češtiny, už jsem byla na poradu :grinning:
Holky jsou teda šikovné že už si s takovou stavebnicí vyhrají :confused: no i na fotkách mi přijdou takové klidné a soustředěné.Já si říkala že bych mohla nějakou sestavu pořídit Martinovi, škoda že už je ta akce pryč :confounded: i 25% je fakt krásná sleva.
S kalhotkama takto experimentuje naše Lucka, taky si je pořád navlíká, ale ještě je nějakou dobu neužijem, dnes jsem je oblíkala manželovi ven a ona tak stojí nahá na linu a už to pouští....ale sama se toho lekla, začala brečet, přitom když má plínu tak často řekne kakam takže nějaký ten pocit už tam má jen by to měla dopilovat a říct před akcí :grinning:
Dnes že je teplo jsem jim chtěla dát bundičky co už dlouho neměly jsou takové tenší a nechtěly je ani jedna :stuck_out_tongue_closed_eyes: takový malý a už si vybírají :confused:
Jani písni mi prosím odkud máš ty židle JITRO, děkuju
14. lis 2010 v 11:02  • Odpověz
jirule: ta akce na GEOMAG stavebnice by měla platit ještě i dnes, bylo to od 12-14. listopadu. Objednáš to, na konci objednávacího procesu je pak kolonka na vložení kódu - dáš tam 9999, a automaticky se ti to zobrazí i s tou slevou.. Holky si s tím zas tak nevyhrají, spíš je fascinuje, jak se ty magnetky přitahují... vydrží u toho jen chvilku, ale myslím, že je to nadčasová hračka, a budou se k ní vracet.. anebo když ji budeme mít i doma, tak je začne víc zajímat :slight_smile: Klidné docela jsou, ale třeba konkrétně v té školičce je stejně skoro pokaždé hlavně zajímá, co mají děti okolo, a moc se nesoustředí. Přijde mi, že ostatní děti se tam soustředí na tu svoji hračku, a kolem koukají jen vyjímečně, ale holky přesně naopak.. Tak nevím, zda je to tím, že jsou dvojčata..?? :confused: I doma totiž dost "sledují" co dělá ta druhá, když si jedna svlíkne ponožky, hned si svlíká i druhá, když dám jedné sušenku, v mžiku dorazí i ta druhá...
Tento týden jsem je brala do školičky individuálně, v úterý byla Zuzka, v pátek Julinka, tu druhou hlídala vždycky babička.. A to je vám pohoda, jedno dítě :dizzy_face: Ta, co byla ve školičce úplně v pohodě, ta co byla doma urputně hledala tu druhou :sunglasses:
14. lis 2010 v 15:21  • Odpověz
A vlastně jsem se vás chtěla zeptat, jak to děláte s odměnama, když chcete odměnit jen jedno dítko??? S potrestáním takový problém nemám (i když to občas nevinně slízne i ta druhá, to když zrovna nevím, kdo to provedl :wink: ), ale u odměn nevím - dát třeba sušenku jen jedné, to si neumím představit.. Zrovna jak bojujeme s těma obědama, tak když ten oběd někdy snědí, tak jim tu sušenku dám, ale tudle jedla jen jedna, a tak nakonec nedostal sušenku nikdo.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
14. lis 2010 v 15:24  • Odpověz
Tak ten kód 9999 na GEOMAG platí až do 31.12. :sunglasses: :slight_smile:
14. lis 2010 v 15:42  • Odpověz
Jiři ,díky za tip,objednala jsem taky pyžamka a termokalhoty za 129,- Punčochy mají jen v holčičích barvách :rolling_eyes:
S těma odrážedlama si to dokážu představit,kluci se taka tahají o jedno enduro,no jen aŤ si zvykají ,že nemají vše.Oblečení jim teda naštěstí nevadí ,že mají jiné :slight_smile:
Boby máme taky obyč. ještě po Nikolce a jedny jsou na půdě snad ještě po tatínkovi :grinning:
Usínání musím zaklepat celkem v pohodě,začala jsme teď je budit ráno dřív aby šli večer taky dřív ,někdy už padám na hubu a oni tady ještě vřeští :angry:
Jani ,já na tu stavebnici taky koukala,ale mám strašnej strach z těch kuliček ,to kdyby spolkli,to by byl asi průůůser,ne?
14. lis 2010 ve 20:53  • Odpověz
oli: to ano, to by byl průser :unamused: Proro je tam až od 3 let.. Bude to prostě hračka, která se bude vytahovat jen někdy a budou si s tím hrát pod dohledem, samy ne.. naštěstí teď už všechno nestrkají do pusy, ale...
14. lis 2010 ve 21:55  • Odpověz
Jo to je pravda,naši kluci už taky nestrkají všechno do pusy a dohled být musí :wink: Já radši ještě počkám s takovou věcí,oni chvíli neposedí,ale myslím,že by se jim to taky líbilo,Já si pamatuju jak jsem si strčila jako malá takový korálek do nosu a hódně hluboko :grinning: maminka měla radost.No a NIkolka si taky jednou strčila korálek do nosu ,když byla u babičky ,už jsme chtěli jet na pohotovost,ale nakonec to vyfrkla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2010 v 09:17  • Odpověz
Ahoj, tak jsem si ještě vzala do hlavy že bych holkám koupila nové panenky něco takového, už s funkcemi, smějí se pláčou apod http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38644688&tab=0 , myslíte že jsou na to ještě malé? jak tvrdí můj manžel???prý by je koupil až tak za rok nebo dva.Mě se líbí, od babi teda dostanou ty kočárky tak že by měli i nové panenky, ještě jsem našla na mmb i paní co šije peřinky do kočárku a rychlozavinovačky, taky jsem se dívala na autosedačky a postýlky, nabídka je velká, jen jestli to užijí už kolem toho 2roku?
S panenkama si celkem hrají golfky jsou využité na 100%

Oli jak si s panenkama vyhrála nikolka? to ještě možná takové s funkcemi nebyly, nebo jo? Už vybírám dva dny a mám toho plnou hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani díky zaodkaz na židle i na geomag, pokud sleva trvá tak je to super :slight_smile: Martin mi včera řekl že mobil na vánoce nechce že se za hovory musí platit :confounded: takže mi vzal trochu vítr z plachet, myslela jsem že jeho mám pořešenýho :confused:

děláte babičkám fotokalendáře?Já je letos chci nechat udělat jen zatím koukám kde, dívala jsem se hlavně na mmb
17. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz
jirule: já myslím, že už by se jim ty panenky líbily :slight_smile: Naše holky mají teda jenom 2 panenky, ale tahají je pořád s sebou, určitě by byly nadšené, kdyby panenka dělala ještě nějaké zvuky :slight_smile: Ale možná bych se z toho zcvokla já, kdyby tady brečelo ještě další miminko, a holky by ho pořád zvedaly a ukládaly na spaní :wink: Možná by se to brzy rozbilo :sunglasses: Ty autosedačky, to už mi přijde trošku luxus :wink: Ale postýlku jednu máme, a holky do ní mimi dávají (postýlka je teda u babičky, ne u nás doma).. Postýlku jsme našly u kontejneru na objemný odpad :grinning: a peřinky jsou ještě po mých panenkách :sunglasses:
Fotokalendář asi dělat nebudeme, ale dělali jsme ho jednou prababičce (to ještě ale naše holky nebyly). Olda to dělal v programu Zoner, přímo tam na kalendář byla funkce, stačilo tam namastit fotky. Pak jsme to odnesli do Copy studia, nechali vytisknout a svázat... Ono se objeví teď hodně nabídek (Fotolab, ap.), protože je velká konkurence.. tak určitě někde vyberete..
17. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz
Jiři,abych pravdu řekla už si moc nepamatuju jak Nikolka s panenkama :sweat_smile: Nějaký měla po mě,a pamatuju ,že k druhým narozeninám dostala takovou hadrovou.S funkcemi teda mylím žádné moc nebyly.
Kalendáře jsem nechávala loni dělat tady www.snadnytisk.cz a byli pěkné.Letos asi taky nechám udělat,ale už je nejvyšší čas,před vánocema toho mají hodně.
Holky byli jsme v herně a objevila jsem tam takový maxi "geomag" všechny děti to zaujalo a kuličku rozhodně nespolknou ,protože má v průměru tak 4cm :grinning: http://uzabicky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2339006 cena teda celkem vysoká :rolling_eyes: ještě mají menší 24ks asi za 650,ale to už se vyplatí ta větší.
17. lis 2010 ve 20:56  • Odpověz
Chtěla jsem vložit realné foto,ale nejde mi to ,vždycky mi to spadne :cry:
17. lis 2010 ve 20:58  • Odpověz
oli: no to je úžasné!!!! :slight_smile: :slight_smile: ale nemůžu to říct babi, to by si nadávala, že nevzala tohle :wink: :confounded:
17. lis 2010 ve 21:13  • Odpověz
A nedáváš sem ty fotky moc velké? Zkus je zmenšit..
17. lis 2010 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.