• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Jani,mě se zavře okno a hotovo,jen co kliknu na přidej fotky a to samé v albumu ,k vložení fotek mě to ani nepustí,spíše něco v pc.Zkusím z Nikolky pc.
17. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz
17. lis 2010 ve 21:45  • Odpověz
všechny vás moc zdravím :slight_smile:
holky neprodáváte někdo zimní kombinézy?? sháníme nějaké jetější na ven.. vel. 92 kdyby něco, nabídněte prosím :slight_smile:
děkuju moc
Lucka
21. lis 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahoj,

Luzzo, tak to máš holky veliké :wink: my teprve teď najíždíme na vel 92 ale kombinézy mám vel 80 od wolfa /dělá vše větší a holkám jsou i ty 80dost velké/ .Mám teda ještě jednu po synovi modrou ale tu si nechávám jako záložní :astonished: tak u nás nic :confused:
21. lis 2010 v 19:55  • Odpověz
Ahoj dvojmaminky a trojmaminky,jak se vede?Dlouho jsem tu nebyla,jelikož moc už sem nechodím jsem spíše na FB,tak kdyby jste některá tam chtěla spřátelit a popovídat o dětech,tak mi klidně napište do zprávy:wink:

Nám se vede dobře,malí mi dělají samou radost,jak jsou zdatni k tomu,kdy se narodili:slight_smile:Si momentálně užíváme vytváření vánočních věcí a pečení cukroví,že ikdyž občas není hej,tak ti naší malí dětičky,vědí,jak z nás vyloudit úsměv:wink:Jen kdybych neměla zdr.komplikace,bylo by to mnohem lepší;)
22. lis 2010 v 16:57  • Odpověz
ahojky taky vás jdu jen ppzdravit
luzza . škoda žes nepísla dřív, na podzim jsem jich prodávala více :frowning2:(( i když nám i v našem věku jsou některé 92, hlavm+ Wolf dělá větší tak doufám že se všichnimáte dobře pa
24. lis 2010 v 10:07  • Odpověz
uf, teď jsem mrkla na idnes, a je tam zpráva o jednom rychlo-porodu dvojčat na záchodě a v sanitce... a jsem vděčná, že u nás to bylo úplně v poklidu.. ti rodiče, a hlavně tatínek, mají můj obdiv..
http://vary.idnes.cz/zena-predcasne-porodila-dvojcata-prvni-na-toalete-druhe-v-sanitce-p9c-/vary-zpravy.asp?c=A101127_110615_vary-zpravy_stk

luzza: kombinézy bohužel taky nabídnout nemůžeme, vloni měly holky 80, letos mají 86/92...

leninek: tak to je fajn, že se děti tak zapojují :slight_smile: My ještě nic upečeno nemáme, ani výzdobu... ale už je venku sníh, tak bychom měli začít.. čekám na vánoční trhy, abych koupila nějaká vykrajovátka na perníčky.. A jaké máš zdravotní problémy? Doufám, že nic vážného nebo komplikovaného :confounded:
27. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj,

jani taky jsem to četla, to bych teda zažít rozhodně nechtěla :sweat_smile: ale porod asi měla jinak hladký, myslím co se bolesti týče, někdo se trápí i 12h....tatínek si rozhodně zaslouží pochvalu, resuscitovat mimčo a vůbec celé to ustát!!

Leni, držím palce ať jsi brzy OK, zdraví je nejdůležitější a máš přeci jen 3malé děti to dá zabrat.Já na facebbok skoro nechodím nějak mi to nesedlo jsem jen na koníku nebo na obojích dvojčatech.

Jinak my též ještě nepečem, perníčky budu dělat určitě a pak snad jen pár osvědčených druhů, já bych to jíst neměla / kvůli váze/ děcka max ochutnají a manžel je věčně v práci.Možná u nás bude tchýně, aby nebyla sama doma, tak uvidíme.

Zatím jsem jen trochu nazdobila okna a dveře a udělala adventní věnec

Oli pořídila jsi klukům ten maxi geomag?

28. lis 2010 v 11:45  • Odpověz
Jani, holky už měli narozky!!!!! tak mooooc gratulujeme :wink: Jak jste to oslavili? co dort pekla jsi? a dárečky? Byly holky nadšené???
Nás čeká oslava za 14dní, dort jsem ale objednala...s Pepinou :grinning:
28. lis 2010 v 11:50  • Odpověz
jirule: ju, narozky dobrý... přijeli i děda a babi z Pardubic :slight_smile: Dort jsem upekla a koupila jedlý papír s krtečkem. Bylo to teda upatlané veledílo, ale k jídlu dobrý :slight_smile: Holky obdivovaly jen krtka a Zuza trochu dloubla do piškotu, ale jinak o dort nezájem :slight_smile: Takže na sobotní oslavu ke kamarádce (má holčičku o 2 dny mladší) jsem už jen slepila piškoty krémem, co mi zbyl... a to baštily, to mělo větší úspěch :sunglasses:
Z dárků byly spíš takové vykulené :wink: Líbily se jim pastelky, a zvířátka z LEGA, ale nejvíc takové ty obyčejné plastové míčky (které Olda našel odložené u kontejneru :wink: :grinning: Včera jsem vybalila modelínu, a u toho s etaké dobře bavily :slight_smile:
Dorty s Pepinou jsem okoukávala na MMB, ale nevím, zda se k tomu třeba za rok odhodlám... :grinning: Teď jsem na mmb ulovila ale 2 trička s pepinou a na dvojčatech pyžamka s Pepinou..Mám už teď prolém na holky něco obléct, vybírají si, chtějí to samé co ségra, tričko s obrázkem.. tak snad Pepina je uspokojí :grinning:
28. lis 2010 ve 14:03  • Odpověz
Jo Pepina ta u nás pořád vede :grinning: dnes jsem koukala na plyšáky na mmb http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/100430/20/b33580372.jpg, sbíhaly se mi sliny, ale jak dlouho je to bude bavit???škoda že nemáme nikoho v anglii, taky jsem teda objevila puzzle s pepčou http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/081204/18/b18755071.jpg to je i praktické, Martin skládal hodně a bavilo ho to.
V Pardubicích to jsou tvoji rodiče?
no a co nějaké fotky?? :wink:
28. lis 2010 ve 21:24  • Odpověz
jako ti plyšáci vypadají hrozně jako celá pepina ale pro holky je to hit :slight_smile:
28. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz
jirule: ti jsou teda hrozní (ti plyšáci) :grinning: Ale hodně výrobků s pepinou (i puzzle) mají tady - http://www.zebratrade.net/katalog.php?kategorie=31584
Děda a babi z Pardubic jsou Oldovi rodiče :slight_smile: I zařazení fotek je na Oldovi, vyřídím mu to :sunglasses:
28. lis 2010 ve 22:40  • Odpověz
Mně se tam třeba moc líbí ty knížky s peppinou - jenže jsou v angličině :unamused: Určitě bych to uměla raz-dva přeložit a holkám převyprávět v češtině, jenže až jednou budou holky umět číst, tak by je to mátlo... nebo už v té době nebudou mít o pepinu zájem? hm...
28. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz
jani pokud anglicky umíš tak bych se toho nebála a koupila je.Já objednala už to puzzle 6,9,12 dílků :wink: Těžko říct co je bude bavit dálholky koukají nejvíc na krtka a pepču.
Pyžamka a tríča to budou holky koukat!!! Já jsemještě oslovila jednu paní na mmb co trika maluje, že bych měla zájem o 2trika s dl.rukávem tak čekám jak se ozve a za kolik by to bylo.
Jinak my jsme v létě nosily trička s pepinou a to jsem ani nevěděla že nějaký seriál existuje :grinning: koupila jsem je na mmb náhodně...až pak švagrová /má 2holky a fous starší/ upozorňovala ty své princezny jaké mají naše holky krásná trika a že na to koukají na youtube.com :grinning:
29. lis 2010 ve 14:47  • Odpověz
Tak pak napiš, jak to puzzle vypadá, já na něj taky brejlila, ale nějak jsem to nepochopila... :unamused: :grinning: A taky dej vědět s tím malováním triček.. taky jsem nad tím uvažovala.. ta trika co budu mít z mmb jsou bílá :confounded: (jedno jsem vyhrála v aukci, to jsem s tím ani nepočítala, tak jsem pak hledala ještě rychle nějaké podobné, aby se nehádaly..).
Kupovala jsem teď i DVD s Pepčou, jsou tam ty díly co na youtube, asi jen 2-3 co na internetu nejsou.. jsem si říkala, až třeba pojedeme Do Pardubic, babi s dědou nemají internet, ale počítač ano...

oli: jak to dopadlo s tím očkováním? Co ti řekla ta paní doktorka z hygieny?
29. lis 2010 v 15:28  • Odpověz
Ahoj holky ,
Jani,gratulujeme k druhému ročku :slight_smile: Já se ch\stám klukům udělat nepečený dort vláček z bebe sušenek ,no snad se dílo zdaří :grinning: A v lednu nás čeká oslava pátnáctin :confused: úúú to zní jako bych byla už stará matka :grinning:
Musím kouknout na tu vaši Pepinu ,jsem to ještě ani neviděla , u nás vedou auta a vláčky :grinning:
K očkování-dr. na hygieně nevěděla o očkování vůbec nic,radila jsem z dr. co k ní chodíme do rizikovky a ta byla pro a že by se toho nebála. Rozhodování bylo těžké a nakonec jsme se rozhodli pro,takže kluci jsou naočkování ,byli bez teplot,jen po tom vpichu do ruky byla reakce,Pavlíka to celkem hodně večer bolelo,Pétu tolik ne ,ale zase to měl hodně zarudlé.
30. lis 2010 v 19:11  • Odpověz
oli: no jo, jak už tady nevidíme věk dětí po týdnech, tak přesně nevím, kdy vaše ratolesti ty narozky přesně mají :wink:
Oslava patnáctin, uáááá... :grinning: stará matka určitě ne, jen jste na to vlítli hodně brzy :wink: :grinning: Pro mě by to byla vražedná kombinace - uřvaná batolata a odsekávající puberťák, to už bych skončila v blázinci nebo ve vězení.. :sunglasses:
Doufám, že po včeličce už je dobře...
Šoupla jsem do alba odkaz na fota za nrozenin, holky poznáte dobře - zatímco Zuzanka vyměnila za oslavu dvoje šaty, Julinka zůstala u vytahaných punčocháčků a špinavého trika :wink: Na jedné fotce je myslím i se svými milovanými "plínečkami" (bez haldy zmuchlaných plín v náručí ani ránu) :grinning:
Na dárky s Peppinou jim kašlu, došla už ta trika, Zuzka je vyzkoušela, nosila, ušpinila, atd.. Julinku sice nová trička zaujala, ale za boha si to nechce obléknout :unamused: Nechtějí si obléknout ani věci, co jsem koupila na burze, prostě dostat na ně něco nového je výkon..
5. pro 2010 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj,

Oli, tak hlavně že to očkování dobře zvládli :wink:

Jinak já si zpočátku myslela jak to mám "těžké" když se holky narodily, Martin měl 6let....ale daleko nevím jestli horší, ale určitě těžší to mají maminy co mají k dvojkám malé dítě ať už mladší nebo starší jen o rok nebo dva, to musí být nářez :stuck_out_tongue_closed_eyes:
I když i puber´ták dá zabrat ale tak jinak :grinning:

Jani na fotky jsem koukla, jsou moc pěkné :wink: ad pepča, já ty trika odvolala, jedno stálo 199kč, to také raději zkusím sehnat něco v seku nebo po vánocích namalovat sama :confused: objednala jsem jen to puzzle a teď deštníky, stále mě lákají i ti plyšáci :confused: zajímavé že u nás ve městě nikde nic s pepinou nemají, vše je jen na netu.
Psala jsem i na dvojky že jsem dnes šla koupit holkám kuchyňku /od babičky/ a nakonec nekoupila, přišlo mi to kus plastu o ničem za 1000kč :confounded: fakt mě to zklamalo, takže za tchýni teda nevím co koupíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak s oblékáním zatím máme jen mírné protesty ale vytáhla jsem sáně, obě měly skoro hysterický záchvat, nechtěly na ně vůbec sednout, Lucka nakonec chvíli jela ale Pavla vůbec, někdy jim fakt nerozumím, loni se mohly o sáně přetrhnout, zvlášť Lucka se do nich cpala pořád aby nemusela tlapat a letos takový divadlo.
Ráno zase Pavla řvala že ji šel oblíkat manžel /a ne já/ , to si sousedi mysleli že určitě dostala pořádně na zadek jaký to byl křik, pak mě řvala když jsem jí šla odsát rýmu /sice smrká, ale má ji hustou a moc jí to nejde ven/ale řvala jen do té doby než jsem zapla vysavač, pak byl klid, to v pokojíku bečela Lucka nad ní, že ji tam trápím :confused: Ještě že nebyl doma Martin ten by brečel taky jak jim ubližuju, ach jo.
5. pro 2010 ve 14:24  • Odpověz
jirule: s peppinou jsem u nás taky ještě nikde nic v krámě neviděla... :sunglasses: to spíš hello kitty... to je taky nějaký seriál?
Určitě je úplně největší mazec mít malého prcka do 3 let a k tomu ještě dvojčata.. :sweat_smile:
Kuchyňku jsem teď viděla myslím i v letáku v Globusu, ale nejsem si úplně jistá :confused: Mně se líbí ta z IKEA, ale cena je dost vysoká..
Na saně si sice naše holky sednou, ale nechtějí jet z kopce, to jsou schopné vystoupit za jízdy.. takže jezdíme (taháme) jen po rovince :grinning: Se řvaním je to podobné, akorát jsou jednou schopné řvát, že je neoblíká tatínek, podruhé zas že je neoblíká maminka.. Největší sranda je, když jim něco zakážu nebo vyhubuju, tak jdou k taťkovi nebo k babičce, a zas když jim naopak něco nedovolí třeba babička, tak běžej za mnou :sunglasses:
Naštěstí moc často neodsáváme, ale když už musíme, tak to dělám následovně - holky si posadím na klín, dám jim plyšáka nebo panenku, odsávačku do ruky, a nejprve ony "odsávají" panence, a pak už si to nechají udělat i u sebe.
Naše dámy se v posledních 14 dnech naučily otevírat kliky... takže pořád někam lezou, a pak dveře zase zavírají = prásknou s nima. Včera opět zvonila sousedka, poslala jsem tam Oldu, ale tentokrát k nám přivedla (asi?) svoje vnoučata převlečené za čerty a mikuláše... :wink:
6. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz
U nás dosáhne na kliku jen Luca už jsem je chytla až v mezipatře na chodbě, Pavla hlásí malinká su /nedosáhne :grinning: ú tak jí říkám že musí víc jíst aby vyrostla.
včera nám čertíci sebrali všechny dudle, nechali jen dva okousané /ustřižené špičky/ a ony to dudla i tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: sice nadávají na čertíky, prohlíží to, ale noc v pohodě a ted spaní po obědě taky, asi je budu muset za chvilku ještě víc zkrátit :grinning:

a perníčky se mi asi povedly, holky teď snědly každá dva :wink:

dík za typ jak na odsávačku, příště to zkusím, ony mě totiž štvou, pořád si vyslíkají punčocháče nebo ponožky, případně i tepláky, lítají tu nahaté a přeci jen ten panelák je studený /uzemě/ i když topíme tak pak se nemají divit že mají rýmu
6. pro 2010 v 15:10  • Odpověz
Ahoj holky,poslední dobou nějak vůbec nestíhám.v prvé řadě gratuluji všem děčatům k narozeninám :wink:
Jani koukla jsem konečně na fotky,ale furt jsem nějak nemohla najít ty odkazy,už i měkne mozeček :grinning:
Jinak teda s menším dítětem by to bylo horší,ovšem ta puberta to je taky věc ,no zvykám si pak nás to čeká dvojnásobně :grinning: no holek to bude ještě zřejmě horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: Koukala jsem na pár dílů té vaší Pepiny,no to je něco ,ale kluci taky čuměli :wink: Jiři,na triko to určitě zvládneš nakreslit :grinning:
Naši pánové dosahnou na kliku už hodně dlouho,máme je otočené nahoru a to nedostanou a je klid,několikrát jsem je honila po dvoře v ponožkách :grinning: Zima je pro nás horor,Péťa ji doslova nesnáší,nechce chodit vůbec ven,Pája teda zase jo,ale pak nechce jít domů.nechtějí se oblíkat,vyslíkat,no prostě furt u nás řev,už mi z toho hrabe.Přebalovat je nadlidský úkol,ale nočník a záchod stále velká neznámá :angry: O nocívh ani nemluvím,pořád cestují k nám do postele,tak je nosím zpět a oni příjdou zas a zas,někdy už ani nevím ,že přišli,snad čekají až úplně vytuhnu,a když zavřu dveře tak tam sedí a zase řvou.Už jsem v zoufalství vytáhla i cestovní postýlky a když jednou příjdou tak je dám rovnou do postýlky a je trochu klid,Péťa spí už bez probuzení,ale Pavlouš tam furt řve :angry: Zatím je naštěstí nenapadlo ji přelézt.Do toho tu mám rodiče,jsou tu týden a budou skoro až do vánoc,vozím taťku každý den na ozařování,no je nám tu docela těsno a člověk nemá moc soukromí,kdyby bylo aspoń léto a dalo se být venku.No není to lehké,život není pohádka.
12. pro 2010 ve 21:44  • Odpověz
Oli, tak to máš teď fakt zkoušku ohněm :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to by mohli kluci být hodnější :wink:
Odkaz je http://www.oldino.cz/samalindy_narozky_2/, ono teď na tom novém Koníkovi se ty odkazy zobrazují někde jinde, a je to zbytečně zdlouhavé, než se k nim v tom albu dostaneš :confounded:
Se řevem to máme obdobné, hlavně, když je nějaké nové oblečení nebo když jim dám něco oblíbeného do prádla.. :sunglasses: Naše holky se zas chtějí teď furt vozit na saních. nejdřív na ně nechtěly skoro ani vlézt, a teď se diví, když jsme je ven nevzaly.. nesnášejí, když jim sníh létá do obličeje, to je úplná panika.. jedna nebo obě říkají furt Hop - to jako že chtějí vzít do náruče.. Julinka si demonstrativně kleká do sněhu, krátké vzdálenosti chodíme neskutečně dlouho. Se svlíkáním problém vůbec není, naopak by chtěly být svlečené během 10vteřin a ječej, když si matka dovolí sundat svoje boty a bundu namísto toho, aby hned svlékala je :wink: ale Julinka už si naštěstí ledacos svlékne sama..
Spaní se nám taky zhoršilo.. pokaždé k ránu jsem brala Zuzku k nám do postele, předevčírem jsme tam měli obě, hodně s sebou ale šijou, a Olda si dal Julinku vtipně na kraj postele, takže spadla do jeho šíleného bordelu u postele.. :unamused: tak řekl konec, a když chtějí k rámu z postýlek, tak si jde lehnout k nim... což nám teda taky moc nepomůže, a je mi jasné, že jak jim dáme normální postel, tak budou chodit k nám.. ale v podstatě si za to můžeme samy, já jsem časem zlenivěla, a než bych je v noci uspávala u nich v postýlce, tak jsem je vzala rovnou k nám..
Poobědové spaní je ještě větší horor, poslední týden tam brebentěj a dělají psí kusy klidně i 1,5 hod, usnou třeba až v 15hod, a pak se vzbudí až po 17h :unamused: A to si k nim musíme lehnout na zem, aby vůbec usnuly, nebo když mám nervy na pochodu, tak naplácám Julince (která celé to dovádění vede, zuzka by už dávno sama spala..) a ona kupodivu lehne a usne.. ale je to blbé, že dostane na zadek :confounded:
Ale tak jsou to prkotiny.....
Držím palce, ať se taťkovi daří lépe..
13. pro 2010 ve 14:39  • Odpověz
Ahoj holky, taky to nějak nestíhám a ani jsem se vás nepokoušela dočíst, jen teď zběžně tady tu poslední stránku. Pochopila jsem, že proběhly narozeniny (nejspíš už u všech), tak dodatečně všem gratuluju :slight_smile: . Díky Jaanje se nemusím moc rozepisovat ohledně spaní, protože naprosto stejně je to u nás. Jak v noci, tak odpoledne, včetně naplácání na zadek iniciátorce. Jen když neusnou do 14.00 (dávám je ve 12.30), tak to vzdávám a už odpoledne prostě nespí. Večer jdou pak normálně ve 21.00 (když je dám dřív, tak přelízají postýlky a chodí za náma nebo prostě blbnou až do svýho obvyklýho spacího času). Co s tím netuším, velký postele plánujeme až na léto, nervy na to, abych 100x za noc seděla u postýlky na zemi a držela jednu nebo druhou nebo obě za ručičku, fakt nemám. Je to prostě jednodušší vzít jednu, za nějakou hodinu druhou do postele a spát až do rána. Horší je, že jedna chce u nás v posteli velkej prostor, což znamená stěhovačku tatíka do obyváku, ale to se nedá nic dělat. Když jsem se zkusila odstěhovat já, za ten řev to opravdu nestálo.
JInak problémy s oblíkáním zatím nemáme, sníh venku milujou, sáňky taky. Bez kočáru jsme už od prázdnin, takže ho nebudu ani vytahovat. Mám v pohotovosti croozera, kdyby náhodou a jinak chodíme pěšky nebo na těch saních.
Na nočník chodí zatím pořád jen Eliška, ale už i u Adélky jsme zaznamenali úspěch - konečně pochopila, co tam má dělat :grinning: , takže se občas vyčůrá. Ale bez plínky ju nemůžu nechat, protože je jak průtokáč. Elča má plínu na spaní a teď jí dávám plínku taky ven, protože má ven kombinézu a nedovedu si představit, jak ju z toho dostávám. Po vánocích začnu i s Adélkou, ale moc se mi do toho nechce.
Taky se už strašně těším na vánoce, dneska jdu na Vánoční koncert, kterej pořádá naše škola, Martin bude hrát na klávesy písničku z Princezny ze mlejna a pak ještě s nějakou kočenou něco dohromady. Napečeno nemám, beru domácí cukroví od jedné paní a u nás pečeme jen perníčky. Letos jsem dělala jednu chajdaloupku a stromeček a ze zbytku těsta pár perníčků, který už děcka snědly, takže zítra asi upeču ještě z půl dávky. Dneska si chcu ještě vyzkoušet těsto na vánočku z domácí pekárny, abych ju mohla upíct před Štědrým dnem. No nic, vypadá to, že holky dosnídaly, tak já letím. Pokusím se ještě nakouknout.
Oli, moc přeju, ať je taťkovi lépe.
Jo a pokusím se vložit vánoční přání :slight_smile: .
17. pro 2010 v 08:12  • Odpověz
Se mi to nějak zmenšilo :confused:
17. pro 2010 v 08:17  • Odpověz
Ahojky :wink:
Murečko,já na to taky nemám abych tam v noci vysedávala u postelí,když přijde jeden tak je to ještě dobrý,ale jak příjde i druhý to je konec.Nechtějí ležet vedle sebe ,hlavně aby se náhodou nedotýkali :angry: No hrůza ,po obědě je šoupnu do cestovních postýlek a spí,zatím ještě nepřelízají,ale jak je tam dám v noci tak furt řvou.Manža je taky naučil večer usínat v naší posteli a pak je přenesl ,a já chodím spát kolem půlnoci a oni jak kbyby na mě čekali a sotva lehnu už příjdou :unamused: Nicméně poslední dva dny jsem se vyspala báječně,protože usnuli a tatínek si je nechal v posteli tak já se narvala do jedné postýlky (160x70) a spala tam :grinning: :grinning: Nikdo do mě neštouchal a byla pohoda.
Jo a vánoční besídka ve škole ,to byla u nás komedie,naivně jsem si mylsela ,že by to kluci mohli vydržet se koukat tak jsme tam s nima s babi jeli.Měli to v tělocvičně ,hoši se tam rozběhli ,už vcházela ředitelka pronést uvítací řeč a já je tam honila po place,lidi se nasmáli :grinning: ještěže jsme jeli na generálku a nebylo tam tolika rodičů.No vydrželi jsme jedno vystoupení školky- patří u nás ke škole ,zkoukly naši Niky coby uvaděčku a jeli jsme dom :grinning:
Jinak teda s taťkou jezdím stále do nemocnice-vzacné to chvíle klidu v čekárně ,najednou mi to čekání vůbec nevadí,sedím a civím do blba anebo si čtua užívám si bez řevu :sweat_smile: - má ještě 3 ozáření navíc takže budem jezdit až do 23. a pak ještě dva dny mezi svátkama.je mu tak nějak všelijak,ale snad mu to pomůže a bude chvíli pokoj.
17. pro 2010 ve 13:58  • Odpověz
Ahojky,

Oli taky přeji tátovi hodně zdraví, nemáte to jednoduché.

já mám 5druhů cukroví a víc už asi dělat nebudu :slight_smile:

Plíny trénujem, přes den je nemají a je to furt točení kolem nočníku, občas sednou samy nebo připomínám, ale nehody mají skoro každý den, po obědě mají plínu suchou , takže většinou je to jen noční plína a na vycházky jim dávám též plíny ale vydrží jim suché , nechodím ted na dlouho je tam kosa jak prase :grinning:

Holky spí stále s námi v postýlkácha taky žádná slast, chtějí napít nebo toho ustřiženýho dudana nebo rovnou k nám, já musím ležet mezi nima, obě chtějí k mamince takže když už mě naštvou nekompromisně je vrznu zpátky do postýlek zavelím že jak budou řvát zavolám pana domovníka /bydlí vedle nás/ a většinou to zabere a spí se dál, nebo k nám zpět vleze už jen jedna, jak píšeš oli jedna se dá ale dvě je moc a to se k nám ráno nacpe ještě Martin :grinning: postel plná dětí :astonished:

posílám fotky z narozenin docela se vyvedly, já mám narozky s holkama ve stejný den a tchýně dva dny před námi tak jsem to letos slavili dohromady.
17. pro 2010 v 16:39  • Odpověz
jirule, oli: dětem všechno nejlepší k narozeninám, hlavně zdraví :slight_smile: a maminkám pevné nervy :dizzy_face:

murecka: a holky přelézají ty dřevěné postýlky?? Hodně rodičů o tom mluví, ale já si to furt nedovedu představit - my máme to zábradlíčko úplně nahoře, sundat níž nejde, takže kdyby holky přelezly, tak spadnou z více než metru.. :unamused: taky už tam zkoušejí přehazovat nohu, ale naštěstí ne nějak často.. Postele teda plánujeme už někdy na leden-únor, tak to si myslím, že to odpolední spaní se zruší :slight_smile: I když zrovna dneska jsme měly večer dříve cvičení, tak jsem je dala do postýlek jen na hodinu "odpočinout", a když jsem pak přišla, tak Julinka už tvrdě spala :slight_smile:

U nás se naštěstí obě holky chtějí v naší posteli tisknout k tatínkovi, takže většinou je moje půlka volná a Olda úpí na krajíčku postele :wink:

jirule, jsi dobrá s tím odnaučováním plen. Já myslím, že u nás už by to taky šlo, ale tak se mi do toho nechce :wink: Občas něco chytíme, ale dávám je tam málo... a jak jste začínaly? Rovnou vzít plínu a počkat, co s nima udělá, až se počůrají? Nebo vzít plínu a pořád honit na nočník? A jak často? Naše holky teda pořád málo pijí :unamused:
Vaše holky koukám měly veselou oslavu... dort, pivečko :wink: :sunglasses: A jak to, že je jedna vlasatá a druhá ještě tolik ne? :dizzy_face:
20. pro 2010 ve 21:08  • Odpověz
JJ Jani oslava se vyvedla on i ten stůl byl hroznej ale manžel už ho namořil a nalakoval, dokonce mám na něm i krásnej vánoční ubrus a pořád tam je a v pořádku!!!!

ad plíny, já jim je brala už před cca 2měíci a moc se nechytaly /třeba se Lucka i 5x počůrala/ a teď jsme je vzali už před narozkama a dnes můžu říct že už docela dobrý, chodí hodně i samy nebo připomínám,dnešek třeba bez nehody ohledně čůrání jen Luca jednoho bobana v kalhotkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pavla ok.
My ted chodíme ven tak na hodinu max 1,5 a to jsou suché jdou před i po prochajdě /nebo se hlásí na procházce ale nevyslíkám je/ , taky polední spaní jsou v suchu na noc jen Pavla a jen někdy.
Ale stává se nám že k ránu brečí mamí já čúrám a dávej je na nočník ve 4h :confused: tak zavelím že má plínu a může ale někdy nechtějí a musím vstát :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ráno taky hodně čůrají takže si asi svěrače zvykají :grinning: Jo a že jsou počůrané jim teda vadí chodí hodně obkročmo, tak zdůrazním že je ostuda že už je velká holka a ta chodí na nočník, protě okecávám :grinning: říkám hned té druhé pojď se vyčůrat podívej L nebo P se počůrala...bobana slavnostně splachujeme a pak kontrolujem jestli odjel do kanálu :grinning:

horší je to u nás posledních pár dní s jídlem, Lucka najela na mlíko a to myslím tak že ho chce pořád, po obědě, po večeři, v noci ale pak mi nechce vůbec jíst na snídani si 2x kousne a žužlá chleba v puse, pak ho po 20min, buď vyplivne nebo milostivě spolkne, když už vyhrožuju sousedem, telefonuju čertům, no jsem trapná, oběd minimálně, prostě pár lžic, večeře opět pár soust a drží to v puse, svačiny o těch ani nemluvím /řeba 1/2brumíka a pak to opět nechá v puse/ , prostě chce mlíko, na její svátek /13.12/ jsem koupila sunar 600g a dnes už nemám nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi je to o tom mlíku že jí ho nemám dát, že? ale ona řve že chce mlíko!!!
Já jsem byla zpočátku ráda že se zase rozpila v mlíku ale ne na úkor dalšího jídla.Pěkně mi hejbla s nervama, holka.
A taky bych potřebovala radu jak na samostané jídlo protože je pořád krmím a navíc u pohádek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ještě k pivu, ty naše jsou teda jak urvaný ze řetězu pokud vidí pivo :confounded: alkoholičky hadra :grinning: pravda že občas dostanou cucnout pita a zas je chápu, že neví proč jednou dáme /pito/ a pak nedáme /pivo/nemaj to jednoduchý.

s vlasama, tož Pavlínka je stříhaná 2x holičem1x ode mne /teď je na krátko/ Lucka nikdy :grinning: není co, pořád jí vzadu na hlavě načechrávám těch pár kudrnatých chloupků :grinning: u nás jsou opravdu každá úplně jiná, co se týče vzhledu, postavy, povahy, těles.nadání, šikovnosti , i s jídlech, chutěma, pohádkama.....Pavlínu teˇd baví hodně kostičky, máme asi 4dvd ještě po Martinovi, bývalo to v kouzelné školce takové trošku vzdlávací, Luca teprve teď přišla na chuť Pepině, Pavlína preferuje krtečka nebo Kostkáče :grinning: ale manžel jí pustil i Bob a bobek a koukala taky :grinning:
20. pro 2010 ve 22:50  • Odpověz
Jani naše holky taky hrozně málo pijí, nejraději mají minerálku...vím že není pro ně vhodná...Lucka vezme na milost čaj, Pavlína jen někdy, ohledně pití si totálně nevím rady co jim dát, šťávy typu kubík i naředěné nechtějí vůbec :frowning2: Lucka teď to mlíko, občas jí dám i do skleničky krabicové, jinak je to bída čaje pořád vylívám :frowning2:
20. pro 2010 ve 22:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.