• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
jirule, tak to je zajímavé, že jsou holky tak hodně "odlišné", to my neznáme :grinning: Povahově teda jo, vzhledově už trošičku taky...
A i to mlíko je zvláštní, že jí tak zachutnalo :slight_smile: Ale naše holky by ho taky mohly 5x denně :grinning: Dostávají ráno a večer 240ml a 8 odměrek, a tím pádem já si myslím, že plen na noc se jen tak nezbavíme :confounded: (jedině jim to mléko dávat dostatečně v předstihu před spaním, aby se šly ještě vyčůrat). Ostatních tekutin třeba jen sotva 50ml, něco v přesnídávce, v obědě, v jogurtu... ale někdy se úplně zblázněj a začnou pít k večeru.. Zkouším různá pití, a když je to nové, nebo hlavně nová lahev, tak to je trochu lepší, ale další den už zase stejné..
Lucka neumře hlady, neboj... asi má nějaké období. Naše holky po tom ranním mlíku už vlastně taky nicmoc nejedí.. dávám už jen cereálie do mističky, sušenky, domácí buchtu, ovoce... ale snědí fakt jen malinko. Ke svačině přesnídávka, oběd sem tam jedí pěkně, ale většinou porce pro vrabce nebo jen ty 2 lžičky... Ke svačině jogurt a večer třeba chleba se sýrem, ale to si taky jen trochu kousnou.. a pak to mlíko.. prostě rostou z toho mlíka a ze vzduchu :wink: Spotřebujeme 6 krabic Nutrilonu za měsíc! Občas holky i přes den volají "mlíčko, mlíčko", ale naštěstí si to nijak nevynucujou, a já jim prostě řeknu, že mlíčko je jen ráno a večer..
V samostatném jídle taky dost polevily, v podstatě chtějí, abych je u každého jídla krmila, což je dost problém, máme roztažený stůl, a každá sedí na jednom konci :wink: Dřív teda jedly samy víc.. Ale zase záleží, když moc neobědvají a pak mají po spaní hlad, tak to se na to vrhnou.. Snažím se co nejvíc jídel absolvovat u stolu, když si tam něco přinesou ke hraní, tak to pořád padá dolů, a tak, já se vytočím a prostě to odnesu. Dnes jsme ale taky měly oběd v pokojíčku... ale to opravdu jen někdy, jinak se nedá nic dělat, a když utíkají od stolu, tak budou bez jídla, já se za nima honit nebudu.. :angry: Asi jak se začne s pohádkama, ap., tak je pak náročnější to děti odnaučovat.. Já jim vždycky říkám: paní učitelka ve školce vás taky krmit nebude :wink: :sunglasses:
21. pro 2010 v 00:29  • Odpověz
Ahoj holky,tak u nás nočník pořád velké tabu,ani na nočník ani na záchod prostě nechtějí,už jsem zkoušela postavit na stupínek k záchodu aby čurali ve stoje a nic. Páju ,když vidím tlačit a rychle ho šoupnu na záchod tak okamžitě to zarazí a zadržuje třeba půl dne tak ho radši nechávám.Jo a,ale taky už jsem zkoušela sebrat plínu a i když byli celý mokrý tak jim to vůbec nevadilo,no to ještě bude sranda.O Mikuláši jsem jim chtěla taky ty dudlíky sebrat,ale nakonec jsem vyměkla,protože kdyby měli začít v noci zlobit jen o trochu víc tak už to fakt neunesu.Ale Pavlík ten někdy usne i bez dudlíka a nepotřebuje skoro celou noc,hlavní závislák je Péťa :rolling_eyes:
Jinak spaní po obědě už teď jedině v cestovních postýlkách jinak bych u nich musela čekat než usnou.O nocích ani nemluvit :angry: stále s námi v posteli.
U nás mlíko ráno a večer,někdy Pavlík ráno nechá třeba půlku flašky ,ale večer vyžahne všechno,přes den vůbec nevyžadujou,ale asi bych taky vyměkla a dala :unamused: Oběd se taky někdy stane že nechtějí ,tak nedostanou nic a spát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A sami jí tak od roka a půl,s tím u nás nebyl problém.
Jinak naši stále u nás až do čtvrtka ,už mi z toho hrabe,manža už taky brblá,no mám toho plný zuby....

21. pro 2010 ve 21:23  • Odpověz
oli: tak to si pak přes svátky odpočinete... vydrž, už je to za chvilinku... hlavně, aby bylo taťkovi lépe a už na chemoterapie nemusel...
Oli, a dáváš pořád mléko do lahví s dudlíkem? A jak velký otvor? My to tak máme, ale raději bych kvůli zubům toho dudlíka odbourala... jen si myslím, že jak jim dám ten čtvrtlitr do hrnečku, tak vypijou jen velmi málo..
U nás sice dudlíky nikdy nefrčely, ale Zuza si cucá palec... když jako malá začala, tak jsem byla šťastná, že je spokojená a dobře usne, ale teď to proklínám... Je to vidět na předních zubech, a zubař mi řekl, že zuby sice vypadnou a narostou druhé, ale že si tím vlastně i špatně formuje celé patro :unamused: Jenže nikde nemůžu najít, jak to odnaučit, spíš všichni píšou, jak si palec cucali až skoro do 1. třídy... no to mě potěš! :confounded: Známá mi i ukazovala, jak má trochu zdeformovanej ten palec.. no a a vlastně když teď na to myslím, tak i ty přední zuby má jak Zuza :unamused:

Holky, užijte si v klidu vánoční svátky, ať jsou děti hodné u pohádek, mají radost z dárků, a vy si trochu s podporou rodiny oddychnete :slight_smile: :dizzy_face: ... Do roku dalšího hlavně to zdraví!!!!
21. pro 2010 ve 23:18  • Odpověz
Jani,no chemošky skončil v létě a jak je vidět moc to nepomohlo tak teď to ozařování. Snad už bude nějaký čas pokoj,ještě jedemem zítra a jednou příští týden,zítra pro ně přijede bratránek a v týdnu jsem taky taťku doveze tak už to mám bez "starosti".Dneska je mu teda hodně špatně :frowning2:
Kluci pijou mlíko pořád z flašky ,zrovna jsem jim koupila nové savičky ,protože Péťa ty starý prokousnul,a dírku mají na mléko,pak měli ještě čaj a kaše.Z hrníčku by určitě vypili míň.Z dudlíku teda mají křivé zuby,ale naše zubařka říkala,že se to srovná tak snad jo. Po Novém roce je seberu a hotovo.Neteř si cucala palec hóóódně dlouho ,určitě už chodila do školy a měla palec zdeformovanej ,teď už se jí trochu srovnal.ale zoubky má rovné.
22. pro 2010 ve 21:26  • Odpověz
oli: no jo, promiň, já si pletu i ozařování s chemoterapií... :sweat_smile: :angry: Tak ať to všechno zvládnete, a užijete si letos zase rodinnou pohodu..
Jak nakonec u vás proběhly Vánoce? U nás docela všechno o.k., večeři teda holky nejedly, trhaly si vánoční ubrousky :wink: Pod stromečkem rozbalily, na co přišly :wink: Ale pak hned onemocněl Olda, my jsme se držely, ale už v tom lítáme taky :frowning2: Rýma a pekelnej kašel, horší jsme ještě zatím nezažily.. Dávám sice sirupy, ale je to nějak málo.. Dneska už holky nejedly ani přesnídávku a oběd, takže celý den pijí Nutrilon... Před chvílí Nurofen..
1. led 2011 ve 22:19  • Odpověz
autor
Ahoj Oli,
ještě jednou moc díky za DVD-čka
Držím palečky, aby byl tatínek co nejdříve z toho venku.

Přeji všem v novém roce 2011 vše NEJ ... !!!!!!!!!!! Ale hlavně zdravíčko !!!!!

@olinapa přejeme dodatečně nádherné Vánoce !!!! Kluci také pijí mlíčko stále ze saviček, máme Avent 4, i na zahuštěné mlíčko kaší mají savičky 4. Už jsem kupovala nové, Tomík je kouše a ničí je a ničí :frowning2: Čaj, šťávu apod. pijí z Avent Sport, má obsah 340ml. Nechtěli mi pít ze žádných jiných typů, psala jsem o tom na dvojkách a z těchto pijí nádherně. Zuby snad jsou oki, zubařka na 1,5 roční kontrole nic neříkala. Tomík si cucá paleček a snad to nebude tak hrozné. Dělá to, když je unavený nebo rozmrzelý. Nevím jak ho to nenásilně odnaučit, nechtěla bych, aby měl psychický blok :frowning2:

@jaanja Ahojky, i vám přejeme dodatečně nádherné Vánoce !!!! Kluci měli k večeři kuřecí maso na másle a bramburky, jedli v pohodě, byli námi krmení :grinning: Stromek je zajímal více než loni, ale nebylo to tak hrozné. Měli jsme stromek na zemi, máme v bytě moc málo místa, tak stromeček jsem dnes zlikvidovala. Kluci moc dárečky nechtěli rozbalovat :frowning2: Když jim tatínek natrhl papír tak kluci se do toho dostali, věnovali se dárku a na ostatní dlabali :grinning:
Jani držím palečky, aby jste byli co nejdříve všichni zdraví. U nás je bohužel ta zkušenost, že ten co je nemocný první má nejlehčí průběh a ti další co to chytí tak mají horší a horší .... :cry: Máme doma také zásoby různých sirupů, kapiček a já nevím čeho ještě. Tak, ať jste brzy zdraví !!!!!!!!

Holky chodíte ven? Já se přiznám, že my ne, nebyli jsme cca 5 dní. V tomhle počasí se to fakt nedá. Navíc oblékání jeden bojkotuje, najde si vždy jinou a zajímavější zábavu a věc, nemám sílu ho nahánět po celém bytě. Nemáte prosím nějakou radu? :sunglasses: Kluci teď zkouší kam, až nohou zajít, co vše jim projde, je to dost náročné ... :frowning2: Jak tohle období u vás probíhalo nebo probíhá a jak jste to řešily/řešíte? Nechci je plácat, řvát ... občas mi nervy ujedou to přiznám, ale není to tak hrozné. Pomáhá počítání do tří :sunglasses: Většinou Robík poslechne, ale Tomík udělá tu samou věc zase .... příklad: vyšplhá na jídelní židličku, stoupne si na opěradlo, židlička je u kuchyňské skřínky na které jsou dvě skleněné mísy s ovocem, Tomík vezme mandarinku, přitom moc dobře ví, že nechci, aby toto dělali. Já se tam objevím, říkám mu slez dolů spadneš budeš mít bebí ... když je to za den po x-té už mu říkám přísněji, jdi dolů nebo bude baci baci ... Tomík s mandarinkou v ruce, stále stojící na opěradle, váhá a kouká po mě co já na to a jak budu reagovat ... říkám ... mám počítát? on, že ano ..tak já počítám ... když nevrátí mandarinku a nesleze do tří, vezmu ho za loket, sundám ze židle a dostane plácanec na nohu zezadu pod zadeček, aby to štíplo ... mandarinku mu vezmu a uklidím na mísu ještě než ho sundám. Tomík se buď vzteká a válí po zemi a nebo pláče bez slziček, někdy jen knourá ... otočím se, že odejdu a otočím se zpět jestli jde Tomík se mnou a on opět stojí na opěradle, mandarinku v ruce a kouká na mě co já na to ... no je prostě na zabití. Nemohu přeci vystěhovat vše z kuchyně? Máme 2+1 a nemáme prostory kam věci dát. Tohle s tou mandarinkou je schopen udělat za odpoledne x-krát :cry: Je mi jasné, že na sebe upozorňuje... Najíždím na řešení, že jdou do kouta, kde nějakou dobu stojí a nedovolím jim odejít ... tohle pomohlo, aby nezapínali myčku ...

Budu ráda za každou radu holkyyyyyy :slight_smile: nebo se z nich picnu :frowning2:

Tak se mějte moc hezky a zase se objevím, ale dříve než za x měsíců.
1. led 2011 ve 22:54  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
No Jani tak to máte doma veselo,kluci teda taky trochu kašlou ,ale hlavně v noci ,takovek ten hnusnej dávivej kašel.
Vánoce dobrý,večeři kluci přímo sežrali ,měli kaši a vykoštěnýho kapra.Jedli s náma u stolu jako velcí chlapi a úplně v pohodě.Dárky jsme rozbalovali hodně dlouho ,jeden po druhým,cykloodrážedla jsme ani nedali přímo pod stromeček a vytáhli je radši až nakonec.No Pavlík byl nadšenej,Péťa nechtěl nejdřív ani vidět,protože si musel hlídat to velký popelářský auto,aby mu ho náhodou Pája nesebral :grinning:Ale pak hned sedl a snažil se ,jsou jim koudek větší,ale s botama to bude ok,no zatím jezdí jen doma,až sleze sníh tak vytáhnem ven.
Ven chodíme,teda spíš manža,měl týden dovolenou tak chodil s nima i 2x denně.Péťu musíme teda hodně přemlouvat,někdy zůstane se mnou doma a taťka jde jen s Pájou. :wink:
Leni,taky trpím jak pes,kluci zloběj no hrůza,už se to táhne tak dlouho,počítání do tří u nás zabírá,hlavně na Páju,dělám to jako ty,počítám-neposlechnou-dostanou výsluhu ,no někdy to je taky do nekonečna,pak už ukazuju vařečku.Ale bylo období kdy jsem řekla jedna a oni dva-tři-čiži-osum a bylo po počítání :grinning: To s tím koutem m ěještě nenapadlo ,musím vyzkoušet,no ale když má někdy Pája řvací a vztekací záchvat odvedu ho do pokojíčku a je tam dokud se nesklidní,taky to celkem zabírá.Teď se hodně rozmohlo to noční cestování za náma do postele :angry: No nedá se s oběma spát,tak jsem s přestěhovala k postýlkám na zem a při pokusech opustit postýlků zaháním zpátky a po dvou dnech už to je lepší,už tak necestujou.No ale usínání horor pro mě,musím tak sedět dokud neusnou ,po obědě usínají celekm rychle ,ale ty večery,to tam sedím přes hodinu,dneska Pája usnul až po desáte :rolling_eyes:
2. led 2011 ve 23:15  • Odpověz
autor
@olinapa Ahoj Oli, musela jsem se fakt smát jak kluci počítají s Tebou :grinning: S tím koutem jsem to četla na dvojčatech, a pomohlo to u nás na myčku, pořád lítali a poštěli ji a provokovali hele fakt děs :sunglasses: už jsem nevěděla co s nimi. A kout pomohl :grinning:
Nějaké věcí jsem zase vyklidila a schovala a u některých věcí jsem povolila a u některých se zabejčila a tudy vlak nejede. No uvidíme. Někdy mám dojem, že se to zlepšuje a za pár dní prdlajs :frowning2: U nás má ty záchvaty spíše Tomík, ale pořádné. Někdy ho dám prostě do postýlky a řeknu mu, že přijdu, až bude ticho a pomáhá to. My máme ještě miminkovskou, ale budeme muset za chvíli přejít na větší a hrozím se usínání Kluci totiž oba ohýbají madraci a ten rošt je sololitový a nevydrží jejich hopkání, takže již u jedné postýlky jsme vyměnili rošt, ještě že jsme měli jednu starší postýlku v záloze :sweat_smile:
A po o spinkáte jak dlouho prosím Tě? A v kolik ráno vstáváte a večer v kolik usínáte? :slight_smile: To je otázek vid? :sunglasses:
Kluci si teď nastavili režim: vstáváme v 7, po o spíme od cca 12:30-14:00 někdy, až 14:30 a večer chodí spát mezi 19:30-20:00, ale někdy trvá než usnou a dělají kraviny. Já se právě moc bojím toho usínání večer, už takhle někdy kluci dělají kraviny a usínají po deváté :unamused:

Možná dnes vyrazíme ven, i když podle předpovědi má celý den sněžit, no uvidíme. Zatím nesněží, to si to odbylo včera tak snad to půjde na chvilku vypadnout nebo mě z nich šmejkne :sweat_smile:

Tak zatím pa pa a přeji krásný den :slight_smile:
3. led 2011 v 07:46  • Odpověz
Leni,po obědě spí kluci teď tak 2hod. ,nějak si to protáhli,nedávno to byla tak 1hodina. No a po obědě jdeme tak ve 12:30 taky podle toho jak ráno vstáváme.Teď přes svátky jsme si chtěli ráno s manžou pospat tak jsem je nechala,ale od dneška zas točím budíka a budem vstávat v 7:30 ,jak vstáváme pozdějc,všechno se nám to posouvá ,po obědě se jim nechce a večer pak taky ne :angry:
3. led 2011 v 11:43  • Odpověz
autor
Oli tak to u nás jsou kluci jako budík :slight_smile: dříve spali do osmi a někdy do půl osmé, a pak se jim nechtělo v půl jedné spát, dlouho usínali tak jsem je začala raná budit v sedm a během pár dní se to srovnalo a vstávají na tu sedmou sami. Někdy mají v noci roupy, hopkají v postýlách, řechtají se výskají a pak zase usnou. No děs s nima :frowning2: A ráno by spali i déle, ale nenechám je. Robík dnes vytuhnul mírně po 12, kdy je dávám do postýlek s čajem, aby si to v klidu vypili. Tomíka jsem ukládala před chvílí, měl madraci ohnutou a seděl na roštu :angry:

Jinak bych chtěla jít odpo ven, ale u nás je to nějaké moc rozježděné na silnicích a chodníky jsou také neudržované a kape voda z rampouchů a je to takové celé naprd, tak asi budeme doma. Ale co tu s nimi budu dělat to fakt nevím. Už jsme dlouho nebyli venku.
3. led 2011 ve 12:31  • Odpověz
Leni,no taky už byli před svátkama naučení po té sedmé vstávát,ale nějak se to zvrtlo :sweat_smile: Jinak teda v noci taky řádí,ale řvou a kňouraj a cestujou,mě to příjde čímdál horší.No brzo se z nich zblázním :frowning2: Dneska doufám usnou po obědě brzy,protože po půl třetí máme sraz s dvojčátkama.Venku byli včera s tatínkem :wink:
Jani v té DM mě teda opravdu nasrali,to se nedá jinak napsat.měla jsem jim to tam nechat ať si s tím dělaj co chtěj,on tam je prostě jeden kód na té objednávce tak může uplanit jednu slevu :angry: Nebyla jsem první kdo tam s tím měl problém.Když si objednám každý zvlášť tak za každý zvlášť taky zaplatím ten poplatek a sleva žádná :rolling_eyes:
4. led 2011 v 08:57  • Odpověz
Ahoj oli, no jo, to je pravda, že se platí ještě ten poplatek za zpracování - to je pak opravdu celá sleva naprd :angry: Tak si je příště udělejte sami doma :slight_smile: Stačí už pak jen donést na USB do copy studia nechat vytisknout a svázat..

Jsme pořád nějak nahnípaní, Oldy už se to drží 14 dní, mě týden, pořád chrchláme a smrkáme. Nejlíp se s tím popraly holky, ještě mají trochu rýmu a kašel, ale jinak dovádějí jako rybičky.. venku jsme pár dní nebyly, ale teď chodíme alespoň na krátkou procházku ke škole, chodím si tam pro obědy.. V noci už spí dobře, 2x jsem si tam k nim přitáhla matraci, když byly ještě hodně nemocné, ale teď už spí zase dobře (teda chrápou, protože dýchají pusou :sunglasses: Jen teda potvory nejedí ty obědy, dneska se odpoledne vrhly na jogurt, to samozřejmě při nachlazení není ideální, ale nevím, co jiného jim dát.. Včera jsem udělala rýžovou kaši z vanilkového nutrilonu, namalovala přesnídávkou a grankem obličeje... prděly na to :angry:

S oblékáním ven asi neporadím, já se v tomhle s nima moc nemazlím, když je venku počasí o.k., tak nechci doma sedět na zadku, takže když se pár dní nechtěly oblékat, tak jsem je po přemlouvání prostě popadla, navlékla to na ně, a když se u toho moc svíjely, tak dostaly i na zadek.. ale moc výchovné to určitě není.. kamarádka taky zůstává doma, ale ona už svoji dceru prý ani nepřepere :wink:
S trpělivostí jsem tedy dost na štíru, kdyby opakovaně lezly někam, kam nemají, tak už jim na ten zadek dám.. O tom chození do kouta jsem taky četla, ale právě si nedovedu představit, jak bych byla důsledná, pořád je tam vracet.. Holky ale ani v podstatě moc "nezlobí", to co píší jiné maminky, z toho mi jde někdy hlava kolem :wink: , ale mě vytáčí i to, že nejedí ty obědy...
Holky, co tak máte za aktivity, když jste doma? U nás se hodně čte, rády pracují s modelínou, koukají na pepinu, někdy vytáhnu geomag nebo puzzle (ale tomu na chuť ještě vůbec nepřišly, to skládám jen já), stavějí z kostek a lega, když je doma Olda, tak jim zpívá a hraje, občas vytáhneme bednu plastových míčků, občas nějaké říkanky, co známe ze cvičení..
Jinak vstáváme okolo 7 hod, po obědě se dostanou do postele jak kdy, to záleží jestli něco jedí (oběd může trvat skoro 3/4 hodiny) nebo nejedí... ale v poslední době moc neusnou samy, takže já tam třeba po hodině přijdu, ony tam rozvalené nebo v čilém hovoru, tak musím zalehnout k nim a pak nějak usnou... chrupkají dlouho, průměrně 2 hodiny, někdy i déle (moje teorie - neobědvaji = více spí). Večer jdou do postýlek před 20hod, moc si nedovedu představit co bude, až zrušíme postýlky :wink: Jak zabráníme migraci k nám do postele a tak..
5. led 2011 ve 23:48  • Odpověz
Jo, Oli, a taky je zajímavé, že jde u vás ven třeba jen jeden, a druhý zůstane doma.. Právě jsem se vás chtěla zeptat, jestli dvojčata někdy rozdělujete a jak na to reagují? Já s nima v prosinci chodila jednotlivě do klubíku, v úterý Julinka, v pátek Zuzanka. A to teda byly velké scény, Zuzanka ronila krokodýlí slzy, a musely jsme ji třeba rychle obléknout, aby s náma šla alespoň na autobus, a tam ji nějak zabavit, když jsme nastupovaly.. Julinka se pak spíš v pátek vztekala, že Zuza někam jde, a ona ne.. Zvláštní taky je, že ani jedna z nich v tom klubíku moc nemluvila (ani normálně nejsou ubrebentěné, ale tak občas něco řeknou :wink: a vůbec se na ségru a babičku neptala. Zatímco ta, co byla doma, pořád volala máma a ségru..
Už to taky konečně vypadá, že Julinka dokáže pojmenovat Zuzanku, ale dost mi trvalo, než jsem to pochopila, říká jí totiž Uička (jako Zuzička, ale bez těch Z) :grinning: - myslíte, že je Z nějak těžké na výslovnost? Jinak říkají normálně jména svých kamarádek - Niki, Saša, Klárka, Lucinka...
5. led 2011 ve 23:56  • Odpověz
Ahoj Jani,no to víš se ty kalendáře udělám po svým,já jen chtěla využít tu slevu a kalednáře byli jednolisté na celý rok a jeden stál 100,- no kdybych objdnávala ty dražší tak jim to tam omlátím o hlavu. :angry:
Jídlo u nás celkem v pohodě,někdy taky něco nechtějí tak nic nedostanou,ale máš pravdu-když nic nesnědí vždycky dýl spí,taky jsem si toho všimla už dřív.Já u nic musím sedět dokud neusnou,po obědě je to většinou tak 20 min. no večer to je někdy i ta hodina,ale já tam sedím a čtu si ,už jsem přečetla 5 knížek od vánoc :grinning:
Někdy to taky nejde aby zůstal doma tak to jde taky trochu násilím,to se nedá nic dělat.Jinak teda zlobí hrozně,furt se provokujou,Péťa vrčí na Páju a ten se tak vzteká ,on mu to už i dělá i schválně aby se vztekal,u ničeho nevydrží,nějaká mnou řízená aktivita např. ta modelína..to mě mají na háku.Pořád koukaj co by kde vyrabovali,naučili se podlejzat schod takže nějaká branka je mi k ničemu,utíkaj mi nahoru do pokojíčku a copak je tam můžu nechat samotný :angry:
Vždycky si tam ráno pili mlíčko v postýlkách já mezitím v klidu snídaně ,no ovšem předevčírem jsem tam přišla a mlíko bylo úplně všude ,rozlité na stolečku,na každém autíčku ,na každé polici,na postýlkách,na parapetu ,koberci samozřejmě na dětech takže konec klidné snídaně a beru je zrovna sebou dolů :rolling_eyes:
No a když jsou rozdělení tak se po sobě skoro vůbec neptají,možná trochu Péťa po Pájovi.
Pavlík začal rozvazovat,ten tu pusu celej den nezavře,ráno začne maminko vstávej a už mu pusa jede,kde je tatínek,tatínek je v práci jezdí autem,já chci mlíko,chci napit,oblíkat ven,je tam zima ,kde je oběd ,to je moje ...a taky říká ježíši :grinning: to má ode mě,no ještě že to není nějaké horší slovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a když jedem autem tak volá pozor maminka jede :grinning: To Z mu jde normálně ,Péťovi taky.Včera jsme byli s Nikčou udělat fotky občanku tak jsem si řekla ,že je nechám taky vyfotit,no katastrofa,měli tam takové červené plechové auto a oba ho chtěli a přetahovali se ,no to byl řev.bylo to horší než jsem si myslela :unamused: No jsem zvědavá jestli z toho bude vůbec nějaká fotka ok.
6. led 2011 v 08:42  • Odpověz
Oli, tak to je pěkné, že budou mít kluci profi fotku :sunglasses: Naše holky by tam seděly a koukaly s otevřenou pusou :grinning: A jak to večer děláš s tím čtením, to by mě zajímalo :wink: Myslím jako se světlem.. U nás když je nejhůř, tak si tam lehneme, ale třeba Olda tam dost často usne, nedá se vzbudit a pak se před půlnocí jen dopotácí do ložnice.. Já tam moc dlouho ležet nevydržím, máme na zemi takové starší matrace z postýlek, a špatně se mi na tom leží..
Já teda můžu být ráda, že nemám ty 2 kluky, jak jsem si přála, ale 2 holky :slight_smile: :grinning: Holkám už ty aktivity docela nějakou chvíli vydržej, ale jsem s nima u toho. Ježíši budou říkat asi taky :sunglasses: Mluví hlavně pořád spolu tou hatmatilkou, to si bezva pokecají a člověk neví o čem :wink: Ale občas už překvapí, dneska na otázku zda půjdou ven, Zuzka odvětila: "Ne, je tam zima" :dizzy_face:
Tento týden jsem svůj klid u snídaně začala řešit tak, že jim pustím 3 Pepiny za sebou, stihnu se najíst a vyvětrat a poklidit jim pokojíček.. Ony už ani ráno nesnídají, jen mě tahají za ruku "maminko, pojď"... ale k obědu si dnes nakonec daly kousek suché housky, Já už ani nevařím, jdu pro oběd ve škole, mají dobré polívky, tak nabídku polívku, nechtějí, jde se do pelechu..
6. led 2011 ve 13:39  • Odpověz
No ,kluci ten pokojíček mají hodně velký ,takže do toho nejvzdálenějšího rohu ke dveřím jsem si dala křeslo,mám rozsvíceno na schodech a u toho si čtu,kluci jsou jakoby za rohem takže na ně přímo nesvítí.
6. led 2011 ve 13:58  • Odpověz
oli: tak to u nás nehrozí :grinning:
Uf, dneska holky alespoň trošku poobědvaly, a odpo se vrhly na jogurt. Julinka 3x kakání, tak se asi chystají nějaké zuby.. Taky se jim začíná rozvazovat jazyk a už docela perlí :slight_smile: Julinka navíc mluví ze spaní! Já se dneska v noci divila, kdo to tam mluví a dneska je večer hlídala mamka a taky Julinku slyšela! Dnes ráno taky Julča řekla "Zuska není", tak snad to s tím Z nebude tak zlé.. :wink:
8. led 2011 ve 23:14  • Odpověz
Jo, a ranní Pepinny nejspíš zruším, stávají se na tom nějak závislé.. pouštěli jsme vždycky večer max. 3, sice pak říkaly "ještě", ale odešly od počítače, zatímco teď spustí hysterickej řev..
8. led 2011 ve 23:17  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak už mě tu zase máte :grinning:
Jaké máte počasí? Chodíte ven? U nás to všechno šíleně rychle taje, všude ode však kape voda, mám obavy chodit po chodnících, aby nám něco nespadlo na hlavu. Dnes je i modrá obloha a občas svítí sluníčko. Tak možná vyrazíme ven.
Jani, u nás to chození do kouta paradoxně funguje zatím nejlépe. Zrovna včera i dnes jsem byla nucena poslat tam Robíka bo dělal tatínkovi baci baci. No řval, ale vytrvala jsem, dávám je do kouta v kuchyni a stojím u dotyčného a nepustím ho z kouta, už to pochopili, že neutečou a řvou, cca po dvou minutách někdy i za kratší dobu je pustím a řeknu jim, že např. baci se nedělá a dáme si pusu a dotyčný mastí pryč :grinning: A tak doufám, že to vydrží.
Když jsme doma Jani, tak já dělám skoro vše za asistence kluků, když vařím nebo myji nádobí tak si vezmou stoličky a sledují. Když vysávám tak se tahají o vysavač, když vyndavám nádobí z myčky tak podávají, když věším prádlo podávají klíčky nebo mi je kradou a hrají si s nimi. Jinak prohlížíme knížky, občas zpíváme, koukáme na pohádky, kluci si i dost vyhrají sami. Mám cukání zkusit malování a modelínu, ale stále váhám.
Holky to je moje noční můra přechod do velkých postelí. A budeme muset asi už jít, za chvilku. Naši krakeni totiž rozbili ten sololitový rošt, do jedné postýlky jsme dali rošt ze starší postýlky, ten je ještě bytelný dřevěný. A do druhé postýlky dáme asi nějakou desku nebo nevím co.
Tak mi, od té doby co se snažíme jíst sami, sníme docela dost, dnes na oběd měli každý dva knedlíky s omáčkou. Jsem spokojená, bývalo to podstatně horší. Ale dokážu si ještě zcela jasně vzpomenout na doby, kdy jsem z toho byla špatná. Vstáváme v 7, po o spaní od cca 12:30-14:00 a večer mastí do postýlek do 20 hodiny. Někdy usínají do 15 minut někdy i za hodinu je slyším :angry: Celou noc spí pouze Robík, Tomík má stále noční děsy a živé sny, budí se se řevem a je totálně vyděšený a neví, která bije. Trvá to už od roka. Jsem z toho dost na prášky, už jsem zkoušela snad vše. Jediné co zabralo je homeopatikum. Dávám Sedalii, po 5 dnech jsem vysadila, a byl cca 5 dní klid, a předposlední a poslední noc Tomík opět šíleně ječel tak včera dostal Sedalii. Tak uvidíme, dnes bude další dávka :sweat_smile:
A co se týká rozdělování kluků, děláme to občas. Nepočítám, když je stav nemocnosti :slight_smile: Někdy vezmu jen jednoho pěšky ven, druhý je doma s tatínkem, pak je za pár dní vystřídám. Co se týká budoucího pobytu u babiček, tak si budou brát vždy oba nebo ani jednoho. Rozdělovat je v tomto případě nebudu a nepřijde mi to ani správné.
Kluci se po sobě také zatím neptají. Ale náš Tomík je menší práskač :grinning: Když Robík leze někam kam nemá např. k PC tak ukazuje na bráchu a říká Bibi :sunglasses: Takhle ukazuje i když mu vezme hračku.

Oli, vůbec se Ti nedivím, že jsi vytočená kvůli té slevě v DM. Já s tímto tedy nemám zkušenosti, ale myslím, že to lze kombinovat. Kamarádka nechala dělat kalendáře plus jiné věci v DM, původní cena byla cca 1.600,- a po odečtení slev paltila 400,- nebo 700,- teď přesně nevím. Dala tam i jokery a ty jednorázové slevy. A nebyl prý problém. Tak si myslím, že ta paní u kasy byla neinformovaná. Psala jsi, že se jednalo o 100,- zakázky, ale jde o princip, mě by to také štvalo. Pokud tam něco nechám dělat tak si na to dám pozor. Tak my ještě moc nemluvíme, ale pokrok tu je. Ale nedají dvě slova dohromady. Ale myslím, že to ještě přijde, i když někdy bych moc ráda, kdyby začali pořádně rozvazovat. I když Robík je tedy na tom o trochu hůř než Tomík.
Oli to je tak nádherné jak Pavlík krásně mluví :slight_smile:

Téda ta odpověd Jani je také super, normálně se tu tlemím :grinning: Jéé já se tak těším, až kluci rozvážou.

Holky a jak jsou na tom holky a kluci se zubákama? Kolik jich máte? Naši kluci mají každý 16 zubů, čekám na ty poslední stoličky, prý by měly růst mezi 2-3 rokem, Robík slintá jak bernardýn, děsně moc, fakt. Sahala jsem mu do pusy a má na dásních tvrdé bouličky, ale podle hmatu mi nepřijde, že by stoličky byly už pod kůži.

Tak se mějte moc hezky a já se zase objevím :wink:
hezkou neděli přeje Lenka

9. led 2011 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj,

hrozně ráda vás čtu ale nějak nestíhám psát a pak už nevím co jsem chtěla :grinning:

Leni k vycházkám, málokdy se stane že nejdeme vůbec ven, to pak holky hrozně zlobí-nudí se, většinou chodíme odpoledne někdě i dopoledne, to často vyženu manžela :grinning: a v klídku si vařím.Jo a docela často mám ráda návštěvy ať my někam nebo někddo k nám a pravidelně v úterý chodím s holkama do hraníčka.Přeci jen je to změna a vše rychleji utíká, nesnáším oblíkání, ale holky ani moc neprotestují, řvaní není nikdy jen někdy utíkají ale stačí říct že je bude oblíkat tatínek :grinning: nebo zůstanou doma a spolupracují ihned :stuck_out_tongue_closed_eyes:
k rozdělování, vždy jsou spolu a i se po sobě ptají /třeba když jedna vstane dřív a je už se mnou v pokoji/myslím že se stávají na sobě závislé.Taky dnes vzal manžel ráno do obchodu jen Lucku a až když odešli Pavla brečela tak moc že jsem ji oblíkla a šli jme za nima.
Holky už mluví obě dobře, dokonce Pavlína zazpívá i pár písniček, když se přidám tak říká...mami ty neříkej :grinning: že by měla hudební sluch????
ad plíny, přes den jsou bez, v noci je ještě mají, někdy je Pavlína suchá i přes noc, z toho má třeba přes den i 2nehody, ale já peru i tak dost často, tak to přes den neřeším...dnes teda byla po spaní odpoledne suchá i Lucka, ale to je spíš náhoda.
Holky zase ale samy nejí, jen něco a jen někdy, nechávám je a pak je dokrmuju, moc neposedí
řekla bych že každé dítě je šikovné na něco, že?
včera večer jsem dala holky spát jako obvykle, pak už tam nějak nechodím jen pokud opravdu brečí a slyšela jsem Pavlu jak opakuje, mami já kakam, pořád za sebou, tak jsem tam nakoukla, seděla v postýlce nahá, v ruce počůranou plínu, vyslíkla se z pyžama, to jsem teda koukala, tak jsem ji dala ještě na nočník, zase oblíkla a dala spinkat.Pořád mě něčím dokážou překvapit.
Ale teda dnes jsem hleděla!!! Byla jsem s dětma u bráchy, má s bráchou 2holky /jinak celkem 4děti/ jedna je jen o3měsíce starší než mé holky, tj v září měla 2roky a jak ta valí puzzle :confused: sedí a skládá a skládá, teda pamatuju si že i Martina to hodně bavilo, ale holky zatím teda ne, máme ještě i pěnové krtečka a nějak je to nebere.Třeba je to ještě chytí :wink: to by byl klííídek :grinning:
Jo Leni holky vstávají a cho dí spát jako tví kluci :slight_smile:
Jani holky budou intelektuálky :slight_smile: leží rozvalené a povídají si??? to neznám, pokud je dlouho ticho, tak něco vyvádějí jinak jedna nebo druhá brečí že jí ta první něco bere, já teda píšu že zlobí, ale to spíš se nudí, je to když třeba vařím nebo sedím u pc, pokud bych se jim věnovala tak jsou v pohodě.Pohrají si teda i spolu samy ale nikdy moc dlouho ne.
9. led 2011 ve 21:54  • Odpověz
no mám tam pár překlepů....ještě jsem nenapsala že jsme museli sundat všechny kliky z oken, stačilo aby mě jednou Pavla viděla jak otvírám okno a dávám ptáčkum do budky zrní a už to měla zmáknutý :stuck_out_tongue_closed_eyes: bydlíme v 7patře takže žádná sranda a holky jsou na parapetu jako doma, máme udělané široké to kvůli květinám, které už dávno nemáme hádejte kvůli komu???stačilo mi párkát uklízet hlínu a kytky šly z domu :confused: a od nás je i pěknej výhled takže holky sedí na okně a komentují dění venku.
co vánoce, co děti nejvíce nadchlo??
u nás měl u holek asi největší úspěch vláček napodobenina dupla, jezdí a houká a pak ten autobus, no samozdřejmě razítka a plastelína /tu jsem teda od štědrýho dne už nevytáhla/ :confused:
9. led 2011 ve 22:03  • Odpověz
Ahoh holky,
no my přes víkend taky nebyli venku,všude tolik vody jak všechno taje ,ale dnes už musíme vyrazit,ptotože včera fakt tak zlobili,už jsem z nich nešťastná.Pořád se provokujou,žduchaj a schválně se kopaj a pak samozřejmě řvou :angry:
Jiři,tak to je Pavlínka šikulka,že už zpívá,tak daleko jsme se ještě nedostali.Ale začínáme intenzivněji s nočníkem,ne že by si teda řekli,ale sebrala jsem plínku a odchytávám je,včera se teda oba pokadili do tepláků :confounded: ,Péťa měl aspoň bobky ,ale Pája to měl takově s prominutím sračkovité :sweat_smile:
Leni skrz ty kalendáře jsem jim i psala email a dovolání žádné,prý jde uplatnit jeden kupon na jednu objednávku,zároveň s těma kalendářema jsem si brala i novou knížku za 150bodů ve které je slev. kupon 25%,ale vůbec mě to nenapadlo a ta kráva prodavačka mi to mohla taky říct :rolling_eyes: No už je to jedno ,jsem ponaučená na příště.
Zubů má Pája 18 ,teď asi rostou ty podslední dvě stoličky a celkem to prožívá ,Péťa 16.
Kliky na oknech zatím máme :grinning: kluci se tam nedostanou,ale kliky na dveřích máme otočené stále,ale za chvíli už dosáhnou i tak,ale už to tolik nebere.A pořád všude rozvěsujou a zhasínají :unamused:
Puzzle máme takové dřevěné z tesca,je tam děvet dílků,musím to vytáhnout a avyzkoušíme,ještě na to nějak nedošlo od vánoc,Jiři jaké máte razítka? Na ty jsem úplně na vánoce zapoměla.

V sobotu jsme byli na otočku u našich,hlavně za taťkou v nemocnici,už ho tam museli odvézt,vše co sněl vyzvracel,už byl tak slabý,že ani nemohl chodit.A strašné bolesti hlavy.V té nemocnici se zastavil čas snad před 25 lety :frowning2: Šla jsem za sestrou jestli by neměla jinej vršek na bažanta je je úplně prasklej a leje se mu to do posele ,no a neměla ,tak asi bude radši převlíkat postel než by sehnala jinej.Jinak teda vypadá hrozně,a ještě to vypadá,že měl slabou mrtvici,když se to sere tak to sere :cry:
10. led 2011 v 08:50  • Odpověz
Jo a ve čtvrtek jsem chtěla jet s klukama zase za babi abych mohla chodit za taťkou do nemocnice a včera manža povídal ať jedu až v pátek až příjde z práce,že zůstane s klukama sám doma,no už mu mě bylo asi líto ,když viděl jak zlobí.No ještě s nima nebyl nikdy delší dobu sám tak jestli to výjde tak doufám,že mu dají co pro to :sweat_smile: Mě se strašně diví ,že furt nadávám a jsem nevrlá ,když pořád zlobí .No tak snad se mu otevřou oči.A vrátím se až v neděli :sunglasses:
10. led 2011 v 09:05  • Odpověz
Oli jsou to tyto jen trochu víc razítek, měli je u nás v papírnictví za cca 70kč http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39784496&tab=0 , mě se líbí že jdou chytit za ten vršek a je tam vidět co obtisknou za zvířátko, ale ty jsi kdysi dávala odkaz na jiná, větší že by se daly i vybarvovat? ty by možná taky nebyly špatný :wink:
S tatínkem to asi není moc dobré, že? držím moc palce.
Náš taťka občas hlídá, ve své mladické :grinning: :grinning: :grinning: nerozvážnosti jsem se přihlásila na mistrovství čr železničářů na běžkách, přihlásila jsem se s kamarádkou ještě než jsem na ty běžky letos poprvé vlezla :stuck_out_tongue_closed_eyes: /3roky jsem na nich nestála/ po první jízdě už nevím jesli tam vůbec pojedu, je to v Harachově taky na tři dny už za týden a manžel mě furt povzbuzuje ať jedu, tak nevím abych si netrhla moc velkou ostudu :grinning: zas si říkám no a co stejně mě tam nikdo nezná :slight_smile:a zaměstnavatel nám vše platí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zuby jsem ještě nepočítala :grinning:ale myslím že stoličky ještě nemají
10. led 2011 v 11:39  • Odpověz
oli: snad je teď tatínek "jen" oslabenej po té léčbě, a zase zesílí... budu moc držet palce.. a v které nemocnici je?
Určitě si udělej víkend bez kluků, to vůbec neuškodí :wink: Mně Olda slibuje, že te´d o víkendu taky zmizí s holkama do Pardubic, tak jsem zvědavá.. ale kéž by to bylo na víc dní :dizzy_face:

jirule: taky jeď na ty závody, trocha pohybu a relaxace bez dětí :slight_smile: Já bych teda suveréně byla poslední, ale tak důležité je zúčastnit se..
S tím lezením na parapety je to dost odvážné... my jsme holky stavěly na vnitřní parapety, když jsme bydleli ještě v přízemí, ale teď v 5. patře už to neděláme... a jak se dají kliky pryč? A jak pak otevíráte okno?
Puzzle holky taky nebere, já jsem teď ráda, že složí takové jednoduché puzzle, kde je 9 zvířátek a jsou namalovaná i na té podložce.. ale Zuzanka je tam třeba dává pořád všechna vzhůru nohama :confused:
Se svlíkáním v postýlce dobré :grinning: ale můžeš být ráda, že to přišlo až teď :grinning: , děti mých kamarádek se kompletně svlékali v postýlce už někdo ve 12 měsících, a já jsem se kdysi taky svlékla a pomazala sebe a celou postýlku obsahem své pleny :sunglasses:

lenule: modelíny se neboj, u nás je to docela v pohodě. Musím teda koukat, co kde upadne, aby se to nerozšlapalo, ale holky to baví. Modelujeme jim z toho miminka, zvířátka, a tak. Teď jsem kupovala v Globuse velikou sadu modelíny i s vykrajovátkama, bylo to hodně zlevněné.. Ale je asi dost rozdíl v modelínách od různých značek...
Noční běsy neznáme, ale inspirovala mě ta homeopatika, jsem někde četla, že je i homeopatikum na podporu chuti k jídlu, to asi pořídím holkám :angry:
Zubů mají holky 15 a 16, ty poslední trojky jim rostou až teď, takže na stoličky si asi taky ještě počkáme..

Holky, a když seberete plíny, tak do čeho je doma oblékáte?... mě napadlo jedině jim dát punčochy, aby to kdyžtak zůstalo na nich a v nich :slight_smile: Ale už jsme taky jeden den zkoušeli bez plen, a já pak přišla na to, že Zuzanka si vždycky tak pěkně sedne na zem a vytvoří pod sebou loužičku :wink: Na linu to nevadí, ale na koberci...
10. led 2011 v 15:07  • Odpověz
Tak jsem se dneska musela smát :grinning: Jak jsem odpo dopsala příspěvek, tak jsem se šla podívat, jestli holky usnuly (měly tam dlouho dost veselo, a vypadalo to, že je spíš budu muset vyndat)... a otevřu dveře, a Zuzanka na mě mává plínou.. obě si svlékly kalhoty od pyžama, rozepnuly bodýčko a sundaly plenu... Zuzanka ji měla počůranou, ale v posteli naštěstí nic nebylo.. Julinka... usnula.. na dece s vystrčeným holým zadkem.. :dizzy_face: Tak jsem pod ni dala nepropustnou podložku na přebalování, přikryla ji jinou dekou a nechala dospat.. kdy si koneckonců pospí s holým zadkem.. to ještě bude nějakou dobu trvat :wink:
10. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
Holky ,tatínek mi dneska zemřel :cry:
11. led 2011 v 11:49  • Odpověz
autor
Oli, je mi to moc líto :frowning2: Přeji upřímnou soustrast a posílám na dálku podporu a sílu ...

11. led 2011 ve 12:42  • Odpověz
Oli, přidávám se k Lence, přeji též upřímnou soustrast, je mi to líto, držte se :pensive:
11. led 2011 ve 14:05  • Odpověz
Oli, přeji taky upřímnou soustrast a posílám hodně síly..... :frowning2:
11. led 2011 v 15:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.