• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Oli, tak to mě moc mrzí, že to dopadlo takhle a ještě tak hrozně rychle :frowning2: :cry: upřímnou soustrast! :pensive: Tak se držte, myslíme na vás..
11. led 2011 ve 20:41  • Odpověz
ahoj, omlouvám se ,že vám sem vstupuju ale potřebovala bych poradit
mám možnost koupit tyhle golfky, měl by to být hauck disney 2008, nemáte někdo zkušenost, nebo co si o nich myslíte? měly by být po dvou dětech a přijdou nám trochu málo jeté
díky
25. led 2011 v 18:21  • Odpověz
autor
@geliva Ahojky, já osobně nejsem příznivcem golfek a obdivuji maminky, které golfky používají. Mají malá kolečka a dost se člověk nadře. Nic méně na nákupy a jako pohotovostní do auta ... proč ne :slight_smile:
Tento typ jsem už viděla, ale osobní zkušenost s ním nemám. Zdají se mi forové, ale to je jen můj dojem. Když tak zkus mrknout nebo zadat dotaz na dvojcata.cz nebo dvojky.cz

My máme monogolfky, takže s duo golfkama nemám zkušenosti. Je možné, že původní maminky měli golfky jen jako záložní nebo na nákupy.

Dobře se rozhodni a dej vědět pak osobní zkušenost, to se hodí vždy -)
Lenka
26. led 2011 v 09:03  • Odpověz
ahoj, golfky máme maclareny twin techno, byly super, zas je to ale úplně jiná cenová relace.
No nevím jestli ty tvé budou OK po dvojích dvojčátkách, ale třeba my jsme s našima jezdili intenzivně jen 1/2roku, tak třeba to taky tak měli?
Jak píše Lenka, zkusila bych dát dotaz, maminky určitě poradí, jinak na pohled jsou pěkné :wink:
26. led 2011 ve 13:29  • Odpověz
ahoj,
díky za názory, nakonec jsme se rozhodli koupit nové chipolino.
27. led 2011 v 18:55  • Odpověz
Ahoj holky, tak se po delší době hlásím s takovými "přízemními problémy".. vůbec nám nejde odplenkování.. trénujeme už skoro 14 dní a holky ani nezahlásí, že se počůraly! :angry: Mají teda plenku, když jdeme dopoledne ven, pak na spaní po obědě a na noc.. Pokud jsme za těch 14 dní něco chytli, tak to byla úplná náhoda.. Jediné plus je, že necvrnkají do kalhot každou chvilku jako na začátku, ale vyčůrají toho víc najednou.. Když už jsou třeba skoro 3 hodiny bez plíny, tak zbystřím a když se začnou šít, dám je na nočník, ale nic... to se opakuje během hodiny třeba 10x, a pak je sundám z nočníku, na chvilku odejdu a mezitím to pustěj... Tak právě řeším, jestli má vůbec smysl pokračovat nebo si dát pauzu..
K tomu jsem se taky chtěla zeptat, jak čistíte ty počůrané koberce, bačkůrky, ap...? Se mi zdálo, že je na odplenkování nejvyšší čas, protože ještě topí teplárna, až na jaře topit přestanou, tak nevím, jak třeba počůrané bačkůrky budu sušit :wink:
Se spaním po obědě je další potíž, tak posledních 6 dnů nechtějí spát, dovádějí tam jak blázni, dostanou na zadek, i vícekrát za sebou, a nakonec tam hodinu sedím a pak usnou.. ale myslím, že už je spaní po obědě konec, nebaví mě tam sedět :frowning2: Dneska jsme dopoledne opravdu hodně chodili, a ráno jsme brzy vstávali, tak jsem se těšila, že usnou hned, ale zas tam řádily, pak bylo najednou ticho, tak se jdu podívat, Zuzanka v postýlce hlásila bobík, Julinka spala na dece, a posléze jsem zjistila, že má taky v plíně, bylo toho fakt hodně a bála jsem se, že to všude rozmaže, tak jsem ji začala ve spaní přebalovat... nejdřív spala tvrdě, ale v závěru se probudila.. Po tomhle Zuzka usnula, ale Julinka už byla čiperná a chtěla ven..
Jo a včera mě zavřely na balkóně :wink: :grinning: Šla jsme tam věšet prádlo a přibouchla jsem dveře, holky pak na mě přes sklo koukaly a zavadily o kliku .. Naštěstí jsem na balkon vyrazila v zimní bundě a hned šel kolem jeden chlapík z vedlejšího vchodu, tak jsem ho poslala k našim.. naštěstí byl můj taťka doma, což nemuselo být, protože ho prý mamka lákala na společnou návštěvu knihovny.. :grinning: :grinning: Uvažovala jsem, co s tím, zkusím zarážku do dveří (ale tentokrát jsem je chtěla co nejvíc dovřít, protože holky běhaly doma polonahé) nebo si dát na balkon klíč od bytu a pak ho eventuelně někomu hodit, aby mě vysvobodil.. :sunglasses:
10. únor 2011 v 19:37  • Odpověz
Ahoj,

No my jsme holkám "vzali" plíny někdy kolem 2narozenin, doma je mám bez plín a nehoda je skoro každý den, buď jedna nebo druhá :unamused: Lucka teda hlásí kakam a utíká na nočník ale třeba i 3x za hodinu u ní mi přijde že nemá dozrálej močák že nevydrží dlouho bez toho aby musela čůrat,Pavla vydrží i 2,5hodiny /i z prochajdy je často suchá plína to samé polední spaní/, ale ony celkově málo pijí /Lucka asi o 1/2 litru mlíka víc/.
Pavlínka je teda držák ale tu vysazuju, Lucka jde třeba i 3x sama pak posadím i Pavlu, kakání občas vychytám ,někdy si řeknou samy, někdy končí v kalhotkách,Lucka se často vyloženě zašije :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak to tam natlačí :rolling_eyes:
Ale hlavně my ted jsme hodně pryč z domu, skoro každý den nějaká aktivita, často dopoledne i odpoledne a to jim plíny dávám :frowning2: přijde mi že sebou i tak tahám dost věcí a brát ještě něco na převlečení se mi nechce.
Myslela jsem teda že taky budou šikovnější....
ke spaní, jsme ted jak nemrzne opravdu dost venku takže jsou utahané, snažím se dodržett spaní hned po obědě ve 12h, Lucka je hotová a pokud navíc dostane flašku s mlíkem tak hned usíná,Pavla k ní leze do postýlky a dělá bugr, válí se po ní apod, Lucka se vzbudí,brečí,Pavlína dostane na zadek :grinning: někdy tam jdu i 3x, někdy vytuhne i Pavla hned a spí 2-2,5hodiny.
Za to noci neprospí celé ani náhodou ,a ani jedna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S tím balkonem je to síla ale i mě se to vlastně může stát,musím dávat víc bacha :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jj byla jsem u zápisu a nejspíš je do školky vemou, řekla že nevidí důvod proč ne :wink: ale žádná zvykačka,hned natvrdo a jdou až 2.1. a hned na celý den...že před vánoci to nemá cenu na těch pár dní.

Jani ty avokáda jsem nakonec vyhodila, tak jsem se dlouho chystala že je nějak holkám udělám až začaly hnít :confounded:

Jj a samozdřejmě hlavní důvod proč jsme pořád pryč je že doma dělají binec,věčně se o něco dohadují nebo pokud je už dlouho klid tak něco provádějí :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak raději mizíme ven, ale tu hromadu prádla co je v obýváku jsem myslela že dnes vyžehlím a manžel tam kouká na hokej,takže zase nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: i jinak mi to přijde hektické,hlavně kdy uvařit a tak.Kolikrát mám jen něco pro holky a nám vařím až spí a obědváme ve 14hodin a to už se zase pořádně nacpu :angry: a má váha stále stoupá, pomalu ale jistě, to samé večer, jím až jdou spát a to je kolem 20h a zas nevím už hlady co bych do sebe narvala :confounded: Dnes jsem byla na hodinku běhat a zítra chci vyrazit zase,ale sama vím že to chce hlavně upravit jídlo :cry:
10. únor 2011 ve 20:57  • Odpověz
jj Pavlínu baví puzzle koupila jsem toto http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/100529/23/b34477738.jpg ,ale sama složí zatím jen obrázky se 4díly se mnou pak zbytek,Lucku to nezajímá, ta spíš listuje knížkama.Jinak razítkujeme a kreslíme, plastelínu jsem vytáhla od vánoc jen 3x,co ještě s dětma vyrábíte?nebo co u vás vede za hračky?
Ještě byxh potřebovat poradit,holky mají jen malá endura a pak odrážedla PUKy, ted jsme i na nich samozdřejmě venku ale občas preferují to odrážedlo.ty jsou jim malá.Myslíte že stojí za to koupit jim i větší nějaká odrážedla?líbí se mi tyto http://img.mimiaukcie.sk/h/ac/2/110209/10/b6826642.jpg nebo se na to mám vykašlat ty malá endura prodat a nechat jim jen ty cykloodrážedla?jak to máte vy? díky...osobně bych ještě něco koupila, kdybych se radila s manžou tak by mi to samozdřejmě zatrhl :grinning: ale já jsem s nimi venku daleko víc a jde mi o to aby se vyblbly a pak řádně spaly :grinning:
10. únor 2011 ve 21:10  • Odpověz
jirule: ono každé to avokádo se "nepovede". Taky tu teď jedno mám už několik dní a pořád není měkké, už to je podezřelé, myslím, že skončí taky v koši..
No, trochu se mi ulevilo, že s těma plenkama je to u vás obdobné, přiznám se, že už mě dost štve, že to naše jinak docela bystré děti nechápou, a že už jim to někdy od plic pěkně řeknu, co si o tom myslím :wink: Zrovna dneska, když to Julinka pustila skoro hned poté, co jsem ji sundala po dlouhém sezení, a pak ještě po vykoupání a převlečení tou louží znova proběhla :angry: Zuza má už ale nejspíš nějakej blok, ta je tiše jako pěna, stojí v tom, ani nemukne, a když se náhodou podaří do nočníku, tak u toho brečí a tváří se úplně nešťastně.. tak budu muset ubrat, jinak se z toho všechny tři zcvokneme.. Právě že na cvičení s náma chodí hodně dětí, které jsou třeba i mladší než holky, a všechny zvládají.. jen kamarádka holek, která je stejně stará, ale řekla bych, že velmi inteligentní, tak má taky ještě plíny, tak to mě trochu uklidňuje..
Pavla je moc šikovná, u nás zatím složí jen velmi jednoduché puzzle kde je ten obrázek namalovanej i na té podložce, jinak ostatní puzzle skládám já a holky podávají dílky, nebo si z toho něco staví :wink:
Odrážedla přesně taky řeším, malá endura jsem prodala, ale te´d si říkám, zda to nebyla chyba, nicméně už tam byly hodně skrčené.. tak si říkám, zda nepořídit nějaká jetá větší endura a pak musím vyřešit i cykloodrážedla.. stále jsem se nerozhodla jaké.. :unamused: Holky mají dost peněz od Ježíška, ale ten výběr je na mě moc velký :grinning: Jinak to odrážedlo, jak jsi dávala odkaz, to já bych nekupovala, protože ho tu nějaké dítko mělo, a tam jsou jinak zadní kola než u endura a holky o to pořád zakopávaly a nedokázaly se pořádně rozjet..
Mlíko po obědě bych možná mohla začít dávat, třeba by to ten spánek podpořilo... Stejně jsem uvažovala, že to večerní mléko budeme muset přesunout nějak na dřív, protože je jasné, že když před spaním vypijou skoro 300ml, tak bez plíny jít spát nemůžou :wink: :grinning:
S vařením mám taky problém, většinou něco ukuchtím hned ráno a pak to ohřeju v mikrovlně.. Jím taky pozdě, taky se kulatím, ale je to spíš množstvím sladkostí, kterýma si léčím nervy, a pak taky absencí pohybu.. takže máš můj obdiv, a ať ti to běhá i nadále :slight_smile:
10. únor 2011 ve 22:10  • Odpověz
A k těm aktivitám doma: holky jsou naštěstí čtenářky, takže hodně čteme.. modelína te´d nějak nefrčí, ale baví je zas věci ze cvičení - kolo, kolo, mlýnský... pásla ovečky.. tlustý slon bimbulín.. máme doma křečka... bublina, a tak.. takže to semtam dáme.. Pak taky hrozně rády sbírají všechno možné po bytě do tašky, do batůžku, apod. a přemisťují to... dále péče o panenky... a na vymýšlení nových her je nejlepší babi, zrovna včera jim vzala ty magnetické rybičky, rozmístila je po bytě a holky chodily po bytě s tím prutem a hledaly je a lovily... a moc je to bavilo :slight_smile: Dneska jsme si hrály ale i s autíčkama..
10. únor 2011 ve 22:16  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak jsem ráda, že jste se objevily :slight_smile:
Koukám, že v tom nejsme sami, snažím se odplenkovat. U nás to je, ale podstatně horší. Robík sice dlouho vydrží nečůrat, odhadem i dvě hodiny, ale pak to pustí kdekoliv, takže už máme vysloveně "pochcanou" sedačku, konferenční stolek, lino ... a to jsou tedy jezera :cry: Na nočník se posadí, ale bohužel se nevyčůrá, sedí jen chvilku, hned se zvedá, když se optám kde je čí, rozhodní bezmocně rukama a udělá nějaký zvuk divení, jako že neví :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tomáškovi jsem sebrala plenku 7.1. a najela jsem na odměny, začalo to pěkně, po čase jsem přešla na to, že vyčůráš se a pak dám hračku ... fungovalo to fakt super, dokonce si po týdnu začal říkat, držel si pimpulína a řval mamííí, tatíííí a pak číííí. Takže jsem byla spokojená. No a poslední týden se to děje tak, že si přestává říka, jsou hodně nehody a pokud chci Tomíka vysadit bez toho, aniž by si řekl tak je řev.
Co myslíte holky, mám to přerušit nebo vydržet? Jsem z toho docela smutná :cry:
Jinak se snažíme chodit ven 2x denně, jsem teda docela uhoněná, ale kluci celkem rádi chodí. Kočár jsme měli za zimu cca 5x. Docela je chudáky honím, ale mají výdrž. Jen mě velice trápí vztekání Tomáška, venku na procházce se mi válí po zemi, pokud chci, aby šel za ruku, nebo jiným směrem, klekne si a nejde. Nejčastěji to končí tak, že ho prostě za ruku drapnu a buď táhnu chvíli jakoby po zemi a nebo ho zvednu a jde se za ruku, pokud se klekání opakuje tak ho vezmu pod ruku jako balík, a to opakuje tapi tapi, když je odpověď na otázku půjdeš za ruku, NE, dál nesu po rukou, pokud je ANO postavím na zem a čapnu za ruku. Musím přiznat, že před dvěma dny to bylo tak šílené, že jak klečel a odmítal jít tak jsem do něj drkla a položil se břichem na chodník a pak byl celý šílený z toho, že má mokré a špinavé ruce. Ten den byly vydatné dešťové přeháňky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi jsem byla moc drastická, ale mě se vážně chtělo brečet.
Robík občas také neposlechne, ale postačí mu říci, že maminka jde sama a otočit si a odcházet a neohlížet se, Robík začně plakat a utíkat za mnou, tohle mi zase trhá srdce a vyčítám si jaká jsem strašná matka. Ale nic jiného na něj neplatí.
Jinak vstáváme v sedm (to jsem si je sama naučila, spali by raději do osmi), po obědě šli spát ve 12, spali do dvou, poslední dva týdny spaní šílené, tak jsem oběd přehodila po 12 a spát chodí cca ve 12:45. Spí většinou do tří. Zlepšilo se to. Takže stihnu ještě občas dopo uvařit, pak jdeme ven, pak oběd a pak spaní. Jinak vařím většinou v noci, naštěstí mám papiňák, Většinou vařím třeba dvě jídla. Náš jídelníček se přizpůsobil jídelníčku kluků, takže nemusím vařit více jídel. Pokud chce manžel něco extra, většinou se jedná o minutky to zvládám.
Doma teda kluci šíleně zlobí, až jsem z toho na prášky. Rozbalují to opravdu pěkně. Doufám, že to pomine. Rádi skládají kostky, jezdí s auty, nakládají a vykládají, milují ukazování v knížkách a povídání o tom co v nich vidí. Zapojují za mašinku vagonky a nakládají je, to je hodně baví. Občas zpívání, kolo kolo mlýnský je také populární. Jinak modelínu jsem ještě nezkoušela, ani kreslení. Koupili jsme jim jim magnetické tabulky, to se líbilo, ale museli jsme je vrátit, byly to šmejdy. Holky nemáte prosím nějaký tip na magnetické tabulky?
Doma jezdíme na endurech (menších) a to je tedy moc baví. Mám vp lánu koupit cykloodrážedla, ale nevím jaké. Měla jsem uložený odkaz na cykloodrážedlo na MMB za 650,- Kč, psala jsem paní jestli má skladem 2 kusy, odpověděla, že jich má 500. To mě odradilo, zdá se m ito nějaké divné. Tolik kusů, to bude opravdu nějaký levný šmejd. Holky jaká máte prosím odrážedla, můžete mi hodit odkaz? Ach jj je toho nějak moc. Mám v plánu koupit ty rostoucí židličky, rozhodla jsem do pro židličky ROBA. Jinak to snad je asi vše co je u nás nového.
A o jídle ani raději nepíšu. Bohužel je mi dost špatně po sladkém, jedla jsem ho opravdu hodně, moje váha se bohužel také vyšplhala nahoru, odhodlala jsem se zvážit, ale to co jsem tam viděla, mě celkem uklidnilo, čekala jsem to horší. Ale nejsem spokojená. Takže jsem najela na systém bez sladkého, jím 5x denně a nejím po 18 hodině. Je to teda drsný, ale celkem to jde. Občas si dám něco sladkého, ale opravdu výjmečně. Zase nemá smysl se trápit. Piji hodně čaj, pokud mám hlad večer tak do sebe nalívám hrnky čaje. Cítím se tedy líp, není mi tak špatně, ale musím k mudr.
Tak jsem se tu vykecala a budu ráda, když mi holky poradíte. Moc všem díky,
15. únor 2011 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj Lenule, tak já ti asi vůbec neporadím :wink: Mně už mají děti na háku.... do nočníku zásadně nečůrají, vydrží i 4 hodiny a počkají si chytře na plenku.. takže žádné nehody, ale ani nic v nočníku.. Teda tak po 3 hodinách bez čůrání se zeptám, zda nechtějí čůrat, ochotně souhlasí, posadí se tam, a nic. Pak už si po chvilkách samy stahují kalhoty a sedají si tam, ale opět nic. zeptám se i před koupáním a po koupání, posadí se tam, posadí na nočníček i panenky, ale nic.. takže taky netuším, zda je to dobře a vůbec nechápu, proč to do nočníku nepustěj..
Se vztekáním je to náročné, určitě se nějak neobviňuj, já si v takových chvílích říkám, že všechno tomu dítěti sladkým hlasem vymluvit nemůžu a nechat se těma dětma úplně převálcovat taky ne.. Našim holkám vůbec nevadí, když jim řeknu ahoj a jdu pryč, ještě mi zamávají a zavolají Ahóój :grinning: Takže když hodně vyvádějí a na domluvy nereagují, tak dostanou na zadek.. mají plínu, tlusté punčochy a oteplováky, tak je to myslím nějak zvlášť nebolí.. nebo prostě zařvu, ale to musí slyšet půlka sídliště :sweat_smile:
Výběrem odrážedla jsem pověřila Oldu.. Jeho teorie je, že rovnou koupíme kola! no... pravda, kamarádka svým dvojčatům ve 2 letech kola pořídila, a jezdí na tom... ale jsem na to u nás zvědavá.. moc mě to nenadchlo :unamused:
15. únor 2011 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj holky,

tak já prvně ke kolům, jak jsem tu psala jestli ještě koupit i větší motorky....na dvojkách je prodávala Vla´dka, Jani ty sis je zamluvila do neděle a já jí psala sz že když je nevemeš,vezmu je já, no a ona že to u tebe vypadá na jistotu :grinning: tak jsem sehnala jiné,myslím že tys říkala že ty crossy bys nekupovala, my je máme vyzkoušené taky od souseda a holkám se líbily,tak jsem je vzala,jeté ale krásné po jedněch dvojčátkách....snad dnes nebo zítra dorazí...protože jsem umně hned prodala jiné kamarádce jedno malé enduro a druhé dala na mmb a o to je ted doma sakra boj :grinning: navíc sousedka s náma chodí i ven a naše holky samozdřejmě nechápou že ta motorka už není jejich :sunglasses: ale jak dorazí ty nové,malé enduro schovám a zůstanou jim zase stejné tak doufám že budou spokojené.
Leni my máme ty cykloodrážedla PUKY,nevím jak dlouho si je necháme jestli do podzimu nebo koupím větší dříve nebo pak taky pořídíme kola 12...uvidíme,máme i klasickou tříkolku a tu už taky pěkně ušlápnou
Za sebe bych řekla že klukům budou jiná cykloodrážedla než PUKY ještě velká, takže doporučuju někde vyzkoušet,pokud nedosáhnou na zem nemá cenu je zatím kupovat.My jsme zkusili asi 3druhy co měly děti na hřišti a vše bylo holkám velké,nedosáhly na zem /to bylo na podzim měly cca 22 měsíců / chce to aby měly děcka jistotu, naše holky už jezdí opravdu rychle /už musím vytáhnout helmy!!!!/ ale pravda je že to cykloodrážedlo je více vyčerpává,musí pořád udržovat rovnováhu takže opravdu rády sáhnou i po motorce.
Se vztekáním...je to období, mě se hodně vztekala Pavla a ted je celkem klid, sice ji to občas taky chytně ale málo a minimálně.Ted to drží Elišku od sousedky bude mít 2roky v březnu ta má teda ječák :grinning: :grinning: ale na zem si nelehá a ještě nevypilovala dupání :grinning:
U nás se občas zatvrdí Lucka prostě zůstane stát a sklopí hlavu a přes to vlak nejede :grinning: vracím se pro ni ona by prostě dál nešla a hotovo.
Ještě k odrážedlům, každá to máme jinak, já bych šla třeba i do jetých ale kvalitních než do nějakých fakt levných...kamarádka měla nějaké /mělo snad i plastová kola/ to bylo teda hrozný, koupila ho teda taky jetý a rychle se ho zbavovala.
Já měla doma koupený odrážedlo Junior ,ted je to tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27683285&tab=0 vypadalo docela dobře, jen nevím jestli pořídit s brzdou nebo ne,na to se názory různí, my máme zatím bez brzdy.
Přeji ti pevnou vůli s dietkou nebo úpravou jídelníčku, taky se snažím...zatím nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz
taky jsem pročetla tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27672484&tab=0 .jani určitě nám pak napiš jaká kola jste koupili a jak to holkám jde :wink: to víš taky nás to čeká :wink:
16. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz
jirule: díky, super odkaz, prostuduju :slight_smile: Já už malá endura prodala a ty větší nekoupila... to teda paní na mě bude mít asi pifku, jestlis na ně nepočkala ani Ty :wink: Nebyla jsem si jistá, zda by holkám ještě byly, kamarádka má stejně starou dceru, ta větší enduro má, na podzim to našim holkám sedělo skvěle, ale kamarádka psala, že Nikolce už je teď malé.. byly na týden pryč, tak jsem k nim ani nemohla skočit a půjčit si ho na vyzkoušení..
Pro mě jsou teď prioritou postele a boty, vyčkám, s čím přijde Olda, i když si myslím, že to stejně zase zůstane na mně :wink: No a ještě teda helmy, to mě ani nenapadlo :astonished:
Se školkou to máte skvělé, že vás vezmou, já vůbec nevím, co můžu očekávat :unamused: ale jelikož do jedné školky tady na sídlišti budou brát dvojčata kamarádky, kterým už budou skoro 4, tak tam myslím nemáme šanci, protože těch uvolněných míst bude určitě jen pár...

Hm, dneska jsme měly pěknou vztekací etudu... Julča má nějakej kašel, tak nakonec šla na cvičení jen Zuzka, s babičkou. Já s Julinkou zůstala doma, ona ovšem chtěla taky s babičkou... takže jen co zacvakly dveře, tak řev.. snažila jsem se ji uklidnit, ale pak jsem to vzdala, a dcera si šla řvát do kuchyně, mně to nějak nevadilo.. Pak se vrátila do pokojíčka, ale k utišení nebyla.. najednou zvonek.. tak říkám: ááá, to na nás určitě jde sousedka.. A taky jo, navíc byly otevřené dveře! Nevím, zda je nějak otevřela Julča nebo se otevřely samy (občas se nám to stane, máme tam na linu koberec a hrne se).. Sousedka se hned k Julče hrnula a jestli si ji nemá vzít k sobě, a proč někdy s holkama nepřijdeme na návštěvu.. pro mě dost nepříjemné, já na takovéhle vztahy příliš nejsem.. Julča byla celou dobu zamlklá, ale jen co jsem sousedku dostala z bytu, tak zas začala řvát, že chce pryč.. no raději jsem hned rychle pustila Pepinu, to zabralo :grinning:
16. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj,nestihli jste si náhodou některá vypálit pohádky na poslech na dvojkách? ty od Pawlika?já to nestihla ated když spadl server už to nejde,kdyby to někdo z vás měl,poprosila bych o vypálení a o zaslání...penízky bych poslala na účet :slight_smile: Holky pohádky zatím neposlouchaly, ale třeba o tom pejskovi máme knížku a tu čteme pořád,tak jsem to chtěla zkusit.
17. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz
@jaanja myslím že Vlaďka to nějak neřeší /odrážedla/, jsem s ní častěji ve styku /beru po jejích holčičkách oblečení/ je v pohodě,jen mi pak psala že je brát nebudeš a jestli je tedy chci a pak už jen že je alespoň nemusí zatím hledat a fotit :grinning:
17. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz
Ahoj holky,koukám,že se tu zase píší romány :grinning: Já teď nějak nic nestíhám,děcka mě rozčilujou ,no ani to nebudu rozebírat.
Nočníkování u nás taky nic moc,koberec pak už vyčistí jedině oheň ,sedačka zatím počůráná jen jednou.jinak koberec vysuším tou papírpvou přebalovací podložkou,mám nastříhané na kousky,bačkora nedávám,furt bych je prala,mají teplé ponožky nebo jim dám ty gumové crossky,ty pak jenom umeju.
Jani ,to s tím balkonem to je dobrý,mě se to naštěstí stát nemůže,určitě bych si dala klíč na balkon kdyby zas něco.
Jiři taky se chystám k zápisu do školky a doufám,že je vezmou ,ale na těch 5 v měsící letí jen co toho budou schopní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak my teda máme ty cykloodrážedla a odrážedla cross a větší jim už kupovat nebudu.
Leni s tím vztekáním venku je to u nás podobné a řeším to stejně jako ty,naštěstí jsme více na zahradě jinak bych už byla s nervama v pr.... magnetické tabulky máme z tesca ,kluci už je mají přes rok a furt jsou dobrý a že to jsou teda ničitelé!
21. únor 2011 v 15:01  • Odpověz
ahojky holky, jdu se pozeptat, nemáte někdo zkušenosti s těmito kočárky????

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/majka07/album/jake-mate-zkusenosti/
28. únor 2011 v 18:43  • Odpověz
Ahoj holky, nějak to tu flákáme, snad sem ještě někdy chodíte :wink:
Jirule: pohádky od Pawlika bohužel vypálené nemám, máme doma jen pár CD s Medvídkem Pú a pak ještě nějaké další, ale ani jsme je holkám ještě nepouštěli..

Holky, kolik párů bot pro děti máte? My teď zatím jenom jedny, protože čekám na ortopedické vložky, ale pak musíme vyrazit na nákupy. Holinky teda máme, ale předpokládám, že by to chtělo i kotníčkové boty a tenisky, a možná už i sandálky :slight_smile: Škoda, chtěla jsem koupit nějaké obyčejné kecky na lítačku, ale když teď mají holky předepsané ty vložky, tak musíme jedině zdravotní obuv a v kamenném obchodě :unamused:
Ale te´d se nám třeba stalo, že jsme šly poprvé ven bez plen, Zuzanka si řekla a dokonce se i venku vyčůrala, ale Julinka to pustila všechno do gatí, a skončilo to v botách... :confounded: :grinning: Naštěstí to bylo blízko, tak jsem doběhla domů pro sandálky-bačkůrky a boty omyla a rychle to teď na sluníčku oschlo. Už mě z toho čůrání asi hrábne, skoro každý píše, jak jim odplenkování trvalo pár dnů, max. 2 týdny a my už se v tom plácáme 2 měsíce.. Holky jsou nějaký zvláštní úkaz, doma už nehody žádné, ale byly schopné vydržet 4-5hodin, a když dostaly plínu třeba na odpolední spaní, tak to tam všechno pustily.. Zuzka už si teda teď říká, ale Julinka je čímdáltím nervóznější, a nakonec se shodneme, že chce plínu, a do té to hned pustí... My máme snad větší spotřebu plen než když chodily na nočník. Třeba večer je přebaluju před spaním i 3x... hned hlásej, že plínka mokrá a chtějí ji vyměnit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když si představím, že by je vzali do školky... tak to už musíme mít celý den a odpolední spaní natrénované bez plínek.. Jak holky málo pijí, tak i člověk těžko odhadne, zda budou čůrat a kdy, vydrží fakt několik hodin..
Ve školce jsem byla zatím v jedné, příští týden jdu pro vyjádření (moc teda nechápu, proč nám to paní ředitelka nemohla napsat v tom mailu, ale trochu se mi zdá, že s e-mailem moc neumí :wink: Teď v květnu je ještě zápis do druhé školky, kterou máme hned u baráku, a kam bych holky dala raději. Obě školky budou navyšovat kapacitu, jen nikdo neví kdy :unamused: Pravděpodobně po novém roce... a to tedy stejně nebudu mít jistotu, že nás pak vezmou, tak vůbec nevím, jak to udělám v práci :confused:

Oli, postele stále ještě nemáme :wink: Ani vybrané, jsme hrozní... Cykloodrážedla zrovna tak.. Já bych teda vybraná měla, ale ještě k tomu přesvědčit tatínka a dokopat ho, aby je někde koupil..
24. dub 2011 ve 13:38  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Jani a nechtěli jste místo odrážedel pořídit už kola? myslím že jsi to tu psala, nebo možná se pletu? My máme stále ty malé PUKY ale holky se pak na hřišti rvou o větší odrážedlo :confused: teď jsme se vrátili od kamarádky a taky,pomalu bitka, má nějaké yupe s brzdou,vypadalo pěkně.....ale já právě už pokukuju po kole,Pavlína už krásně šlape na tříkolce,tak mě láká zkusit kolo.
Ad čurání, přes den jsou bez plen v noci plínu zase dávám ,Pavlína ji má skoro vždy suchou, Lucka tak ob noc.Ale jakmile jsem na noc plínu Pavle nedala 2x se mi stalo že se počůrala,tak raději zase dávám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já holkám brala plíny před narozkama a chytly se až někdy v únoru??? nepamatuju se přesně takže i u nás to bylo na dýl....
Do školky je naštěstí vzali,tak jsem moc ráda, nevzali opravdu hodně dětí :cry: i našich kamarádů :cry:

Jani jak to budeš mít s těma bundama softschelkama jak psali na dvojčatech ozval se ti někdo?Já psala Romulance SZ ale neozvala se mi :frowning2: za ty peníze bych je určitě brala!!!!
3. kvě 2011 v 19:11  • Odpověz
jo a boty, máme essiny nové kotníkové, pak essiny jen na písek po dvojkách, kožené botasky, gumáčky, sandálky,a ted jsem koupila crosky protože to byly loni v létě nejoblíbenější boty před barák,takže bot fůra a plátěnky chci pro ně taky na léto,líbí se mi od f.befado,ale ty až po výplatě :pensive: a ani nechtěj vědět kolik bot má Martin,musí mít ve škole do tělocviku, do družiny na ven zvlášť,taky už sandále,gumáky, botasky u baráku, kožené na cestu do školy nebo "na pěkno" potřebovali bysme větší botník :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je myšleno vážně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2011 v 19:16  • Odpověz
jirule: Jé, někdo si tu se mnou ještě povídá :slight_smile: :grinning: Kola chtěl Olda, já ne, a jelikož slíbil, že se podívá po nabídce kol, ale během 2 měsíců na to ani nemrkl, tak jsem ho nakonec přesvědčila na Terezku od www.dveplusdve, jelikož to koupily dvě kámošky, tak jsou to jediné, co jsme viděli naživo... Yedoo má další známá, cena je v podstatě stejná, bylo by tam víc barev, to mi u té Terezky vadí, že budou mít holky úplně stejnou barvu, ale možná je to tak lepší.. Objednala jsem jim nálepky s jejich jménem, aby se nám to s těma dalšíma Terezkama na písku nepopletlo :wink:
Teď koukám po helmách - máte nějakou? Zatím mám v hledáčku Uvex II Kids, ale možná bych raději něco levnějšího..

Dnes nové postýlky! :slight_smile: Byl to fofr, minulý týden Olda nějaké objevil, ale bylo to až na Moravě, tak jsem tam volala kvůli ceně dopravného, a pán mi řekl, že tento týden vezou zboží do jablonce, tak bylo vymalováno. Jsou docela pěkné, akorát nevím, jak si na ně holky zvyknou, já trvala na tom, že je smontujeme až na zítra, Olda ale jak malej kluk se na to hned vrhnul, holky se tam zabydlely a prohlásily, že do starých už spát večer nejdou. Nelíbilo se mi to, ale Olda se k nim přidal, tak jsme celej pokoj přerovnaly, aby pak holky v pyžamech začaly řvát, že tam nechtějí.. oldu jsem tam s nima nechala :wink: Teď je tam klid, ale co bude zítra po obědě, to ani nechci vědět.. jak to bylo u vás, jak přivítali ty větší postele? Jo, máme tuhle, jednou se šuplíkem a jednou bez http://www.postylky-postele.cz/produkty/postyky-160-x-70-cm/160x70/postel-edik-se-suplikem-160x70-cm---matrace---prosteradlo/550.html

S čůráním se zlepšila Zuza, docela čůrá do nočníku, ale tuhle začala čůrat na pískovišti a Julinka se pak počůrala cestou domů :wink: Julinka nočník ignoruje.. ale chodí většinou ven bez plíny, takže jí dám plínu, než jdeme ven, ona do ní načůrá, dáme kalhotky, a když přijdeme domů, tak zkouším nočník, ale tam nic neudělá, jakmile jí dám plínku, načůrá tam snad ještě než se zvedne :sunglasses: čeká nás ještě asi dlouhá cesta, kakání, klasickej záchod... ach jo.. na noc budeme mít plíny asi dlouho, vypijí akoro 300ml Nutrilonu..

Bot teda máte hodně, my stále jen staré celoročky a holinky.. už mám ty vložky, zkoušela jsem je do bot v několika krámech, jen teď nějak není kdy se s holkama vypravit, dneska u nás sněžilo!!! Možná to risknu, a objednát po netu ty boty, do kterých mi vložky šly.. Boty, které nejsou zdravotní se trochu bojím kupovat :unamused: Ale zas jsme si říkala, že kdyby měly pevnou patu a vyndavací vložku, tak bych tam vrazila tu naši vložku a byly by vlastně "zdravotní" :sunglasses: Jak jsou na tom ty boty befado? A jake botasky a crosky kupuješ? právě nevím, zda cros vůbec můžu dát, když je tam pata volně :confused:

Bundy ještě nemáme, já váhám, protože s holkama se tam nedostanu, musel by tam jet Olda cestou do práce. Kámoška se tam chtěla stavit, a vyzkoušet na stejně staré dcerce, ale nevyšlo to. Váhám s velikostí, zda nám 100 vydrží i do příštího jara, a s barvou, zda koupit jednu modrou.. :wink: Oldu tam poslat můžu, aby je koupil i pro vás, má to docela po cestě a jsou tam od 7hod. Kdyby je měli za těch 378, jak je to v akčním letáku... ale pak by bylo ještě poštovné, tak to promysli a kdyžtak napiš..
3. kvě 2011 ve 21:54  • Odpověz
Ahoj,

Jani tak jak jste včera nakoupili?? Ještě jsem chtěla k těm odrážedlům, odkud je budeš objednávat? nedávají taky slevu na dvojčata :grinning: ??
Helmy máme obyčejné dětské, jednu po Martinovi, druhou jsem koupila ve sportě už loni za cca 350kč??? asi.Nejsou značkové, sedí jim dobře,vzadu mají to štelovací kolečko.Až budou jezdina na kole,dostanou lepší :wink:
A co postýlky, jak se v nich holkám líbí? mě se teda líbí moc :slight_smile:
Zrovna dnes ráno jsem říkala že už by holky měly spát v pokojíku s Martinem,spaní se jim zlešilo, ale Pavla usíná v mé posteli /pak ji přenesu a kolem půlnoci si zase vleze k nám/ Lucka spí celou noc v postýlce.Konečně jsme se zbavili nočního mlíka!!!
No uvidíme,ted mám jet na celou sobotu pryč a ráno brzo vstávám tak je ještě nechám a pak to zkusím, i pro Martina to bude změna, bude spát nahoře na patrákách ale myslím že bude moc rád že jsou tam holky s ním :wink:
Botasky jsem koupila ve sportisimu, crosky na netu a plátěnky befado mají polskou žirafu,nějaký atest.
Holky mají ploché nohy? že mají vložky do bot?Jinak jasně jakmile tam dáš zdravotní vložku a boty mají pevnou patu tak je to OK.
jen to chce zkusit, aby tam vložka pěkně sedla a pak se tam vlezla i noha :slight_smile:třeba lucka má vyšší nárt a určitě by to byl problém,Pavlínka má nohu drobnou to by bylo v pohodě.Pak se ta vložka musí přehazovat do různých bot nebo jich pořídit víc, což je zase drahý pokud je máte na míru :confused:
Martin měl nejprve zdravotní boty a pak už jen vložky,teď jsem to nějak zazdila a nemá nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: měla bych zase zajít na ortopedii,ach jo.Tak yjsem objednaní na otisky,bude nosit rovnátka,tak další peníze, já myslím že to u něj mít efekt nebude :frowning2:
Crosky ti určitě každej doktor pohaní, ty nemají se zdravou obuví nic společnýho a pokud holky už nějaký problém mají tak pro ně vhodné nejsou :unamused:
6. kvě 2011 v 08:59  • Odpověz
jirule: ahoj, včera jsme koupili bundy, měly poslední modré ve vel. 100, holkám jsou ještě větší, ale s ohrnutými rukávy se to dá :grinning: ale nechtěly je zkoušet, a obě kroutily hlavou, že nechcou zelenou (byla poslední). Dneska si je ale samy přinesly, že v nich půjdou ven, a každý se ptal, odkud je máme :wink: Pak jsme šly na boty, v jedněch zdravotních potřebách mají levné Pegres, jenže měli jen na sucháč a ta bota byla taková "objemnější", tak mi přišlo, že tam mají kolem nohy i kotníku strašně místa.. takže stejně nakonec mají boty za 780 (KTR).. chtěla jsem koupit v jiném obchodě Pegres na tkaničku, ale měli poslední pár a já už chtěla mít něco v ruce.. Jen je hloupé, že ty KTR mají přilepenou tu stélku, že si ji nemůžu vyndat, zkusím tam napsat, zda to můžu odervat. Vložky mají holky na míru, stojí to kolem 500kč, většinu hradí pojišťovna (jednou za půl roku). Budeme to přehazovat, ale třeba doma bačkory nosit nechtějí, jen sandálky :unamused: Holky šmajdají (napsal lékař do žádanky a Olda málem padnul :dizzy_face:
Helmy UVEX jsem objevila ve sportisimu za 450, ale už jsme se tam včera nedostali..

Odrážedla mám přímo z www.dveplusdve.cz, a to s tou slevou mě napadlo, až když jsem to objednala :angry: Takže jim zkus napsat, i kdyby to bylo pár %, tak je to fajn.. Jediná výhoda byla, že nad 2000 je doprava zdarma..
Rovnátka nás myslím u Zuzky také čekají, jak si pořád cucá palec, tak je to na tom horním patře vidět :unamused: já se snažím jí to rozmluvit, hubovat, zalepit, plácnout, ale při usínání a spaní ho tam má prakticky pořád..

Na postele si zvykly, zbytečně jsem plašila, večer a po obědě tam s nima teda ležíme (na matraci na zemi), ale po obědě jsem tam musela "spát" i když byly ještě v malých postýlkách. Kupodivu ani necestují moc k nám, první noc až někdy před 6, druhou noc kolem půl 7, a dneska kolem 5 :sunglasses: Akorát teda jak jsme dali ty postele do L, tak první noc nějak Julinka ve spaní vypadla, já na to přišla, až když kvůli něčemu kňourala Zuza.. Juli měla nohy stále ještě v posteli, ale hlavu měla zaklíněnou mezi postelí Zuzky a matrací, kterou jsem položila na zem, kdyby spadly.. no a nejspíš dokonce v této poloze spala... já jen doufám, že ne moc dlouho.. Takže jsme trochu přehodili tu zábranu, aby měla ten volný otvor jinde, a i kdyby zase vypadla, tak aby se nemohla nikam zapasovat.. :wink:

Jo, a Zuzi konečně řekne, že se jmenuje Zuzanka :wink: :grinning:
6. kvě 2011 v 15:04  • Odpověz
Ahoj,

jani, takže bezva kup? :wink: to potěší

co odrážedla, už dorazily? Já ještě nic neobjednala ted jsou v akci ty youpee za 1100kč,ale ještě čekám mají nám "snad" dorazit nějaké přeplatky z bytu :grinning: Měla jsem od kamarádky půjčené na 3dny nejmenší dětské kolo vel.12 tzv.furtšlap tak Pavlínka jezdila jako ďas, s přídavnýma kolečkama...ale šlo o to šlapání...Luca se ani nerozjela,ještě to neumí.
Měli jsme půjčené ale takové s umělýma středama a bez naf.kol, pořád jsem o tom přemýšlela a nakonec objednala jedno malé kolo. Ale takové lepší tak nevím jak jí to půjde. Ten furtšlap ji trochu nutí šlapat že se šlapky samy otáčí, tohle má torpédo takže něco trochu jiného http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/110508/20/b44803709.jpg
ale na trajdání jim ty cykloodrážedla asi ještě vezmu,páč ty malé PUKY jsem už prodala a Luca je celá nešťastná,mají jen motorky a tříkolku a venku na hřišti jsme každý den.
11. kvě 2011 ve 14:07  • Odpověz
jirule: no to se uvidí, jak bundy unosíme :wink:
Odrážedla dorazila hned, platí se to dobírkou.. Holky teda nejezdí, nesednou si na to, ale chodí s odrážedlem mezi nohama :wink: :grinning: Snad na to časem přijdou.. Už mají i helmu..
To kolo v odkazu vypadá moc pěkně! :slight_smile: Já jsem teda taková konzervativní, mně se zdá na kolo ještě brzy, třeba tříkolky bych brala, ale spíš třeba z druhé ruky, možná ještě zapátrám. Kamarádka dětem taky pořídila kola ke 2. narozeninám, a viděla jsem je na tom 1x - jako šlo jim to, ale to jezdily dokolečka na rovince. Myslím, že to děti docela unaví, a pro mě by pak bylo náročné nést batoh, bábovky a 2 kola :wink: Navíc je to tady samý prudký kopec, a brzdu asi hned jen tak samy zmáčknout nezvládnou.. O furtšlap jsem neslyšela, ale je to bezva nápad :slight_smile:
Dneska byly holky s babi a dědou v dětském koutku a zítra se chystáme na školní zahradu, přibyla tam prý velká trampolína :slight_smile:

Jinak v pondělí návštěva v druhé školce, připadala jsem si jak v úle, 100 dětí (4 třídy), úzké chodbičky, hromady hraček, vedro... tak mě trochu přešlo to nadšení dát děti právě tam.. ale stejně nás myslím nevezmou, neb se tam můžou hlásit děti z celého Liberce, nejenom od nás ze sídliště.. Jediná naděje je, že by na radnici odklepli rozšíření školky o 50 míst (nové prostory by byly v budově školy) - kdyby se to stihlo i s rekonstrukcí do září, tak do těch školních prostor půjdou předškoláci, kdyby se to stihlo třeba až v lednu, tak do školních prostor půjdou ty úplně nejmenší, a to je naše naděje.. Už se ale smiřuju s tím, že děti budu muset hodit na krk babičce, eventuelně je na 2-3 dny dáme do Montessori školky, kde si te´d žádají o nějakou registraci, aby dostávali dotace a mohli snížit cenu.. Tam je to krása, 12 dětí na 2 učitelky, klídeček, pěkné prostory (s chozením ven je to teda horší, nemají zahradu). Ale je fakt, že netuším, jak se pak holky srovnají s tím, až by musely z té Montessori školky přejít do normální školky... :confused: Kamarádka tady ze sídliště má stejně starou holčičku, tak jsem myslela, že do té normální školky budou chodit holky spolu, ale kámoška se právě uchytila jako učitelka v té Montessori školce, tak bere dceru tam..
11. kvě 2011 ve 23:35  • Odpověz
Čáo holky,po strašně dlouhé době nakukuju,ještě vás musím večer dočíst teď nestíhám.
Jani ,ty postýlky máme od úplně stejného prodejce jako vy.
Jinak naše cykloodrážedla musím pochválit ,kluci drandí jako o život.Taky nejdřív s nima chodili,ale tak do měsíce už jezdili pěkně.4ekám každým dnem rozhodnutí ze školky,ale snad by nás měli vzít.
U nás Pavlík si celkem říká na záchod,občas se počůrá,teď dokonce už více jak týden nebyl počůranej ani přes noc,ale plínku mu pořád dávám.Péťa si neřekne a neřekne,takže když ho pravidelně neodchytávám jde to do tepláků a je mu to úplně jedno. Ale má celkem držák,takže se moc nepočůrává.Už je ale beru všude bez plín,zatím se mi nikde na veřejnosti nepočůrali .
Večer vás dočtu ještě :wink:.....
19. kvě 2011 v 15:12  • Odpověz
Ahoj Oli :slight_smile: :grinning: Se školkou to máte super, nás myslím na 90% nevezmou... Ředitelka očekává 70 přihlášek a vzít může 24... možná až se pak školka rozšíří, ale podle mě to naplní dětma, kterým budou 3 roky už v září... Asi se nastěhujeme do Pcí k babi a dědovi :wink:
Naše holky už čůrají moc hezky, přidala se i Julinka. Většinou jde teda Zuza a Julinka se pak přidá. Zuzka si i vyndá nočník sama a sama vykoná potřebu :wink: Taky už jezdíme bez plen, ale já jsem trochu nervózní a pořád se ptám, zda budeme už čůrat :slight_smile: Dneska jsme byly v dětském koutku, pořád odmítaly, že nechtějí, ale před odchodem na tramvaj jsem je dovedla na travičku a šlo jim to tam pěkně :slight_smile: Tak asi spíš byly zabrané do hraní a nechtěly se zdržovat nějakým čůráním :wink: Pak mi teda Zuza řekla, že chce čůrat v buse, to mě trochu polilo horko, ale říkala jsem si, že je to divné, že pily strašně málo... a na konečné nebylo nic, takže jen planý poplach :wink:
A když jedete autem, tak to taky risknete? Já zatím jen když se těsně před tím vyčůrají, nebo dáváme ty natahovací pleny..
Bobík ale dělají jen do pleny :angry: Zuzanka mi řekne: potřebuju tlačit, běž pryč, potom :grinning: Nevím, jestli je to tím, že už mají pleny jen na spaní, ale chodí teď na velkou tak 1x za 4 dny :unamused: Julinka v pohodě, prakticky každý den, ale Zuza ne.
19. kvě 2011 v 15:25  • Odpověz
Ahoj Jani,no když jedeme autem tak plínu nedávám,ale musí se povinně předtím vyčůrat :grinning: Ale jezdíme jen krátké trasy. Pavlík si řekne i na kakání ,Péťa s tím měl vžycky problém ,taky tak jednou za 3 dny, musím ho odchytit když tlačí jinak klidně do tepláků :confused: Koupila jsem schůdky s prkýnkem k wc a je to dobrý,krásně si tam sami vylezou a slezou.
23. kvě 2011 v 08:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.