• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahojky,
jak se všichni máte? Já jsem teď s holkama sama doma, kluci jeli na dovču.nejdřív jsem měla docela strach jestli je zvládnu SAMA 11dní ale jsou v klidu a doma vládne pohoda a po klukách se mi vůůůbec nestýská.Určitě bych to takhle nebrala pořád ale je celkem klid od vaření,i úklid je jednodušší a to jezdíme zalívat 2zahrady.Dnes jsme byli zalít u našich na zahrádce a zapomněla jsem posbírat jahody :angry: Tak tam budu muset sjet ještě zítra snad nebude pršet.
Holky spí už cca 3týdny v pokojíku na velkých postelích a dobrý :wink: Musím tam teda každou noc zajít někdy 2x někdy víc...prostě v noci chtějí pít a pak zas čůrat :angry: Už nemají plíny ani na noc.HURÁ !!!!
Holky kreslíte s dětma nebo něco vyrábíte?Já ne ale asi bych měla.
Jani co školka,vzali vás? A práci mít budeš?
Mě holky vzali ale před pár dny mi volali z práce /kvůli pojištění/ tak jsem se zeptala a prý na 99% pro mě práce nebude.Zatím to moc neprožívám, dostanu odstupné a holky jdou do školky od ledna, to ještě budu mít rodičák za prosinec, i by se mi asi líbilo zůstat ještě do jara doma /kvůli nemocnosti holek ve školce,taky ten šrumec si nedovedu představit :confounded: A kdybych něco sehnala od března nebo dubna to by bylo fajn,snad by to vyšlo i co se financí týče, školku budem platit už od září a chodit začnou v lednu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2011 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj Jiřko, tak to máte dámské prázdniny :grinning: Jste šikovné, jak to zvládáte, já jak jsem zvyklá, že mi rodina hodně s holkama pomáha, tak jak jsem s nima delší dobu sama, tak už z toho rostu :wink: ale možná by nám taková samotka taky prospěla..
My teď čekáme, jestli dostaneme neštovice nebo ne, už je měl v okolí kde kdo :wink: Na léto to sice není ideální, ale aspoň by to měly holky za sebou.. Plíny na noc ještě holky mají, tento týden jsem vzala plíny na odpolední spaní a v pohodě, ale na noc ještě nevím, vypijí večer hodně Nutrilonu. A taky se chci asi vyspat :grinning: Ale na velkou zatím jedině do plíny :sunglasses: Zlobí mě zas s jídlem, ale hlavně s převlékáním! Vůbec nevím, kde se to v nich vzalo, ale děsně jim vadí, když je oblečení mokré - ale to stačí malá kapička od mytí rukou - hned ječej, že chtějí nový... Julinka měla dokonce pár dní úchylku, že si něco oblékla, chtěla něco jiného, to za chvíli chtěla taky převléknout, atd.. takže nakonec zůstala doma, protože nebylo možné s ní jít ven.. Takže z toho rostu, ráno to začíná vybíráním kalhotek, pak to pokračuje ponožkama a tričkem.. Jo, a taky chodí doma skoro nahaté, hned jak přijdou z venku, tak se svlíknout do kalhotek a nátělníku.. nemůžu je dokopat ani aby si vzaly bačkory, což je vzhledem k tomu šmajdání dost problém.. tak snad je to do zimy přejde.. Vůbec si s tímhle chováním nedovedu představit vypravování do školky.. :angry:
školku nemáme, jelikož jsme "nesplnily kritéria" - v podmínkách bylo dosažení 3 let věku před 1. zářím 2011 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... na zápise 87 matek, brali 26 dětí.. ale jak se tak dozvídám z povídání matek na písku, tak to ta ředitelka vybírala nějak zvláštně.. Nadějí je druhá školka, která navýší kapacitu o 20 míst, ale obávám se, že tam se taky těsně nedostaneme.. Takže jsme ještě zapsaní v soukromé montessori školce, kam jsme chodily rok do klubíku, ale tam to taky nemáme jisté, protože jsem chtěla jen 2 dny... a o školku je te´d velký zájem, a dávají přednost těm, co jdou na celý týden.. Tak se modlím, aby nakonec holky vzali na ty 2 dny a zbývající 3 dny by hlídala babi. Do práce se snad vrátím, jen te´d čekám, co bude pracovní náplní..
Ale máš pravdu, že zůstat ještě nějaký ten měsíc doma není špatný nápad, protože v zimě asi budou děti hodně nemocné :confounded:
A jaké jste nakonec vybrali postele?
25. čer 2011 v 00:24  • Odpověz
Jani,kluci už jsou zpět,taky si to parádně užili!!přijeli krásně opálení,Martin si už šel jen pro vysvědčení, končili o týden dříve.Měl samé jedničky, tak nám udělal radost :wink:
Včera jsem byla s kamarádkou na pivku :slight_smile: a její Eli měla v březnu 2roky.Kamarádka teď chodila měsíc na brigádu /vydělává na nové zuby :astonished: / no a její kolegyně otěhotněla tak jí nabídli se vrátit na plný úvazek.Tak půjde.U nás práce moc není a vrátí jí /zřejmě/ její vedoucí pozici, co by bylo na jaře /kdy by měla jít ofiko do práce/ se neví tak jde raději teď,u nás jsou i soukromé jesle,školka, takže dá malou tam.Do nstátní školky jí ji stejně nevzali.
Přijdu tak o největší společnici před domem a holky o kámošku,škoda :frowning2: ale chápu jí peníze jsou potřeba.
Já byla na konkurzu v únoru a pokud by mě vzali tak už taky dělám...no nevzali mě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Naše holky si zatím oblečení nijak moc nevybírají, moc nechtěly nosit šaty,ale už jim přišly na chuť a mě se v šatičkách a sukních moc líbí a to jsem dřív nesnášela růžovou :grinning:
S tou školkou je to i u nás divné,/možná jsem to psala/ ale nevzali třeba kamarádce chlapečka co bude mít začátkem září 3roky,pak nějakou holčičku co je už v srpnu, další v listopadu a mě třeba prosincové vzali,druhé kamarádce vzali holčičku co je až koncem ledna ,ta tam má teda staršího brášku ale stejně :confused: taky sice otevřou ještě nějakou třídu /ale na druhém konci města/,někdo to určitě využije ale je velká nepravděpodobnost že by je za rok vzali sem k nám,když už jsou umístění jinde :confounded: No jsem ráda že my to máme vyřešené a ty máš skvělou babičku že takhle pohlídá!!!
Postele jsme neřešili,máme patráky /nahoře spí martin/ a naproti ještě solo postel od stolaře co dodělával skříňky a psací stůl.Šlo jen o to sebrat odvahu a přestěhovat je z posýlek do postelí a vlastně z ložnice do pokojíku k Martinovi.Spala jsem tam s nima prvních pár dní.Ony jsou zatím naštěstí takové že když něco chtějí tak volají a nedoujdou k nám :wink: Páč Martin nám lezl do postele alespoň do 5-6ti let a to bych už nechtěla,navíc když jsou tři,že?Přijdou k nám až ráno,pěkně postupně a i ten Martin :grinning:
25. čer 2011 v 11:04  • Odpověz
Ahoj Jiřko, tak to velká gratulace k samým jedničkám! :slight_smile: Martin je opravdu šikovný! :slight_smile:
Také děti v noci nechci v posteli, pokud se neděje něco výjimečného. Toleruju to až k ránu.. Olda je v tomhle ale benevolentnější, teď měl nějak moc práce nebo nespal doma, a tak ho holky skoro vůbc neviděly, takže hurá v noci za tatínkem.. Já je pak odnášela zpátky do postýlek, protože jinak Olda leží na kraji postele, já na druhém a uprostřed se roztahují a kopou děti :wink:
Se školkou pořád nevím, doufám... v soukromé je taky zájem větší a my jsme chtěli jen tak na 2-3 dny. Spíše ale berou děti na celý týden. Snad tam ale otevřou i dopolední školičku, alespoň něco.. Ono s babičkou se může stát ledacos..
U nás na sídlišti začali rekonstruovat jen tu jednu školku, ta druhá se měla rozšířit do školy (a celá škola zateplit), ale neděje se doposud vůbec nic a šíří se řeči, že to stopli, protože Liberec musí platit velké pokuty za to povedené MS v lyžování :confounded: Takže to je mimo jiné důsledek té slavné akce - nemůže se investovat do škol a do školek.. :angry: My jsme do té rekonstruované školky zapsaní, takže ještě se holky mohou dostat tam, ale to až někdy ke konci roku.. to pak budu řešit podle situace, blbé je, že všechny holek kamarádky půjdou za rok do jiné školky... krásné by bylo, kdyby mohly všechny chodit spolu, alespoň by to pro děti bylo jednodušší, že by ve školce měly kamarády..
S kámoškou to máme stejné, ta naše nejbližší taky už částečně pracuje, v té soukromé školce, tak bere dceru s sebou.. Ale naštěstí je tu okolo opravdu hodně dětí narozených ve stejném měsíci, tak se potkáváme :slight_smile:

Naše holky už se tak hodně nepřevlékají, ale zase běhají skoro pořád bez kalhotek a dostat na ně tenhle kus oblečení, když jdeme ven.... hrůza :grinning:
Dneska jsme jim nalila Nutrilon do hrnečku a řekla, že končíme s flaškou a dudlíkem.. ale moc toho nevypily :unamused: Na druhou stranu ale zas ani dramaticky nevyváděly, že flaška není.. Ani na ostatní pití se nevrhly víc, tak jsem zvědavá.. Jak je to s mlíkem u vás? A jak plníte tu denní mléčnou dávku? - co dětem všechno mléčného za den dáte? My dáváme nutrilon ještě večer, ale to bych chtěla taky odbourat, vypijou toho hodně, ale je to takové divné - dát si k večeři housku, okurku, mrkev a zapít to mlíkem :sunglasses:

Te´d řeším plavky - zda koupit nebo ne. My do bazénu nechodíme, ale teď v létě bych ráda párkrát vyrazila, aby holky vůbec věděly, co to koupání a plavání je.. Stačil by mi spodní díl plavek, ale pro holky jsem viděla jen s podprsenkou.. te´d mají v tescu jednodílné, zlevněné, ale ty velikosti jsou nějaké divné, netroufla jsem si naslepo koupit.. Nebo bych taky mohla koupit pleny do vody a řešit to jen plenama.. Máte plavky? Myslíte, že vydržej třeba i další sezonu?
18. črc 2011 v 15:55  • Odpověz
Ahoj,

Jani,mlíko pila jen Lucka /sunar/ už hodně dlouho, u pavlíny ani nevím kdy přestala ...kolem roku??? fakt si to nepamatuju, takže mléčnou dávku jsem moc neřešila :confused:
Lucka má takové vypouklé bříško /fakt docela dost/ a hodně často měla takovou zvláštní stolici až jsem začala uvažovat jestli nemá alergii na lepek :frowning2: bohužel naše mudra byla v nemocnici a asi měsíc doma,teď jsem s ní mluvila a vyšetření nám udělá po prázdninách, ALE asi před 14dny došel sunar a nekoupili jsme s tím že dáme už obyč.mlíko, takže spotřeba Lucky rapidně klesla, prostě jí nechutná /asi s grankem/ ale upravilo se jí to kakání, tak jestli jí problém dělalo mlíko??? fakt nevím.
Martin měl potvrzenou alergii na mlíko, Pavle dělali testy asi v 1roce když stále málo přibírala a měla jednu hodnotu ze čtyř také zvýšenou.Takže krom alergie na lepek nám udělají i na mlíko.Problém to zatím není dramatický tak to nějak nehoním.
Měla jsem ted starosti s Martinem...na 9leté prohlídce neprošel se zrakem a hodně se mu zhoršily i ty nohy, jsme objednání na otisky noh,bude mít zase vložky, a rozhodně chci aby mu na podzim nebo na zimu dali i ty ortop.boty jak nosíval.Když napsal že se mu stav zhoršil tak ať nešetří body zrovna na něm.
/kamarádky malá vtáčí jednu špičku a má jen ploché nohy a boty ji napsal /jiný doktor// On má i nějakou valgozitu pat a už mu napsal těžké pedes.planovalgi /opisuju to z papíru/ prostě se mu to bohužel zhoršilo oproti loňsku :frowning2:
Brýle jsme byli dnes vyzvednout uf 3500kč a to si já už delší dobu plánuju že si koupím pro sebe nové,tak mám utrum :confounded: A zase má na levém oku 1,25 a na druhém 0,5 takže taky bych řekla celkem dost :frowning2: Je to prý geneticky podmíněná vada,krátkozrakost, má to po mě,že kluci to dědí po mamce, holky po tatínkovi.Přišla mi návštěva,určitě ještě něco dopíšu večer ad plavky :slight_smile:
19. črc 2011 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj, tak jen ještě k plavkám.Naše holky mají plavky jednodílné/koupila je babička v lidlu/ takže je nosí,teď mi nabízela jedna maminka po svých holkách další ale jedny nám stačí. Kdyby byly 2dílné tak je beru :wink: Dřív jsme nosili taky plíny do vody /ještě mám zásobu :frowning2: /.Dívala jsem se taky jen po spodku plavek,měla jsem vyhlídlé na mmb ale tak dlouho jsem otálela až jsou pryč :slight_smile: byly hezké červeno-žluto-oranžové .
Ty plavky co máme nosily holky už i loni na venkovní koupák,na vnitřní jsme nosily ty plíny do vody.
20. črc 2011 v 07:45  • Odpověz
Hurá, tak plavky máme, jen spodní díl, objevila jsem je v Globusu za 100kč... Měli teda už poslední velikost 104, ta je dobře, a Zuza má 98, to už je jentaktak.. Tak teď už jen to sluníčko :grinning:
Jirule: tak to vám nepřeju, aby měly holky nějaké alergie na mlíko nebo na lepek :confused: :confounded:
Brýle to je teda pálka :unamused: A ta krátkozrakost se pak dá řešit tou operací nebo je to jen pro dalekozrakost? (myslím v dospělosti)..
Naše holky mají nohy do X, ale vložky máme jen v celoročních botách... :confused: doma běhají skoro pořád bosé, dost mě to štve, protože v kuchyni je lino tvrdé.. Do sandálek vložky nedávám, původně jsem chtěla, ale nakonec mi to přijde nelogické, do vytvarované boty dávat ještě vložku.. Takže mi nepřijde, že by bylo nějaké zlepšení, šmajdají pořád.. ale asi je to běh na dlouhou trať.. Navíc vložky byly udělané větší jen asi o půl cm (oproti velikosti nohy), což mi přišlo divné, ale jedna známá mi potvrdila, že jim to udělali taky tak.. za toho půl roku, co máme nárok na další "dotované" vložky, přeci dětem ta noha vyroste v tomhle věku daleko víc..
A jak se Martinovi nosí ty ortopedické boty? taky mi o nich v lékárně řekli, i tam pár párů měli, nevypadaly vůbec špatně, jen byly hodně drahé :confounded:
21. črc 2011 ve 21:59  • Odpověz
Jani, jo ty oči se dají operovat ale myslím že na to by náš Martin nikdy nešel, má opravdu odpor a strach z doktorů, on i pan doktor na ortopedii říkal že ty jeho nohy se dají v dospělosti operovat,ale on mu tam hned řekl že na to on nikdy nepůjde.Ale kdoví co bude než bude dospělej,medicína jde dopředu...a ty brýle, no snad se mu to moc nezhorší, já mám -1,5 a sport řeším kont.čočkama.to se dá.
Třeba sousedka na té operaci byla na jaře ale měla -7,5 dioptrie, brýle nenosila jen čočky.Při takové velké vadě to zase chápu.no stálo ji to skoro 60tisíc,mazec.
Spíš aby mu ty brýle vydržely,známe děcka,že? bud aby je neztratil nebop nerozbil, pokud mu vydrží 2-3 roky jak říkala dotorka /než mu vyroste hlava/ tak to bych byla spokojená.
My ty ort.boty nemáme jsme objednaní na vložky,jinak se mu nosily snad dobře nikdy nic neříkal,poslední měl tuším ve školce pak už jen vložky do bot. A přispívala na ně pojišťovna boty stály třeba 1600kč a 1000Kč přispívala pojišťovna,takže to nebyla taková pálka to dáš i za normální boty v obchodě.
Jinak nám řekl doktor ať přijdem za ROK!!!! no rozhodně mě tam uvidí dřív,budˇmu napíše další vložky nebo boty.
22. črc 2011 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.