• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Ahojky vsem,
fial, jak se vede?

u nas teda jede ryzova kase od nutrilonu, ale zatim ve flasce, jinak by to bylo tak na tejden je nakrmit:grinning:.-D

jinak tak nejak jak to pise fial, jsem to s tou zeleninou a ovocem myslela, me vzdycky ma mesicni kontrole rekne dr. co uz muzeme, minule me prave rikala ze pomalu uz mame davat kurec., kralici maso
22. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz
Smil, my taky dlabeme kaše od Nutrilonu. Rýžová vede, kukuřičná- první kaše ta jim moc nechutná. My taky dáváme kaše z flašky, :slight_smile:

Maso dáváme posledních 14 dní, napřed jsem vyzkoušela různou zeleninu a až po měsíci a půl od prvního příkrmu jsme dali ovoce. Ale pomaloučku. po maličkých lžičkách. Dneska jsme vyzkoušeli poprvé 2 lžičky hrušky, tak jsem zvědavá, co to s nima udělá, prtože nás doma docela nadýmá. Teď už mi sní celej kelímek (100g) jablko+banán a zkoušim jim dát potom ještě mlíko, ale toho už si moc nevezmou. A oběd jim dávám zapít vlažným čajem. Prý líp stráví vlákninu, která je obsažená v zelenině. :slight_smile:
22. kvě 2009 v 16:33  • Odpověz
Holky, já si to s tím jablkem a mrkví nevymyslela, to náš dr. :angry: Taky jsem si říkala, že je to zvláštní, když to je syrové, tak tím začínat.. Ale zkoušely jsme to opravdu jen párkrát, čekám, že nám teď snad dovolí polední příkrm..
fial, díky za tip na lžičky, asi je mají v dm??

smil: a myslíš, že už můžeme teď dávat děti do golfáčů nebo sporťáku??.. naše holky se taky derou nahoru, ale samy se ještě zdaleka neposadí a v sedu neudrží, ale v kočárku už jsou myslím naštvané, že nic nevidí a musí ležet.. tak nevím, jetsli jim ty záda můžu trochu zvednout nebo ne..

Kolik tak dáváte té kaše? Asi jako mlíka? A pije se večer po kaši ještě mlíko nebo už ne, protože je v té kaši?
22. kvě 2009 v 19:25  • Odpověz
jaanja, toz ja ty golfky mam polohovaci, takze lezet v tom muzou, sedet ted jeste ne, slysela jsem ze holcicky kvuli panvy moc ne, tak nevim, ale dokud se sami neposadi, tak je urcite do sedu davat nebudu pozna tak do polosedu, spise na opirani jen

ja davam kasi na vecer a mleko uz nedostanou, jen jim dam jeste potom caj na lepsi traveni
22. kvě 2009 v 19:45  • Odpověz
smilers: ahoj, jde to :slight_smile: myslím docela dobře ... a moc chválím holky, jsou nádherné :slight_smile:

Jaanja: ty lžičky jsem v DM neviděla, spíš v obyčejných dětských obchodech, je to taková levnější značka, ale jsou supr. Jo, teď mne napadlo, že vlastně jsem je viděla v Hypernově...

jinak já mám Juráša pořád v korbičce, ale pokud je vzhůru, tak ho to taky dost štve, ale snažím se, aby jsme byli venku ve spacím čase...akorát všichni, kdo nahlédnou do kočáru jsou v šoku, co je to tam za velké dítě - už by se tam ani nevlezl, kdyby nespal s pokrčenýma nohama :slight_smile:. Jenže on zatím rozhodně sám nesedí, za ruce se začal přitahovat až těsně před půl rokemm, tak to nechci uspěchat, hlavně jsem nechtěla, ať mu do toho kočáru fučí, ale holt už taky smontujeme sporťák...

já akorát nevím s tím jídlem, jak Juráša donutit pít...
23. kvě 2009 v 10:50  • Odpověz
Smil a už ty golfky používáte? Nám na vojtění taky říkají, že na sezení si ještě počkáme. My si holky dáváme na polštářek při krmení a už zvedají hlavičku do sedu :slight_smile: Tak je tlačím nazpátek, jak nám doktoři přepočítávají věk, tak se snažím to sezení ještě "zakazovat". Ale s tím kočárem co máme, tak jsem DOST nešťastná a už jsem celá natěšená na golfky. Jen musíme změřit výtah, aby jsme jím prošli, protože nechci tandem, ale vedle sebe.

Jaanjo, my dáváme tý kaše cca 200-225 ml. Dáváme tak 5 polévkových lžic a do flašky. Těch 200ml holky většinou vypijou. Čaj jim už na noc nedávám, ale možná začnu. Dneska Terezka nemohla po večeři zabrat, byla hodně unavená a plakala a plakala, tak jsem jí dala čajík a vypila ještě 30.
Co se lžiček týče - nám vyhovujou lžičky z DM Babylove, stojí asi 25 Kč a jsou 3 různý barvy v balení. Mají delší rukojeť, užší a mělkčí lžičku a jak je to umělohmotný, tak to krásně je hladký a jde to lehce do pusinky.
Máme i ty Canpol Babies, ale těma nám to moc nešlo. Jsou hluboký a gumový a neustále se nám "zasekávaly" na dásních :slight_smile:
Ale každýmu vyhovuje něco jinýho, my jsme takhle vyzkoušeli čtyři druhy a asi už zůstaneme u těch z DM :slight_smile:
23. kvě 2009 v 19:44  • Odpověz
cipísku, mě se Pavla taky snaží posazovat, jakmile nahnu kočár /na vjezd do sklepa/ už se nahýbá do sedu, to samý v lehátku, už tam moc nechce být , dávám je tam po jídle aby neblindily.

kaše ti holky spapkají dost, že? to jsou šikulky :wink:

ty lžičky z dm mám taky, zatím vyzkoušené jen na kapkách, tak snad budou fajn, já je pořizovala kvůli té delší rukojeti aby se dobře nabíralo ze skleniček :slight_smile:

jj a na golfky se taky těším, páč jsem vždycky z toho našeho tanku celá zpocená :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. kvě 2009 ve 20:33  • Odpověz
Jirul, ahojky!
Holky se mi zatím posazujou jen když jsou v pololeže :slight_smile: Jinak zatím ne. Musím říct, že ty z DM mají i pohodlnou rukojeť, příjmně se to drží v ruce :slight_smile:
Jj, večer sní hodně kaše a chrní celou noc, až do cca 6ti ráno :wink: V noci je nebudím, přibírají hezky, tak to neřeším :slight_smile:
No já se zatím na golfky dívala jen na netu a vypadá to bídně. Musím se vejít do toho výtahu a to bude problém. Výtah má 73cm těch vnitřních dveří. Ach jo. Snad nám něco nabídnou v kamenným obchodě.
23. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz
Jo a ještě k tý kaši - my jí holkám neděláme moc hustou. Aby mi jí vycucly z flašky, takže tak akorát :slight_smile:
23. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz
autor
ahojky vsem,
peclive procitam vase rady a prispevky. Moc díky, koukala jsem na tu svestkovou stavu, dela ji HIPP a je od ukonceneho 4 mesice, tak jeste tak 3 týdny a muzeme ji dat. Jinak jsem zacala davat tomaskovi nutrilon comfort, jede mu ale krute, pije jako o zivot, rucicky v pesticku a saje a saje a kdyz to vse vypije tak mu vezmu lahvicku a je rev. zatim jsem nezkousela mu dat vice. ale je videt, ze mu nutrilon chutna. sam jeste bohuzel nekaka, ale stolice uz neni trvda, ale pekne mekka (porad pouzivame rourku), tak je snad otazkou casu kdy bude kakat sam. pokud bude mit hodne stolicku prujmovou tak to budu take michat a u nutrilonu zustaneme. jinak robinek sam kaka, coz je velika uleva, davam mu odvar z vlocek (ten davam obema) a redim ho v pomeru 80(odvar):20(voda).
Jinak ockovani jsme zvladli dobre, diky vsem za drzeni palecků a podporu, jen tomasek byl mrzutejsi, ale nic hrozneho. od 2 hodin byl nervoznejsi a pobrekaval, tak jsem si ho vzala k sobe do postele a snazila se ho uklidnit, po hodince zabral, i kdyz spani nic moc, porad se vrtel ..ale mohlo to byt horsi.
Jinak jsme byli na kontrole v poradne a porad jak strouram do toho krmeni, tak jsem jiz neptala kolik maji mit na krmeni, ale zeptala jsem se kolik maji celkem za den vypit. Mudr se totiz predtim nezajimala kolik mame krmeni, pouze mi rekla, ze 100 ml staci. tak mi rekla, ze maji vypit kazdy 1/7 sve vahy coz je cca 760 ml na den, no a kluci kazdy piji 500-550. Pokud je tedy 5 krmeni. No a na to mi mudr rekla, ze 5 krmeni je malo a ze mam krmit 6x. Rekla jsem si..no to urcite ... stejne si to budu delat jak budu chtit ja respektive jak budou mit kluci hladik. kdyz jsem to jen tam zkusmo zkusila tak se v noci budili po kratsim spani....nevim zda je to nahoda nebo ne. nevim zda treba krmit 5x a vice mnozstvi nebo celkove mnozstvi rozdelit do 6 davek. no uvidim, ale pridam jim .. zda se mi to fakt malo 100-110 ml na krmeni, postupne jim tam soupnu desitku a uvidime. ptala jsem se mudr na to jestli budu davat kasi na noc, ze by mozna spinkali lepe ... no pry to by ona nedavala, radeji zeleninu, pry klidne 2x denne ... no koukam kazda mudr jiny nazor. ja stejne kasi zkusim...
To mam starosti, ze :sunglasses:
Preji vsem hezkou nedeli ... a spokojene mimisky ..
diky a zdravi lenka
23. kvě 2009 ve 21:05  • Odpověz
cipísku,
tak to já výtah neřeším, máme malej tam nemám šanci, takže koukám na vzhled :grinning: a cenu :wink: http://img.mimibazar.cz/foto/2/080825/16/b15793134.jpg, tyto zatím vedou :wink: ještě se mi moc líbí tyto, ale právě mám strach z té rukojeti http://img.mimibazar.cz/foto/2/080107/17/b10163858.jpg , určitě chci nánožníky a pláštěnu :grinning: tu ted nemám a tak když máme jít ven koukám jestli nezmokneme :angry:

jinak spánek celou noc je u nás zatím v nedohlednu....která kaše jim nejvíce chutná??

lenulko, já bych jim přidala, určitě má Tom hlad, když vezmeš flašku a pláče, však oni to pak vyběhají :wink: každé dítko je jiné, já holky krmím stejně a jedna je pokaděná každý den a bez problémů a druhá má pernamentně zácpu a trubičkujem, hodně holky píší že se to upraví příkrmama....
24. kvě 2009 v 08:09  • Odpověz
Jirul, takže kočár a poizdějc i golfky necháváš někde dole v kočárkárně? Já si nedovedu představit, že bych měla holky tahat dolů bez kočáru, ještě jsou bimbací a neudrží se :slight_smile:
Ty první golfky se mi líbí taky. Taky jsem na ně už koukala a ty druhý - ty se nelíbí přítelovi, jak jsou popsaný. Ale taky mám požadavky - nánožníky a pláštěnka, to je podmínka.

Kaše - nejvíc holkám chutná rýžová od Nutrilonu, je sladká :slight_smile: http://www.nutrilon.cz/cs/imunita-a-prikrmy/mlecne-kase-nutrilon/od-ukonceneho-4-mesice/ryzova-kase/ taky dáváme kukuřičnou (První kaše), ale ta jim chutnala jen chvíli, Terka jí pak odmítala jíst úplně. Teď jsme začali zkoušet do přidávat i ochucenou kaši - Hruškovou, dáme 4 lžíce rýžový a 1 hruškový a taky jim to jede :slight_smile: Samotnou hruškovou se na noc bojím, hruška naší rodinu dost nadýmá, tak aby mi neprořvaly noc :wink:

Leni, taky bych řekla, že by měli klucí během dne vypít víc. My jsme ve třech měsících pily nějakých 650ml :wink:
24. kvě 2009 v 08:48  • Odpověz
autor
Cipisek: koukám, že už řešíte golfky :slight_smile: to mi uz je máme, manža je odněkud přivezl, jsou po jedněch dvojčatech, ale značku nevím, to se pak mrknu, jsou vedel sebe, mají boudičku, nánožník, jsou takové oranžovohnědé ... barva je dobrá :grinning: dostal je za odvoz. Pokud nevydrží tak pak bych koupila nové. Budou asi pak jen do auta když někam pojedeme, pokud to pujde budu chtit jezdit s Teutonií, nemusíme zaplať Pán bůh řešit šířku výtahu, stejně to musíme tahat do schodu, a dveřmi se v pohodě vejdeme. Měla jsem takovou představu, že bychom asi od září již používali teutonii bez vložených tašek, ale asi ještě kluci sedět nebudou .. takže asi později :-/

Prosím Tě a ta rýžová kaše od Nutrilonu, nestaví náhodou? Já jen, že rýže obecně staví ..ale nevím ... asi by to neprodávali ... tak se omlouvám asi za hloupý dotaz. Koukala jsem na ty kaše od Nutrilonu ta První kaše mě docela zaujala. Sestra mi řekla, že ona dělala kašičky doma..prý se použije dětská krupička a UM ... máte s tím některá prosím zkušenost? Moje mamaka koupila klukům kaši na dobrou noc od HAMÉ myslím, že je s banánem, je to pro 4+.

Cipisek, Jirul: Dám chlapečkům více, je ale fakt že jsem dnes dala i rano na krmení 110 ml a Tomášek to vypil ani nemrknul a neřval, když jsem mu vzala lahev :grinning: zato Robinek nechal cca těch 10 ml, je možné, že ta Beba je více zasytí než ten Nutrilon Comfort? Už aby se ta stolička upravila, když je slyším plakat tak mi to rve srdce i usi :frowning2: Jirul, neda se na tu trubicku navyknout? Aby pak kakal sam .... cetla jsem ... nekdo pise ze ne, nekdo ze ano, ale vice prispevku je ze ne. tak snad to nebude nejaky problemovy.

Všem fakt moc díky. Nebýt vás a vašich rad a podpory tak jsem v "kytkách".
Mějte se všechny moc fajn ...
zdraví Lenka

P.S.: Nám bude ve středu již 3,5 měsíce ..sakra letí to.
24. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz
leni, taky jsem četla že se na to dá navyknout :angry: i manžel s tím straší, já doufám že to vyřeší příkrmy a pak šťávičky, chci jí pak míchat do jídla LACIDOFIL, je to bez příchuti na úpravu střevní mikloflory.

jj kočár mám v kočárkárně, máme takovou malou kočárkárnu, jsme tam jen tři.taky řeším přenášení, zatím jsem je nosila v taškách ale jsou čím dál těžší...tak třeba nosím jednu tašku a druhou v náručí...ještě vyzkouším autosedačku a tašky nechávat v kočíku, už to mají teda taky tak tak..na délku i na šířku...včera jsem zkouišela odepnout vrch tašek...máme herqula, najednou měly více prostoru, ale začal bol o hračky a o dudlíky, musela jsem se smát :grinning: ale pak jsem jim to zpátky zapla a jsou zase oddělený, ale zkusím to pak znovu, ten prostor byl super!!!měly to od pasu dolů oddělený a od pasu nahoru společný prostor :slight_smile:

takže i golfky budou dole, je to zamčený a klíče máme jen my tři a domovník :wink: Jinak po nich zatím jen pokukuju, myslím že aktuální to bude taky až na podzim nebo na jaře.

Cipísku s tím tvým kočárkem se jezdí špatně???že píšeš že ho máš dost :confused:

Tu kaši rýžovou chválila i Smil, že holkám chutnala, jednu jsem koupila.
24. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
Leni, mamka se mě ptala na to samý ohledně tý rýžový kaše :slight_smile: Nene, holkám jednak šmakuje a jednak kadí vzorově :slight_smile: Každý ráno se mi pokadí (a pak někdy ještě 1 nebo i 2x), a protože po kaši spí celou noc a dostávají až ráno Sunar, tak je to v pohodce :slight_smile:
Domácí kaše nevyrábím, jen "polívky", takže neporadím :slight_smile:
Na trubičku se prý navyknout nedá, ale zkušenost nemám. Jen jsem to několikrát četla. Ale nepoužívej jí moc často (xkrát denně :wink: )

Jirul, no právě. My tašky nemáme, jen autosedajdy a to se fakt pronesu i ten kousek od výtahu do bytu. Zkusím se tu domluvit se správcovou, že bych nechávala golfky dole a nosila je tam v autosed., který bych tam pak nechávala, abych je mohla přenýst zase nahoru. Jedna mamina tu prý dvojčátka měla a dostlaa samostatnou místnost ve sklepích, odkud měla klíče jen ona a správcová.
Jooo boj o dudlíky a hračky. To známe :grinning: :grinning:
Já bych chtěla golfky už na pozdim, nejpozději do Vánoc. Tahat se s tou krávou co máme ve sněhu, to bude záhul. On je dost nepraktickej. Jooo vejdeme se všude, ale nemá žádný úložný prostor a to mě štve nejvíc, rpotože ten s dvojčatama potřebuju, když to nechci tahat na zádech. Taky tomu nedrží boudička, při fouknutí nebo najetí na výmol se sveze dolů a nemá to nánožníky a kupovat je na zimu nemíním, to už mě vyjde levnějc koupit golfky. No jo, člověk přijde na chyby až při běžném provozu :unamused:
24. kvě 2009 ve 14:20  • Odpověz
Nazdarek, u nas se chce hodne posazovat gabca hlavne, ale ma smulu, dokud se sama neposadi :grinning: miso golfky jsou od 3 mesice, ale zatim je jeste nepouzivam, ale pocitam, ze v lete uz urcite vyjedeme,jedine co u golfek nemame jsou nanozniky, ale ty se daji v pohode dokoupit a nebo to klasicky bude jistit deka :wink: plastenku mame zdarma k tomu :wink:
24. kvě 2009 ve 14:26  • Odpověz
Míšo, díky za info. Ty nánožníky ale musíte nejspíš koupit zase v Anglii, což?
24. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz
no cipísku, záleží kolik máte u vás v zimě sněhu, já bych tady u nás s golfkama asi neuspěla :grinning: přeci jen jsme v podhůří Jeseníků a technické služby těžce nestíhají, obvykle teda :unamused:

ještě jsem na to přenášení uvažovala o klokance ale ty autosedačky budou asi praktičtější, no uvidím
24. kvě 2009 ve 20:30  • Odpověz
jinak mám nějakou bloklou páteř či co...trápí mě to už pomalu měsíc, jsem myslela že jsem špatně ležela, bolelo to za krkem , ted se to přesunulo k lopatce a chodím celá nahnutá jak to bolí, až mi to ochromuje ruku, otáčím se jedině celá :grinning: tak nevím jestli jít k doktorce...manžel je stejně v práci tak asi až v úterý, nějaký masáže by nebyly na škodu :wink:
24. kvě 2009 ve 20:34  • Odpověz
Hello tetky!

já jen na skok... snad se mi zadaří dočíst pár posledních příspěvků zítra,jinak průběžně jsem v obraze,ale času málo na psaní... :sweat_smile: sice onehda pokus,ale koň to sežral :angry: :angry: :angry: !

kdo,chce může kuknut do alba na klukajzny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

zítra snad jsem tu zas,dobrou!
24. kvě 2009 ve 22:40  • Odpověz
autor
ahoj všem :grinning:
skarbek: mrkla jsem do albivka..nadherni klucic ... fakt. Koukám, že jim je 8 měsícu kousek, to to utika vid?

Jirule: Já jsem spíše četla, že se nedá navyknout...ale vím, že člověk někdy překvapí ... ale budu si mooc přát, aby si nenavykli. Jinak Robinek mi poslední asi 4 krmení do 20 minut začal řvát, vypadalo to, že ho bolé bříško ... bylo to vždy po krmeí..tohle nám dělal když papali Bebu HA. Tak jsem jim dala oběma v noci již Nutrilon Comfort tak uvidíme co bude. Ale horší to už být nemůže. Tomášek je celkem v pohodě, jen stále sám nekaká. Včera jsem ho zkoušela trubičkovat, ale tlemil se na mě a tak jsem toho nechala, nic ven nevyšlo ... asi vše ztrávil. Uvidíme jak bude dnes. Jinak jsem včera koupila švestkovou šťávičku a mám ji doma :slight_smile: jj nehoda není náhoda :grinning:

Holky jdu na kluky brečí, mají asi hladík, pak se znova ozvu a dopíšu.
zatím pa pa pa
25. kvě 2009 v 07:47  • Odpověz
autor
tak jsem tu zpet :slight_smile:
chtela jsem se zeptat .. jak oblékáte mimísky ted v tom vedru? Přes den ven a na noc a když jste doma? Mě přijde, že jsou kluci dost spocení, není ale divu v tom teple, venku mají body s kratkým rukávem a bud slabé dupačky nebo slabé punčocháčky nebo tepláčky, vždy ponožky. Někdy dávám čepičku někdy ne...i když třeba trochu pofukuje vítr a je to příjemné tak v tom kočáru je dusno a vedro ... tak jim někdy tu čepičku sundavám. A doma jsou v body s krátkám nebo dlouhým rukávem, a když je chladněji tak plus punčocháčky a vždy ponožky, totéž na spaní ... třeba tuto noc jsem dala pouze bidy s kratlým rukávem a ponožky a Tomášek se mi vykopal z peřinky a ležel si tak volně a rozpláclej :grinning: a přišel mi spokojený.

cipisek: ja jsem zvedava co ti nasi kluci "řeknou" na kaši. Včera jsem koupila od Nutrilonu tu První kaši, koukali jsme s manžou i na tu rýžovou, říkala jsem, že si jí moc chválíte, ale shodli jsme se že uvidíme jak jim pojede kaše a pak se koupí další. A od jakého měsíce či týdne jsi začala dávat kaši? dnes mi spinkali kluci od 21:15-04:00 tak to bylo v pohode. kez by to tak bylo min vzdy. ale neni, toto je jednou za uhersky rok ..ale hlavně že spinkají a jsou vyspinkaní, oba se na me pri ranním přebalovaní pekne tlemí :grinning:

tak dnes budu ty nase rarachy koupat. jen asi u toho zhebnu vedrem. ale jsou spoceni a omyvani zinkou v tomhle vedru je podle me nedostacujici. ale co ... hlavne ze oni si to uzivaji.

Mejte se moc hezky a když budete chtít tak jsem take dopnila nejake fotečky do albicka. sice pred nedavnem, ale jsou tam. nejprve musim ztahnout fotky z fotaku. nejsou lidi a casik.
tak zatim pa pa a hezky den
25. kvě 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahojky vsem:slight_smile:

skarbek, kluci jsou bozi :dizzy_face:

lenul co se tyce oblekani, pokud je chladno do kocarku davam ponozky,teplaky, body nechavam kratkej rukav ted, bundicku teplakovou a cepicu
pokud je hodne hic, tak jen body s kratkym rukavem, tot vse do koocarku a nebo body s kratkym rukavem a ponozky+ satek

do postylky jen body kratkej rukav a spaci pytel, tot vse a samo perinu ale ted se stejnak odkopavaji:grinning:
25. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz
tak jsem vám zkoukla fotečky....všichni kluci jsou krásní :slight_smile: Lenul, na to že krmiš tak málo jsou to macíčci už od pohledu :wink:

já teda podle vás oblíkám holky víc, venku jsme měli krátkej rukáv asi jen 2x??? jinak dlouhej rukáv a tepláčky nebo kraťasy taky asi 2x, i doma dávám většinou dlouhej rukáv, já mám strach aby se nenachladily :angry:

Smil, i na noc krátkej rukávek?? budete aspon otužilí :wink:

jinak ponožky dávám vždy, mají pořád studené nožky a čepičku jen pokud koukají z kočárku ven /jsou na břiše/
25. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
jirul jj i na noc, s dlouhym rukavem byly totalne propocene, a i se jim lepe spi ted :wink:
25. kvě 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
jirul: take davam kratky rukavek, zda se mi ze jsou kluci spokojenejsi ... i kdyz je vedro lepe se jim spinka. i ted maji kratky rukav :slight_smile: uvidim jak je venku a asi jim necham ten kratky rukav a dam jim jen teplacky a nebudu je prikryvat a odepnu tasky. Ja vim, ze kluci vypadaji jako nenazranci :grinning: ty dvojite brady :grinning: ale jinak uz mi neprijdou kdyz je rozbalim jako somalci (maxi brisko a male drobne telicko) ted mi prijdou vyrovnani. jinak jsem najela na 110 ml, davam jim je asi 2x denně a 2x denne 100 a na noc 110 ml, a zacala jsem davat plenky na 5-9 kg, jsou vetsi a pokud nejsou pokakani tak je v noci neprebaluji. tak snad uz bude jen lepe a lepe.

teda me je vedro, zrovna jsem se vykoupala, to jsem se ale nemusela koupat leje ze me jako blazen. ta vedra me znici :frowning2:
25. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
Zdravím všechny,

jen na rychlo jdu pozdravit a ohlásit,že jsme v pořádku dojeli z chaty:slight_smile:

večer se tu ješte pokusím stavit pokud mi to výjde

zatím se tu mějte hezky pa
25. kvě 2009 v 16:21  • Odpověz
dobrý večír. Holky, koukněte mi do albíka. Mám tam plno nových fotek. Holky dneska řádily, tak jsem je furt fotila :grinning: :grinning:

My taky dáváme holky na noc jen do pytle s tričkem s krátkým rukávem a lehký spací kalhoty bez nožiček. Takový pyžámko to je. A jsou teplounký. :slight_smile:

Jdu hají, všem dobrou noc a prosím zítra po 13té hod na nás myslete, jdeme na to oční, Barče budou znova sondovat pravý oko, už jí to dělali v únoru :frowning2:
25. kvě 2009 ve 21:04  • Odpověz
smil: teď jsem koukala na dvojcata.cz, a píšou tam, že se hledají trojčata do reklamy na Pampers :grinning: ale konkurz je zítra v Praze :unamused:

Dnes jsme byly na půlroční prohlídce, holky dostaly 2. hexu (Zuzance to bohužel nějak blbě píchla, tak brečela, Julinka si zas včeličky ani nevšimla :wink: Bylo to snad kratší ještě než předchozí kontroly, dr. měl připomínku, jak jsou holky dobře živený, ale oni fakt nejí podle těch tabulek, Julinka dneska poslední 2 krmení snědla např. jen po 100ml. Nejsem si jistá, jestli holky dobře slyší, sestřička to zkoušela, a snad o.k., dr. nám hned dal kontakt na ušní, on tak rád posílá na různá vyšetření :angry: ale půjdu tam, abych si byla jistá.
No a máme začít zeleninou, pak ovocem a nakonec kaše, po měsících, ale kdyby holky dobře jedly, tak to klidně zkrátím, Zatím bohužel Zuzka mrkev s bramborem plive, Julinka sní aspoň pár liček, takže zatím žádná sláva :wink:
26. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz
jaanja no to je dost z ruky:grinning: to prenechame jinejm, urcite se nekdo najde :wink:
26. kvě 2009 ve 20:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.