• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
holky, dostaly jsme tabletky na zuby, v lékárně mi slečna odkývala, že to můžu rozdrtit a dát na lžičku s mlékem, v návodu se ale píše, že se to naopak s mlékem nemá podávat, a dítě by to mělo dostat 2 hodiny před a po podání mléčných výrobků.. to nevím, jak udělat, když krmíme cca každé 3-3,5hod :astonished: :grinning: To jedině, že bych je budila o půlnoci :sunglasses: Jak to děláte vy?
27. kvě 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
zdravím všechny dvoj- a troj- maminky :grinning:
jaanja: tak jsou oba kluci už na Nutrilonu, Tomáškovi dávám jen Nutrilon Comfort, jede mu neskutečně, pije a pije dokud to vše nevytáhne :grinning: je po něm klidnější ...tuk tuk tuk ... musím to zatukat. Tak snad to vydrzí. Zatím kakal jednou sám, sice to byslo takové dosti tekuté, ale hlavně že bylo. Myslím, že je lepší trochu průjem než tvrdá stolička. To mášek i Robinek byl i oba na odvaru z vloček, ale Robinka asi z toho bolelo po čase bříško, plakal i když měl bebu nebo nutrilon comfotr, tak mu teď dávám Nutrilon 1 kde jednu odměrku nahrazuji Nutrilonem Cmfort a dávám to do vody, tak se mi s prominutím dvakrát strašně posr... ale bříško ho asi bolí méně nebo vůbec, méně pláče a je klidnější. Tomáškovi jsem také vysadila odvar a dostává klasicky do vody Comfort. Tak snad už na tom zůstaneme. Nakonec Nutrilon budou snášet nejlépe :slight_smile: kéž by..už mě to celkem unavuje, když pláčí a já jim prostě neumím pomoci. Jinak bouchají oba kluci do hraček a pěkně sebou mrskají, Tomášek bude asi fotbalista :grinning: Jakmile ho rozbalím tak jede...ale i když je zabalený tak si nezadá .. maká o 106 :grinning:

Jinak krmení máme teď 6x denně 110 ml, tak snad už bude jen lépe. Spíše vychází 6x denně, 5x minimálně. Večer mi spinkají první noční spaní 5 hodin a druhé 4-5, což jde. Večer se je po krmení cca mezi 18-18:30 dáváme do postýlek, oba kluci koukají na hračky, broukají si ... pak usnou, někdy také ne, tak pak je v za cca 3,5 hodiny nakrmím a spinkají dál. Teď jim nechávám otevřené okno, to vedro už nešlo ... spinkali odkopaní, hlavně Tomášek se vykopává. Asi vytáhnu spací pytle. Ale nevím jak to skousnou, Robinkovi se moc nelíbil když jsem to zkoušela. Asi mu moc bránil v mrskání při spaní :grinning:

koukám, že nejsme sami kdo vypadá jako "dobře živený" a nepapá podle tabuliček ... ale co hlavně že jsou spokojení ne? tak už máte za sebou 2. dávku hexy... jste šikulky hezky jste to zvládli ... prosím tě ... co na tom ušním? Kdy tam jdete nebo jste již byli?
Jak tak čtu o těch příkrmech tak jsem se rozhodla, že asi příkrmy odsuneme na 6 měsíc, zkusím dát kaši a jinak bude mlíko ... nějak se mi do toho nechce, a to jsem se na to těšila, že se upraví zažívání. Přijde mi, že je to na příkrmy ještě brzy, vždyt kluci neudrží hlavičku, neumí papat ze lžičky ... tak to ještě odsunu.

tabletky na zuby? to existuje? To je na podporu růstu nebo co? :slight_smile: Koukám, že by Ti slečna v lékárně odkývala i 3 světovou vid? a pak se spolehni na radu lékárníka ... :-/

cipisek007: mrkla jsem do albíčka...a chechtala se....máš super komentáře u foteček, fotečky jsou parádní a holčičky kouzelný k sežřání. A jak jste dopadli na očním? Co Barborka jak to zvládla? A jak Ty jsi to zvládla? Vím, že to není ani pro maminku lehké.
28. kvě 2009 v 08:22  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Jaanjo, my prášky na zoubky /prý je to už na ty druhé/ zatím nemáme, takže neporadím, zamíchala bych to do jídla :wink: ale prý se už od nich upouští, zřejmě zase co doktor to názor.

a proč se ti zdálo, že holky hůř slyší??, Naše slyší až moc dobře, lekají se každýho šustnutí :frowning2:Bud ráda, že je to takovej opatrnej doktor, aleší jít 3x zbytečně než něco zanedbat :wink:

cipísku, jak jste dopadli u doktorů??? snad dobře :wink:
28. kvě 2009 v 15:54  • Odpověz
taky jsem přidala nějaké fotečky :wink:
28. kvě 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
ahojky,
jirule holčičky jsou úžasné !!!! Krásné !!!! Nádherné !!!!
28. kvě 2009 v 16:20  • Odpověz
Lenul děkuju :sweat_smile:
je s něma sranda, některý dny si užívám, jak jsou parádní :wink: někdy je to na palici, však to znáš, že? Teď pár dní zpět byla Pavla taková nějaká nemocná, jen zvýšená teplota, ale probrečela skoro dva dny :frowning2: a už je to zase naše sluníčko!!! vůbec nemám tucha co jí bylo :confused: takže hlavně ať jsou dětičky zdravý...to přeju nám všem :wink:
28. kvě 2009 v 17:39  • Odpověz
lenule: tak to je paráda, že je klukům líp, holky to měly po Nutrilonu Comfort taky dost řídké.. :dizzy_face: Já si teda nejsem úplně jistá, jetsli teď je to konzistence vajíček, taky je to takové tekuté :wink:
Na ušní jdeme v červnu, trochu problém je, že u vyšetření musí být absolutní ticho, a tudíž by děti měly spát, to nevím, jak dokážu, aby v určitou hodinu spaly.. asi pofrčím z domova pěšky, snad je kočár udrncá. Pak se ale v tom baráku musí výtahem a labyrintem chodeb, tak to bych se divila, kdyby se nevzbudily.. kamarádka mi tvrdí, že sluch se testuje v porodnici, možná to někde máme ve zprávě, ale já těm zkratkám nerozumím :frowning2: Holky se právě vůbec neleknou, když jim zařveš vedle ucha...
dr. je sice fajn, že hned pošle na vyšetření, ale ono je to stylem: pane doktore, já nevím, zda holky dobře slyší.. o.k., tady máte číslo na ušní, objednat. Mohl by to třeba sám nějak ozkoušet.. A ani nám nedal doporučení, to po nás samozřejmě chtějí, tak za ním musím znova. :confounded:

jirule: na práškách je, že jsou proti kazivosti zubů, jsou od půl roka, a holky ještě nic jiného kromě mlíka nejedí, tak bohužel není do čeho přimíchávat :unamused:

Dneska na rehabce to bylo moc fajn, skvělé sestřičky, holky na tom nejsou zle, jen musí být ještě víc na bříšku a posilovat ruce a břicho. Zuzanka se tam poprvé otočila z bříška na záda. Máme trénovat přetáčení, obě holky jsou lehce "ujeté" nalevo, tak musíme víc trénovat tu stranu.
Jsem po dnešku vyřízená, od včerejška mě bolí v krku, dneska jsem dopo byla na kožním (kde jsme usnula v čekárně :wink: a pak na homeopatii, mamka hlídala, blbě jsem se oblékla, tak jsem se klepala, pak šup domů, přidat svetr, a tryskem s holkama na bus na rehabku, a pak hrozným slejvákem domů. Myslely jsme, že holky budou doma po jídle spát, tak jsem hupla do postele se potit, ale prořvaly 2 hodiny.. :astonished: :grinning:
28. kvě 2009 v 19:53  • Odpověz
jirule: holkám to moc v těch čepičkách sluší :dizzy_face: koukám, že u vás taky jede palec :grinning: A je fajn, že jsou holky jiné, jak má jedna vlásky a druhá ne :sunglasses:
28. kvě 2009 ve 20:01  • Odpověz
čaooo holky, nějak nestíhám v poslední době.

No jak jsme dopadly na očním. Snad dobře. Ukáže zase čas. Barborka byla za hrdinku. Byly jsme v čekárně 4 maminky s ratolestma. Barča šla na řadu jako první. Jakmile mi jí sestřička odnesla (maminky k zákroku nemusí), tak jsem si začlaa okusovat nehty, poklepávat nohou apod. Jedna maminka mi povídá, Vy jste hodně nervozní co? Já že jo, i když už nám to jednou dělali. No a za pět minut mi sestřička Barču přinesla, ta byla rudá jak sovětská vlajka a v oku měla veeelkou slzu. Jinak už neplakala. Sestřička říkala, že byla statečná a že měla ten kanálek zase ucpanej :frowning2: Dala instrukce a šla mi pro zprávu, kterou zatim v ordinaci psal doktor.
Maminky hned "Ježiš, ona vůbec nepláče a ještě se na vás směje!!" Beruška moje statečná :dizzy_face: Jakmile jsem jí připoutala do autosed. tak usnula, prtože jsme tam jely po obědě a to jsou holky zvyklý spát, tak byla unavená jak kotě.
Sestřička si nás z února pamatovala, že jsme tam chodili s dvojčátkama a v čekárně byla jedna maminka, co jsme se s ní v únoru v čerkáně sešli a pamatovala si nás. No nás si díky dvojčatům pamatuje plno lidí a já, i když je vidím podle nich už postý, tak mám pocit, že jsem je nikdy neviděla :grinning: :grinning: To se mi stává pravidelně v poradně :grinning:

No a příští týden jdeme ještě na kontrolu k naší očařce a ve čtvrtek na půlroční prohlídku. Budeme očkovaný, tak snad to zvládneme bez problémů. :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 07:42  • Odpověz
Tak jsme dneska koupili holkám jídelní židličky, jsou polohovatelný, takže v tom hned nezačnou sedět. Donutím tatínka, aby je večer složil a zkusíme v tom zítra holky nakrmit. A když to nepůjde, tak budeme mít nachvíli o dva kusy nábytku navíc, a budem se o ně pravidelně přerážet :grinning:
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1102847 tohle je ona, 2x prosím pěkně :slight_smile:
Má pod sedátkem košík na drobnosti a byl k tomu zdrama polstr, takže se na ten povrch holky nepřilepí. Povrch jde omývat a polstr prát. Super :dizzy_face:
30. kvě 2009 v 17:53  • Odpověz
Cipísku, vypadá naprosto super!!!!určitě pak vyfoť holky jak tam vegetí :wink:

v čem jsi krmila doteď? Já se chystám v lehátkách a pak máme teda starou dřevěnou židličku, takovou jak byla za nás s rozkládacím stolečkem, mám teda jednu a nevím jak to řešit, páč moc místa tu není :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale do té budu dávat holky až budou sedět, takže času dost :wink:

jinak, bezva jak jste dopadli na očním!!!malá je moc statečná :slight_smile:
30. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz
Zdravím všechny dvojčátka a trojčátka a jejich maminky:slight_smile:

jinak moc sem už nechodím,jelikož ty dva rarášci si usmysleli,že budou rodiče trápit tak máme už za sebou tři pláne poplachy a stanovený datum porodu(vyvolávaní),jelikož chlapečci už to tam by déle dle dr.nevydželi a se malinko zmenšili a už od pondělí od večera se otočili hlavičkou dolů,což mě dost bolí jak mi tam tlačí tak polehávám a nebo spím na víc jiného tou bolestí se nezmůžu:frowning2:

cipisku:
to je bezva jak je barborka statečná a že vůbec nebrečela:slight_smile:
já znám z vlastní kůže kapání očí a moc příjemné to není kórt když potom cca 1-2hhoďky vidím rozmazané takže musím být po tu dobu jen na jednom místě,jinak by to špatně dopadlo:frowning2:
30. kvě 2009 ve 20:03  • Odpověz
Jirul, to si piš, že budu zítra fotit :grinning:
Krmili jsme na posteli, holky měly podložený hlavičky malým polštářkem. Měla jsem všechno po ruce, jsem zvědavá, jak si zvykneme na židličky :slight_smile:

Leni a to tě dr. nepošle pro jistotu do špitálu?
A Barče oči nerozkapávali, to jí dělala oční asi před 14ti dněma. Teď jí jen sondovali kanálky. No "jen". už jí to dělali jednou a teď jsem byla víc nervní než předtím.
30. kvě 2009 ve 20:10  • Odpověz
Jirul, když budeš krmit v těch lehátkách, tak to budeš sedět na zemi, enbo jak to budeš praktikovat? Taky jsem nad tím přemýšlela a nic jinýho než zem mě nenapadlo :grinning:
30. kvě 2009 ve 20:10  • Odpověz
cipisek:
plánují to na 22.6. což budu přesně 29tt....a Matýšek(A)má 910g/20cm a Sebastiánek(B) má 906g/21cm a dr. na jejich stav řekl,že už tam nemají moc místa a mám málo plodové vody tak i proto musejí ven:frowning2:jinak se prý malinko zmenšili,ale tolik by to nevadilo jako ta plodová voda,jinak vše je tak jak má být mají dvě ručičky,dvě nožičky,srdíčko(které jim prý krásně bije)a i orgány,které mají mít jsou v pořádku:slight_smile:

jinak do špitálu mám nástup 18.6.
30. kvě 2009 ve 20:20  • Odpověz
Leninek: ahoj, je to sice hrozně brzo, ale budeš pod dohledem, napíchají klukům hormony na dozrání plic, tak snad to všechno dobře dopadne, budem na tebe myslet, a hlavně, ať to není dřív. Akorát se divím, že tě nezavřeli do nemocnice už teď...
30. kvě 2009 ve 20:22  • Odpověz
fiallinka:
děkuji:slight_smile:
jo chtěli mě tam si nechat,ale potřebuji být tehnle týden na zkouškách(kvůli ukončení školy) tak mě propustili,ale stím,že do týdne příjdu 3x a kdyby něco tak máme hned přijéct,ale stím,že už tam zůstane a popravdě se moc toho bojím:frowning2:
30. kvě 2009 ve 20:28  • Odpověz
tak jdu za přítelem se přitulit a dívat na tv a jíst moje oblíbené těhu jídlo(kokosové kuličky):slight_smile:
30. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz
leni: víš, já vím, že máš doma malou cácorku, ale radši si tam být tebou jdu lehnout, každý den je pro tebe i pro děti k dobru a kdyby se ti měly narodit teď, je to hrozné riziko, za 3 týdny to bude něco úplně jiného :slight_smile:. Já jsem odležela v nemocnici měsíc a nakonec to vůbec nebylo tak hrozné - oni každopádně hlídají kontrakce a dávají léky, které je zastavují, takže ti to dají hned, když je potřeba. Ale neboj, viděla jsem vloni dvojčátka, která se narodila v 28. týdnu a byly to fakt čiperky, vůbec žádný rozdíl oproti donošeným dětem, akorát s nima bylo víc práce se cvičením, apod..
30. kvě 2009 ve 20:33  • Odpověz
Leni, ale stejně, když ti není nejlíp a těhu je problémový, tak nevím, proč tě dr. neposlal do špitálu :unamused: Já vím, že je to tam ubíjející a dlouhý, ale přecijen bys byla pod dohledem, kdyby se něco pokadilo dřív. No ale já jsem v tomhle docela srabík :wink:
Aha, tak teď čtu, že jsi doma kvůli zkouškám, tak se hlavně co nejvíc šetři a kdyby něco, tak šupajdi do nemocnice :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz
cipisek: a vidím, že tobě se taky narodily holky brzo - to začalo samo nebo musely ven?
30. kvě 2009 ve 20:46  • Odpověz
NAzdarek vsem, leni drzim palce at je vse ok :wink:

miso u nas krmime ted jedine v lehatkach v loznici na manzelske posteli, je dost velka, tak se tam hezky vlezou , jinak hezka zidle, ja holkam koupovala klasicke drevene i se stoleckem :wink:
30. kvě 2009 ve 20:48  • Odpověz
Fial, samo. U Áčka mi v noci ve dvě praskla voda a ten samý den v osm večer jsem císařem rodila. Najednou to byl strašnej fofr a doteď nevím, jestli byla nějaká komplikace. Cévkování na chodbě pomalu za jízdy na lehátku, jednu nohu zabandážovanou až do půlky stehna a druhou jen pod koleno, protože jim došlo obinadlo.
Holky naštěstí zvládly všecko, apgar měli 3x9 a druhá 8-9-9. (Teď už nevím která co).
Četla jsem, co potkalo vás :frowning2: Úplně mi běhal mráz po zádech. Nedovedu si představit, jak by mi bylo :frowning2:

Míšo, já si zase nedovedu představit to krmení v lehátkách. Holky se furt vrtí a kroutí, tak bych měla lehátka neuvěřitelně zapatlaný. Ale každýmu vyhovuje něco jinýho. Zítra zkusím židličku a uvidím, možná ještě na pár týdnů skončíme na posteli :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 20:56  • Odpověz
tak nase holky jsou docela v klidu pri krmeni:grinning: nastesti
30. kvě 2009 ve 21:01  • Odpověz
leninek: Určitě budeme moc držet palce, aby všechno bylo o.k., mobla jsi tam s dětma být a jít brzy domů. Určitě to nebude jednoduché, ale zvládnete to :slight_smile:

cipisek, jirule: mno, taky pořád vymýšlím, jak je krmit, dělám to na posteli s kojícím polštářem pod hlavama, dneska jsem zkoušela lehátka, ale ten brambor s tou mrkví nechtějí ani tak, ani tak. :grinning: Zajímavý je nápad smilers, dát ta lehátka na postel, to by u toho aspoň člověk nemusel klečet.. ale je dost těžké to zorganizovat, uvrtat je do lehátek, nandat pláštěnky :sunglasses: , připravit brambor a mrkev, zároveň i mléko, uf... a pak to nechtěj :angry:
30. kvě 2009 ve 21:03  • Odpověz
cipisek: malá je fakt statečná, vyšetření na očním je dost nepříjemné. Poprvé jsem vůbec nevěděla, do čeho holky jdou, ale děsně řvaly.. Já teda byla naštvaná, že mě tam nepustily s nima, každé jiné starší dítě tam šlo s rodičem, ale já prostě nemohla.. připadá mi to absurdní, malé, bezbranné miminko se bere jako nemyslící tvoreček, kterej se popere s těma vyšetřeníma sám, a nic mu to neudělá, přitom to pro ně musí být velký stres. Na kardio jsem s Julinkou šla, tam to naopak chtějí, protože někdo musí dítě zabavit..
30. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz
jaanjo ja je normalne dam do lehatek, tak ale aby nesedeli ale zase nelezeli, proste tak akorat pozici na jidlo, pak je od krku obalim starou plnikou, ruky maji samo volne, mliko mam vetsinou pripravene tak 20 min pred krmenim, to same i treba pyre ci polevku rozmixovanou a jime, dneska jsme zkouseli dat polivku do lahve:grinning: tak se dobre tvarili:grinning: lzicku samo taky maji
30. kvě 2009 ve 21:12  • Odpověz
jaanja nasim holkam taky kontrolovali ocicka, jestli je vse ok, a ja jsem tam normalne s nema byla, dokonce jsem male i pomahala drzet, nastesti oci mame ok a kontrola v roce, kdy uz se projevuji odchylky, miso mala je fakt statecna :wink:
30. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz
jaanja: já mám lehátko na zemi a před ním sedím na kojopolštáři - ale brambor a mrkev Juráš taky moc rád nemá, vzal to na milost, až když jsem přidala řepu nebo kukuřici - tak to zkus doplnit něčím "sladším", třeba se jim to zalíbí...
30. kvě 2009 ve 21:54  • Odpověz
smil: tak to máte pokrokové doktory na očním, nám prostě řekli, že musíme počkat na chodbě :unamused: :angry:
A jak se dělá polévka? To je taky rozmixovaná zelenina, ale dává se tam víc vody než do pyré?

fial: aha, to je dobrý nápad, vyzkouším. :sunglasses: Taky jsem uvažovala, že bych do toho nalila trochu mléka, že by jim to chutnalo po něm.. a pak pomalu mléko ubírala.. A řepu a kukuřici dáváš jakou? Z konzervy nebo čerstvou?
31. kvě 2009 v 07:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.