• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Leninku, budu vám vše držet palce at to s klukama dobře zvládneš :wink: :wink: :wink: Jak píšou holky, radši bych šupajdila do nemocnice zkoušky nezkoušky, zdraví dětí je určitě přednější, i když máš doma ještě malou cácorku, péče o ni ti určitě taky nepřidá :unamused:
moc ti přeju at kluci vydrží v bříšku alespon do toho plánovaného porodu...to chtějí abys rodila normálně nebo císařem?

Jaanjo a samotnou mrkev baštily? že by jim nejel brambor? a zatím teda vaříš, jo? kupovaný jsi nezkoušela? a kolik toho sní?

no já jsem zvědavá na ty naše, Lucka cokoli jím nebo piju, fascinovaně mě pozoruje :grinning: zkoušela jsem hrnek, jakože napít, tak ho drapla hned :grinning: a Jaanjo to máš ty bryndáky s rukávkama, jo? no naše holky se dost melou i u mlíka :angry: jsem nikdy nepochopila jak tu holky psaly že mimi leží flašku podloží plínou a dítě samo pije :confused: :confused: :confused: :confused: to u nás absolutně nehrozí :grinning: Pavla se u toho různě prohýbá a "cvičí"div nedělá mosty....nejklidnější je pokud vidí na pc a fascinovaně sleduje monitor, to se nehne a pije...

cipísku, jj plánuju u toho klečet na zemi, nebo sedět :confused: , no uvidíme jak nám to půjde, max prodám lehátka a koupím židle, zase ony jsou skládací a pak se dají "uklidit" narozdíl od těch dřevěných
31. kvě 2009 v 07:55  • Odpověz
Tak holky, my krmíme opět polívky flaškou. Udělala jsem velkou dírku do savičky, aby jim to šlo líp vycucnout.
Lžičkou krmíme dopolední sváču, takže si neodvyknou :slight_smile: A ovoce jim začalo moooc chutnat. Kupuju skleničky, nebo Sunárek (Frutapura jim moc nejede) a mají to zblajzlý během pěti minut a ještě koukají po skleničce segry :grinning: Nejvíc jim chutná banán+hruška od Hami. Tak pak už jen dostanou na dopití se čajík.

Jaanjo, polívky dělám tak, že normálně uvařím brambor a zeleninu dohromady a pak sleju trochu vody a rozmixuju. Pokud se mi to zdá moc hustý, tak přidám převařenou vodu. Po polívce dostanou na zapití ještě čajdu.
Dneska budu vařit brambor+mrkev+špenát+kuř. maso.

A co se očního vyšetření týče - ne všechny maminky jsou statečný. Proto k některým vyšetřením rodiče nepouštějí. Já osobně, kdbych viděla, jak jí do slzných kanálků cpou tenounkej drátek, tak bych se asi složila. Nevím jak přesně to dělají, ale vím čím. Když dr. vyšetřuje oči Barče (po rozkapání), tak si jí normálně držím na klíně sama. Ale abych se dívala, jak jí strkají do oka drát? To ne prosím :frowning2:
31. kvě 2009 v 08:31  • Odpověz
Jirul, tak u nás holky začínají po flanděre sahat, drží si jí. No drží, maj otevřený dlaně a přidržují si tu flašku, ještě by jí samy neudržely. Zkoušela jsem to, ale vždycky jim ta flajda vypadla :slight_smile: Včera jsme taky koupili nekapající hrníček, tak jsem zvědavá, jak jim to z něj půjde :slight_smile:
Když já bych u těch lehátek musela sedět leda v kuchyni na zemi a tam máme lino, takže by to zase studilo. Pořád nad tím přemýšlím, ale nevím.Uvidím, jak dneska zazápasíme se židličkou :slight_smile: Jednu už máme složenou, tak to vyzkoušíme.
31. kvě 2009 v 08:34  • Odpověz
Cipísku, u nás Lucka si někdy láhev taky přidrží, ale že by sama vypila celou dávku to ne a to musí mít hlad aby si ji držela :grinning: v nestřežené chvíli jsem ji i vyfotila, ale stalo se to fakt párkrát :wink:

jakej hrníček jsi koupila??? já když jsem projížděla mmb ohledně hrníčků tak tam strašně moc mamin hrnky prodává, že to děcka nechtějí, tak bych ráda natrefila na nějaký osvědčený, který by akceptovaly, no uvažovala jsem, že koupím jeden a uvidím jak se osvědčí.

jj taky budu sedět v kuchyni, páč jedině tam máme lino a bude to nejrychleji uklizený :grinning:
31. kvě 2009 v 11:54  • Odpověz
Jirul, :grinning: :grinning: Vidíš, tomě nenapadlo, že lino je praktičtější :grinning:
Hrníček najdu odpoledne, teď půjdeme zachvilku krmit. Nekupovala jsem nějak extra drahej, tak uvidíme.
Židličky ještě používat nebudeme, holky v otm stále víc sedí než leží a to ještě nechci.
31. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
jaanja: kukuřici mraženou, cukrovou bonduelle, a řepu čerstvou, oboje to potřebuje dobře rozvařit a když se mixuje, tak to stejně udělá malé kousky, ale nevadí mu to...
31. kvě 2009 ve 12:47  • Odpověz
Fial, já jsem taky jednou dělala kukuřici mraženou, ale měla jsem jí samou slupku. To nemáš? Je fakt, že jsem měla ještě starej mixer, kterej se mi rozbil, takže jsme museli koupit novej.
A řepu dáváš Juráškovi jak dlouho? Myslíš, že bych jí mohla holkám zkusit uvařit taky? Pořád jí jedno a to samý, tak by to chtělo změnu :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz
Jirul, tenhle hrníček jsme koupili, ale ještě nezkoušeli :slight_smile:
http://www.mamanek.cz/vse-pro-miminka/lahvicky-hrnecky/Netekouci-hrnecek-Nuby

Prý je dobrý Avent, ale stojí 250,- akdyž to máš kupovat 2x.... navíc je možný, že jim z toho pít ani nepůjde... :confused:
31. kvě 2009 ve 13:58  • Odpověz
miso ty same mame doma , jsou od 6 mesice, tak je uz prubneme, zatim jen na caj:slight_smile:

jinak co se tyce jidla,ja to mixuju a pak jeste propasiruju pres sitko

jaanjo jj rozmixuju zeleninu, ale pridam vic vody a samo zase oliv.olej, holky milujou masicko s bramborem a mrkvi:grinning:

jinak sama dr. me kazdou prohlidku rika, cim mam holkam zase obohatit jidelnicek
31. kvě 2009 v 16:16  • Odpověz
Míšo, my je taky budeme dávat jen na čaj. Ty myslíš, že by v tom šlo i mlíko?
Už je máme umytý, ale holky jsou dneska vzteklý a protivný, takže je nechci trápit novým hrníčkem, v týdnu to ale vyzkouším :slight_smile:

Přes sítko jsem taky pasírovala,ale měla jsem to hustý a nebavilo mě to a tak jsem toho nechala a holky jí tak i tak :slight_smile:
31. kvě 2009 v 16:37  • Odpověz
Zdravím všechny maminky:slight_smile:

a předem děkuji za držení palečku moc si jich vážíme:wink:

sem si trochu hrála s albumem a přidala pár fotek co mi šlo přidat zbytek přidá přítel až příjde z práce zítra:slight_smile:dneska jsem mu nařídila starání se o malou abych mohla odpočívat:slight_smile:

a pěkně mu to sekne i v kuchyni,jak krásně umývá to nádobí:grinning:

mohu se zeptat nevíte kde je seznam co máme mít vše do porodnice??a kdy tak přibližně schánět dětskou doktorku ke ktreé s malými budem chodit??já se pořád po nějakejch lékařím koukám,ale zatím se nám nelíbila vůbec žádná,ale jsou v našem kraji ještě dost doktorek tak to snad najdem nějakou:slight_smile:,ale by už bylo načase
31. kvě 2009 v 16:59  • Odpověz
Leni, vzhledem k tvýmu stavu, bych už měla doktorku vybranou :wink: Já jsem to udělala tak, že jsem tý doktorce zavolala a zeptala se, jestli bere nový pacienty, že čekám tehdy a tehdy dvojčátka. Sestra mi říkala, že až se narodí a budou mít průkaz pojištěnce a propustí nás z porodky, tak máme do 2-3 dnů normálně přijít.
Ale u každýho to chodí jinak, takže si tam pak zavolej a domluv se. :slight_smile:
Jen hezky odpočívej, potřebuješ to :slight_smile:
31. kvě 2009 v 17:05  • Odpověz
Leni: no já jsem doktorovi volala přímo z porodnice, ale být tebou se poohlédnu po někom, kdo se specializuje na nedonošeňátka. S tím seznamem je to v každé porodnici jiné, ale v zásadě potřebuješ hlavně vložky pro sebe a jednorázové kalhotky, pak kosmetiku, někde toaletní papír, no a pak běžné věci do nemocnice ...a připrav se na to, že tam můžeš být hodně dlouho, asi pár měsíců...
31. kvě 2009 v 17:16  • Odpověz
jirule: mrkev samotnou jsme zkoušeli dnes, snědli zas o pár lžiček víc, ale stále si nedovedu představit, že snědí každá celou skleničku :confused: Na lehátka už si odvykly, tak se v tom kroutí, sjíždějí dolů. Pláštěnka taky úplně nepomohla, Julinka byla oranžová skoro všude :grinning: Musím koupit tu kukuřici a řepu, ještě mi kamarádka doporučila špenát.
Máme Avent hrnečky, dostali jsme je, ale ještě nezkoušeli. Nejdřív musím holky naučit pít něco jiného než jen mlíko :unamused:

leninek: skoro každá porodnice má seznam na webu, často také bývají takové seznamy v maminkovských časopisech nebo na webech pro maminky, jinak platí to, co napsala fialinka. Dětskému doktorovi už bych také zavolala, zda vás vezme. Ten náš sice stojí za starou bačkoru, ale po návratu z porodnice k nám přišel na tu první prohlídku domů. To si musíte domluvit, kdy mu máš zavolat, a zda půjdete k němu nebo on k vám.

cipisek: já vím, je to určitě dost psychicky náročné být u některých lékařských výkonů, ale fakt bych tam radši byla a viděla to, nebo prostě koukala jinam, ale hlavně byla u toho dítěte, držela ho za ruku, mluvila na něj. Tuhle jsme čekali dost dlouho na kalmetizaci, protože se tam sestřička s maminkou prali asi s 5ti letým klukem, kterej měl bejt přeočkovanej.. nakonec museli povolat ještě takovou statnou sestru z vedlejší ordinace :grinning:
31. kvě 2009 v 17:41  • Odpověz
Jaanji, např u tý sondáže bych konkrétně překážela. Dítě leží na lehátku, sestra mu stojí za hlavou a pevně ho drží a doktor stojí vedle lehátka adělá zákrok, takže maminka by se tam už stejně nevešla :slight_smile:
Co se mě týče, tak u sondáže osobně bych být nechtěla :slight_smile: Ostatní mi je jedno, až budou holkám dávat naušničky, tak si je podržím, ale to píchání do oka mě fakt děsí :sweat_smile:
31. kvě 2009 v 18:27  • Odpověz
holky ty nuby hrníčky chválili i holky z dvojčátek tak snad budou dobrý :wink: viděla jsem je i v dm

jinak já jsem srab, nechtěla jsem být ani při píchání náušnic, radi nevidět :frowning2: holky plakaly ale ne moc, např.očko mi neva, zítra jdem na 3hexu a asi nám už udělá 6ti měsíční prohlídku

Smil tak to je bezva že ti mudra takhle poradí co dá, myslím, že ta naše to nechá čistě na mě....

jaanjo a jak dlouho už krmíte zeleninkou? teprve týden ??,ony si možná potřebují zvyknout, že je to něco jinýho jak mlíko :slight_smile:
31. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
jirul, měli je i v DM? Tak to jsem si nevšimla. Ale to neva, aspoň jsem si měla z čeho vybírat :slight_smile: A je nerozbitnej :grinning: :grinning: Jsem říkala segře, ať s tim flákne o zem, abych věděla, co vydrží. (nechtěla jsem si ho rozbít sama :grinning:) a vydržel a měl uvnitř i vodu. :slight_smile:
My jdeme na 6ti měs. ve čtvrtek (chtěla jsem v úterý, ale musím s Barčou na kontrolu na oční). A asi dostaneme hexu.
31. kvě 2009 v 19:42  • Odpověz
Dooobré ránko!

Holky se mi dneska vyspaly do růžova. Terezka od rána jen kecala a Barborka, jen co jsem k ní přišla, tak měla šiiirokánskej úsměv na tváři V klidu jsme postupně zacvičily a nakrmily a teď chrněj, takže má maminka chvilku pro sebe :slight_smile:
Dneska to budou zlatíčka, ne jako včera, kdy se jen vztekaly, pokud nespaly a jakože Barča včera spala od 11dopoledne jen 2x10 minut, takže si dovedete představit, jak byla v šest večer unavená. Nakonec mi jí David přinesl, já jsem si s ní nachvilku lehla a ona okamžitě vytuhla. Nechala jsem jí ale spát jen 20 minut, aby mi pak po koupání usnula.

Nám je zítra půl roku, hrozně to letí :sweat_smile:

Všem přeju krásný týden :dizzy_face:
1. čer 2009 v 07:59  • Odpověz
jirule: jo, jo, teprve týden, ve čtvrtek a v pátek jsme ještě navíc vynechaly, protože jsme běhaly po doktorech a neměly doma stejně žádnou zeleninu :sunglasses: Dnes zas snad o něco lepší, dávám víc mrkve a jen malinkatej brambůrek. Asi bych ale tím pádem měla pořídit oranžové oblečení :grinning: Zajímavé je, že po tom obědě tak do půl hodiny vytuhnou, i když před tím spaly v kočárku..

cipisek: jo, to teda letí :slight_smile: Velká gratulace k půlročním narozkám :dizzy_face: :dizzy_face: Nechat děti spát je fakt důležitý, pochopila jsem to teprve nedávno, já je pořád držela v akci, musely bejt ze mě někdy už dost utahaný..
1. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
čaute,

tak máme po 1/2 roční prohlídce, máme 5,8 a 6,7 kg, máte někdo taky takové drobky???

no asi ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak prý už můžem vše kromě mouky...i jogurty říkala mudra, no my na to půjdem pomalu, co mám zkušenosti od vás :slight_smile: zeleninku, pak maso, pak ovoce a pak kaše :slight_smile:
1. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
jirule: fakt i jogurty? :astonished: to mi přijde dost brzo.. v různých zdrojích jsem četla různé info, a sestřička mi říkala nakonec po těch kaších..
Jste fakt lehoučké víly, naše princezny už měly skoro 8kg :confounded:

smil, cipisek: ještě budu otravovat s tou polévkou :sunglasses: - kolik tak dáváte zeleniny na ty 2 porce? A jaké vám pak vypijí množství - kolik toho nakonec ve flašce je? A dudlík asi ten s velkou dírkou na kaše?
1. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
Ahojky holčiny,
čtu vás poctivě, ale nestíhám nějak psát :slight_smile:.

Zahlídla jsem tady Fiallinku, tak moooc zdravím :slight_smile:.

Jirule, jestli tě to uklidní, tak holkám je 7,5 měsíce a váží 6,82kg a 6,95kg. A mudra je spokojená. A holky ostatně taky. A to bych řekla, že baští o 106. Kojím ráno mezi 5-6, jak kdy, pak v 9, v 11 mají každá nastrouhaný jablíčko (nebo napůl přesnídávku), ve 13 nakojím (ale to si jen tak cucnou) a kolem 13,30 mají oběd (většinou mrkev, brambor, kuře - to je základ, ke kterýmu přidávám další zeleninu, třeba brokolici, hrášek-malinko nebo špenát, nic dalšího jsem zatím nezkoušela), sní toho každá asi tu přesnídávkovou skleničku(200g?), někdy o trochu víc, pak má každá v 17,00 přesnídávku-dávám Hamánka, takový ty s tvarohem nebo smetanou(mlíko žádný nechcou, ani ode mně, ani z flašky) v 19,00 vykoupeme, pak dám kašu - každá asi těch 170ml, nabídnu prso - většinou neúspěšně - a jde se spát. Kam to dávají fakt nevím. Jinak baští kromě mlíka všechno lžičkou a musím zaťukat, že celkem pěkně.

Jaanja - na 8 kg se s jejich tempem dostaneme tak v roce :grinning:

Cipísku - taky gratulace k půl ročku. Dneska jsme měly holky vyladěný na stejnou vlnovou délku. Obě se taky vyspaly do růžova a celej den byly naprosto vysmáté a v pohodě. Aduš večer nemohla zabrat, ale místo řevu se pořád pochechtávala jak kdyby byla lízlá :slight_smile:.
1. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz
Murečka: ahoj matko, co ty piješ, že se Aduš motá :slight_smile:? A co holky, už se plazí? Juráš se úspěšně pohybuje čím dále rychleji po celém bytě, ale rozhodně se neplazí :slight_smile:, jen se posunuje různě do boku, kolem své osy, nebo se koulí a je v tom čím dál lepší, ale dopředu neeee, jen malinko...

jaanja: ono obecně se mají ty mléčné věci dávat co nejpozději, na mléko mají děcka dost často reakce... a jinak já třeba to jídlo odměruju do skleniček, abych věděla, kolik toho je - až mne zarazilo, kolik zeleniny se vejde do jedné skleničky :slight_smile:

a holky, myslím, že na to, že máte holčičky, jsou velké docela dost :slight_smile:, určitě je ta trošku nižší váha projevem solidarity k vám, když ví, že je nosíte dvě :slight_smile:
1. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
Dobré ránko,

Fiall, právě, že jsem si odpoledne ani večer nic nedala :grinning:.
Holky mají veškerou snahu se plazit, ale ještě pořád nepřišly jak na to, takže se - přesně jako Jurášek - točí kolem své osy, různě se převalujou a nadávají u toho. Občas to zkouší na ráčka dozadu, ale to se jim zas vzdalujou hračky, takže taky na prd :slight_smile:. Už máte ten croozer? My už absolvovaly s holkama jízdu terénem - přes louku půl metrovou trávou a bylo to super! Jinak s ním jezdím přes naše rozbombardovaný náměstí (dělá se nový) do obchodu, protože se bojím, že na kočárku tam nechám to přední kolo. Holkám se tam líbí, mají všude výhled. Za kolo jsme to zatím ještě nezkoušeli, ale chystáme se, hned jak bude zas nějaký normální počasí.
2. čer 2009 v 07:29  • Odpověz
Evi, tak jsem ti zkoukla holky...vůbec teda nevypadají na 7kg, jsou krásný!!!! i se mě zdají dlouhý :grinning: a baštějí teda dobře :wink:
co ty kuličky FP zaujaly je?

nám se začala plazit Pavla...asi 4dny, ale nejvíc to táhne rukama, dá je před sebe a přitáhne se jen trošku se odrazí nožkou, no už měla chudina pár karambolů, jakože hlavou do šuplíku, nebo zabředla pod postel a nemohla ven.Ale sudy neválíme , ani jedna, z bříška na záda se přetočily spíš jen náhodně, když se moc zvedly na rukách až je to samotný překvapilo :grinning: na bříšku se taky točí, to je bezva aspon se trochu zabaví...taky už si berou hračky :slight_smile:

jj Fial, solidární to teda jsou :grinning: dnes jsem je táhla obě v autosedačkách a je to teda fakt makačka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2009 v 09:30  • Odpověz
Jiři - dlouhý to ony jsou - zkoušela jsem je měřit, tak Aduš má 70cm a Eliška 68,5cm, ale to víš, jak u doktorky to změřit neumím, tak snad jsem se nesekla o moc. Adéla už co se dýlky týče Elišku předběhla, Elča byla vždycky o kousek delší. A dohání ju i váhou. Jo a karamboly už jsme taky měly: Aduš zapreslá pod konferenčním stolkem(pod tou poličkou) nebo pod lehátkem, pokud je neuklidím daleko z dosahu. Eliška zas měla leteckej den ze sedačky, ale naštěstí to dobře dopadlo, zůstala viset mezi sedačkou a stolkem, tak jsem ju stihla chytit. Ale vyklepaná jsem teda byla pořádně.
Dneska ty murky vstávaly už o půl 7, po včerejší půl 9 to teda byla sprcha. Ale teď zas vytuhly, tak to taky není špatný.
Ty kuličky jsou celkem fajn, holky po nich jdou, už je krásně drží v rukách, ze začátku je neuměly pořádně chytit, ale teď už v poho, do jedné i do obou ruk je vezmou jako nic.
A sakryš, vedle je nějakej pohyb a jásot, asi vstaly.
2. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
fial: já myslela přidat do té zeleniny trochu UM, dokonce jsem to teď četla na diskusi na dvojcata.cz. Ale ještě vydržím, Julinka už si docela dá říct, bohužel Zuzka to sabotuje, tak pak jedno dítě jakžtakž jí a druhé řve :frowning2: :grinning:

murecka: já nevím, jak to holky dělají, nejvíc teď jíme 170ml, a to ani vždycky nevypijou.. Už jsme dohnaly a předehnaly i holčičku, co se narodila 2 dny po nás a měla přes 4kg! Jsem ráda, že holky "dorostly", ale už by mohly brzdit.. :grinning: já teda taky byla hodně baculaté mimi, a teď jsem hubeňour, tak to snad holky taky přejde :dizzy_face:
Koukám, že nás čekají pěkné věci, já už trnu teď, když jdu od nich pryč, aby se náhodou neotočily a někam nespadly..
A co je to za kuličky? Ty co jsou u Tebe na fotkách? Nějaká vychytávka? Potřebovala bych tip na nějaké dobré hračky.
2. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
Dobré ránko,

tak u nás se dneska spinkalo od 20,30 do 5,45 (bez jakýhokoliv zakňourání) a pak do 7,00, jsou obě vysmátý a hrajou si v lehátkách. Docela mě to překvapilo, protože včera toho za den moc nenaspaly - asi 3/4 hoďky dopo a zhruba stejnou dobu odpo, a to vždycky bývá horší noc. Když jsou přes den dobře vyspané, tak je i noc v pohodě, když tomu spánku moc nedají, tak paradoxně spí i hůř v noci.

Jaanji - jj, jsou interaktivní kuličky od Fischer Prince, mají asi 5 cm v průměru, vevnitř je zvířátko, které se buď koulí nebo nějak štěrchá. Kupovala jsem to na MMB holkám k půl roku. Jo a je toho víc druhů - holky mají ty kuličky s domácími zvířátky, pak jsou ještě zvířátka ze zoo a myslím ještě letadla nebo auta. Někde jsem četla, že si to maminy chválily, tak jsem to holkám koupila a je fakt, že dřív tu kuličku neuměly skoro vzít do ruky, pořád jim padala, ale teď už se to naučily a drží ji i oběma rukama nebo si ju někdy dokážou i přendat z ruky do ruky. Jo a když je mají na dece, tak se za nima snaží plazit. Těch kuliček je celkem 6.
Taky bych potřebovala koupit ještě nějakou zajímavou hračku, holky toho moc nemají, co jsem měla miminkovskýho po Martinovi, tak to jsem všechno tenkrát vyhodila nebo rozdala, protože už jsem nepočítala s tím, že by měl někdy sourozence :slight_smile:.

Dneska je Martin se třídou na plavání, tak to já vždycky trnu, aby se mu něco nestalo.
3. čer 2009 v 08:08  • Odpověz
ahojte,

no já ty kuličky včera koupila, měla jsem původně vyhlídlé na MMA nové, ale tam se pak maminy rozjely v přihazování tak jsem už do nich nešla a na MMB koupila použité ale i s velkou koulí a kačenkou uvnitř. vypadají asi takto http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3355053 je více druhů, snad se budou našim holkám líbit.Včera jsme byli u brách na návštěvě a 3/4 hodiny jsem o nich nevěděla, měli tam tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18821598&tab=0 a naprosto je to uchvátilo.Samo že nemůžu koupit vše co se jim líbí :grinning: bylo to pro ně nové a neokoukané, asi u nás " pojedou" hračky které nějak hrají.Jinak ty kuličky si myslím že můžou děti motivovat k lezení :wink:
3. čer 2009 v 09:00  • Odpověz
Evi :slight_smile:

já to měla rozepsané asi hodinu :slight_smile: a jak ted holky vytuhly tak jsem to dopsala, tak to má Janja alespon ze dvou stran :wink: já teda koupila i ty kostky FP a taky jim to chci dát k 1/2 ročku :grinning:

ještě přemýšlím nad nějakým hracím stolečkem, nemáte to někdo? jako něco takového http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22913271&tab=0 nebo i použitý http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22858863&tab=1 jestli to děti zaujme, mě teda jo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.