• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčata 2008/2009

(Zamčená)
22. července 2011 
Vlasy mi taky padaly,ráno jsem z polštáře sebrala hrst! :frowning2: Taky mi kadeřnice poradila biosil,ale když jsem si šla pro nášup do lékárny říkala mi lékarnice,že při kojení nebrat :unamused: ...pro tebe jaanjo,jesti ještě odstříkáváš :wink: Jinak mám pocit,že mi to dost pomohlo,měla jsem kouty jak manža :grinning: a vlasy mi krásně dorostly,naštěstí! :slight_smile:

Holky,jak dlouho se dává pokračovací mlíko,když přestanu kojit? Do dvou let? :confused: Myslím,že kojo už na dlouho mít nebudem,rapidně ubylo mlíka,když teď kojím jen 3x,z toho jednou tak pro forma :confounded: Večer a první ranní kojení okolo 5 ještě citím,jak se mi nalejou prsa,ale potom v 8 to je bídné :unamused: To mají spíš jen tak na žízeň a možna i ze zvyku,stejně pak za 1,5-2h musím dát ovoc.příkrm,bo by hlady zahynuli :sweat_smile: Tak přemýšlím,že bych zůstala už jen u večerního kojení,ale rano jim musím něco dát.... :fearful:

muri: jak ty to máš s mlíkem,když ti holky jen tak pocucávají?
5. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
ty jo 450g ??? to jako denně?

s pohankou nemám vůbec zkušenosti :confused: to jako uvaříš tolika zeleniny a ještě do toho tu rýži nebo pohanku?

a ten žloutek jde pak dobře uvařenej mixnout?
5. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
Aaaaaa už se chrní,jupíííííííííííííííííí!!!! :dizzy_face:

jirul: špatně jsem se vyjádřila,sorčo :sweat_smile: celkem mají 450g,včetně masa,případně žloutku,zeleniny a přílohy. Brala jsem to dokupy :wink: Žloutek určo v poho pomixuješ,já to dělám přes vidličku :wink: A pohanka se vaří stejně jako rýže,dáš do horké vody a vaříš 15min,já to nechávám déle,ať to je dobře rozvařené. Jde koupit i pohanková sypká směs na kaši,do lahvičky ideální a na lžičku tež. Rozhodně víc zasytí než rýže. Je to šílená spotřeba všeho! Nevím jestli jsou kluci tak nenažrani nebo je to normální :sweat_smile: ,ale nepříjde mi,že je překrmuju... což si asi myslí tchýně :angry: Připadám si,že nic jiného nedělám jen vařím... buď pro nás či pro ně :rolling_eyes:
5. čer 2009 v 10:58  • Odpověz
skarbek, ale nejdřív jen zelenina a tyto příhohy až tak za měsíc??? nebo dříve? myslím rýži a tu pohanku? náhodou je krásný když klukům chutná, vaříš jim na 2dny nebo každej den znova?
5. čer 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahojky všem,

no nazdááár Skarbečku, už jsem myslela, že se snad neukážeš :wink:.
S mlíkem je to na prd, i když trošku lepší jak onehdá, přestal bojkot, jen večer to trvá. Nakojím ráno o půl šesté, to mám mlíka na rozdávání, pak kojím v 9, ale už likdviduju zásoby z mražáku a Elišce 100ml přidávám, Aduš nechce. Vyzkoušela jsem i sunar, Elča dobrý, té to chutná, ale Aduš zas nic. Aduš přibírá víc jak Eliška :slight_smile:. Pak kojím kolem 13,00, to se celkem napijou a tím pro mě kojení daný den končí. Večer odstříkám, protože ani jedna se nepřisaje, ale už se mi daří jen malinko, tak 60-80ml, dělám to spíš proto, abych vydržela s prsama do těch půl 6 a nemusela holky budit dřív.
A vařím vždycky na dva dny + 2 skleničky do mražáku, takže 6 skleniček celkem. Dneska mají mrkev, brambor, špenát a žloutek. Jo a taky dávám olivovej olej. Chutná mi to s tím víc :grinning:.
5. čer 2009 v 11:15  • Odpověz
ahojky, že vám sem lezu,ale nacpala jsem na MMB další věcičky,tak kdyby jste někdo něco potřebovali.... :wink: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=208775
jinak koukám,že vám ty miminka taky pěkně rostou :grinning:
5. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
jirul: jj,jsem ráda,že jsme ten přechod na stravu měli úplně v poho,jen mně někdy štve,že se tchýně tváří,jako bych jim vařila záměrně dvojité porce :angry: ,ale samozřejmě jsem ráda,že jim chutná! :wink: A s tím zařazováním potravin jsem to dělala fakt pomalu,postupně. Já se toho dost bála,tak jsem furt řešila čeho,kolik jim můžu dát,v jakém intervalu zařadit novou potravinu atd. Takže jsem opravdu měla jeden druh zeleniny tak 4-5 dnů a pomalu po lžičkách navyšovala. Ovšem s bramborem jsem takové cavyky nedělala :slight_smile: ten jsem dala snad už při 3 krmení,ta samotná mrkev jim nějak nešmakovala :sweat_smile: No a pak teda rýže a nakonec pohanka. A to jsem předtím otestovala na večerní pohankové kaši :slight_smile: Jo a zatím vyvařuju každý den :unamused:

muri: ahojky teta! no nějak mi ubylo prostoru na tyhle či podobné příjemnosti :sweat_smile: přes den málokdy stihnu sednout ke compu a večer už mi zas nechce....však to jistě znáš :grinning: To je supr vychytávka s tim mražením! Chvála ti!!! :wink: Asi začnu praktikovat! Pořád mám tak nějak výčitky,že by měli mít čerstvé jídlo,tak zatím vyvařuju denně... ale dneska zrovna se mi do toho strašně nechtělo! :sweat_smile: A co dáváš na svačinky? Holky mají zatím asi jen jednu,že? Takže nakojíš a dokrmíš MM v 9 a pak až v tu jednu,jo? To se napijou a mají oběd,že? A proč vlastně ještě kojíš před obědem,ten už mají dost dlouho,to bys přece nemusela,což? A jaký máte časový rozestup od kaše do toho kojení-nekojení? Mně se teda kluci vždycky přisajou,ale bůhví jaké množství asi nevypijou... tadeáš ten celkem jo,saje poctivě,ale jsoe hotoví za 10 min.

Letím už jsou vzhůru,banda jedna!!! :grinning:
5. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz
Skarbku, já dávám ještě v 11 buď nastrouhaný jablíčko nebo jednu jablečnou přesnídávku napůl. A nakojit musím před obědem, protože po obědě by se mi už mršky nepřisály a to ani když počkám třeba hoďku. A většinou hned po obědě valíme ven, protože mi spí v kočáře. A odpo dávám kolem páté každé Hamánka(takový ty s tvarohem nebo smetanou). Mlíko nechcou. A mezi půl 8 a 8 mají kaši, k prsu se nepřisajou, ani kdybych je přilepila vteřiňákem. Mezi půl devátou a devátou usínají a budí se kolem půl 6 ráno na kojení. Někdy se některá mele už kolem 4, ale to stačí jen pohladit nebo pochovat a spí se dál. Čaj pijou obě, tak 150ml za den, někdy víc, někdy míň. V noci ho nedávám vůbec. Jo a 10 minut mi pily normálně každý kojení, už od porodnice, takže desetiminutový kojení já považuju za normální :grinning:, cucnutí jsou tak 3 minuty, a na žízeň tak 5 :wink:. A když jsem je zvážila asi před 2 měsíci, tak si jsou ráno schopný za těch 10 minut vytáhnout kolem 200-220ml. Pak na ty další kojení to asi bude podstatně míň :frowning2:.
5. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz
Jo a holky, nejedete někdo příští víkend do Boskovic do westernovýho městečka na 5.ročník srazu dvojčat a vícerčat?
5. čer 2009 v 15:27  • Odpověz
lenule: Po Nutrilonu Comfort jsme to měly hodně řídké, i několikrát za den, proto jsem to pak začala ředit tím Nutrilonem1, a ten Comfort dávala jen v menším množství..

Biosil mám taky :slight_smile: Vybrala jsem si ho sama v lékárně, a jak koukám, vybrala jsem asi dobře. :wink: skarbek: já už odstříkávám jen ráno, a to velmi málo, poslední dny jen 40ml.. už přemýšlím, jak s tím definitivně seknout.. :confounded:

smilers: já budu dávat jen těch pár kapek, taky jsem to někde vyčetla :grinning: já oliv. olej miluju, ale když se ho dá víc, tak to přebije ty ostatní chutě.

skarbek: do pohanky půjdu určitě taky... o těch kaších ze zdravé výživy si psaly maminy na dvojcata.cz, určitě to vyjde levněji než ty Sunarky, apod.

Dneska jsem dala i brokolici, a dlabaly obě, Julinka ukázkově, ta babičce snědla celej kelímek, Zuzce jsem udělala jen poloviční, trochu dělala cavyky, ale snědla to. Tak nevím, jestli to bylo brokolicí nebo babičkou :wink: :dizzy_face:
Holky, a nevíte, jak je to s těma kukuřičnýma křupkama? Kámoška už je dává, já to dnes zkusila, ale přijde mi, že se jim to v puse rozkouskuje, Julinka pak kuckala, že to prostě není ještě v tomhle věku bezpečné..

Nějak se nám horší usínání :frowning2: Holky jedly okolo 18:30 a do 19:15 byly tuhé, teď Julinka už několik dní řádí až do 20:30. Olda jí iniciativně čte pohádky, ona se u toho chichotá. :sunglasses: Dnes je vzhůru i Zuzka, tak to jim hrál i na kytaru.. asi je tím ale spíš nabudí než uspí, a co pak já si s nima počnu, až Olda večer nebude doma.. hrát na kytaru neumím :wink:
5. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
murecka: na sraz bych někdy chtěla, ale teď ještě ne.. nemáme kam dát do auta kočárek :confounded: ale jestli pojedeš, napiš pak, jaké to tam bylo :slight_smile:
5. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz
Jj, my se chystáme, máme to od nás kousek, tak toho chceme využít.
5. čer 2009 ve 21:11  • Odpověz
autor
jaanja: jj robinek má stoličku i 4x za den, někdy jen trošku jindy více, Tomášek má 1x za dva dny, spíše více :grinning: Já jim nedávám samotný Comfort, míchám to 2:2 s Nutrilonem 1 do 120 ml vody. A stejně je to řídké ta stolice, ale asi o trochu méně. Zkoušela jsem dát Robinkovi poměr 3:1 (Comfort), ale přišlo mi, že to je ještě pro něj dosti těžké tlačit, možná to yla jen náhoda a shoda okolností :grinning:) ale vrátila jsem se zpět na poměr 2:2. Napadlo mě, když bych jim dala večer Nutrilon extra (ten je extra sytící pro veliké jedlíky) bylo by možné, že by spinkali déle? Díky moc předem za radu.
Byla bych moc ráda, kdyby mi poradili i jiné maminky :slight_smile: víc hlav více ví :slight_smile:

murecka: my byli v sobotu 30.5. na srazu na ranči Vránov (Sokolovsko), byl to den dětí a zároveň srazík..bylo to perfektně zorganizované !!!! Jen to počasí ... :unamused: byli jsme tam nejmladší :grinning: Těšíme se na příští rok, to si už kluci den dětí lépe užijí. Dokonce dali i fotečku do Sokolovského deníku :sunglasses:

Mějte se všechny moc hezky.
lenka
5. čer 2009 ve 21:41  • Odpověz
lenule: Nutrilon extra jsem nikdy nedávala. Vím o něm, okukovala jsem ho, ale holky spaly v noci poměrně dlouho, tak jsem ho nakonec nikdy nekoupila..
5. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
muri: zrovna jsem ti skoukla album a holky jsou skvělé! :slight_smile: V croozru naprosto perfektní! A jakpak jste spokojeni? Uvažujem taky o koupi... máte nový či z druhé ruky a za kolik jste pořídili? Sakra,že mi loni museli 10 dni před stěhováním čorknout kolo... :angry: :frowning2: ! Už bychom beztak byli někde na cestách.... na sraz se teda nechystáme,bohužel... trošku z ruky... :slight_smile: Ještě k tomu kojení a příkrmům... říkala jsem si,že by to holky vydržely od 9 do jedné :confused: a ony mají ještě jablíčko,tož to jo!!! Mně se pravě v těch osm moc nenapijou a pak ta svačina stojí za to! To by snědli aj koňa! :grinning: Z polovinou přesnidávky bych teda moc nepochodila :sweat_smile: Ty jo za 10 min 200ml? To je teda slušné! To bych neřekla... :fearful: Kluci taky byli vždycky hotovi za 10 min,ale pak to začali nějak protahovat a někdy se dokonce stávalo,že jsem kojila 45 min,to jsem ovšem musela proti tomu ostře zakročit :angry: ,20min a dost! :wink:

jaanja: to mi povídej,za ty kaše už jsem utratila maljant! :frowning2: je to síla! Dělám klukům celkem hustou a snědí hodně,tak mi to balení výjde tak na 2-3x! Masakr!!! Na druhou stranu je to strašně pohodlné,zamícháš a máš :slight_smile: . Zatím nemám zkušenost s vyvyřováním kaší,nevím jaká je příprava,na jak dlouho... Jo a kokuřičné křupiny kluci baští v pohodě,ale není tomu zas tak dlouho...možná měsíc ??? ...víc to asi nebude... je to good do kočáru,když jsou nevrlí,z rohlíku je binec a špinaví až za ušama a křupiny jsou ideální...umlčí a neušpiní :slight_smile: S odstříkáváním mi ani nemluv,už jsem ráda,že jsem se na to vyprdla. Musím ještě zlikvidovat zásoby z mrazáku... :slight_smile:
5. čer 2009 ve 22:16  • Odpověz
Ahoj všem,
tak už mám konečně po zkouškách a všechny jsem je dala tak mám cca na půl roku klídek:slight_smile:jsem z toho tak šťastná a zároveň jsem z toho taky trochu vyčerpaná až mě bolí oči:frowning2:tak jdu už na kutě a zítra více napíšu zatím se mějte:wink:
5. čer 2009 ve 22:56  • Odpověz
ahojte,

Leni gratulka ke zkouškám, na jak dlouho tu školu ještě máš? a co studuješ?

jaanjo u nás taky líp baští Lucinka, jsem si myslela včera že mám uvařeno na 2dny? a zbylo jen trošku, tak musím dnes přidělat.já si říkala že je ten olivák trošku protáhne a nic :angry: Lucka už se v noci kroutila asi měla bolení :frowning2: tak jí budem muset zase pomoci ony ty příkrmy asi vesměs staví, že? mrkev, rýže :stuck_out_tongue_closed_eyes: nu uvidíme

jinak já odsávám furt ale v noci už ne, pak taky ráno mám prsa č.5 :grinning: to odsaju i 600ml, jen kdyby to holky líp pily, někdy mi fakt přijde že jim um jede líp :confounded: ale zase si říkám že ode mě mají třebas nějaký protilátky navíc

Leni s nutrošem neporadím my máme na noc bebu, nemá beba taky něco projímavýho????4x denně to by byla paráda, by stačilo teda i 1denně :grinning: kdyby se vysrandila sama :grinning: jak se tak v noci kroutila tak jsem se rozhodla opět zkusit ten vločkový odvar, taky jsem koupila nové savičky do flašek a zdá se že líp pijí, do ted jsme měli NUK teĎ babylove, stojí o 1/2 míň a nukácký už začly kapat potvory :angry:

na srazík nejedem, i když do wester. městečka bych se ráda někdy jukla, třeba až budou holky větší :wink:

Jaanjo, ale od Oldy je skvělý jak se snaží, ne???já se snažím s holkama knížky prohlížet ale spíš je zajíma jak chutnají :grinning: zatím teda, jinak o pohádky žadoní Martin :wink:
6. čer 2009 v 08:16  • Odpověz
Jinak teda ty pohádky působí uspávavě spolehlivě, na mě !!!! zívám už po první stránce.

Leni ještě k tomu sytícímu mlíčku, pokud koupíš pak písni jestli funguje :wink: já asi vydržím už na kaše, prubnu je tak za 14dní, ale co jsem četla tak se stejně pak děti budí :unamused:

mě to 1x za noc celkem neva, ony jí málo přes den , v noci jsem dala taky bebu /ve 3h/ a spaly do 6,30, což je fakt dobrý, stalo se že vstávaly i v 5h, i když prospaá celá noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak se znám stejně bych se budila :confused:
6. čer 2009 v 08:22  • Odpověz
leninek: taky velká gratulace.. a teda jsi dobrá, že se 3 dětma chceš studovat! :sunglasses: to já už to teda pověsila na hřebík.. tu rigorózní práci už prostě nikdy nenapíšu.. ale co, nějak mi to nevadí :dizzy_face:

lenule: já to extra sytící mléko nikdy nedala, poněvadž jsem si taky říkala, že nemám "velké jedlíky". Pod pojmem velký jedlík si představím synovce mé kamarádky, který večer zhltnul 260ml kaše, a pak se v noci každé 2 hodiny dožadoval kojení. V podstatě snědl, co mu do flašky dali, a ještě museli přidávat čaj. Teď nevím, jak na tom jsou, to noční krmení se snažili drasticky odbourat - chlapeček totiž dostal nařízenou dietu :sunglasses: Já jsem počítala s tím, že se holky budou v noci budit, a tak mě pak příjemně překvapilo, jak dlouho chrupkaly.

jirule: jo,jo, Olda se snaží, to jasně :dizzy_face: snad mu to vydrží.. Já jim čtu přes den, tak už by se mi večer nechtělo, a taky potřebuju něco stihnout - žehlení, úklid, a tak. Knížky si holky teda prohlížej, hlavně Julinka. Do pusy je rvou ale samozřejmě taky :slight_smile:
6. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
Zdravím,

jirule:
mám jí ještě cca na 1,5roku,a budu tam musít jít dohromady ještě za ten jeden a půl roku pokud to vše zvládnu tak jen pětkrát a mám jí celou hotovou i s maturitou:slight_smile:
a studuji střední školu způsobem něco mezí dálkovým a individuálním studiem na poštovní škole,kde až jí budu mít bych pak mohla pracovat na poště,v bance(vedoucí)apod.

jaanja:
děkuji,já ,že to mám tak domluvené,že tam nemusím být přítomná,že mi zdělí co se mám naučit a přijít jen do toho roka ani ne dvakrát tak to jde:slight_smile:,ale kdybych tam měla chodit pořád nebo týdně tak na to bych se taky vykašlala,mám problém už takhle,že tam jen chodím celý týden za půl roku a to vstávání ranní mě teda nebaví,tak jsem ráda,že už to mám na nějakou dobu zasebou:slight_smile:,jen se trochu sobě divím,že u malé mi to vstávání vůbec nevadilo to jsem vstávala spíše vždy vyběhla co se děje ráda:slight_smile:

už zase pádím nějak se mi v poslední době chce hodně spát,ale zítra dopíšu to co jsem chtěla dneska napsat,jelikož nevim jak to stihnu během týdne sem přijít ,když v ondělí jdem do poradny ve středu se vdávám a v pátek má malá 15měsíců a pak po víkendu jdu už do nemocnice:frowning2:jelikož ti dva pacholci nějak moc řádí a plodovky je o něco zase míň
6. čer 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahojky holky, teď jsem narazila na tohle téma, já dneska založila nové pro nás, abysme se tam nepletli těhotným. To je super, že jste tady. Moc nestíhám sem chodit, ale to určitě znáte.
Jak rostete? Nám bylo včera půl roku a máme Daneček 66cm a 6,01kg a Lili 67cm a 5,7kg. Jak jste na tom vy?
A chci se vás zeptat, můžu jim dávat kaši, která je až od ukončeného 6.měs.? Já jim chci začít dávat kaši s lepkem, abych mohla přejít na obyčejný mléko a ne HA. Ale nemůžu najít kaši bez lepku vhodnou pro mladší děti
7. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahojky Zet :slight_smile:
gratuluju k 1/2 ročku!!!

člověče mám takovou radost, že máš podobné drobky jako já...pokud ses teda neuťukla :stuck_out_tongue_closed_eyes: holky budou mít 1/2 roku až 9.6. ale byli jsme na prohlídce minulý týden a měly 6,7kg a 66cm a 5,8kg a 65,5 cm.

jinak já kaši ještě nedávám, nachystané mám od Nutrilonu první kaši a pak rýžovou kaši a pak nějaké ochucené od Sunarky, uvidíme co jim bude chutnat.chi je dát tak za 14dní, teď jsme začali 3.6. se zeleninkou, mají zatím jen mrkev a brambor.
Lucince teda chutná víc :slight_smile: Pavla sní jen pár /asi tak 6 lžiček/ a prská to potvora!!!Pak jsem od toho i já, už tak zničily pěkné punčochy, mrkev se holt nevyprala.

Ale je zřejmě potřeba to hned namočit, páč z bryndáků to šlo pěkně dolů.Prý je na to dobré´= na fleky od mrkve přímé slunce, jenže to tento týden jaksi nesvítí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a co mají tví bobci k jídlu? Zatím jen mlíčko nebo už jste zkusili i zeleninku?

a určitě můžeš dávat kaši od ukončeného 6měsíce, ten jste přeci ukončili :slight_smile:
7. čer 2009 v 11:01  • Odpověz
leninek: ženská, teda co ty všechno ještě před porodem nestihneš!!! :wink: :grinning:

Ahoj z359! :dizzy_face: My jsme teda větší, už skoro 8kg, uf :fearful: S tou kaší nevím, já myslela, že lepku by se měly děti vyhnout do roka. Doporučuje se začít rýžovou. Ještě jsme žádnou neměly..

Holky, kolik jste tak v těch 6,5 měsících dávaly té zeleniny? Já tak cca 140g, a pak jim nabídnu 60ml um, Zuzka to vypila, Julinka skoro, a pak byl ještě řev, ale teď už jsou v klidu, tak teda nevím, zda to byl hlad, nebo jim nedělá dobře ta brokolice.. ?? Vlastně ani nevím, jaké množství maso-zeleninového příkrmu má (orientačně) sníst dítě v 6ti měsících, 7mi, 8mi, atd..
7. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
Ahojky holky!

Tak Barča konečně bez teplot. 4 dny měla vysoký horečky. Ani ne přes den, ale večer, v noci a ráno, takže jsem jak chodící zombie :frowning2:
No ale v pátek jsme byly znova u dr. a ta nám ještě před víkendem rychle brala krev, aby zjistila, co to je, protože byla zase "čistá". Typovala šestou nemoc. Zoubky prej ne, na ty je prý teplota 39°C už moc. Max. 38°C.
No a teplotu měla B. naposledy včera ráno a odpoledne se osypala. Takže šestá nemoc. Uf, spadl mi šutrák ze srdce. No v pondělí ráno jsme měli jít vojtit, ale radši jsem to v pátek zrušila a udělala dobře. Nesmíme mezi děti dokud nezmizí vyrážka. Jenže nás objednali až na 13.7 :frowning2: a já potřebovala s něčím poradit. Nic volnýho pro dvojčátka neměli.

Jo a vlasy - taky ty mi padají neuvěřitelně. Kadeřnice poradila přelívat po každým umytí silným vývarem z kopřiv. Takže jsem si uvařila do 2l pet lahve a vždycky si naleju a spláchnu. V lékárně mi zase dala Fitoval. Nevím nevím, biosil by byl asi lepší. Ten už znám.
Ve mě se neuvěřitelně třískaj hormony. 3 týdny jsem špinila a teď už přes týden menzesuju. Poprvý od těhu. Už je to fakt pruda :angry: :angry:
7. čer 2009 v 17:43  • Odpověz
jaanji a snědly by holky té zeleninky i víc než jim dáš? mě to holky dnes bojkotovaly obě, tak nevím, jsem je přechválila :grinning:
já to měřím zatím na lžičky...jak poznáš 140g? to dáš na váhu nebo odhadem?Jinak pak mlíko dám plnou dávku což je u nás stále 150ml, když nevypijí, nakrmím druhou a nabídnu mlíko zas, pak to většinou dopijí.

ale zatím té zeleninky pojí fakt málo :frowning2:

cipísku, tak hlavně že už je to za vámi!!! je to nakažlivé, že by to mohla chytit i druhá?

my jsme dnes parádně zmokli :angry:
7. čer 2009 v 18:17  • Odpověz
cipisek: teda ty máš všeho lepšího pěkně najednou! :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale věř, že až tohle všechno překonáte, tak zas bude líp, určitě!!! Šestá nemoc, brrr.. to asi čeká skoro na každé dítko..??

jirule: nevím, co by snědly, já si chtěla uvařit 3x 180g (jako jsou skleničky v obchodě), vážila jsem to na váze, ale nakonec mi to nevyšlo, tak jsem to tak od oka rozlila, no a řekla bych, že to mohlo být těch 140g. Dělám to do VIA kelímků od Aventu, a je to tak 2cm pod okraj. Zítra navařím víc a udělám těch 180g. Ale právě nevím, zda to není moc.. Na dvojcata.cz dokonce jedna paní psala, že její dvojcata (6měs) zbaští k obědu 3 ty skleničky :confused: Ale když u Skarbek jedí cca 225, tak teď bychom možná už těch 180g mohly.
Dnes to šlo znamenitě, i Zuzanka snědla vše, do Julinky jsem to v závěru musela trochu tlačit.. :wink: uvidíme, co zítra, až na ně budu sama.
Ono se to zlomí, neboj, já ze začátku taky byla trochu ve strachu, zda někdy budou jíst vůbec něco jiného než mlíko :wink:
7. čer 2009 v 19:03  • Odpověz
Holky, šestá nemoc je nemoc neštovicovýho typu, tzn. 1x za život a dítě to vůbec nemusí chytnout. Navíc se to týká jen těch mrňousků, nevím do kolika let, ale tříletý dítě už jí prý chytit nemůže. Je to virový, přenáší se to vzduchem, takže s dítětem nesmíte mezi jiný mrňousy a hlavně mezi těhule.
Když už se objeví vyrážka, tak ta nemoc končí, ale dokud nezmizí úplně, tak nesmí na sluníčko ani ven.

Terezka už jí měla kolem 20.4. a inkubační doba je max. 4 týdny a to je prý už maximum. Takže Bára jí nechytla od ní, ale někde u těch doktorů, co po nich s ní furt lítám. Docela paradox :grinning: S Terkou jsou neustále v jedný místnosti, hrajou si a žužlaj stejný hračky a někdy si i navzájem ruce, ale nechytla to od ní :grinning:
7. čer 2009 v 19:31  • Odpověz
cipisek: jo, jo, věřím, že jste to chytly u doktora, my jsme si jednou taky přinesly nějakou rýmu...ale ta šestá nemoc je horší, ty vysoké teploty! Tak držím palce, ať už je to opravdu u konce, a můžete zase ven.
7. čer 2009 v 19:34  • Odpověz
Jaanjo, je to hrozný, co může člověk všechno u těch doktorů chytit. Nojono, ne každá mamina je zodpovědná a s nemocným dítětem zůstane doma :unamused:

Holky, narazila jsem náhodou na fajn stránku s receptama pro děti našeho věku :slight_smile:

http://www.maminkam.cz/vyziva-deti/
7. čer 2009 v 19:38  • Odpověz
jaanja: no prý max. dávka jídla je zhruba kolem 200 - 250g (toho se má dosáhnout zhruba po několika týdnech, někdo i dnech jezení příkrmů), já dávám Jurčovi 200g, tolik, co se vleze to té skleničky..., pak už se to moc nezvyšuje, spíš se zvyšuje počet jídel...
8. čer 2009 v 15:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.