• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Ahoj holky, tak jsme byli včera na rehabilitaci na kontrole a jsem z toho nějaká špatná :frowning2:
Přidali nám další cviky, aby se kluci začali přetáčet a ty původní cviky nám zůstaly. Navíc já dostala zánět šlach na pravém zápěstí, dostala jsem obstřik, ruka do hodiny zmodrala až k rameni, šílená bolest, no jeli jsme na pohotovost... Tak to na mě nějak padlo, že to asi nezvládnu, navíc na všechno sama... :frowning2:
No a Daneček se do toho všeho začal strašně nahlas řehtat, úplně se zajíká, tak mě to zase nabilo energií, pořád mi něco vypráví, tak jsem se zase vzchopila a jedeme dál... akorát ta ruka je teda veliká překážka, skoro je nemůžu zvednout z postýlky. Ach jo, tak sem nakoukla aspoň sem, trochu si zlepšit náladu :slight_smile:
Jo a dneska nás čeká očkování, aby toho nebylo málo.
4. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz
Darling, to je mi líto. Ale s těmi cviky to tak asi je, že pořád jen přibývají další a další a nic se neubere. Teda my jsme to tak se synem před pár lety taky měli. Určitě je to pro děti dobře, tak musíš vydržet. Jen s tou rukou, to je smůla. Určitě to máš od toho zvedání a přenášení mimísků. Vážně není nikdo, kdo by ti trochu pomohl?
4. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz
Naše zvířátka vstávali dneska po páté, ta šestá byla lepší :angry: , ale nemůžu chtít všechno :grinning: . Hodila jsem nějaké fotečky do albíčka.
Darling jsi moc šikovná. Ruka by teď potřebovala odpočívat, ale manža asi pořád nefunguje nebo je to už malinko lepší?
4. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz
Díky, yori, bohužel manžel je pořád pryč a když je doma, stejně si jde jen za svými zájmy. Minulý víkend byl ukázkovým případem, pobyl doma cca deset minut a byl zase v tahu :frowning2:
Moje mamina je skvělá, jezdí se mnou po všech kontrolách a když jsme u nich, se vším mi pomáhá, ona i taťka. Ale na cvičení si moc netroufají, bojí se, aby klukům neublížili. Třeba na míči, to jo, ale ty cviky z Vojtovky ne, a ty mě právě děsně ubíjí. Když přitom tolik pláčou. Já vím, že je to nebolí, ale stejně je to psychicky hodně náročné.
Yori, fotky nádherné, kluci jsou fešáci! :wink:
4. kvě 2010 v 10:09  • Odpověz
autor
Darling, vydrž. Vím, že je to strašný opruz :stuck_out_tongue_closed_eyes:, my těch cviků taky měli hromadu. Ale vyplatilo se, od operace jsme utekli a Tomáškovi se va hlavička krásně spravila. :dizzy_face: :dizzy_face: Uvidíš, bude to lepší, chce to jen vydržet. Cvičíme 4,5 měsíce, 10.5. máme kontrolu a už nám to asi skončí, jupíííí. Ale nedám na vojtovku dopustit, prof. Vojta by měl dostat metál.

Opravdu není nikdo, kdo by ti vypomohl? Ten tvůj manžel by teda zasloužil. :angry:

Kaňkovko, Yori, takové krásné vyřehtané dětičky. No je vidět, jak je jim dobře. :dizzy_face: Yori, to třetí je taky tvoje? Něco jsi nám neřekla. :grinning: :grinning: :grinning:

Jinka Sarri, my jsme taky začali kadit vícekrát. Tomča dřív kakal jednou denně a Adu jednou za dva dny, teď Toma kaká několikrát, rekord je pětkrát :grinning:, Adu každý den. Takže to asi bude i příkrmama. Když nám lezly zuby, tak to bylo řídké, ne úplně jako průjem, ale ne tuhé. Jinak se omlouvám každému, kdo snídá či svačí. :grinning: :grinning: :grinning:
4. kvě 2010 v 10:18  • Odpověz
autor
Darling, podívej se na to z té lepší stránky. Klukům to jen a jen pomůže, ber to pozitivně. Já se snažila vždycky na Tomáška řehtat a vysvětlovat mu to a on to kupodivu bral. :sweat_smile: Něco jako zábavu, kterou měl několikrát denně. Byla jsem sice víc vyšťavená, ale malej tak neplakal. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. kvě 2010 v 10:19  • Odpověz
Ne holčička není naše, ale už na jedné fotce je :slight_smile: . Jak mám fotečky ještě s bříškem (teda mém případě megabřuchem) tak tam je kamarádka ( vedle mě vypadá jak v 5.měsíci) a ta rodila den po mě. Aspoň jsem nebyla v porodnici tak sama. Vždycky když se potkáme musíme je vyfotit dohromady aby měli památku. Ale moc pěkná nevěsta, tatínek je egypťan a je to malinko vidět.
4. kvě 2010 v 10:40  • Odpověz
Kurnik šopa to je hnusny počasí :cry:
4. kvě 2010 v 11:11  •  4 děti  • Odpověz
Darling, někdy je život fakt pes, ale neboj, bude líp, ať už ti to zní teď jakkoli jako laciná fráze :unamused: Cvičení je zkouška trpělivosti i obětavosti,ale podívej na nás - nás nikdo do cvičení nehonil a holky jsou jelimánci, co asi i první narozeniny oslaví na zádech :confused: :grinning: Jsem moc zvědavá, co tomu řekne neuroložka, až nás za 3 týdny uvidí :angry:

U nás naštěstí neprší, tak po obědě snad na chvíli vypadneme. Den doma a už mi ten čerstvý vzdoušek zase chybí.

Jinak Kocul, o kakání mi ani nemluv, holky jsou jak bez špuntu, co jsme začaly s příkrmama. Pětkrát denně klíďo, a nejhorší je, že je musím přebalovat i v noci.... kdy se jim tohle srovná???
4. kvě 2010 v 11:57  • Odpověz
Ahoj holky, nechci tu psat porad tu samou pisnicku, ale minulou noc jsem spala 0 hodin :frowning2: To AR mliko poleti rovnou carou do kose, protoze uz 3. noc z nej ma Brajik sileny boleni briska. Neni zacpany, kaka hezky, ale po piti toho mlika zacne vyvadet a probreci nekolik hodin az celou noc. Byl k neutiseni. Takze zrejme jeho zvraceni, chropteni a trpeni na paleni zahy bude snesitelnejsi :frowning2:

Jsem grogy, nemam sanci se dnes vyspat. Rano na neurologii, ted za par hodin jdeme na kycle. Manzel je nemocny, tak ho ke klukum nechci poustet, tudiz delam uz nekolikaty den vsechno sama, vcetne utisovani obou ujecencu a jako ze jim to v noci jecelo a obema najednou.

Darling+Petulko, jste fakt neskutecny zensky, jak to samy vsechno zvladate!!!

Na neurologii nam nastesti mudra rekla, ze hlavicka Tobika se bude hlidat, ale ze by to na tu operaci spise nevidela :slight_smile: Mozna bude mit trochu podivnejsi tvar hlavicky, ale pokud hlavicka poroste vsude stejnou rychlosti, tak nehrozi utlacovani mozku, tudiz operace nebude treba. K operaci se ale mozna pristoupi z kosmetickych duvodu, pokud by to bylo treba. V par bodech by se narusily ty svy. Zni to jednoduse, ale byl by to zasah do jeho kebulky.

Cviceni nam zadne nepredepsala, jen mame kluky davat casteji na brisko. Tobika davam, ale u Brajika je to problem s jeho refluxem, takze se chudacek bude trapit jeste vic. Kontrolu mame za 6 tydnu.

K tomu kakani - jak casto vam milackove kakali, kdyz jste kojily? V porodce mi kluci kajdili tak 5x denne, nekdy i vice. Ale casem to ted je u Brajika tak 1-2x denne a Tobik mi ted uz 2-3 dny nekakal, ale nijak se nekrouti, tak do nej nechci vrtat rourkou bez priciny. Je to normalni?
4. kvě 2010 ve 12:20  • Odpověz
Lito je to normální! 10-14dnů nemusí kakat MM je beze zbytkové. Ten nad tím vůbec nepřemýšlej. My kakáme co 5dní, někdy dřív někdy později :slight_smile: . Co ta výpomoc na noc? Nechtěla by třeba nějaká sestřička z Jipky kde jste leželi brigádu nebo nemají třeba někoho koho by mohly doporučit?
4. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
Já už bych jim to UM nedávala, zkusila jsi to a vypadá to, že tvoje MM je stejně nejlepší.
4. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz
Lituš, to je teda hrůza, já se hroutím za tebe :frowning2: Na umělý bych se taky vybodla. Ještě je tu možnost, jestli třeba nemá alergii na bílkovinu kravského mléka. Zkoumal to někdo? To se pak nesnáší ani MM, protože ty ve své stravě tuhle bílkovinu přijímáš, a musí se přistoupit na speciální mléka s naštěpenou bílkovinou.
4. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz
Mě zas napadla intolerance laktózy, ale to asi ne. Hlavně je na to akorát sójový mléko a to je taky pořádný potenciální alergen :frowning2: .
4. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz
Holky, jste moc hodny, dekuju za vase rady a zamysleni :wink:

Cetla jsem, ze alergie na mleko se u deti da zjistit az po 3 mesicich veku. Tyden jsem vysadila vsechny mlecne vyrobky i skryte a nic, nasadila jsem znova a zmenu nevidim. Mleko tedy stale nepiju, pry jsou jogurty apod. lepe stravitelne nez mleko samo. Misto toho si sem tam v bio prodejne koupim ryzove nebo ovesne mleko. To sojove mleko nepiju, protoze se nejedna o zkvasenou soju, tudiz to neni zdrave.

Rekla bych, ze mu proste vyrazne nesedlo zrovna to UM - Novacol AR, po nem vzdy proplace noc. U nas je ted nejvic problem prave ten jeho reflux, ma ho hodne silny, z toho paleni zahy a z toho paleni ho boli brisko, je mu neprijemno v krku a pusince a z toho vznikaji prave koliky. Musim rict, ze mam pocit, ze ty laktobacilky nam krasne pomahaji na prdiky, ale nechci to zakriknout!

Vcera jsem na Amazonu objednala tu Gripe Water, kde je soda bika, tak uvidime, zda mu to trochu ulevi.

Ta vypomoc - uz jsem si par sestricek vyhledla, ted jim hlavne musim zavolat a pozvat je k nam, abychom si mohli vybrat, komu sverime nase prcisky. Ty sestricky z JIPky me take napadly, ale jsou v praci tak casto, ze se obavam, ze by na nas cas nemely. Navic budeme chtit jen dva urcite dny z tydnu a to by se jim asi take spatne zarizovalo.
Pres den nemam moc silu telefonovat a vyrizovat, snad se k tomu dokopu zitra.

To jsem rada, ze to kakani neni zadna traga. Jen je zajimave, ze v porodce a prvni jeden ci dva tydny doma kakali nekolikrat denne a ted jsou porad na tom samem MM a kaknou si sporadicky. Muze to byt treba take tim, ze jsem v porodce a ze zacatku doma mela vice casu jist a mlicko bylo tedy hutnejsi? Ja se ted k jidlu moc nedostanu.

Jdu pripravit kluky do autosedacek, dnes podruhe, chudak Bryan, neco na jeho reflux :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad nam to vysetreni kyclicek dopadne dobre!
4. kvě 2010 ve 13:50  • Odpověz
Lito, na ten reflux se doporučuje i zvýšená poloha, aby ten jícen ¨nebyl tak drážděněj, ale to vy asi máte vypodloženou postýlku, že?
4. kvě 2010 ve 13:57  • Odpověz
Lito to si teda fakt užíváš chudinko. Určitě si dojednej nějakou výpomoc. Uvidíš jak takový 1 den v týdnu hrozně pomůže. Není nad odpočinutou maminku. Přítel ráno v 6 vstává k holkám a já se do půl 9 dospávám a pár hodinek dělá zázraky.
Ještě jsem se Lito chtěla zeptat...psala si že dáváš pejskovi Smektu. Já v Alžírsku brala Smektu v takových pytlíčkách na otravu jídlem. To je ta samá?
S kakáním miminek si nedělej hlavu. to se jim prostě upravil rytmus. Holky taky kakaly v nemocnici často a teď jedou tak 1x za 2 dny. Když se nekroutí tak to neřeš.

Darling, drž se!
Moje teta říká, že chlapi ani nejsou lidi :grinning: :grinning: . Říká to ona a paní Fialová (herečka) :grinning:
4. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz
Ahoj holky

Darling, moc tě obdivuju tak to všechno sama zvládáš, jsi fakt šikulka, a můžu se zeptat od kdy jste začali cvičit vojtovku?, my byli na neurologii asi před 14 dny a byla tam i sestra z rehabilitace a zatím říkala že jen klubíčkovat a dávat na bříško a na rehabilitaci jdeme zase 12. tak jsem zvědavá co bude dál

Lito, taky to máš teda pěkně těžký
4. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz
autor
Holky, Rejchl má v neděli nástup a v pondělí SC! :slight_smile:
4. kvě 2010 v 17:02  • Odpověz
autor
A Petranelka nastupuje ve čtvrtek a SC v pátek. Budou další míma. :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning:
4. kvě 2010 v 17:12  • Odpověz
Kočule a vy jakou dnes nekoupete nebo co? :wink:
4. kvě 2010 v 17:40  • Odpověz
Jen jsem mrkla, večer mrknu zas - manžel v háji, takže co jiného bych tak mohla dělat, než si něčeho nalét a sedět na netu :sunglasses:
4. kvě 2010 v 17:41  • Odpověz
autor
My jdeme dneska na prase. :grinning: :grinning: :grinning: Nekoupeme každý den, obden a dnes je veget. :sunglasses: :sunglasses:
4. kvě 2010 v 17:58  • Odpověz
Ahoj holky, jak píše Koculka, tak jdeme s Rejch na to :sunglasses: Brzo se za váma připojíme :wink:
Já už se těším!!!
4. kvě 2010 v 18:34  • Odpověz
Kocu, tak jestli vy jedete na prase, tak my jedeme na super prase :wink:... My koupeme už od začátku každý třetí den. Tzn. když v pondělí, tak pak ve čtvrtek, pak v nedělí... A jinak jen umýváme. Řekli to tak v porodce, prý je to u těch mrňat zbytečné častěj, akorát se jím tím olupuje ta ochranná vrstva.
4. kvě 2010 v 18:57  • Odpověz
autor
Hani, já nerada koupu. :grinning: :grinning: :grinning: U nás koupe jen manžel, který není dneska doma a jak budou sedět, tak už půjdou každý den do vany. S kačenkou. Musela jsem koupit tři, aby zbylo i na manžela. :grinning: :grinning: :grinning:

Loučím se, jdu kukat na zprávy, ať neumřu hloupá. :grinning: :grinning: :grinning: Dobrou.
4. kvě 2010 v 19:00  • Odpověz
Holky, děkuju!!! Nejsem ale vůbec statečná ani silná, prostě když kluky vidím, jak mi dělají samou radost, tak se snažím nad tím nepřemýšlet a jedu - cvičení, krmení, chování, utěšování při boleníčku.... Vždyť jsem tu od toho, abych jim dala svoji lásku a péči! :slight_smile: Akorát se vám tady vždycky potřebuju trochu "vybrečet" a zase je dobře :wink:
Zdepros, my byli prvně na rehabilitaci, když bylo klukům tři a půl měsíce. Taky jsem nejdřív začali dávat na bříško, na velký gymnastický míč, klubíčkovali a pásli koníčky. Honzík byl po operaci oboustranné tříselné kýly, takže tam se to trošku opozdilo. No a až při další kontrole, cca za tři týdny, jsme začali cvičit "medvídka" - kutálet se z boku na bok a Daneček dostal jeden cvik z Vojtovky na predilekci hlavičky. Od té doby jsme cvičili až do včerejška pořád to samé, s oběma 4 - 5krát denně. A včera jsme dostali navíc dva cviky na přetáčení na bok - s malým overballem a s hračkama, pomáhat jim přetočit se. A Danečkovi změnili ten cvik z Vojtovky, teď mačkáme bod na kyčli a pod prsíčkem - aby posílil horní polovinu těla. A to se teda nelíbí ani mně a ani jemu :angry:
Dneska jsme po očkování, takže teplota a rozmrzelost, tak máme cvičení i zítra vynechat.
4. kvě 2010 ve 20:00  • Odpověz
Jinak my koupeme taky obden, klukům se to vyloženě líbí a užívají si to. Dneska jsme se učili cákat, no byla potopa v celé koupelně, já totálně zlitá, ale bylo nám všem třem fajn :slight_smile: :grinning: :dizzy_face:
Taky už jsem zkoušela vzít si kluky (samozřejmě jen jednoho) do velké vany k sobě a to bylo teda super prima!!!
4. kvě 2010 ve 20:02  • Odpověz
Hani, to mě v porodnici honily sestry koupat každý den. A já kráva jsem prostě jako ovce koupala každý den, přestože to bylo maso vykoupat je obě v podmínkách toho nemocničního pokoje, kde byla ještě další mamina s děckem. Aby se dalo projít musely jsme vždycky s těma postýlkama pošibovat. Obléct holky nebylo kde - sestra mi ukazovala koupání stylem, jak je osušené, tak mažeme na posteli, takže moje postel pročuraná. no bylo to maso, fuj. Doma koupeme obden a nejradši se s holkama cachtám ve vaně a manžel zajišťuje všecko kolem.
Využila jsem dnes služeb bybičky tchýně, která si holky vzala na 3 hodinky na prochajdu a k nim, takže jsem zvládla výprodej loňské kolekce v jednom butiku a koupila něco, co zakryje to moje úžasné všechno. Zitra ještě vyrážím k holičovi.
Slíbila jsem foto šátečků, tak přidávám do alba naše holky jézeďačky :grinning:
Ještě dám vanu, mrknu, co tu mám za vínko a těším se na nespavce :dizzy_face:
4. kvě 2010 ve 20:02  • Odpověz
Lito, už jsem to tady asi psala, my měli na reflux (a opravdu docela silný reflux) Nutrilon AR, který byl sice hustší, ale během měsíce se potíže spravily. Co to zkusit v kombinaci s troškou heřmánkového čajíčku? Po tom se ti spolehlivě vykaká, bez křečí.
4. kvě 2010 ve 20:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.